Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#143451) Viszlát


Viszlát
addikt

Searching for Bobby Fischer (1993) - 8/10
A bajnok
#értékelés #innocent moves

Nagyon kellemes meglepetés volt ez a film, sakkos téma, de sokkal inkább szól bizonyos emberi és családi aspektusairól a témának, persze azért van benne szó bőven a "játékról" is. Nem egy skandináv mélyrepülés az emberi jellem bugyraiba, sokszor inkább csak utalások vannak mintsem szájbarágós magyarázás, de talán pont ezért élveztem: úgy gondolkodtatott el, hogy közben nem húzott le.

A szereplőgárda remek, a kissrác különösen jól alakítja a kissé fura, különc, más tekintetben pedig teljesen hétköznapi lurkót, de a többiek is hihetőek és hitelesek. Szóval nyugodt szívvel ajánlom ha valaki egy kicsit tartalmasabbra vágyna, illetve azoknak említeném akik szeretik az ilyesmit, hogy életrajzi filmről van szó.

Valamiért Innocent Moves néven fut most a Netflixen, ki tudja miért nem felelt meg az eredeti címe (bár még mindig jobb mint a semmitmondó magyar...). Közben látom, hogy Angliában eredetileg is így került a mozikba, nekem meg ottani a regem, szóval ez a magyarázat.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#143452) Miklós315 válasza Viszlát (#143451) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Tényleg jó film. Valóban hangsúlyosabb a gyerek érése ("megtanulni a világot"), a környezet tudatosulása ("fontos dolgok, letisztulás, helyrekerülés"), mint a játék (eszköz), szóval szórakoztatóan tanulságosnak mondható.

"Szerintem."

(#143453) mephi666


mephi666
nagyúr

csak kíváncsiságból: netflix milyen bitrátával streamel 4k filmeket? ...azért érdekelne, mert videótékákba premierkor felkerülnek olyan verziók, amiből az 1080p ilyen 1500-2000kb/s-el 1.5-2gb-okat nyom :Y az azért erősen parasztvakítás, ha olyan bitrátával lökik a 4k-t, amit egy normálisan tömörített 720p is 6 soron leköröz (értem én, hogy kisebb sávszél kell alá, de akkor is elég durva szerintem)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#143454) Viszlát válasza mephi666 (#143453) üzenetére


Viszlát
addikt

Netflix topik - ne itt legyen kitárgyalva. :)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#143455) FollowTheORI válasza mephi666 (#143453) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

15 megabit.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#143456) mephi666 válasza Viszlát (#143454) üzenetére


mephi666
nagyúr

+143455: thx :R annyira nem akartam belemenni, kb ennyi érdekelt... a 15 már nem rossz... azt hittem, hogy a frissen tékaba kerülő ratyiripek miatt jóval alacsonyabb ez a szám :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#143457) k-adi válasza Pitterix (#143360) üzenetére


k-adi
nagyúr

Vanguard (2020)

Na megnéztem én is és valóban nem a "mi" elvárásainkhoz készítették, :D viszont nagyon érdekes volt látni - legalábbis nekem - a sok amcsi film mellett egy ilyet ahol szintén túlzóan nyomják a propagandát csak épp másképp.

A stáblistás résznél a forgatási jelenetek viszont kifejezetten érdekesek voltak

A másik nagyon érdekes, a méhecskés, galambos drónok mellett az a konténerhajós támadó repülő drón, pár évvel ezelőtt terv volt, most meg filmben van már (akit érdekel egy yt-s link róla: [link] )

(#143458) Tibiajax válasza Viszlát (#143454) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

áááááááhááá... :) hadd legyek topikgazda!

(#143459) Pitterix válasza k-adi (#143457) üzenetére


Pitterix
őstag

Na ja.
Lehet ezt kéne megnéznem:
Jing cha gu shi 2013
Annyira rossz nem lehet....

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#143460) aujjobba


aujjobba
addikt

Tudnátok ajánlani jó filmeket sci-fi, thriller, misztikus témakörben?
Valahogy amit az emberek többsége istenít, jó értékeléseket kap például rottentomatoes-on, az számomra kvázi nézhetetlen.
Az eredeti Alien, a prometheus és a covenant, a mátrix és annak folytatásai, ezek nálam az etalon leginkább.
A Hold sötét oldala is nagyon tetszett, Annihilation, Batman az újak.
Az Űrodüsszeia alig bírtam végignézni, a Solaris rendben volt, a régiek közül.

[ Szerkesztve ]

(#143461) Louro válasza aujjobba (#143460) üzenetére


Louro
őstag

Hold
Utazók
Az élet
Halálhajó
Érkezés
Ötödik elem :D
Kapcsolat
Elpusztíthatatlanok (They live)
Pandorum
Harmadik típusú találkozás
Wandering earty (kínai)
Csillagok között
District 9
Elysium
Ghost in the shell
Lockout
Battleship

Hirtelen ennyi

Mess with the best / Die like the rest

(#143462) aujjobba válasza Louro (#143461) üzenetére


aujjobba
addikt

Utazók
Az élet
Érkezés
Ötödik elem
Kapcsolat
Harmadik típusú találkozás
Csillagok között
District 9
Ghost in the shell

Ezeket láttam, tetszettek is, a többihez köszi a tippet, csekkolom.

Jah nagy kedvenc még az Ex Machina és úgy általában az AI témájú filmek.

[ Szerkesztve ]

(#143463) VIPowER válasza aujjobba (#143462) üzenetére


VIPowER
senior tag

(#143464) OPiiPO válasza oriic (#143448) üzenetére


OPiiPO
addikt

+1

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#143465) radi8tor válasza oriic (#143448) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A vége egyértelműen Tron koppintás (még a zenék is).

⭐ Stella

(#143466) emiki6 válasza Louro (#143436) üzenetére


emiki6
veterán

Trailer alapján szimpi. Vizuálban megvannak pont azok a stílusjegyek, amiket imádtam mind a pókember mesében, mind a lego filmben. :R
(persze ettől még lehet xar, mint a lego film 2 :DDD)

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#143467) emiki6 válasza aujjobba (#143462) üzenetére


emiki6
veterán

Starship troopers, pitch black, chronicles of riddick, (esetleg) riddick, automata, infinity chamber, radius, enders game, cabin in the woods, looper, upgrade, dark city, platform, blade runner 2049, tenet, dredd, hardcore henry, esetleg az outlander.

Még nem láttam, de a Mother! is állítólag jó.

Ja, igen! Oblivion, Edge of tomorrow.

(Elkezdtem aláhúzgálni amiket kiemelten ajánlok, de igazából nehéz nem aláhúzni szinte bármelyiket).

Csekkold a retroshock tematikus listáit, főleg a nincs kiút részeked, de az apokalipszis témában is jókat szedett össze kenny.

A pandorumot hozd a lista elejére szerintem.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#143468) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Léghajósok (2019)

Meglepően izgalmas volt. Nem értek a repüléshez, így ha vannak benne hibák, azokat én nem vettem észre. De szerintem a film nem rossz. Érződik a szereplőgárda nagyságán :DDD, hogy nagyrészt a pandémia alatt készült. Ennek ellenére bátran ajánlom.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#143469) aujjobba válasza emiki6 (#143467) üzenetére


aujjobba
addikt

Köszi!
Ezek közül az Upgrade és az Oblivion azért tetszett különösen, mert váratlan csavar van benne, nem csak az előre kiszámítható cselekmény folyam.
A Tenet és a Holnap határán nem kötött le annyira, ezek már inkább a látványra mentek, mintsem az érdekes történetre. Na jó azért az utóbbi így is 7/10 kb, de a Tenet talán 5/10.

(#143470) emiki6 válasza aujjobba (#143469) üzenetére


emiki6
veterán

Az infinity chamber elég mindfuck, vannak benne elrejtve utalások, amik megkavarják a sztorit.
A radiusban van egy elég jó fordulat.
A cabin in the woodsról nem is beszélve :D
Dark city is, pandorum is ilyen.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#143471) brownus


brownus
veterán

riders of justice, imádtam minden percét :R

(#143472) Peterhappy


Peterhappy
őstag

The Courier

Nem eresztem bő lére. Jó szórakozás volt, érdekes téma, jó megvalósításával. Remek színészekkel, nagyszerű korrajzzal. Nem kiemelkedő, de szerintem érdemes megnézni.
Megtörtént eset alapján.

(#143473) Miklós315


Miklós315
aktív tag

Minari

A Nomadlanddel rokonítják valamiért, de erőltetettnek érzem az összevetést.
Idő-tér-történet-kifutás, minden elkülönül a két műben.

Hozzám közelebb tudott kerülni ez a történet, és ezek a karakterek is. A küzdelem, a próbálkozás, az előre igyekvés drámája befogadhatóbb, mint egy megrekedt, önmagát gúzsba kötő személyé. A tét, hogy családból család tud-e válni. Az ember felnő-e ember-voltához (egyénként, közösségként, alkotó-független gazdaként).

Kevésbé szikár filmileg, a zene szépen kiegészíti a látottakat. Pár karakter egyedibb, jobban kibontott a többinél, de működik a dinamika, így szerethetően suták, elevenek. Szép íven halad a sztori. Könnyed hangulatú, de mély, komplex gondolatokkal dolgozó drámának mondanám.
8/10

#értékelés

[ Szerkesztve ]

"Szerintem."

(#143474) mephi666


mephi666
nagyúr

the woman in the window

jól indult, majd a vége óriási csalódás lett

kb a film 2/3-áig érdekes volt, tetszett, mondjuk már az elejétől kezdve voltak benne gyanús (kilógó) jelenetek, amire azt mondtam "ennek még tuti kulcsszerepe lesz" ...aztán lett is, jó bénán előadva :( az elején még jó a felvezetés, ahogy a főszereplő egyensúlyoz az őrület határán és nem lehet teljesen eldönteni, hogy kinek lesz igaza, majd annyira túltolták a kreténséget, hogy azt mondtam: "na itt akkor tuti, hogy a dolgok nagy részében a bolondban vélt főszereplőnek lesz igaza" ...majd így is lett... :W óriási ziccer az egész, béna tálalásban... nem ajánlott

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#143475) perempe


perempe
addikt

Ha látta már vki rajtam kívül, akkor elmondhatná, hogy szerinte mi a Noktürn vége. Szerintem azon kevés filmek egyike, amit lehet értelmezni többféleképp.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#143476) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

Nomadland
hd,ov elég masszív dózisokat kaptam már a tegnapi nap folyamán, a meditív állapotról, a lélek szabadságáról, önmagunk megtalálásáról, blabla.. Friderikusz vattaúj podkeszt-műsorában Mester Tamás bő 50percces diskurzusában kicsit valóban el lehet révülni ebbe az irányba és ráeszmélni, lehet abban valami hogy kicsit megálljunk, lenyugodjunk, hogy elkezdjünk valami egészen újat, kicsit elkezdeni önmagunkra másképp, más úton rátalálni, mint ahogy eddig tettük. nem harácsolni, gürcölni, 24/7be a jövő- és jelenbéli anyagi javakat előtérbe helyezve megállás nélkül.. kissé átszellemülve és még mindenképp a beszélgetős hatása alatt maradva valamilyen szinten választottam ki vasárnap esti mozinak ezt a fenti címet, bár nem tudtam miről fog szólni csak azt, hogy jókat írnak, írtok róla, valami tényleg komolyabb darabról lesz majd szó
azt gondolom, mindenképpen jól döntöttem. egyébként is megrögzött usa-fanként és emellett ráadásul nem is húszévesként ezeket a képeket nézni, elmélyülni bennük, elutazni kicsit lélekben valahová, messze, egészen fantasztikus élmény. és főleg azzal a már előtte megkapott alapdózissal, amit kaptam a podkeszt során, még mélyebbre tudott hatolni ez a nagyszerű élmény és hát ahogy írták sokan már előttem, nem egy marvel mozi ez a film. itt nem kapkodva kell leülni és mozizni egy gyorsat. mert ettől sokkal de sokkal többet kapunk. de, csak ha engeded és teret adsz neki
de azt nem lesz nehéz
9/10

(#143477) aujjobba válasza mephi666 (#143474) üzenetére


aujjobba
addikt

A norol es az ablakrol eszembe jutott a Más világ (The Others) cimu film, a vegen a csavar engem teljesen letaglozott, szamomra 10/10 az alkotas.
Nem szabad elspoilerezni mert akkor kvazi ertelmet veszti az egesz.

(#143478) mephi666 válasza aujjobba (#143477) üzenetére


mephi666
nagyúr

ja, ezért tettem az egészet spoiler tag-be: a más/világ nekem is nagyon tetszett és simán újra tudtam nézni csomószor, mert annyira aprólékosan ki van dolgozva minden elemében, hogy sokadjára újranézve is tud mutatni újat... mindezt úgy, hogy már előre tudod, mi lesz a végkifejlet és feltűnik 1-1 újabb apróság, ami ott volt az orrod előtt, erre utal, csak addig nem tűnt fel :K az egy mestermű, ez az ablakos csaj pedig messze van tőle... pedig a ház és az atmoszféra nem volt rossz az elején

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#143479) Bad Pritt válasza aujjobba (#143477) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Az egy nagyon masszív, fasza élmény, mai napig az egyik kedvenc misztikus filmem. :)

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#143480) Yodamest


Yodamest
addikt

Relic (2020)

Az előzetes még jókat ígért, szeretem az ilyen "nagyis" horrorokat. Még az elején reménykedtem, volt egy kis izgalom, hogy na mi lesz, de tudjátok hogy van az, amikor halad előre a film, már kb 1 óra lement és érzitek, hogy egy nagy humbug az egész, itt semmi történés vagy megoldás, magyarázat nem lesz...

Sajnos a film végig csak egy nagy blöff, a horror csak egy eszköz és még annak is kevés, de valójában ez egy dráma akar lenni.... Ez nálam a két szék közé esete, mert horrornak borzasztóan klisés és voltaképpen semmi sem történik, még csak nem is ijesztő, végig csak várjuk, hogy na valami legyen már. Drámának meg megint csak nagyon kevés, meg hát nem ilyen köntösben kellene ezt tálalni.... ez inkább egy családi dráma kellett volna legyen horror elemek nélkül vagy horror, de akkor rendes tényszerű főgonosszal és megoldással, lezárással. Számomra értékelhetetlen, mint film, a kezdeti kis feszültségkeltés miatt 2/5

[ Szerkesztve ]

(#143481) k-adi


k-adi
nagyúr

Akik az életemre törnek (2021)
Those Who Wish Me Dead

Erdőtűz, az eredeti Tomb Raider és Punisher, kb ennyi ami értékelhető a filmben, bár Jolie-n azért látszik hogy megfáradt már kicsit sajnos. Izgalmas thrillert vártam, erre egy gyenge b kategóriás gagyiság lett belőle, sajnálatos.

(#143482) ben11


ben11
őstag

(#143483) Ispy válasza ben11 (#143482) üzenetére


Ispy
veterán

yáy :DDD beteg

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#143484) Vikthor válasza ben11 (#143482) üzenetére


Vikthor
nagyúr

jú vill fájnd ej szevered hed inszájdö

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#143485) n4nom4n válasza ben11 (#143482) üzenetére


n4nom4n
csendes tag

:))

(#143486) Vikthor válasza ben11 (#143482) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Csak előveszem, ha már témába vágunk... :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#143487) Mik76 válasza ben11 (#143482) üzenetére


Mik76
senior tag

Ja ez velem is szembe jott a fb-on. :D

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#143488) bagyulajuve válasza ben11 (#143482) üzenetére


bagyulajuve
addikt

Resistencia eterna

(#143489) Cs1csó válasza Vikthor (#143486) üzenetére


Cs1csó
félisten

Kérdezd meg Gwyneth Paltrow-t!

(#143490) Vikthor válasza Cs1csó (#143489) üzenetére


Vikthor
nagyúr

hiába, nem válaszol! :DDD

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#143491) Valty


Valty
aktív tag

Ha valakit esetleg érdekel a téma, de inkább OFF-ba teszem:

[AT&T’s WarnerMedia and Discovery, Inc. Creating Standalone Company...]

(#143492) ben11 válasza ben11 (#143482) üzenetére


ben11
őstag

Gyengén kapcsolódik, de azt olvastam, hogy a filmhez csináltak egy GP fejet, de végül nem használták fel.
Majd "pár" évvél később helyet találtak neki a Fertőzés forgatásán.

(#143493) eeXaa válasza Valty (#143491) üzenetére


eeXaa
addikt

yaaasss..

(#143494) Vikthor válasza ben11 (#143492) üzenetére


Vikthor
nagyúr

:D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#143495) k-adi válasza mephi666 (#143474) üzenetére


k-adi
nagyúr

Nő az ablakban (2021)
The Woman in the Window

Hasonló a véleményem nekem is, bár kicsit lassú de jó felvezetés, viszont klisére fut ki ez is + a színészi játék is gyenge sajna.

(#143496) ben11 válasza Vikthor (#143494) üzenetére


ben11
őstag

:D

(#143497) Miklós315 válasza perempe (#143475) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Köszi az "jánlást", rámegyek :)

#143480 Yodamest:
The Skeleton Key nem volt rossz (eszembe jutott...)

"Szerintem."

(#143498) perempe válasza Miklós315 (#143497) üzenetére


perempe
addikt

Engem érdekel a téma, voltam olyan koncerten, amin a Liszt Rendkívüli Tehetségek Képzője diákjai adtak koncertet. Az egyik csellistára rákerestem a YouTube-on, és szerintem vmi borzalmas antitalentum lehetett régen - már 8 éves kortól felvételt lehet nyerni, de a koncerten már persze nagyon jó volt, ill. azon az egyetemen kiscsoportos foglalkozás folyik, lehetetlenség nem fejlődni.

Visszatérve a filmre: szerintem azt is ki lehet találni, hogy a 6. képen mi szerepel, inkább a vége érdekes.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#143499) Miklós315 válasza perempe (#143498) üzenetére


Miklós315
aktív tag

De ugye nem egy olcsó Suspiria-koppintás...?

"Szerintem."

(#143500) perempe válasza Miklós315 (#143499) üzenetére


perempe
addikt

Nem. A végét se sejtettem igazán, hogy mi felé tendál.

* Brahms: 4. szimfónia *

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.