Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#143301) Tibiajax válasza Miklós315 (#143295) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

az, amikor a retyóba belemászik fejjel előre és aztán máris a tengerben van, az már eleve kult és visz mindent..
:) nekem az a kedvencem

(#143302) Mik76 válasza Tibiajax (#143301) üzenetére


Mik76
senior tag

Nem beszelve a kituno kis eszmefuttatasokrol, pl a hogyan szokjunk le hozzavalo lista. :D
Aminek a vege termeszetesen meg egy "utolso adag"... :D

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#143303) gyuromoj


gyuromoj
veterán

A Quiet Place Part II - Official Final Trailer (2021) Emily Blunt, John Krasinski

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#143304) Mik76 válasza gyuromoj (#143303) üzenetére


Mik76
senior tag

Jo jo, de hol a szog?? ;]

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#143305) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Jó orosz filmeket keresek. Régi (mint pl. Szállnak a darvak -1957) és új egyaránt szóba jöhet. Attraction, Invasion, Coma, Stalingrad a (nagyon)újak közül már megvan (de műfajuk ne korlátozzon senkit).

Köszi!

(#143306) Miklós315 válasza SunMount3r (#143305) üzenetére


Miklós315
aktív tag

(#143307) Komplikato válasza SunMount3r (#143305) üzenetére


Komplikato
veterán

Az a bajom az orosz filmekkel, hogy ha maga a film nézhető is, a végét elcseszik. Lásd pont a Coma.

Ott van az elég régi, érdekes hangulatú Phobos.
(Diszkót építenek egy régi lakóház alatti atombunkerbe. A tulaj a haverjaival csinál egy nyitás előtti partit, ahol sikerűl magukra zárni az egészet, ezért elmennek másik kijáratot keresni. Csak tele van halálcsapdákkal az egész ...)

Ott van a Na Igre (Játékban), ez kétrészes mozi volt. Egy csapat eSportoló srácról szól, akik egy bizonyos okból a játékokban használt képességeiket megkapják a valóságban. Majdnem szuperképességeket. Ezért el is határozzák, hogy beállnak dolgozni a maffiához (őőő, na igen, ez nem amerikai film), de zsoldosként kötnek ki egy orosz milliárdos mellett.

Van még a 2012-es Fehér Tigris, ami ha jól tudom valami második világháborús, tankos film, sokan dícsérték, de még én is csak most vettem fel listára, hogy megnézzem.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#143308) oriic válasza Komplikato (#143307) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"Az a bajom az orosz filmekkel, hogy ha maga a film nézhető is, a végét elcseszik. Lásd pont a Coma."

Sputnik megvolt? Simán jó cucc...(Nem is értem minek készül belőle amcsi remake. :( )

Live-Die-Respawn

(#143309) Miklós315 válasza Tibiajax (#143301) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Hát, akkor már Requiem ;]
(de azért, ez a felhozott jelenet konkrétan nekem is tetszett, ötletes)

[ Szerkesztve ]

"Szerintem."

(#143310) diablo1984


diablo1984
veterán

Árny a felhők felett: a piszkos p***ába, durva dolgok vannak benne egy repülő repülőgép alján a csaj végig mászik, majd kiesik belőle, de egy alatta felrobbanó másik gép lökéshullána visszadobja, majd kénysterleszáll a géppel és a földön buciraver(és a végén kivégzi a saját körmével) egy fogas-karmos picsatudja mi teremtményt ami a gépet szétszedte a karmaival, mikor mindezen túlvan, leül megszoptatni egy csecsemőt! Hubazz, ez rock and roll, ennek annak kell lennie! :C
Rock/10

(#143311) koncsik válasza SunMount3r (#143305) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Tarkovszkij filmjei, ha izgágább típus vagy, egy üveg vodkával együtt fogyasztandó, hogy nyugodtan elmélkedhess rajtuk... ;) Én nagyon szeretem a Stalker-t, Solaris-t szintén, de ott van, ami nyugtalanít. :B

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#143312) erahurka válasza SunMount3r (#143305) üzenetére


erahurka
félisten

Én a T-34-et tudom ajánlani orosz akciófilm kategóriából. Gyakorlatilag olyan, mintha Michael Bay rendezett volna egy tankos filmet.

(#143313) SunMount3r válasza koncsik (#143311) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Na pont ezt a két filmet nem komáltam annyira. Az amcsi Solaris remake inkább bejött és a Stalker-t egyszerűen nem értettem (jó, lehet kellen neki adni még 1 esélyt), inkább tűnt önkényesen vontatott "semmit mondásnak". Vagy nagyon allegorikus, szimbolikus akart lenni, de ehhez nagyon minimál képi (látvány) eszközökkel operál. 15 perc belőlle felér 1 órával. Az eredeti Solaris már jobb volt, de miután az amcsit előbb láttam, ez is olyan "üresnek" tűnt.

Többiek: köszi, rájuk sasolok.

(#143314) Tibiajax válasza Miklós315 (#143309) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

útáltam azt a filmet..

(#143315) k-adi válasza diablo1984 (#143310) üzenetére


k-adi
nagyúr

jah, azon a filmen én is kiégtem :D clöe M kemény csaj :DD

(#143316) Cs1csó válasza k-adi (#143315) üzenetére


Cs1csó
félisten

:O nagyon fárasztó, kb. 10 perce néztem mikor rájöttem, hogy ez sajnos egy ilyen "teszkógazdaságos" film lesz 3-4 szereplővel, nulla díszlet stb.
Idegesítő volt, és fárasztó.

(#143317) diablo1984 válasza k-adi (#143315) üzenetére


diablo1984
veterán

Ha létezik teszoszteron szagú film, akkor ez az ellenkezője, menszesz film, csuppog a havibajtól! :))

(#143318) koncsik válasza SunMount3r (#143313) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Korábban olvastam a könyveket, lehet emiatt jöttek át könnyebben :K

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#143319) radi8tor válasza diablo1984 (#143310) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mit szívsz? :DD

⭐ Stella

(#143320) diablo1984 válasza radi8tor (#143319) üzenetére


diablo1984
veterán

Semmit, csak megnéztem a filmet és átjött! :DDD

(#143321) brownus válasza Mik76 (#143302) üzenetére


brownus
veterán

jahh, az a libebaszott még egy utolsó... :DDD

(#143322) mephi666 válasza diablo1984 (#143320) üzenetére


mephi666
nagyúr

Kedvet kaptam hozzá :D ez tényleg ilyen film... CGM nem semmi, hogy felnőtt: 10éve az ártatlan tömeggyilkos kislányt alakította Cage mellett, most meg ez a szerep... pusztakézzel leverte a gremlint, nyíltra törte a karját és a kiálló csonttal félig lefejezte :D majd leült megszoptatni a babát :C ...pont ezen gondolkoztam, milyen nyugis a gyerek: egész éjszakai repülést kibírta szótlanul kaja és pelenkacsere nélkül

Rég láttam ekkora agyatlanságot... zenében meg hangulatban itt-ott a Drive-ra emlékeztetett amúgy :) összességében viszont teljesen más és messze van tőle

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#143323) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Sziasztok,

A Hófehér és a vadász című filmeket hogy érdemes nézni sztori módban? Egyik 2012-es másik 2016-os. Előre is köszi!

Üdv,
Vikthor

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#143324) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

The Father (2020)

Egy Alzheimer-kóros (Anthony Hopkins) világába nyerhetünk betekintést, az ő szemszögéből. Láttam már pár hasonló témájú filmet, de ilyet, így, nem. Nagyon nem egyszerű film, többet nem is tudok mondani spoiler nélkül. Minimum 9/10.

#értékelés

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#143325) Vikthor válasza lezso6 (#143324) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Elvileg jön lemezen is, aminek én roppantul örülök.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#143326) diablo1984 válasza mephi666 (#143322) üzenetére


diablo1984
veterán

Én is agyf@szt kaptam tőle, durva képtelenség, de mondhatni szórakoztató :))

(#143327) Miklós315


Miklós315
aktív tag

Run (Fuss)

A Serarching meglepően friss, kreatív, átütő volt, így bíztam benne, hogy most is virít valamit Chaganty, de sajnos csak egy elhasznált ötlet középszerű megvalósításával sikerült előrukkolnia.
Az időkezelés révén botrányosan hülyének nézi a nézőt, a bonyodalom túl direkt és elhamarkodott, így elnyújtottnak hat a film (emiatt klisés és buta jelenetek sorjáznak, ásítást, nem pedig feszültséget kiváltva). A színészektől sem voltam elájulva (néha nagyon jól adják, de legtöbbször a "szürke kötelezőt" hozzák). A zene nagyon erőltetett (a feszültségkeltés fő eszközének szánhatták), nem is túl eredeti, szerintem egyáltalán nem illett ide.
A(z al)műfaj kedvelőinek ajánlott újdonság, amúgy (filmként) szerintem kihagyható (feleslegesen elkészült darab).
5/10

#értékelés

"Szerintem."

(#143328) perempe válasza erahurka (#143312) üzenetére


perempe
addikt

A "folytatást" látta már vki?

* Brahms: 4. szimfónia *

(#143329) LOTR válasza SunMount3r (#143305) üzenetére


LOTR
addikt

ha már beleolvastam a topikba, néhány orosz filmet írok én is
Avgust. Vosmogo - Augusztus nyolcadikán (2012)

Éjszakai őrség (2004)
Nappali őrség (2006)

Lakott sziget (2009)
Lakott sziget 2. - Az összecsapás (2009)

[ Szerkesztve ]

One Ring to rule them all

(#143330) Komplikato válasza LOTR (#143329) üzenetére


Komplikato
veterán

A "Lakott sziget" könyvben azért sokkal jobb. Viszont a Netflix adhatna zsák pénzt kreatív oroszoknak, hogy megcsinálják a Sztrugackij tesók Delelő Univerzum könyveit. Akár filmben, akár egy hosszú sorozatban (bár elég kevés visszatérő szereplő lenne), én vevő lennék rá.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#143331) thesound


thesound
őstag

Dark Waters

Ez ütött, gondolatébresztő nagyon a film. Szükség van ezekre a filmekre, felnyitja az ember szemét és gondolkodásra készteti, ugyanakkor meg is bénítja, hogy semmit nem tehetünk már!? Mit csinálunk magunkkal és miért, hogyan jutottunk idáig?

Hihetetlen, hogy a mai társadalom mennyire légvárból épül fel és hogy miért nem tanítják már az iskolában, hogy bizonyos szinten nem az egyén a legfontosabb. Talán pár generáció múlva lenne változás.
Miért ennyire kapzsi az ember? Egy olyan világot alkotunk maguknak amivel nem tudunk lépést tartani, magunkat daráljuk be. A túlnépesedés hozadéka? Döbbenet, hogy mennyi mindent nem tudunk a közvetlen környezetünkről, a kutatási módszereink empirikusak, de a fejlődés is kell, nem állhatunk le. (pedig lassítani érdemes lenne) A tényeket látva miért nem teszünk valamit az egyén szintjén is?

Aki nem látta nézze meg, régen láttam már ilyen filmet ami napokig/hetekig az emberrel marad.

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#143332) Beni97


Beni97
őstag

Sziasztok.

Miközben nézem az Invincible-t, valahogy, nem tudom miért, de eszembe jutott, hogy mik lesznek és mikor jönnek a marvel filmek. Majd nem sokkal később egy csatorna jelenetnél eszembe jutottak a denevérek.

Ebből összerakva szeretném megkérdezni, hogy a Morbius-ról van hír?

[ Szerkesztve ]

(#143333) oriic válasza Beni97 (#143332) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Jövő év január végén jön.

Live-Die-Respawn

(#143334) brownus válasza thesound (#143331) üzenetére


brownus
veterán

tervben van ez is, amúgy azért mert nem tudnak erről az emberek és / vagy nem érdekli őket. Nincsenek elég információ birtokában sajnos.
ezt már alt suliban tanítani kellene. Szakítva a régi “hagyományokkal “
Ha már lépés tartás :) olvastad a harari könyveket? Ha nem, pótold , jó kis gondolat ébresztő, vitaalap :)

(#143335) LOTR válasza thesound (#143331) üzenetére


LOTR
addikt

Clinton Cash (2016)

One Ring to rule them all

(#143336) Beni97 válasza oriic (#143333) üzenetére


Beni97
őstag

Ja azt láttam, hogy január 19 (google szerint), csak érdekes, hogy a phase 4-es videóban nincs benne és azt hittem történt vele valami, nagyobb halasztás vagy nem tudom.

(#143337) thesound válasza brownus (#143334) üzenetére


thesound
őstag

Felírtam a könyveket, egész jónak tünnek.

#143335 LOTR
Ez is ment a listára, köszi a tippet.

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#143338) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Sziasztok

Ismét keresnék egy filmet, amit pár êve làttam, de nem jut eszembe a címe

Próbàlom körülírni, a főhös egy csaj és egy nagydarab idősebb férfi, akinek van egy atom/vészhelyzeti bunkere, illetve volt egy 3. faszi is csak azt meg feloldotta a csàvó valamilyen savban :D a csaj valahogy odakeveredik, és a csàvó ottartja, mert veszélyes lenne kimenni, a végên persze a csaj ràjön hogy kamu az egész, és a csàvót megöli valahogy, illetve a bunker felrobban, viszont a végén nem a levegő a mérgezö hanem talàn ufó támadás lett

Valakinek esetleg dereng mi lehet?

[ Módosította: radi8tor ]

Xbox One: bandymnc

(#143339) mephi666 válasza bandi0000 (#143338) üzenetére


mephi666
nagyúr

Cloverfield Lane akármennyi? :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#143340) genndy válasza bandi0000 (#143338) üzenetére


genndy
addikt

10 Cloverfield Lane

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#143341) lezso6 válasza bandi0000 (#143338) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

10 Cloverfield Lane (2016) ?

szerk: lol, mindenki, mint tyúk a takonyra. :DDD

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#143342) Bad Pritt válasza bandi0000 (#143338) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Gyakorlatilag elspoilerezted az egész másfél órás 10 Cloverfield Lane-t, szép munka. :D

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#143343) radi8tor válasza Bad Pritt (#143342) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hatástalanítottam.

⭐ Stella

(#143344) mephi666 válasza Bad Pritt (#143342) üzenetére


mephi666
nagyúr

A "filmet keresek" topikban találok általában ilyen leírások alapján nagyon jó régebbi filmeket :D ...spoiler engem nem szokott zavarni

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#143345) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Igen ez az, és bocsesz, gondoltam, hogy spoiler lesz de aztán úgy voltam vele, hogy régi film már, talán senkit nem zavar, na majd legközelebb figyelek :R

Amúgy engem speciel nem zavar, amikor volt a Star Wars Ébredő erő, a moziban néztem és még el sem kezdődött a film ,valami paraszt rögtön benyögte, hogy meghal Han Solo
nem esett jól azért, de valahogy csak végignéztem :D

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#143346) radi8tor válasza bandi0000 (#143345) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Más dolog “véletlen” spoilerezni meg trollkodni a moziban. :K Előbbi megbocsájtható.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#143347) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Erre vki?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#143348) Bad Pritt válasza Vikthor (#143347) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Megjelenés szerint.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#143349) Vikthor válasza Bad Pritt (#143348) üzenetére


Vikthor
nagyúr

:R

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#143350) paatrick válasza bandi0000 (#143345) üzenetére


paatrick
őstag

De akkor már nézd meg a kapcsolódó filmeket is hozzá:
1. Cloverfield (2008)
2. 10 Cloverfield Lane (2016)
3. Cloverfield Paradox (2018)

Ugyanabban a világban játszódnak és részben kapcsolódnak is.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.