Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#119551) erahurka válasza vond (#119550) üzenetére


erahurka
félisten

Hát Margó Robi elég csábító benne :K

(#119552) #75376384 válasza erahurka (#119547) üzenetére


#75376384
törölt tag

Én azért remélem, hogy nem sokban fog emlékeztetni a brigantikra. Szerintem a leggyengébb filmje a mesternek. Na jó a kill bill széria (?) azért rosszabb volt szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#119553) erahurka válasza #75376384 (#119552) üzenetére


erahurka
félisten

Ne már, a Brigantyk az egyik legjobb filmje! Nekem a westernjei nem erősek annyira, főleg a Django. De reméljük ha már LA akkor közelebb lesz a Ponyvaregényhez mint az újabb filmjeihez
Mekkora lenne valami Vincent Vega cameo vagy ilyesmi!

(#119554) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Bill & Ted Face the Music 2020 nyár.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#119555) hoffman_ válasza Tibiajax (#119515) üzenetére


hoffman_
nagyúr

feldobtad az estém, jó sz*r nap volt ez a mai, de nem bírtam ki röhögés nélkül így a végét.

- mi ez, tartósított hegyi levegő?
- hátt nem egészen...

imádom. :d köszi!

szerk.:

emiki6 #119543 - na meg ez még kellett, jól esett, thx :))

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#119556) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Bumblebee (2018) (Űrdongó)

Egész jól indul, de aztán ehh. A film főszereplője szokás szerint egy fiús lány. Akinek a karaktere egyébként egész jó lenne, csak aztán nagyon hamar elfogy a film, s jót nem igen tudok mondani azon kívül, hogy vicces volt. Pl a nőnemű decepticon az nagyon durván abszurd és erőltetett volt. Összességében egy gyenge 5/10.

Inkább ajánlanám mindenkinek ezt a TRANSformerst.

#értékelés

[ Módosította: vond ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#119557) emiki6 válasza hoffman_ (#119555) üzenetére


emiki6
veterán

"feldobtad az estém, jó sz*r nap volt ez a mai, de nem bírtam ki röhögés nélkül így a végét."
Ez jutott erről eszembe: [link]
Amúgy engem is behúzott a csőbe Tibi... Kénytelen voltam végignézni a bűnvadászokat a linkelt időpontttól.... Telefonon... :U

A Toothlesses cuccot elsősorban neked linkeltem, másodsorban asszem Viszlátnak. :K

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#119558) lionshamlet válasza Tibiajax (#119195) üzenetére


lionshamlet
senior tag

Ezek a jegyarak most hogy vannak?
En ugyanennyit fizettem nehany hete egy normal vetitesert.
Cc-westend-üveg.

(#119559) nyesix válasza PuMbA (#119505) üzenetére


nyesix
senior tag

ez a logika azért hibás, mert amit kiadnak BD-n, azt tuti, hogy 16:9-es képarányú TV-n fogod megnézni. Ami írtam épp abból is az látszik, hogy kezdik ezt felismerni, és egyre több a 16:9-es TV n, fekete sávok nélkül élvezhető tartalom.
Vannak a BD n kiadott UHD filmben fekete sávos, és sáv nélüli full screeen jelenetek is.
Ez fura.
Meghogy aranyárban veszel jó TV-t, amin az UHD tartalomból nem mindent jelenítenek meg a sávok miatt :DDD
Sávokkal meg nézzük a moziban (nyilván nem mert ott más a vászon képaránya)

(#119560) PuMbA válasza nyesix (#119559) üzenetére


PuMbA
titán

A Blu-ray-eken a szabvány felbontás 16:9-es, hiszen van sok 16:9-es film. Például a Keresztapa is ilyen vagy az Avatar meg még sok más :) Nem most jelentek meg az ilyen filmek, eddig is volt csomó, csak valószínűleg nem nézted őket. A 21:9 képarány is UHD és a lényeg, hogy ugyanazt a képet látod, mint a moziban, csak a TV panel teljes területe nincs kihasználva. Mivel mostanában kicsivel több popcorn film készül IMAX kamerákkal, ezért kicsit többnek tűnik az ilyen film.

[ Szerkesztve ]

(#119561) erahurka válasza lionshamlet (#119558) üzenetére


erahurka
félisten

Ez normál vetítés, a Dolby Atmos nem feláras. Fentről is jön hang, kb. észre se lehet venni hogy más.

(#119562) brownus válasza erahurka (#119547) üzenetére


brownus
veterán

végre :D

fucktantino

akkor kimegyünk bécsbe :D ha csak szinkron lesz :D

(#119563) erahurka válasza brownus (#119562) üzenetére


erahurka
félisten

Felirat nélkül nekem esélytelen. Legalább angol felirat kellene alá. Nem értem az OV vetítéseken miért nincs eredeti nyelvű felirat, simán beülnék azokra ha csak szinkron a másik alternatíva.

(#119564) FollowTheORI válasza brownus (#119562) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Bruce Lee... :C

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#119565) LendvaiFeri1 válasza brownus (#119562) üzenetére


LendvaiFeri1
addikt

Aljas nyolcasnál is volt asszem.

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#119566) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

The hate U give

Nem mindenhol ül rendesen, es ordenare heepiend figyel a vegen de azert bör ala megy. A föszereplö kiscsaj paradesat alakit, pedig probaltam fanyalogni egy darabig.

A film egy 2Pac szam sorara utal " The hate U give little infants fucks everybody" es fejti ki kellemetlenül, de nem brutalis eszközökkel.
Ha eredetiben nezed keszülj fel elvetemült feka akcentusra. Felirat nelkül szinte semmit nem ertettem volna. Viszont miert nezned szinkronnal...

#értékelés

[ Módosította: vond ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#119567) Tibiajax válasza lionshamlet (#119558) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

ez is sima normál vetítés volt, helló szia..
illetve, annyiban volt különlegesebb, hogy én megjelentem és befizettem rá a pénzemet.
az atmos iszonyat jó, simán észre lehet venni hogy más
a kis marvel ribinek még jót is tett, ahogy kigyulladtak a fotonok a testében, mintha ott lettél volna!

(#119568) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

nagyon ódákat zeng a zindex a Mi-filmről.... hát, meglátjuk majd
két marvel-mozi közt jó is lesz

[ Szerkesztve ]

(#119569) erahurka válasza Tibiajax (#119568) üzenetére


erahurka
félisten

Elég megosztó film lett állítólag, Böjtinek pl. nem annyira tetszett ha jól értettem Twitteren.

Amúgy csak szinkronnal nyomják, gratulálok a UIP-Dunafilmnek. Szerencsére ők hozzák a Kedvencek Temetőjét is...

(#119570) emiki6


emiki6
veterán

Találtam egy cikket, ami sorba rak minden marvel MCU-s filmanyagot és ott említettek pár "Marvel One Shots"-t. Szóval rákerestem mik azok és közben találtam 1-2 érdekes vagy jópofa kivágott jelenetet is. Összegyűjtöttem őket: [link]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#119571) emiki6


emiki6
veterán

Arra gondoltam, hogy a Marvel filmek oszályzásának egyik legjobb módja, mivel úgyis szubjektív a dolog, az újranézhetőségi faktor. Az Újranézhetőség elárulja, hogy alapvetően az adott személynek mennyire tetszett a film. Szóval itt az én listám

Iron Man - Párszor láttam és még fogom is
Hulk - nope
Iron man 2 - nem érzem azt, hogy újra kéne néznem
Thor - szintén
Cap America - nem igazán
Avangers - 2x láttam, de újra kell nézzem, sokat felejtettem, mindenesetre nem a kedvencem.
Iron man 3 - 1x elég volt
Thor 2 - 2x láttam, többet nem fogom
Cap America: Winter soldier - simán
GotG - bármikor
Avanagers: Ultron - nem-nem
Ant Man - szívesen újranézem, de nem kedvenc annyira
Cap America: Civil war - Pár újranézést még megér
Dr Strange - Kedvenc, bármikor
GotG 2 - Az első rész talán jobb volt, de ez sem volt rossz, újra akarom nézni, legalább 1x
Spiderman - soha többet, kínzás
Thor: Ragnarok - több újranézést is megér
Black Panther - Nem érzem, hogy szűkség lenne rá
Infinity war - Muszáj újranézzem még, de önállóan nem kezelhető, mindenképpen mérföldkő
Ant man 2 - Nem volt rossz, nemrég láttam, nem vonz az újranézése, talán majd ha elfelejtem mi volt benne.
Cap marvel - Több újranézést is megér, ha más miatt nem akkor Fury és a macska miatt biztos.

Összefoglalva:
Kevésbé szimpatikus filmek: Hulk, Ironman 2-3, Thor 1-2, Cap america, Ultron, Spider man, black panther.
Közepesek (?): Antman 2, Avangers
Jobbak: Iron man, Cap america 2-3, GotG 2, Ragnarök, Cap Marvel
Top: GotG, Dr Strange, (Infinity War?)

Első gondolatra könnyebbnek tűnt a rangsorolás, de egyre bizonytalanabb lettem, ahogy a vége fele haladtam, mindegy, most már ki nem törlöm... :D

Az endgame előtt mindenképp újra fogom nézni az IW-t, de érik az újranézése mostanában az Avangers, Iron man, CapAm 2-3, GotG 2, Ragnarök és Cap Marvel filmeknek.

[ Módosította: radi8tor ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#119572) ígyvanferi válasza emiki6 (#119571) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Abszolút on topic lesz a hozzászólásom: a muszájt írjuk már j-vel. :B

(#119573) emiki6 válasza ígyvanferi (#119572) üzenetére


emiki6
veterán

Igazad van. Tudat alatt néha elírom (ezt is meg még pár dolgot) és valamiért nem néztem át a hsz-t, hogy mit írtam el. :B

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#119574) brownus


brownus
veterán

(#119575) Tibiajax válasza emiki6 (#119571) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

fú, de most figyelj, csináljon akkor egy ilyen hsz-t minden topiklakó? szerintem tök jó lenne, meg hasznos. hogy mégis, ki hogyan, mint gondolja az összes marvel-filmet.. Viszlát kezdje pls!

xdd

(#119576) madgie válasza emiki6 (#119573) üzenetére


madgie
titán

Könnyű megjegyezni, tehén-ajak, mu-száj :D

(#119577) emiki6 válasza Tibiajax (#119575) üzenetére


emiki6
veterán

Nekem a fórum a blogom, néha leírok ilyen hülyeségeket, amiket örömmel keresek majd vissza évek múltán. :D
Nem mondom, hogy mindenki írja le, ez csak egy példa volt, hogy szubjektív szempontok alapján hogyan lehet kb rangsorolni egy ilyen filmszériát, ahol egy eléggé összetett struktúra van, több cselekményszállal, melyek változó módon kapcsolódnak egymáshoz.
Ez a módszer fejezi ki legjobban, hogy tudat alatt valaki melyik filmhez mennyire kötődik, mekkora élményt jelentett/jelent számára az adott film.

Az mondjuk tényleg érdekes kérdés,m hogy Viszlát számára melyek a top marvel filmek. :D

madgie: nem az a baj, hogy nem tudom megjegyezni, hanem, hogy úgy rontom el, hogy nem veszem észre, mert valamiért automatikusan rosszul írom néha. Tudom jól, hogy j, de hiába...

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#119578) madgie válasza emiki6 (#119577) üzenetére


madgie
titán

Viszlátnak, Marvel? A harmadik New York-i csatában félig lebénult Hulk vesz egy farmot Missouriban, ahol egy vak kislánnyal köt különös barátságot, együtt jellemfejlődnek zoknikötés során és mély kétsorosokkal segítik át a kislány bátyját a pubertáskor csomolungmai nehézségein. Közben Hulk beleszeret a kislány anyjába, akinek egész Missouri legjobb zoknikötőtűje van, majd együtt csattogtatják a tűket a verandán a vidéki vérvörös naplementében.

Minden snitt két és félperces, atomlassan pásztázó kamerával.

(#119579) Viszlát válasza madgie (#119578) üzenetére


Viszlát
addikt

:))

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#119580) vond válasza madgie (#119578) üzenetére


vond
MODERÁTOR

:DDD :DDD :DDD

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#119581) sixpak válasza madgie (#119578) üzenetére


sixpak
nagyúr

Zseniális... :D :R

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#119582) Bad Pritt válasza madgie (#119578) üzenetére


Bad Pritt
félisten

A vak kislányt játszhatná Daniel Day-Lewis. Ezzel a szereppel csábítanák vissza a színészkedéshez és ő lenne az Akadémia történetében az első, akit jelölnek a legjobb férfi és női mellékszereplő díjára is egyazon szerepért, ezt a merészséget természetesen itt mindenki fikázná, Viszlát meg mindenki leiskolázna.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#119583) aelod válasza Bad Pritt (#119582) üzenetére


aelod
veterán

De egy néger vak kislányt játsszon aki transznemű vagy leszbó legalább. ;]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#119584) Tibiajax válasza madgie (#119578) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

atomlassan pásztázó kamerával
ahhh.. igen..:) ez egy nagyon erős jópont V-nél

(#119585) gyuromoj


gyuromoj
veterán

John Wick 3 új előzetes

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#119586) Viszlát válasza Tibiajax (#119575) üzenetére


Viszlát
addikt

Velem sokra nem mennétek nyilván, kétszer csak az első Iron Man-t láttam, még amikor újdonság volt ez az egész képregényesdi. A többit emiki listájáról mind láttam a második hangyás film kivételével, de újranézni eszem ágában sincs egyiket sem, mert bár volt amelyik kiemelkedett az átlagból (GotG, Civil War), egyik sem babgulyás, hogy érdemes lenne felmelegíteni. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#119587) sixpak válasza Viszlát (#119586) üzenetére


sixpak
nagyúr

Asszem én nyertem, emiki6 listájából csak a Dr. Strange volt meg....és mivel, ha jól láttam, azt értékelte a legtöbbre, ezért el sem tudom képzelni milyen lehet a többi. :D

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#119588) LendvaiFeri1 válasza gyuromoj (#119585) üzenetére


LendvaiFeri1
addikt

Nagyon várós. :K

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#119589) LendvaiFeri1


LendvaiFeri1
addikt

Marvel Studios’ Avengers: Endgame | “Honor” TV Spot

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#119590) Tibiajax válasza Viszlát (#119586) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

tudom V, megint csak ironizálni próbáltam.... nem sikerült :)

(#119591) erahurka válasza sixpak (#119587) üzenetére


erahurka
félisten

Ha már Dr. Strange akkor én a Dr. Strangelove-ot preferálom ;)

(#119592) sixpak válasza erahurka (#119591) üzenetére


sixpak
nagyúr

Nüansznyi különbség van csak köztük. :D

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#119593) brownus válasza madgie (#119578) üzenetére


brownus
veterán

(#119594) madgie válasza Bad Pritt (#119582) üzenetére


madgie
titán

Nem hittem, hogy megérem, hogy az emberiség nagy részének nem személyi számítógép jut eszébe a PC rövidítésről :O

(#119595) hhenry válasza gyuromoj (#119585) üzenetére


hhenry
őstag

Csak jöjjön már

(#119596) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

Most végre eljutottam Marvel kapitány mozijára. Szerintem nagyon látványos volt, a fordulat remekül lett tálalva, de teljesen beleillik a mai trendbe, sőt továbbviszi bőven: a nők faszák, tökösek, a férfiak meg bénák, szerencsétlenek, még Fury is. Nem érte meg a 2 ropit, de a mekis vanilia shake még mindig nagy fincsi

#értékelés

ui.:
nem volt vicces, hiába állítják egyesek

Éppen csak jobb, mint a Fekete Párduc

(#119597) hhenry: vannak ellentétes vélemények is, szóval vedd figyelembe azokat is :D

[ Módosította: vond ]

Resistencia eterna

(#119597) hhenry válasza bagyulajuve (#119596) üzenetére


hhenry
őstag

Én még nem láttam de ezek alapján otthon nézős lesz

(#119598) Cs1csó válasza madgie (#119594) üzenetére


Cs1csó
félisten

A kettős keresztre meg nem egy telefonálási funkció, hanem - nem is tudom pontosan mi az amire használják hesteg?

(#119599) emiki6 válasza sixpak (#119587) üzenetére


emiki6
veterán

Az, hogy nekem a Dr Strange a kedvencem az nem azért van, mert az a legjobb. :N Szóval ebből ne vonj le következtetéseket. Ez olyan, mint a zene, mindenkinek más tetszik jobban.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#119600) sixpak válasza emiki6 (#119599) üzenetére


sixpak
nagyúr

Értem.
Holnap amúgy Aquaman lesz az esti program.
Aztán van egy másik szuperhiró film, ami '95-ben játszódik, valami újabb produkció, kollégám ajánlotta, na azt is megnézem.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.