Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#112201) _Smooth válasza Norbi 72 (#112196) üzenetére


_Smooth
senior tag

Köszi a tippet. Feljebb semmiképp nem gondolkoztam, esetleg még a monitoron gondolkoztam.
Árakat még nem tudok, de messze nem bolti áron kapnám. Amúgy nézegettem bostont, hecot (SW-ből), és missiont is. Főleg utóbbi tetszik nagyon.
Ehhez a Geniushoz képest a monitor amúgy nem is lenne előrelépés? Vagy akár a vector se akkora, hogy megérje ráfizetni?

Jah, azt láttam én is reggel, pedig évek óta nem követem az F1-et. RIP!

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#112202) BBéci válasza perfegor17 (#112189) üzenetére


BBéci
titán

Add el és vegyél aktív szubládát.
Az autós erősítő áramellátása problémás, ez saját tapasztalat. Kell hozzá egy nagy, stabilizált tápegység plusz akkumulátor.

(#112184) Captor
Összehasonlítási alap nélkül persze, hogy jónak találod azt a kínai csodahangdobozt. Árát bőven megéri, de a jótól olyan messze van, mint Makó Jeruzsálemtől.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#112203) Patice válasza sony309 (#112200) üzenetére


Patice
nagyúr

:DDD :DDD :DDD

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#112204) Ed Parker válasza BranBond (#112185) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Tök jó, nekem még nem sikerült kiakasztani,

(#112205) csbeci


csbeci
tag

Sziasztok!

Emotiva x-ref 10dsp mélyládáról van valakinek tapasztalata? Vagy inkább Velodyne? Kb 30m2 nappaliba kellene.

Üdv!

(#112206) Cseneles válasza zolaas (#112191) üzenetére


Cseneles
őstag

Köszönöm az ötletet, én is Type 4-el használom, egyenlőre nem bántom... :N Na meg Marantz sr6005-el hajtom ami amúgy is kicsit csilingelős szerintem :U

[ Szerkesztve ]

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#112207) #09634560 válasza windlord (#112199) üzenetére


#09634560
törölt tag

1 igen, sőt az a legjobb..
2: a nagyobb sub..szerintem ár-értékarányban is nyerő a 250-es..

csbeci: melyik velo?? SPL 800-tól nem lősz mellé egyikkel sem..

[ Szerkesztve ]

(#112208) Norbi 72 válasza _Smooth (#112201) üzenetére


Norbi 72
veterán

Mennyi lóvéd van a cuccra?

(#112209) windlord válasza #09634560 (#112207) üzenetére


windlord
őstag

Okok.
Koszonom!

Akkor 250es lesz a kovetkezo vasarolando cucc.
A vegere meg a surroundok maradnak.

Azokat elhelyezni meg lesz egy szep vallalkozas...

(#112210) Janaboy válasza Janaboy (#112186) üzenetére


Janaboy
veterán

Erre vki vmi otlet?

Janaboy

(#112211) #09634560 válasza Janaboy (#112210) üzenetére


#09634560
törölt tag

szobaméret döntene.. én Polkot vagy JBL-t ajánlok..

(#112212) csbeci válasza #09634560 (#112207) üzenetére


csbeci
tag

Az avx-n van egy eladó Velodyne CHT-10Q, de akkor lehet várok még hátha lesz valamikor SPL800-tól felfelé:) köszi

(#112213) Janaboy válasza #09634560 (#112211) üzenetére


Janaboy
veterán

~25 nm, psw110 a polkból? JBL típusa? Köszi amúgy!

Janaboy

(#112214) windlord


windlord
őstag

Akkor szeretnék kérni még egy kis magyarázatot, tanácsot a rendszer elhelyezésére.
Mint írtam, ez a hálónk, jelenleg ebből kell építkezni.

Gyorsba csaptam össze egy képet, hogy látszódjon azért valami.

A Frontok és a Center helyen meg van.
Szemben az ággyal.

A sorround -okat Ti hová helyeznétek el?
Csináltassak nekik állványt és menjenek az ágy mellé, ívagy az É.sz. jelzésű éjjeli szekrényekre?
Lehetőleg fülmagasságban?
A szekrények nem magasak... kb 40cm.

A sorroundok JBL ES20 lennének.

Valamint a Sub hová kerülhetne a jelen esetben?
JBL es250p lenne.

A szoba alapterülete ~24nm.

(#112215) windlord válasza Janaboy (#112213) üzenetére


windlord
őstag

Nekem JBL -ből a ES250p -t javasolták itt pár hsz. -el feljebb.

[ Szerkesztve ]

(#112216) orion1025


orion1025
őstag

Üdvözlet!

Kis segítségre lenne szükségem. Sztereó dobozokat keresgéltem, de nem sok infót találtam pár kiszemelt példányról, ezért remélem valaki tud segíteni. Hangzásban eléggé vegyes volt a felhozatal, a Jamo-ról sok jót nem igazán olvasni, ezért kicsit kétkedve állok hozzá.

Az alábbiak lennének:

Jamo Power 120
Ingelen HSL400

Illetve lenne egy internet bugyraiban meg nem talált dobozpár, arról egy linket tudok csak "mutatni".

A három példány közül melyik lenne jobb választás? Mivel relatíve közel lenne a falhoz, ezért a vaterás linken szereplő szerintem kihullik a sorból, mert annak hátul van a nyílása.

Segítségeteket köszönöm! :R

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#112217) laccy88


laccy88
senior tag

sziasztok! van egy pioneer házimozi erősítőm, optikai bemenettel. Amit csak tudok, ezen keresztül hallhatok. PC,médialejátszó. Illetve a Teleomtól most jött egy sat vevő is. Ezen is van optikai kimenet. Ha ezt dugom az erősítőbe, szól is. Viszont ha egy optikai elosztó(kapcsolón) keresztül kötöm össze(úgyanúgy mint a többi eszközömet, amelyekkel működik), akkor az erősítő valamiért nem kapja meg a jelet(legalábbis nem szól). Akárhová kapcsolom, akármelyik kábellel kötöm össze, a vevő nem szól az erősítőn.
Valami ötlet? :U

(#112218) Norbi 72 válasza laccy88 (#112217) üzenetére


Norbi 72
veterán

Vegyél hdmi-s vasat,pl.

(#112219) Ragadozó válasza orion1025 (#112216) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Csak sztereóban gondolkozol? mennyi a pénzmag rá? :)

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#112220) orion1025 válasza Ragadozó (#112219) üzenetére


orion1025
őstag

Csak sztereó, semmi más. A keret jelen állás szerint nem sok, olyan 35-40000Ft-ot áldoznék a két dobozkára. Persze a méret sem utolsó szempont, apróbb termetű, normális külalakú hangdobozokat szeretnék. Tehát semmi álló, semmi otromba külalak nem jöhet szóba. A Vaterás linken szereplő formavilág bejövős, mivel ezt is szem előtt akarom tartani, elvégre annyi eladó hangkeltő van, mint a tenger, lehet igényekhez mérten válogatni a hangzáson kívül is. Nézegettem pár Onkyo-t is, de 40000Ft-ért nevetséges darabok voltak.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#112221) Ragadozó válasza orion1025 (#112220) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Egy példa:[link]

A hifi topikban is kérj véleményeket...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#112222) orion1025 válasza Ragadozó (#112221) üzenetére


orion1025
őstag

Köszönöm, ott is megpróbálkozok! :K

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#112223) _Smooth válasza Norbi 72 (#112208) üzenetére


_Smooth
senior tag

Hát most mit mondjak... örülnék, ha 80ból kijönne frontok+center+sw. Legfontosabb mondjuk a mély lenne, de a center is nagyon gyenge. Frontokkal még ellennék talán egy darabig. Tudom, hogy a kérdéses szériából csak a frontok ennyibe kerülnek polcon, de elvileg olcsóbban kapnám (még nem tudom, mennyi lenne az).
Ha meg az asszonyt kérdeznénk, akkor - ha extra pénzbe kerül -, jó a mostani is :D
pláne úgy, hogy most csaptam el 260at a vetítésre, 170et optikára, 120at egy kerékszettre - de gondolom, nem én vagyok itt az egyetlen, akinek több, mint egy hobbija van :)

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#112224) Borisz76


Borisz76
veterán

Ezek a Quadral Phase Zero-k milyen minőségűek ?

Öcsémnek akarok venni kicsi, olcsó de aránylag jobb minőségű hangfalat.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#112225) Norbi 72 válasza _Smooth (#112223) üzenetére


Norbi 72
veterán

Hát ennyiért nem láttam normális szettet,pláne mélynyomóval..

(#112226) BBéci válasza Borisz76 (#112224) üzenetére


BBéci
titán

A quadral Phase-nek nevezi a háttérsugárzókat, azt viszont nem tudom, hogy milyen minőséget képvisel a linken szereplő darab.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#112227) Borisz76


Borisz76
veterán

Köszönöm az infót.

Más....apróhirdetés, gondoltam , talán érdekel valakit :

Sony UDA-1S USB DAC

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#112228) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Sok spórolás, utánaolvasás, és előkészület után megvettem a front hangsugárzókat. A nyertes egy Yamaha NS-777 lett. Gyönyörű darabok, koromfekete lakk. Nagyon nagyok. Mikor anyum meglátta, hát volt vita, vagy is inkább ő mondta én hallgattam, de szóltam neki, hogy tartalékoljon holnapra is amikor majd bekapcsolom őket, és megszólalnak.

Reggel megkapják a fejüket egy Denon X1100 személyében. Azért esett erre a választás, mert kellenek az okos funkciók, és talán ez az az erősítő, ahol már hangbéli minőséget is fel lehet fedezni. Remélem elég lesz hogy meghajtsa a nagy böszméket.

Még sohasem állítottam be teljesen új rendszert (ez most egy 2.0 lesz egyelőre) így ha adtok tanácsot, azt nagyon megköszönöm, ha nem akkor marad a kézikönyv.

Ja igen, egy konkrét kérdés. Ezen a hangfalon 4 csatlakozó van (gondolom duplán lehet ráerősíteni) Ahonnan elhoztam ott átlósan volt bekötve: alsó fekete, felső piros. Ezt így kell szakszerűen?

És még annyit, hogy erősítsetek meg, 110-ért jó vétel volt, 1 évesek makulátlanok. Egy kis bíztatás jól jönnem mert eddig nem sokat kaptam :)

Köszönöm az eddigi tanácsokat is :R

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#112229) #09634560 válasza adamssss (#112228) üzenetére


#09634560
törölt tag

Elég lesz.. bár minőségről (szerintem) inkább a 2100-tól beszélhetünk.. onnantól jön ki az mp3-flac közöti különbség.
Kézikönyvet még én is, sőt: Béci is át szokta tanulmányozni.. technika fejlődik kéremszépen.. az alapot az 1 sz hsz, és a házimozi belépőszinten topik 1 sz hsz-a is megadja, ezeket érdemes átolvasni. én anyit tehetek hozzá hogy mivel sztereó felhasználási mód lesz, így szélesebbre vedd a frontok távolságát. , nem győzöm elégszer hangsulyozni hogy hdmi-t csak kikapcsolt/áramtalanitott készülékeken csatlakoztassunk, ne mocorogjon a kisördög hogy "egy pillanat az egész talán nem lesz baj" igenis lesz és lehet!!!
Yamaha hangfalak ár-érték aránya rendben van, ha tetszik a karaktere akkor jó választás volt..
Megadott bekötésssel TILOS!!!! bekötni Technikailag baja nem lesz, de mivel fáziseltolás jön létre (tehát amikor a magas kifelé jellel kezd, mély pedig befelé jelet kap) így a hang látja kárát neki. Tesék csinálni 10-15 centis darabból söntöt és azzal piros-piros és fekete-fekete irányú bekötést csinálni..
Ha valami nem tiszta vagy úgy érzed, hogy neked megoldhatatlan akkor pár sörért bármely fórumtárs segit aki a közeledben lakik és ttanácsot is ad.. (akár én is).

(#112230) Ragadozó válasza #09634560 (#112229) üzenetére


Ragadozó
Ármester

szerintem sima kereszt kötés volt a hangsugárzón, az nem káros, inkább kiegyensúlyozottabb lesz a hang...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#112231) kabar válasza adamssss (#112228) üzenetére


kabar
senior tag

Szerintem sincsen semmi baj azzal a bekötéssel. Ha jól emlékszem a régi mission 703-asomon is ilyen bekötést javasoltak (Ha jól értelmeztem szavaidat, ha nem akkor Sancinak van igaza). Egy haveromnak van ilyen hangfala (5.1- 555-ösökkel hátul) ott nem szól valami szépen, de megnyugtatásképpen nála minden (sokkal komolyabb hangfalak is) elég bután szól a helyiség miatt. (Egyszóval a hangfal valószínűleg nagyon jó), rengeteg erősítővel kipróbálva (HK745, 760, TX-NR906, SC-LX83, RX-V3800, RX-A830)) Körülbelül ilyen áron szokták hirdetni (120-130) vagy néha drágábban is. De ha magadnak vetted, és nem vagy kereskedő, szerintem teljesen mindegy, neked kell, hogy tessen. Akkor számít, hogy jól vetted, ha el akarod adni. Leld sok örömödet benne!

[ Szerkesztve ]

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#112232) z123456789 válasza adamssss (#112228) üzenetére


z123456789
addikt

KÉPEKET! :C
Rajongok a zongora lakkért. :)

(#112233) _Smooth válasza Norbi 72 (#112225) üzenetére


_Smooth
senior tag

Én sem, de ez nem is gond - mint mondtam, nem fogyáron kapnám.

Inkább talán az foglalkoztat, van-e értelme (akár olcsóbban is) Magnat Vectorral foglalkozni - főleg Pio erősítőn. Vagy annyira nem "barátok", hogy ugyanúgy fog szólni, mint most a kis szutyi genius szett.

Illetve, egy 329K ki tud-e hajtani hallható különbséget a Vectorból a Monitorhoz képest?

És egy másik fontos kérdés a méretek. Jól járhatok-e az adott méretű helyiségben álló hangfallal, vagy jobb lenne 1-1 polc előre is? Van-e bármi előnye/hátránya egyiknek a másikkal szemben. Pl feleslegesen dübörgős lesz az álló hangja, de legalább olcsóbb, mint a polc + egy jó állvány.

A subwooferből mi lenne a javasolt ilyen méretű szobában? 2db kisebb, egyszerűbb példány (csak a frontok mellett tudnám elhelyezni őket), vagy egy közepes, magasabb kategória? Nem dübörgős, falrengető mélyet szeretnék, hanem észrevehetetlen, de mégis érezhető - ami szükséges a filmhez (mert 99%-ban filmre használjuk - zene max háttérzajnak).
20-25-30? Érzésre a 30as már biztosan sok lenne. Jelenleg a Genius 20cm-s és 100W-os (ez már azért nagyobb terhelés esetén recseg, zörög) de viszonylag észrevehetetlenül teszi a dolgát. Nem szoktam hiányolni a mélyet.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#112234) xtremetuning válasza _Smooth (#112223) üzenetére


xtremetuning
addikt

"de gondolom, nem én vagyok itt az egyetlen, akinek több, mint egy hobbija van" - de nem ám... :))

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#112235) Mezga Aladár válasza Ragadozó (#112230) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

:Y
Ha a tervezéskor foglalkoztak kicsit a fázismenettel, akkor ezzel garantáltan tönkreteszed.
A mély/közép sem szereti, nézd meg egy komolyabb pl. dobszólónál merre mozdul a membrán, és a fordított bekötésnél ez fordítva lesz.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#112236) Norbi 72 válasza _Smooth (#112233) üzenetére


Norbi 72
veterán

Belépő Magnatoknak finoman szólva nem acélos a hangja...de elmész maghallgatni,azután majd meglátod.

25-ös sub elég szvsz 16-17 nm-re.

(#112237) bajnokpityu válasza Mezga Aladár (#112235) üzenetére


bajnokpityu
félisten

miért is? a fázis azonos marad, csak egyszer a magas csatiból megy át lemezen a mélyhez, a túloldalon meg fordítva. igy ugyan torzul a sinus, de kit zörget? :D

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#112238) ozzy711 válasza Mezga Aladár (#112235) üzenetére


ozzy711
őstag

Ezt szerintem félreérted. A hangsugárzó terminálok fázishelyesen ( ++/-- ) vannak összekötve. A keresztbekötés a kábel csatlakozásra vonatkozik ( pl. a kábel + oldala a magas terminál + csatijához, a negatív oldala, a mélyközép terminál mínuszához ). Én speciel a magas terminál csatlakóihoz csatlakoztanám a kábelt, de ez csak egy vélemény.

[ Szerkesztve ]

(#112239) Norbi 72 válasza #09634560 (#112229) üzenetére


Norbi 72
veterán

Ez a keresztkötés.Ha így jobban tetszik a hangja,miért ne?

(#112240) _Smooth válasza Norbi 72 (#112236) üzenetére


_Smooth
senior tag

Köszi :) Azt sejtettem (már az árából is), hogy nem lehet túl erős a Monitor.
Természetesen, ha ki tudja hajtani az erősítőm és hallható is a különbség, akkor szívesen áldoznék hosszabb távon a magasabb kategóriára.

Esetemben az álló vs polc sugárzóknak van akusztikai jelentőssége? Mintha valahol azt olvastam volna, hogy 20nm alatt az állónak nincs értelme (talán nem is javasolt). De ha nem szól rosszabbúl, inkább csak felesleges/kihasználatlan, akkor lehet, hogy mégis inkább ez lenne. Polc sugárzókat falra gondoltam rögzíteni, de kipróbáltam a genius dobozokkal is, hogy előrébb húztam őket és érezhető volt még ott is a javulás. Szóval a polc alá is állvány kéne - akkor meg már miért ne álló doboz legyen.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#112241) Borisz76


Borisz76
veterán

Friss apró hirdetés :Rotel RA-1412

Szép....

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#112242) Norbi 72 válasza _Smooth (#112240) üzenetére


Norbi 72
veterán

Szóval a polc alá is állvány kéne - akkor meg már miért ne álló doboz legyen.

:K

(#112243) Mezga Aladár válasza ozzy711 (#112238) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Bocsi, akkor félreértettem.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#112244) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Bekötöttem, beállítottam mindent. Egyetlen problémám van, mégpedig az, hogy wifire nem hajlandó felmenni. Kábellel sikerült, de a wifire mindig azt írja ki, hogy wrong password, vagy ha AirPlay conectel próbálom akkor meg connetction timed out lesz. Lehet a routeren kéne valamit állítani? Esetleg a WPA2-Personal AES nem fekszik neki? Már tényleg mindent megpróbáltam de semmi. Ha van valami tipp azt köszönöm.

Router típusa: Linksys E6900 2,4 ghz
Erősítő: Denon X1100

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#112245) Warter válasza adamssss (#112244) üzenetére


Warter
őstag

Erősítő leírásában mi van? Milyen titkosítást támogat?

(#112246) ithomas válasza adamssss (#112244) üzenetére


ithomas
őstag

Először próbáld ki titkosítás nélkül, ha akkor se jó, akkor állítsd be a routert 802.11G-re. (Ha esetleg 802.11N vagy mixed módban lenne..)

Real eyes realize real lies!

(#112247) adamssss válasza ithomas (#112246) üzenetére


adamssss
veterán

Az N only volt a baja. Mixed-en tökéletes. Köszönöm. Majd írok tesztet. :)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#112248) #09634560 válasza Norbi 72 (#112239) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igy oké.. :) félreértettem..

(#112249) #09634560 válasza _Smooth (#112240) üzenetére


#09634560
törölt tag

Állók mélyben is erősebbek, komolyabb étvitelre képesek a saját monitorjaiknál, mozinál előny, zenénél viszont monitor akár jobb hangzást is adhat..

(#112250) #09634560 válasza _Smooth (#112233) üzenetére


#09634560
törölt tag

329-ben én sem tuti hogy meghallanám..Denon 1100-as már más tészta..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.