Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#143201) eeXaa válasza paatrick (#143198) üzenetére


eeXaa
addikt

...van pár jelenet amire utalás, vagy átvettként is lehet tekinteni, de azon kívűl minden más alapjaiban, nem akarom részletezni, de gondold csak át... kezdve ott hogy ezek nem gyerekek, ill, hogy nem véletlenül kerültek a szituba, ami már eleve egy lényeges különbség...
Kétlem hogy az író úgy ült neki hogy megcsinálom a legyek ura sci fi verzióját.... inkább véletlen egybeesés a sztori alappilléreiből fakadóan.

[ Szerkesztve ]

(#143202) paatrick válasza eeXaa (#143201) üzenetére


paatrick
őstag

Rákerestem angol nyelvterületen, hát elég sok találat /review jött ki hasonlóan az én felvetésemhez. Tehát nem csak nekem jutott eszembe a két mű azonossága.
Egy író meg nyilván nem fogja bevallani hogy lecopyztam a régi könyvet, csak most nem egy szigeten vannak hanem egy űrhajón.

Egyébként azt se értem miért nem lehet végre egy olyan felütés hogy 2 értelmes embernek van nézetkülönbsége. Nem... mindig kell egy higgadt logikus, meg egy agresszív logikátlan és akkor lehet harcolni. :U

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#143203) eeXaa válasza paatrick (#143202) üzenetére


eeXaa
addikt

"Rákerestem angol nyelvterületen, hát elég sok találat /review jött ki hasonlóan az én felvetésemhez. Tehát nem csak nekem jutott eszembe a két mű azonossága." persze mert ezzel lehet hasraütésre a legegyszerűbben valami okosat mondani, és egyből le is írni ennyivel.

"Egyébként azt se értem miért nem lehet végre egy olyan felütés hogy 2 értelmes embernek van nézetkülönbsége. Nem... mindig kell egy higgadt logikus, meg egy agresszív logikátlan és akkor lehet harcolni." a gyerek őrült pszihopata volt, ill. vált mivel nem itta tovább az anyagot ami kordában tartotta. sztem teljesen valóságos a lehetőség egy ilyen helyzetben a amire nem volt még példa, mármint az űrutazás ill. "tenyésztett" emberek akiknek semmi kötődésük a földi dolgokhoz.

[ Szerkesztve ]

(#143204) Peterhappy válasza perempe (#143200) üzenetére


Peterhappy
őstag

Mi kb. egy eve lattuk, nagyon jol szorakoztunk rajta, nem hosszu, szerintem megeri, LdF zsenialis.

Mi magyarul lattuk, nagyon jo volt a szinkron, de ha most ujraznam, biztosan eredeti nyelven tennem.

* Mar bocsanat, tudom hogy nem nekem cimezted a kerdesed.

(#143205) perempe válasza Peterhappy (#143204) üzenetére


perempe
addikt

Köszönöm szépen a választ. :R

* Brahms: 4. szimfónia *

(#143206) Miklós315


Miklós315
aktív tag

Nomadland (A nomádok földje) - "Indiánabbak az indiánoknál"

A Hell or High Water jobban megragadta ezt az életérzést (körülményt; sorsfricskát), filmként jobban is sikerült (nézhetőbb). Az egyéni sorsdráma (főhős) nem ragadott meg, viszont ahhoz eleve túl sokfélék a "nomádok" (és sorsuk, hátterük, döntéseik okai), hogy fémjelezhetné ezt a tematikát (kényszerű "látogató" volt a röpke tárlaton).
Leginkább csak karcolgat, felvet, de legalább nem szórakoztatóan, hanem laposan (unalomig elhasznált képi világ és dramaturgia).
A zene végig az Intouchables-t idézte fel, ami teljesen kirántott a filmből, aztán kiderült: egyezik a zeneszerző (nem tudott megújulni).
Egynek jó volt, de hogy mi ezen Oscar-díjas...(?)

#értékelés (6/10)

"Szerintem."

(#143207) radi8tor válasza Miklós315 (#143206) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

"de hogy mi ezen Oscar-díjas"

Az idei felhozatal miatt lett az szerintem.

⭐ Stella

(#143208) erahurka válasza radi8tor (#143207) üzenetére


erahurka
félisten

Á, sokan el voltak ájulva tőle.

(#143209) Viszlát válasza Miklós315 (#143206) üzenetére


Viszlát
addikt

Egynek jó volt, de hogy mi ezen Oscar-díjas...(?)

Nekik jobban tetszett, nem olyan nagy dilemma ez. :)

Amúgy egyetlen pozitívumot sem írtál róla és 6 pontos?

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#143210) Miklós315 válasza Viszlát (#143209) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Nem azt írtam, hogy "rossz" (vacak, nézhetetlen, büntetés), hanem, hogy kivitelezésében "tömegcucc" (iparosmunka) - sok ilyet láttunk már, unalmas.
A tartalmat tekintve is: fontos téma, de nem jó megközelítés (számomra).
Szerintem a 6-os kb. ezt jelenti.

Én arra tippelek a díjat illetően, hogy 1. a termés meghatározó a pandémia miatt, 2. Amerikáról szól kettős megítéléssel (negatív érték (magukra hagyott nincstelenek - gazdasági/társadalmi igazságosság trendje) + pozitív érték (pionír-mementó/mítosz-emlék)).

[ Szerkesztve ]

"Szerintem."

(#143211) Pitterix


Pitterix
őstag

Without Remorse

Szerda esti, 9kor kezdődő tv filmnek tökéletes választás. Minden egyébnek gyengusz.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#143212) bagyulajuve válasza Miklós315 (#143206) üzenetére


bagyulajuve
addikt

én is megnéztem a Nomadland-et, elég gyenge "modern western" lett, kicsit csapongó volt a film, nem állt össze nekem legalábbis
ezzel totálisan egyet értek: "eleve túl sokfélék a "nomádok" (és sorsuk, hátterük, döntéseik okai), hogy fémjelezhetné ezt a tematikát (kényszerű "látogató" volt a röpke tárlaton)."
Frances McDormand - bár remek színésznő, de már 3. Oszkárját kapja kb ugyanazért az alakításért :F

szerintem is egy jó 6/10-et megér, mert azért a színészek jól alakítanak, fényképezés, zene is elég jó
#értékelés

Resistencia eterna

(#143213) Miklós315 válasza bagyulajuve (#143212) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Ha jól vettem le az imdb-t, akkor mindenki magát "alakította" (F.M. kivételével)...

"Szerintem."

(#143214) bagyulajuve válasza Miklós315 (#143213) üzenetére


bagyulajuve
addikt

nem tudtam, csak sejtettem eléggé, hogy valami ilyesmi koncepció van benne

Dave is színész még, ismerős volt és megnéztem én is a cast-ot, sok filmben szerepelt

[ Szerkesztve ]

Resistencia eterna

(#143215) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

basszus meglett a Robocop1 vhs kép/narrátoros verzióban, meg hd/normális quality-ben is. és most konkrétan nem tudom eldönteni, melyikben tegyem oda az arcomba
legyen egy retro-élmény, vagy ne erőltessem inkább..
:D

(#143216) radi8tor válasza Tibiajax (#143215) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Indítsd el egyszerre két szobában és cserélj szobát közben többször. :D

⭐ Stella

(#143217) Miklós315


Miklós315
aktív tag

Life of Pi (Pi élete)

Avatar-giccs, Jób könyve-morzsák (csapáspróba + a természetből vett istenérv), new age-es-szinkretista megközelítés, klisés és aránytalan történetvezetés (+ a keret).
"Színes, hangos", jó a tigris.
6/10

#értékelés

[ Szerkesztve ]

"Szerintem."

(#143218) eeXaa válasza Miklós315 (#143217) üzenetére


eeXaa
addikt

nem.
kiváló film, főleg 3D ben. engem teljesen átszellemített.

(#143219) radi8tor válasza eeXaa (#143218) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekem is azon filmek közé tartozik, amit megvettem Steelbook 3D-ben :D

⭐ Stella

(#143220) Miklós315 válasza eeXaa (#143218) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Elfogadom, hogy Neked az, de mitől "kiváló" (számodra)?
Ez mit jelent: "engem teljesen átszellemített"? Tartalma vagy csak a látvány vagy együtt az egész?

"Szerintem."

(#143221) eeXaa válasza Miklós315 (#143220) üzenetére


eeXaa
addikt

nincs időm ódákat írni, de közepes klisés árnytalan, sok filmre ráhúzható, de erre nem. Átszellemítet? a történetbe természetesen... 3D ben láttam, ami biztos adott az élvezeti értékéhez, de anélkül is értékes film.
nekem 8/10 legalább.

(#143222) Miklós315 válasza eeXaa (#143221) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Hát jó. Nekem viszont egy The Egg - Alive keveréknek tűnik, csak túl sok "zajjal" (=forgatókönyv).
(A legfőbb gondom vele, hogy totál relativista.)

"Szerintem."

(#143223) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Pokoli lecke / Sleepers

Érdekes és egyben szomorú történetet dolgoz fel. Azt nem tudom hogy mennyire épülhet valós eseményeken, mert a film végén van egy nyilatkozat amiben tagadnak mindent, de az író akinek a könyve alapján készült azt állította hogy igaz, de hát sanszosabb hogy igaz mint hogy teljes kitaláció legyen. Amit hibának felrónák hogy nem a legjobb volt a színész - gyerekszínész párosítás "Shakes" esetében. Jobb lett volna ha egy kicsit tovább castingolnak és egymáshoz külsőre hasonlóbb párost találnak, mondjuk valahogy Robert Downey Jr.-t jobban el tudtam volna képzelni Joe Perrino mellé, de hát ez csak személyes vélemény. Kevin Bacon meg hát nagyon jól hozta a karakterét. Igazából ez egy jó film egy szörnyű témáról, részemről 6,5/10 pontot kap.

#értékelés

(#143224) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Nobody

Ez egy mestermű. Rég nem szórakoztam ilyen jól. Tudom nem egy lightos téma, de a stílusa a filmnek, ahogyan tálalják. Briliáns!

⭐ Stella

(#143225) eeXaa válasza Miklós315 (#143222) üzenetére


eeXaa
addikt

...a [sztori] ugye eleve adott volt, a kivitelezés pedig perfekt. engem magával tudot ragadni annak ellenére hogy sok olyan elem van benne ami általában bosszant. Hogy mennyire eredeti? A mai filmipar ujrahasznosító gépezetéből kiindulva? ...ennek hatására értékelni?... hát.. :U

(#143226) Miklós315 válasza eeXaa (#143225) üzenetére


Miklós315
aktív tag

A könyv alapot tudom, de nem ismerem (nem olvastam), állítólag hű adaptáció a film.
Az eredetiségével pont nincs bajom (filmként: kivitelezés - csodás, kreatív látvány és szimbolika, bár a tengeri részt én jobban hangsúlyoztam volna filmidő-arányt tekintve, mint a bevezetést, meg a keretdumát), de tartalmi mondanivalójában (pszichológia, hit, vallás, stb.) már annál inkább. És itt valószínűleg az alapmű (könyv) lehet a ludas, bár a film alkotói belenyúlhattak volna, ha akarnak, szóval...
Az a helyzet, eleve azt vártam, hogy a csóka 2 órán át meditál a tengeren a tigris mellett... :B

[ Szerkesztve ]

"Szerintem."

(#143227) erahurka


erahurka
félisten

Anime nyerte a hétvégét Usánkában, vajon volt már ilyen? A Demon Slayer 34,14 millió dollárral két hétvége után máris a harmadik legtöbbet hozó anime Amerikában.

A Mortal Kombat még a WW84-nél is nagyobbat zuhant a második hétvégére, jobban megszenvedi a járványt és az egyidőben történt HBO MAX-os premiert mint akár a Godzilla vs Kong, durva.

(#143228) radi8tor válasza erahurka (#143227) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Miért durva? MK-ra nem ülnek be a családok. Az egy felnőtt film sok liter vérrel tarkítva.
Ha WW84-el hasonlítod az kb olyan, mint Conjuringot valamelyik Sandleres filmhez hasonlítanád. :D (sarkítva)

⭐ Stella

(#143229) erahurka válasza radi8tor (#143228) üzenetére


erahurka
félisten

Ha nekem lesz gyerekem egyszer tuti inkább Mortal Kombatra viszem mint a sok agyhalott baromságra amit manapság családi filmnek neveznek.

Amúgy pont azt írom hogy még a Godzilla vs Kong is jobban tartotta magát. 5x% vs 7x%-os esés.

[ Szerkesztve ]

(#143230) oriic válasza erahurka (#143227) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"Anime nyerte a hétvégét Usánkában, vajon volt már ilyen? A Demon Slayer 34,14 millió dollárral két hétvége után máris a harmadik legtöbbet hozó anime Amerikában."

Megérdemelten, remek film volt, anime topikban már ömlengtem róla egy sort. :R (kár hogy esély sincs arra, hogy nálunk adják nagyvásznon)

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#143231) erahurka válasza oriic (#143230) üzenetére


erahurka
félisten

Kapcsolódik valamihez? Meg lehet nézni magában?

(#143232) oriic válasza erahurka (#143231) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Persze nézhető, csak nem tudod, hogy ki kicsoda. :D Van belőle egy évadnyi anime sorozat, ez annak a folytatása.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#143233) KISDUCK válasza erahurka (#143227) üzenetére


KISDUCK
addikt

Az új generáció úgy néz ki hogy akkor meghozta a változást az amcsi mozikba és remélem hogy ez majd hoz egy kisebb minőségi ugrást az animék világába, legtöbbször nem az alapanyaggal van baj, hanem a kivitelezéssel, legalábbis a mangán alapuló sorozatoknál ez gyakori probléma az utóbbi időben. Azt nem tudom hogy mennyit tudsz a Demon Slayerről, de ez nem egy standalone film, hanem az animációs sorozat filmes folytatása, szóval nagy valószínűséggel akik erre beültek azok ismerik a mangát/animét. Az MK zuhanása mondjuk meglep mert játékok jönnek folyamatosan és egy-két generáció felnőtt a játékokon és a 2 filmen.

(#143234) Miklós315


Miklós315
aktív tag

Sameblod (Számi vér)

Kemény téma "bezzegészaknyugatiföldről": számi őslakosok (talán ismertebbek lappként) Svédországban.
Ennél a filmnél pont a keret erősebb, mint a "tárgyalás" része. Feszesebb, fókuszáltabb és erőteljesebb is lehetne a forgatókönyv.
7/10

#értékelés

"Szerintem."

(#143235) Miklós315


Miklós315
aktív tag

The Father

Bitang erős, okos, megrázó film (kiváló forgatókönyvvel - Zeller a saját színdarabját vitte vászonra, így ismerte, értette, tökélyre csiszolhatta). Hopkins remekel, Coleman nagyon jó mellé, és a többiek is passzolnak, ahogy a látvány és a zene is erősíti a történetívet. Kiemelkedő (kamara)darab.
9/10

#értékelés

"Szerintem."

(#143236) Farkassacred válasza KISDUCK (#143233) üzenetére


Farkassacred
őstag

Nem kell olvasni a mangát és akkor nincs csalódás a sorozatnál.. ;]
De jó lenne ha nálunk is adnák moziban.. akár nyáron, felirattal..

[ Szerkesztve ]

(#143237) brownus válasza Miklós315 (#143226) üzenetére


brownus
veterán

ebben van aza fura zöld sziget a "semmi" közepén?
nekem is tetszett a film. ha jóra gondolok :D

érdekes megközelítése volt a "a félelem a kishalál"-nak :)

de már nem emlékszem a végére mi volt

(#143238) brownus


brownus
veterán

[link] 49? :D bírom az embert, nem egy oscar díjas de tök jó filmjei vannak, szórakoztató mind.

(#143239) Miklós315 válasza brownus (#143237) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Igen, a (man)guszta sziget :)

[ Szerkesztve ]

"Szerintem."

(#143240) KISDUCK válasza Farkassacred (#143236) üzenetére


KISDUCK
addikt

Hát pont mostanában kaptam rá a mangákra, szóval ezt mondhattad volna előbb is. :D A Bleachet most elolvastam onnét ahol abbahagyták animébe, csak 19 fejezet volt és átlagban 190 oldal, de hamar elfogyott.

(#143241) fant0mi


fant0mi
addikt

Nobody [link]

Nem a filmtortenelem legjobb alkotasa, de rohadjak meg, nagyon nagyon jol szorakoztam rajta.
Az elejen jobb volt, aztan atment sima Hardcore Henrybe.
Semmi igazan kiemelkedo nincs benne, de az egesz megis osszeallt, szuper masfel ora kikapcsolodas.

(#143242) gyuromoj


gyuromoj
veterán



PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#143243) Mik76 válasza gyuromoj (#143242) üzenetére


Mik76
senior tag

Hajjaj...
Mar latom magam elott az elkovetkezo ket evet. Marmint melo szempontjabol. :U

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#143244) gyuromoj válasza Mik76 (#143243) üzenetére


gyuromoj
veterán

:C
Ilyenkor választhatsz hogy melyiken akarsz dolgozni vagy kapsz egyet ha tetszik ha nem?

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#143245) Mik76 válasza gyuromoj (#143244) üzenetére


Mik76
senior tag

Minden a korulmenyektol fugg. Neha lehet, neha nem.
En alapvetoen jobb szeretek nem Marvel produkciokon dolgozni, de ha mas nincs akkor ezt kell tolni. :B

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#143246) erahurka válasza Mik76 (#143245) üzenetére


erahurka
félisten

Mit dolgozol? :Y

(#143247) perempe válasza erahurka (#143246) üzenetére


perempe
addikt

aláírás megnyit.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#143248) gyuromoj válasza Mik76 (#143245) üzenetére


gyuromoj
veterán

Értem, akkor szurkolok hogy olyat kapj amit szívesebben csinálsz. :R

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#143249) k-adi válasza Mik76 (#143245) üzenetére


k-adi
nagyúr

akkor remélem a fantastic 4t kapod ;] ;]

(#143250) Miklós315 válasza Mik76 (#143245) üzenetére


Miklós315
aktív tag

A forgatókönyvbe nem tudsz belejavítani, ha már úgyis hozzáférsz e csodákhoz? (csak trollkodok) ;]

"Szerintem."

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.