Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#113951) sony309


sony309
őstag

Megint vihető az RX-V3800!

S3x, hifi & rock and roll

(#113952) dunkel válasza #09634560 (#113949) üzenetére


dunkel
őstag

Sanci neked van most rendszered vagy mi van?

(#113953) Ragadozó válasza sony309 (#113951) üzenetére


Ragadozó
Ármester

:F ez saját cucc? mert az nem szabad hirdetni itt.

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#113954) Cseneles válasza Orc (#113944) üzenetére


Cseneles
őstag

pár óra alatt ne várj csodát az AQ IC-től... szerintem hallgasd legalább egy hétig aztán ítélkezz....persze ha zsír új kábelt vettél....szinte mindig az alsó tartománnyal van baj új kábel esetén :U

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#113955) rayoliviero válasza luckyman (#113948) üzenetére


rayoliviero
veterán

Már itt csücsül mellettem a vonaton a VSX-924.

(#113956) BBéci válasza Orc (#113944) üzenetére


BBéci
titán

Ne a semmihez, hanem egy hifis (pláne szűrős) elosztóhoz hasonlítsd az APC-t!

Egyáltalán nem cserélni való az ASCENT, itt csupa jókat írnak róla, nekem is tetszett.

(#113905) Dorian
Szerintem kategóriájában teljesen jó a NAD T 747, persze nem elmélyült zenehallgatásra való. T 757 volt nálam pár hónapig, az (a Norma IPA-140 sztereó vassal kiegészítve), sok kellemes órát szerzett. ;)

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#113957) spiky03 válasza rayoliviero (#113955) üzenetére


spiky03
veterán

Csak ülünk a vonaton, és kész. :DDD

Gratula hozzá, :C majd írd le, hogy milyen.
Nekem pár évvel korábbi kiadás volt a 920-as.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#113958) rayoliviero válasza spiky03 (#113957) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ok. Kösz. A nagy zöld táskában pont elfér. Súlyra semmi vagy 12-15 kg lehet.

[ Szerkesztve ]

(#113959) Norbi 72 válasza rayoliviero (#113955) üzenetére


Norbi 72
veterán

Gratula! :C

Amíg hazaérsz,olvashatsz róla egy tesztet.

(#113960) luckyman válasza rayoliviero (#113955) üzenetére


luckyman
aktív tag

Te aztán elszánt vagy, igazi fanatikus. Gratula.

(#113961) BBéci válasza Norbi 72 (#113959) üzenetére


BBéci
titán

Van magyar teszt is: [link], bár nem annyira részletes, mint az AREADVD-s.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#113962) rayoliviero válasza Norbi 72 (#113959) üzenetére


rayoliviero
veterán

Kösz. Ezt csak banándugóval vagy saruval lehet bekötni?
Egyik sincs itthon.

luckyman: :D

[ Szerkesztve ]

(#113963) rayoliviero válasza rayoliviero (#113962) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ide, a tv szekrenybe ugye betehetem? Tud szelozzni? Jo nagy hely lesz felette. Csak ha racsukom az uvegajtot. Hatul ugyis tudnia kellene szellozni, a nagy lyukakon, amiken a vezetekek mennek ki. Nehogy mindig nyitott ajtonal kelljen mar hasznalni. :D

(#113964) BBéci válasza rayoliviero (#113963) üzenetére


BBéci
titán

Csupaszított vezeték (drót) beleszorítható.
A helyedben levenném az ajtót és a hátlap közepét kivágnám. Agyonverném azt, aki kitalálta, hogy a hifiállványra ajtót kell szerelni. :((

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#113965) palesz53 válasza rayoliviero (#113962) üzenetére


palesz53
senior tag

Így képről azt mondom fogad csupasz kábelvéget. Ahogy kitekerted, vannak azok a pici lyukak jobbra fent - oda tudod bedugni a kábelvéget, aztán visszacsavarva rászorít.
Ha a pirosak (alul a feketék) végén lévő fekete dugók levehetőek, akkor oda elvileg banán. Sarut hirtelen nem tudom elképzelni, innen nem látni semmi fémes felületet, ahol a saru érintkezhetne, és rászorítható lenne. (Persze mindez képről!)

Azt a hátlap kivágást azért óvatosan! Lehet az ad merevséget az egész szekrénynek.

[ Szerkesztve ]

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#113966) BBéci válasza palesz53 (#113965) üzenetére


BBéci
titán

Ha a hátlapból meghagyja körben a szélső 10-12 centit, az bőségesen elegendő merevséget fog adni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#113967) rayoliviero válasza BBéci (#113964) üzenetére


rayoliviero
veterán

Köszönöm a válaszokat.

CD kimardat a csomagból. Az az egy tartozék hiányzik. az uyge nem feltétel ha gariztatni kell? Egyes cégeknek létszükséglet minden tartozék, számítógépes cuccoknál szokott ilyen lenni. Onnan gondolom.

:DDD Ajtót nem szedem le, inkább kinyitom mindig használatkor.

90-ben volt benne az erősítő (85 + 5 vonat), fél éves, még 1,5 gari, mert ez az interhifi.hu csak 2 évet adott. Piora pedig 3 járna. Remélem jól jártam vele.

--------------------------------

Ugye az nem baj az erősítőnek, ha centerhez most nem lesz bekötve semmi? Mivel centerem még nincs. 2 háttért és 2 front van. Úgy értem, hogy nem baj, ha a center rész nincs terhelve, amikor a többi van?

[ Szerkesztve ]

(#113968) BBéci válasza rayoliviero (#113967) üzenetére


BBéci
titán

Szinte biztos, hogy a jótállás szempontjából nem gond a CD hiánya.

Mi a toszért kell az ajtó? Az igazán komoly állványoknak se oldala, se hátlapja nincs, nemhogy ajtaja.

Nem baj, hogy nincs center.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#113969) rayoliviero válasza BBéci (#113968) üzenetére


rayoliviero
veterán

Megnézem majd akkor ezt az ajtót.

(#113970) rayoliviero válasza BBéci (#113968) üzenetére


rayoliviero
veterán

Na, most látom, ezen az erősítőn csak egy optikai csatlakozó van. Ráadásul az tv-hez van.

Nekem pedig optikai kábellel van a számítógépem összekötve az erősítővel. Most csak úgy tudtam zenét hallgatni a gépemről, ha ezt az ARC cuccot kikapocsoltam, így akkor működik az optikai, így az erősítő azt hiszi, hogy nem ARC kompatibilis a tv-m, ha jól gondolom és azt hiszi, hogy az optikaira a tv-m van kötve, miközben a gépem.
Ez így jó, csak ám én a tv-t is rá akarom kötni az erősítőre.Rákötöm pl. HDMI-vel, akkor gondolom be kell kapcsolni az ARC-t gondolom, hogy hdmi-vel összekötve legyen hang, de akkor az optikai nem fog működni, amire a gépem van kötve.

Még azt tudnám csinálni, hogy a számítógépem HDMI video kimenetét az erősítőben dugnám az in-be, vinné így a képet és a hangot is, hdmi out-on az erősítőn pedig kivezetném és belefdugnám a tv-be. Így a gépemről ugyanúgy tudnék filmet nézni a tv-n, miközben a hang is továbbítódna az erősítőre a gépről.

Csak az alaplapom DTS hangot tud csinálni akár stereobol is. Ha egy stereo zenét hallgatok az erősítőn DTS-t ír ki. Ezt tudta eddig optikai kábellel, de nem vagyok benne biztos, hogy ha az integrált videókártyán át vezetem ki a hangot, akkor ez így megmarad-e.

Szerk:

Most nézem a gépen a lejátszóeszközöket. Nem fog megmaradni úgy a dts hang, úgy az integrált videókártya szolgáltatja a hangot, ki is írja a gép, hogy Intel a HDMI-nél, még az optikainák Realtek (integrált hang).

Tehát mindenképpen az optikait kell használnom a gép és erősítő összekötésére. De akkor a tv-n hogy lesz hang?

[ Szerkesztve ]

(#113971) MasterMark válasza rayoliviero (#113970) üzenetére


MasterMark
titán

Az optikai portot nem lehet más bemenethez hozzárendelni?

HDMI-n valószínűleg jobb hangot kapnál. A DTS-es átkonvertálásnak semmi értelme jelen helyzetben, mivel a HDMI-n akár 7.1 LPCM is mehet.

Switch Tax

(#113972) rayoliviero válasza MasterMark (#113971) üzenetére


rayoliviero
veterán

Nem láttam, hogy más bemenethez hozzá lehetne rendelni, az fixen a tv, ahogy nézem.

HDMI-n akár 7.1 LPCM is mehet: Ezt nem igazán értem. Én azt akartam elírni, hogy az alaplapom egy mp3 szám hangjából csinál DTS hangot, de ezt csak úgy tudja megtenni, ha optikaira dugom az erősítőt. Ennek miért nincs értelme, ha hallgatok egy mp3-at, akkor az dts-ként szóljon?

[ Szerkesztve ]

(#113973) rayoliviero válasza rayoliviero (#113972) üzenetére


rayoliviero
veterán

Még azt tudnám csinálni, hogy a számítógépem HDMI video kimenetét az erősítőben dugnám az in-be, vinné így a képet és a hangot is, hdmi out-on az erősítőn pedig kivezetném és belefdugnám a tv-be. Így a gépemről ugyanúgy tudnék filmet nézni a tv-n, miközben a hang is továbbítódna az erősítőre a gépről.

Megpróbálom holnap így, de így nem a Realtek hangkártyám fogja szolgáltatni a hangot, hanem az integrált videókártya, az Intel.

(#113974) MasterMark válasza rayoliviero (#113972) üzenetére


MasterMark
titán

Annak semmi értelme nincs, hogy MP3-at DTS-nek csinál.

Ott van az erősítőd is biztos tud Dolby Pro Logic-ot és DTS Neo-t.

szerk.: Milyen alaplapról van szó?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#113975) rayoliviero válasza MasterMark (#113974) üzenetére


rayoliviero
veterán

Értem, azt hittem van értelme.

Asus P8Z77-V

Pioneer VSX-924-K

Ha az integrált videókártyára kötöm, akkor a felső fogja a hangot adni, nem az alsó, ami arra lett kitalálva. Amúgy az erősítőn keresztül a tv-be átvezethetem a videójelet a számítógépemből? A gépemen ki-be szoktam kapcsolgatni a videókártya hdmi kimenetet, csak ha filmet nézek, akkor kapcsolom be. Nem tzdom ez az erősítenek nem lenne-e baj.

[ Szerkesztve ]

(#113976) MasterMark válasza rayoliviero (#113975) üzenetére


MasterMark
titán

HDMI-vel valószínűleg akkor is jobb hangot kapsz. A HDMI hangrésze is arra lett kitalálva.

Ha Win gomb + P-vel váltogatod attól nem lesz baja, csak kihúzogatni nem jó.

Annak a DTS-es mókának (DTS Connect ha jól gondolom arról van szó) akkor van értelme csak, hogyha olyan többcsatornás hangot akarsz átküldeni optikain, ami nincs kódolva DD-be vagy DTS-be, így kódolatlanul nem férne át az SPDIF sávszélességén. Ezért előtte enkódolja DTS-be, és így át lehet küldeni.
De sima sztereó hangot akkor sincs értelme DTS-be átrakni, mivel felesleges átkonvertálás. Optikainál meg főleg van elég ide-oda alakítgatás. Optikai a sztereót PCM-ben át tudja küldeni

A HDMI-n már tömörítetlenül akár 7.1 is átmegy.

De ha ott a HDMI-s erősítőd akkor felejtsd el az optikait szvsz.

Switch Tax

(#113977) robim válasza Heffi (#113950) üzenetére


robim
tag

Ha az adatlapodon lévő dolgok aktuálisak, akkor azt tudom mondani, hogy a Quadral jól szól Anthem-el (MRX510-el hallottam talán Platinumot). :K
Az MRX700-ról nemrég olvashattad a véleményemet (az 500 is hasonló, csak kisebb teljesítménnyel). Az említett Onkyo-t nem hallottam még, így arról nem tudok nyilatkozni, hogy mire számíthatsz.

Azt tudom javasolni, hogy menj el, vidd magaddal a hangfalaidat (csak a frontokat, kábelekkel együtt) és azokkal hallgasd meg az erősítőt az eladónál, feltételezem ez neki nem jelent majd problémát.

[ Szerkesztve ]

(#113978) audiofül válasza BBéci (#113956) üzenetére


audiofül
csendes tag

Én sem gondolom, hogy az Ascent cserés lenne...hallottam már szólni...kicsit keményebb a magasa mint a többi quadralnak, talán ebből kilóg a sorból...de az alja egyáltalán nem vékony...mélyre megy és a tonalitása is rendben van. Az Emo viszont lehet túl száraz neki, és hideggé teszi...viszont a T757-ről sem vagyok teljesen meggyőződve, hogy a legjobb páros...sok "rosszat" mondanak mostanában az új NAD mozi erősítőkről...valahogy nem olyan a hangjuk mint a régi formájú készülékeknek...a 758-at meg kifejezetten fikázzák...de ez nem magán vélemény...hallomás. Talán amit még érdemes lenne megpróbálni, az a egy vastagabb réz kábel...vagy lehet más elrendezés, esetleg egy forrás csere próbából...a Popcorn analóg kimenete sem túl meleg hang...

(#113979) kigyi_23 válasza rayoliviero (#113972) üzenetére


kigyi_23
addikt

Ne aggódj a DTS miatt, az csak egy "kamu" DTS lesz. Gondolj bele egy agyontömörített formátumból mint az MP3 csinál DTS többcsatornás hangot konverzióval, de lényegében jobb minőséget nem kapsz csak átalakított többcsatornás hangot. Így aztán kitolod optikán ahol újra többszörös átalakításon megy keresztül mire a hangfalakhoz ér szegény MP3 :)
Ha már ilyen erősítőt vettél ami tele van tűzdelve HDMI-vel akkor használd ki. Átküldöd a hangot azon majd az erősítőn is tudsz a különböző módok között váltogatni. Ha már mindenképpen egy sztereó hangból több csatornán megszólaló hangot akarsz csinálni, akkor akár Prologic, DTS NEO vagy egyszerű 5 csatornás "sztereó" módok között is válogathatsz. Használd ki az erősítőd tudását :)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#113980) Norbi 72 válasza rayoliviero (#113972) üzenetére


Norbi 72
veterán

Nem láttam, hogy más bemenethez hozzá lehetne rendelni, az fixen a tv, ahogy nézem.

Azért,mert zárójelben ott van mellette hogy tv,nem jelent semmit,bármit beköthetsz,de felejtsd el.

Hdmi 1-es (DVD) felirattal oda nyugodtan mehet a pc.

Tehát pc->hdmi->pio 1-es bemenet->hdmi 1-es kimenet->tv.

(#113981) rayoliviero válasza Norbi 72 (#113980) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ok, kösz.

És a tv és erősítő összekötése? Sat/cable hdmi van csak, nincs olyan, hogy tv, az csak az optikai mellett.

Csinál olyat néha az erősítő, hogy nem jön be a menü, ahol a beállítások vannak, hiába nyomkodom. Olyankor kikapcsolom a gépet, majd be és úgy már jó. Ez normális?

[ Szerkesztve ]

(#113982) audiofül válasza rayoliviero (#113967) üzenetére


audiofül
csendes tag

90-ben volt benne az erősítő (85 + 5 vonat), fél éves, még 1,5 gari, mert ez az interhifi.hu csak 2 évet adott. Piora pedig 3 járna. Remélem jól jártam vele.

Azért nem 3 év, mert az interhifi nem hivatalos pioneer partner, hanem őket megkerülve kintről hozzák be a készülékeket (néha kis himihumival, hogy olcsóbb legyen)...ergó ha tönkremegy, akkor a pioneer szervizben nem csinálják meg gariban, csak az interhifihez viheted...DE nem menjen tönkre és kész :)

(#113983) dgyuri0123 válasza audiofül (#113978) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"758-at meg kifejezetten fikázzák"

Nekem az van és üzenem nekik, menjenek "otológushoz". :K

Jobb, mint a 757-es volt.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#113984) Norbi 72 válasza rayoliviero (#113981) üzenetére


Norbi 72
veterán

És a tv és erősítő összekötése?

Az is hdmi,írtam.2 hdmi kábel kell.És rendben lesz a menü is.

[ Szerkesztve ]

(#113985) rayoliviero válasza Norbi 72 (#113984) üzenetére


rayoliviero
veterán

Köszönöm szépen. :R

(#113986) sony309 válasza Ragadozó (#113953) üzenetére


sony309
őstag

Nem, nem saját cucc!!!
(Az AVX-en is ez a nickem, mint itt.)

Csak olvastam, hogy az előző napokban folyt róla a szó, gondolkodott rajta valaki és ajánlgatták is, de akkor este jegelve lett és most újra vihető! Csak segíteni próbáltam, de nem teszem többet! Ígérem!

S3x, hifi & rock and roll

(#113987) End-ru válasza dgyuri0123 (#113983) üzenetére


End-ru
aktív tag

Pc-t HDMI-n összekötöttem az erősítővel (denon 3808), az a problémám, hogy az erősítő bekapcsolásakor, ha az erősítőhöz csatlakoztatott tv ki van kapcsolva, akkor a monitor is lekapcsolódik. Ha bekapcsolom a tv-t, akkor a pc monitorja is felvillan. Próbáltam már kiterjesztve, klónozva, driver cserét, visszaállítottam az erősítőt és a tv-t is gyári értékekre, nem szűnik meg a probléma. Valami tipp? :R

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#113988) audiofül válasza dgyuri0123 (#113983) üzenetére


audiofül
csendes tag

Hát...ennyit a "milyen hangja van szerintetek..." kérdés értelemének....éljen a szubjektivitás...és a rendszer szinergia :D

[ Szerkesztve ]

(#113989) dgyuri0123 válasza audiofül (#113988) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"éljen a szubjektivitás"

Nagyjából.

Azért szerintem létezik valamiféle egyetemesség, aminek alapján kijelenthető egy termékről, hogy jó-e, avagy kukába való, de ez már túl teoretikus lenne itt.

Annál is inkább, mert aki a 758-at sz@rozza, az ne tudom min "nevelkedett". :D

"csak a zene van"

(#113990) rayoliviero válasza Norbi 72 (#113984) üzenetére


rayoliviero
veterán

Hát nem jó sajnos.

Videkártyából kivezettem a HDMI-t, bedugtam a DVD-be, másik HDMI az out 1-be (control) és a másik végét a tv-be. Hangot adott, de ahogy benyomtam a Tv-n a HDMI-t és ki akartam terjeszteni vagy át akartam kapcsolni a számítógép képét a tv-re, nem volt kép és a hang is elment. A képet sehogy nem viszi át.

A tv-t is is összekötöttem simán az erősítővel. Sat/Cable másik vége a tv. ARC on. De nem megy a tv hangja az erősítőn.

A menü pedig nem akar bejönni az erősítőn, csak ha többször ki-be kapcsolom, addig hiába nyomom a gombot, nem reagál rá.

(#113991) nagyszegi


nagyszegi
tag

Sokan jot mindanak a Yamaha RX-V3800 rol viszont mar nem mai gyerek. Tudasa es az amit nyujt milyen viszonyban all pl egy Denon AVR-X1100W-el? Arban ugyan ott lenne az utobbi ujonan a yama pedig hasznaltan. Ennyivel tobbet tudna?

(#113992) Heffi válasza rayoliviero (#113990) üzenetére


Heffi
őstag

Két bemenetet összekötsz, abból nem lesz jel. Ha HDMI-n szeretnéd a TV hangját az erősítőre jutatni, akkor az erősítő ARC-os kimenetét kösd össze a televíziód szintén ARC-os bemenetével.

(#113993) audiofül válasza nagyszegi (#113991) üzenetére


audiofül
csendes tag

A Yamaha ezen készüléke jóval komolyabb, mint a denon 1100-as. Kb. a 3100, de inkább a 4100-as kategória szintje....Ha nem félsz a használttól és bele kalkulálod, hogy gari nélkül ha tönkre megy akkor fizetős a javítás ami pár ezertől akár száz ezer forintos nagyságrendig is terjedhet, akkor a Yamahával egyértelműen jobb szteeó és mozi hangot kapsz...sokkal több tartalékkal, erővel...

(#113994) Sefter válasza nagyszegi (#113991) üzenetére


Sefter
veterán

Legalább 2 kategória diffi van a kettő között a yamaha javára..

Psn ID: sefter_hun

(#113995) rayoliviero válasza Heffi (#113992) üzenetére


rayoliviero
veterán

Képet már ad a számítógép és hangot is.

Igen, már csak azt szeretném, hogy a tv hangja tv adásnál is hallható legyen az erősítőn. ARC-t sem az erősítőn sem a tv-n nem találok.

Szerk:
TV-n megvan az ARC.

[ Szerkesztve ]

(#113996) rayoliviero válasza rayoliviero (#113995) üzenetére


rayoliviero
veterán

Erositon nincs ARC, csak a tv-n. Bocs, elforditja a kepet.

[ Szerkesztve ]

(#113997) Heffi válasza rayoliviero (#113995) üzenetére


Heffi
őstag

Használati 61. oldal

(#113998) rayoliviero válasza Heffi (#113997) üzenetére


rayoliviero
veterán

Nincs sajna hasznalatim, csak egy lebutitott par oldalas, cd-t nem kaptam meg.

(#113999) Heffi válasza rayoliviero (#113998) üzenetére


Heffi
őstag

Én ezt néztem.

(#114000) spiky03 válasza rayoliviero (#113996) üzenetére


spiky03
veterán

A 924-asnek tudna kell az ARC-ot.
Az én 920-om az még nem tudta, afölött már igen.

Valamit biztos nem állítottál be az erősítőben, ha a tv-ben be van állítva az ARC funkció.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.