Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#143551) radi8tor válasza Tibiajax (#143550) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

27-én jön a Friends (jóbarátok) reunion.

⭐ Stella

(#143552) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

Army of Dead - nem volt valami nagy eresztés
a pilóta nőt már a Star Trek Discovery-ben is baromira idegesítőnek találtam, itt is ez a szivarozó műkeménység, pfff
az a jelenet mikor a helikopterrel menekülni lehetne, de pofázzunk még pár percet attól lehaltam
1-2 jelenet, karakter eléggé Trónok Harca (lóval megy a főzombi, meg nem tudom mi volt a kékség :F )
volt 2 karakter aki kicsit érdekesebb volt: Dieter (a poénok nála ültek párszor) és a csempész (bár voltak fura megoldásuk nekik is)
ráadásként még a végén megszólalt a számomra egyik legidegesítőbb zene is: Cranberries Zo-ombiie Zo-ombiie
CGI az elején döcögött, de feljavult és azért a látványra összességében nem lehet panasz

lehet hiba volt, de ezt most szinkronnal néztem és elég silányra sikerült

#értékelés 5/10

[ Szerkesztve ]

Resistencia eterna

(#143553) perempe válasza Tibiajax (#143537) üzenetére


perempe
addikt

I care a lot. Nagybátyámék is hasonlóban utaznak, 60-as nyugdíjasként egyedülálló 95 éves nénire vigyáznak FL-ban eltartási szerződéssel.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#143554) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Henry Cavill lesz a főszereplője a Highlander remake-nek.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#143555) paatrick


paatrick
őstag

A halottak hadserege / Army of the Dead (2021)

Hát ezt kár volt várni. Végig azt éreztem hogy halad a történet de semmi érdemleges nem történik. A beszélgetések is olyan semmibe mutatóak és feleslegesek. De legalább jól nézett ki.
A zombik vagy inkább mutánsok valahogy nem adták át hogy félni kéne tőlük. Amilyen jónak tűntek a trailerben, a filmre nagyon bénák lettek. A karakterek sokszor idegesítőek.

Szóval ezt is elég volt egyszer megnézni az életben. :(

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#143556) shotika válasza bagyulajuve (#143552) üzenetére


shotika
őstag

Az idei év egyik első nagy csalódása. Már értem miért feküdtek teljesen rá a David Bautista pózolásra a reklámhadjárat során, mert ugyan ő is szar volt benne, de legalább az ő neve az egyetlen ismert név...
Gyakorlatilag semmi nem működik a filmben, és semmi izgalmas, vagy újszerű nincs benne. Mint valami közepes zombis videojáték átvezetői lennének, talán még annál is érdektelenebb jelenetekkel van tele, ráadásul képes minősíthetetlen gány szitukat is elénk rakni.

3/10

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#143557) Miklós315


Miklós315
aktív tag

Army of the Dead
halott film
1/10 (#hányóssmiley)

"Szerintem."

(#143558) k-adi válasza Miklós315 (#143557) üzenetére


k-adi
nagyúr

ez ilyen exaa féle értékelés? :DDD

(#143559) Miklós315 válasza k-adi (#143558) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Nem, akkor "10/10 évszázad filmje" lenne az ítélet ;]

"Szerintem."

(#143560) RetepNyaraB válasza Bad Pritt (#143554) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Lesz remake? Borzasztó hír. Cavill pláne. Braveheartnak jó volna, de ez nem az. Ki lesz az öreg Sean?

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#143561) Bad Pritt válasza RetepNyaraB (#143560) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Csak egy képet posztolt.
A rendező a John Wickeket rendező forma lesz, az mondjuk nem rossz, mert ő is a kaszakdőrszakmából jött át, szóval legalább jók lesznek a harcok. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#143562) lezso6 válasza paatrick (#143555) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Már ez a plakátkép is egy vicc. :D Mikor lesz már vége ennek a 80-as évek mániának?

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#143563) radi8tor válasza lezso6 (#143562) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Stáblista is ilyen lila színben pompázik.

⭐ Stella

(#143564) Tibiajax válasza k-adi (#143558) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

nem is az... lehet látni h szar könyörgöm, mindenkitől, de amugy is érdektelen valami
de hogy miért néz ő ilyeneket? inkább az a kérdés
mélyen rangjához aluli

(#143565) De4d válasza Bad Pritt (#143536) üzenetére


De4d
őstag

Megnéztem én is, nem volt rossz, kicsit szakít a hagyományos Zombi filmekkel Ez az intelligens zombi, aki szaporodik meg érzelmei vannak kicsit sok volt, illetve nem sokat tudunk meg abból se hogy mi a fene, volt balójában az a fő zombi, hogyan lett az, egy kisérleti alany esetleg vagy más---gondolom ha sikeres lesz a film és lesz folytatás akkor kiderül és méllyebben beleásnak a sztoriba.
Összességében azért jó volt, látványra hangokra nem lehet panasz, egy kicsit valóban túlnyújtott volt.

7/10

Minden jó, ha a vége jó!

(#143566) gyuromoj válasza De4d (#143565) üzenetére


gyuromoj
veterán

Elvileg előzmény és folytatás is be van már rendelve.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#143567) Miklós315 válasza gyuromoj (#143566) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Mint egy falat kenyér :D

#143564 Tibiajax:
A Resident Evil 1-3 pl. bejön, a Zombieland 1 is... szóval miért ne?
A baj az, hogy ezt a mostanit még a Holtak földje is messze meghaladja.
(Nincs ok - nem szükséges, csak ha már más sincs, akkor ez lehetne -, nincs színészi játék, nincs dialógus, nincs izgalom, nincs karakter, nincs hangulat, nincs semmi: egy unalmas, összelopkodott, érdektelen, középszerű, jellegtelen, feleslegesen túlnyújtott, ipari hulladék-újrahasznosítás.
Pedig későn kezdtem nézni, hátha az éjjel rásegít hangulatilag, de még ez sem...)

"Szerintem."

(#143568) bagyulajuve válasza Miklós315 (#143567) üzenetére


bagyulajuve
addikt

Zombieland 1 + Haláli hullák hajnala nagyon jó - ha viccesebbeket nézzük

a nem viccesek közül a 28 nappal és héttel később, amik kiválóak

Resistencia eterna

(#143569) Cs1csó válasza lezso6 (#143562) üzenetére


Cs1csó
félisten

Imádom a 80-as éveket bár kezdik a nosztalgiát kicsit hosszúra húzni. Megjegyzem már egy ideje próbálkoznak a 90-es éveket a nosztalgia fókuszába állítani pl. a Marvel kapitány, de pl. a Pesti balhé is a 90-es évek elején "indul"
vagy Jonah Hill filmje a Mid90s
Van még pár de most ezek jutottak az eszembe.

(#143570) lezso6 válasza Cs1csó (#143569) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Én se utálom, sőt, de kezdik velem megutáltatni, hogy minden ezzel akarnak eladni.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#143571) erahurka válasza Cs1csó (#143569) üzenetére


erahurka
félisten

Pesti Balhé egy időrendi anomália. A '80-as években gyerekek, aztán 2020-ban 40 éves színészek 25-30 éves embereket játszanak, akik 15-18 éves szinten viselkednek.

(#143572) eeXaa


eeXaa
addikt

Army of the Dead

(#143573) KISDUCK válasza erahurka (#143527) üzenetére


KISDUCK
addikt

Feléig jutottam, de ez a fókuszálás/elmosás tényleg idegesítő. Snyder nem normális szerintem, olyan mintha azt mondaná:
- Tetszett Az igazság ligája, de nem tetszett a 4:3, jó oké következőben kaptok majd akkor 16:9-et, de... ;]
A film eddig olyan mint egy sokadik kategóriás film amit 10. alkalommal adnak le a Film+ -on premierként aminek kicsit megtolták a büdzséjét, de a végeredményen nem változtat.

(#143574) Tibiajax válasza Miklós315 (#143567) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

későn kezdtem nézni, hátha az éjjel rásegít hangulatilag, de még ez sem
ezt nézd meg inkább.. ez adja a fílinget, a freaky friday night-hoz [link]

(#143575) radi8tor válasza KISDUCK (#143573) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

:))

⭐ Stella

(#143576) Peterhappy válasza bagyulajuve (#143568) üzenetére


Peterhappy
őstag

:K

+ En nem lattam, de epp az ajanlasotokra nezettem meg Felesegemmel a Train to Busan-t, nagyon tetszett neki.

(#143577) Tibiajax válasza Peterhappy (#143576) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

mennyire szerencsés vagy, hogy olyan valaki van melletted, akivel lehet -akár- még ilyen filmet is nézni... sajnos ez nekem, nem adatott meg
én kb akciófilmet sem tudok már nézni kettesben, parásabbat, kicsit komolyabban véreset vagy bárminemű feszültebb filmre meg esély sem volt soha.. sőt, én vagyok a köcsög, h "már megint ilyen filmet akarok vele nézetni" - legutóbb a tök sima drámára kaptam meg ezt már, vér nem is volt benne

(#143578) bagyulajuve válasza eeXaa (#143572) üzenetére


bagyulajuve
addikt

mi van vele? :D

nekem az pont annyira nem jött be :F

[ Szerkesztve ]

Resistencia eterna

(#143579) paatrick


paatrick
őstag

Ha már zombis filmek akkor szerintem kötelező, jól sikerült darabok: Holtak hajnala (2004), 28 nappal később / héttel később, Kaptár 3, Zombieland, Haláli hullák hajnala, Z világháború, Train to Busan.
(már érik egy kaptár összes újranézés is :DDD )

Plusz amit szerintem nem láttatok de megéri: #Alive . Netflixes de a boltban is fenn van #túlélők címmel. Felirat is van. 1-2-3 szereplős.

Plusz még egy ami megéri: A királyság titkai / Kingdom. Bár ez sorozat de csak 2x6 rész és ezzel le is zár egy teljes történetívet. Lehet hogy lesz folytatva de így is teljesen érthető. Plusz ebben válaszokat is adnak pár alap zombis kérdésre (honnan jöttek, miért ilyenek stb). Felirat van ehhez is, a kosztümös rész meg ne ijesszen el senkit 1 rész után szokható, plusz nincs az hogy majd puskával fejbe lövik és milyen egyszerűen lehet haladni.

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#143580) Cs1csó válasza erahurka (#143571) üzenetére


Cs1csó
félisten

:N
92' 12 évesek (tábor) 95' 15 évesek (zenélnek) majd van pár kép a svéd díj idejéből amikor kb. 30 évesek majd a találkozás idején 2020-ban 40 évesek.
Persze a valóságban +-5 év van azért a szereplők között.
Tehát kb. 1980-ban születtek, és van pár flashback a 12, 15 és a 30 körüli énjükkel.

Teljesen vállalható film, igazi amerikai stílusra hajazó "heist" mozi talán a 2016-os Masterminds c. filmhez tudnám hasonlítani, olyan "ocean eleven" csak extrém bénán.

(#143581) bagyulajuve válasza bagyulajuve (#143578) üzenetére


bagyulajuve
addikt

második fele Peterhappy neked lett volna válasz

#143579 paatrick-bár nem fejeztem be, de nekem is tetszett a Kingdom sorozat

Resistencia eterna

(#143582) S e t h válasza bagyulajuve (#143578) üzenetére


S e t h
nagyúr

Isten hozott a topikban.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#143583) Peterhappy válasza Tibiajax (#143577) üzenetére


Peterhappy
őstag

:B
A Hetediket es az Oldboy-t nem hajlando ujrazni velem, ezt leszamitva nincs okom panaszra. Sot, meg inkabb O nez (es olvas) olyanokat, amik nekem mar nem is csusznak (King adoptaciok, Walking dead stb.)

Jahhh. es elfogadja a nemletezo humoromat es mindenfele beteg allatsagot meg lehet vele nezni :D :R

[ Szerkesztve ]

(#143584) bagyulajuve válasza S e t h (#143582) üzenetére


bagyulajuve
addikt

:D

hát eddig legalább beírta a 10/10-et vagy 1/10-et, de most már csak találjuk ki hogyan értékeli az adott filmet? :D

[ Szerkesztve ]

Resistencia eterna

(#143585) Tibiajax válasza Peterhappy (#143583) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

gondolom, ezért is lett a feleséged...
:)

(#143586) Peterhappy válasza Tibiajax (#143585) üzenetére


Peterhappy
őstag

:K
Baratommal beszeltem a minap telefonon (Londonban el). "Ali G"-s koszontessel fogadott, poenkodtunk egy sort, majd egy perc okorkodes utan mondta, hogy hianyzik ez neki, mert a Felesege erre nem vevo.
Majd ket perc mulva felmerult a Blian elete, mint masik hatalmas kozos kedvencunk es kis rohogcseles utan mondta, hogy ezt a ket filmet (Ali G Indahouse, Blian elete) kellene tipikus randifilmnek megtenni, es ha most ujra kellene kezdenie, ezzel a ket filmmel tesztelne. Es ha ezen atmegy a csaj, sinen van az ugy, van jovoje a kapcsolatuknak.
Es en ezen a mondaton teljesen lefagytam, mert anno az Asszonnyal az elso csokunk elotti orakban epp ezt a ket filmet lattuk gyors egymas utanban.
Annyira ledobbentem, hogy azt hittem csak bebeszelem magamnak, de nem, Felesegem is megerositett, hogy jol emlekszem :K Mindez 15 es fel evvel, es harom gyerekkel ezelott :D

Elnezest a nagy offert, kiszaladt belolem :B

(#143587) dokee78 válasza paatrick (#143579) üzenetére


dokee78
félisten

Még milyen Netflix gyöngyszemeket ismersz?
Írj már párat,csemegézni akarok.

(#143588) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Army of the Dead / A holtak serege

Na hát befejeztem a filmet több részletben megtekintve. A story bot egyszerű, a karakterek nagyon klisések és a kép zavaró a fókusz/elmosódás miatt. Hiába kapott 2 óránál több játékidőt ez egyszerűen gyenge volt, ilyet akármelyik youtube-os hobbi stúdió össze tud dobni. Ahogy korábban is említettem ez Film+ színvonal, ilyet a The Asylum film studió szokott produkálni. A megtekintést annak ajánlom akinek van 2,5 óra szabadideje és pár doboz söre vagy egyéb alkoholos itala vagy akármilye ami az agyat kiüti.
4/10-et adok neki jóindulattal.

#értékelés

(#143589) Louro válasza KISDUCK (#143588) üzenetére


Louro
őstag

Bakker reggel "bitoroltam" el. De így.... meglátjuk....biztos lesz agyatlan délutánom, hogy megnézzem.

Mess with the best / Die like the rest

(#143590) paatrick válasza dokee78 (#143587) üzenetére


paatrick
őstag

Hűha nincs így kigyűjtve melyik van netflixen és melyik nem. Milyen téma érdekel?

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#143591) KISDUCK válasza Louro (#143589) üzenetére


KISDUCK
addikt

Hát mondjuk amilyen uborkaszezon van mást nem igazán tudnék ajánlani helyette, de azért egy kis malátaszörpöt készíts be, hátha fel kell tornázni a megtekintési kedvet. :)

(#143592) Tibiajax válasza Peterhappy (#143586) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

szép történet :K
én is mondjak egy szép kis történetet?...
inkább nem

(#143593) emiki6 válasza Tibiajax (#143592) üzenetére


emiki6
veterán

Na, mostmár felcsigaztál minket, szóval ne fogd vissza magad! :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#143594) bitmad


bitmad
aktív tag

Ezt láttátok?
Új magyar sci-fi vígjáték: Űrpiknik július 1-től a mozikban!
Tuti Oscar-díj! :D

[ Szerkesztve ]

(#143595) eeXaa válasza bitmad (#143594) üzenetére


eeXaa
addikt

ez igéretesebb mint az új zsáksnájder förtelem. :K

[ Szerkesztve ]

(#143596) dokee78 válasza paatrick (#143590) üzenetére


dokee78
félisten

Bármi jöhet ami Netflix és jó.

(#143597) gbors válasza bitmad (#143594) üzenetére


gbors
nagyúr

Nem, és most már nem is tudom un-látni :DDD

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#143598) Tibiajax válasza dokee78 (#143596) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

Netflix és jó
a kettő mondjuk elég ritkán jön össze

(#143599) erahurka válasza S e t h (#143582) üzenetére


erahurka
félisten

Én ugyanez vagyok, mikor eeXaa megjelenik új helyen, ahol a topiklakók még nem ismerik :DDD

(#143600) Cs1csó válasza KISDUCK (#143588) üzenetére


Cs1csó
félisten

"halottak serege" szerintem is jobban hangzik magyarul a "holtak" de valamiért még is így fordították gondolom ne legyen áthallás valami régebbi filmre.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.