Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63101) #54715584 válasza HuMarc (#63100) üzenetére


#54715584
törölt tag

Hehe, igen, rád emlékszem, ne keltsünk botrányt :D

(#63102) spiky03 válasza #54715584 (#63088) üzenetére


spiky03
veterán

3-án lettem 32. :D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#63103) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

hoppszika, és végre kicsusszant a Interstellar

Éljen!

(#63104) #54715584 válasza spiky03 (#63102) üzenetére


#54715584
törölt tag

Akkor utólag is gratula, jöjjenek csak a harmincasok :D

(#63105) spiky03 válasza #54715584 (#63104) üzenetére


spiky03
veterán

Thx. :R

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#63106) callmeakos válasza Ijk (#63099) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Azért ez az év tele van lehetőségekkel hogy ne így legyen :)

All→M8

(#63107) gerii


gerii
addikt

Interstellar a mozi után megint csak ütött, most jobban tudtam figyelni a részletekre is, egy kicsit jobb forgatókönyvvel lehetne Nolan legjobb filmje, így 2-3. Amire rájöttem: a 2.1 + noti elég karcsú a filmhez :DDD

(#63108) Ijk válasza gerii (#63107) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nekem másodszor nem tűnt olyan hosszúnak mint moziban. Szinte pikk-pakk már az űrhajón voltak, először mintha a film fele a felvezetéssel telt volna.
Első alkalommal a tudományosabb oldalára koncentráltam, most inkább a karakterekre, motivációkra, filozófiára. És azt kell mondanom hogy nagyon erős ezen a téren is a film, a két másik űrhajós lett felszínes, szinte csak díszlet, de ennyi belefér. A robotok meg baromi jók.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#63109) emiki6 válasza gerii (#63107) üzenetére


emiki6
veterán

Itt a sztereo hangdobozok meg a FHD 23"-os IPS monitor tette a dolgát, ennél többre nem is nagyon vágyom. BD50-nek tűéles volt a képe, kicsit közelhajoltam aztán olyan volt, mintha moziban nézném. ;] :DDD

Más: Interspoiler:
Tulajdonképpen miért robbant fel a robot? Kiakadt Mann-re, benyomta az önmegsemmisítést, erre Mann gyors szétszedte?

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#63110) #54715584 válasza Ijk (#63108) üzenetére


#54715584
törölt tag

Jó lenne itthonra egy TARS. Elvégezné a házimunkát, bevásárolna, este beszélgethetnénk féreglyukakról meg feketelyukakról :DDD

(#63111) gerii válasza #54715584 (#63110) üzenetére


gerii
addikt

Dehülyevagy :DD

(#63112) radi8tor válasza Ijk (#63091) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Előrendeltem a BluRay-t már januárban. ;)

Én egy kicsit meglepődtem, mikor a spagettizálódás nem bontotta szét millió km hosszúra az ürgét.
Tudtommal, ami bele megy a fekete lyukba, az egyik fele még kint van, de a másik felét már tépi szét.
(Stephen Hawking - Az idő rövid története könyv)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#63113) BITBOYS válasza #54715584 (#63110) üzenetére


BITBOYS
addikt

Aztán meg hagynád, hogy jóól megmazsolázzon, mii? :D
Nagyon kis fiatalok vagytok :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#63114) #54715584 válasza gerii (#63111) üzenetére


#54715584
törölt tag

Háddemosmééé? A film alatt annyira aggódtam, nehogy betörjön a kis dupla kijelzőjük :DDD

Humor 60%
Őszinteség 95%
:DDD

(#63113) BITBOYS hüüüjjjeeee!4!!4négy :P Ihatnánk egy pálinkát is, bár lehet nem tenne jót az áramköreinek :DDD

[ Szerkesztve ]

(#63115) PuMbA válasza radi8tor (#63112) üzenetére


PuMbA
titán

A filmben el van magyarázva, Romilly mondja el Coopernek, hogy miért nincs spagettifikáció (szelíd fekete lyuk, amibe ha gyorsan esik be valami, akkor megúszható)

[ Szerkesztve ]

(#63116) radi8tor válasza PuMbA (#63115) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja ok. Akkor nem figyeltem eléggé vagy lassan olvastam a feliratot. :B

⭐ Stella

(#63117) #54715584 válasza #54715584 (#63114) üzenetére


#54715584
törölt tag

Bár, most hogy belegondolok, belegázoltak a vízbe is, szóval vízállóak. :D

(#63118) FoxiestFox válasza #54715584 (#63117) üzenetére


FoxiestFox
félisten

De csak kívülről.. :D

(#63119) #54715584 válasza FoxiestFox (#63118) üzenetére


#54715584
törölt tag

Bödőcs? A gyomrunk olyan, mint a gumicsizma: a vizet nem ereszti be :DDD

(#63120) Pearce


Pearce
aktív tag

Nekem igazából 2 kérdésem lenne az Interstellar-ral kapcsolatban:

1. ezen a képen levő hajó mi volt /tehát valamilyen hajó?/ és hogy került dr. Mann bolygójára?: [link] Mert ahogy láttam, a vékony, áramvonalas Rangerrel mentek arra a bolygóra mindannyian, nem?

2. mi volt a hiperkocka magyarázata? Mert én már olvastam 5. dimenziós véle elmélkedést vagy McConaughey visszautazását az időben, plusz elméletileg létezik olyan valós teória, hogy az ember egyszerre 2 helyen is lehet /ugye látjuk, ahogy konkrétan Cooper az, akivel az Anne Hathaway által játszott doki az út elején valahogy érintkezik(?)/.

[ Szerkesztve ]

(#63121) radi8tor válasza Pearce (#63120) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

1. teherszállító.

⭐ Stella

(#63122) emiki6


emiki6
veterán

Nekem csak egy kérdésem van:
Miért robbant fel Dr. Mann robotja, miután összerakták és beindították?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#63123) radi8tor válasza emiki6 (#63122) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Végig nézted a filmet? :)
Mert Matt Damon meghackelte, azt akarta, hogy meghaljanak a többiek.

⭐ Stella

(#63124) Pearce válasza emiki6 (#63122) üzenetére


Pearce
aktív tag

A csávó végig hazudott.

(#63125) BITBOYS válasza Pearce (#63124) üzenetére


BITBOYS
addikt

még az is kiderült, hogy nő :D

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#63126) FoxiestFox válasza emiki6 (#63122) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Engedd meg, hogy ellened fordítsam:

(#63127) FoxiestFox válasza Bad Pritt (#63055) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Úúúú, ez király.
Még történet sem kéne bele, csak ezt lehessen nézni vagy 2 órán át. :D

(#63128) cyberkind válasza Bad Pritt (#63055) üzenetére


cyberkind
félisten

Pont ez az hogy az ilyen filmeknek kell segget nyalni, holott a szaroknak már a folytatását tervezik, én amikor elkezdtem nézni azt hittem hogy trailer, de szomorúan láttam hogy nem. :(

Paranormal Cocktivity

(#63129) gerii válasza Bad Pritt (#63055) üzenetére


gerii
addikt

Valami túl sokat futtatta a 3DMark-ot :C

(#63130) negyven2


negyven2
veterán

Pixels trailer

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#63131) radi8tor válasza negyven2 (#63130) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Emiatt linkelted?

Nagyon mókás ez a Sony. :D

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#63132) Penge@Borisz válasza #54715584 (#62972) üzenetére


Penge@Borisz
tag

Ehhez a listához hozzácsapnám még a Cargo-t.

Ha pedig nagy lemaradásban van az illető, akkor nem hagyhatja ki a Mars-mentőakciót, a Vörös bolygót.

Az Interstellar engem nagyon elkapott, most láttam másodjára és még mindig nézni akarom. :D Lányos apaként engem egyáltalán nem zavart az apa-lánya kapcsolat szál, sőt, talán az még inkább hozzátett ahhoz, hogy ennyire megkedveljem ezt a történetet. (Gondolom, már csak azért is, mert közöttünk is egy eléggé erős kötelék alakult ki, így nagyon át tudom érezni a főhős helyzetét.) Nekem ez a csaknem 3 óra nem volt elég, nagyon remélem, hogy lesz egy minimum fél órával hosszabb rendezői változat. :D

[ Szerkesztve ]

"A kihívások nem arra valók, hogy győzz, hanem arra, hogy megtudd, milyen ember vagy." - Bud Spencer

(#63133) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Lehet átsiklottam felette, de ez milyen vadállat már??

Leviathan rövidfilm

[link] :C

Live-Die-Respawn

(#63134) emiki6 válasza radi8tor (#63123) üzenetére


emiki6
veterán

Az számomra nem derült ki, hogy azért robbant e fel, illetve én másra gondoltam, de ez valószínűbb, jobban is beleillik ez a megközelítés a filmbe. :R

Pearce, BITBOYS: :DDD

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#63135) emiki6 válasza radi8tor (#63131) üzenetére


emiki6
veterán

Ezt találtam:

[link] ezért látszik, hogy a karkgenyhén könnyű, nem tudom hogy fog ez jól kinézni a filmben. Vagy senki se fog a kardra figyelni. ;]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#63136) PuMbA válasza Pearce (#63120) üzenetére


PuMbA
titán

2. A tesszeraktot a szingularitás elé rakták "ők" vagyis mi, hogy oda érkezzen Cooper, TARS és megértse az 5. dimenziót, a gravitáció minden adatával együtt, ezek a bulk-ban léteznek, de mi csak úgy natúran a bulk-ban életképtelenek vagyunk. Ha rákeresel Wiki-n vagy elolvasod a Science of Interstellar könyvet, ez egy külső tér. A gravitáció olyan dolog, amit nem tudunk még teljesen megérteni a 3 dimenziónkba, de hajlik meg minden szart csinál...ugye a fekete lyukban meg végtelen és ez lehet a bulkban, jöhet a bulkból, ahol más terek és erők uralkodnak. Amikor bezárul a tesszerakt Cooper a bulkon keresztül jut vissza a Szaturnuszhoz és látszik, hogy a gravitáció segítségével kapcsolatot tud teremteni a mi világunkkal, amikor Amelia-val kezet ráz és, ha léteznek bulk-ban élő lények, akkor így tudnak kommunikálni velünk. Na most mondja valaki, hogy könnyű megérteni a filmet, örülök, hogy ezt le tudtam valahogy írni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#63137) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

1971-es interjú Chuck Norris-szal

Ha eltekintünk attól, hogy Eva Gabornak milyen irritáló hangja van, akkor ez így megalol. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#63138) .LnB válasza Bad Pritt (#63137) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Kimeríti az "Ultimate Retro" fogalmát :DDD Szegény Csáknak mennyit kellett plasztikáztatnia, hogy öregebben nézzen ki. Hiszen mint tudjuk ő nem öregszik. :)

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#63139) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Lehet újraindítják a Kék villámot? [link]

'Blue Thunder' Remake Kicks Off Drone-Themed Film Frenzy (Exclusive) és tényleg

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#63140) Bad Pritt válasza BITBOYS (#63139) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

A drón az új sláger...

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#63141) BITBOYS válasza Bad Pritt (#63140) üzenetére


BITBOYS
addikt

Nagyon mással nem is tudják megoldani, ez most a legfrissebb repülő eszköz ami izgatja a népet.

Viszont akkor a The Wraith is rebootolhatna, megérdemelné :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#63142) GrooveHero


GrooveHero
addikt

nesze nektek evendzsörsz ;]

[link]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#63143) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Interstellar (második megtekintés után)
Csak egy dolog fogalmazódott meg bennem az újranézés után. Mégpedig az, hogy megértem azt, hogy nem kapott Oscar jelölést. És amiket jelöltek Oscarra mind kivétel nélkül nagyon jó film volt! (Selma-t nem láttam talán az helyére betettem volna.) Sőt a Birdman kapta a díjat azzal is tökéletesen egyetértek. Megértem, hogy nem jelölték, tényleg nem lehet semmi kézzelfoghatót, kimagasló erényt kiemelni a filmből amire azt mondja az ember, hogy na ezért kellett volna jelölni. De! Ennek ellenére a tavalyi év legjobb filmélményét nyújtotta számomra. Engem teljes mértékben magával ragadott, semmi rosszat nem tudnék írni róla. Még így másodjára sem.

Ijk írta, hogy nem tűnt olyan hosszúnak mint a moziban. Ezzel én is így vagyok, nekem sem tűnt olyan hosszúnak.

Aztán érdekes még az is, hogy mikor ment a moziban nem emlékszem nagyon negatív kritikára itt a fórumon. Most, hogy ingyen nézhető, egyre több van... érdekes.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#63144) somasz válasza .LnB (#63143) üzenetére


somasz
addikt

Nagyjából egyetértek! Filmélményben nagyot nyújtott, nem is tudom, megnéztem-e valaha egy filmet kétszer moziban. (Azért hozzájárult a kétszeri megtekintéshez, hogy először IMAXban láttam magyarul és kiborított a szinkron, utána meg volt kivel elmenni OV-re)

Mondjuk olyanra sem emlékszem, hogy egy filmet egy éven belül 5,5-szer meglestem volna és bármikor beraknám újra. Ez a Grand Budapest Hotel.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#63145) .LnB válasza somasz (#63144) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

TGHB-t öt és félszer láttad? :D Szerintem is nagyon jó film. De csak egyszer láttam :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#63146) somasz válasza .LnB (#63145) üzenetére


somasz
addikt

Bizony, mindig volt kinek megmutatni. :)
Egy idő után már csak vigyorogsz és nézed. A rengeteg kikacsintást, a zenét, a kompozíciót, a választékos angolt egyszerűen lehetetlen feldolgozni egyszeri nézéssel. Imádom, pedig első nézésre azt mondtam magamban, hogy nagyobb élmény volt a Moonrise Kingdom, amit azóta újranéztem és rájöttem, hogy nagyon elkapta első nézésre a hangulatomat, azért szerettem annyira.

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#63147) Viszlát válasza .LnB (#63143) üzenetére


Viszlát
addikt

A mozi maximum látvány és hang tekintetében tudott plusz élményt nyújtani, viszont nem tudta feledtetni a szájbarágós mondanivalót, a kidolgozatlan karaktereket, stb. Olyan mint egy S class Merci minden extrával felszerelve, egy háromhengeres ezres motorral... Nem volt rossz, de eszembe nem jutna újra megnézni kizárólag a látvány miatt.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#63148) .LnB válasza Viszlát (#63147) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ne is folytasd! A te kritikád fájt is, mert te legalább értelmesen állsz a filmekhez, jók a meglátásaid. Rossz is volt olvasni a negatív kritikádat.. :((( De sebaj, senki sem tökéletes :P Kivéve engem és HáGé-t :)

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#63149) madgie válasza .LnB (#63145) üzenetére


madgie
titán

Háromszor láttam már én is, zseniális :)

(#63150) ígyvanferi válasza emiki6 (#63135) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Milyen kard? :B
radi8tor1 egyébként rátapintott, ez a fél másodperc az egyetlen értékelhető abban a trailerben.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.