Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63651) pohár válasza FoxiestFox (#63650) üzenetére


pohár
félisten

jól, bár én csak az alaplapról hajtom a Superlux HD681 EVO-mat, így nem ütött annyira sajnos :N (bár a fejhallgató se egy nagy eresztés :D)

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#63652) FoxiestFox válasza pohár (#63651) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nekem HD681B-m van, X-Fi HD hajtja, ég és föld az integrálthoz képest. Szóval a fejesben lehet még tartalék nálad.
De azok a géppuskaropogások, a fém fémen elpattanás, törés, nyikordulás... megéri beszerezni egy korrektebb hangkártyát. :K

(#63653) pohár válasza FoxiestFox (#63652) üzenetére


pohár
félisten

ezt örömmel hallom, akkor be kéne szerezni valami nem elszállt árú darabot

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#63654) marilllyo válasza szajoco (#63638) üzenetére


marilllyo
veterán

Pedig ez így a Mars mentőakciónak meg a Vörös bolygónak a keveréke. :)

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#63655) devil-k válasza FoxiestFox (#63650) üzenetére


devil-k
nagyúr

Jó hangsávot is kapott, az tény. :K

- mozi bolondéria -

(#63656) ben11


ben11
őstag

Tudom, hogy nem könyves topic, de ha már a Mars mentőakció és ezek szóbakerültek ajánlom a The Martian cípű könyvet Andy Weir-től. Az alapsztori a Mars mentőakcióhoz hasonló, csak a másik oldalról, azaz az ottragadt szemszögéből mutatja be a cselekményt. Sajnos ha jól tudom magyarul még nem jelent meg.
Matt Damonnal film is készül belőle.

[ Szerkesztve ]

(#63657) spiky03 válasza pohár (#63649) üzenetére


spiky03
veterán

Én moziban láttam és tényleg jó volt.
Volt benne rendesen mély a tankcsatáknál, meg amikor lőttek.
De otthon is jó volt a rendszeremen, ott már eredeti nyelven néztem.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#63658) gerii válasza ben11 (#63656) üzenetére


gerii
addikt

De, már megjelent, én ki is olvastam, rohadt nagy könyv, alapmű :K Ezért is sajnálatos, hogy Scott rendezi. vélhetően elqrja ezt is.

(#63659) Ispy válasza gerii (#63658) üzenetére


Ispy
veterán

Addig örülj, amíg nem Bay rendezi ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#63660) eeXaa válasza gerii (#63658) üzenetére


eeXaa
addikt

..miért mit kúrt még el? minden filmje zseniális, amit az elmúlt kb. 10 évben csinált....esetleg lehet benned van a hiba?

(#63661) dy_nmq válasza gerii (#63658) üzenetére


dy_nmq
aktív tag

a sztori adott, jo hangulatot tud csinalni az öreg, én várom a filmet nagyon.

https://www.artstation.com/artist/dy217

(#63662) brownus


brownus
veterán

(#63663) Pearce válasza gerii (#63658) üzenetére


Pearce
aktív tag

"Ezért is sajnálatos, hogy Scott rendezi. vélhetően elqrja ezt is."

Mert mit kúrt még el? A Prometheust? Ja, azért van 7 ponton az imdb-n, mert elkúrta...Nem Alien, persze, nem az, a mai filmek sose lesznek olyan hangulatúak, mint a 79-es filmek.
A jogászt? A forgatókönyvön csúszott el.
Az Exodust? Na igen, max ezt lehet mondani, bár ez nekem még nem volt meg.

(#63664) atike válasza gerii (#63658) üzenetére


atike
nagyúr

...mit rontott el.... ? :F

Átnézve a rendezéseit.... Uhh.... Nagyon nagy címek nagy többségében... :)

[ Szerkesztve ]

(#63665) brownus válasza Pearce (#63663) üzenetére


brownus
veterán

Nem Alien, persze, nem az, a mai filmek sose lesznek olyan hangulatúak, mint a 79-es filmek. - szerencsére :) változunk, fejlődünk, mi magunk is, nem csak a technika...

(#63666) gerii


gerii
addikt

Az Amerikai gengszter volt az utolsó jó filmje, azóta mind sz@r lett.
Prometheus: sok bolond egy űrhajón
Jogász: hosszú, unalmas, érdektelen.
Exodus: - - -
A hazugságok hálója még élvezhető volt.

A marsit pedig csak elrontani lehet, kérdés, hogy mennyire.

(#63667) Ispy válasza gerii (#63666) üzenetére


Ispy
veterán

Prometheus: sok bolond egy űrhajón

:C

Micsoda mélységek. Persze ennyi erővel kb. minden filmet el lehetne intézni egy fikázó mondattal:

- Star Wars: szappanopera szereplők maskarákba öltözve
- Alien: furcsa gyík gyilkolássza a furcsa embereket egy furcsa járművőn
- Ben Hur: fiúk rohangásznak szoknyában és függönyben

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#63668) FoxiestFox válasza Ispy (#63667) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Do not feed it!

(#63669) harylmu válasza Ispy (#63667) üzenetére


harylmu
őstag

hát a prometheusról megoszlanak a vélemények. anno moziban hatalmasat csalódtam benne, mert nem nagyon történt benne semmi érdemleges, már el is felejtettem nagyjából...a 2-ben hátha több válasz lesz.

[ Szerkesztve ]

(#63670) Ispy válasza harylmu (#63669) üzenetére


Ispy
veterán

Persze nem kell, hogy mindenki szeresse, de a sok bolond egy űrhajón megfogalmazás finoman szólva is vicces volt, csak erre reagáltam.

Nekem egyébként tetszett, mint sci-fi, láttam moziban is és itthon is már 2x. Ami nem tetszett benne, hogy tipikus beetető film, első rész, ami felvezet, aztán meg várhatod évekig a folytatást (ami aztán vagy jó lesz, vagy nem, vagy esetleg várhatod megint évekig a folytatást).

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#63671) cyberkind


cyberkind
félisten

Ugye azt vágja a sok Promi ellenes hogy ez csak 1 rész, és csak azután kéne álláspontot foglalni ha kiteljesedett a sztori a maradék résszel, részekkel? :)

Paranormal Cocktivity

(#63672) ígyvanferi válasza cyberkind (#63671) üzenetére


ígyvanferi
addikt

És ez a nagy baj, hogy manapság már csak így képesek filmet készíteni. Minden történetet 5-6-8-10 részben mutatnak be. HP, fecsegőposzáta, Hobbit, és a többi. Tragikomikus az egész.
A Prometheust én egyébként nagyon csípem.

(#63673) cyberkind válasza ígyvanferi (#63672) üzenetére


cyberkind
félisten

Én annyira nem csípem, de mégis ezerszer láttam és bármikor megnézem, ami a napokban esedékes is lesz, én mást vártam, meg úgy is tudtam hogy Alien előzmény lesz, de nem, mégis valamiért akármennyiszer és akármikor megtudom nézni, BD50-ben eszméletlenül néz ki. :)

Paranormal Cocktivity

(#63674) gerii válasza Ispy (#63667) üzenetére


gerii
addikt

Most minek ragozzam? Retardált az összes "tudós", még a robot is. A kapitány nemkülönben.
Idegen űrhajóban leveszik a sisakot, fekete taknyot fogdosnak, kígyót simogat, 3D-s térképpel eltéved, füvezik, segítségkérést a kapitány leszarja, biológus beszarik egy idegen fejtől (mit várt, nyuszikat?), sterilizálás 0. HP össze-vissza rohangál, vagdossa magát, tiszta vér, a másik szobában eközben "teáznak", le se szarják.
Robot a legénységgel kísérletezik, véletlenül sem egy elzárt emberrel, ha átalakul mit tervez, megdicséri?
A többi baromságot meg sem említem.
Fogyatékos film.

(#63675) eeXaa válasza gerii (#63666) üzenetére


eeXaa
addikt

..annak ellenére is, hogy pl. az Exodus a topiclakók kb.90% nak nem jön be, azért valljuk be hogy nem sok ilyen kariberű filmel talákozunk....
..a Prometheus pedig mind sztoriban, látványban, és még elég sok mindenben űberel elég sok mindent, ez tipikusan az a film amire 50 év múlva is emlékezni fognak, és nem azért mert el lett kúrva, v. mert sz@r.... :U

[ Szerkesztve ]

(#63676) Pearce válasza gerii (#63674) üzenetére


Pearce
aktív tag

Ezekre a kérdésekre mind van a magyarázat, de mindegy.../és nem, nem fogom itt elkezdeni megcáfolni őket, ha akarod, újranézed, bár ha "fogyatékos film", akkor úgyis tökmindegy.../

[ Szerkesztve ]

(#63677) Ispy válasza gerii (#63674) üzenetére


Ispy
veterán

Értem, nekem nem jött be a film. Nem gond.

De.

A felsorolásod vicces, mutass nekem egy olyan scifit, amit nem lehetne 5 perc alatt ízekre szedni, ha az lenne a feladat. Sőt, mutass nekem egy tetszőleges bármilyen filmet, ahol nem lehet megkérdőjelezni a szereplők viselkedését. Persze, ne vegye le a sisakot, ne nyúljon a lényhez, sőt ki se mozduljon a nyamvadt űrhajóból, sőt egyáltalán mi a francnak meg oda, megdögleni? ÁÁÁ, hagyjuk, inkább nézzél dokumentum filmeket.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#63678) Ispy válasza Ispy (#63677) üzenetére


Ispy
veterán

nekem nem jött be a film = neked nem jött be a film, off course :))

Különben is egy film alap felállását, a szereplők motivációját, viselkedését nem szokás megkérdőjelezni, hiszen az író, rendező, forgatókönyv író így képzelte el. Attól még lehet rá mondani, hogy nekem nem tetszett, de ettől nem lesz gagyi vagy béna.

(#63679) cyberkind

El ne kezdd! Fel fog robbanni a flame bomba :DDD

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#63679) cyberkind válasza Ispy (#63678) üzenetére


cyberkind
félisten

Különben is egy film alap felállását, a szereplők motivációját, viselkedését nem szokás megkérdőjelezni, hiszen az író, rendező, forgatókönyv író így képzelte el.

Lindelof. :DDD

(#63680) S e t h
Fel se tűnt. :D

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#63680) S e t h válasza eeXaa (#63675) üzenetére


S e t h
nagyúr

Kaliber

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#63681) horush válasza eeXaa (#63675) üzenetére


horush
addikt

Mire fognak 50 év múlva emlékezni? A legfeljebb közepes sztorira, random hibákkal? Persze, a látvány nem volt rossz, sőt kifejezett jó volt, de 50 év múlva (sőt 5 év múlva..) pont a technikai rész nem fog senki lázbahozni, hiszen annyit fejlődik minden.

(#63682) eeXaa válasza S e t h (#63680) üzenetére


eeXaa
addikt

köszi.
63681: ..enyi erővel az űrodeszia sem lenne ott ahova sorolva van manapság..

[ Szerkesztve ]

(#63683) gerii válasza Ispy (#63678) üzenetére


gerii
addikt

ööö... de. Ez nem az alkotói szabadság gyalázása, hanem kritika, amiből az következett, hogy bugyuta karakterekkel akartak eladni egy sci-fit, amiből lett egy lol-fi, mivel science-t a tudósok nyomokban sem tartalmaztak.
Azt is nehéz megmagyarázni utólagosan (olvastam ezeket anno), hogy miért fogdos kígyót (Győzike sem ilyen hülye), uzsonnáznak egy ismeretlen anyagot tartalmazó/szivárgó helységben... ezek az író/akárki által alkotott baromságok teszik nevetségessé a filmet (ami ezek nélkül még jó is lehetne). Ezeken nincs mit magyarázni, ez volt a filmben, fogtam is a fejem. :DDD

Más komoly sci-fikben is vannak hibák, de ennyi... ennyi nincs. Nem hiába szedték szét a nézők is.

Szóval A marsi-n van mit izgulni, egy ilyen egyszemélyes könyvet, tele belső monológokkal nehéz lesz kivitelezni. (Éhezők viadala - Kiválasztott 1.rész - hasonló ok miatt lett sz@r)

(#63684) Pearce válasza horush (#63681) üzenetére


Pearce
aktív tag

"de 50 év múlva (sőt 5 év múlva..) pont a technikai rész nem fog senki lázbahozni, hiszen annyit fejlődik minden."

Ez nem feltétlenül igaz, mert nem minden cgi benne, ami meg az, az sem egy utolsó trágya, mint a legtöbb filmben.

(#63683) gerii

"Nem hiába szedték szét a nézők is."

Hagyjuk már. Azért szedték szét, mert sokan Alien-t vártak és bőgtek, mint egy fürdős qrva, mert nem azt kapták.

[ Szerkesztve ]

(#63685) cyberkind válasza Pearce (#63684) üzenetére


cyberkind
félisten

Hagyjuk már. Azért szedték szét, mert sokan Alien-t vártak és bőgtek, mint egy fürdős qrva, mert nem azt kapták.

Ez tény, de mit is mondtak kb mindannyian?
Én is akkor lepődtem meg amikor megláttam a trailert, és ledöbbentem mert nem azt kaptunk amit Scott is mondott az elején.

Paranormal Cocktivity

(#63686) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Southpaw Official TRAILER

Na ez irtó kemény lesz! Bár szerintem a trailerben túl sok mindent ellőnek.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#63687) harylmu válasza eeXaa (#63682) üzenetére


harylmu
őstag

nem egy kategória :)
#63681 +1

Southpaw: Gyllenhaal tuti vinni fogja ezt a filmet

[ Szerkesztve ]

(#63688) Pearce válasza .LnB (#63686) üzenetére


Pearce
aktív tag

A története csalódás, megint egy "család újratalálás" meg gyerekszereplő, bazz, már innen átjön, hogy irritáló lesz...
Persze Jake alakítani fog megint.

[ Szerkesztve ]

(#63689) eeXaa válasza harylmu (#63687) üzenetére


eeXaa
addikt

..hát tényleg nem, a Prometheus szólt is valamiről...

(#63690) devil-k


devil-k
nagyúr

Eszeveszett mesék
Relatos salvajes

9/10

Egyszerűen le vagyok nyűgözve! Csodálkozom, hogy erről a nagy "filmszakik" egy szót sem írtak itt... Páratlan, zseniális, egy-két helyen olykor sejthető, de ettől függetlenül remekmű. Sajnos, az eleje aktuális most a németországi repülőkatasztrófa miatt.

- mozi bolondéria -

(#63691) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

A napi hajtás szünetében kicsit böngésztem a netet, ezen megakadt a szemem. Állítólag ez már Reynolds :D

All→M8

(#63692) spiky03 válasza callmeakos (#63691) üzenetére


spiky03
veterán

Nagyon sekciii :DDD

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#63693) james001 válasza .LnB (#63686) üzenetére


james001
veterán

Biztos király lesz,Jake ott lesz a szeren (mint mindig). Azért rendesen kigyurmázta magát így a Nightcrawler után :D

(#63691) noxwill: [link]

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#63694) emiki6 válasza james001 (#63693) üzenetére


emiki6
veterán

Ha már volt ilyen izmos, akkor könnyebben vissza tudja szedni. :K

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#63695) Cthulhu Dawn válasza .LnB (#63686) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Story by Kurt Sutter, várós :K .

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#63696) #33253120 válasza ígyvanferi (#63672) üzenetére


#33253120
törölt tag

Egyetértek.

De bennem van a kisördög.

Asimov is novellákkal, regényekkel építette fel az Alapítványt, és a Birodalmat... :)

De igen. Van aminek kell az idő a részek között, meg van amit jobb lenne egyben kiadni...

(#63697) szajoco válasza marilllyo (#63654) üzenetére


szajoco
csendes tag

Igen, plusz hozzákeverve egy kis Europa Report.
Furcsa dolog az emlékezet.
Megesküdtem volna, hogy ez egy film.
De így van jól, legalább 3at kell újranézni. :)

Four wheels move the body, two wheels move the soul.

(#63698) #54715584 válasza callmeakos (#63691) üzenetére


#54715584
törölt tag

Hát...neki nem ilyen orra van és eléggé nemtelen lett ez a kép, agyonPSezve...sztem :)

(#63699) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

007: Spectre - Teaser trailer

Jóféle ám :)

monstre
Ha te mondod :D

All→M8

(#63700) philoxenia válasza Ispy (#63667) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az Alien nem gyík, max gyíknak látszó.... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.