Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#112801) tylerddd válasza #09634560 (#112798) üzenetére


tylerddd
veterán

Köszi!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#112802) BBéci válasza xtremetuning (#112799) üzenetére


BBéci
titán

A második mondatoddal egyetértek, pontosan ez fogalmazódott meg bennem, amikor a One Array és a Project Array rendszereket hallgattam, teszteltem. Az Atlast egy picivel jobbnak vélem sztereóban is.
A K2 és az Everest állítólag már zenére is tuti, bár annyi pénzért biztosan jobb sztereó rendszert lehet összerakni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#112803) BBéci válasza #09634560 (#112798) üzenetére


BBéci
titán

Az SKS-HT528 az igazi bögreszett, aki 250-ért venne házimozi rendszert, annak még büntetésből sem javasolnám.
Abban sem vagyok biztos, hogy a korábban linkelt Yamahánál jobb az általad dicsért Onkyo. Ha magamnak kellene, akkor tutira a Yamahát választanám.
Abban a Polk Audio szettben nincs szubláda, azzal már nem fog beleférni a keretbe.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#112804) xtremetuning válasza #75912448 (#112800) üzenetére


xtremetuning
addikt

Fene tudja. Én szeretem, amikor üt a mozi, de mégis minden részlet ki van finomítva.

Azt gondolom, hogy meg is tudom oldani ezt. A JBL inkább kiemel 10 nagyobb részletet és azt jeleníti meg borzasztó energikusan. Nálam megvan ugyanez, de mégis ott vannak a finom részletek is. Én ezt jobban preferálom. Persze én pontosan tudom, mivel tudnám a részleteket előcsalni a synthesis rendszerből, de akkor már nem csak JBL lakna benne. Plusz a frontok nem képesek olyan zeneiségre, ami egy otthoni rendszer esetében nálam meg van követelve, hiszen a sztereóm és a mozim egy ponton kapcsolódik csak : a közös frontokon.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#112805) xtremetuning válasza BBéci (#112802) üzenetére


xtremetuning
addikt

Miért az elsővel mi a baj ? Valljuk be, nem túl feleségbarát a dézájn... :D

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#112806) BBéci válasza xtremetuning (#112805) üzenetére


BBéci
titán

Mivel beépítendő (built in) rendszer, a feleségtűrő faktor (WAF) nem játszik.
Az volt az érzésem, amit megfogalmaztál, sztereó zenére, de még koncertre sem az igazi. Zúzós filmekhez szuper, besza... behu...
Már a három kéményes szubládák kizárják, hogy tuti legyen.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#112807) #75912448 válasza xtremetuning (#112804) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ne hülyéskedj, JBL-en nevelkedtem, ki sem tudtak fejlődni a részletek érzékelésére irányuló érzékszerveim. :P Nyilván a CD-s hasonlatom szmájlival is hasonlóra utal, de tudom, hogy nem érted félre.

....nem csak JBL lakna benne

Úgy érted az SDP-25 szetthez párosítanál más dobozokat, vagy a dobozokhoz más procit-végfokot? De inkább ha jól értem a nagyobb rendszereiket kevernéd amiben én is látok lehetőséget.

Közös front: Picit más utat járunk, nálam sosem kapcsolódott a 2 történet, és azt hiszem soha nem is fog. Maga a helyiség és akusztika is mozi alá van rendelve, ezért dizájn sem számít mikor csak vaksötétben van látogatója. ;)

(#112808) xtremetuning válasza #75912448 (#112807) üzenetére


xtremetuning
addikt

Úgy értem én kidobnám az SDP-45 !!!-öt. Több tippet nem adok :B

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#112809) #75912448 válasza xtremetuning (#112808) üzenetére


#75912448
törölt tag

Sintér! Ok megértettem mire gondolsz, majd te is csak pénzé' adol tanácsot mint AVHelper ;)

(#112810) BBéci válasza #75912448 (#112809) üzenetére


BBéci
titán

Az a jóember osztja az igét folyamatosan.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#112811) xtremetuning válasza #75912448 (#112809) üzenetére


xtremetuning
addikt

I mean : itt.

AVHelper....ne sértegess. :D

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#112812) xtremetuning válasza BBéci (#112806) üzenetére


xtremetuning
addikt

Pedig a szubok a legmeglepőbbek a rendszerben. Pontosak, gyorsak, ami a spec alapján tényleg nem lenne elvárható.
Talán besza behu nincs, de az emberek 99,99 százaléka biztos elhagyja a haját. Én a maradékba tartozom. ;]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#112813) BBéci válasza xtremetuning (#112812) üzenetére


BBéci
titán

Ahhoz képest, hogy reflexesek, tényleg meglepően jók azok a hűtőszekrény méretű szubládák, "apró" 46 centis hangszórókkal. De az F113 valahogy nekem mégis jobban tetszik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#112814) xtremetuning válasza BBéci (#112813) üzenetére


xtremetuning
addikt

A véleményem ismert. ;)

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#112815) renatto


renatto
őstag

JBL ES250PW gyári sub kábelét van értelme lecserélni egy ilyenre inakustik? Vagy ha értelme lenne de nem ilyenre akkor milyenre?

Ha vezeték nélkül használnám, akkor késés/több zaj kerülne a rendszerbe?

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#112816) *Tata* válasza renatto (#112815) üzenetére


*Tata*
senior tag

Ebben a tesztben [link] ezt írják róla:

Mozizás előtt még kipróbáltam a szubot hagyományos kábeles összekötéssel is. A hangzás nagyon hasonlít a vezeték nélküli verzióhoz, markáns különbségéket nem igazán tudtam felfedezni. Sejtés szintjén annyit éreztem, hogy a jazz muzsikánál felemlített apró összhang-hiány eltűnt, a szub jobban integrálódott a hangrendszerbe, ami egyébként a többi zenén már nagyon jól ment neki.

[ Szerkesztve ]

(#112817) ZeGa01


ZeGa01
tag

Sziasztok!

Egy teljes házimozi rendszer vásárlásán gondolkozom. Két verzió között vacillálok. Mindkettő LG termék. Az egyik az LG BH7540T a másik LG LHB755. Mi a véleményetek róla? Van-e ezekkel kapcsolatban tapasztalatotok? Melyiket ajánljátok?

Válaszotokat előre is köszönöm.

(#112818) XtremLor válasza ZeGa01 (#112817) üzenetére


XtremLor
őstag

A kompakt mozi masik topik: [link], itt egyiket se fogjak ajanlani, csak lebeszelni tudnak rola, az mar mellekes hogy jogosan!

"Legen...Wait for it...Dary"

(#112819) bajnokpityu válasza renatto (#112815) üzenetére


bajnokpityu
félisten

reflexes suboknál sztem fölösleges komolyabban kábelre költeni.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#112820) Sefter válasza bajnokpityu (#112819) üzenetére


Sefter
veterán

A hozzá adott ruhaszárító kötélnél egyel jobbat megérdemel szerintem :B
Klotz, TDK, vagy valami pár ezer forintosra gondolok

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#112821) spiky03


spiky03
veterán

Canton GLE dobozokról van valakinek valami tapasztalata?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#112822) palesz53 válasza #75912448 (#112800) üzenetére


palesz53
senior tag

:DDD
Pedig a lemezei hangminősége alapján még moziba sem nagyon való. Iszonyat pocsék masterelést csinál a hangmérnöke (tonfával vernék a kezére érte olyat, hogy onnantól csak szájjal tekergethetné a potikat/orral bökdöshetné az egeret). Igaz, az eladott darabszám/letöltésszám a leghallgatottabb jazz előadók élére repítette őt. Magam részéről egy ennyire zenész családtól (Elvis Costello a férj ugyebár) minőségben jóval többet várnék!
(Félreértés ne essék, ettől függetlenül imádom a zenéjét, az egyik kedvence; nagyrészt minden megvan tőle vagy cd-n, vagy hires.)

[ Szerkesztve ]

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#112823) Tamoo válasza bajnokpityu (#112819) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

De a Boxer Norbinak sokat hozott a Polk PSW110-en is. :)

(#112824) xtremetuning válasza Tamoo (#112823) üzenetére


xtremetuning
addikt

Én is azt gondolom, hogy van értelme kipróbálni.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#112825) Tamoo válasza xtremetuning (#112824) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Kipróbálni mindig van értelme, de azért ahhoz a cucchoz erős túlzás. :) 70e a szub, 42e a kábel. Olyan túl sokat azért kétlem, hogy hozna rajta.
(Persze már megtárgyaltuk ezt. Norbi előre gondolkozott a megvásárlásával.)

(#112826) xtremetuning válasza Tamoo (#112825) üzenetére


xtremetuning
addikt

Én úgy értettem, a reflexesekhez is, nem pedig kimondottan az említetthez.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#112827) dgyuri0123 válasza palesz53 (#112822) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Én sem hallottam még felőle igazán szépen "kimunkált" hangzást, lehet, hogy a rendszeremben van a hiba ?
Már igazán nem tudom.

"csak a zene van"

(#112828) Sefter válasza spiky03 (#112821) üzenetére


Sefter
veterán

Te valami statisztikát/táblázatot csinálsz...:F

Psn ID: sefter_hun

(#112829) spiky03 válasza Sefter (#112828) üzenetére


spiky03
veterán

:DDD
Nem dehogy is.
Csak érdeklődöm mint eddig is, hogy merre induljak el az újjáépítésnél.
Mert kinézetre tetszenek ezek a Cantonok, csak nem tudom, hogy milyenek lehetnek.

És érdeklődnék, hogy van-e aki hallott ilyeneket. Érdemes-e velük foglalkozni?

Természetesen ha tudom majd meghallgatom valahol őket.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#112830) Ed Parker válasza Sefter (#112828) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Az Ginola topiktárs volt, de Spiky is átvette a helyét :)
Évek óta építi a rendszerét :DDD

[ Szerkesztve ]

(#112831) spiky03 válasza Ed Parker (#112830) üzenetére


spiky03
veterán

Jah tényleg ő volt az. :DDD Én is beakartam írni csak nem ugrott be a neve. :D

Én nem évek óta építem, csak pár hónapja, és ha minden jól megy akkor októberben már meg is lesz.

Csak az ideális hangfalakat kell megtalálnom. :)

De találtam is hirtelen egy GLE tesztet. :)

@(#112832) Sefter
Természetesen, nem. :DDD

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#112832) Sefter válasza spiky03 (#112829) üzenetére


Sefter
veterán

Ha azt mondjuk sose hallottunk még olyan jót, megveszed...? ;]

Psn ID: sefter_hun

(#112833) Ed Parker válasza spiky03 (#112831) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Emlekszem hogy sosem magának, hanem valamelyik haverjának keresett cuccokat :DDD

Mi az ideális hangfal?

(#112834) spiky03 válasza Ed Parker (#112833) üzenetére


spiky03
veterán

Az mi jó. :)
Pl nem túl drága de jól szól. :)
Nekem pl a Focal-ok is azok voltak. Úgyhogy valami olyat keresek.

Most pl amiket kinéztem és meghallgatásra várnak azok a következők lennének:
- Klipsch R-26F
- Canton GLE 476
- Dali Zensor 5
- Quadral Argentum 450
- Monitor Audio BX5/RS6
- JBL Arena 170/180
- ELAC

Talán ezek vannak abban az ársávban amiket megtudok venni.
Persze örülnék ha valamelyik ami megtetszik felbukkanna majd a használt piacon, mondjuk szeptember végén. :)

Hirtelen ezek jutottak az eszembe. :)

Természetesen minden javaslatot nagyon szívesen fogadok. :R

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#112835) Ed Parker válasza spiky03 (#112834) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Mivel hajtanád őket és 2.0 V 5.1-ről beszélünk?

(#112836) Csabroncka válasza spiky03 (#112834) üzenetére


Csabroncka
addikt

A Zensor 5-öt felejtsd el! Ár/értékben szörnyű, akkor inkább csak Z1, vagy később Z7

"in medias res"

(#112837) spiky03 válasza Ed Parker (#112835) üzenetére


spiky03
veterán

5.1-ről természetesen.
Még az sincs meg, mert teljesen 0-ról építem újra a rendszert.
De még nem tudom, hogy milyen erősítőt is szeretnék, de vsz egy fokkal jobbat, mint amim volt, a Pioneer VSX-920.

Meg most úgy szeretnék bevásárolni, hogy az hosszútávra megmaradjon.

Az előző szettemet sem adtam volna el, ha nem úgy hozza az élet... Max az erősítőt meg a szubot cseréltem volna idővel nagyobbra, mert a 700-as Focalok nekem elegek voltak.

Nekem csak a mozi a fontos, zenélni nem szoktam, max rádió.

@(#112836) Csabroncka
Pedig 250-ért van elvileg az Edigitálnál. A 7-esek azok már nagyok lennének ide...
Mert ugye a nappali felén van/lesz a mozisziget, mint eddig is volt. A nappali meg kb 20 nm-es csak. Így nem akarok nagy hangfalakat. :)

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#112838) Csabroncka válasza spiky03 (#112837) üzenetére


Csabroncka
addikt

Állványra a Z1 bőven elég, hidd el kis szobába a legideálisabb (de majd meghallod miről is beszélek).

Ár: én 330-ért vettem 5.0 komplett szettet, remélem a 250 is szett ár csak Z5-ös állókkal!

Anno még a legénybúcsúmkor toltunk egy 5.0-át Z1 és Zvocal-al egy 25 nm-es szobába, ott sem volt hallgathatatlanul vérszegény!

"in medias res"

(#112839) spiky03 válasza Csabroncka (#112838) üzenetére


spiky03
veterán

Értem, thx.
De én frontoknak állókat szeretnék. A Focal-ból is egy 715-ös volt, és az jó volt még ide.
Nah meg azért gondolva a jövőre is, ha egyszer lesz egy nagyobb lakás, ahol talán nagyobb lesz a nappali, vagy épp a teljesen 20 nm-et kitudom használni, akkor oda is jó legyen. :)

De majd elmegyek az Allee-ba a Denon boltba, ott van Canton, aztán meghallgatom őket. Szerencsére ők normális időben is nyitva vannak, meg hétvégén is.
Meg majd valamikor átugrom a szomszédba a Stream Audiohoz és ott is megfülelek párat, aztán meg mehet a menet. :D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#112840) renatto válasza bajnokpityu (#112819) üzenetére


renatto
őstag

Köszönöm a választ, bár látom azért van némi eltérés a vélemények között. :)

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#112841) XenHai


XenHai
senior tag

hali

Egy JBL Northridge 7.1 mi a véleményetek ?

BL E 20 CH 2db kicsi fali
JBL EC 25 CH 1db center
JBL E 60 CH 2db hátsó
JBL E90 CH 2db első
JBL E 150 P CH 1db mélynyomó

Meg éri a 200-at ? A Proson-hoz képest ez jobb vagy rosszabb?

(#112842) Cseneles


Cseneles
őstag

Sziasztok!

Érdeklődnék ha csináltatnék 2db márványlapot a Sub alá az milyen hatással lenne a hangjára? Gondolom kicsit feszesítene rajta mivel a Wharfedale Diamond 10MX esetében lefelé néz a 25cm.es hangsugárzó... :U Ha valakinek van tapasztalata kérem ossza meg! Parkettán áll jelenleg :K illetve ha van valakinek 4db hangfaltüske eladó alátétekkel az jelezzen! :K

[ Szerkesztve ]

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#112843) BBéci válasza Cseneles (#112842) üzenetére


BBéci
titán

Nem lehet megjósolni, milyen hatása lesz. Három eset lehetséges: ront, javít, semmi sem változik.
Miért két darab lapon gondolkozol? Egy nem lenne elég?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#112844) Tamoo válasza BBéci (#112843) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Két szubja van. [link]

[ Szerkesztve ]

(#112845) BBéci válasza Tamoo (#112844) üzenetére


BBéci
titán

Az OK! De azt írta: 2 db-ot a sub alá. Nem azt, hogy 1-1 lapot a szubládák alá.

Szerintem azok a szubládák annyira be vannak szorítva a fal, a szekrény és a hangdobozok közé, hogy azon semmiféle gránit vagy márvány nem segít. Akkor is gáz lenne, ha előre sugárzó zárt ládák lennének. De mivel lefelé "tüzelnek"... :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#112846) XenHai válasza XenHai (#112841) üzenetére


XenHai
senior tag

vélemény erről a setről?

(#112847) Csabroncka válasza BBéci (#112845) üzenetére


Csabroncka
addikt

Van egyáltalán valami elfogadott tézis, tapasztalat, hogy kell-e és mit rakni a szubok alá hideg, meleg vagy éppen szőnyeny burkolat esetén?

Hegyezzük ki most példát a zárt mélyekre!

"in medias res"

(#112848) Mezga Aladár válasza Csabroncka (#112847) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Tüskét, alátéttel. :)

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#112849) BBéci válasza Mezga Aladár (#112848) üzenetére


BBéci
titán

Szőnyegpadló esetén alátét sem kell.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#112850) krx21


krx21
nagyúr

Sziasztok.
A felső polcomat elfoglalta egy konzol, így a lejátszó leköltőzött..
Így oldottam meg. [link]
A hátulja 3/4. részben nyitott... Az erősítő Sony 1040-es...
Szerintetek elég neki a szellőzés? Nincs nagyon hajtva, sőt....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.