Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63701) BITBOYS


BITBOYS
addikt

A múltkori sci-fi témához... Spielberg is kimaradt, A.I. Mesterséges értelem című mozija nagyon jó még most is. És ez csak az egyik nagysikerű filmje. A Világok harca viszont nem sikerült valami jól

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#63702) Ace owner válasza BITBOYS (#63701) üzenetére


Ace owner
addikt

Én szerettem a Világok Harcát, a hangulata megfogott valahogy :)

Galaxy Fold 4

(#63703) BITBOYS válasza Ace owner (#63702) üzenetére


BITBOYS
addikt

Nem rossz egyáltalán, csak valahogy a vége számomra nagyon hirtelen.. :) A pincés rész pl. izgalmas volt akkoriban :)

mod: Illetve mikor lezuhan a repülő...nagyot szólt a házimozin :D

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#63704) Ispy


Ispy
veterán

Tegnap megnéztem végre a Cargo-t, már jó ideje várt rám.

Látványra kettős érzésem van, mert a nagy totáloknál eléggé kilógott a CGI lóláb, viszont az űrhajó belső jelenetei nagyon jól adták a hangulatot és a látványt is. Mindent összevetve nagyon jó kis film lett, ahhoz képest, hogy nem nagy holywoodi movie, hanem egy svájci low budget film.

7/10 (mert azért voltak benne fura jelenetek, amit nem tudok hova rakni)

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#63705) Ace owner válasza BITBOYS (#63703) üzenetére


Ace owner
addikt

Újra is nézem majd. Kár hogy a második rész olyan trágya lett. Legalábbis elmondások alapján,még nem vettem rá magam hogy megnézzem..

Galaxy Fold 4

(#63706) aizen92


aizen92
addikt

Interstellar a kulisszák mögött: Tars és Case

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#63707) Bad Pritt válasza Ace owner (#63705) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Második rész?
Ez? Ez Asylum film, köze nincs hozzá.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#63708) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Itt az új James Bond-film első előzetese

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#63709) Bencus88


Bencus88
nagyúr

sziasztok!

Remélem jó helyen járok estére szertnék nézni pár jó horror filmet, amin azért meg lehet ijedni. Tunátok ajánlani párat.? amik úgy bejöttek átok sorozat conjuring ilyenekre gondolok. köszönöm

(#63710) zolka95


zolka95
őstag

Sziasztok!
Megnéztem a mátrix trilógiát és valamit nem értek.

Neo miután megvakult mért látta a való világban a gépeket? És hogy tudta őket megállítani?

[ Módosította: radi8tor ]

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#63711) Bad Pritt válasza zolka95 (#63710) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Tökéletes kérdés, én is most néztem meg a három filmet, az Animátrixot meg az Enter the Matrixot (Vimeón fenn van magyar felirattal, ha érdekel valakit, inkább csak érdekességek vannak benne).

Neo az utolsó és legfejlettebb Kiválasztott, ha lehet ilyet mondani. Az Orákulum is megmondta neki, hogy az ereje túlnő a Mátrixon, ezért látott mident, aminek a gépekhez köze volt (megállította az őrszemeket, felrobbantotta a repülő bombákat, látta a Smith által megszállt Bane-t és a teljes gépi várost).
A másik fele a dolognak, hogy az egész Mátrix világ az egyensúlyra épül, ezt többször is hangsúlyozzák, akció-reakció tézis, az Orákulum yin-yang fülbevalója, stb., Smith ereje pedig a második résztől kezdve folyamatosan nőtt, amire Neo is "reagált" azzal, hogy egyre több és egyre veszélyesebb képességei lettek.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#63712) callmeakos válasza gyuromoj (#63708) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Olyan rég volt ilyen komment úgyhogy: Vótmá :P

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#63713) Ace owner válasza Bad Pritt (#63707) üzenetére


Ace owner
addikt

Tényleg? Évek óta abban a tudatban élek hogy van egy rendes folytatása.. Az egész életem egy hazugság :DDD

Galaxy Fold 4

(#63714) Ijk válasza Bad Pritt (#63711) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nekem is furcsán vette ki magát a vége. Az oké hogy a mátrixon belül istent játszik mint kiválasztott, de amikor a valóságban állítja meg az őrrobotok ezreit a kézcsakráin keresztül, akkor átment az egész bullshit kategóriába.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#63715) HuMarc válasza Bad Pritt (#63711) üzenetére


HuMarc
addikt

Vajon ezt tényleg az a wmiki töltötte fel, akire gondolok?

(#63716) gyuromoj válasza callmeakos (#63712) üzenetére


gyuromoj
veterán

:Y nem hiszem el, hogy olyat linkeltem ami volt már... :O
Megyek elbujdosok a világ elől. :DDD

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#63717) #54715584 válasza callmeakos (#63699) üzenetére


#54715584
törölt tag

Hát, nem tudom, de mivel láttam jó pár fb oldalon, lehet mégis csak tényleg ő az :)

(#63718) Ace owner


Ace owner
addikt

Interview-hoz van már normális felirat?

Galaxy Fold 4

(#63719) dokee78 válasza Ace owner (#63718) üzenetére


dokee78
félisten

Eddig is volt normális felirat.

(#63720) Bad Pritt válasza Ijk (#63714) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Igazából az őrrobotokat pont nem állította meg, csak a kis bombarobotokat. Pont az volt a gáz, amiatt kellett belemászniuk a viharba, hogy az őrszemeket lerázzák.
Neo fejlődéstörténete talán az egyetlen olyan aspektusa a trilógiának, ami hiba nélkül lett végigvezetve, onnantól, hogy az első részben nem tudott átugrani az egyik felhőkarcolóról a másikra egészen a legvégéig, mikor Smith-t belülről pusztította el. Volt egy nagy ugrás a képességeiben az első rész végén, mikor meghalt és volt egy másik a második rész végén, mikor visszatért a Forrástól egy olyan döntés nyomán, amilyet egyetlen korábbi Kiválasztott sem hozott meg. Ő csak azt látta és csak azt tudta manipulálni, amihez a gépeknek köze volt, ahogy a Mátrix is a gépek parkja, mondhatni egy rendszer az egész.
Amit én soha nem értettem a Mátrixban, hogy a gépeknek miért éri ez meg? Ha valakit felébresztenek a lázadó emberek, azt miért húzzák le a lefolyón, miért nem ölik meg helyben? Miért hagyják, hogy újra és újra felépítsék Ziont, hogy aztán újra és újra lerombolják azt? Egyetlen dolog jut csak eszembe: Kiválasztott mindig is lesz, ahogy az Építész is mondta, nem tudta kiküszöbölni az ő létezését és ezzel a Zion metódussal akarják kordában tartani mindegyik generáció Neóját, gyakorlatilag csinálnak neki egy játszóteret a Mátrixon kívül, hogy ne belül bomlassza a rendet.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#63721) zolka95 válasza Bad Pritt (#63720) üzenetére


zolka95
őstag

Még azt nem értettem teljesen hogy az Orákulum mért segít Neo-nak?
Azt mondja mindenkinek van egy feladat, célja stb. Neki ez. De miért?
Érző program lenne és szereti a gyerekeket meg embereket, ezért? vagy valami másért?

[ Módosította: radi8tor ]

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#63722) oriic válasza Bad Pritt (#63720) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Az utolso mondatod szerintem pont leirja az egesz lenyeget.

Live-Die-Respawn

(#63723) #54715584 válasza oriic (#63722) üzenetére


#54715584
törölt tag

Vagy valami másért? :D

(#63724) oriic válasza #54715584 (#63723) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Latom nagyon hetvege van kollega. :D Nezd meg kinek ment valasz.:)

Live-Die-Respawn

(#63725) #54715584 válasza oriic (#63724) üzenetére


#54715584
törölt tag

Ááááh, tényleg :D Bocsi :D

(#63726) Gyick válasza Bad Pritt (#63720) üzenetére


Gyick
őstag

Ha valakit esetleg felébresztenének a mátrix mátrixán kivül annak megmozdulni se szabadna tudni :) Én azt nem értem miért az embereket használják akksinak,ott az atomenergia,geotermikus energia meg még egy csomó dolog

(#63727) oriic válasza Gyick (#63726) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Egyreszrol mert korlatlan mennyisegben allnak rendelkezesre, masreszrol meg csak. :D Ezt talaltak ki az irok plotnak. A napenergia, geotermikus, es szelenergia amugy is felejtos szerintem az egbolt, es a vilag elpusztitasa utan. Foleg higy csak ket varos maradt a vilagon.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#63728) james001


james001
veterán

Primer (2004)

Hát ez aztán bonyolult volt. Legalábbis számomra. Lehet megnézem még egyszer mert fingom nincs mi történt az egész filmben. Vagy legalábbis nagyon sok minden nem tiszta. Pl. Granger hogy találja meg a gépet? Tulajdonképpen hány Aaron és Abe van a végén egy időben? Az eleje fele amikor valami gombás-fehérjés cuccot elemeznek annak mi jelentősége van? stbstb.
A legnagyobb baj hogy semmi magyarázat nincs,csak bedob a közepébe. Bár gondolom ez volt a célja hogy még sz@rás közben is ezen gondolkodj :D

?/10

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#63729) cyberkind


cyberkind
félisten

Úúúúúristen!

Vágatlanul jön a Szürke 50 árnyalata Bluray-en is, még több szart kaphatunk, még tovább élvezhetjük ezt az "igényes" szórakozást, megváltozik az életem. :D :))

Ja, és a Leviathan-t a Fox dobja majd ki, erős jövőbelátó tervek ezek. :)

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#63730) oriic válasza cyberkind (#63729) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Leviathan johet ezerrel.

Live-Die-Respawn

(#63731) emiki6 válasza cyberkind (#63729) üzenetére


emiki6
veterán

Én már csak ezért fogom megnézni, hogy tudjam mit fikáz mindenki. :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#63732) cyberkind válasza emiki6 (#63731) üzenetére


cyberkind
félisten

Én meg csak azért hogy még jobban tudjam szidni. :)

Paranormal Cocktivity

(#63733) pohár


pohár
félisten

hát ez rohadt jó :DDD :DDD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#63734) #54715584 válasza pohár (#63733) üzenetére


#54715584
törölt tag

Blocked :D :D :D

(#63735) cyberkind


cyberkind
félisten

A Paramount már a Transformers-univerzumot tervezi

Ennek kapcsán kiderült, hogy Bay baromira nem adja át senkinek az új trilógát

Megnyugodtam! :)

Paranormal Cocktivity

(#63736) Ispy válasza emiki6 (#63731) üzenetére


Ispy
veterán

Persze, nem kell a duma, valld be, hogy a soft erotikus filmekre buksz :DDD

(#63732) cyberkind

Te is :DDD

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#63737) zolka95 válasza cyberkind (#63735) üzenetére


zolka95
őstag

Transformers univerzum??
a robotok bolygóján fog játszódni? :D

0 színész csak robotok lesznek ott
lassan már színész sem kell, ott a CGI, mindent megold
Optimus pedig megnyeri az Oscar-t, kivetítik hologramját és átveszi :C

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#63738) oriic válasza zolka95 (#63737) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Eskuszom ezerszer jobb lenne ha csak robotok lennenek benne emberek nelkul. Johet egy Cybertron war film siman.

Live-Die-Respawn

(#63739) batai15 válasza james001 (#62989) üzenetére


batai15
félisten

hát eléggé gatyi lett. ezek a filmek már csak pénzlehuzásra és a sorozat sárba tiprására jók.
na be kell pótoljak 1000 kommentet megint.,

(#63740) zolka95 válasza james001 (#62989) üzenetére


zolka95
őstag

Én még nem láttam, pedig régen nagyon szerettem a dragon ball-t. Majd lehet megnézem.

annyit tudok, hogy goku eléri az ssj god szintet
de a kinézete nagyon nagyon gagyi lett
csinálhattak volna valami normálisabbat, ha már isten

ssj1,2,3 elég f@szán nézett ki, de ez nagyon béna

azt nem értem mért nem folytatják a mesét
A GT nagyon rossz lett, de azt nem Akira Toriyama csinálta. Csinálhatna egy új sorozatot, kaszálna is szerintem, ez nem kérdés.

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#63741) james001 válasza batai15 (#63739) üzenetére


james001
veterán

Én örülök hogy egyáltalán újra elővették a kedvenc animémet,bár az igaz hogy Goku "isteni" kinézete elég rosszra sikerült. Meg kérdés a Resurrection F milyen lesz,egyáltalán hogy élesztik föl Frieza-t? :F
De amúgy van anime topik inkább oda írjunk.

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#63742) dy_nmq válasza james001 (#63728) üzenetére


dy_nmq
aktív tag

a feherjes bigyonal jonnek ra hogy idogepet epitettek mert amennyi nem tudom mar mi termelodott az annyi ido alatt nem johetett volna ki vagy ilyesmi

https://www.artstation.com/artist/dy217

(#63743) batai15 válasza james001 (#63741) üzenetére


batai15
félisten

DIóhéjba : frieza akit anno goku legyőzött majd trunks ugye darabjaira robbantott , lényegébe sejt nem maradt belőle. frieza 2 embere össze szedte ezeket a nem létező darabokat(első fail)
majd újra élesztik.
Gokuék közbe már több 10 évvel többet edzettek erősebbek lettek, DE! azzal van magyarázva hogy frieza elveri őket hogy sose edzett és 4!hónapnyi edzéssel többet ért el mint gokuék! következő fail.
Frieza végső alakja GOLDEN! frieza lesz .
Szóval bills után akik kb goku meg se tudodd érinteni az előző filmben, itt egy újabb förmedvény.
Az a gáz hogy toriyama keze is benne van a dologba.
Az ultolsó valamire való film az a 20 év furdolóra kiadott ova amibe vegite öcsikéje van.
Aki dragonbalt akar olvasni ott facen infy oldala és a dragonball multiverse. Előbbi kollega fan mangákat fordít(2 af verzió) a multi verse egy szintén fanfic oldal ami nevéből sejtetően alternatív idővonalatak vegyíti nem is rosszul.
az ssj godo! pedig lényegébe az összes csillag harcos erejének gokuba sűrítése, csak a gond ott van hogy ilyesmik már korábban is voltak a moviek-ban szóval ez is hatalmas pofon-
A gt valóban gyenge volt, a lezárása viszont mai napig emlékeztet arra hogy mekkora trauma volt nekem hogy ennyi volt a dragon ball.

[ Szerkesztve ]

(#63744) tibbike01


tibbike01
őstag

Relatos salvajes

10/9

Hát ez nagyon jó! Több ilyen film kellene. Nézzétek!

(#63745) james001 válasza batai15 (#63743) üzenetére


james001
veterán

Tudom mi a sztori de pont ez az,porszem se maradt Frieza-ból és mégis feléled... Na mindegy azért én várom a filmet,áprilisban már jön.
Bills-el (vagy Beerus) mi a baj? Egy macska istenség,szerintem jó lett a "dizájnja" is.

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#63746) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

District B13 / District 13: Ultimatum
most hogy mennyire lehet komolyan venni ezeket az alkotásokat, egy dolog. hogy mennyire akarja magát komolyan venni a két film, az is egy dolog.. mindezektől ha elvonatkoztatunk, egy marha jó kikapcsolódás annak, aki fogékony a pörgős, nem tűzfegyverekre kihegyezett akciókra. a két főszereplő srácra nehéz szavakat találni rá, kegyetlenek.. ámulsz, bámulsz a láttukon még úgy is, h azért megfelelő mennyiségű vágással vannak teletűzdelve persze a harcijelenetek, menekülésparádék
látványos, egészen elképesztő két akrobata gyerekkel garantált kikapcsolódás. nem tarkovszkij-élmény, egyszerűen csak popcorn. de aki még nem kukkantotta meg szerintem pótolja, legalább az első részt

(#63747) Pearce válasza Tibiajax (#63746) üzenetére


Pearce
aktív tag

"még úgy is, h azért megfelelő mennyiségű vágással vannak teletűzdelve persze a harcijelenetek, menekülésparádék"

Mondjuk itt szerepel az a David Belle nevezetű csóka, aki a való életben a parkour nevű extrém sportot honosította meg. Neki én fullra elhiszem, hogy a filmben látott jeleneteket mind megcsinálta.

[ Szerkesztve ]

(#63748) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Megvolt a Kingsman, nekem valahogy ez így kevés volt. Nem gondoltam volna, hogy ezt fogom majd írni..mindenesetre ez van. Nem volt rossz, de a ... mindegy is.
Kocsmai verekedés: Az elején ugye bereteszeli az ajtót, de a bunyó után simán kinyitja és kisétál :) kérdem én, ki reteszelte ki?! :) és volt még pár hasonló kis bukta

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#63749) Ace owner


Ace owner
addikt

(#63750) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Hobbit: Battle of Five Armies
Jacksonnak most kell lejönnie az anyagokról, mert most fulladt totál középszerbe ez a franchise. Szerencse hogy ebből a témából nem tud többet kifacsarni.
Mit is mondjak. Nem rossz film, mert amíg nézi az ember, addig elvan vele, de abban a pillanatban amikor vége az egésznek egy gondolat jár a fejben: WTF is that shit? Komolyan, ennél értelmetlenebb nem is lehetett volna, joggal van lepontozva ez a film a 'csába. Talán a legjobb szó erre a filmre hogy kellemetlen. Kezdve Smaugon, Thorin őrlődésén át a fináléval a végén, ami a totál fejetlenség. Annyi karakter harcol annyi mindennel, hogy nincs íve a csatának. Random mutatják a harcoló feleket, majd hirtelen vége mindennek mert hopp, vége a játékidőnek. Nem reménykedtem egy Király visszatér fináléban, de ez ami itt volt, az felér egy arconcsapással.
A legjobb mindenkinek hogy ezzel vége szakadt a Középföldei kalandozás. Remélem nincs több, amihez Jackson rátudja tenni a mancsát.

5/10 Jóindulattal.

All→M8

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.