Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63201) emiki6 válasza spammer (#63197) üzenetére


emiki6
veterán

Felmerül a kérdés: Miért nem járt azóta ember a Holdon? :U

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#63202) abridabri válasza emiki6 (#63201) üzenetére


abridabri
veterán

mert ott nincs semmi :)
most mast kell felfedezni (Mars )

(#63203) devil-k válasza emiki6 (#63201) üzenetére


devil-k
nagyúr

Mert Demjén Rózsi is megénekelte, hogy sajtból van a Hold... Képzeld el, hogy a mai politikusok milyen hamar felzabálnák az egészet. :D

- mozi bolondéria -

(#63204) eeXaa válasza emiki6 (#63201) üzenetére


eeXaa
addikt

..de jártak, még 2x ha jól emlékszem...
amúgy iszonyatosan költséges, és nem éri meg...
..ha valamilyen bányászatot be is indítanának 10-20 emberrel, ami iszonyat nagy pénz, viszajuttatni a földre szintúgy...

[ Szerkesztve ]

(#63205) Bad Pritt válasza emiki6 (#63201) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Készült róla dokumentumfilm, hogy miért nem.
IMDb

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#63206) eeXaa válasza Bad Pritt (#63205) üzenetére


eeXaa
addikt

:)

(#63207) FoxiestFox válasza Bad Pritt (#63205) üzenetére


FoxiestFox
félisten

(#63208) Bad Pritt válasza FoxiestFox (#63207) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Attól függ, kinek hiszel. Vagy inkább miben. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#63209) #54715584 válasza Bad Pritt (#63205) üzenetére


#54715584
törölt tag

(#63210) Bad Pritt válasza #54715584 (#63209) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Justified megvolt? :DDD

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#63211) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Mad Max: [link]

Remélem ezzel nem járok úgy mint tavaly a Godzillával. Nagyon várom!

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#63212) FoxiestFox válasza .LnB (#63211) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Na, ezt én is. :D

(#63213) fateless válasza oriic (#63133) üzenetére


fateless
veterán

Igazán játszódhatna vízben és vízen, ha már leviatán...
Ezt nem igazán értem, hogy hogy képzelték levegőben játszódó filmnek. :U

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#63214) oriic válasza fateless (#63213) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Miért ne? :D

Live-Die-Respawn

(#63215) pohár válasza Pearce (#63178) üzenetére


pohár
félisten

inkább belinkelem, én is majdnem átsiklottam felettük:

Interjú Tabák Kata szinkronrendezővel (I. rész)

Interjú Tabák Kata szinkronrendezővel (II. rész)

a 2. Batmannél kicsit túltolta cuccot a stúdió, azt hiszem :DDD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#63216) LOTR válasza fps8 (#63192) üzenetére


LOTR
addikt

mivel a kérdésedre adott ajánlatokat lehet máshogy is értelmezni, amit eddig még más nem tett meg, így jöjjenek, akkor ezek is:
(első kivételével igaz történeten alapulnak)

Citizen Kane (1941)
A Beautiful Mind (2001)
J. Edgar (2011)
Argo (2012)
Kill the Messenger (2014)
American Sniper (2014)

[ Szerkesztve ]

One Ring to rule them all

(#63217) Pearce válasza pohár (#63215) üzenetére


Pearce
aktív tag

"a 2. Batmannél kicsit túltolta cuccot a stúdió, azt hiszem"

Inkább a Felemelkedésnél, nem? Ott nyilatkozza, hogy "az itthoni felvételekhez pedig egy olyan kópiát küldtek, amelyen végig teljesen fekete volt a kép, és, amikor megszólalt egy színész – de kizárólag, ha a kamerával szemben állt –, a száját egy lyukon keresztül láttuk. Minden más ki volt takarva". De komolyan, basszus, ez mi a tökön már! :DDD

Más:

"Sajnos ideje végleg keresztet vetni a DREDD 2-re: Alex Garland forgatókönyvíró a napokban mondta egy interjúban, hogy semmi esély nincs a megvalósulására." via Geekz

fuck! :(

[ Szerkesztve ]

(#63218) Enton válasza pohár (#63215) üzenetére


Enton
addikt

Ott a pont az egyiknél:

"Míg a színész több hónapig dolgozik a karakteren,addig a szinkronszínész 1-2 nap alatt 'ledarálja'. Na ez itt a gond! A rendszer ROSSZ!"

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#63219) pohár válasza Pearce (#63217) üzenetére


pohár
félisten

ja igen, kicsit megkavarodtam a számozásban... na így aztán fasza lehet szinkronizálni, az hótziher :DDD
bár nem tudom mire fel ment ez a hatalmas titkolózás, nem egy übergiga világújdonságról volt szó, csak egy filmről... :F

Enton... ez a szituáció legalább elég ritkán jön ki

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#63220) #79621120


#79621120
törölt tag

(#63221) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Jim Parsons Emmy-díjas színész mindenki Sheldon Cooper-e a nagy sikerű The Big Bang Theory sorozatból jelenleg új animációs filmjét a "Home"-ot reklámozza. Az MTV megkérdezte Parsons-t más potenciális filmszerepekről, pontosabban a szuperhős műfajba.
"Szeretnék szerepelni egy szuperhősfilmben," mondta Parsons az MTV-nek. " El szeretnék játszani egy bűnöző karaktert. És... Nagyon szeretném eljátszani Rébuszt. Nem érzem, hogy túl gyakran szerepel Rébusz, nem?" :)

Vélemények?
***
Itt Az éhezők viadala utolsó részének első előzetese

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#63222) .LnB válasza gyuromoj (#63221) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Jöhet mint Rébusz!

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#63223) pohár


pohár
félisten

elkezdtem olvasgatni a régebbi cikkeket szinkronjunkie-n, aztán belebotlottam a legutóbbi X-Men cikkébe, ugye sajnos Helyey Lászlót helyettesíteni kellett (Ian McKellen - Magneto), akit Fülöp László vitt tovább, erre ő is meghalt... :(

ki lehet a következő rész hangja, ha visszatérnek az öregek? (mert ugye egymást után jöttek a cikkek, hogy jönnek, aztán csak nem, aztán megint szerepelnek, aztán megint nem)

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#63224) callmeakos válasza pohár (#63223) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Lehet morbid, de annyiból "szerencsés" hogy az öregek nem fognak már visszatérni. Max egy cameo, de azt meg átlehet vészelni egy tartalék színésszel.

All→M8

(#63225) pohár válasza callmeakos (#63224) üzenetére


pohár
félisten

akkor most úgy áll a dolog, hogy mégsem jönnek vissza huzamosabb időre az öregek? hát ez akkor a szinkronrendezőnek öröm az ürömben, már ha lehet ezt mondani

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#63226) callmeakos válasza pohár (#63225) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Ha jól tudom mindketten kimondták kerek perec hogy nem térnek vissza. Aztán kitudja, a két öregben mindig benne van.

All→M8

(#63227) Pearce válasza pohár (#63225) üzenetére


Pearce
aktív tag

Egy cameo szerepre még visszatérhetnek, de innen már a fiatal Xavier és Magneto-ra fognak koncentrálni az elkövetkező filmek.

[ Szerkesztve ]

(#63228) FoxiestFox válasza pohár (#63223) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Félve bár, de csak megkérdezem, miért számít, ki lesz a magyar hang?

(#63229) pohár válasza FoxiestFox (#63228) üzenetére


pohár
félisten

miért ne számítana? :F
már csak Bács Ferenc él a (híresebb) magyar hangjai közül, de ő is már 79 éves... későbbi filmeknél nem mindegy, hogy kinek a hangján szólal meg

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#63230) FoxiestFox válasza pohár (#63229) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Oké, csak kicsit meglepett, hogy itteni ősfilmestopikosként nem eredeti nyelven nézelődsz. :)

(#63231) callmeakos válasza FoxiestFox (#63230) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Hogy függ össze a kettő? :F

All→M8

(#63232) fateless válasza oriic (#63214) üzenetére


fateless
veterán

Ez kb olyan, mintha a yeti visszatér a tenger alatt játszódna, vagy egy hegymászós filmet inverzben a Marianna-árok meghódításáról szólna.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#63233) FoxiestFox válasza callmeakos (#63231) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Minden bizonnyal sehogy, csak a fejemben. Nem lennék képes szinkronnal nézni semmit már.

(#63234) #54715584 válasza FoxiestFox (#63233) üzenetére


#54715584
törölt tag

+1

(#63235) pohár válasza FoxiestFox (#63230) üzenetére


pohár
félisten

filmje/főszereplője válogatja igazándiból (meg ha nem bírom kivárni a magyar megjelenést :D)

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#63236) Bad Pritt válasza fateless (#63232) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Miért lenne olyan? Itt a leviatán szó a méreteire meg a formájára utal, mert olyan, mint egy brutál nagy bálna. A leviatán szó mára már az óriási, hatalmas szinonimája lett, míg a yeti nem jelent önmagában semmit.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#63237) fateless válasza Bad Pritt (#63236) üzenetére


fateless
veterán

Nekem a leviatán szó a leviatánra utal. Nem tudok elvonatkoztatni tőle.
Ahogy az Avatár című film is fura volt ezzel a címmel az Avatár után.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#63238) FoxiestFox válasza fateless (#63232) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Szerintem nem. Ez egy újragondolás, nem kell tőle nagy dolgokat várni. Én befizetnék rá.

(#63239) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Aladdin rajzfilmsorozatban volt egy rész, ahol Leviatán volt benne. Felhők felett volt egy nagy "kalózhajó" és üldöztek egy nagy bálnát, aminek drágakövek és arany volt a hasán. Elfogták, de a rész végén elengedték mert nem volt belőle több és akkor nem folytathatták volna. :)

(#63240) orichalcos
:C Csak jönne már.

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#63240) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Új Avengers TV Spot. Én nagyon várom, de itt az előzetesben az erdős jeleneteknél mintha kicsit gagyi lenne a CGI.

Live-Die-Respawn

(#63241) Bad Pritt válasza fateless (#63237) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Jó, hogy felhoztad, mert a hinduknak meg már a rajzfilm is fura lehetett, náluk nem ezt jelenti az avatár.
Ott volt tavaly egy zseniális orosz film Leviathan címmel és még sincs benne tengeri szörny, vagy van egy játék ilyen címmel, amiben szintén a hajók méretére utal, de nincs benne szörny.
Ez nagyjából ugyanaz a kategória, mint mikor egy film bibliai neveket használ bármilyen nyelven, Noét, Jézust, bibliai referenciával ruházza fel az adott karaktert. Vagy ha elvonatkoztatunk a Bibliától, akkor ott volt a Mátrix, mint legjobb példa, ami tele van ilyen nevekkel, sőt, Trinity miatt el sem kell vonatkoztatni teljesen. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#63242) fateless válasza Bad Pritt (#63241) üzenetére


fateless
veterán

Teljesen értem a gondolatmenetet, de attól még nekem a Leviatán a vízi szörnnyel kapcsolódik össze...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#63243) james001


james001
veterán

A Kis Hableányról szakszerűen :DDD

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#63244) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

(#63245) eeXaa válasza FoxiestFox (#63244) üzenetére


eeXaa
addikt

..ja, de sajnos ettől a film nem lesz jobb..

(#63246) Cthulhu Dawn


Cthulhu Dawn
őstag

Egy kérdés azoktól akik látták a Snowpiercert. Ez csak szerintem egy rohadás fos film? Nem tudom felfogni miért tetszik ennyi embernek, nem hagy nyugodni :DDD .

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#63247) daczkó válasza Cthulhu Dawn (#63246) üzenetére


daczkó
aktív tag

Ha nem érted, hogy a vonat egy metafóra, ahogy az utasai is, akkor igen egy szar film, mert nem tudod mi miért történik és mi is a jelentésük.

/ignore wwenigma

(#63248) FoxiestFox válasza eeXaa (#63245) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Egyetértek, hiszen már így is jóformán tökéletes. :D Főleg a mai mércével.

(#63249) FoxiestFox válasza Cthulhu Dawn (#63246) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Előttem már írták, + ez egy low budget kis film..
Igen, tele van wtf elemekkel, de amit mondani akar, elmondja, és közben undorítóan jövőbeli-szoci-wtf hangulata van a képi világnak, ami számomra eléggé beadta a feelinget, másrészt mókás látni, hogy a vonat kicsiben az azelőtti emberiség, annak ellenére, hogy az már odakint tönkretette az életterét, így bizonyítottan életképtelen.
Keleti rendező jegyzi a filmet, ez süt róla amúgy, még úgy is, hogy a szereplők többsége nem az.
Én sem adtam rá túl sok pontot amúgy, mert ez a koncepciót meg lehetett volna valósítani sokkal jobban is, de a próbálkozásért jár a dicséret. Gyakran ugye small budget zugalkotások nagyobbat szólnak az ember lelkében, mint sok "szuperprodukció", úgyhogy én pl szeretettel nézek ilyesmit, sosem tudni, mikor botlik igazgyöngybe az ember.

(#63250) kk831228 válasza james001 (#63243) üzenetére


kk831228
addikt

Inkább ez :D ;] : [link]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.