Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#113201) pucavirag


pucavirag
csendes tag

Sziasztok!

Teljesen laikus kérdést fogok feltenni, szóval légyszi ne hülyézzetek le érte. Adott a számítógépem egy Logitech z623 2.1-es hangszóróval, alaplapi realtek hátsó zöld kimenetére kötve. Keveslem a mély hangot (túl nagy a szoba) és arra gondoltam ,mi lenne, ha vennék mellé egy aktív mélynyomót ( [link] ), amit az alaplap narancssárga sub kimenetére kötnék egy jack-RCA kábellel. A kérdésem az lenne, hogy működne így az extra sub? Kérem csak hozzáértő válaszoljon, nem szeretném kiütni az alaplapot és nem szeretnék fölöslegesen subot sem vásárolni. Köszönöm szépen!

(#113202) palesz53 válasza mivamma (#113197) üzenetére


palesz53
senior tag

Azért nincs olyan rossz hangja a CA-knak. :N Az átlagnál (kommerszebb márkák hasonló kategóriájú darabjainál) jobb hangúak. Persze az Arcam 500 is egyértelműen jó választás, az már egy felsőbb osztályból lévő készülék.

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#113203) Mezga Aladár válasza Tamoo (#113198) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Összehasolításként, milyen sztereó ampal van pariban?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#113204) Mezga Aladár válasza Tamoo (#113198) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Összehasolításként, milyen sztereó ampal van pariban?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#113205) fehér_ember válasza Kroland25 (#113200) üzenetére


fehér_ember
addikt

Látom hangdoboz állványnak is jó. :)

(#113206) föccer


föccer
nagyúr

Hello!

Ma elsetaltam egy sony marka kereskedesbe. Mondom eladonak, hogy van egy braviam, megpediglen egy 50" w805b. Ehhez kellene nekem egy hozza valo fali konzol.

Semmi akadaja, jon a valasz, majd elovesz egy hama konzolt. Kerdem en, hoppa, akkor miert van a sonynak sajat konzolja a braviakhoz, leven tudtommal azok nem vesa kompatibilosek. Ne aggodjak, jo lesz ez
A sony konzolja nem jo, mert tul kozel engedi a tvt a falhoz, ezert a csatlakozok nem fernek el normalisan.

Pislogok ki a fejembol, hogy milyen ostulok hulyeket alkalmaz a sony, de vegulis oke elhozom a sony markakereskedesbol a hama konzolt, mert hat a sony konzolja mar reg a.multe.

Felrakom a falra a feli egyseget, all mint katiba a gyerek. Eloveszem a dobozbol a tvt, hozom a hozzavalot...

Indul a fejvakargatas.

Akkor most megid hogyan lesz ebbol nekem falon lapos tv... :-/

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#113207) Kroland25 válasza fehér_ember (#113205) üzenetére


Kroland25
tag

Jajj nem azon van:))Egy üveglap van felette!!De lassan cserélem az állványt is..de előtte meg kell várnom a vászont akkor tudom mi fog elférni... :C

Házimozi és ennek komponesnseinek beszerzésében lehetőségem van segíteni akit esetleg érdekel privin megtalál!!

(#113208) mettek válasza Norbi 72 (#113192) üzenetére


mettek
addikt

Koszonom. Ha tehetem meg fogom őket hallgatni. Az audioengine amúgy szimpatikusabb plusz eleve rca-val vinném a hangot a hangkártyától és azon rca bemenet van.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#113209) mivamma válasza Ragadozó (#113199) üzenetére


mivamma
senior tag

Pont az a hirdetés volt ami elindította a bogarat bennem :U

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#113210) windlord


windlord
őstag

Egy KEF C75 -öt lehet-e bikábelezni?

Van egy eladó példányom, és hirdetésnél kérdik...
Nekem viszont fogalmam sincs...

(#113211) szasanyi


szasanyi
félisten

Sziasztok! :) Gondoltam beugrok egy kis segítségért - én ugyanis kevésbé szakértem a témát -, mert szeretnék egy ~25nm panel szobába egy kis házimozit. Így tehát csupán egy, egyszerű kérésem van: olcsón melyik lesz jó? :D
Komolyra fordítva: nem a szomszédság lenyűgözése vagy halláskárosítása a cél, viszont kellően erőteljes és szép hangzást szeretnék a szobába. Adott esetben egy jó zenei BD sem szóljon rosszul (mondjuk egy Jean Michel Jarre 5.1 DTS lemez).
Első és konkrét kérdésem az lenne, hogy 5.0 hangfal készlet jó áron létezik-e? Nézegettem a TAGA termékeit, amik között van jó áron jónak tűnő [link]

(#113212) Ragadozó válasza szasanyi (#113211) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Szia!
Mennyit szánnál rá és használt szóba jöhet-e? :)

windlord: ha jól nézem, nem lehet. A hátulján két darab csatlakozó van, vagy négy?

[ Szerkesztve ]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#113213) Met válasza föccer (#113206) üzenetére


Met
nagyúr

Mi a baj?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#113214) szasanyi válasza Ragadozó (#113212) üzenetére


szasanyi
félisten

Egyelőre mélynyomó nem lesz (az későbbi lehetőség) csak 5.0 és erősítő. 5.0 hangfal teljes költségvetése max. 100k. A használttal az a gondom, hogy csak megbízható, és valódi esztétikai érzékkel rendelkező embertől jöhetne szóba (akinél a hibátlan, és újszerű jelzők szó szerint azt jelentik amit kell, és amit nálam is). na, most ilyet találni nem eccerű, így azt mondom... talán. :)
Erősítőt a hangfalak teljesítménye és minősége alapján választanék, de nem tudom a sorrend így megfelelő-e vagy éppen fordítva jobb. :F

(#113215) windlord válasza Ragadozó (#113212) üzenetére


windlord
őstag

Végiggondoltam már utána én is..
Kettő van.

(#113216) rayoliviero válasza szasanyi (#113214) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ezt pénteken láttam az Auchanban, nem tudom, hogy ez emnnyire lehet jó erősítő, de ez a Netdepoban, Edigitalban 70.

[ Szerkesztve ]

(#113217) szasanyi válasza rayoliviero (#113216) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen, az ára nagyon jó! MM-ban is 68k Sajnos én sem tudom ezt hova tenni, mert még a hangfalaknál is kevesebbet tudok ezekről.

(#113218) rayoliviero válasza szasanyi (#113217) üzenetére


rayoliviero
veterán

3 év gari, több HDMI csati, USB. Ettől olcsóbban én nem láttam erősítőt újonnan. Azt írta róla a Netdepo, hogy "Belépő kategória minőségibb szinten!" Csoda, hogy valamit az Auchan reális áron ad. Ezen én is gondolkozom, mert a Yamaha V-361-em már nem mai gyerek, van vagy 8-10 éves, de még mindig hibátlanul működik, még 50-ért vettem anno.

(#113219) Tamoo válasza Mezga Aladár (#113204) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Fogalmam sincs.

(#113220) Norbi 72 válasza szasanyi (#113214) üzenetére


Norbi 72
veterán

5.0 hangfal teljes költségvetése max. 100k.

És mennyi lenne a keret a vasra?

(#113221) Norbi 72 válasza Norbi 72 (#113220) üzenetére


Norbi 72
veterán

Ez a Canton szett még mindíg megvan,meghallgathatná már valaki.. :)

(#113222) pucavirag


pucavirag
csendes tag

Emberek, lehetséges PC-hez csatlakoztatni aktív házimozi sub-ot erősítő nélkül Jack-RCA kábellel? Ha igen, belső erősítő elég, hogy megfelelő erősségű mély hangot kapjak belőle?

(#113223) föccer válasza Met (#113213) üzenetére


föccer
nagyúr

Az, hogy hulyenek neznek, es ezt rettentoen nem szeretem

Mint ahogy korabban irtak itt a topikban a kde-50w805b nem veza kompatibilis, igy egy veza konzolra nem lejet feltenni. Szoval hetfon.lesznek szivesek villamba vissza venni az allitolagos szakkereskedok a.markaboltban, mert kulonben rohadt morcos leszek.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#113224) szasanyi válasza rayoliviero (#113218) üzenetére


szasanyi
félisten

Weboldaluk szerint már nincs... Te mikor láttad utoljára? :F Már ha voltál ott azóta...

Norbi 72: feltételezem az erősítőre gondolsz... nem tudom, ami muszáj ahhoz, hogy a kiválasztott hangfalak hozzák ami elvárható tőlük.

[ Szerkesztve ]

(#113225) Norbi 72 válasza föccer (#113223) üzenetére


Norbi 72
veterán

A tv talpát kell a hátára szerelni,3. kép.

Ötletes megoldás. :)

(#113224) szasanyi Akkor lehet,hogy nem lesz túl olcsó.De inkább egy régebbi középkategória,mint egy új belépő modell.

[ Szerkesztve ]

(#113226) rayoliviero válasza szasanyi (#113224) üzenetére


rayoliviero
veterán

Pénteken voltunk a debreceni Auchanban, akkor fényképeztem. Egy darab volt ott kiállítva, de azt már nem tudom, hogy bontatlan is van-e.

(#113227) luckyman válasza rayoliviero (#113226) üzenetére


luckyman
aktív tag

Én kb egy hónapja láttam a soroksáriban ugyan ennyiért, és akkor sem volt a honlapjukon.
Én sem tudom, hogy volt e belőle bontatlan, de van rá esély, mivel nem Auchanban szokás venni a hm erősítőket.

(#113228) Hoqspok


Hoqspok
tag

Sziasztok !

Elvesztem a Házi mozi marketing tengerében :((
150-160 Körül szeretnék valami minőségi erősítőt 12 m2 kicsiny szobánkba HTPC mellé és NAS tárolt -.flac zenék lejátszhatóak legyenek. a csatornák száma igazából ilyen kis szobába nem fontos... sokkal többet számít a minőség
eddig ezekkel szemeztem de várom a javaslatokat mert lehet tévúton járok.
[Onkyo TX-NR 636]
[Denon AVR-X1100W]
[Yamaha RXV-575]

[ Szerkesztve ]

(#113229) rayoliviero válasza palesz53 (#113196) üzenetére


rayoliviero
veterán

Annyira nem érzem, hogy annyira megérné azt a két Monitor Audio frontot. Hiába 150 a boltban, ő pedig 100-ért adja, az nem jelent semmit, úgy vagyok vele. A Bronze 1 használtat azt megéri.
De a két front, ha annyira jó ajánlat lenne, már rég elvitték volna 3 hónap alatt. Nézem mindig Avx-en, ami tényleg jó ajánlat, azt pár napon belül már vinni is szokták.

Streamaudionál és Netdeponál is szoktak lenni leárazások, ahol elengednek néha ekkora összegeket és ott azt választ az ember, ami neki tetszik.

luckyman: Igen, szerintem sem csak a kiállított darab van. Nem tudták eladni, mert ott nem vesznek erősítőt az emberek, így valószínű leengedték.

[ Szerkesztve ]

(#113230) föccer válasza Norbi 72 (#113225) üzenetére


föccer
nagyúr

Igen, kimatekoltam magam is, seikerult is felraknom a falra. Csak marhara idegesit, ha direkt hulyenek neznek.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#113231) dgyuri0123 válasza rayoliviero (#113229) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Bronzot azért kaphatsz ugyan annyiért, mert kb.10 éves.... ;) De lehet, még több.

"csak a zene van"

(#113232) rayoliviero válasza dgyuri0123 (#113231) üzenetére


rayoliviero
veterán

Na, akkor az sem olyan kihagyhatatlan ajánlat ezek szerint.

És a frontok szerinted? 150 a Boltban az MR4, 100-ért adja az eladó.

De a boltban is leengednek 50-et simán.

Ebből 80-at.

[ Szerkesztve ]

(#113233) dgyuri0123 válasza rayoliviero (#113232) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Pontosítok, mert a Bronze1, akár ma is kapható tipus, de csak bookself, így, ha arra gondoltál, akkor számolnod kell azzal, hogy jóval kisebb méretű lesz, mint az MR4.

Ezeknek az akcióknak pont az a lényege, hogy a raktáron ragadt készletet elsózzák. Ha kurrens termékre szeretnél alkudozni, nem hiszem, hogy sikerrel járnál, illetve egy 150 ezres hangfalnál sem hiszem, hogy 50-et elengednének. Ha az MR4-et szeretnéd elhozni 100-ért, próbáld meg valamelyik forgalmazónál, de szerintem nem lesz szerencséd.

Tény, időnként remek lehetőségek adódnak, csak azt előre senki sem tudja, illetve nem válogathatsz.

Azt veheted, ami épp akciós.... Szvsz.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#113234) Tamoo válasza rayoliviero (#113229) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem bomba ajánlat a 100, de nem is drága annyiért.

"Nézem mindig Avx-en, ami tényleg jó ajánlat, azt pár napon belül már vinni is szokták."
Azért ez nem feltétlenül igaz minden esetben.

Nekem pl. az RS5-ért 90ért nem kapkodtak. :F Makulátlan, dobozos volt. Az aztán tényleg megért annyit.

[ Szerkesztve ]

(#113235) XtremLor válasza dgyuri0123 (#113233) üzenetére


XtremLor
őstag

Ezt nevezzuk alkalmi vetelnek, az es80-as szett 170-be bestbye volt par honapja, jol jart aki pont akkor akart venni, de nem tartott sokaig...most 200e kenytelen ugyan azert fizetni!
Viszont en azt mondom mindenkinek azt vegyen amit szeretne, ne ragadjunk le annyinal hogy ami epp akcios, nekem kb 1 ev volt mire talaltam sorroundot, de nem erdekelt.....most pedig orulok hogy vegre teljes a szett!

"Legen...Wait for it...Dary"

(#113236) rayoliviero válasza XtremLor (#113235) üzenetére


rayoliviero
veterán

És egy évig akkor surround nélkül használtad a rendszert? Az 5.1-es házimozi erősítőre gondolom lehet simán csak két frontot is kötni és úgy használni, nem? Amíg nem találnék centert és surroundot.
És akkor az is mindegy, hogy melyik hangfal hány Ohm-os? Pl. frontok 6, center 6, surround 8.Bocs a hülye kérdésekért. :D

(#113237) dgyuri0123 válasza XtremLor (#113235) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Én is azt mondom.
Nem tudsz válogatni. Azt kapod, ami épp akciós. Ettől még lehet szerencséje valakinek, hogy pont azt akciózzák, ami neki kell, de az a ritkább.

Én pl. erősítővel is jól jártam, mert pont azt kerestem, amit kifuttattak. :K
Hangfalat is olyat kaptam használtban, amire régóta fájt a fogam és mikor eljött a vásárlás ideje, pont volt egy eladó fiatal példány, ráadásul nagyon jó áron..

Ehhez persze szerencse kell...

"csak a zene van"

(#113238) Norbi 72 válasza föccer (#113230) üzenetére


Norbi 72
veterán

Gondolom a használatit egy laza mozdulattal bevágtad a fiókba.. ;]

(#113239) Norbi 72 válasza Hoqspok (#113228) üzenetére


Norbi 72
veterán

LX55,LX72,A830.

Ezek már minőségi erősítők.

(#113240) Simivok


Simivok
senior tag

Hello

Most ilyen kábelem van: Monitor das HiFi Kabel Mikado 2x2,5mm. Jelenleg ilyen van, ezt megéri lecserélni erre: KCE-LS25 (Kácsa)?

Ez a Kácsás kábel mennyire ajánlott?

Általánosságban minél vastagabb egy hangfalkábel, annál minőségibb?

Galaxy S23 256GB Cream

(#113241) liszi70 válasza Simivok (#113240) üzenetére


liszi70
nagyúr

"ezt megéri lecserélni erre? : KCE-LS25"

Ezt csak próbával lehet eldönteni. Kácsából elhozható kipróbálásra is.

"Általánosságban minél vastagabb egy hangfalkábel, annál minőségibb?"

Nem. Vannak kábelek, amiknél számít a vastagság is, meg nagy hosszra, pl. hátra sem ajánlatos túl vékonyat tenni (egy bizonyos szint alatt), de nem "minőségi" jellemző a vastagság.

[ Szerkesztve ]

(#113242) xtremetuning válasza liszi70 (#113241) üzenetére


xtremetuning
addikt

"Nem. Vannak kábelek, amiknél számít a vastagság is, meg nagy hosszra, pl. hátra sem ajánlatos túl vékonyat tenni (egy bizonyos szint alatt), de nem "minőségi" jellemző a vastagság."

Gyorsan változnak az idők....

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#113243) föccer válasza Norbi 72 (#113238) üzenetére


föccer
nagyúr

Ha vegig is olvastam volna sem emlekeztem mar volna ra.

Ugy a bosszantó az, hogy a marka kereskedesben, szakeladoktol, direkt a tipus megjelolessel kertrm hozza valo konzolt es erre adnak egy olyat, ami nem hozza valo.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#113244) liszi70 válasza xtremetuning (#113242) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nálam nem változnak az idők, ugyanezt gondoltam és írtam ott is, olvass vissza és értelmezz.

Például :

"Egész biztos, hogy van olyan rendszer és árkategória, ahol számíthat a "vastagabbság" is, nyilván, hogy nem lehet ezt sem általánosítani."

"amennyire nem igaz az, hogy vastagabb kábel=jobb hang, ugyanannyira nem igaz az, amit írtál, hogy "nettó hülyeség a vastagosdi""

"Mindössze ennyiről szólt a posztom, egy szóval sem írtam, hogy a vastagabb kábel pusztán a vastagabbsága miatt automatikusan jobb is."

És most is ugyanazt írtam. "Vannak kábelek, amiknél számít a vastagság is, meg nagy hosszra, pl. hátra sem ajánlatos túl vékonyat tenni (egy bizonyos szint alatt), de nem "minőségi" jellemző a vastagság."

[ Szerkesztve ]

(#113245) szasanyi


szasanyi
félisten

Wharfedale Diamond 10 SX subwooferrel van valakinek tapasztalata? Elég jó áron van most, és aktív / passzív 2.0 hangfalakkal is használható (ha helyesen értelmeztem a kimeneteket).

[ Szerkesztve ]

(#113246) XtremLor válasza rayoliviero (#113236) üzenetére


XtremLor
őstag

Igen jo egy evig, a vegen kiderult hogy megerte turelmesen varni, frusztralo volt az biztos, szerencse is kell hozza! 2.1 es persze 3.1-el is hasznalhatod ahogy megtudod venni szepen sorba. Azok az mr, es bronz dobozok mehetnek olyan felallasba nem lesz gond...

"Legen...Wait for it...Dary"

(#113247) rayoliviero válasza XtremLor (#113246) üzenetére


rayoliviero
veterán

Most már csak az MR4-et szeretném, az a régi Bronze 1 nem kell nekem.

A kérdés, ha az MR4-et megvenném például, ami 6 Ohm és akkor később vehetek hozzá tetszőlegesen 4 vagy 8 Ohm-os centert és háttérsugárzót összevissza kombinálva őket? Tehát tök mindegy, hogy mi hány Ohm? De csak van valami hátránya, ha nem egyformák vagy nincs?

(#113248) MasterMark válasza rayoliviero (#113247) üzenetére


MasterMark
titán

Más hangerőn szólnak, de ezt könnyű korrigálni.

Switch Tax

(#113249) rayoliviero válasza MasterMark (#113248) üzenetére


rayoliviero
veterán

Az erősítőn azt be lehet állítani, gondolom arra gondolsz.

(#113250) Simivok


Simivok
senior tag

Ha nincs jumper, akkor annyi is elég, hogy a vezetéket beledugom a HF-be és az LF-be?

Valahogy így:

Galaxy S23 256GB Cream

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.