Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73901) bandus válasza ígyvanferi (#73897) üzenetére


bandus
veterán

az melyik nike ott a terra kiger mellett?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#73902) HKorn válasza tomcica (#73900) üzenetére


HKorn
addikt

Liberate Nitro-hoz képest milyen a Rebel 2? Neked van mindkettő

Run&Ride

(#73903) ígyvanferi válasza bandus (#73901) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Gondolom a rózsasz pirosra gondolsz. Az is Terra Kiger, a 7-es. A bal oldali, talpával felfelé, az meg a 6-os verzió.

(#73904) tomcica válasza HKorn (#73902) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Puhabb es pattogosabb...sulyuk hasonlo lehet...felso anyaga Pumanak szellosebb.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#73905) xy.zsolt válasza tomcica (#73900) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Emlékszem, hogy mondtátok....csak látatlanban drágának találtam az akkori árát. Most, hogy teszteltem azt mondom simán megérte volna annyiért is. :K

A délelőtti gyors 5k után most futottam egy 5k telehasas csoszogós "Cargo"-t is 5:55 tempón....olyan mintha dunyhákon futnék, ez kíméli a térdeket rendesen kérem.
És végre egy könnyű cipő :K Anno szidtam a pegát, ti meg nem értettétek miért....na, az ólombetétes bakancs ehhez képest ... +100gr

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#73906) tomcica válasza xy.zsolt (#73905) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Kell a Pega is,neha direkt a 28-30km-es lazara azt veszem,hogy nehezebb legyen :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#73907) jimpo


jimpo
aktív tag

Nekem is megjött a Rebel. Nagyobb méretet rendeltem direkt, ami volt az 42,5 na az nagyon kicsi, jobban mondva keskeny!
Javarészt annak tulajdonítom így utólag, a terhelés hatására jelentkező lábközép fájdalmat. A múltkori futásom utáni napokban nagyon feltűnő volt. Van még pár cipőm ami keskeny. :(((
Mondjuk napi szinten lábtyűben vagyok itthon, meg futáshoz is felkerül. Már amelyik cipőben elfér.... :B

Úgyhogy perpillanat 44 méret lett rendelve, az már jó lett. :))
De van itthon kettő pár 42,5 méret 0 kilométerrel a Rebelből fekete-rózsaszín színben, meg még lesz pár eladó cipő szerintem. Kinvara 12, szintén 42,5 ugyanúgy 0 kilométer. Meg egy HyperSpeed, azt hiszem az is 42,5 méret.
Illetve lehet használt cipőktől is megválok ha valakit érdekel. :K Csak át kellene akkor néznem mindet...

Mindenesetre elmorzsoltam 11,11 kilométert benne Average 5:37/km 137 bpm 229 W
Benne egy kis lepörgés a felüljáróról, 60s 0,26 km 292 W 3:51 /km :C

Stryd Next Gen

(#73908) HKorn válasza tomcica (#73904) üzenetére


HKorn
addikt

Az van 12K-ért, 7K-val olcsóbb a Rebelnél, azon gondolkodom azt veszem, Rebel asszem már amúgy is elfogyott a méretemben.

Run&Ride

(#73909) tomcica válasza HKorn (#73908) üzenetére


tomcica
Topikgazda

MIndketto jo cipo,konnyu es porgos...vedd-vedd :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#73910) Peetta14


Peetta14
tag

Itt megjött a topik cipő, lehet benne rebelliskedni :)
Tuti lesz!

(#73911) xy.zsolt válasza Peetta14 (#73910) üzenetére


xy.zsolt
őstag

:C

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#73912) Peterhappy válasza Peetta14 (#73910) üzenetére


Peterhappy
őstag

Épp gondoltam rád délután, találtam az erdőben egy egész jó hepehupás szakaszt, a bő másfél kilis karikára jut tippre úgy kb. 15 méternyi emelkedő (ez másnak megmosolyogató lehet, nálunk ez már kiemelkedő :).)
Mondjuk ki is pukkantam rendesen, belelustultam az alapozásba, rég járt a pulzusom ilyen magasságokban...

Nekem elméletileg (remélhetőleg) holnap érkezik. Szombaton megyek interval edzésre, nem tudom, merjek-e ott debütálni vele. Lehet, hogy meghagyom jövő hétre.

[ Szerkesztve ]

(#73913) jimpo válasza Peterhappy (#73912) üzenetére


jimpo
aktív tag

" Szombaton megyek interval edzésre, nem tudom, merjek-e ott debütálni vele. " :F

Ez nem kérdés!
Meg kell pörgetni, legalább megtapasztalod miért kedveli mindenki. :K

Stryd Next Gen

(#73914) tomcica válasza Peterhappy (#73912) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ahogy a szolas is mondja felenk:
"Tul rovid az elet,hogy ne vigyuk ki a zsiruj ciponket az interval edzesre" :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#73915) Peterhappy válasza jimpo (#73913) üzenetére


Peterhappy
őstag

Hat, akkor remeljuk megjon holnap, koszi :)

@Tom: :D

(#73916) bajnokpityu válasza Peetta14 (#73910) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nekem is megjott. Elegge bejovos elsore. Nagyon puha, konnyu, es valoban kellett fel szam extra.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#73917) norby_42 válasza Peetta14 (#73910) üzenetére


norby_42
aktív tag

Nekem is eszembe jutottál: alkonyatkor mentem egy karikát a szőlők között, és láttam az ideális edzőpartnered. Egy nyúl vágott át előttem, szemre 2:30 alatt :)

Eat pasta, run fasta

(#73918) SirRasor


SirRasor
őstag

Na megjött a Polar Verity Sense és elvittem egy futásra. Mivel előtte a hazafelé tartó bicikliútnál láttam kis anomáliát (abnormálisan alacsony pulzust mutatott), ezért gondoltam megint csinálok egy összemérést.
Bal kezemen: Venu 2s+aux data field, tehát saját elevate v4 pulzusrögzítés + Verity Sense HR
Jobb kezemen: FR745 saját elevate v3. De kár, hogy nem volt egy mellkaspánt a közelben.

A céltempós intevallumos edzést szétlöktem, mert muszáj volt a pontosság kimutatása miatt 1-2 sprintet belerakni.

Hát...érdekes a végeredmény:


Ott vannak a megjegyzések; rákattintva látszik nagyban.

Amit tapasztaltam, az alapján a Kalenji HRB 500 egyszerűen pontosabban mért minden körülmény között, 100-ból 100x. Ez meg 2x annyiba kerül és már az első futásnál az látszik, hogy közel se olyan pontos. Nem látok olyan nagy előrelépést a csuklós méréshez képest. Holnap visszaviszem, ez így gyenge. Inkább kivárom, hogy lehessen újra kapni a Kalenjit.

Itt van még 4 kép nagyban a kulcsterületekről:



Make Love not war!

(#73919) Jofi81 válasza tomcica (#73880) üzenetére


Jofi81
őstag

Ja, azt olvastam (talán pont tőled?), hogy a Proba minden belefér, csak a simában nem vagyok biztos. Jó lenne, ha nem kézben kellene vinni a vizet.

(#73920) inf3rno válasza SirRasor (#73918) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jó a Verity Sense. Mellkaspántos összehasonlításokat is néztem régebben hozzá, azokon is egész jókat hozott. Másfajta edzéseknél, pl. súlyzó szoktak gondok lenni mellkaspánthoz képest. Eredetileg Mio-t akartam, mert az még jobb csuklós mérésben, de megszűnt a cég sajnos. A Polar volt a második legjobb, úgyhogy az lett nekem is tavaly vagy tavaly előtt.

Buliban hasznos! =]

(#73921) Studi válasza HKorn (#73908) üzenetére


Studi
addikt

Hol látsz 12-ért? Csak női méretekben lelek, olyan, mintha a Puma női cipők a férfi cuccok közé keveredtek volna.

(#73922) SirRasor válasza inf3rno (#73920) üzenetére


SirRasor
őstag

Nem rossz a Verity Sense. Csak van jobb, féláron. Ja mármint ha lehetne éppen kapni :D

Make Love not war!

(#73923) Abdallo válasza Jofi81 (#73919) üzenetére


Abdallo
csendes tag

Nekem van sima és pro is. Egy ilyen 500 ml-es kulacsom van: [link]
Ez belefér a simába is. Amennyiben szükségem van fél liter folyadékra a futáshoz, akkor én szívesebben viszek kettő 250 ml-es kulacsot magammal, legyen szó akár a sima vagy pro verzióról, engem személy szerint mindkettőben "zavar" az 500 ml-es.

(#73924) tomcica válasza Jofi81 (#73919) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Igy keprol azt mondanam,hogy belefer :K ugy latom csak a zsebek szama es elrendezese mas,maga a merete az ovnek hasonlo,vagy ugyanaz.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#73925) tomcica válasza Abdallo (#73923) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Hatra szoktam tenni az 500ml kulacsot,ugy meg temponal se zavaro annyira...elol/oldalt azert zavarna :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#73926) HKorn válasza Studi (#73921) üzenetére


HKorn
addikt

BS-en. 41-es a lábam, Pumából a 40.5-ös jó szokott lenni, az még pont volt. Érdekes, hogy az volt a legnagyobb méret, tényleg olyan mintha a női keveredett volna a férfi szekcióba.

Run&Ride

(#73927) HKorn válasza SirRasor (#73922) üzenetére


HKorn
addikt

Én meg inkább azt a következtetést vonom le, hogy jó nekem a V3-as csuklós mérés is, sprinteknél lassú kicsit, de amúgy teljesen elég ez is és legalább "ingyen" van, nem kell még 20-30-40 ezret elköltenem olyan dologra, ami amúgy is adott, nem beszélve a kényelemről. Rendkívül zavar a mellkaspánt és még plusz macera is.

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#73928) Abdallo válasza tomcica (#73924) üzenetére


Abdallo
csendes tag

Tágasabb a pro(rajtszámtartó és bottartó az extra még), de mindkettő ugyanúgy körbe pakolható.
[kép]

Engem elől zavar kevésbé a kulacs. :K

(#73929) ben11


ben11
őstag

Sziasztok! Hosszú idő után tegnap elkezdtem futni.
Alapvetően én mindig inkább a nagyobb tempót szerettem, plusz kosárlabdázás mellett is hozzá voltam szokva, hogy a sok sprint miatt pörög a szívem rendesen.
Ennek ellenére meglepett, hogy 200-ig felment a pulzusom a ~3km végére.
Nem éreztem közben rosszul magam.
Most leszek 38 éves, jelenthet ez gondot, vagy érdemes a tempón csökkenteni?

(#73930) tomcica válasza Abdallo (#73928) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#73931) tomcica válasza ben11 (#73929) üzenetére


tomcica
Topikgazda

erdemes :K nehany eros felmero,intenziv edzes okes ilyen 180+ pulzuson,de epitkezni nem tudsz rajta :N

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#73932) MPowerPH válasza tomcica (#73931) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mi az a tartomany, amin tudsz epitkezni?

Don't Tread On Me

(#73933) tomcica válasza MPowerPH (#73932) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A max pulzusod 60-70%-an ha combos heti edzes tortenik...illetve 70-75%-an ha kevesebb a heti mennyiseg. Ez az alap epitkezes,erre megy ra hetente meg a minosegi resz,na az meg jol beedzett embernel 88-90% feletti kell,hogy legyen kulonben a szurke zonaban maszatol csak.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#73934) MPowerPH válasza tomcica (#73933) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az kemeny. Nem latom annak az eselyet, hogy en maximum 138 -as pulzussal (max. pulzusom 75% -a) edzek. 150-155 az avg. -m, barmit csinalok, futok vagy bringazok. :)

Don't Tread On Me

(#73935) tomcica válasza tomcica (#73933) üzenetére


tomcica
Topikgazda

combos heti edzes az 100km/het vagy tobb....jol beedzett ember pedig az aki le tud ugy futni 60percet,hogy 88-90%-os pulzusan a temposebesseg nem valtozik csak nehany mp/km-t. Illetve forditva is igaz 60perc fix tempon a pulzusa nem mozdul el kb. 88-90%-rol.
Alapnal ez meg nagyobb stabilitast ker,ott a jol beedzett alap azt jelenti,hogy 70-75%-os pulzusodon 15km-t le kell tudnod ugy futni,hogy csak nehany mp/km-t ter el az elso harom km es az utolso harom km.
Ez egy hosszutavfutonal van igy. Sprintereknel,kozeptavosoknal ez mashogy all :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#73936) tomcica válasza MPowerPH (#73934) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ilyenkor fogni kell azt az also 150-es pulzust es azon elkezdeni alapozni,majd jobb napon,amikor szepen mozogsz pihent is vagy,akkor leengeded 145--147re,tehat eloszor lefele indulsz...addig csinalod ezt igy amig a 138-140-es pulzuson el nem tudsz kezdeni ertekelheto mozgast csinalni...na ekkor fogod ezt es hetente 1-2x elkezded tempocskakkal lokdosni fel (tobbi nap marad 138-140) ilyenkor mar a 150-155-os pulzus meglepoen jo ritmust tud adni :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#73937) HKorn válasza MPowerPH (#73934) üzenetére


HKorn
addikt

Üdv a klubban, nálam is ez van. Érdekes módon akkor tudtam 140-es átlag alatt futni beleséta nélkül, értelmezhető tempón (6:50), amikor 2 hónapos combos edzésprogramot végigcsináltam, kvázi a felső tartományok beedzése után ment csak az alacsonyabb pulzuson való futás. Ennek ellenére erőltetem az alapozást most is 75%-on, de pulzus nem javul.

Run&Ride

(#73938) SirRasor válasza ben11 (#73929) üzenetére


SirRasor
őstag

Mindenkinek más a max pulzusa. Valakinek 20 évesen 180, másnak 40 évesen lehet 200 is, szóval ebből még semmi se következik. Amúgy holnapután leszek 39 és most olyan 195 körül van a maxom.
Hogy a 200-at lehessen hova rakni, mennyire érezted nehéznek? Úgy érzed, hogy ennyi a max és netovább, vagy még maradt a tankban?

Igazából az a kérdés, hogy mi a célod a futással. Ha mondjuk 5k-nál sose akarsz többet futni és csak a sebességen növelni, akkor erőteljes intervallumozás néha egy kis Z2-es kocogással kiegészítve talán jó lehet (majd a szakik kijavítanak :D ).

Ha enni akarod a kilómétereket, akkor vissza kell venni a pulzusból/tempóból.

Csak hogy egy kis gyakorlati példát is mondjak: Garmin edző mint teljesen kezdőként olyan edzéseket tolt, hogy:
-5-15 perc bemelegítő lassú futás
-4x ismételni: 30 másodperc elég gyors tempó (de nem sprint!), majd 30 másodperc séta vagy lassú futás
-5 perc közepes tempó
-10 perc levezető lassabb futás
NAGYON SOKAT SEGÍTETT!

Majd ahogy teltek a hetek, a 4x ismétlés felment 6-ra, majd 8-ra.
A bemelegítő és levezető lassú futást is ki lehet szépen tolni.

HKorn +1, ezért se akartam a HRB500 helyett mást. Jó az a v3. Nem is értem miért csábultam el és most már nem akarom visszavinni, mert...csak :B
Ja még annyi kiderült, hogy a v4 amennyire megbízhatatlan volt eleinte, mára elég sokat fejlődött.

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#73939) bandus válasza Abdallo (#73923) üzenetére


bandus
veterán

Az 500 ml-es titka az az, hogy nem hatulra, hanem elore kell tenni, ott egyaltalan nem ugral es nem zavaro. legalabbis a pulse beltben. es nem, nincs meg akkora hasam, hogy ralogjon es leszoritsa :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#73940) tisn válasza MPowerPH (#73934) üzenetére


tisn
addikt

lassits :)
bicajjal nekem 110 korul szokott lenni, joval kevesebb, mint futassal.

(#73941) tomcica válasza bandus (#73939) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ez lett volna a kovetkezo kerdes ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#73942) tisn válasza bandus (#73939) üzenetére


tisn
addikt

nincs meg akkora hasam, hogy ralogjon es leszoritsa :D

akkor lehet nekem a 2 lityis kulacs is mukodne elol ;)

(#73943) MPowerPH válasza tisn (#73940) üzenetére


MPowerPH
félisten

MTB -vel terepen, fent a hegyen nem nagyon tudsz lassitani. 15% -os emelkedokon 160 -as pulzus az alap, ha meg jobban tolom, akkor 170-185, amig hirtelen el nem megy az erom olyan 185 -os pulzus kornyeken. Nekem ott van a kapufa.
Utana lefele persze bemegy 140 ala is, attol fugg, mennyire kell kiallva ereszkedni. Sajnos az MTB az nem orszaguti, itt a terepviszonyok hatarozzak meg, mennyit kell beletenned. Alapozni ezert nem idealis.

Futassal 155 korul van az AVG -m, de csak azert, mert az elso 3km -en mintha aludna a testem. A maradek 7km -en meg min. 160, ha tempozok 170 korul mozog, ha a szokasos 10 -es tavomat futom.

Nekem ez az alapozas resze nem megy, nem is ment. A 135 -os pulzus az a nagyon tempos hike kategoria a hegyen, vagy a kb. 6:40/km futas, sikon. Akkor meg a labam nem farad el, es en sem erzem, hogy csinaltam valamit. :(

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#73944) Peterhappy válasza bandus (#73939) üzenetére


Peterhappy
őstag

:D
+ lehet, hogy az öv nagy. Az L/XL-es övemben, bármilyen szorosra is húztam, nekem is ugrabugrált hátul a kulacs. Most az S/M-es méretűben úgy fekszik, hogy jóformán arról is megfeledkezem, hogy nálam van.

(#73945) tomcica válasza MPowerPH (#73943) üzenetére


tomcica
Topikgazda

MTB-t hasznalhatod a minosegi reszhez a heti edzesben,es akkor menjen is a pulzus :K
Alapozas 6:40-es iram nem problema,de ha nem farad el a labad,akkor joooval tobbet kell belole :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#73946) Peterhappy válasza HKorn (#73937) üzenetére


Peterhappy
őstag

Ha az utóbbi 3-4 hónap kocogásait veszem alapul, nekem sem javult igazán a HR.
Viszont ha a mostani futásaimat összevetem az egy évvel ezelőttivel, akkor már szembetűnő a javulás. Azonos pulzus mellett sokkal jobb átlagtempót megyek, akár még nagyobb szintemelkedés mellett is.
Más kérdés, hogy itt még ez is bőven vánszorgás néven fut :) De magamhoz képest egyértelműen látszik a fejlődés.

Peetta-t szoktam irigyelni. 125-ös pulzus mellett futja azt, amit én 145-150 körül hordok ki lábon. Én mire leérek a lépcsőn, hogy elinduljak kocogni, már e fölött lehet a pulzusom :B
De közel tíz kiló különbség van közöttünk, és az nagyon sokat számít. MPowerPH is elég izmos alkat (még, szerintem), úgyhogy nem lesz könnyű dolga, ha le akar menni alacsonyabb tartományokba. Plusz sebességmániás :D De amit Tom írt, tökéletes metódus a lefelé korrigáláshoz, csak idő és türelem kell hozzá.

Na, nem okoskodok tovább, most jött a futár, megyek Rebelt próbálni :D

(#73947) Hi!King válasza MPowerPH (#73943) üzenetére


Hi!King
őstag

Egyébként ez sok esetben terepfutásra is igaz, mert a fene akar emelkedőbe belegyalogolni, a kisebb emelkedőket meg célszerű lendületből megtolni. Meg van olyan emelkedő, ahol gyalogolva is felmegy a pulzus...

(#73948) tomcica válasza tomcica (#73945) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Sokan nem varjak meg,hogy kiepuljon a megfelelo alap,plane nem eloszor (utana mar evrol-evre epp csak fenntartani kellene) par het-honap utan feladjak,hogy nekik nem mukodik az alapozas.
En ezt elfogadom,de akkor hova fog lepni, ha mar 170+ pulzuson edz szinte minden nap?! :F

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#73949) tomcica válasza Peterhappy (#73946) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Felhuzod a Rebelt,mar 145 lesz a pulzusod meglasd ;] :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#73950) Peterhappy válasza tomcica (#73949) üzenetére


Peterhappy
őstag

:D Csak leszaladtam a futárhoz meg vissza, már attól annyi lett :)

Jófélének tűnik. A 45 tűnik méretre tökéletesnek, a 45,5 pedig leheletnyit nagyobbnak, de elől valóban szűkebb, mint az Asics, így végül utóbbi marad.

Lehet, hogy squash előtt kiviszem egy gyors lázadásra, csak hogy érezze a törődést.

@ígyvanferi: Igen, az tuti :D a női színeket meghagyom inkább Tomnak a lányoknak.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.