Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27051) SimonYana válasza access_denied (#27049) üzenetére


SimonYana
addikt

Nem tudom , de engem nem varázsolt el a Pioneer. 4 évig az volt. Pioneer dvd , majd BD 3D lejátszóval is befaragtam.
Pioneer VSX-918V 5.1 házimozi rádióerősítő
H/K 165-öst anno másnap vissza vittem. Nem működött 2 Optikai rajta. :W
Azóta azt a márkát is kerülöm. A rossz szájíz már nem tud rá venni azokra a márkákra sajnos. :U

® SimonYana ®

(#27052) Ed Parker válasza mandju (#27045) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Na, ez igen, gratula a jo cuccokhoz.
Az a gép mondjuk elbírna picit jobb dobozokat is:)

(#27053) access_denied válasza Sefter (#27048) üzenetére


access_denied
senior tag

"ja... én csak a médiában néztem"

Ez a második fail :)

Egyébként érdemes alaposan körbenézni, komolyabb cuccnál egész nagyra nyílik az olló, még ha kocsival is megy az ember, akkor is gyakran megéri utazni. Ez az alacsonyabb árfekvésű termékeknél általában nem igaz. Jöhetnek a magyar kereskedők, essenek nekem nyugodtan, amíg ilyen az árképzés addig irány az EU. Tisztelet a kivételnek.

(#27054) access_denied válasza SimonYana (#27051) üzenetére


access_denied
senior tag

Lásd: Pio vélemény :)

Ez kicsit olyan mint az autó. Ha sokat kell szervizelni, keserű lesz a szájíz. Japán autóm van, sose lesz francia :)

(#27055) SimonYana válasza access_denied (#27054) üzenetére


SimonYana
addikt

Igen olvastam és egyetértek. Én is ugyan azt az erősítőt (Yamaha RX-V673) vettem meg 1 hete. :C

® SimonYana ®

(#27056) Topanka válasza access_denied (#27046) üzenetére


Topanka
aktív tag

7.2 nem szükséges, nekem az 5.1 kell.
Mi a fene az a zone2?
Mire jó?

A többit most kezdem nézni, köztük a Yamaha-kat.

[ Szerkesztve ]

(#27057) Zoty4 válasza access_denied (#27054) üzenetére


Zoty4
őstag

már ezek se igazak, nagyon sok autónak ugyanaz az elektonikája vagy az alváza stb. Összefognak a gyártók, hogy olcsósítsák az autógyártást. Ha nem egy rönó táliaról beszélünk hanem mondjuk egy fluenceről vagy egy c5ről már nem mondanám hogy szarokat csinálnka a csigazabálók. Én német autó párti vagyok, Passat 4eva, de annak is vannak betegségei, eszi az olajat és sorolhatnám de ez már nagyon off :)

[ Szerkesztve ]

(#27058) Tamoo válasza mandju (#27045) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Na akkor mégsem én pakoltam a legnagyobb vasat a Concept alá. :DDD

(#27059) Ed Parker válasza access_denied (#27054) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Minden autót kell es ajánlott is szervizelni.
A japán autó is el tud romlani.

(#27060) #09634560 válasza Topanka (#27014) üzenetére


#09634560
törölt tag

Nem tudom válasoltak-e neked de ha e kettő közül kell választani akkor Denon 2113 vagy Onkyo a tegnap linkelt 717-es 150ért volt hirdetve.

(#27061) access_denied válasza SimonYana (#27055) üzenetére


access_denied
senior tag

SimonYana: re :C

Topanka: ez nagyban javít a költséghatékonyságon. A zone2-vel tudod megvalósítani pl. ezt
Régebben 2 távirányítót is adtak az erősítőhöz, most másképp is meg lehet oldani azt, hogy amíg az egyik szobában moziznak 5.1-en, addig a másikban 2 hangfalon - másik forrásból - zenét hallgatnak. Mindezt egy erősítővel. Vannak több zónát is tudó erősítők nyilván magasabb áron.

Ezekhez mit szólsz?

chelloZotya: OFF. Még japán japán autóm van. Ettől függetlenül tudom, hogy van Európában is olyan gyár amelyikből Made in Japan feliratú termékek szaladnak kifelé :).

Ed Parker: OFF. Kevésbé mint egy francia. Vess össze egy francia márka szervizét egy japánnal. Egy dologra érdemes odafigyelni, attól, hogy egy autó japán márka, attól még gyárthatják Törökországban, stb. Így értettem a japán japán autó fogalmát. Ott gyártják.

[ Szerkesztve ]

(#27062) #75912448 válasza Topanka (#27043) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ezekből a Denon 2113 venném, ha tényleg újat akarsz. Amint 2-3-ra szűkül a választék, érdemes elmenni meghallgatni őket. Csak úgy az Onkyo 616 mellett sem mennék el, sőt, mozira azt választanám 200k alatt.

[ Szerkesztve ]

(#27063) putyu10 válasza Zoty4 (#27044) üzenetére


putyu10
aktív tag

Természetesen igen. Legalább a hang beállításokat megcsinálni.

Az 55F8000-res életem egyik nagy csalódása! És az ONKYO a legnagyobb S**R a világon! Samsung QE65QN90AATXXH UHD Neo QLED

(#27064) Topanka válasza #09634560 (#27060) üzenetére


Topanka
aktív tag

Már keresem is az Onkyo 717-est.

Regger

Csak nézelődöm, kutatom mit akarok venni, de ha jó fogást találtok nekem, és Te is jóváhagyod veszem is meg.

(#27065) #75912448 válasza Topanka (#27064) üzenetére


#75912448
törölt tag

Sajnos elvitték a 717-et, ha meglenne azonnal javasoltam volna. :)

(#27066) Topanka válasza #75912448 (#27065) üzenetére


Topanka
aktív tag

Igen, már látom.
A fész... fek... fen... vigye el!
Na, ami késik az nem múlik.

(#27067) Ed Parker válasza access_denied (#27061) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Csak japán autóim voltak es jelenleg is az van.
Tény hogy kevesebbet kell szervizelni őket, viszont az alkatrészek sokkal drágábbak.
Csak az überdajcs autók alkatrészei drágábbak ezeknél is.

[ Szerkesztve ]

(#27068) #09634560 válasza Zoty4 (#27037) üzenetére


#09634560
törölt tag

Legelső dolgod: áram kihuz, mindent értelemszerűen bedugsz, tévét a HDMI outra kötsz. utánacsinálj factory reset-et a könyv szerint ha már állitottál valamit és ugy sem szól, vagy ha nem állitotttál: dugd be a mikrofont, tedd a hallgatói pontba,Denon áram alá és bekapcs menüben (ha nem ajánlja fel a guide az 1 beálitást, ami a nyelvet,hangszórókat, bemeneteket tartalmazza) menj a speaker setup-ra tedd auto-ra és okézgass, hagyd végig menni. Utána szólnia kell bármilyen forrásról vagy rádióról. Ha nem megy, ird le mit csináltál és jobban utánanézek, de hangszóróbeáll. után mennie kell.

(#27069) access_denied válasza Ed Parker (#27067) üzenetére


access_denied
senior tag

Ez egy kemény téma. Az is lehet, hogy igazad van, de az is, hogy nem. Amikor egy "kevesebbet szervizelendő autóról" beszélek, akkor azt a feelinget is hozzáadom, hogy kisebb a meghibásodása, magyarán kevesebb az esélyem arra, hogy cserbenhagy (pl. trélerezés). A tudat, hogy megbízhatóbb autóban ülök már más szintre helyezi a vezetési élményt. Szubjektív, tehát valakinek az jön be, hogy veszi olcsóbban az autót és él a tudattal, hogy többet kell ráköltenie. Azt nem hiszem, hogy egy japán japán autóra többet kellene költeni mint egy franciára. Van aki Alfa Rómeóba ül. Tudja hogy mi az igénye és ezért mit kap.

Mindenkinek másak az igényei ezért sem érdemes szubjektív kérdéskörben vitatkozni.

(#27070) Zoty4 válasza putyu10 (#27063) üzenetére


Zoty4
őstag

azt hiszem akkor meg van a holnapi programom. De nagy kő esett le a szívemről már azt hittem kaput.

Sanci38 :R

[ Szerkesztve ]

(#27071) nuke7


nuke7
veterán

Dali concept sub-rol mi a vélemény..? :U
mennyit érhet használtan, minőségi cucc-e :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#27072) martoonx válasza Zoty4 (#27070) üzenetére


martoonx
csendes tag

Végig kell csinálni a setup guide-t. Aztán már jó lesz! Nagyon szájbarágos, szólni fog az.

(#27073) Pendragon911 válasza gyurczy (#27035) üzenetére


Pendragon911
aktív tag

Főként rock zenét hallgatunk: Pink Floyd, Yes, Eric Clapton, Led Zeppelin, Porcupine Tree, emellett némi metal :D, de szívesen hallgatok Vangelis-t, Mike Oldfield-ot, de azért néha akkusztikus is előfordul, de nem meghatározó. Tehát nekem az a fontos, hogy hangszeres zene legyen és fellelhető legyen minden hangszer, amin játszanak. Azért is váltottam erősítőt, mert tisztább, erőteljesebb hangzásra vágytam, és ezt részben meg is kaptam, annak ellenére, hogy még a régi hangszóró szett működik. Nem panaszkodok, de teltebb hangzást el tudnék érni nagyobb méretű hangszórókkal és az csak fokozná az élményt mind zene, mind film terén.

Oldfighter:
Összegyűjteném, de még nem tudom, hogy mennyit kéne :D Mondhatnám, hogy legyen 200 ezer, de lehet, hogy már 150ért is kapnék olyat, ami nekem elégséges és ennek tudatában nem szeretnék 50ezerrel többet fizetni, gondolom ezt mindenki meg tudja érteni, hiszen más is pénzből él :D Amit ajánlottál megnéztem, az első jobban tetszik, szép a színe és fadobozos, de a másik pedig kis frontokból áll, ami a nappalinkban jobban elhelyezhető, mivel már van állvány. Amint látom, az általam említett kb 150-180 körüli ár lehet a reális az én igényeim kielégítésére, kérdés, hogy lenne ésszerűbb beszerezni, darabonként (páronként) vagy egyben, nekem az első talán jobb lenne, bár ha türelmesen gyűjtögetek, akkor egyben is ki tudnám fizetni. Amint láttam az említett két szett nem tartalmaz mélyládát, gondolom ez nem véletlen. Mennyire számít egy ilyen szettnél, hogy van-e mellettük egy SUB vagy nincs? Kell-e egyáltalán mellé? Azt vettem észre az új erősítő használata közben, hogy akkor is volt elég mély, amikor a SW nem volt bekapcsolva, ezek szerint elképzelhető, hogy az én rendszeremnél komolyabb 5.0-s szett már talán feleslegessé teszi a 6. dobozt. Nem beszélek nagyon hülyeségeket? :D A szett meghallgatása számomra nem lenne egyszerűen kivitelezhető, ugyanis egy pesti út elég sokba van nekem, de talán egyszer megoldható, csak ugye akkor már nem jönnék haza üres kézzel, tehát akkor tudatosan kell nekivágjak az útnak. De ez részlet kérdés, nem ez egyenlőre az elsőszámú probléma :D

(#27074) gyurczy válasza Pendragon911 (#27073) üzenetére


gyurczy
őstag

Ha csak polcsugárzó jöhet szóba, akkor neked kell összerakni az 5.1-et, nemigen láttam még olyan szettet, aminek a frontjai nem állók voltak. Az általad felsorolt zenékből viszonylag sok minden elérhető veszteségmentes formában, így hangszóró szempontjából határ a csillagos ég (igazodva persze a már meglévő erősítőhöz).

Én azt javaslom, hogy menj el egy általad is szimpatikusnak tartott boltba (Stream Audio pl, én őket ajánlom), és fülelj meg pár hangfalat minden árkategóriából, hogy egyáltalán azt el tudd dönteni, hogy melyik az az árkategória, ami felett füllel már nem hallod a különbséget, vagy aminél többet már nem akarsz erre költeni. Az sem kizárt, hogy sikerül összeállítani egy egyedi 5.0-t is, ami a szobában elfér és egymáshoz is passzoló komponensekből áll.

Ha használtban gondolkozol, akkor is érdemes elmenni fülelni, mert ott egymás után 3-4-5 hangfalat is meg tudsz hallgatni, így könnyebben össze tudod hasonlítani a hallottakat, mint pár óra vagy pár nap távlatából.

[ Szerkesztve ]

(#27075) kovi703


kovi703
tag

Melyiket vennetek zene (inkabb rock) + mozira?

Onkyo tx-nr717 vagy Pio vsx-922? Most az arat ne nezzuk.

(#27076) zolaas


zolaas
senior tag

Nincs vkinek egy eladó projektora? Csak irodai felhasználásra kellene heti 1-2 prezit tartani. Annyira nincs kedvem keresgetni...

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#27077) Pendragon911 válasza gyurczy (#27074) üzenetére


Pendragon911
aktív tag

Akkor tegyük fel, hogy megfelelne a nem csak polcsugárzó, bár csak a frontnál tudnám megoldani, hogy állványos legyen, a surround továbbra is fali, de ahogy néztem pl a Polkaudio szettet, annál is csak a frontok állványosak, mondjuk lehet te is így értetted :D Tehát mondjuk, hogy az is megfelel, akkor könnyebben és akár szettben is találok azokhoz a zenékhez, amiket hallgatunk itthon? Találtam pl a Kef C7 és C5 szettjét, ami 5.0, mint az eddig ajánlottak is. Ebből nekem az következik, hogy ők már képese olyan mélyet kiadni magukból, hogy ne legyen szükség plusz SW-t is beszerezni, ami mondjuk megkönnyítené a helyzetet, mert az is van vagy 50-60 vagy még több ezer Ft.

(#27078) Pendragon911


Pendragon911
aktív tag

Ahogy nézegettem a különböző márkájú szetteket, megállapítottam, hogy 150-170 ezer lenne a teteje a rászánt összegnek, de az nagyon a teteje. Mondjuk mire odajutnék, addigra a most 200 körül lévők is kedvezőbb áron lesznek :D

(#27079) SimonYana


SimonYana
addikt

Én ezt a JAMO S 606 HCS 6 szettet néztem ki magamnak. Valakinek van valami infója róla?

® SimonYana ®

(#27080) Toobee válasza SimonYana (#27079) üzenetére


Toobee
veterán

Az általános infó az szokott róla lenni, hogy ne vedd meg. Ha megteheted, akkor hallgasd meg, ha tetszik, akkor lelked rajta.

https://barbieripnk.hu/

(#27081) #09634560 válasza kovi703 (#27075) üzenetére


#09634560
törölt tag

Rockra, zúzásra az Onkyo is megfelel, de a finomabb részleteket elkeni. Ennek függvényében válassz: ha metallica, Iron Maiden, Tankcsapda... és ez a stílus alkotja a hallgatott zenék zömét akkor Onkyo, ha Dire Straits Van Halen, Apocaliptyca Piramis... akkor Pioneer vagy inkább Denon.

Toobee: megelőztél, hasonlót akartam irni.Árában pl. Polk TSI, Proson, Dynavoice szetteket nézzen.

[ Szerkesztve ]

(#27082) SimonYana válasza Toobee (#27080) üzenetére


SimonYana
addikt

Általános infó mire mondja , hogy vedd meg?
JBL-re is azt hallottam , hogy nem jó.
Wharfedale-re meg hogy csak a felső kategória.
Valakinek valami jó ötlete tanácsa? :F :R

Sanci38!
Meg lesem az ajánlatod! :R
THX

[ Szerkesztve ]

® SimonYana ®

(#27083) #09634560 válasza SimonYana (#27082) üzenetére


#09634560
törölt tag

JBl: mozira oké
Wharfi valóban a felső kategória de denonnal vállalható lehet, másra nem kötném az alsóbb kategóriát
de: irtam Proson, Dinavoice -ss Qln is bejöhet- Polk, reockra,elektronikusra még a KEF C is oké lehet. Nekem bejött a Tannoy szett is, Netdeponál lehet alkudni rá.

(#27084) Tamoo válasza SimonYana (#27079) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

[link] Elméletileg egy jó ár/érték arányú szett.

(#27085) Zoty4 válasza SimonYana (#27082) üzenetére


Zoty4
őstag

én a mission MX-el is meg vagyok elégedve eddig. Több díjat is nyert és nem az a veszett árkategória

(#27086) SimonYana válasza #09634560 (#27083) üzenetére


SimonYana
addikt

Nekem egy Yamaha RX-V673-am van és mindössze 20 négyzetméternyi szoba.
Ezt nézegettem ami jónak tűnik egy kisebb szobába. Polk Audio TSi200 szett. Csak mozira kell. Én nem zenélek egyáltalán. :R

® SimonYana ®

(#27087) #09634560 válasza SimonYana (#27086) üzenetére


#09634560
törölt tag

Polkot eleve én is ajánlottam és az MX is jó! 20 nm. már elbir egy állót. TSI300 nem fér bele a keretedbe?

[ Szerkesztve ]

(#27088) Tamoo válasza SimonYana (#27086) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Szerintem az a Jamo is jó lehet neked mozira.... vagy JBL ES, Studio széria. Ami találsz jó áron.

(#27089) #09634560 válasza Tamoo (#27088) üzenetére


#09634560
törölt tag

Én hallottam megjelenés környékén Maranttzal (vagy Denonnal, egyremegy): szinez, magasai sziszegnek meg dobozhanú volt nekem , pár másodperc alatt ki is köttettem. Neki lehet hogy jó lesz, de nekem nagyon nem felelt meg. Ez már egyéni választáson mulik.Ugyananyiért Dynavoice vagy proson de még a Polk 200 is nekem sokkel jobbnak tünt. Hallania kell választás előtt!!

[ Szerkesztve ]

(#27090) Tamoo válasza #09634560 (#27089) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Fura, av-online-on ajánlott vételnek minősült. Feltételeztem akkor annyira borzasztó nem lehet. De ha hallottad, elhiszem. Akkor visszavonom az előzőeket.

JBL ES-t viszont bátran ajánlom mozira.

(#27091) SimonYana


SimonYana
addikt

POLK Audio TSi 300 jónak tűnik , bár már mélyel beszalad 200 ezer felé is.
Viszont nem is az a lényeg. Van aki 5 év garral és van aki 3 évvel árulja. :DD

® SimonYana ®

(#27092) Toobee válasza SimonYana (#27091) üzenetére


Toobee
veterán

Ha 3 év alatt nem romlik el, akkor 5 alatt se fog.

https://barbieripnk.hu/

(#27093) Gigi01 válasza SimonYana (#27079) üzenetére


Gigi01
őstag

Nekem ilyen van,én meg vagyok vele elégedve,sőt a jelenlegi erőlködőm ki se hajtja!
De lassan azt le fogom cserélni.Más erősítővel meg még nem hallottam.
2006,vagy 2007-ben vettem 120ezer-ért,7év garival.

(#27094) BBéci válasza access_denied (#27046) üzenetére


BBéci
titán

Pedig a felsoroltak közül éppen a Pio VSX-922 sztereója a legjobb. Mire alapozod a véleményedet, hallottad mindegyiket?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27095) BBéci válasza Pendragon911 (#27077) üzenetére


BBéci
titán

Azt sürgősen verd ki a fejedből, hogy bármilyen frontsugárzó szükségtelenné teszi a mélynyomót!
Házimozihoz kötelező!
A CD tartó (polc) nem alkalmas hangdoboz állványnak!

(#27093) Gigi01
Szerintem az a Jamo szett rémesen vacak, de annyi pénzért, újonnan nem kapni jobbat.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27096) spiky03


spiky03
veterán

Erről van valakinek valami infója, hogy milyen minőséget képvisel?
Tangent
13nm-re jó lehet havernak?
Szerintetek az a zárt sub milyen lehet? Mintha az olvastam volna valahol, hogy azok még zenére is jók.
Vagy rosszul emlékszem? :)

Vagy inkább a Polk-okat nézze vagy a Heco-kat?

:R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#27097) Toobee válasza spiky03 (#27096) üzenetére


Toobee
veterán

Van egy olyan sanda gyanúm, hogy azok a zárt subok, amik jók zenére, azoknak a használt ára kezdődik annyinál, mint amennyibe ez a szett kerül.

https://barbieripnk.hu/

(#27098) Sefter válasza spiky03 (#27096) üzenetére


Sefter
veterán

Heco sub-ot szerintem ne... legalább is ebben a kategóriában biztos ne..mondom ezt úgy hogy az 5.0 szettem heco és meg vagyok vele elégedve

más:
van jelentősége, hogy hova teszem a mélynyomót?
az "A" lenne a kényelmesebb, de a "B" tűnik praktikusabbnak...
[link]

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#27099) #75912448 válasza BBéci (#27094) üzenetére


#75912448
törölt tag

Pontosan ezért mertem ajánlani a 2113 és az 616 mellé.

(#27100) Sefter válasza Sefter (#27098) üzenetére


Sefter
veterán

na végre:

KÉP

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.