Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27651) semetka válasza Dorian (#27649) üzenetére


semetka
őstag

Azért jó az, ha az ember megkaphat bármilyen szép nőt, akit az életben soha. :C

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#27652) Dorian válasza BBéci (#27650) üzenetére


Dorian
félisten

Szerintem a határ ott van, ahol azt a pénzt más eszköz cseréjére költve jobb hangot kapunk. (és egyáltalán még akarunk egy kicsit jobb hangot mert valamiért nem vagyunk elégedettek.)

semetka:
Pénzért? Abban semmi öröm sincs.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#27653) semetka válasza Dorian (#27652) üzenetére


semetka
őstag

Tudom hogy nincs. :(

[ Szerkesztve ]

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#27654) nebulo5 válasza BBéci (#27640) üzenetére


nebulo5
senior tag

" Hozzád is szívesen elvittem volna a LessLoss Signature drótokat, ahogy Tonyóhoz."

Még sor kerülhet rá! Január elején törlöm a V14 erősítőt az apróról, elviszem egy hű+ha tuningra! Kíváncsi leszek, mit lehet még kipréselni belőle. De lehet, hogy a forrást is egyszer csak cserélni kell... :F
Tényleg egy hülye mókuskerék ez az egész.... De ha egyszer rajtakapom magamat, hogy már nem is tudok csak zenét hallgatni, hát visszatérek a sokol rádióra! ;]

Üdv: nebulo

(#27655) bajnokpityu válasza BBéci (#27650) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Szerintem meg az,amikor valószínűsíthető,hogy megéri,mert többet javul a kábel által,mintha másba fektetnénk a pénzt. Egyébként a kettő jó kb azonos szokott lenni.

Sometka:gimiben,meg egyetemen mennyi fogadást kötöttünk! Sem én,sem cimboráim nem vagyunk jóképű jólöltözött kispórolt nádszál legények, de ezzel együtt mindig a legjobb csajokat akartuk. És elég jó volt a statisztika. Természetesen pénzünk sem volt.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#27656) tjojo


tjojo
tag

Bombajó vétel az avx-en:

Sokáig ez volt a kiszemeltem, de picit sokallottam az akkori árát és hiányoltam a HD dekódereket.
Így gondolatban feljebb léptem az AVR-400-ra, és lett végül a 3808. Innen a következő lépcső az Arcam lesz.

Szóval aki "olcsón-jót" keres, az ne hagyja ki.

(#27657) Sefter


Sefter
veterán

mitől függ, hogy az Audyssey "small"-ra vagy "large"-ra állít be egy hangfalat?
milyen "következményei" vannak ennek a besorolásnak?
most lőttem be a mélynyomót, tényleg kell mozihoz... :)
phase-t mire kell állítani?

Psn ID: sefter_hun

(#27658) kimi02 válasza BBéci (#27650) üzenetére


kimi02
őstag

Akkor mi az a határ egy CA 650r és Polk RTI A7 szettel ?

(#27659) Dorian válasza Sefter (#27657) üzenetére


Dorian
félisten

A large beállítás igazából kényszer: sub -vagy nem elég jó sub- híján így az 5.0, de gyakorlatban a frontok a teljes mély-tartományt megkapják.
Fázist akkor kell piszkálni, ha a sub-hallgató és a center-hallgató közti távolság nagyon (erre guglizz rá, valami 2,5x-es távolság rémlik) eltér.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#27660) ginola válasza tjojo (#27656) üzenetére


ginola
addikt

Elkelt már :C

(#27661) Ed Parker válasza ginola (#27660) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Csak nem megvetted? :)

(#27662) tjojo válasza ginola (#27660) üzenetére


tjojo
tag

Akkor te már tudsz valamit. :D
Gratuláljak?

(#27663) Sefter válasza Dorian (#27659) üzenetére


Sefter
veterán

ha a fázist átkapcsoltam, attól lehet, hogy large-ra teszi a frontot...?
vagy ez nem függhet össze?

Psn ID: sefter_hun

(#27664) Dorian válasza Sefter (#27663) üzenetére


Dorian
félisten

Nem tudom. Oda állítsd a fázist ahová kell.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#27665) ginola válasza tjojo (#27662) üzenetére


ginola
addikt

Gratulálhatsz, annak, aki megvette, nem személyem az!

(#27666) PonPon


PonPon
senior tag

valaki látott már ilyet?
KEF Universal Wireless System

hátsó hangdobozokat szeretném majd vezeték nélkül bekötni. szerintetek össze lehetne hozni egy avr-2313-al?
gondolom nem az erősítő hangfal kimenetére kell kötni...de akkor hová?

[ Szerkesztve ]

(#27667) Csabroncka válasza PonPon (#27666) üzenetére


Csabroncka
addikt

Nagy hülyeségnek tartom (pláne a te esetedben), bocs érte! Természetesen egy adóból és két vevőegyeséből áll!

Miért is hülyeség az egész:
- ezek a csúnya kábelek: az egységekhez külön-külön tápkábel tartozik, majd mind az erősítőt, mind a hangfalakat hangfalkábellel kötöd be az egységekbe. (akkor hogy is lett kevesebb a kábel?)
-kiváló hangminőség, ezzel ezért bajok lehetnek!

javaslat: inkább vegyél szalag hangfalkábelt, amit könnyen el tudsz rejteni a parketta, szőnyeg alá... inkább ezen gondolkodj egy kilógó minőségi kábel pedig esztétikus is tud lenni :)) .

Mikor tartanám ennek értelmét: esetleg ha több zónás zenehallgatás lenne, a lakás egy távolabbi pontján ahová nehéz lenne kábelezni!

"in medias res"

(#27668) Sefter válasza Sefter (#27663) üzenetére


Sefter
veterán

no, állítottam pár dolgot az erősítőn, meg a mélynyomón is átkapcsoltam a phase-t... sokkal jobb lett

holnap neki esek még egyszer az audyssey-nek, mert nem hagy nyugodni, meg átrakom a ládát máshol is kipróbálom...
aki hasnált már audyssey-t: mélynyomó hangerejét hova érdemes állítani a kalibráláshoz? és a crossover frequency-t? erősítőn mit állítsak be vágási frekinek (front-center-sorround külön lehet...)

köszi a segítséget előre is!

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#27669) Deadzone41 válasza Sefter (#27668) üzenetére


Deadzone41
őstag

fázist hagyd 0-án, az erősítő majd beállítja magának a késleltetést. mélynyomót állítsd be x értékre, ha a kalibráció maximálisan leszabályozta, akkor halkíts rajt, és kalibrálj újra, és így tovább amíg 0db közeli értékre nem ítéli meg az erősítő. a keresztezési frekit 80 fölé ne vidd, igazából akusztika, meg hangdoboz milyenség, minőség függő a dolog, ha szépen lemennek a dobozok 40 hz-ig, arra is rakhatod, ellenkező esetben rakd magasabbra.

(#27670) nobeige válasza Sefter (#27668) üzenetére


nobeige
tag

Amit Deadzone41 mondott, annyi kiegészítéssel, hogy tökmindegy, hogy a mérés előtt mire állítod a keresztezési frekvenciákat. A mérés fogja megállapítani, hogy hol van a -3 dB-es alsó határfrekvenciája a hangsugárzóidnak. Aztán az erősítő képességeitől függően vagy hangsugárzónként, vagy csoportonként vagy globálisan fogja az erősítő beállítani a keresztezési frekvenciát. Ha csak csoportonként (front, surround) vagy csak globálisan, akkor a mért legmagasabb -3dB-es határfrekvencia fogja meghatározni a keresztezési frekvenciát. Később ettől fölfelé nyugodtan eltérhetsz, lefelé nem érdemes, mert gödör lesz az átvitelben.

Érdemes még a mérés előtt a szubon a szűrőt a maximális értékre tekerni. (X-over freq, Low pass, vagy akárhogy hívják a tiéden)
Erre azért van szükség, hogy ha a fő hangsugárzóknak magas az alsó határfrekvenciája, akkor nehogy az legyen, hogy a szub nem tud elég magasra menni, mert például a szub szűrője nem engedi a szubot mondjuk 80 Hz fölé menni, pedig mondjuk 120 Hz-ig kellene dolgoznia, mert a többi hangszóró mélye annyira gyenge.
Ebben az esetben 80 és 120 Hz között hiány lenne a mélyekből, mivel a mélynyomó már nem dolgozik ott teljes erővel a többi hangsugárzó pedig még nem.

[ Szerkesztve ]

(#27671) Sefter válasza nobeige (#27670) üzenetére


Sefter
veterán

köszi mind kettőtöknek. holnap folyt köv.
a sub hang erejét mire állítsam a mérés idejére? mindegy?

Psn ID: sefter_hun

(#27672) nobeige válasza Sefter (#27671) üzenetére


nobeige
tag

Kezdetnek legyen a szub hangerőszabályozója kb féluton a max és min között. Aztán majd mérés után kiderül, hogy sok vagy kevés volt. Ha -12dB vagy onkyonál -15 dB lesz a mérés után a szub beállítása, akkor vedd lejjebb, ha +12 vagy +15 dB, akkor vidd feljebb a szub hangerejét a szubon található potival és mérj újra.
Ez a +-12 illetve +-15 az erősítő szabályozási tartománya. Ezen belül kell lennie az erősítő által beállított hangerőnek a mérés után. +- 3 dB a legkényelmesebb tartomány, mert akkor még hallgatás közben bőven van lehetőség erősebbre vagy halkabbra venni a szubot, igény/ízlés szerint. Persze nem a szubon tekergetjük ilyenkor a potit, ahhoz már többet nem kell nyúlni, hanem az erősítőn lehet ilyenkor változtatni a szub hangerejét.

(#27673) BBéci válasza kimi02 (#27658) üzenetére


BBéci
titán

Egy KáCsáék által összeszerelt Furutech drót, olyan van most az OPPO 105 hátuljában, de volt már több másik készülékben is. Kb. 100 pénz az ára. De csak kipróbálás után, mert ki tudja, miként viselkedik a Te rendszeredben.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27674) Dorian válasza Sefter (#27668) üzenetére


Dorian
félisten

Olvasd el a használati utasítást mielőtt kérdezel ! Ezek mind benne vannak!

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#27675) utazoli


utazoli
csendes tag

Hello!
Szeretnék tanácsot kérni,pc-ről szerenték filmet nézni,van hdmi 1.4 es kábelem,van samsung led tv-ém,van panasonic sa-ht 850-es régi házimozi rendszerem.Szeretnék venni egy uj házimozi erősitőt ami leveszi a hdmi kábelről a hangot és továbbitja a képet a tv-ének,és persze veszek egy másik subb hangfalat mert a kábelezés a panén a subb-ba futnak össze.Nem kell csúcs minőség annyit azért nem tv-ézünk.tx

(#27676) zolaas válasza Dorian (#27652) üzenetére


zolaas
senior tag

Dehogy nincs...ne legyünk már álszentek:) Bizonyára akadna olyan leányzó akiért ha tehetnéd, a világ össze pénzét odaadnád 1 óráért kettesben:) Nézd úgy mint a házimozit, az is örömet okoz pedig pénzért vetted... ;]

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#27677) nebulo5 válasza zolaas (#27676) üzenetére


nebulo5
senior tag

Hát, ez azért egy picit gyenge hasonlat! :N
Egy jó nőt akkor lehet igazán értékelni, ha "megküzdünk érte". A vadászat örömét sem csupán a puska ravaszának a meghúzása jelenti, hanem a becserkészés izgalma is hozzájárul. (amit pénzért nem lehet megvenni)

Egy jó nő, aki később a feleséged lesz, olyan mint az olimpiai aranyérem!
Meg kell érte küzdeni, de aztán egy életre ott fog lógni a nyakadon! ;]

[ Szerkesztve ]

Üdv: nebulo

(#27678) Csabroncka válasza nebulo5 (#27677) üzenetére


Csabroncka
addikt

Nekem nem a nyakamon lóg...! (ebben az esetben túl jól jártam :B ??)

"in medias res"

(#27679) nebulo5 válasza Csabroncka (#27678) üzenetére


nebulo5
senior tag

:DD Ez is egy jó, asszociatív megfogalmazás! Az ide látogató kiskorúak számára, nem kell kibiggyeszteni a 18-as karikát!

Üdv: nebulo

(#27680) nebulo5


nebulo5
senior tag

itt egy kis ismertető, hogy mértékkel kell fogyasztani ma is a jó nedűket!

Üdv: nebulo

(#27681) Sefter válasza Dorian (#27674) üzenetére


Sefter
veterán

na az sajnos nincs hozzá.. :(

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#27682) semetka válasza zolaas (#27676) üzenetére


semetka
őstag

Nem is 1 van olyan. :))
10e-ért megkapod egy órára. :K

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#27683) #09634560 válasza utazoli (#27675) üzenetére


#09634560
törölt tag

Milyen árban:? Első körben: onkyo 578 Vagy Pioneer 421.

(#27684) #09634560 válasza Sefter (#27668) üzenetére


#09634560
törölt tag

Crosssover frekvencia maxra, a hangerőt pedig szobamérettől függően fél háromnegyedre, vagy ha tul kis értéket mér teheted feljebb is és vice versa. Audyssey majd beállitja a c.frek.-t de általában 80 Hz mindenhova jó.
Többit leirták.

[ Szerkesztve ]

(#27685) Dorian válasza Sefter (#27681) üzenetére


Dorian
félisten

Akkor címszavakban (de a többiek korrektül és részletesen megválaszolták):

Használati szerint: Beméréskor sub-on a hangerőt 50%-ra, a vágást a lehetséges maximumra, hogy ne kavarjon bele.
Mérés után -12dB esetén lejjebb kell venni a sub-ot és újra mérni.
A mért vágási értékeket lehet változtatni, de csak felfelé. Surroundok, center sztem 80Hz-re, frontot esetleg lehet lejebb is, ha jó mély-átvitele van. Saját frontom 40Hz-re mérte be, de inkább 60-ra tettem, azért van a sub.

Ha nagyon hülyeségeket mér, akkor a hangfalak elhelyezésével vagy a szobaakusztikával vannak számára kezelhetetlenül nagy gondok.

(#27686) nuke7:
Az enyémnek is jó a mélyátvitele, 38Hz még simán megy 3dB esésen belül. Mégis jobb, ha mozinál vágunk, azért van a sub,, hogy ezeket a hangokat megszólaltassa. Így elméletben az erősítőnek is több energy jut a többi frekire, a hangfal is tisztábban szól.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#27686) nuke7 válasza Dorian (#27659) üzenetére


nuke7
veterán

nekem jmlab chorus 715 van frontnak, és 710 sorrund-nak...
mindkettő large - elég jó a frekvencia tartományuk.
viszont ha front large (vagy mindegyik) akkor a mélynyomó nem szól... :F
jmlab cobalt SW800 - igazából iszonyatosan nagy, szerintem kicsit sok is :U
ötletek..?

(nekem, ha félhangerőn van méréskor a sub, azt mondja az erősítő, hogy túl hangos, vegyem lejjebb és probáljam újra..)

ma du. mérek majd mégegyet.

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#27687) Ed Parker válasza nuke7 (#27686) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Bátran állíthatod small-ra az összeset, semmi értelme Large-on hagyni ha van sub a rendszerben.
80Hz-nél legyen a sub vágása.

(#27688) Sefter válasza Dorian (#27685) üzenetére


Sefter
veterán

köszi Neked és Sancinak is

Psn ID: sefter_hun

(#27689) Dorian válasza Sefter (#27688) üzenetére


Dorian
félisten

Nincs mit, ha van még kérdés, hajrá. :))

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#27690) #09634560 válasza nuke7 (#27686) üzenetére


#09634560
törölt tag

Nyugodtan lehet Small a front, és lejebb veheted... Mint Ed Parker isrta.

[ Szerkesztve ]

(#27691) zolaas válasza nebulo5 (#27677) üzenetére


zolaas
senior tag

Akkor neked csak akkor van jó meleg a lakásodban, ha te aprítod a fát/bányászod a szened/ fúrod a gázt? :) Ez is milyen mellébeszélés már: "1 jó nőt akkor értékelsz, ha megküzdesz érte..." Bizonyára elkergetném...mondjuk Natalie Portman-t a konyhámból, mert kávét szeretne az ágyikómba hozni....ugyanmár...és még hálás is:D

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#27692) nebulo5 válasza zolaas (#27691) üzenetére


nebulo5
senior tag

Igen... hangulat és önértékelés függvénye, de így is lehet értelmezni...
Hogy sarkosítsam a dolgokat: ha pénzért megvehető a nő, akkor úgyis jön majd egy másik pasi, akinek több pénze van...
Természetesen, ha csak alkalmi kalandokban gondolkozol, van logika az általad írtakban!
Én automatikusan, hosszú távon "elfogadható" nőre gondoltam a 2. ezzel kapcsolatos postomban. Az elsőt pedig simán poénnak szántam. Talán ha több szmájlit tettem volna hozzá, akkor "leesik"
De semmi gond! Ez a terület is olyan mint a zenestílus: "kinek a pap, kinek a.... "

akkor, talán az általad olvasottak alapján, a szilveszteri bulidhoz, hogy jól szórakozz, kívánom: szúrd le a malac perselyedet, és vegyél magadnak egy jó drága Macát! Hiszen: egyszer élünk! ;)

Üdv: nebulo

(#27693) nuke7 válasza zolaas (#27691) üzenetére


nuke7
veterán

Natalie Portmant be se engedném, kávét meg sosem iszom...
ízlések...
;)

https://youtube.com/user/nuke7

(#27694) semetka válasza nebulo5 (#27692) üzenetére


semetka
őstag

A pénzért megvehető nők alatt szerintem mindenki az alkalmi csajokra gondolt, nem hosszú távúra.
NA de nem offoljuk szét a topicot. :D

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#27695) nuke7 válasza Ed Parker (#27687) üzenetére


nuke7
veterán

:R köszi, beállítom délután mégegyszer a dolgot.

amúgy nincs valakinek egy kisebb, jóminőségű sub-ja amit cserélni szeretne egy nagy jóminőségűre..? ;]

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#27696) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Még csak most jutottam oda, hogy nézegetem a 3808 menüjét pc-ről (mármint a böngészőn keresztül kapcsolgathatót). :DDD kicsit fapados a "GUI", de jó hogy van, gyorsabb innen beállítgatni.

[ Szerkesztve ]

(#27697) #09634560 válasza Tamoo (#27696) üzenetére


#09634560
törölt tag

A fapados annyiból jobb lehet, hogy az ilyen öregek is mint az Avatarod (király lett!!) alapján Te ;] is simán elnavigálnak vele.

[ Szerkesztve ]

(#27698) Ed Parker válasza nuke7 (#27695) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Miért mi a baj a tieddel?

(#27699) Tamoo válasza nuke7 (#27695) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem lehet azt úgy beállítani, hogy jó legyen? Legalább van benne tartalék. :DDD nem tudom elképzelni hogy lehet egy szub túl sok. ;]

(#27697) Sanci38: Nem vagyok én még olyan öreg. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#27700) BBéci válasza nuke7 (#27695) üzenetére


BBéci
titán

Ne tegyél tönkre!
Végre összeállt a rendszered és képes lennél lefokozni, csonkítani?
Úgy jó, ahogy van!
Később az erősítőt cserélheted négyszámjegyűre, vagy LX-re.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.