Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63051) eeXaa válasza Pitterix (#63048) üzenetére


eeXaa
addikt

...ha jól tudom így fejből, az első cgi snittek az Abyss-ben voltak, az utolsó csillagharcos viszont régebbi.... nem üvegre festett dolgok voltak azok? ...na mind1 utánanézek jobban..

(#63052) emiki6 válasza Valty (#63050) üzenetére


emiki6
veterán

De miért ne küldhették volna vissza Coopert azelőttre, mielőtt még a feketelyukba kerül. Vagy mikor bekerül, akkor egy interdimenzionálos helyre kerül, ahol nem lassabban telik az idő, hanem gyorsabban, ezért pillanatok alatt lekopogja és már kinn is van az űrben. :)

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#63053) PuMbA válasza eeXaa (#63051) üzenetére


PuMbA
titán

Na erre én is rákerestem:

A szóban forgó film (The Last Starfighter): "Uses CGI for all spaceship shots, replacing traditional models. First use of 'integrated CGI' where the effects are supposed to represent real world objects."

(#63054) eeXaa válasza PuMbA (#63053) üzenetére


eeXaa
addikt

:R

(#63055) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

The Leviathan
3 perces jelenet, most házalnak vele, hogy valaki támogassa egy teljes filmre. Sci-fi bálnavadászat a felhők között óriásszörnyekre. Remélem összejön, mert atomdurva látványa lehet ennek, ha rendesen megtámogatják.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#63056) tPedro_ válasza lacy86 (#62968) üzenetére


tPedro_
őstag

A Corvin moziban biztos lehet, a tobbiben ugy tudom nem.

(#63057) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Hiába volt fent a Tinderen, ezzel a gyönyörű lánnyal senki sem randizott. Kitalálod, hogy miért?

Senkit se tántorítson el a cím, nagyon is filmes vonatkozása van.
Ráadásul csillagos ötös egy story :D :D

All→M8

(#63058) madgie válasza callmeakos (#63057) üzenetére


madgie
titán

Ez a lyány volt a Son of a Gun-ban is, eszméletlen szép arca van :)

(#63059) eeXaa válasza madgie (#63058) üzenetére


eeXaa
addikt

...hát ez eszméletlenül szubjektív volt. :)

(#63060) callmeakos válasza eeXaa (#63059) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Az lehet, de egyetértek vele :))

All→M8

(#63061) madgie válasza eeXaa (#63059) üzenetére


madgie
titán

Jól van na, hát a mellye nem tetszett, kis lapos, de az arca megfogott :D

(#63062) FoxiestFox válasza madgie (#63061) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Én is búbolnám.*-*

(#63063) .LnB válasza madgie (#63061) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

V for Vendetta > Star Trek by Abrams
:)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#63064) daczkó


daczkó
aktív tag

Az megvan, hogy paradoxonokról vitatkoztok az interstellar kapcsán? :D

/ignore wwenigma

(#63065) #54715584 válasza daczkó (#63064) üzenetére


#54715584
törölt tag

Igen :D

(#63066) gzbotii


gzbotii
veterán

Sziasztok.

Esti filmezéshez kellene filmajánló. Szerintetek melyikek voltak az utóbbi 2 év legutosebb horror filmjei?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#63067) .LnB válasza gzbotii (#63066) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Hirtelen a The Cabin in the Woods jutott eszembe, de az 3éves. Szóval mind1... :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#63068) Pearce válasza gzbotii (#63066) üzenetére


Pearce
aktív tag

Nem volt rossz az új Gonosz halott sem, de ez inkább vérfürdős típusú.
Vannak, akik pl. a The Conjuring-ot mondják jónak, az inkább ijesztgetős.
Aztán ott a Sinister is, csak azt nem szinkronizálták le.

Ui: ja, ezek mind 3 éves filmek.
Sajnos mostanában jó horrorfilmmel még nem nagyon volt szerencsém, csak ilyen átlagos 6/10-es művekhez.

[ Szerkesztve ]

(#63069) daczkó válasza #54715584 (#63065) üzenetére


daczkó
aktív tag

ja jó, csak ez kicsit olyan, mint amikor valaki egy időutazós filmben azon akad ki, hogy az utazó látja önmagát, mert hát ez lehetetlen és nem magán az időutazás fikcióján :D

/ignore wwenigma

(#63070) Vikthor válasza Pearce (#63068) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Ez is nagyon jó és elvileg true story... :)

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#63071) gzbotii válasza .LnB (#63067) üzenetére


gzbotii
veterán

Múltkor azt néztük meg. Annyira nem jött be.
Nem muszáj mindenképp 2 évnél újabb legyen, csak így mostanság. Regebieket megnéztük haverral megjelenéskor

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#63072) HuMarc válasza aizen92 (#62957) üzenetére


HuMarc
addikt

Hááát... Ugye este nyolckor kezdődött, egyszer majdnem belealudtam, pedig az nem szokásom. Érdekes, voltak erősebb pillanatai, pl. a majmok sminkje nagyon jó volt, az űrhajó belseje is jól sikerült. A történet... Furcsa.

Az volt az érdekes, hogy volt pár dolog, amiről most esett le, hogy innen emelték át máshova, pl. Dr. House S04 E02 vagy ez:

[link] -> [link]

Majd lehet, hogy írok róla hosszabban. Ja, vége a filmnek, apával nézünk egymásra, hogy az utolsó 20 perc most akkor mi a fene is volt. Szerintem Kubrick valami nagyon kemény cuccot tolhatott a végén.

[ Szerkesztve ]

(#63073) Valty válasza daczkó (#63069) üzenetére


Valty
aktív tag

Dehogyis, mi nem vitatkozunk... Brainstorming :)

(#63074) harylmu válasza gzbotii (#63071) üzenetére


harylmu
őstag

Esetleg Babadook? Mama? As Above So Below-t is egyszer meg lehetett nézni.

Szerintem a Cabin in the Woods egyébként eléggé áthajlik szatírába. :) Végefelé inkább vicces mint félelemetes.

[ Szerkesztve ]

(#63075) aizen92 válasza HuMarc (#63072) üzenetére


aizen92
addikt

meg minden második sorozatban/filmben a scifis "HAL" utalások, ha olyan a téma :D
nagyon sok helyen emlegetik fel.

A vége az elég mindfuck, annyira, hogy nem fogod fel néha mit látsz :DDD Persze elolvastam egy tonna véleményt, hogy mi lehetett de hát egységet nem láttam közöttük.
Elsőre én bealudtam rajta itthon. Pedig nem szokásom
És annak ellenére, hogy a 70-es években ezeknek a filmnek ilyen lassú a történetvezetésük és a dinamikájuk, ellenben ebből az időszakból rengeteg más nem készített így ki.

Egy meghatározó és alap scifi mű szerintem.
Remélem "szélesvásznon" sikerül újra megnéznem. Remélem még menni fog egy hónapig.

Hang és képről tudsz rittyenteni majd pár sort? Nem sűrűn járok Puskinba. Elég messze van tőlünk.

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#63076) HuMarc válasza aizen92 (#63075) üzenetére


HuMarc
addikt

Én Szegeden, a Belvárosi moziban néztem, itt nem volt semmi baj a képpel, a hang azért... Egy csomószor túl hangos volt a sípolás, vagy éppen a lélegzetvétel a szkafanderben (vagy 2-3 percig nem értettem, hogy miért fűrészelnek az űrben, aztán rájöttem, hogy az a szkafander hangja.)

Egyébként ez nem egy otthon nézős film. Ez olyan, hogy 12×-es gyorsításban nézed végig, kivéve a beszélős részeket, azokat csak 2×-es gyorsításban.

(#63077) Pearce


Pearce
aktív tag

(#63078) emiki6


emiki6
veterán

Interstellarra visszatérve.

Szerintem ez úgy jó ahogy van. Nyilván lehetne jobb, nemtudom hogy, de így is teljesen jó volt. Így, másodszorra megnézve is lenyűgözött. Érdekes volt ismerve a történetet hallani az előzményeket. Prof. Brand: "Higgy nekem! Csináld a gyermekeidért! stb." és mindezt fapofával :D Ja és az utalásokat Brand: "Épp ezért szeretem. Odakint szembe kell néznünk különös dolgokkal, halállal ... de a gonosszal nem." :U

Még ha nem is teljesen igaz, de:

Válaszolva egy korábbi feltevésre:
"Brand hogy nem öregebb sokkal, mint Cooper?"

Mindketten közel kerültek a feketelyukhoz, mindketten vesztettek 51 évet, de Cooper a feketelyukba került, Brand pedig tovább haladt Edmund bolygója felé. Nézzük meg jöbban a szétválástól mi is történt:
- Cooper: bekerült a feketelyukba, ott eltöltött némi időt, aztán féregjáraton keresztül visszakerült a Szaturnusz mellé, visszavitték a Földre (vagy az állomásra ahol ébredt, ez nem derül ki), aztán felébredt az állomáson, kicsit lábadozott, körbevezették, stb.
- Brand: Tovább ment a bolygó felé, de a Gargantua közelében továbbra is lassabban telt az idő, így lassabban öregedett. Az út a bolygóra nem tudjuk mennyi idő.
Úgy jön ki az egyenlőség vagy kis különbség, ha Cooper kb akkorra érkezik meg a Szaturnusz mellé, mikorra Brand kikerül a Gargantua vonzáskörzetéből teljesen vagy a bolygóhoz ér, tehát Cooper fekete lyukba kerülése és ott töltött ideje elhanyagolható kell legyen, például az eseményhorizonton belül eltöltött idő nem számít.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#63079) FoxiestFox válasza emiki6 (#63078) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Azt vágod, hogy ilyen képeket 80-as IQ-val rendelkező arrogáns tinik készítenek? :D
Adott film kapcsán ráadásul ökörség is.

(#63080) emiki6 válasza FoxiestFox (#63079) üzenetére


emiki6
veterán

Te ezt nem értheted ;]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#63081) FoxiestFox válasza emiki6 (#63080) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Tény, nem értem, hogy mit szerettek ezen az ezerszer látott elemekből legózott, szájbarágott halvány 2001 utánérzésen.. :D

(#63082) HuMarc válasza FoxiestFox (#63081) üzenetére


HuMarc
addikt

Interstellart értettem, 2001-et nem. Még most sem értem, hogy mi zajlott az utolsó 20 percben :F

(#63083) FoxiestFox válasza HuMarc (#63082) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ott az egész kicseszett internet, és mindenki azt hajtogatja, hogy gőze sincs, miről szólt a 2001. Dafak.
Mondjuk, legalább már tudjuk, miért kellett perceken át szóról szóra szájba rágni az Intercsillár mondanivalóját a kedves nézőknek.
Nem tudom srácok, de valamikor még megvolt a művészetek élvezőiben az igény, hogy elemezzék amit láttak, legyen az film, vagy irodalom.. elvileg tanítják is... "mire gondolhatott a költő?" :D
De ha ez nem oké, csak Google, és válaszd ki a neked tetsző értelmezést.
Ja és még annyit, hogy brainfuck, igen. De a jobbik fajtából. Én is pislogtam, mikor láttam.

[ Szerkesztve ]

(#63084) emiki6 válasza emiki6 (#63078) üzenetére


emiki6
veterán

Még valami:
Én azzal magyaráznám a közeli felvételeket az űrhajóról, hogy ezzel azt az érzetet keltse, mintha magára a hajóra lenne rászerelve a kamera.
Nekem nem tűnt fel, hogy kihalkították volna a párbeszédeke... Várjunk csak, az elején, alig értettem, amit Mettyú makog, be kellett kapcsolja a feliratot :DDD Mondjuk ezt betudtam annak, hogy nem értem eléggé az angolt és nem áll rá a fülem.

A legközelebbi filmnézésemen majd megnézem az űrodüsszeát, meglátjuk hogy tetszik. :)

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#63085) HuMarc válasza FoxiestFox (#63083) üzenetére


HuMarc
addikt

Most is tanítják. :) Ja és senkit nem érdekel, hogy mire gondolt a költő. A fontos az, hogy én/te/ő hogyan értelmezed a látottakat. Pont ezért nem érdekes, hogy ott az egész kicseszett internet, mert én magam akarok rájönni, hogy mi a csirkét is akart a rendező azzal a mindfuck-trippel a film végén. És őszintén szólva fogalmam sincs, bár vannak tippjeim, egyik sem túl megalapozott, + felvetnek egy csomó más kérdést.

Egyébként az Interstellar helyenként tényleg túl szájbarágós volt, de ez kb. 2-3, max 1 perces jelenetben volt icipicit zavaró.

(#63086) FoxiestFox válasza HuMarc (#63085) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Számomra használhatatlanná tette az egész filmet. De oké, magyarázzuk meg úgy, hogy nagyon más filmeken szocializálódtunk mi öreg, 30 felé járók, és ti fiatalok. :D
Engem nagyon tud irritálni az ilyen.

(#63087) HuMarc válasza FoxiestFox (#63086) üzenetére


HuMarc
addikt

Azért van közös filmes múltunk, ha nem is rengeteg. Utalnék itt az állandó hivatkozási alapokra, a Star Warsra, az Indiana Jonesra, a Die Hardra, esetleg a Gyalog Galoppra, Brian életére, a Disney rajzfilmekre, Terminator, Jurassic Park stb. Szóval enyhe túlzás, hogy nagyon más filmeken szocializálódtunk, bár nyilván van emellett több tucat (több száz?) olyan film, amit te láttál annak idején, én meg nem, és viszont.

(#63088) #54715584 válasza FoxiestFox (#63086) üzenetére


#54715584
törölt tag

30 felé? Szemtelenül fiataaaal :P :D

Csináljunk statisztika gyakorlatot :D

Én 34 vagyok, ti?

(#63089) genndy válasza HuMarc (#63085) üzenetére


genndy
addikt

Nyugodtan írd le mit gondolsz mi volt a mindfuck-trip, én pl. tök kíváncsi vagyok rá. Jó, én amúgy tudom, de nekem könnyű, mert előtte már olvastam a könyvet.
Én továbbra is állítom hogy a 2001 ugyan zseniális és kötelező film, de a könyv nélkül érthetetlen a vége (és azt kellett volna filmre is vinni, mert baromi sok érdekesség kiderült volna).

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#63090) FoxiestFox válasza HuMarc (#63087) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Jól van, akkor nem vagy menthetetlen. :P

(#63091) Ijk


Ijk
nagyúr

Mi sem bizonyítja jobban hogy a tavalyi év filmje az Interstellar, minthogy amikor kijön torrenten, megint ettől a filmtől ég a topik. ;]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#63092) FoxiestFox válasza #54715584 (#63088) üzenetére


FoxiestFox
félisten

28

[ Szerkesztve ]

(#63093) haypro válasza Ijk (#63091) üzenetére


haypro
senior tag

A bosszúállók 2 kijövetelekor még jobban fog égni... :DDD :(((

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#63094) #54715584 válasza Ijk (#63091) üzenetére


#54715584
törölt tag

Trollolol :P

(#63095) callmeakos válasza Ijk (#63091) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Csak győzzük kivárni a Májust vagy a Decembert ;] ;]

All→M8

(#63096) PuMbA válasza haypro (#63093) üzenetére


PuMbA
titán

Lehet tippelni, hogy hány 10/10 lesz :DDD

(#63097) Ace owner válasza haypro (#63093) üzenetére


Ace owner
addikt

Na és az új SW.. Szerintem kiszedem kedvencekből a topikot pár hónapra..

Galaxy Fold 4

(#63098) Valty válasza emiki6 (#63078) üzenetére


Valty
aktív tag

Az utolsó bekezdésedhez:

Valahogy én is így gondolom, annyi különbséggel, hogy míg Cooper elért az eseményhorizonttól a teszeraktig, addig Brand-nek azért öregednie kellett

Valahol a kettő között lesz az igazság :D

(#63099) Ijk válasza callmeakos (#63095) üzenetére


Ijk
nagyúr

Azért bízom benne hogy nem a Marvel-Disney fogja hozni az év filmjét és idén is kapunk néhány különlegességet.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#63100) HuMarc válasza #54715584 (#63088) üzenetére


HuMarc
addikt

Ha leírnám, meg kéne, hogy öljelek15Az a gond, hogy a múltkor, amikor leírtam, emiatt nem vettek komolyan ebben a topikban. Ami hülyeség szvsz, de ez van.

genndy: Majd leírom egy hosszabb kommentben valószínűleg még a héten, hogy mi a véleményem a 2001-ről. :K Egyébkénta filmből semmi nem derül ki: Különböző villogó színek, kb. mint a space invaders és jó sok neonreklám, aztán különböző színekben villódzó táj és szem, aztán egy szobában vagyunk, ahol ott vannak a megöregedett űrhajósok, de mindenki csak a következőt látja, és egymást nem, aztán megjelenik az a nagy tömb, aztán kijön egy baba az öregemberből, és belemegy a tömbbe, és a Földhöz teleportál. Feltételezésem szerint visszakerülnek az időben a film elejére, a kisbaba helyezi el a tömböt oda, ahol a film elején, a majmokkal látjuk. De ez elég gyenge lábakon álló feltételezés.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.