Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#113451) rayoliviero válasza Norbi 72 (#113450) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ok. :R

(#113452) Ragadozó válasza rayoliviero (#113451) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Ezt olvasd át és legalább egy közép kategóriás erősítő jó lenne a dobozaidhoz...nálam már pioneer 9xx is egész jó volt, most LX-et használok...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#113453) CartmanLand0 válasza mivamma (#113449) üzenetére


CartmanLand0
senior tag

Köszi. Főleg zenehallgatásra lesz majd a cucc :K

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#113454) rayoliviero válasza Ragadozó (#113452) üzenetére


rayoliviero
veterán

Rendben, elolvasom.

(#113455) BBéci válasza CartmanLand0 (#113453) üzenetére


BBéci
titán

Nem ide tartozó téma! Ebben a topikban sokszor volt szó Orion hangdobozokról, ott érdeklődj!
Nekem akkor sem kellene, ha fizetnének érte.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#113456) Csabroncka válasza Norbi 72 (#113450) üzenetére


Csabroncka
addikt

Vagy hozzád felmenni egy sörre - az se rossz ;] pakolunk mint állat, a szoba egyre kisebb, bal oldalról egy virág jobb oldalról a TV miközben egy dobozon ülök :DDD

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#113457) lemmy9 válasza BBéci (#113455) üzenetére


lemmy9
őstag

De a kóbor kutyákat sem lenne jó dobálni vele? :DDD

Szerintem!

(#113458) Csabroncka válasza BBéci (#113455) üzenetére


Csabroncka
addikt

Én most ilyen dobozokért adnék elég sokat, nincs az a tárolómennyiség ami elég lenne feleségem cuccainak!

Szóval Norbi a TV vissza került ideiglenes helyére, lett helye a sörnek :P

"in medias res"

(#113459) BBéci válasza Csabroncka (#113458) üzenetére


BBéci
titán

Hol vetted a Krombachert és mennyiért? Egyik kedvenc söröm.

(#113457) lemmy9
Ahhoz túl nagyok.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#113460) marlboromen válasza MaCS_70 (#101190) üzenetére


marlboromen
aktív tag

Udv! Tudnal segiteni hogy mi volt a hiba, mert egy x1000-el en is valami hasonloba futottam. Bekapcs utan latja a nast elindul a zenelejatszas, kb 20 masodperc utan elveszti a halozatot, majd invalid ip szerinte. Mar mindent megprobaltam, a tokom tele van ezzel a szarral.

(#113461) nebulo5 válasza marlboromen (#113460) üzenetére


nebulo5
senior tag

picit lassan állapította meg az "invalid IP-t" ! :D

Üdv: nebulo

(#113462) marlboromen válasza nebulo5 (#113461) üzenetére


marlboromen
aktív tag

?

(#113463) fehér_ember


fehér_ember
addikt

Szisztok!

Lenne néhány kérdésem, remélem jó helyen járok (vagy menjek át inkább a belépőszintesbe?).
Elsősorban az érdekelne hogy a mélynyomó elhelyezésére vannak-e valamilyen szabályok; természetesen elolvastam a témaösszefoglalót, megnéztem a thx-es rajzokat, olvastam logout-os cikket és még a fórumba is visszaolvastam kicsit. Nekem ha illik itt ilyet mondani, inkább zenehallgatósdi szempontokat figyelembe véve érdekelne az elhelyezése.
BBéci említette, hogy ő már sok elrendezéssel találkozott és nagyon-nagyon sokféle mélyláda elhelyezés lehet jó. Sajnos úgy néz ki hogy a szobaátrendezésem után sem tudom majd az aktív subot normálisan középre helyezni, emiatt két másik elrendezésen gondolkodom: az egyik, hogy a bal vagy jobb oldali frontsugárzó belső oldalára illetve középre, de a két frontpárt összekötő egyenes elé kb. 1m-rel. Nem tudom hogy ez utóbbi elrendezés is lehet-e jó. A kétségeim abból adódnak hogy azt ugyan többször is olvastam hogy nem jó ha a szoba közepe felé van a sub, de arra nem emlékszem hogy valaki kifejtette volna hogy miért nem. Amúgy egy REL Q200E-ről lenne szó, előrenéző hangszóróval ami állítólag mágnesesen nem árnyékolt. További kérdésem hogy ilyen esetben (tehát ha nem a mélyláda alján van a hangszóró) az elhelyezéskor a hangsugárzójának mint egy normális hangdoboznál szintén a hallgató irányába kell-e néznie illetve egy mágnesesen nem árnyékolt hangsugárzó esetén milyen távolságot érdemes minimum tartani más elektronika eszközöktől és alap esetben van-e valami ajánlott távolság amit egy sub elhelyezése esetén is illik betartani a fal(ak)hoz képest.
Ezt a REL Q200E-t LFE csatornán keresztül lehet a házimozihoz és mellette még egy ilyen

Neutrik speakon-os csatlakozással a sztereó erősítőhöz kapcsolni.
Jól gondolom hogy az LFE csatornához kapcsolódáshoz egy ilyen Vandamme kábelből készíttetett IC összekötő is megfelelő és hogy a Neutrik Speakonos csatlakozásnál pedig hangszórókábelt érdemes használni? Ha van más javaslat kábelre szívesen hallgatom, más konkrét Vandamme-okat is és más elfogadható alap kábeleket is, jelenleg ugyanis valószínűleg digitális koax (ha csak nem létezik analóg koax :F ) összekötővel van a házimozierősítőhöz csatlakoztatva. Ha Vandamme IC-t használnék akkor az LFE csatornás bekötésnél is hasonlóan kell a kábelt szerelni az árnyékolás szempontjából mint egy sima IC-nél szerintetek.
Sajnos ez a sub nem be-ki kapcsolható, ezért vagy mindig bekapcsolva hagyom illetve mindig ki-be huzogatom a hálózati csatlakozóját. Szerintetek a hálózati csatlakozón keresztül történő be-ki dugdosás hosszútávon árthat-e az erősítőnek, illetve milyen jobb alternatív megoldások léteznek (jobb-e pl. egy kapcsolható hosszabbító)?

[ Szerkesztve ]

(#113464) Csabroncka válasza BBéci (#113459) üzenetére


Csabroncka
addikt

Barátaimtól kaptam névnapomra!

"in medias res"

(#113465) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Center tetejére rátehetem a tv? Ha olyan nagyot veszek, amin elfér a tv. Különben a center bele fog lógni a képernyőbe, ha elé teszem, olyan magasak a centerek, amiket néztem. Csináltattam régebben egy kis emelvényt, de ha új centert veszek, egyik sem fog beférni alá.

[ Szerkesztve ]

(#113466) Smiley válasza rayoliviero (#113465) üzenetére


Smiley
őstag

Azert az a yamaha nem fog orulni ha igy be van zarva oda... nekem az eggyel nagyobb testvere van a 457-es, az nagyon nem szerette a zart helyet, pedig volt felette meg kb 6 cm, de ki kellett operalnom a polcot mert olyan forro volt a teteje hogy nem tudtam megfogni.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#113467) rayoliviero válasza Smiley (#113466) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ez már működik bezárva hibátlanul vagy 8-10 éve.

(#113468) BBéci válasza rayoliviero (#113467) üzenetére


BBéci
titán

Szerencséd van, mert nézni is rossz azt a beszorított erősítőt. Csoda, hogy nem ment tönkre.
Hangdobozra semmit nem szabad tenni, ez alapszabály. Pláne tévét. :Y

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#113469) Ragadozó válasza rayoliviero (#113467) üzenetére


Ragadozó
Ármester

akkor, ha veszel másik erősítőt, azt ne tedd be oda...mert lehet, hogy baja lesz...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#113470) rayoliviero válasza BBéci (#113468) üzenetére


rayoliviero
veterán

:DDD

Ha onnan kivenném az erősítőt a tv állványban maradna egy üres hely, az elég hülyén nézne ki.

Ha pedig centerre nem szabad semmit pakolni, akkor kénytelen leszek kisebbet venni, olyan 14 cm magasat, csak idáig általában magasabbakkal találkoztam.

Ragadozó: Hát ezen gondolkoztam pont. Csak nem tudom máshova tenni... Úgyhogy marad akkor ez még egy ideig.

[ Szerkesztve ]

(#113471) Patice válasza rayoliviero (#113470) üzenetére


Patice
nagyúr

Szerintem szimplán TV szekrényt kéne csak cserélned. :))

TV-t a falra, erősítőt egy hifi állványra, centert konzolokkal szintén falra. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#113472) Ragadozó válasza rayoliviero (#113470) üzenetére


Ragadozó
Ármester

A két front is nagyon szűken van...nekem is volt úgy sokáig, de inkább át lett rendezve minden, jót tett a hangzásnak..

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#113473) Smiley válasza rayoliviero (#113467) üzenetére


Smiley
őstag

Akkor le a kalappal ismet a yamaha elott :)

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#113474) Csabroncka válasza rayoliviero (#113465) üzenetére


Csabroncka
addikt

Minden tiszteletem a gépé, egy szerencséje lehet, hogy nem "bontottál vele falat" vagyis nem hallgattad nagy teljesítményen ugyanis a magas hőmérséklet minden fontosabb elektronikai egységet gyilkol, de szerintem ezzel te is tisztában vagy.

Átalakításra próbáld meg ezt a lehetőséget, nekem bejött, azt hiszem van matt fekete rács is.

"in medias res"

(#113475) rayoliviero válasza Csabroncka (#113474) üzenetére


rayoliviero
veterán

Igen nincs nagy hangerőn hallgatva, csak nagyon ritkán és 25 foktól még nyáron sem szokott több lenni nálam.

Egyelőre a center a legnagyobb problémám, mert túl nagy mind és rápakolni nem lehet. Tv állványt nem akarok cserélni, sem átalakítani (nem volt olcsó). Főleg falra nem a tv-t (albérlet). A frontokat sem tudom széttenni jobban, mert egy batár íróasztal miatt korlátozott a hely az egyik irányba, a másik irányba pedig a közlekedő van. Marad így, csak még a centert kell megoldanom (Jamo el lesz adva) és egy nagy kerülne a helyére. Plusz a háttereket kell valahogy feltenni a falra Remélem ez jó lesz hozzá.

Hirtelen azt hittem, hogy a polcodon az egy pathológia könyv. :D

(#113476) Csabroncka válasza rayoliviero (#113475) üzenetére


Csabroncka
addikt

A tartó jó választás (már ha a csavaros rögzítés jó), a szellőzés megoldása rajtad múlik

"in medias res"

(#113477) *Tata*


*Tata*
senior tag

Ha már a fali tartókról van szó.
JBL ES 20-hoz tudnátok ajánlani valami jót? :U

(#113478) Csabroncka válasza *Tata* (#113477) üzenetére


Csabroncka
addikt

Majd megszakadtam vele, mire hazahoztam, persze van olcsóbb is.....

"in medias res"

(#113479) rayoliviero válasza Csabroncka (#113476) üzenetére


rayoliviero
veterán

Így néz ki a hangfal hátulról, menetes. Remélem a furat távolsága megfelelő a Vogel's fali tartón, passzol a hangfalhoz.

A régit csak egyszerűen felakasztottam egy kiálló csavarra: De ezt a Monitor Audiot nem lehet sajnos. ( A falat a régi hangfal be is fogta).

[ Szerkesztve ]

(#113480) szasanyi


szasanyi
félisten

Meg tudja-e mondani valaki, hogy az alábbiak közül melyik lenne a jobb választás?

- Yamaha NS-50F + NS-P60
- Pioneer S-ES3TB
Mind2 azonos árban lenne, és egy JBL Arena 100 sw-t gondoltam hozzá.

(#113481) Valkűr válasza szasanyi (#113480) üzenetére


Valkűr
őstag

Ennyiért egyik sem ...

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#113482) szasanyi válasza Valkűr (#113481) üzenetére


szasanyi
félisten

Egyrészt nem ez volt a kérdés, másrész értem miért nem tudjátok elképzelni, hogy van olyan akinek nem ez az élete, és nem akar (vagy nem tud) 5.1 rendszerre sok százeret áldozni. :(
De ha igazad is van, akkor miért nem mondasz olyat ami hasonló árért jobb?

[ Szerkesztve ]

(#113483) szasanyi


szasanyi
félisten

Most találtam ezt a tesztet [link] így végképp nem értem, hogy ~70k ellenében miért olyan határozott az a nem. :U

(#113484) Ragadozó válasza szasanyi (#113483) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Inkább a yamahát...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#113485) Norbi 72 válasza Csabroncka (#113456) üzenetére


Norbi 72
veterán

Megdumálhatjuk. :DDD

A sör helye a legfontosabb. :))

(#113486) #09634560 válasza szasanyi (#113483) üzenetére


#09634560
törölt tag

100 alatt ez a legjobb vétel jelenleg.
H a nem éred el akkor Yamaha.. vagy nekem még ez tűnik hosszútávon hallgathatónak.

[ Szerkesztve ]

(#113487) audiofül válasza szasanyi (#113483) üzenetére


audiofül
csendes tag

Ha már olcsó, akkor vagy amit Sanci ajánlott, vagy esetleg ez: [link]

(#113488) *Tata* válasza Csabroncka (#113478) üzenetére


*Tata*
senior tag

Köszi, ez megfelelne. :K
De tényleg egy kicsit olcsóbba gondolkodom. :B

(#113489) audiofül válasza *Tata* (#113488) üzenetére


audiofül
csendes tag

Ez esetleg? Csak a méreteit nézd meg, hogy befogható-e? [link]

(#113490) Csabroncka válasza *Tata* (#113488) üzenetére


Csabroncka
addikt

Vagy ez, de azért ne feledd, nem a 200 Ft-os Tesco-s kanálkészletet akarod ráakasztani.
Másrészt azért ezek jóval hosszabb távú dolgok mint a hangfalak és az erősítő, egyszer kell megvenni egy normálisat.

(megelőztek)

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#113491) szasanyi válasza #09634560 (#113486) üzenetére


szasanyi
félisten

& to all: köszi szépen, ezek már információ tartalmú hsz-ek voltak! :R

Mivel nem tudom hány van még náluk, ezért berendeltem egy Proson Event 5.0 szettet. Ránézésre és specifikációk alapján jónak tűnik, de kicsit bizonytalan vagyok az ismeretlen márka és a kevés fellelhető infó miatt. Tudtok mondani, linkelni infókat ami megnyugtat abban a hitben, hogy valóban jó vétel? Persze a 80k alapján elég nyilvánvaló (nak tűnik) de ugye ezt hallgatja az ember, nem csupán az árcédulára fókuszál.

Aztán... milyen erősítő lenne jó ezekhez, szintén a minőséget, és az ár/érték arányt szem előtt tartva? Hátha van olyan (ehhez hasonló) ajánlat, ami most igazán jó.

(#113492) *Tata* válasza Csabroncka (#113490) üzenetére


*Tata*
senior tag

Igen, ez jó lesz.
Köszi nektek a segítséget. :R

(#113493) regger Állvány nem jó sajnos ,de ez jónak tűnik a képek alapján.

[ Szerkesztve ]

(#113493) #75912448 válasza *Tata* (#113492) üzenetére


#75912448
törölt tag

Állvány nem jöhet szóba? Gyorsan cserélgetsz mostanában, nem raknám a dobozaim erre a konzolra, sőt semmilyen konzolra.

(#113494) taknyí válasza rayoliviero (#113465) üzenetére


taknyí
senior tag

"Csináltattam régebben egy kis emelvényt"

szerintem emeld meg, rakj alá valamit, pl. ugyanolyan anyagból.

Nem vagyok jó ember, de nem is a legrosszabb!

(#113495) szasanyi válasza taknyí (#113494) üzenetére


szasanyi
félisten

Instabil, esztétikailag sem megfelelő tákolmányra inkább ne buzdítsd. :N Szvsz egy hasonlót kell csináltatni, megfelelő (nagyobb) méretben és arra kicserélni.

(#113496) Norbi 72 válasza szasanyi (#113491) üzenetére


Norbi 72
veterán

Kérdezd meg őket mail-ban,mit ajánlanak hozzá.Bizonyára sokfajta vassal kipróbálták.

(#113497) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Uraim, jó napot...
elköltöztünk, így a nagy szobában kicsit levegősebben sikerült beüzemelni a házimozim...
a hátterek is alacsonyabban vannak mint voltak, lehet emlékeztek rá, de az is lehet hogy nem :)
van e valami tanács, ötlet, észre vétel?
előre is köszönöm ha volna vagy van :D


a fehér folton kitakartam egy képet ;]

A fő hallgatási pozíció a franciaágy , de ha többen vagyunk akkor a kép látható kanapé a franciaágy elé van/lesz húzva :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#113498) Norbi 72


Norbi 72
veterán

Megjelent az új Yamaha proci.

(#113497) Lacielvtars A fő hallgatási pozíció a franciaágy

A sarokból nézel filmet? :Y ;]

[ Szerkesztve ]

(#113499) rayoliviero válasza szasanyi (#113495) üzenetére


rayoliviero
veterán

Igen, nem akarok tákolmányt. Vagy kisebb méretű centert veszek vagy csináltatok egy nagyobb méretű emelvényt, csak úgy a tv-m nagyon magasan lenne és úgy elég hülyén nézne ki, mert már most is magasan van.

(#113500) Patice válasza Norbi 72 (#113498) üzenetére


Patice
nagyúr

Középen az ötödik láb a transzformátort tartja külön? Vagy ha nem akkor mi a szerepe?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.