Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#143901) Vikthor válasza paatrick (#143899) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Mindkét film hatalmas alkotása, bár szerintem Kubrick csúcsa a Ragyogás című filmje. Mindegyik megvan tőle lemezen.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#143902) erahurka válasza Vikthor (#143900) üzenetére


erahurka
félisten

Jó de ezeken kívül csinált vagy 15 hulladékot is :D

(#143903) Laraxior


Laraxior
titán

Ejj-ejj, többet vártam Denzel Washingtontól... Túl vagyok a The little Things-en. :(
Vártam, vártam, hogy történik valami... de nem történt. :O

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#143904) Vikthor válasza Laraxior (#143903) üzenetére


Vikthor
nagyúr

az sajnos nálam is mellékvágány volt, lassú is volt meg, nem az igazi na!

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#143905) Tibiajax válasza paatrick (#143899) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

meha narancs megvolt már, gondolom..

(#143906) bagyulajuve válasza Vikthor (#143901) üzenetére


bagyulajuve
addikt

mindegyik filmje jó, sőt remek, nálam a csúcs a Mechanikus narancs, illetve az 2001: Űrodüsszeia (sosem fogom megtanulni leírni :D - mindig meg kell néznem)

Ragyogás is remek, csak sajnálom, hogy Jack Nicholson lett a főszereplő

Resistencia eterna

(#143907) Vikthor válasza bagyulajuve (#143906) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Én pont emiatt a szerepe miatt kedveltem meg nagyon, meg a száll a kakukk, meg a batman... :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#143908) paatrick válasza Tibiajax (#143905) üzenetére


paatrick
őstag

Meg, azt tetszett. Végig leköti az embert a történet.

Nekem a 2001 Űrodüsszeia eddig a kedvenc, de túl elfogult vagyok az űrutazós témában ;]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#143909) bagyulajuve válasza Vikthor (#143907) üzenetére


bagyulajuve
addikt

nekem az a bajom, de már szerintem írtam itta topikban, hogy eleve őrült feje van JN-nak és ez ront az "átalakulás" élményen - nyilván nem a színészi képességeit kérdőjelezem meg, hiszen minden idők egyik legnagyobbika

Resistencia eterna

(#143910) paatrick válasza bagyulajuve (#143909) üzenetére


paatrick
őstag

Teljesen egyetértek. Nicholson már az elején is őrültnek látszik ez nem tetszett benne nekem se.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#143911) radi8tor válasza Laraxior (#143903) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kár volt várnod a szinkronosra.

⭐ Stella

(#143912) Vikthor válasza bagyulajuve (#143909) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Nekem anno is VHS-en meg most is 4K-n nagyon adta/adja, válogatós vagyok, de ebbe nem tudok belekötni a mai napig.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#143913) gbors válasza paatrick (#143899) üzenetére


gbors
nagyúr

Hát ezekben rendesen nem értünk egyet :)

A FMJ zseniális, a kiképzős rész mindent visz. A háborús szegmens valóban lemarad, de még úgy is rendben van.

Az EWS talán nem ér fel a többi Kubrickhoz, de még így is egy nagyon jó film. Szerintem leginkább arról szól, hogy egy vergődő házasság milyen mélységeket (és hülyeségeket) képes kihozni az emberekből, férfiakból és nőkből teljesen másképp. A szektás cucc a szélsőséges izgalmak keresésének volt az eszköze.
A főszereplőválasztás igen ihletett volt, és rettentő nagy g**iség. Kubrick nyilván meglátta a Cruise-Kidman házasságban a történet szereplőit, és pont lesz**ta, hogy a forgatás során erre az érintett felek is rájönnek - és el is váltak utána. A film viszont így hiteles lett, és Stanley-t csak ez érdekelte...

Hmmmm, lehet, hogy nyáron csinálok egy Kubrick összes újranézést :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#143914) emiki6 válasza paatrick (#143899) üzenetére


emiki6
veterán

Én korábban megnéztem a narancsot is és az űrutazást is, egyik sem jött be, valszeg nem fogom erőltetni ezt a Kubrick dolgot csak azért, mert kultrendező és hanyagolom a többi filmjét is, elvégre oly sok film van, köztük számtalan sokkal ígéretesebb.

Azt figyeltem meg, hogy nagyon kevés régi filmet tudok értékelni, de azért vannak időtálló alkotások, amikhez nem kell sem "öregnek", különcnek lenni.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#143915) Vikthor válasza emiki6 (#143914) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Pedig rengeteg "régi" film létezik ami mérföldkő meg alapmű, és amikből kifejlődtek a mai jobb filmek, azok mind azokból erednek. Vannak filmek, amikhez fel kell nőni, kell hozzá tudás és a hozzá passzoló hangulat is.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#143916) Cs1csó válasza Vikthor (#143915) üzenetére


Cs1csó
félisten

Még egy "KULT" film sem jöhet be mindenkinek, még annak sem aki bizonyítottan megfelelő intelligenciával rendelkezik, nem csak ettől függ.

(#143917) Vikthor válasza Cs1csó (#143916) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Ez így van, egyének kivételek mindig akadnak. Nekem sem tetszenek az ókori falfestmények, de tudom, hogy vannak, akik ezeknek a szakértői meg kutatói, nekik valószínű, hogy tetszenek is. Én is így vagyok vele, hogy a kedvenc műfajom pl a 80-90es évek misztikus thriller/krimijei, Douglas, Ford, Cruise-al az élen, hogy említsek egy párat. Persze megnézek más filmeket is, de vannak műfajok amiket kevésbé tudok tolerálni.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#143918) Cs1csó válasza Vikthor (#143917) üzenetére


Cs1csó
félisten

Tuti sok olyan kult filmrajongó van akinek pl. a Gyűrűk Ura nem mond semmit.

Megjegyzem nekem nagy kedvencem a Szarvasvadász, piszok nagy film, és az is simán kult film kategória.

(#143919) eeXaa


eeXaa
addikt

Pont a legnépszerübb Kubrick filmek a leggyengébbek... ezért is népszerüek. Lolita, Barry Lyndon, EWS, Path of Glory, a jobbak.

Más: apple store ban fent van 4 es packban a godzila kong filmek az KvG vel elég jó áron 4k DV DA.

(#143920) Vikthor válasza Cs1csó (#143918) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Gyűrűk Ura pl kötelező olvasmány Finnországban, hazánkban is kéne, hogy az legyen. Irodalom órákon elemezni pl Tolkien életét és tapasztalatait, hogy miként írja bele a regényeibe, nagyon tanulságos és érdekes lenne.

A Szarvasvadászhoz meg törióra dukál a vietnámi háború és az az után kialakult helyzetre. Szintén mérföldkő ez a film.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#143921) Tibiajax válasza eeXaa (#143919) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

azért népszerűek, mert gyengék.

nekem ma ismét megérte felkelnem, és benéznem ide

(#143922) erahurka


erahurka
félisten

BREAKING: A Universal Fast & Furious x Jurassic World crossovert akar! :Y :C

AKAROM!

(#143923) erahurka válasza eeXaa (#143919) üzenetére


erahurka
félisten

Én még nem láttam tőle rossz filmet. Egyedül az Űrodüsszeia volt aminek az utolsó talán fél órájával nem tudtam mit kezdeni.

(#143924) eeXaa válasza erahurka (#143923) üzenetére


eeXaa
addikt

Gyengébb alatt azt értem hogy szórakoztatóbb, mégha morbid módon is.... Olyan elemek vannak a filmben amivel az átlagember könnyen tud azonosulni....

(#143925) radi8tor válasza erahurka (#143922) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Semmi új. Eddig is egy technikai bemutató volt JP.

⭐ Stella

(#143926) Miklós315 válasza paatrick (#143899) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Az Apokalipszis kapcsán "megy a vita", hogy "néhol olyan cool, hogy inkább propagálja a háborút, a héroszságot, stb., mint hogy ellene szóljon, pedig a szándék..."

Na, a FMJ esetében max a "hangos/stílusos kiképző" az emlegetett cool-faktor, amúgy teljesen elidegenít a nagystílű gyilkolás embertelensége által.

"Ott nincs senki akivel együttéreznél vagy kicsit is érdekelne a sorsa. A történet se nagy eresztés"
Ezzel közelebb hozza a valós, szürke, esetleges, értelmetlen (=távoli) "arcokat", "eseményeket". Mennek sokan valahol, aztán megölik egymást vagy épp semmi nem történik, újra, meg újra, meg újra, és aztán megy tovább ugyanez, amíg a távoli öltönyösök alá nem írnak végül egy A/4-es papírt a reflektorfényben bájvigyorogva, mintha mi sem lenne természetesebb...
Na, ezzel szemben felhozni egy szétcsúszott pali hangulatos utazását a Valkűrökkel koronázva, hogy egy shakespeare-i párbajba torkolljon az eposz... :)

[ Szerkesztve ]

"Szerintem."

(#143927) Miklós315


Miklós315
aktív tag

Willy's Wonderland
(...avagy egy rejtélyes takarító feltételezhetően kellemetlenebb éjszakájának élményei, melyek kevés tanulsággal, de annál több termékmegjelenítéssel kecsegtetnek)

Bűnös élvezet aaaa... hát, nem tudom ez honnan jött az alkotóknak ihletként, de onnan :D
Az abszolút komolyanvehetetlenség és a durva hentes-gore egyesülése a legfelszínesebb ipari sablonzsáner megtestesülésében. Horrorkisváros-toposzok, misztikus-scifi-horror vonalak keveredése, tipikus "(tini)horror-logikátlanságok" (időhúzás, a legbonyolultabb megközelítések, szétválások, stb.) felsorakoztatása, stb., mind a "legidentitásmentesebb" klisé megragadásában való tálaláshoz vezet. Ezt viszont színezi itt-ott némi önfeledt filmutalás (pl. Equalizer, Blade Runner, stb. felismerhető mozzanatok átemelése), így a "felhőtlen, ám a nyugalom megzavarására bizton alkalmas" szórakozást feldobja a "nosztalgiázás" a röpke másfél órás játékidőben (elég volna csupán kb. 60-70 perc is, feszesebb, lendületesebb lenne a film).
A síkegyszerű történetet olyan tekergős önigazolással bonyolítják túl a szereplők, hogy ez tökéletes kontrasztot állít Cage szótlan "akárkisablonhőse" célirányos "tisztogató tevékenységének". A sok blabla, dumaparty meg indoklás valójában teljesen lényegtelen: semmi gondolkoznivalót nem kapunk, csak pőre, trutymóban gazdag erőszakot.

Cage nem tért vissza, de a Mandy-féle nehezen értelmezhető/befogadható, túltolt furcsasághoz képest ez egy könnyen csúszó furcsaság lett. Ha már olcsó B-film, akkor ez.
Egyébiránt számomra könnyebb zsánerparódiaként értelmezni ezt, mint pl. Snyder zombis nemtudommijét.
Szóval összességében 5/10 (agyatlan marhaság).
Azért, ha kihagyod, nem maradsz le semmiről, nyugi. :)

#értékelés

"Szerintem."

(#143928) Cs1csó válasza Miklós315 (#143927) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nekem nagyon bejött, az "első" akciónál tudtam, hogy nincs esélyük Cage ellen, mindet szépen sorban kinyírja, és persze végig betartva a szünetet.

(#143929) Miklós315 válasza Cs1csó (#143928) üzenetére


Miklós315
aktív tag

:DDD (marhaság az egész)

"Szerintem."

(#143930) Cs1csó válasza Miklós315 (#143929) üzenetére


Cs1csó
félisten

Hányszor váltott pólót és hány doboz sört ivott meg? ;] :P

(#143931) Miklós315 válasza Cs1csó (#143930) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Ez a kérdés messzire vezet ;]

Willy’s Wonderland – a társadalomkritika (a The Hunt ellenoldali párja)

Ártatlan, cuki, színes, kedves „látszatjóság” rendszerszerűen szedi gyanútlan áldozatait. Kevés a túlélő az prédák között, ők félnek, struccpolitikát folytatnak vagy jogos bosszúvágytól vezérelve nekimennének a „támadónak”.

Cage, a „takarító”. Nem szól, mert nem foglal állást, túl azon, hogy tettleg a normalitás képviselője: dolgos, gerinces, „akárki átlagember”. Csak élné az életét („úton” van), amit megakaszt a sunyi támadás (szögesdrót-csapda), hogy áldozatául ejthesse a bűnös szándék.

Cage szerződést köt („társadalmi szerződés”), ahhoz tartja is magát („jogrend betartása”) akkor is, amikor életére törnek: nem számol le „megelőző válaszcsapással” a veszélyt jelentő bűnös figurákkal egyszerre, hanem teszi a dolgát békében, mígnem az életére tör egy kedvesnek tűnő, ám veszélyes „hazugság” (valamely figura). Ekkor szó nélkül megvédi magát, kiáll önmagáért, az élet igazságáért, és végleg leszámol a támadójával. Majd visszatér rendes életéhez: tesz-vesz tovább, harcát megvívta, a fegyver pihenőre kerül.
A szünetek: gyanúsan hit-aktust szimbolizáló etapok (az Úr napja, pihenőnap, szertartásszerűség, stb.), egy felsőbb, ismeretlen rendnek való alávetettség jelzői.

A többi karakter: megalkuvó hatalombeliek (sheriff) és üzleti érdekkörök (vállalkozók), tétlen-naiv fiatalok, akik tesze-toszán, inkább brahiból, mint tudatos céllal viaskodnak a rendszerrel. Végül a túlélő áldozat, aki tisztában van a helyzettel, a téttel, és eszerint küldetésként éli meg a szembeszegülést, a harcot.

A konklúzió: ideig-óráig uralkodhat a ’torz eltévelyedés’, de a normalitást igénylő, a ’jó’-ért kiállni nem restek helyre tehetik a kibillent világot. Könnyen legyőzhetik a látszatra nehéz ellenfelet.
Ők egymásra találnak (közösség ereje), és megvédik az életet a haláltól (fel fogják venni a kesztyűt a jövőben is). Addig viszont élik tovább békés, normális életüket (újra úton).

"Szerintem."

(#143932) Cs1csó válasza Miklós315 (#143931) üzenetére


Cs1csó
félisten

:Y

(#143933) erahurka válasza Miklós315 (#143927) üzenetére


erahurka
félisten

CAGE NEM TÉRT VISSZA??? Szerintem meg VISSZAROBBANT! Hát mi volt ez a karakter már? Szó nélkül flipperezős energiaitalt ivós vadállat aki szétgyilkolta az összes démoni bábut! Kedvencem az volt mikor rábólintott az alkura, és csak a bőrruha nyikorgását lehetett hallani a bólógatás mellett :C

(#143934) emiki6 válasza Miklós315 (#143927) üzenetére


emiki6
veterán

A five nights at freddy's ből vagy honnan jön, ami egy stratégiai horror játék, ha jól értelmeztem (az otherworld filmbemutatójából). A biztonsági és vezerlőszobából kell úgy kapcsolgatni ajtókat stb, hogy ne jussanak el a bábuk a szobáig. 5 éjszakát kell átvészelni.

A film ezt megcsavarta kicsit. :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#143935) Miklós315 válasza emiki6 (#143934) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Akkor az első "értékelés/megfejtés" a nyerő: agyatlan kikapcsolódás gore-fanoknak :)
(Otherworldöt hanyagolom, "világnézeti/szemléletbeli" egyet nem értés okán :B így a kritika kimaradt, a játékot meg nem ismertem, így köszi az infót :R )

"Szerintem."

(#143936) Pitterix


Pitterix
őstag

Willy's Wonderland

Igazi agymenés. Cage papa faarca már majdnem kemény, félelmet keltő. :DDD
Vajon mennyi ideig tanulta a szövegét?! :DD
Szerintem ezerszer jobb, mint a Mandy.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#143937) Cs1csó válasza Pitterix (#143936) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ápropó, ki volt a szinkronhangja? ;]

(#143938) Pitterix válasza Cs1csó (#143937) üzenetére


Pitterix
őstag

Néma Márton. Ha jól tudom. :))

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#143939) Vikthor válasza Pitterix (#143938) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Akkor nem volt sok dolga... :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#143940) Pitterix válasza Vikthor (#143939) üzenetére


Pitterix
őstag

Azért néha nyögött párat. Ahhoz is kel némi tehetség.... :K

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#143941) emiki6


emiki6
veterán

Wrath of man - 2021

Röviden: tipikus Statham film, nem tipikus Guy Ritchie film.

Statham valljuk be, köztudottan egy egykarakteres színész, de azért azt az egy karaktert elég sokszor meglehet nézni, ha valakinek bejön. Én kifejezetten szeretem. Számomra talán statham volt az akcióhős, akinek több filmjét megnéztem csak azért, mert ő volt a főszereplő. Kategórián belül a Machinist talán az egyik kedvencem, de úgy emlékszem a redemption, parker sem rossz. Aztán ott a Revolver, ami nem ez a kategória, egyik kedvenc filmem, Statham talán legjobb filmje, köszönhetően Guy Ritchienek.

Ez a film egy tipikus Statham film, de kapott egy minőségi löketet Ritchietől. Bár a történet itt is faék egyszerű, a történetvezetés fifikássága, időbeli ugrálások miatt jól van felépítve, így a film végig érdekes marad. Az akciók izgalmasak, a kamerajátékok itt is megvannak, noha visszafogottabban, ezért is írom, hogy nem tipikus Guy film. A rendező megszokott kézjegyeinek csak egy része figyelhető meg, ha nem tudom hogy ő rendezte, talán fel sem tűnik. Nincsenek telerakva poénokkal, oltásokkal, lazasággal. Ez egy komoly film.

Aki szereti a Statham filmeket, az ki ne hagyja, aki nem, talán még neki is tetszhet, mert jó a rendezés. Guy Ritchie fanok számítsanak valami megszokottól eltérőre.

Ja igen, hát nem vagyok egy gyorsolvasó, elég nehez volt párszor lépest tartani a feliratokkal. Tervezem majd szinkronosan is újranézni.

#értékelés

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#143942) shotika válasza emiki6 (#143941) üzenetére


shotika
őstag

Ahogy olvastam a hsz-ed, rájöttem, hogy én nem is láttam túl sok Statham filmet :D
A Crank 1-2őt biztos láttam, azok faszák voltak, de más only Statham film már kimaradt.

Nem mintha Guy Ritchie filmből többet láttam volna. Ő nálam kifújt a két Sherlockkal meg az Uncle emberével - bár ezeket mind csíptem.

[ Szerkesztve ]

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#143943) Miklós315 válasza emiki6 (#143941) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Bírom Stathamet
(fő(bb)szerepekben: A Ravasz..., London, War, Bank Job, Halálfutam, Killer Elite, Wild Card,
mellék(ebb)szerepekben: Az olasz meló, Gépállat SC, F&F 7-8, A kém)

Akkor majd meglessük ezt is :)

"Szerintem."

(#143944) eeXaa válasza emiki6 (#143941) üzenetére


eeXaa
addikt

Simán az év akciófilmje a Widows szintjét is megütve...
"Ez a film egy tipikus Statham film" szerintem nem. Azon kívűl, hogy eljátszotta a megírt szerepet, nem sok köze lehetett hogy milyen film lett belőle.
De szerintem amúgy sem tipikus S film, ahogy te gondolod, mivel nincs se poén, se karate, se ámokfutás... Full komoly minden, szerintem a Heat stílusára hajt, sőt annál sokkal jobb.

Nomadland
4/10

Willy’s Wonderland
0/10

(#143945) atike válasza gyuromoj (#143895) üzenetére


atike
nagyúr

Nyami... :)

(#143946) emiki6 válasza Miklós315 (#143943) üzenetére


emiki6
veterán

A ravasz... és a Blöff kvázi alap, előbbit újra kéne nézzem.

A transporter bár imdb-n a legmagasabbra értékeltek egyike, nekem nem igazán jött be, ahogy a folytatások sem. A Crank egy érdekes őrültség volt, a második kicsit talán gyengébb. A Killer Elite-re, homefrontra, wild cardra nem emlékszem, noha valószínű láttam őket. A király nevében úgy emlékszem nem volt túl jó. A mechanic második része nem olyan jó, mint az első, de azért meg lehet nézni. A halálfutam is egy jópofa gore-akció volt.

A london, war, bank job szerintem nekem kimaradt.

Meglepően sok filmben szerepel amúgy, nem is gondoltam volna.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#143947) Tibiajax válasza eeXaa (#143944) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

Nomadland
4/10

de ez megint wtf?..

(#143948) eeXaa válasza Tibiajax (#143947) üzenetére


eeXaa
addikt

? a közepesnél egy kicsit gyengébb? :U

(#143949) Tibiajax válasza eeXaa (#143948) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

tudod mit? elfogadom.

fszért lepődök én itt már bármin

(#143950) Ace owner válasza emiki6 (#143946) üzenetére


Ace owner
addikt

A szallitoba nemrég belenéztem. Gyerekkorom egyik kedvenc filmje volt azóta szerelmes vagyok az e38as tepsikbe. Mai szemmel már elég benacska az egész de azért megvan a varázsa.
Amint lesz garazsom szerzek egy v8ast

Galaxy Fold 4

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.