Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35401) foppa


foppa
tag

Sziasztok!
A következő 3 erősítő közül melyiket vegyem Dali Zensor 5 szet mellé mozi célra:
HK 365 4 hónapos 150e Ft
Marantz SR-6005 170e Ft
Onkyo TX-NR717 új 180e Ft?
Mélynyomót milyet lenne érdemes venni úgy 100e Forint összeghatárig?

[ Szerkesztve ]

(#35402) Patice válasza foppa (#35401) üzenetére


Patice
nagyúr

Szerintem a Marantz-ot.

Szubot 100 körül újonnan: Proson R10 v. 12 (ha még belefér).

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#35403) Dorian válasza foppa (#35401) üzenetére


Dorian
félisten

Egyértelműen a Malacot.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#35404) Toobee válasza JohannZimu (#35397) üzenetére


Toobee
veterán

Nálam 2400 Ft/pár áron vásárolt analógok vannak. Ennél sokkal nyugodtabb, finomabb hangú kábel, a TDK féle analóg is 5k/pár áron ment. Sajnos már beszerezhetetlen, pedig nagyon fáj rá a fogam.

https://barbieripnk.hu/

(#35405) #09634560 válasza foppa (#35401) üzenetére


#09634560
törölt tag

Mozi célra én inkáb az Onkyót javasolnám, zenére viszont tényleg jobb a Marantz.
Proson R12.

(#35406) Gombinyó válasza hitman77 (#35394) üzenetére


Gombinyó
őstag

VR C1 mellé a Vardus 400 passzol.

(#35407) Sefter válasza Tamoo (#35400) üzenetére


Sefter
veterán

Valami olyasmit szeretnék aminél letáborozhatok, ha átjön a feeling..inkább még gyúrok rá

Toobee:
TDK hangfal kábelt keresel :F

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#35408) JohannZimu válasza Toobee (#35404) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Köszi az infót.
Azért érdekel, mert én anyagi megfontolásból nem indultam még el a proci + végfok irányba.
A fentiek alapján egy UMC-1+Rotel végfok+az említett kábeleid jelentősen többet tudnak hangminőségben mint egy CA650R, kb. ugyanazon (215.000 forint) az áron.
Ez az, ami nagyon kíváncsivá tett.

[ Szerkesztve ]

(#35409) gyurczy válasza JohannZimu (#35395) üzenetére


gyurczy
őstag

Ácsigitár, kis kavarodásban vagy. Toobee a saját Rotel végfokát és a saját UMC-1-ét árazta 200-220 közé, ez akárhonnan nézem partiban van a CA meghirdetett 215 ezres árával. Én is erről a párosról beszéltem, simán körbezenéli a CA 650R-t.

Az UMC-1 + UPA-7 kombó ennél még egy kicsit feljebb van, az ára is ennek megfelelő, de ezt mint előbb is mondtam már lapra tartozik. A Rotel 5x40W, az UPA-7 7x125W. Nem egy kategória, ezért is kerül az Emo a Rotel többszörösébe.

Az, hogy a használt piacon milyen az árképzés egy dolog. Az XPA-2 260-ért szerintem korrekt, kis alkuval abszolúlt vállalható. Az UPA-7 végül 230-ért ment el. Aztán vannak vicces fiúk, akik UMX-200-at hirdetnek aranyért, ami csak a 3D-vel nyújt többet, mint az UMC-1, a bélés alapján viszont lényegesen soványabb technika és hangban is alul marad. A reális ára biztosan nem a 200e HUF amiért hirdetik. Ha az lenne úgy cserélnének gazdát, mint az UMC-k, 1-2 óra, 1-2 nap alatt.

Kategorikusan tehát nem jelenthetjük ki, hogy az Emotivával árán felül kereskednének. Van 1-2 bátor, aki irreális árakon hirdet, de amúgy kb árában mennek el a dolgok. Ha itthon akarod megvenni kipróbálva, stb. akkor annyi az ár, amit az AVX-en megadnak. Ha direktben megrendeled Emotivától és repteted, vámolod, áfázol megint más az ár. Ha konténerben jön és vársz rá heteket, hónapokat, megint más. Ki mit hajlandó bevállalni, megtenni.

(#35410) Toobee válasza JohannZimu (#35408) üzenetére


Toobee
veterán

Ha meg picit ráfordít az ember, mint oly' sokszor ebben a "szakmában", akkor ott van AVX-en az RB-985, 5*100W, THX. Csodálkozom, hogy még nem vitték el. Az ~110e + 150-160e egy UMC, meg lehet kezdeni belépõ analóg kábelekkel és 270e Ft-ból olyan hangod van, amit igen nehéz AVR-rel ûberelni. Sztereón sajnos nem tudom az árkategóriát, de nem 2:5, mint az elsõ hsz-ban.

https://barbieripnk.hu/

(#35411) JohannZimu válasza gyurczy (#35409) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Persze, ezt már beláttam, amikor (#35396) Tamoo írt. Benéztem a Rotel végfokot, írtam is (#35397) Kittosz. Így nyilván az okfejtésem tárgytalan.

[ Szerkesztve ]

(#35412) MunezXBK válasza Tamoo (#35400) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Csak egy kicsit érdekes az eladó..

(#35413) gyurczy válasza JohannZimu (#35411) üzenetére


gyurczy
őstag

Igazából régóta bennem van már ez, te csak kapóra jöttél, mert rákérdeztél és végre kiírhattam magamból.

(#35414) Ed Parker válasza gyurczy (#35409) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Az emotiva árai nagyon korrektek európai márkákkal szemben.
Amiért ott egy szettet megvehetsz, az itt egy jobb végfok ára.

(#35415) BBéci válasza Tamoo (#35400) üzenetére


BBéci
titán

Az említett elő és végfok közé, végén az Electra hangdobozokkal, durva hiba lenne valami gagyi interkonnektet illeszteni. Szerintem egy ilyen Nordost a minimum, amit megkövetel a rendszer. Szóval a 60000 Ft még nem is sok. Persze használtan, féláron kell vásárolni.
Nyáron hasonlítgattam IC-ket, igazából a listaáron 160000 forint körüli Valhalla volt a legolcsóbb, amire azt mondtam, hogy ez igen. A LessLoss Anchorwave is baromira tetszett, aztán jött a Furutech LineFlux, majd a Transparent Reference tette fel az i-re a pontot. Lépésről lépésre lett a hangzás egyre jobb. Kár lenne bennehagyni a készülékekben a tudásuk javát!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#35416) Toobee válasza BBéci (#35415) üzenetére


Toobee
veterán

Nem terveztem ezzel a kábellel leélni az életem, de egyelõre nincs pénzem lecserélni, és a hangfalkábellel is így vagyok. Biztosíthatlak, ez lesz a következõ beruházás.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#35417) gyurczy válasza Ed Parker (#35414) üzenetére


gyurczy
őstag

És egyébként az összes jenki bekaphatja!

Kint egy középiskolai tanár kéthavi fizetéséből megvan egy proci 5 monoblokkal. Jó dolguk van, annyi szent.

[ Szerkesztve ]

(#35418) Ed Parker válasza BBéci (#35415) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Hol van val[link]halla 160000-ért, azonnal veszem meg :Y

(#35419) BBéci válasza Ed Parker (#35418) üzenetére


BBéci
titán

Nem a Nordostra gondoltam, hanem Ákosra, aki alighanem Walhallának írja a nevét, csak eltévesztettem.

(#35416) Toobee
Nem azonnali cserét javasoltam, csak be kell kalkulálni a minőségi kábel árát is az elő- végfokéba, ha integrálthoz hasonlítjuk.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#35420) JohannZimu válasza BBéci (#35415) üzenetére


JohannZimu
senior tag

5-7db ilyen kábelt használtan én még nem láttam. ValhallA-t meg végképp, abból az egy-egy párt is azonnal elviszik, gondolom sok nem is kerül hirdetésre.

[ Szerkesztve ]

(#35421) Ed Parker válasza gyurczy (#35417) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Na igen, más bérek, más élet.

Béci: Ja az más :B

[ Szerkesztve ]

(#35422) BBéci válasza JohannZimu (#35420) üzenetére


BBéci
titán

A 100000 forintos Neotech-hez képest annyival jobb volt a Valhalla kábel, hogy alig akartam elhinni.
A 12-14000 forintos WireWorld Luna-val drámaian vacakul szólt a rendszer, pedig sokan még annyit sem akarnak kiadni egy RCA kábelért.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#35423) Tamoo válasza BBéci (#35415) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Persze kívánja a jó drótot, nem úgy értettem hogy ne költsön erre aki teheti, de akinek számít a lóvé és úgy kuporgat össze egy elő+végfokra 200e-t, annak még nagyon sok mellé 50-100ért IC-t venni vagy bármi mást. Hiába hogy így "benne marad a hang", de ez már az a szint neki, hogy annak is nagyon örül ami kijön.

(#35424) Valkűr


Valkűr
őstag

Én úgy gondolom, h egy igazán jó rendszer jól fog szólni egyszerűbb kábelekkel is...Az megint más kérdés, hogy melyik kábellel mit képes megmutatni magából, és adott kábel mennyire rontja le a hangját. Rég rossz, ha egy jó rendszer csak akkor szól jól, ha milliókat kell költeni a tyúkbelekre is. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nincs létjogosultsága a kábeleknek, csak sokszor túllihegjük a témát.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#35425) JohannZimu válasza BBéci (#35422) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Sajnos nem volt módom még ValhallA kábelt kipróbálni, de sok jó véleményt olvastam róluk.
Ha tehetem azok közül választok majd.
Az említett kábel milyen árkategória (esetleg a neve?) ami a Neotech kábelt elverte?

[ Szerkesztve ]

(#35426) Toobee válasza BBéci (#35419) üzenetére


Toobee
veterán

Dac elõfok egyben lesz, így nem kell több kábel, mint az integráltos kollégáknak.

https://barbieripnk.hu/

(#35427) Ed Parker válasza Toobee (#35426) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Integraltos kollégák is táp ic hf kábelt használnak :)

(#35428) BBéci válasza Tamoo (#35423) üzenetére


BBéci
titán

Kicsit pénzkidobásnak érzem a használtan kétszázba, újonnan legalább 600000-be kerülő készülékeket megvenni, ha a kettőt összekötő kábel gyenge minősége miatt nem nyújtják azt, amire képesek. Ahhoz tudnám hasonlítani, mint amikor valaki full HD tévén divikszet néz.

(#35425) Kittosz
Nem tudom a nevét, semmi nem volt ráírva.

(#35424) Tigerteam
Teljesen rossz a megközelítés és az abból eredő következtetés.
Vegyétek már tudomásul, hogy a kábelek teljes értékű alkotóelemei egy rendszernek! Minden lánc csak annyira erős, amilyen a leggyengébb láncszeme!
Ha két 10 pontos hangú készülék közé beillesztesz egy 5 pontos kábelt, akkor a rendszer hangja 5 pontos lesz.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#35429) hitman77 válasza Gombinyó (#35406) üzenetére


hitman77
senior tag

Szia

Köszönöm, sejtettem.
A 400-at jobban megnézve nem is Vardus VR-400 hanem Valdus 400, így is ez ajánlott inkább?

A Crystal-al nagyon mellényúlnék? Nincsenek nagy igényeim, csak egy kicsit javítaani szeretnék a meglévő rendszeremen.

(#35430) nuke7 válasza gyurczy (#35417) üzenetére


nuke7
veterán

aha... de közben másra akkor nem költ..?
(ott a rezsi meg a bérleti díjak sokkal-sokkal magasabbak... arról nem is beszélve, hogy rosszabb helyeken a diákok pisztollyal mennek suliba... :U )

https://youtube.com/user/nuke7

(#35431) sting2 válasza Valkűr (#35424) üzenetére


sting2
addikt

+1

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#35432) bajnokpityu válasza JohannZimu (#35425) üzenetére


bajnokpityu
félisten

A közepes, és attól magasabb szintű kábelei eléggé beváltak Ákosnak. Nem minden kábele telitalálat, egyébként, de a tendencia jó :)

Ennyire nekem tetsző hangú kábeleket nem készít a többi diy kábelmester. Teszek néha próbát másokkal, de mindig visszatérek. Direkt nem minőségi relációkat irtam, izlés dolga benne van,de amikor szivét-lelkét beleteszi Ákos egy referencia szintű kábelbe, ott azért jó dolgok sülnek ki.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#35433) Toobee válasza Ed Parker (#35427) üzenetére


Toobee
veterán

Ezt nem cáfolta senki. Pusztán annyit írtam, hogy nem kell több.

https://barbieripnk.hu/

(#35434) gyurczy válasza nuke7 (#35430) üzenetére


gyurczy
őstag

Az arányokat próbáltam érzékeltetni, illetve, hogy mennyi pénzből mit lehet kint építeni és azért náluk mennyit kell dolgozni, de ezek szerint ez nem ment át mindenkinek...

(#35435) JohannZimu válasza bajnokpityu (#35432) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Létezik ValhallA káblekről, (tápkábel, IC, esetleg elosztók, szűrők) összesített lista, hogyan tudnék tájékozódni ?

(#35436) Ed Parker válasza Valkűr (#35424) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Elmondod mit jelent a jó rendszer?

(#35437) bajnokpityu válasza JohannZimu (#35435) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Folyamatosan változik az ár, ahogy mozog föl-le (inkább föl) az alapanyag ára. Kérj tőle aktuális listát privátban, AVXen.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#35438) Sefter


Sefter
veterán

Régebben valaki linkelt egy oldalt, ahol össze voltak gyűjtve teszt videók DD HD+ DTS HD meg még sok hasonló...nem találom, esetleg belinkelné valaki?

Psn ID: sefter_hun

(#35439) TazLeacher válasza Sefter (#35438) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Itten van e...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#35440) Valkűr válasza Sefter (#35438) üzenetére


Valkűr
őstag

[link] itt van..

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#35441) Z_A_P válasza TazLeacher (#35439) üzenetére


Z_A_P
addikt

Most lehet en vagyok vak, de itt hogy lehet ezeket letolteni? :F

OK

(#35442) Valkűr válasza Z_A_P (#35441) üzenetére


Valkűr
őstag

Attól függ mit akarsz letölteni a képeknél a felbontásra klikk utána jobb gomb és mentés, ennyi..A Bemutatoknál a szövegre jobb klikk és a következő ablakban ott a letöltés szöveg ( Trailer Download )

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#35443) Brandys válasza gyurczy (#35409) üzenetére


Brandys
tag

+1
Nekem éppen most hánykolódik a konténer az USA-ból. Emotiva UMC-1 + Rotel RB-985.
E-bay-es ár, USA-n belüli szállítás + szállítás hajóval USA-ból (ez kb. 4 hét) + vám + áfa = 1080 USD, ez bőven megáll 250 E Ft alatt. (kábeleim vannak)

[ Szerkesztve ]

(#35444) Sefter válasza TazLeacher (#35439) üzenetére


Sefter
veterán

köszi neked és Tigerteam-nrk is :R

Psn ID: sefter_hun

(#35445) dunkel


dunkel
őstag

Ezt a Canton subot érdemes megvenni? 100 Euróból itthon van.

(#35446) dunkel válasza dunkel (#35445) üzenetére


dunkel
őstag

Vagy ez az ördög egy magasabb kategóriában?

(#35447) Z_A_P válasza Valkűr (#35442) üzenetére


Z_A_P
addikt

Ja, akkor a demo disc-eket nem lehet leszedni :(

OK

(#35448) MunezXBK válasza Z_A_P (#35447) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ha tesztelni szeretnél: Terminator Salvation.

(#35449) TCr válasza Z_A_P (#35447) üzenetére


TCr
veterán

Amik rendes kiadványok, azokat nem lehet letölteni.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#35450) JohannZimu válasza MunezXBK (#35448) üzenetére


JohannZimu
senior tag

+1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.