Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#118601) marilllyo válasza .LnB (#118600) üzenetére


marilllyo
veterán

Tony. :D

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#118602) Tibiajax válasza .LnB (#118600) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

jóvan, nyugodj már le.. :D
édes istenem

[ Szerkesztve ]

(#118603) lezso6 válasza marilllyo (#118599) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem láttam egyiket sem. A Moonlight meg a Shape of Water filmekre még nem vettem rá magam, mondjuk különböző okból, mivel a Víz érintése egy rendkívül nyálas valami. Utóbbit is nagyon szereti Hollywood, Amerika az már csak ilyen.

Két hete repülővel utaztam, aztán ott jobb híján megnéztem az Instant Family című filmet, hátha valami jó vígjáték lesz. Hát, nem lett volna rossz, de azt a nyálat, ehh. Adtam neki 4/10-et. Aztán itthon internethez jutva megnéztem az az IMDB-t, és kikészültem. 7.5 pont, wtf?! Én arra számítottam, hogy ilyen 5.7-es tömegszemét lesz. Mert olyan volt. Hát, ezek szerint a nyál az csodákra képes. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#118604) Viszlát válasza marilllyo (#118589) üzenetére


Viszlát
addikt

Tehát egy létező ember szexuális beállítottságát jobb lett volna kihagyni a filmből, mert szúrja a pici szemed? :DD

Még, hogy nem tett a filmhez. Egyrészt nem is kellett neki, valós személyről lévén szó, másrészt max te nem értetted meg, hogy milyen jelentősége volt a barátságuk szempontjából annak a konfliktusnak és annak, ahogy Tony reagált rá.

(#118596) aelod: mi az, hogy ennyi erővel? Nem tudtam, hogy szakmabeli vagy, de akkor mesélj róla kérlek, hogy miért egyenértékű a két film látvány (valójában production design ami a sima látványnál sokkal többet jelent) és jelmez tekintetében.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#118605) brownus válasza lezso6 (#118591) üzenetére


brownus
veterán

na, most kikristályosodott a dolog, Te (és Aleod is) a változástól, a mástól, (másoktól) féltek :D

akkor nem rasszisták vagytok csak félénkek, nyuszik :D

és egy gif is tibi kerdvéért:

(#118599) marilllyo, te is fiam blutusz.... nektek nincs meleg barátotok, barátnőtök, családtag irl??

komolyan, titeket legszívesebben elküldenélek egy ayahuasca szeánszra, de minimum egy gomba tripre, hogy táguljon egy kicsit a tudatotok :)

[ Szerkesztve ]

(#118606) lezso6 válasza brownus (#118605) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

S mi lenne, ha nem személyeskednél és próbálnál alap nélkül lerasszistázni meg homofóbozni, mert nem tetszik amit írok? :F

Egyébként milyen változásról beszélsz? Vannak tippjeim, de inkább tőled várnám a választ. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#118607) brownus válasza lezso6 (#118606) üzenetére


brownus
veterán

elnézést! poénnak szántam, sry

itt van ez is: (#118589) marilllyo, hozzáaszólása is, könyörgöm, mi ez ha nem homofóbia??

ki nem szarja le ha valaki meleg? ha boldog és teljes élete van.. és szereti önmagát

[ Szerkesztve ]

(#118608) aelod válasza brownus (#118605) üzenetére


aelod
veterán

Ha neked ez normális ami most zajlik a világban (nem részletezem mert ez nagyon off lenne már) akkor tapsikolj hozzá és lelked rajta de engem attól még zavar. Zavar amikor mindenhova bekúszik és jelen esetben a filmekbe pláne.

nektek nincs meleg barátotok, barátnőtök, családtag irl??

De van képzeld el és szerintük is sok ez már ami ma megy. Attól, hogy neked van és leokézod a túltolt pc és sjv dolgokat az attól még nem lesz normális bármennyire is szeretnéd.

(#118607) brownus

Nem volt vicces.

(#118606) lezso6

Nem tudja be volt gombázva :DDD

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#118609) marilllyo válasza brownus (#118605) üzenetére


marilllyo
veterán

+ (#118604) Viszlát

Én azt írtam, hogy az akadémia tapsikol és díjazza, ha szenvedő meleg négereket, zsidókat nézhet a vásznon. ;] Ami egyébként így leírva viccesnek tűnik.

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#118610) brownus válasza lezso6 (#118606) üzenetére


brownus
veterán

erről:
Nem az zavar, hogy feka, hanem az, hogy változtatják, amikor már eléggé megszoktuk, hogy fehér, nem is tudom hány remake-en keresztül.

(#118611) aelod válasza brownus (#118610) üzenetére


aelod
veterán

És ez már rasszizmus :F Baj van a fejekben. :U

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#118612) perempe válasza atike (#118564) üzenetére


perempe
addikt

miért mellékszereplő Mahershala Ali (Don Shirley)?

* Brahms: 4. szimfónia *

(#118613) marilllyo válasza perempe (#118612) üzenetére


marilllyo
veterán

Mert fekete... mi másért! ;]

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#118614) .LnB válasza perempe (#118612) üzenetére


.LnB
titán

Mert nem ő volt a sofőr. ;] Ja nem, tényleg, ezért: (#118613) marilllyo :DDD

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#118615) vond


vond
MODERÁTOR

Húúú bazzeg, mi van itt (már megint). :Y

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#118616) lezso6 válasza brownus (#118610) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja hát igen, a változtatás zavar. Ugyanígy visszafelé is, mindegy milyen bőrszínből milyen bőrszín lesz. S azért, mert aki megváltoztatja, az nyilván okkal teszi, hisz neki valamiért nem tetszik az eredeti bőrszín. Tehát nagy valószínűséggel rasszista. Pl ha a diverzitás nevében teszi, akkor biztosan az.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#118617) brownus válasza aelod (#118608) üzenetére


brownus
veterán

magyarországon egy meleg, egy meleg pár még el tud éldegélni, házasodni már nem. gyermeket örökbe fogadni rohadt sok idő, energia és pénz befektetéssel lehet csak. vért adni tilos nekik. szóval eléggé diszkriminálják őket.

és menjünk kicsit keletebbre, hogy ott hogy bánnak a melegekkel... szóval szükség van az ilyen filmekre, ahogy nézem még sokáig az lesz.

igen, nekem ez a normális, hogy mindenki úgy él ahogy szeretne, azt csinál amit akar, míg mások szabadságát nem korlátozza. élni és élni hagyni.

még1x elnézést, ha megbántottalak, nem állt szándékomban, bár, volt bennem egy kis szurkálódásra való inger...

(#118616) lezso6 ,

Ja hát igen, a változtatás zavar. Ugyanígy visszafelé is, mindegy milyen bőrszínből milyen bőrszín lesz. S azért, mert aki megváltoztatja, az nyilván okkal teszi, hisz neki valamiért nem tetszik az eredeti bőrszín. Tehát nagy valószínűséggel rasszista. Pl ha a diverzitás nevében teszi, akkor biztosan az.

azt nem tudhatjuk. vagy mert unalmassá, megszokottá vált és azért? vagy csak kíváncsi..

[ Szerkesztve ]

(#118618) lezso6 válasza brownus (#118617) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az filmek meleg-kvótáztatása mégis hogy oldja meg az itthoni társadalom homofóbiáját? Aki homofób, az pont azért nem fogja megnézni, mert a fóbiájának tárgya van a filmben. Oktatással kell ezt megoldani, nem kvótázással, ami inkább csak ront, polarizálja a társadalom hozzáállását. Meg eleve akit zavar melegek a irreális túlreprezentálása az sem feltétlenül homofób. Pl engem zavar, mégis támogatnám a melegházasságot, mert nem gondolom azt, hogy egy meleg pár nem lenne képes felnevelni a gyereket vagy hogy a buziság látással terjed.

Ez amúgy komoly hogy nem adhatnak vért? :Y Hogy ellenőrzik ezt? Biztos így van? :F Csodálkoznék, ha egy véradás úgy kezdődne, hogy:
- Buzi-e vagy?
- Ööö... meleg vagyok, de ez hogy jön ide?
- Pfúj, nem kell a korcs homár véred, húzz innen a csába!

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#118619) brownus válasza lezso6 (#118618) üzenetére


brownus
veterán

egy-egy ember gondolkozását, hozzáállását lehet, hogy megváltoztatja, mert egy nagy kedvence pont egy meleget alakít, és miatta megnézi. (aztán tök véletlenül megeszik egy tudattágító izét:d), és a kettő együtt rádöbbenti arra, hogy a világ nem dől össze, ha ő mától szereti a melegeket is. és leveti magáról a homofóbiát. /az oktatás meg itthon... szörnyű

de tényleg ennyire túltolják a melegeket/transzneműeket/stb?? sztem nem, csak így oscar idején belekerül egy-egy film a nagyon sok film közé és emiatt könnyebb kiszúrni őket.

[ Szerkesztve ]

(#118620) Viszlát válasza lezso6 (#118618) üzenetére


Viszlát
addikt

Dehogynem adhatnak, csak jó ideig próbálták őket kiszűrni (leginkább a férfiakat), nem homofóbiából, hanem a magas arányú HIV fertőzöttség miatt, ami szerintem több mint jogos. Az utóbbi években egyébként is jelentősen enyhültek a korlátozások sokfelé (itthon is), annak következtében, hogy csökkenni kezdett a fertőzöttek száma.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#118621) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

hú, de szép nagy takarítás lesz itt nemsoká..

(#118622) aelod válasza brownus (#118617) üzenetére


aelod
veterán

gyermeket örökbe fogadni rohadt sok idő, energia és pénz befektetéssel lehet csak

Nem csak nekik a hetero pároknak is.

vért adni tilos nekik

Uram segíts meg :W Te látod is miket írsz?

igen, nekem ez a normális, hogy mindenki úgy él ahogy szeretne, azt csinál amit akar, míg mások szabadságát nem korlátozza. élni és élni hagyni.

Viszont ezen életvitel folytán ha erkölcsileg és morálisan másokat zavarna azt én nem tolerálom és hangot adok neki. Pl. amikor deviánsok papi reverendában parádéznak sípot fújva Emmamával a belvárosban.

(#118619) brownus

de tényleg ennyire túltolják a melegeket/transzneműeket/stb?? sztem nem, csak így oscar idején belekerül egy-egy film a nagyon sok film közé és emiatt könnyebb kiszúrni őket.

Ez biztos a véletlen műve...

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#118623) Cs1csó válasza Viszlát (#118620) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez szerintem sem igaz, ugyanis akárki lehet HÍV vírussal fertőzött - vagy bármi mással - és ezért a levett vért meg is vizsgálják - és persze tájékoztatnak is ha találnak valamit -
Ha jól emlékszem a "nagy" tasak - kb. 450ml - mellett egy kis üvegcsében is vesznek el vért DIREKT vizsgálatra.
Nyílván nem teljes vérképet fognak készíteni nem a koleszterint vagy hasonló dolgokat néznek hanem kórokozókat keresnek.

(#118624) vond válasza lezso6 (#118618) üzenetére


vond
MODERÁTOR

"Csak" egy kérdés van a véradás előtti kérdőíven, hogy férfiként létesített-e már azonos neművel szexuális kapcsolatot, vagy valami ilyesmi. Ha beikszeled, akkor a doki lehet, hogy tesz még fel kérdéseket, mielőtt vért adsz, ezt nem tudom.

Amúgy a véradás melletti "alap" vizsgálatokban pont benne van a HIV is, a Hepatitis, és egyebek mellett.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#118625) lezso6 válasza Viszlát (#118620) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja hát így már teljesen világos, érthető, köszi. Logikus is, hisz a férfi melegek azok úgy tudom sokkal gyakrabban váltogatják a partnereket, ilyen férfitermészet.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#118626) #48613632 válasza lezso6 (#118618) üzenetére


#48613632
törölt tag

"Az filmek meleg-kvótáztatása mégis hogy oldja meg az itthoni társadalom homofóbiáját?"
Társadalmi jellegű beszélgetésekkel, mint pl ez itt. Neked, vagy bárkinek szemet szúr a dolog, hogy pl két férfi megfogja egymás kezét.
Addig, amíg ez szemet szúr, van benned erre fóbia. Persze, ennek is vannak szintjei, nem fekete-fehér a dolog.
Az 50-es években, hasonló volt a helyzet a feketékkel. Elkezdték társadalmi szinten nyomni, és mára megszokottá vált.
Muszáj tehát egymást helyreigazítani, de legalább érveket ütköztetni, és álláspontokat közvetíteni, hogy a valódi értékek között, ne tűnjenek fel, ezek az apró kis nyüanszok, amik amúgy az adott mű művészi értéket, nem befolyásolják. (Már amennyiben van neki, de ezt most inkább hagyjuk)

aelod
"Viszont ezen életvitel folytán ha erkölcsileg és morálisan másokat zavarna azt én nem tolerálom és hangot adok neki. Pl. amikor deviánsok papi reverendában parádéznak sípot fújva Emmamával a belvárosban"
Nem szeretnék politikai jellegű hozzászólásokat, s főként indulatokat gerjeszteni a topikban, ez mellett pedig előre bocs, ha beskatulyázlak, de van egy előérzetem ezzel kapcsolatban, ami pedig ennél jóval súlyosabb erkölcsi és morális problémákat feszeget annál, mint hogy ki kivel kefél ...

[ Szerkesztve ]

(#118627) aelod válasza #48613632 (#118626) üzenetére


aelod
veterán

Oké, engem aztán hidegen hagy mit gondolsz és ezt abszolút nem sértő vagy pejoratív értelemben írom neked.
Nekem ez a véleményem, a deviancia szexuális hovatartozástól független.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#118628) lezso6 válasza #48613632 (#118626) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Attól, hogy itt beszélünk a melegekről, semmit nem érünk el. Ez nem így működik. Neveltetés miatt anno nagyon fiatalkoromban én is rasszista, homofób meg még antiszemita is voltam. Nem azért "múlt el", mert sok cigányt, meleget meg zsidót láttam a filmekben, hanem azért, mert benőtt a fejem lágya.

Egyébként melegkvótázásra filmbéli példát nem is tudok felhozni, mert egyrészt nem figyelem, másrészt nehéz is őket észrevenni romantikus szál nélkül, ha nem azok a tipikus sztereotip kőmelegek. :D Inkább rasszokkal kapcsolatban látok problémát. Ott jópár filmnél tényleg irreális arányú felülreprezentálás van. Ami érthetetlen, hiszen úgy tudom amerikában a rasszizmus már egy jó ideje megoldott dolog. Akkor miért kell ma túltolni? Ki jár ezzel jól? A többi ország? De hát nálunk pl nincsenek is feketék.

Egyébként aelod szerintem pont egy jó példa arra, hogy a polarizáció miképp történik: ha nagyon nyomják, akkor annak lesz egy ellenereje. S épp ezért ellenzem ezt a kondicionálásra alapozó erőszakos kvótázást, mert provokatív azok számára, akik "nem bírják", s csak rosszabbak lesznek.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#118629) aelod válasza lezso6 (#118628) üzenetére


aelod
veterán

Egyébként aelod szerintem pont egy jó példa arra, hogy a polarizáció miképp történik: ha nagyon nyomják, akkor annak lesz egy ellenereje. S épp ezért ellenzem ezt a kondicionálásra alapozó erőszakos kvótázást, mert provokatív azok számára, akik "nem bírják", s csak rosszabbak lesznek.

Mert ez a természet rendje. Én tolerálom alapvetően, de amikor rámtukmálják úton útfélen természetes, hogy felháborodok, amiről nyilván nem a szerencsétlen melegek tehetnek vagy a rasszok hanem azok akik őket felhasználva érvényesítenek és felelnek meg egy lobbinak.

Meg eleve akit zavar melegek a irreális túlreprezentálása az sem feltétlenül homofób

Ezt írhatnám rasszokra is. Abszolút így van. :K

De nyilván egyszerűbb rasszistának és homofóbnak titulálni.

Mindegy nem győzködök itt senkit semmiről. Elengedtem a témát.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#118630) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Filmtopikban vagyunk meg?

Live-Die-Respawn

(#118631) Cs1csó válasza oriic (#118630) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem :DDD

(#118632) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Na, hogy ontopik is legyen:

Flawless (1999) (Hibátlanok)

Amikor a homofób rendőr (Robert De Niro) és egy transznemű (Philip Seymour Hoffman) egymás mellett lakik, s ki nem állhatják egymást, de aztán egy esemény miatt szükségük lesz egymás segítségére. Szerintem elég jó film, bár régen láttam, anno 7/10-re értékeltem.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#118633) aelod válasza lezso6 (#118632) üzenetére


aelod
veterán

Na igen ez egy jó film volt.

(#118631) csicso82

[link]

:DDD ;]

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#118634) lezso6 válasza aelod (#118633) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez a jelenet hatalmas. :D A True Romance egy zseniális film.

A szinkronos verzió is jó. :K

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#118635) Viszlát válasza lezso6 (#118628) üzenetére


Viszlát
addikt

Ami érthetetlen, hiszen úgy tudom amerikában a rasszizmus már egy jó ideje megoldott dolog.

Rosszul tudod. Alkalmazkodtak az emberek a megváltozott körülményekhez és többnyire befogják a szájukat a következmények miatt, de a megoldástól ez nagyon messze van. Közeledni nem is nagyon fognak hozzá, mert mindegyik oldalon bőven vannak rasszisták, totál elcsúszott ez is. Nekem voltak fekete beosztottjaim, körülbelül másfél percig tartott, hogy megpróbálják rámhúzni a rasszista jelzőt amikor fegyelmeznem kellett egyikőjüket. Filmbe illő jelenet volt, ahogy egy pillantás alatt egységbe verődtek és nekem ugrottak, azt vártam mikor emeli fel az egyik az öklét Black Power-t kiáltva... Az ő szemükben én csak és kizárólag egy fehér ember voltam aki el akarja nyomni a feketéket, hiába okozott a csákó majd' 200e fontos kárt a cégnek. Persze HR-es ügy lett belőle, ahol nekem kellett bizonygatnom, hogy ÉN nem vagyok rasszista. És ez csak Anglia, ennél az USA sokkal de sokkal durvább...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#118636) koncsik válasza oriic (#118630) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

+1 :R

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#118637) lezso6 válasza Viszlát (#118635) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

De az nem rasszizmus. Az rasszistázás. Az más. Oh, wait... ja nem. :DDD :O

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#118638) Mik76 válasza lezso6 (#118637) üzenetére


Mik76
senior tag

Az a baj a fekete pokemberrel hogy az a VALOSAGBAN feher. Jezus is feher. Aki azt gondolja hogy zsido volt az valami osszeeskuves aldozata. ;]

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#118639) Tibiajax válasza Mik76 (#118638) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

(#118640) #48613632 válasza Mik76 (#118638) üzenetére


#48613632
törölt tag

EZ most akkor lehet, hogy kiveri Nálad ;]

(#118641) Mik76 válasza #48613632 (#118640) üzenetére


Mik76
senior tag

Hehehe... Ez jonak tunik. Majd meglesem. Manapsag megneztem par filmet ami igencsak a depressziv vonal hataran mozgott ugyhogy ramfer egy kis rohoges. :D

Tibi: Sajnos szerzoi jogok miatt Kanadaban nem jatszhato le a klipp de "in Kevin Smith we trust". :)

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#118642) DrTechnoid válasza #48613632 (#118640) üzenetére


DrTechnoid
őstag

(#118643) brownus válasza Tibiajax (#118621) üzenetére


brownus
veterán

(#118644) brownus válasza #48613632 (#118640) üzenetére


brownus
veterán

(#118645) Tibiajax válasza brownus (#118643) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

félreértés ne essék, én felőlem ott és annyit beszéltek langyosokról, amennyit csak akartok...
de témánál maradva.. megnéztem pár filmet az elmúlt hét során - kihasználva hogy betegen döglöttem otthon -, de a jó néhány filmből egyetlen cím az, amire azóta is vissza-vissza gondolok, és nagyon jó érzéssel. sosem találnátok ki, melyik volt az.. a mid90s.
én mindig is hangoztattam néhány nemkőbe vésett tibi-szabályt, melyekkel viszonylagos könnyedséggel definiálhatjuk mind magunknak, mind más beszélgetőtársunknak a megtekintett filmeknek színvonalát. ezek közül az egyik ilyen fő szabály, az ami be-be villan napok múlva is - szabály. 35 évnyi film-makec tapasztalat alapján nagy biztonsággal állíthatom, hogy igenis az a film, melyekre több nap után is, sok nap után is, vagy még több idő után is melegséggel, kellemes érzéssel gondolsz vissza illetve, konkrétan be-be ugranak képkockák és ezekre szívesen emlékszel vissza. ez így leírva kicsit butácskának hangozhat, de egyszerűségében rejlik az ereje. és azt gondolom, működik ez a dolog másoknál is, nem csak az én kis fejemben. nos, ez a csoda kis mid90 pont ilyen

[ Szerkesztve ]

(#118646) brownus válasza Tibiajax (#118645) üzenetére


brownus
veterán

ez így okés is, nekem ilyen a green book, és az új black pókica is. viggot imádom, le is kaptam az utóbbi pár filmjét amiket még nem láttam. (Távol az emberektől, Jauja, Kétarcú január)

ezt a mids90-et betettem a nézendők közé

viszont kicsit csalódtam benned, és még mindig van bennem egy kis rosszallás, mert a dudavadászok nem jött be. de lehet nálam nem volt meg a hangulat, de rohadtul fárasztó volt, és kilőttem 20 perc után... de a spinék jók voltak :d

(#118647) Tibiajax válasza brownus (#118646) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

várj. állj. én végül a dudavadászokat nem is néztem meg! mindebből kifolyólag nem is ajánlhattam, ha jól emlékszem, csak nagy mérgemben írtam azt anno, még a csoda roma végigszenvedése után, hogy na akkor most megyek inkább és megnézek valami habkönnyűt.. pl a cickóvadászokat
:D de aztán végül elmaradt.. lehet, valami meccs volt pont

(#118648) Realradical válasza lezso6 (#118565) üzenetére


Realradical
őstag

Halkan megjegyzem, hogy ez nem új dolog. Fekete pókember 2011-ben is volt már a képregényben.

A Merida a bátorra is jöttek a "már megint egy hercegnős mese" megjegyzések. Amikor meg megkérdezed, hogy na miért mikor volt erős női karakteres film, vagy mese utoljára, akkor meg persze ping timeout. :N

szerk:
Most nézem mi folyt le.
Főleg ez az oka annak, hogy nem akarok visszaköltözni Mo.-ra soha. Pont annak amit írsz a tesztekről és a vegyesházasság, melegházasság szerepeltetése az ami megoldja a társadalmi gondokat. Nyilván nem nekem fog változni a gondolkodások vén f**z létemre, hanem a következő generációnak.
Szerintem tök jó dolog, hogy a főzős, meg randi műsorokban meleg párok is vannak. A gyerekcsatornákon down kórral élő gyerek is vannak a műsorokban. Sokkal több a nem-fehér reprezentáció a TV-ben. Ez mind jó dolog be kéne már látni.

Reggelente kb. mikor megyek melóba mindig látok két 10 év körüli fiút egyik tipikus árja a másik full fekete és nagy haverokként mennek a suliba. Tök jó elnézni őket, hogy fel se merül bennük ez mint különbség. Nem is látja.
Mióta kint élek a legjobb haverom egy iráni gyerek akit pl. nem mernék Mo.-ra invitálni egy túrára.
Koreai/Francia kollégám pl. tök rossz élménnyel jött vissza mert az emberek éreztették velük, hogy nem ide valók. Fekete Argentín barátom mai napig ki van, hogy mennyi inzultus érte 4 nap alatt.

Na bocs csak kijött. Nem lenne szabad hagyni, hogy ezek a faktorok befolyásolják a hozzáállást 2019-ben.
Nem csak neked @lezso6, csak úgy általában (is értendőek a fentiek)

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#118649) PuMbA


PuMbA
titán

Alita 60 milkát hozott Kínában az első hétvégén. A Ready Player One is így indult és végül 220 milkát szedett be ott, ezzel megmenekülve a pénzügyi bukástól :) Reméljük tartják magukat a dolgukhoz és ezzel kicsit marad a manga műfaj Hollywoodban, mert ha nem, akkor ezzel megint a próbálkozások száma és a változatosság fog csökkenni és több hasonlóbb filmre számíthatunk, ami senkinek se jó.

[ Szerkesztve ]

(#118650) pohár válasza PuMbA (#118649) üzenetére


pohár
félisten

ha jól tudom, együtt startolt Japánnal a premier, a szülőhazájában is csak megnézem páran azért majd... :))

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.