Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27101) SimonYana válasza Sefter (#27100) üzenetére


SimonYana
addikt

Ez sem jött össze! :C

® SimonYana ®

(#27102) xtremetuning válasza Sefter (#27098) üzenetére


xtremetuning
addikt

Ha reflex doboz, akkor a B nagyon a sarokban van. Oda NE !

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#27103) Jim-X válasza Sefter (#27098) üzenetére


Jim-X
őstag

Szerintem oda rakd ahol jobban szól... halgass a füledre :K

A játék az nem játék!

(#27104) Sefter válasza xtremetuning (#27102) üzenetére


Sefter
veterán

reflex, de ott nincs sarok, folytatódik a fal...

Psn ID: sefter_hun

(#27105) Oldfighter válasza Pendragon911 (#27073) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Jóformán ha az utolsó hsz-ed után végigolvastál mindent, nekem nem is maradt semmi, megválaszoltak mindent és ajánlottak is szetteket. :D

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#27106) BBéci válasza #75912448 (#27099) üzenetére


BBéci
titán

Éppen azt a hármat hasonlítottuk össze és a Pio nyert.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27107) Zoty4


Zoty4
őstag

Ha most belovom az erositot az audissyvel de meg csak annyi a célom hogy a frontok menjenek, hogy lassan minden okes e a erolkodovel, később meg lehet ujra csinálni a kalibralasi folyamatot?

(#27108) Topanka válasza BBéci (#27106) üzenetére


Topanka
aktív tag

Na, itt van BBéci is, Regger-rel együtt majd csak helyes útra tereltek.
Idáig amire a voksot le lehetett tenni:
1 Denon AVR-2113
2 Onkyo TX-NR616
Kérdőjeles:
Pioneer VSX-922
Pioneer VSX-1122
Yamaha RX-V573

a 673-ast nem is láttam itthon, hogy árulják valahol.
Szeretnék 150 000 Ft-ből kijönni, de ha megéri valami nagyon, adok többet is.
Egyenlőre várok, figyelek, és a megfelelő alkalomkor lecsapok a jó cuccosra.
Használtakat is figyelem, av fórum, itteni apróhírdetések.

Ne felejtsétek el, elsődleges a mozi, mellette minnél jobb a sztereó zene, annál jobban örülök neki.

Ha már így összejöttünk, később vennék hangfalakat is, tudom a próba a legjobb, de mely márkákkal érdemes foglalkoznom?
Ha meglesz az erősítő, akkor már tudjak nézelődni, illetve próba hallgatni.
A két meglévő Jamo 90B front mellé anno annak idején megvenném a háttérsugárzókat, közepet, illetve a mélynyomót, és csak utána cseréljem a frontokat?

[ Szerkesztve ]

(#27109) Toobee válasza Topanka (#27108) üzenetére


Toobee
veterán

Gyurczy-nál ott figyel a CA650R. Járt nálam, az nagyon ajánlott lenne. Ezeket még ugyan nem hallottam, de majdnem biztos vagyok benne, hogy labdába se rúgnának.

https://barbieripnk.hu/

(#27110) tjojo válasza Toobee (#27109) üzenetére


tjojo
tag

+1 ajánlás.
Annál jobbat annyiért nehezen találni.

(#27111) kimi02 válasza Toobee (#27109) üzenetére


kimi02
őstag

Ha jól tudom akkor már elkelt.

(#27112) gyuszmo1


gyuszmo1
tag

sziasztok! a segítségetekre lenne szükségem! a barátom megvette a konfigom (adatlapomon szerepel) és projektor-ra szeretné rákötni,az alaplapon van optikai hangkimenet,mindaddig tökéletesen ad hangot amíg be nem kapcsolja a projektort ami HDMI-vel van összekötve a videókártyával.mit kell beállítani vagy mit kell csinálni hogy működjön.elképzelhető hogy a hang mivel alaplapi,a HDMI-pedig a videókártyárol jön az határoz valamit?

"A meggyőződés nagyobb ellensége az igazságnak, mint a hazugság."

(#27113) Sefter válasza Zoty4 (#27107) üzenetére


Sefter
veterán

nem, azt beégeti az egyszer írható romba és soha nem lehet többet megváltoztatni... :P

persze, hogy tudsz újra kalibrálni :K

Psn ID: sefter_hun

(#27114) Topanka válasza Toobee (#27109) üzenetére


Topanka
aktív tag

Ha jól látom, 1.3 HDMI aljzatai vannak, ezért kiesett a szórásból, bármilyen jó is.
1.4-nél már érdekelt volna.

kimi02
Tán Te vetted meg?
Ugye, hogy a HDMI 1.3-as szabványú?
Hogy muzsikákl?

[ Szerkesztve ]

(#27115) Zoty4 válasza Sefter (#27113) üzenetére


Zoty4
őstag

:) a licensz miatt kérdeztem
Mert ugye ezt csak licenszeli a denon

(#27116) Pendragon911 válasza BBéci (#27095) üzenetére


Pendragon911
aktív tag

Értem, valahogy éreztem egyébként, hogy szükséges egy SW is a rendszerbe, bár a jelenlegi még maradhatna addig, amíg újat nem veszek. Miért nem alkalmas egy CD tartó polc a hangszórók alá? Ez egy igen masszív, fából épült, üvegajtós és súlyos, főleg a lemezekkel telerakva állványszerűség. Valójában nem mind1, hogy most egy konkrétan hangszóróhoz vásárolt talpon vagy ezen áll? Nem akarok kötözködni, biztosan megvan az oka és elhiszem neked, hogy így van, de miért?

(#27117) Sefter válasza Zoty4 (#27115) üzenetére


Sefter
veterán

oks.
de gondolj bele, egyszer belövöd és ha hangfalakat cserélsz vagy átrendezed a szobát akkor ne tudnád át állítani... ;)

Psn ID: sefter_hun

(#27118) #75912448 válasza Topanka (#27108) üzenetére


#75912448
törölt tag

...A két meglévő Jamo 90B front mellé anno annak idején megvenném a háttérsugárzókat, közepet, illetve a mélynyomót, és csak utána cseréljem a frontokat?...

Szvsz én is figyelném a hirdetéseket. Ha megvan a kiszemelt, hallgasd a Jamoval, majd ha összejött a pénz, akkor mehet a csere egyben a teljes szettre.

(#27119) Harsonás


Harsonás
tag

Erről a Proson sub kábelről valaki tud véleményt mondani?

(#27120) Zoty4 válasza Sefter (#27117) üzenetére


Zoty4
őstag

Hat igen ez tényleg logikus:)

(#27121) Topanka válasza #75912448 (#27118) üzenetére


Topanka
aktív tag

Oksi.
Csak nem bírtam ki, és nézegettem a hangfalakat.
Találtam is ilyet [link], sőt ezt ki is próbáltam Kecsón egy OPO-95-ös lejátszóval, és egy Sony erősítővel (tipusra már nem emlékszem). Hanyat vágtam tőle magam.
Ezt csak érdekességképpen írtam, az ára .... nem nekem való.

(#27122) gyurczy válasza kimi02 (#27111) üzenetére


gyurczy
őstag

Jó az infó. :)

(#27123) BBéci válasza Pendragon911 (#27116) üzenetére


BBéci
titán

Nálam egy ideig 65-70 centi magas könyvespolcokon álltak a frontsugárzók, aztán Pro-Ject állványokat tettem alájuk. Annyival jobb lett a hangzás, mintha hangdobozokat, vagy erősítőt cseréltem volna.
Az üvegajtó már eleve baromi gáz, mert rezeghet, méghozzá olyan frekvencián, amit külön nem is hallasz, csak az összhangzásba szólnak bele.

(#27121) Topanka
Házimozira nem ajánlottak az elektrosztatikus hangsugárzók. Sztereóra sem mindenkinek tetszenek.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27124) kovi703 válasza BBéci (#27106) üzenetére


kovi703
tag

Most neztem ezt a review-et: Video

Itt meg pont azt mondja, hogy az Onkyo a legjobb, meg zenere is :D Nem lehet kiigazodni ezen ugy nez ki. Inkabb megprobalom meghallgatni mindharmat.

(#27125) gyuszmo1


gyuszmo1
tag

ebben senki nem tud segíteni nekem? katt

"A meggyőződés nagyobb ellensége az igazságnak, mint a hazugság."

(#27126) Pendragon911 válasza BBéci (#27123) üzenetére


Pendragon911
aktív tag

Értem, jó tudni ezt is, de majd kialakul, miként oldanám meg ezt a helyzetet. Viszont abban a helyzetben vagyok, hogy ezeket a lemeztartókat máshova nem igazán tudom elpakolni, másrészt a jobb oldali pont egy kanapé mögött áll, így ha oda egy földön álló frontot tennék, akkor nem is jönne el a hang a megfelelő helyre :S Ezért jó jelen esetben, hogy van mire rátegyem a hangszórót. De ez legyen a legnagyobb gond, még messze van, mikor ez a vásárlás megvalósulhat.

(#27127) BBéci válasza Pendragon911 (#27126) üzenetére


BBéci
titán

Állványt ajánlottam, nem állódobozt. Bár azokból is rengeteget találnál, amelyiknek csak a legtetején vannak hangszórók.
Azt is tudnod kell, hogy a hangdobozok közvetlen közelében - ez típustól és mérettől függ - 50-100 centire nem szabad semmiféle bútornak, falnak lennie.

(#27125) gyuszmo1
Úgy kell beállítani a PC-t, hogy a képet HDMI-n, a hangot SPDIF-en adja ki!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27128) kovi703 válasza kovi703 (#27124) üzenetére


kovi703
tag

Egy masik kerdes? Ti akkor ugy velekedtek, hogy az Onkyok ugy fullra nem annyira a finomabb zenekhez valok. Tehat hiaba vennem meg mondjuk a 818-asat akar, az se olyan karakteru, ami a finom zenekhez jo es peldaul a Pioneer vsx-922 vagy a Denon 2113 inkabb jo az ilyen zenere, hiaba vannak lejjebb egy kategoriaval.

[ Szerkesztve ]

(#27129) BBéci válasza kovi703 (#27128) üzenetére


BBéci
titán

Még a TX-NR5010-et sem ajánlanám zenére. Az persze egyértelmű, hogy jobban muzsikál, mint a VSX-922.

De már ott elakadtam, mi a bánatért nézegeted az új erősítőket, ha fontos a hangminőség? Használtból két kategóriával magasabbat kaphatsz, ugyanannyi pénzért.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27130) kovi703 válasza BBéci (#27129) üzenetére


kovi703
tag

:D Most akkor jobban muzsikal, nem ertem. Azert kerdem ezt, mert egy 717-est tudnek kb egy arban venni a denonnal vagy a 922vel.

Azert nezegetem, mert ezek a modellek nem talalhatok meg hasznaltan. Es 3Ds a tvm, kell az uj fajta HDMI tamogatas is.

[ Szerkesztve ]

(#27131) gyuszmo1


gyuszmo1
tag

köszönöm a segítőkész hozzáállásotokat! :(((

"A meggyőződés nagyobb ellensége az igazságnak, mint a hazugság."

(#27132) BBéci válasza kovi703 (#27130) üzenetére


BBéci
titán

Nagyon rossz megközelítés.
Aki a hangra és képre igazán igényes, direktben vezeti a képmegjelenítőbe a HDMI kábelt. Aztán a 3D filmek roppant csekély száma miatt nem is érdemes szempontnak lennie az 1.4 aljzatnak.
Eldöntötted, hogy eredeti Blu-ray lemezekről fogod nézni a 3D-t? Az nem akadály, mert az összes jobb lejátszónak már 2 db HDMI kimenete van.
Nem hasonlítottam össze Onkyo 717 és Pio 922 hangját.

(#27131) gyuszmo1
1. Válaszoltam.
2. Ez nem ügyfélszolgálat, senki nem reklamálhat, ha nem kap választ.
3. A kérdésed informatikai témájú, nem házimozis.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27133) access_denied válasza BBéci (#27094) üzenetére


access_denied
senior tag

Igazából két erősítőt hallgattam meg, egyik a Pio 922 másik a Yamaha 673 volt. Naturálisan, mindenféle +dB hozzáadása nélkül is jobb volt a Yamaha. Sajnos a hangfalaimmal már csak otthon tudtam a megvásárolt példányt tesztelni, de a hangfalam tud annyira mélyen szólni, ami kompenzálja a Yamaha enyhe basszusát. A Pio nekem zavarosabb, határozatlanabb volt.

Hozzáteszem, hogy meglehetősen szélsőséges zenéket hallgatok.

Úgy gondolom, hogy a Pio csak az - számomra értéktelen - EISA díjnak és az árának köszönheti a népszerűségét, semmi olyan nincs benne ami miatt kiemelkedhetne a mezőnyből. Azt elismerem, hogy az ára nagyon jól pozicionált.

(#27134) ricsik


ricsik
őstag

Szerintetek elbírja a mélynyomó, ha rárakok egy másfél méteres karácsonyfát teljes felszereléssel? Helyhiányban szenvedek. :DDD

(#27135) BBéci válasza access_denied (#27133) üzenetére


BBéci
titán

Szeretem a Yamahákat, az A1-óta sokat kipróbáltam, teszteltem. RX-V673 még nem volt a kezeim között, de el tudom képzelni, hogy valakinek jobban tetszik a hangja, mint a VSX-922-é. Ettől függetlenül ez a Pio remekre sikeredett gép, kivételesen, megérdemelten adták neki az ejza díjat.
Szerkesztőségünk egyhangú véleménye ez. [link]
Hozzáteszem, nálunk magasabbról senki nem tojik az ejza díjra. Azért írom a nevét ebben a formában.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27136) access_denied válasza BBéci (#27135) üzenetére


access_denied
senior tag

Ha teheted, hallgass meg egy mostani Yamahát. Természetes, hogy kellően szubjektív a téma ahhoz, hogy érdemi vitába lehessen keveredni pro és kontra. Szoba mérete, berendezése, hangfalak elrendezése, hangfal típusa sokat nyomnak a latban. Igazából amikor összevettettük a két cuccot, akkor sem számítottam számottevő dolgokra, hiszen az otthoni hangfalaimat nem volt kedvem egy utazásnak sem kitenni (Tannoy D500). Elsősorban a sztereó hangzás volt a fontos.

A teszteteket olvastam, tökéletesen egybevág azzal, amit a külföldi irodalom is mond. :R

Egy kérdés, a Tannoy HTS-201-ről van érdemi információ? Ha ez nem recommended, akkor mi ami elfogadható hangot ad? Kicsi, 18 nm-es szobába lenne.

(#27137) Zoty4 válasza ricsik (#27134) üzenetére


Zoty4
őstag

még locsold is meg :)

(#27138) BBéci válasza access_denied (#27136) üzenetére


BBéci
titán

Nem azt írtam, hogy nem hallottam mostaniakat, csak az említett modellel nem találkoztam.
Ez a Yamaha nem nevezhető réginek.

Azokat a Tannoyokat nem hallottam szólni.
Akkora a hangdoboz választék, hogy nem érdemes elkezdeni felsorolni.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27139) access_denied válasza BBéci (#27138) üzenetére


access_denied
senior tag

Kellemes darab a 2010-es, de ez már bőven túlmutatott a számomra szükséges feltételeken.

A Tannoyra meg hátha reagál valaki...

(#27140) BBéci válasza access_denied (#27139) üzenetére


BBéci
titán

Ha nem támadtak volna gondok az importőrnél, már nálam lenne a 3020.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27141) xtremetuning válasza Sefter (#27104) üzenetére


xtremetuning
addikt

Akkor teszteld le, de minél messzebb legye a faltól.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#27142) jcage válasza access_denied (#27136) üzenetére


jcage
tag

Anno én meghallgattam azt a Tannoy szettet, amikor dobozokat kerestem otthonra. Bögreszettek között nagyon jó helyezést érne el, de annyi pénzért sokkal jobb vételeket találhatsz. Ja és ezeknél alap, hogy a mélyláda mindig megy, ezt ugye tudod?

A kritikus olyan, mint a nőgyógyász: ott keresi a problémát, ahol más az élvezetet...

(#27143) Sefter válasza xtremetuning (#27141) üzenetére


Sefter
veterán

ok, köszi
az elvileg nem gond a mélynek, ha nem elölről jön, ugye?

Psn ID: sefter_hun

(#27144) access_denied válasza jcage (#27142) üzenetére


access_denied
senior tag

Nem tudtam, köszönök minden infót. Nem szeretnék feltétlen nagy terjedelmű hangszórókat és jó lenne, ha állótalpas, nem pedig falra szerelhető lenne, lennének a hangfalak. Persze értelek, gondolom a jobb vételnél valami nagyobb, tartalmasabb hangú hangfalszettre gondoltál. Valahogyan el kellene indulni, ezért kérdezem a véleményeteket, hogy merre tovább.

A két front Tannoy D500 mellé gondolom nem lehet értelmesen ilyen apró hangfalakat párosítani.

(#27145) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Irt átok,h rockra jo egy alsóbb kategóriás erősítő. sztem nem. Pop, rock is saját elvárásokkal bír.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#27146) gyurczy válasza bajnokpityu (#27145) üzenetére


gyurczy
őstag

Gondolom azért ez az általános nézet, mert az ezen stílusban működő formációk (és kiadójuk) jellemzően nem fektetnek hangsúlyt az igazán jó minőségű zenei anyagok kiadására (és itt most nem a muzikalitásra, hanem a hangminőségre gondolok. :D )

(#27147) Ed Parker válasza gyurczy (#27146) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

nem fektetnek elég hangsúlyt a hangminőségre?
nem tudom miért élsz ebben a hitben?

nos a dire straits, az rock nem?
deep purple
pink floyd
eagles
eric clapton
gary moore
jimmy hendrix
stb
most nem mentem végig az abc-n,de ezek mind 96/24-es HD anyagok,amik bitang jól szólnak.

(#27148) xtremetuning válasza Sefter (#27143) üzenetére


xtremetuning
addikt

Ezt most nem értem ? Arra célzol, hogy lefelé nyom ?

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#27149) gyurczy válasza Ed Parker (#27147) üzenetére


gyurczy
őstag

Oké, a maradék 43.762-t a másik listára kell felvezetni, a populáris zenét pedig nem is érintetted.

Szerk: Oké, néhány ellenpélda:

Metallica (oké, tán a szimfonikus album)
Queen
Guns N' Roses
AC DC
Queensrike
Mötley Crue
Slayer
stb.

Populárist nem is említem, eleve nem hangszeres zenék.

[ Szerkesztve ]

(#27150) Ed Parker válasza gyurczy (#27149) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

de miért hiszed ezt?
nem értelek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.