Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27701) Ed Parker válasza BBéci (#27700) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Teszteled már az új CA-t?

(#27702) BBéci válasza Ed Parker (#27701) üzenetére


BBéci
titán

Nem, még a Pio LX76-ról szól Katona Klári.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27703) gabika1969


gabika1969
aktív tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem az alábbi elképzeléshez:

A korábbi av erősítőmet szeretném lecserélni egy újabb, Pioneer VSX-1021-re. Mivel ez és az eggyel kisebb már többcsatornás DSD/PCM konvertálást is végez a specifikáció szerint, az lenne az elképzelésem, hogy pc-ről vezetnék HDMI-n keresztül DSD jelet az erősítőbe és így szeretnék hallgatni a filmek mellet persze, SACD iso lemezek multuiCH sávját, Foobar2000 segítségével.

A kérdés: hogyan, milyen módon lehetne a foobar2000 dsd jelét a pc-ből kihozni, lehet-e ilyet, milyen HDMI megoldással működne, illetve a digitális jelet hogy lehet kihozni pc-ből.
Van valakinek ehhez már tapasztalata? Használ valaki ilyen erősítőt?

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Üdv Mindenkinek!

(#27704) spiky03


spiky03
veterán

BUÉK

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#27705) Topanka


Topanka
aktív tag

Egy észrevétel a fórumokkal kapcsolatban.
Végül is nem csak ezzel, de az összes többivel.
Mikor felmerül bennem egy kérdés, beírom a keresőbe, de gyakran csak kérdés jön ki, de válasz nemigen.
Az utána lévő hozzászólások sokszor meg nem a válaszok voltak a feltett kérdésre, volt olyan eset, hogy sok off volt.
Mondjuk rászoktam arra, hogy olvasva a fórumokat, ha úgy gondolom a téma érdekelhet, kimásolom magamnak, mint most az audyssey beállítása.
Például jelen esetben ha összeállna a házimozi rendszerem, és az audyssey-val történő bemérésekre kerülne sor, több kérdésem lenne, mint (#27668) Sefter-nek.
Én beírom a keresőbe: "audyssey", de nem adná ki pl. (#27685) Dorian válaszát, míg (#27684) Sanci38 válasza kijönne. Talán nem a legjobb példa, de sokszor kényszerültem a sok hozzászólás elolvasására, emiatt.
Szóval ha a szakik válaszában szerepelne a kérdés fő témája, fentiekben nem a "beállítás" csak magában, hanem az "audyssey" szó is. Persze csak egy kérés lenne, illetve egy észrevétel, egy a keresőt is használó fórumozótól.
Minden fórumtársamnak Egészségben, és Boldogságban Boldog Új Évet Kívánok!

[ Szerkesztve ]

(#27706) Topanka


Topanka
aktív tag

Ebben tud e valaki segíteni?
A fordítás is nehezen megy, de még ott a helyes értelmezés is.
"My only grump is that HDMI pass thru doesn't work with Sky HD, so you will need an HDMI switch if you want to use your TV without using the receiver..." [link]

(#27707) Deadzone41 válasza Topanka (#27705) üzenetére


Deadzone41
őstag

a megoldás inkább egy olyan forum motor lenne, ahol lehetne olyan opciót beállítani, hogy: a keresett kifejezést tartalmazó hozzászólások és a rájuk érkezett válaszok.

(#27708) Topanka válasza Deadzone41 (#27707) üzenetére


Topanka
aktív tag

+1

(#27709) kimi02 válasza Ed Parker (#27701) üzenetére


kimi02
őstag

Én is kiváncsi leszek rá.
Bár még a forgalmazó azt mondta , hogy nincs náluk.

(#27710) nuke7 válasza Tamoo (#27699) üzenetére


nuke7
veterán

Ma meg megpróbálom ujra beállítani, de lehet, hogy rossz helyen van, vagy nem tudom...
De vagy nagyon hangos - vagy nem szól szinte egyáltalán ( amikor ugye a front-ok large-ra vannak állítva )

Ugy érzem, hogy túl sok tartalék van benne :DDD

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#27711) xtremetuning válasza nuke7 (#27695) üzenetére


xtremetuning
addikt

Neked és Mindenkinek, akik ezekkel a korrekciós beállításokkal szenvednek :

- végy egy hagyományos centimétert
- egy decibelmérő progit tölts le az okostelefonodra (az emberek nagy részének úgyis az van)
- állítsd be egyesével a hallgatói pocíciótól (jobb és bal füled) való távolságot, minden egyes hangsugárzóhoz és mentsd el az erősítőd korrekciós beállításaiban.
(5.1 illetve 7.1 mérés, még senki sem halt bele)
- keresd meg az erősítőd tesztjelét és egyesével tedd ki a hangfalakra
- addig állítsd fel-le az egyes hangsugárzók által kapott/mért jelet, amíg 75dB-t mérsz a füled mellett tartott decibelmérővel.

Ha így sem jó, akkor tényleg giga ármány van nálatok, de még nem találkoztam ezzel a módszerrel mért és beállított rendszerrel, ami rosszul szólt volna.

És eszedbe ne jusson eladni a subot.

[ Szerkesztve ]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#27712) Tamoo válasza xtremetuning (#27711) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

:K Pontosan ugyanezt csináltam a H/K 360-al. A mérőmikrofonjával nem volt az igazi, jópár marhaságot állított be. A Denon-é már lényegesen jobb.

Inkább nem írtam be ezt a megoldást, hogy mérőmikrofon helyett így állítottam be, de ha már Te is ezt mondod akkor nem lehet hülyeség. :DDD

(#27713) xtremetuning válasza Tamoo (#27712) üzenetére


xtremetuning
addikt

A NagyKönyv sosem hülyeség. Max. az új erősítők lustaságra szoktatnak ;]
Én a mai napig mindent manuálisan állítok be. Még nem hisztizett senki :DDD

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#27714) DjKoxi válasza xtremetuning (#27713) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Nekem nincs mikrofon a Pio 921-hez, de ezek után lehet nem is veszek hozzá. ;]

(#27715) Dorian


Dorian
félisten

Csak hogy ellenkezzek ;]
Nekem nincs bajom a mikrofon által adott eredménnyel. Ami nem csak távolság és hangszint mérést, hanem szobaakusztikai korrekciót is végez. A szobaakusztika meg legtöbbünknél messze áll a tökéletestől.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#27716) Deadzone41 válasza Dorian (#27715) üzenetére


Deadzone41
őstag

de az audiofülek gyomra görcsbe áll, ha meghallják az eq szót :)

(#27717) xtremetuning válasza Dorian (#27715) üzenetére


xtremetuning
addikt

Te lehetsz az üdítő kivétel Dorina :DDD
Én már meg sem lepődök ezen....lehet Te vagy Chuck Norris álruhában ??? ;]
Tőled a mérőmiki annyira retteg, hogy a mérés után még a panelok helyét is kirajzolja lézerrel a falakra... :DD :DD :DD

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#27718) xtremetuning válasza Deadzone41 (#27716) üzenetére


xtremetuning
addikt

Ez netto hülyeség. Nekem nincs bajom az eq-val, de amíg az oldschool 100-ból 100szor műxik, addig az eq be-be hibázgat, lásd, mint lent.
Nekem is van pack a procihoz, nem is akármilyen, de még ki sem bontottam. ;]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#27719) Dorian válasza xtremetuning (#27717) üzenetére


Dorian
félisten

Álruhában? Ezek szerint nem ismersz meg... ;]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#27720) bajnokpityu válasza xtremetuning (#27718) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Az a jo a mikis mérés ben, denonnal, hogy lehet korrigálni. Felajanl valamit, amiből el lehet indulni.

Buek mindenkinek. Jazzszilveszterre jön valaki?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#27721) xtremetuning válasza bajnokpityu (#27720) üzenetére


xtremetuning
addikt

Ha korrigálni kell, ott valami nem jó... :DDD
Ezért jó a centi. Az nem ajánl, hanem mér. CENTIRE pontosan :))

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#27722) bajnokpityu válasza xtremetuning (#27721) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Denon is centire mér. Nálam ráadásul nem jellemző,h hibázna.

Subot szereti valamiért levenni, olyan hang nyomásra, h alig hallom..

Olyasmi olcso hangfalakhoz, mint enyem, jol jon az eq.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#27723) utazoli válasza #09634560 (#27683) üzenetére


utazoli
csendes tag

40-60eft között.

(#27724) Dorian válasza xtremetuning (#27721) üzenetére


Dorian
félisten

Amúgy ott módosít a frekiátvitelben, ahol valóban kell, utólag könnyű belátni, de hogy magamtól elsőre ezt így állítsam be ahhoz kicsi vagyok:
Jobb frontnál némi magas meg mély (erkélyajtó és ablak mellett)
Surroundok mélyközepei (a nem korrekt állvány helyetti Ikeás falikonzol ezekre ráerősít)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#27725) xtremetuning válasza bajnokpityu (#27722) üzenetére


xtremetuning
addikt

Igen, de egy kezdőnek, aki azt sem tudja, orral merre van előre, nem egy kiindulási alap kell, hanem bolondbiztos mérés.
Te és a topikból még sokan, persze, hogy tovább tudjátok állítani. De akik nem, mit csináljanak ?

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#27726) xtremetuning válasza Dorian (#27724) üzenetére


xtremetuning
addikt

Mondom : sok dolgot jól meg tud csinálni, ez nem kérdés. De soxor mellé is nyúl. És csak a szenvedés van utána. Plussz látod : már a subot akarja eladni. :Y

Bazz szerkesztenem kellett volna... :N
Nekem is év vége van.

[ Szerkesztve ]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#27727) gabika1969


gabika1969
aktív tag

Bocsánat fentebb hülyeséget írtam: Pioneer VSX-1122 7.2 készülékről lenne szó.
Valaki tudna segíteni?

[ Szerkesztve ]

Üdv Mindenkinek!

(#27728) BenHans


BenHans
addikt

Erről kérdezném a véleményeteket... [link]
Azt szeretném megoldani hogy, filmeknél kiváló legyen a hangzás, de PC-re is rá lenne kötve, és hogy jó zenei élményt produkáljon egy """házibulin"""is szóval nagyobb hangerőn...

Köszi minden segítséget és ajánlást (akár ha tv-t ajánlotok hozzá azt is)! :R

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#27729) BBéci válasza BenHans (#27728) üzenetére


BBéci
titán

Kidobott pénz lenne, ha megvennéd, hogy miért, azt inkább hagyjuk. Bögreszett álruhában. Amiket felsoroltál, azokra használhatatlan.
Mennyit szánsz tévére és milyen távolságból néznéd?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27730) Sefter válasza Dorian (#27689) üzenetére


Sefter
veterán

sikerült végre, átraktam máshova a subot és sokkal jobb lett az audyssey eredmény is.
most már tetszik a végeredmény, mintha a magas/közép tartomány is szebben szólna így, hogy külön ládára került a mély.

mégegyszer köszi mindenkinek.

Psn ID: sefter_hun

(#27731) kimi02


kimi02
őstag

Boldok Új Évet Kivánok Mindenkinek !

(#27732) BenHans válasza BBéci (#27729) üzenetére


BenHans
addikt

Köszi! :)
Ezért kérdeztem... Millióim nincsenek rá TV-vel együtt max 500ezer.... A TV-t olyan 4-5 méterről nézegetném, és ahol lenne az tulajdonképp egy nappali hálószobának átalakítva.
A hallásom túl jó, a szerkezetekhez viszont annyira nem értek sajnos ezért is kérem szakértő segítségét és ezért itt mert nem bírom a MediaMarktban 'majd én ajánlok neked tutit' emberkéket...

Pontosan le is írom hogy mire szeretném használni: PC-re kötni, Zenehallgatás minél jobb minőségben, Film minél jobb minőségben......

Tehát ezért várom a tippeket, ajánlásokat, és minden segítséget!

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#27733) BBéci válasza BenHans (#27732) üzenetére


BBéci
titán

Kezdésnek annyit, hogy a nézési távolságodhoz legalább 60 colos tévé passzolna, de még akkorán sem látnád a full HD felbontás lényegét, a finom, apró részleteket.
Zenehallgatásra sztereó rendszert szoktunk ajánlani, de ha ragaszkodsz az 5.1-hez, akkor a minőségből kell engedni.
A legfontosabb: kevés pénzből csakis használt alkotóelemeket szabad venni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27734) BenHans válasza BBéci (#27733) üzenetére


BenHans
addikt

Valami konkrét erősítő, hangfalszett kombót tudsz ajánlani? Vagy hogy hol keressek?

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#27735) Warter válasza BenHans (#27734) üzenetére


Warter
őstag

Szerintem kezd az #1-es hsznél.

(#27736) #09634560 válasza BenHans (#27734) üzenetére


#09634560
törölt tag

Avx és itt a hardveraprón. És az 1 sz hzs is segthet, mint Warter irta.

[ Szerkesztve ]

(#27737) Patice válasza xtremetuning (#27725) üzenetére


Patice
nagyúr

Tegnap előtt voltunk a sógoroméknál és az unszolásomra végre beadta a derekát, hogy a Logitech Z5500-as szettjének dobozkáit végre nagyjából a helyére rakjuk.

A szoba egyik sarkában van a TV, de a center és a szub bezárva a TV alatti szekrénybe a többi hangszóró meg a szoba 4 sarkába... :D

Amikor először megláttam. :Y Mondtam neki, hogy ezek nem lesznek így jók.

Átraktuk a frontokat a TV két oldalára a falra + a centert a TV fölé, így az első három doboz egy magasságba került, majd a hátsók is a hallgatási pozíció két oldalára kerültek, kb. 60-70 centrie fülmagasság fölé, de bedöntve, hogy lefelé szórják a hangokat.

Aztán amennyire lehetett állítani rajta, fülre belőttem a szinteket és kész. A sógorom mondta, hogy hallhatóan jobb lett a hangzás és azt hitte, hogy sokkal több gányolással jár. A kábelezést nem is akartam már mondani, de így is javult annyit, hogy most már egész kellemes hallgatni filmekkel. Zenére továbbra is borzalmas. :)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#27738) Oldfighter válasza Patice (#27737) üzenetére


Oldfighter
senior tag

"A szoba egyik sarkában van a TV, de a center és a szub bezárva a TV alatti szekrénybe a többi hangszóró meg a szoba 4 sarkába... :D "

És akkor ez még a jobbik eset, de amúgy általános. Az se semmi amikor valaki maga elé rakja ki az összes hangdobozát. :C

Nem kevés érvelésembe került nekem se anno, amikor az első vásárolt tv-met a fater simán betolta a sarokba, aszimmetrikusan a hangdobozokkal, mert ugye szerinte úgy szokás, hogy a tv-nek a sarokban a helye. :D

[ Szerkesztve ]

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#27739) Oldfighter válasza BenHans (#27734) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Nézz szét a netdeponál és a streamaudionál. Átláthatóbb, bár azok új készülékek.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#27740) #03969024 válasza gabika1969 (#27703) üzenetére


#03969024
törölt tag

Szerintem legtöbben nem értik, miért is problémázol, hiszen a HDMI audio adott, szólnia kell az erősítőn, ha azt állítod be kimenetként a foobar-ban. Működnie kell még optikai digit kimeneten is, ez a legtöbb alaplapon adott. Jobb megoldás a koax, de ez már ritkább a PC-s világban. Teszel még egy Wasapi drivert, aztán hadd szóljon. Mindazonáltal én nem vagyok híve a sokcsatornás zenehallgatásnak, legfeljebb koncertvideónál. Zenehallgatásra elég a két csatorna is!

(#27741) csövesvagyok


csövesvagyok
csendes tag

hello
Házimozi erősítőt szeretnék vásárolni de nem vagyok otthon a témába így hozzáértők segítségéért kiáltok. Filmekhez használnám inkább bár azért a zene is szoljon rajta. használt árúba gondolkodok ott is az olcsóbb kategóriába. kerestem pár modellt arról kérném a véleményeket, tanácsokat. Még fontos hogy vigye a DTS-t is.

Sony STR-K785
Onkyo TX-DS484
Yamaha HTR-5630Rds
JVC RX-E100R
Sony STR-DE475
Yamaha DSP 492
Denon AVR-1601
Sony STR-DE315

még maradt rám egy Thomson házimozi rendszerből hangfal 4 ohm-os nem tudom ezt lehetne-e használni ?

(#27742) Oldfighter válasza csövesvagyok (#27741) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Hűha. Ezekért már lassan múzeumokba kell betörni. :) Talán lesz valaki aki anno használt ilyen modelleket. Yamahák nem szóltak rosszul.

Más. Boldog Új Esztendőt és Decibelekben Gazdag újabb 365 napot kívánok mindenkinek. :)

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#27743) python1 válasza Oldfighter (#27742) üzenetére


python1
veterán

Boldog Új Évet kívánok Minden Kedves Topiklakónak!

[ Szerkesztve ]

(#27744) Patice


Patice
nagyúr

B.Ú.É.K.!!!!! :C

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#27745) Ed Parker


Ed Parker
nagyúr

Boldog új évet minden topiklakónak! :C

[ Szerkesztve ]

(#27746) Warter


Warter
őstag

BUÉK :)

(#27747) cekkk válasza Warter (#27746) üzenetére


cekkk
veterán

BUÉK, na mindenki otthon van? :P

(#27748) nuke7 válasza cekkk (#27747) üzenetére


nuke7
veterán

B.Ú.É.K.

Viccelsz? végre belőttem jól a sub-ot... ki nem megyek innnen :C :DD

https://youtube.com/user/nuke7

(#27750) TCr válasza KisTücsök (#27749) üzenetére


TCr
veterán

Na ez azért az ultrabeteg, gyomorforgató kategória.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.