Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#143851) Mik76 válasza shotika (#143846) üzenetére


Mik76
senior tag

Senkinek nem egyforma a posztere. Van akie kicsit hosszabb, vagy szelesebb... :DDD

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#143852) erahurka válasza Bad Pritt (#143850) üzenetére


erahurka
félisten

Azok a CW-s sorozatok viccnek is rosszak képek alapján :D

(#143853) Cs1csó válasza shotika (#143837) üzenetére


Cs1csó
félisten

Sziklát imádom, tök mindegy miben szerepel jöhet tőle bármi.

(#143854) Miklós315 válasza Cs1csó (#143853) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Twilight reboot ;]

"Szerintem."

(#143855) Bad Pritt válasza Miklós315 (#143854) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ha ő lenne Bella. Az premier előtt mozis lenne nekem is.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#143856) KISDUCK válasza Miklós315 (#143854) üzenetére


KISDUCK
addikt

Hmm, érdekesen hangzik remélem Rock fogja játszani Bellát és Edwardot pedig Kevin Hart. :D

(#143857) Cs1csó válasza KISDUCK (#143856) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az fájni fog, csak nem tudom kinek jobban.

[ Szerkesztve ]

(#143858) Miklós315


Miklós315
aktív tag

Hát Nektek aztán mindent is el lehetne adni... :D :P

"Szerintem."

(#143859) KISDUCK válasza Miklós315 (#143858) üzenetére


KISDUCK
addikt

Még szép. ;]

(#143860) atike válasza KISDUCK (#143859) üzenetére


atike
nagyúr

Jajj :DDD

(#143861) Pearce válasza erahurka (#143831) üzenetére


Pearce
aktív tag

Én sehol nem láttam ilyen pletykát.És mivel 2022-ben fog lezárulni az összeolvadás, így senkinek semmilyen infója nem lehet még erről. Úgyhogy forrást kérnék. De ne ilyen wegotthiscovered nevű szemeteket.

(#143847) Bad Pritt

"úgyhogy kukázták James Wan jópár ötletét, amit Snyder átemelt a JL-be, mint pl. az atlantisziak nyelve víz alatt".

Erre mondjuk pont emlékszem, hogy ez Wan saját döntése volt. Snyder meg mindent annyira realisztikusra akar. Arra viszont ugyancsak emlékszem, hogy Johns akarta Black Manta-t bele vagy ez csak pletyka volt-e?, de igazából ilyen a filmkészítés - együttműködés a stúdió és a filmkészítő között, ott ez egy 160-200 milliós projektet jelentett.Senki nem gondolhatja komolyan, hogy egy akkora költségvetéssel full szabad kezed lesz. Ha az kell, akkor lehet menni indie filmeket forgatni az A24-nek vagy Tarantinonak / Cameronnak vagy Nolannek kell születni, Még James Gunnak is adtak jegyzeteket az új SS-hez.

"Amúgy még 2011-ben volt olyan pletyka, hogy Joseph Gordon-Levitt Batmanjével folytatják és része lesz a Man of Steellel kezdődő világnak (csak nem volt így szó szerint lehozva sehol, mert egyikről se tudott pontosat senki)."

Ezt viszont a napokban megválaszolta Snyder, nem tudom, olvastad-e: Setting ‘Man of Steel’ in ‘Dark Knight’ Universe “Was Not 100 Percent Off the Table”

Érdekes, hogy míg Affleck hezitált, hogy elvállalja-e, a B-terv Matthias Schoenaerts volt, mint Bruce.

[ Szerkesztve ]

(#143862) Miklós315 válasza KISDUCK (#143859) üzenetére


Miklós315
aktív tag

jujj :D

"Szerintem."

(#143863) erahurka


erahurka
félisten

BREAKING: felkerült egy 2017-es negatív kritika Rotten Tomatoesra, így már nem a Paddington 2 a legjobbra értékelt film az oldalon! :Y

(#143864) paatrick válasza erahurka (#143863) üzenetére


paatrick
őstag

Mi az hogy felkerült? Eddig hol volt ha 17-ben írták? :Y

Mondjuk annak az oldalnak is csak az Audience score miatt van értelme, mert a sok "profi elemző" kb egy fostengertől is el tud ájulni és ódákat zengeni róla. Bár ha meg azt nézem akkor az imdb-n sokkal hitelesebb nézői szavazatban :P
De nekem nem is hozza sehol a Paddington-t, ha a top-ra megyek akkor
1. It happened in one night
2. Modern Times
3. Black Panther :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :R

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#143865) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Tegnapi termés:

Friends - Reunion:
Inkább sorozat kategória (csak abban a totyikban nem vagyok járatos), így csak fél sorban: én nagyon élveztem, jól szórakoztam rajta, ezerszer rosszabb filmeket is láttam már 100 percben.

Wrath of Man:
Ez kérem nagyon-nagyon rendben volt! Látványos, izgalmas, pörgős, egyúttal okos és okosan felépített elmesélés, tipikus GR-féle elemekkel. A zenei téma nagyon jó volt, azt kicsit sajnáltam, hogy jóformán csak az szólt - de tény, hogy az ütősre sikeredett.
Külön tetszett, hogy volt mélységük a karaktereknek és egy elég komor "már-már darkos" atmoszférája volt a filmnek. Úgy érzem, egyetlen felesleges másodperc sem akadt a filmben.
Messze nem tökéletes, de nálam eddig az év egyik legjobbja.
Egyértelműen moziban kellett volna megnézni!

Ami érdekes volt:
- 0, azaz nulla humor - ami így volt rendjén, nem is illett volna a filmhez, csak GR-től ez szokatlan
- GR-hez képest meglepően egyértelmű volt, ki lehet az "insider", de az igazat megvallva ez a filmből annyira adta magát, hogy nem is lett volna jó megoldás, ha más az. Ez egyáltalán nem hiba, "csak GR-től ez szokatlan"

(#143866) brownus válasza Peterhappy (#143865) üzenetére


brownus
veterán

friends - r, most fejeztük be, 10/10 <3

(#143867) radi8tor válasza brownus (#143866) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezt vicces volt látni a végén:

Jennifer Aniston ... executive producer
Courteney Cox ... executive producer
David Crane ... executive producer
Marta Kauffman ... executive producer
Lisa Kudrow ... executive producer
Matt LeBlanc ... executive producer
Matthew Perry ... executive producer
David Schwimmer ... executive producer

⭐ Stella

(#143868) Cs1csó válasza radi8tor (#143867) üzenetére


Cs1csó
félisten

Sőt, az IMDB-n nem is lehet megtalálni a szerepeiknél mert itt a "SELF" tehát mindenki kvázi önmagát adta.

(#143869) radi8tor válasza Cs1csó (#143868) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ilyen egy dokumentumfilm. :D

⭐ Stella

(#143870) hoffman_ válasza brownus (#143866) üzenetére


hoffman_
nagyúr

a Lady Gaga rész volt teljesen felesleges, az csak elvett belőle. plusz James Corden is elhagyandó lett volna, nagyon antipatikus egy ripacs. egy sokkal kelendőbb, szolidabb műsorvezetőt megérdemelt volna a show. azt klassz volt látni, hogy tényleg elöntötte őket a sok érzelem és emlék, amikor megérkeztek a díszletbe. azon pedig meglepődtem, hogy még nekem is tudtak olyat mondani, amit nem tudtam :D
nekem is tetszett, gyakorilatilag mindenkinek fog, aki Friends rajongó.
a fentiekkel együtt is :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#143871) radi8tor válasza gerii (#143545) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Army of the dead pixel

⭐ Stella

(#143872) RetepNyaraB válasza radi8tor (#143871) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

WTF :DDD

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#143873) lezso6 válasza radi8tor (#143871) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez biztos az? Még egy 10+ éves belépő DSLR-ben is van korrekció erre. Anno én bevittem egy fotósboltba és ingyen megvizsgálták és kalibrálták a szenzort, hogy ne legyen pixelhiba. Nem ritka az ilyen, a fényképező kalibrálás után firmware-ből interpolál információt a hibás pixel (szubpixel) helyére. De ha már késő, akkor is ott az utómunka. Ha ez tényleg pixelhiba, akkor az hatalmas amatőrség volt.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#143874) RetepNyaraB válasza lezso6 (#143873) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Na de aki erre erektál, hogy kockáz egy filmet hülyeségek után kutatva, az is megérdemli...

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#143875) oriic válasza lezso6 (#143873) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Azok dead pixelek bizony.

Army of the Dead: Dead Pixels Fiasco Explained

Ha jól értem elvileg azért történhetett mindez, mert régi lencsét használtak modern kamerákkal? (Vagy valamit félreértek, nem vagyok szakértő a témában :B )

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#143876) lezso6 válasza oriic (#143875) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez hülyeség. Nem az objektívtól függ, hogy vannak-e halott pixelek vagy sem. Ha mégis az objektívtől lett ilyen, akkor valami optikai hibát látunk, nem halott pixeleket.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#143877) Cs1csó válasza oriic (#143875) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ahogy nézem nem nagy ügy kijavítani. A kérdés, hogy miért nem tették meg még a film megjelenése előtt, nem vették észre?

(#143878) oriic válasza lezso6 (#143876) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Mint mondtam, nem értek hozzá. :D Csak hirtelen ennyit találtam.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#143879) brownus válasza hoffman_ (#143870) üzenetére


brownus
veterán

nekem szimpi corden, sztem kb mindegy ki ül ott. tőlem Friderikusz is lehetett volna :d
jaja, engem is :) volt, hogy belement valami a szemembe :D kicsikét csak

(#143880) Miklós315 válasza oriic (#143875) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Nem 'dead pixelek', hanem 'zombi pixelek', ergo nem hiba, hanem feature, tudatos alkotói teljesítmény ;]

"Szerintem."

(#143881) KISDUCK válasza oriic (#143875) üzenetére


KISDUCK
addikt

Az a magyarázat csak ködösítés, néhány rájöttek az igazágra, de próbálják őket elhallgattatni.
forrás

(#143882) k-adi válasza RetepNyaraB (#143874) üzenetére


k-adi
nagyúr

jaja :D

(#143883) flash-


flash-
veterán

ez az elkurtuk film rendezője ezt vajon hogy szedték össze?
mert egy full noname rendező ez a Keith English
pályázat, vagy nézték valalmi szabad listáról, vagy valakinek a valakije :DDD
szerintem egy hegynyi magyar rendező van akik ennél többet tettek le az asztalra

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#143884) Cs1csó válasza flash- (#143883) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szerinted van aki ezt elvállalta volna?

(#143885) erahurka válasza Cs1csó (#143884) üzenetére


erahurka
félisten

Hugh Grantet pletykálták Fletó szerepére, de ezt is sikerült elkrni ;]

Engem a cím is kiakaszt már. Miért nem lehetett káromkodás nélkül megoldani?

[ Szerkesztve ]

(#143886) Cs1csó válasza erahurka (#143885) üzenetére


Cs1csó
félisten

Főszereplőre nem is gondoltam, de egy normális magyar rendező nemigen vállalná el.

(#143887) Peterhappy válasza hoffman_ (#143870) üzenetére


Peterhappy
őstag

Én mondjuk bírom Corden-t, a Wrong mans az egyik legbetegebb sorozat, amit valaha láttam, nagyon rövid sorozat, ha nem ismered/ismeritek, érdemes megnézni, én mindig szakadok rajta a röhögéstől.
Plusz állítólag JC hatalmas Friends rajongó, szóval legalább hitelesen tudott kérdezni.

(#143888) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

van olyan oldal ahol utána tudok nézni, hogy klasszikus filmek közül miket 4k-sítottak? illetve miket fognak mostanában?

azt tudom, hogy pl a Jó, a rossz és csúfat, vagy az Ózt már igen, de jó lenne egy összeszedett listát látnom

Resistencia eterna

(#143889) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Elhunyt Jankovics Marcell.
Nem igazán tudok mit írni, gyerekkorom egy jól körülhatárolható darabkája volt az ő munkássága a Fehérlófiától és János vitéztől kezdve a Magyar Népmeséken át az Ének a csodaszarvasig, aminek a mozibemutatójára mai napig emlékszem. Gondolom nem vagyok ezzel egyedül.
Nyugodjék békében!

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#143890) RetepNyaraB válasza Bad Pritt (#143889) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Jó utat neki a csillagösvényen; egy legendával kevesebb és egyben több is lett

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#143891) k-adi


k-adi
nagyúr

Szörnyella (2021)
Cruella

Sokkal rosszabbra számítottam, ahhoz képest meglepően érdekes volt. Féltem, hogy kevés lesz Emma Stone, de pont ellenkezőleg: ő jó, csak a forgatókönyv gyengélkedett
A ruhák jók, a hangulat megvan, a kutyák cukik

(#143892) radi8tor válasza k-adi (#143891) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

3dfx kutyák omg :DD

⭐ Stella

(#143893) Vikthor válasza radi8tor (#143892) üzenetére


Vikthor
nagyúr

VooDoo 6000? :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#143894) radi8tor válasza Vikthor (#143893) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Lehet :DDD sajna az élmény nem az igazi emiatt, de hát ilyen a 21. század.

⭐ Stella

(#143895) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Infinite - Official Trailer (2021)

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#143896) Vikthor válasza gyuromoj (#143895) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Ez nagyon várós lesz! Eddig Fuqua-ban nem csalódtam, az összes nagyobb filmje megvan lemezen.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#143897) erahurka válasza Vikthor (#143896) üzenetére


erahurka
félisten

Azért elég ingadozó a csávó.

(#143898) radi8tor válasza gyuromoj (#143895) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nolan elbújhat :DD

⭐ Stella

(#143899) paatrick


paatrick
őstag

2 Kubrick jutott mostanra.

Tágra zárt szemek / Eyes Wide Shut (1999)

Borzalmas. Egyedül a zene jó benne, az tényleg parádés. Az "értékes nő" átjött de amúgy egy semmi történet. Nem tudom mit akartak elérni ezzel a szektás(?) cuccal, de se nem volt megbotránkoztató, se nem félelmetes. Mintha Kubrick próbálta volna a semmit felhypeolni és előadni hogy hűhű micsoda misztikum. Azt hittem 40 percnél beindul végre, volt pár történés is de aztán másfél óra semmi következett megint.
Soha többet.
Mondjuk azon nem lepődnék meg ha ezután a film után kezdett volna kinyílni Nicole Kidman szeme hogy lehet búcsút kéne inteni jóurának.

---------

Acéllövedék / Full Metal Jacket (1987)

Azt hiszem Hartman kiképzőtisztet már mindenki látta akár csak részletekben is. Megkerülhetetlen és ikonikus. Annyira jól játszik, teljesen beszippant a filmbe.

Viszont ez a film is két részből áll, kiképzés+háború, és a háborús rész nagyon lemaradt a kiképzős mögött. Ott nincs senki akivel együttéreznél vagy kicsit is érdekelne a sorsa. A történet se nagy eresztés, különösen azért nem értem mert 79-es az Apokalipszis Most, ahol ténylegesen sikerült átadni a vietnámi háború poklát pedig csak részleteket mutattak. Ebben volt 1 óra rá és közelében sincs.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#143900) Vikthor válasza erahurka (#143897) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Brooklyns Finest, Shooter, Equalizerek, Training Day, ezekre gondoltam. Bárcsak én lennék ennyire "ingadozó csávó" :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.