Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#119401) sixpak válasza Fred23 (#119399) üzenetére


sixpak
nagyúr

Elég jó. :K

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#119402) Mik76 válasza oriic (#119383) üzenetére


Mik76
senior tag

Lehet nem artana jelentkezned neked is a Wetahoz. Szep munka! Es gyors! :C

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#119403) pohár válasza Mik76 (#119402) üzenetére


pohár
félisten

protezsáld már be hallod... :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#119404) BITBOYS válasza pohár (#119403) üzenetére


BITBOYS
addikt

+1 :DDD

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#119405) gyuromoj


gyuromoj
veterán

A gyászoló asszony átka, a Démonok között univerzum része.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#119406) vans?


vans?
őstag

Nem tudom, volt-e mar, de ma 22:00 National Geographic - Free Solo.

hábm bábm

(#119407) perempe válasza vans? (#119406) üzenetére


perempe
addikt

nekem is eszembe jutott, de elmulasztottam beírni.

tegnap ment a Kék bársony (Blue Velvet) c. David Lynch film a Film Mánián; megéri megnézni egyszer, ott gyakran ismételnek.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#119408) Tibiajax válasza gyuromoj (#119405) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

ez miért spoiler? köztudott

(#119409) Pitterix


Pitterix
őstag

Chang-gwol----Rampant

Harcművészet, Kung Fu, zombik, kardok, egy süttürüttü felemelkedése a trónra, dráma, szerelem, stb....
Egyszer nézhető.

6/10

#értékelés

[ Módosította: vond ]

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#119410) gyuromoj válasza Tibiajax (#119408) üzenetére


gyuromoj
veterán

Nem tudtam, féltem nehogy lelojjem valakinek. :R

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#119411) No.01


No.01
őstag

Itteni ajanlasra neztuk meg a Leave no trace-t.
Utobbbi idoben film meg nem volt rank ekkora hatassal. Csak ajanlani tudom.
10/9

A masik a Simple Favor volt.
Szerintem is Anna Kendrickhez jobban passzolnak a vigjatekok, de osszesegeben egyaltalan nem volt rossz! A csavar szeritnem feldobja foleg, h az elejen azt hittem ez v.mi mezes-mazas ize lesz. Kellemes meglepetes.
10/7

#értékelés

[ Módosította: vond ]

(#119412) Ispy válasza Mik76 (#119326) üzenetére


Ispy
veterán

Mindig eszembe jut, hogy te direkt kinzod magad ezekkel a filmekkel? ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#119413) aelod válasza Mik76 (#119326) üzenetére


aelod
veterán

Az elmúlt időszak egyik legjobb akciója. Ha neked bűzlik a macsó nézd meg a brokeback mountain-t ;] :DDD

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#119414) Cs1csó válasza aelod (#119413) üzenetére


Cs1csó
félisten

Brokeback Mountain nagyon jó film, bár kell hozzá gyomor.

(#119415) aelod válasza Cs1csó (#119414) üzenetére


aelod
veterán

Meghagyom az erős gyomrúaknak :K ;)

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#119416) Cs1csó válasza aelod (#119415) üzenetére


Cs1csó
félisten

Egyszer láttam - nem lett gond - de többet inkább nem. Ettől függetlenül jó film, komoly mondanivalóval.

(#119417) fateless válasza aelod (#119413) üzenetére


fateless
veterán

Ha Keanu Reeves testesíti meg a macho figurát, akkor a világ megérett a pusztulásra ;]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#119418) aelod válasza fateless (#119417) üzenetére


aelod
veterán

Nekem tetszett a film. Semmi CGI szarság és az összes jelenetnél begyakorolt/megtanult mozdulatok voltak. Fent van a kiképzése yt-on a szerepre, mindent ő csinált. Ritka az ilyesmi a mai műanyag világban.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#119419) fateless válasza aelod (#119418) üzenetére


fateless
veterán

Tetszhet neked a film annak ellenére, hogy másnak nem, ezzel nincsen gond.
Csak ne ő legyen a macho példakép a társadalmunkban.

Egyébként amióta a lőfegyverek megjelentek, azóta már nem az izmos, nagydarab emberek a jó katonák, hanem a 160 centis, sovány és szívós emberek, akik jóval tovább bírják a megpróbáltatásokat, de könnyebben rejtőznek, lopakodnak. A dinamikus izom nem olyan látványos, viszont hasznosabb, mint a 60-as bicepsz
Mennyivel könnyebb dolga van egy kis termetű felderítőnek, mint egy két méteres csupa izom emberkének...
De attól még nem lesz férfias...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#119420) aelod válasza fateless (#119419) üzenetére


aelod
veterán

Ki mondta, hogy macho példakép? Egy kérlelhetetlen bosszútól vezérelt gyilkológépet alakít egy pörgős remek akciófilmben rendkívül hitelesen. Ennyit mondtam csak.

Egyébként amióta a lőfegyverek megjelentek, azóta már nem az izmos, nagydarab emberek a jó katonák, hanem a 160 centis, sovány és szívós emberek, akik jóval tovább bírják a megpróbáltatásokat, de könnyebben rejtőznek, lopakodnak. A dinamikus izom nem olyan látványos, viszont hasznosabb, mint a 60-as bicepsz
Mennyivel könnyebb dolga van egy kis termetű felderítőnek, mint egy két méteres csupa izom emberkének...

Ez meg wtf? :U Keanu minden csak nem nagydarab és izmos :DDD De akkor is ez most hogy jött ide?

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#119421) LendvaiFeri1 válasza aelod (#119418) üzenetére


LendvaiFeri1
addikt

+1

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#119422) fateless válasza aelod (#119420) üzenetére


fateless
veterán

Nem is értem, mit nem értesz. :F

A Macho figurával te illetted a karaktert.

A leírást pedig csak kiegészítésként írtam, hogy most már nem az a jó katona, aki egyébként a "tipikus macho". Mellesleg tévesen írtam, mert nem a lőfegyverek, hanem a modern ismétlő fegyverek óta van így, csak nem voltam alapos.

De nem "ellened" írtam ezt le, nem kell védekezned...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#119423) aelod válasza fateless (#119422) üzenetére


aelod
veterán

Nem védekezés mert nem vettem támadásnak egyszerűen nem értettem mire fel írtad ezeket.

A Macho figurával te illetted a karaktert.

Igen mert egy férfi aki kiáll a szeretteiért. Lehet ezt machonak is titulálni tökmindegy. Mellesleg nem katona hanem egy bérgyilkos ami teljesen más. Mindegy más nézeteket vallunk. Én várom a befejező részt :K

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#119424) brownus válasza Cs1csó (#119414) üzenetére


brownus
veterán

fej vagy gyomor?

:D

(#119425) Cs1csó válasza brownus (#119424) üzenetére


Cs1csó
félisten

"Az ég kék, a víz nedves"

(#119426) fateless válasza aelod (#119423) üzenetére


fateless
veterán

A katona rész nem a filmbeli karakterről szól közvetlenül.
Azóta lett ideálisabb egy általam leírt jegyekkel rendelkező ember katonának, amióta a modern lőfegyverek jelen vannak. A filmekben is átalakult már emiatt (is) a főhős karakter a Stallone-s vagy Schwarzenegger-es karakterekből a Jet Li, Tom Cruize, Keanu Reeves karakterekké a vérbeli akcióhős, mióta inkább a technikás közelharc és a lőfegyverek dominálnak erőteljesebben. Persze ebben benne van az a háttér is, hogy mindig is könnyebben azonosulunk a Dávidokkal, akik legyőzik a Góliátokat. Érdemes megnézni a szuperhős karaktereket is, ott is a gonosz ritka kivételtől eltekintve nagy és erős, és a kicsi, gyenge, de technikás és rafinált jó győz. Épp ezért jó látni egy Hulk-ot, aki nem a sztereotíp szuperhős.

Visszatérve a filmhez, ha már onnan indultunk: nekem épp azért nem tetszik igazán a film, mert annyira nincs köze a valósághoz. Sokkal extrémebb akár ez, akár egy mostani FF film, mint az általános akciófilmek, amik mondhatni naggyá tették ezt a kategóriát. Persze, sok valótlan volt egy Bad Boys-ban, egy Die Hard-ban, de számomra még egy MI is könnyebben elhihető, mint egy John Wick film. Nem azt várom, hogy legyen valósághű egy film, nem erről van szó, egyszerűen csak az a tény, hogy egy Batman karakterű "szuperhős" sem lenne képes arra, amire John Wick barátunk a filmben, pedig az fikciós képregényhős.
Nem kezdek el belekötni abba, hogy mitől robban fel egy autó attól, hogy balesetezik és hasonlók, csak az, hogy futás közben egy maroklőfegyverrel mindig célba találni már brutális túlzás számomra, amivel nem lenne gond, ha egy-egy alkalommal megtörténne, de folyamatosan az megy. Oké, ez most egy modernkori western, és ahogy abban az időben sem lehetett csípőből tüzelni pontosan, úgy ebben sem, el is fogadom, hogy ilyen szinten kell ezt kezelni, csak nehéz megemésztenem, mert több fantázia kell számomra ehhez, mint akár egy Marvel vagy DC meséhez.
Nincs azzal gond, ha egy John Wick vagy FF kikapcsol valakit. Inkább azt sajnálom, hogy az akciófilmek egyre nagyobb része tolódik el ebbe az irányba és válik a filmszakmában követendő mintává.

brownus #119424
Na igen, az a tipikus akciófilm számomra. (Feleségem nem is érti, hogyan tudom bármikor újra nézni élvezettel, sőt, még prédikációkban is felhasználni)

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#119427) atike válasza aelod (#119415) üzenetére


atike
nagyúr

+1

(#119428) aelod válasza fateless (#119426) üzenetére


aelod
veterán

Ne gondold túl. Nem tetszett? Kifejtetted. Nem értek egyet. Lépjünk tovább :K ;)

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#119429) brownus


brownus
veterán

Ez jópofa :) [link]
És a hivatkozott tánc :d [link] nem.semmi a srác :)

(#119430) Viszlát válasza fateless (#119426) üzenetére


Viszlát
addikt

Te voltál hivatásos katona is, jól emlékszem? A Bourne filmekkel hogy állsz? :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#119431) brownus


brownus
veterán

daughter of the wolf , jó lesz .

Amúgy én őt szerettem volna ww-nek, :) bocs tibi

[ Szerkesztve ]

(#119432) aelod válasza brownus (#119431) üzenetére


aelod
veterán

Ez nagyon zsének tűnik.
Mi az a ww?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#119433) KaitouP válasza aelod (#119432) üzenetére


KaitouP
veterán

Wonder Woman?

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#119434) aelod válasza KaitouP (#119433) üzenetére


aelod
veterán

Annyit rövidítetek, hogy néha nem nagyon vágom miről is van szó.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#119435) Pearce


Pearce
aktív tag

'Flash' Shocker: Ezra Miller Writing Script in Bid to Stay On as Star (Exclusive)

"The actor is penning the script with superstar comics author Grant Morrison. "

[ Szerkesztve ]

(#119436) emiki6 válasza fateless (#119426) üzenetére


emiki6
veterán

A john wick egyértelmű, hogy nem reális, de ettől még viszonylag könnyen el lehet vonatkoztatni, a 2 már más tészta, de én még azzal is ki tudtam békülni.
A futás közben célbalövés talán olyan lehet, mint a lovasíjászat. :D
Nem feltétlen változott a macsó szerep, The Rock az új Swarci. Vagy nézz meg egy mai suparmant, thort, amcsikapcsit, stb. Persze vannak ellenpéldák is, régen nem tudom voltak e.
Amúgy én agyatlan régi akciófilmből még nem láttam jót, az újakból már többet. És itt a marvel filmeket nem vettem számításba.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#119437) PuMbA válasza emiki6 (#119436) üzenetére


PuMbA
titán

(#119438) brownus válasza aelod (#119432) üzenetére


brownus
veterán

várjuk ki a végét, ahogy a srác írja, Ever wonder what The Grey would be like if it starred Gina Carano instead of Liam Neeson? Well, here you go… :)

jaja, wonder woman

kici spoiler of dat end gém:
ez a haj :D remélem más húrokat is pengetni fog, és elénekel egy dizni dalt

milyen kis füle van....

[ Szerkesztve ]

(#119439) negyven2


negyven2
veterán

Ezen a héten jön az első előzetes is...

“I mean it’s one banana, Michael, what could it cost, 10 dollars?”

(#119440) sixpak válasza negyven2 (#119439) üzenetére


sixpak
nagyúr

:R
Nem emlékszem, hogy mikor vártam ennyire filmet, mint ezt.

Más: Free Solo durva volt, tegnap este, engem a hideg rázott végig, nem 100-as a tag, ez egyértelmű.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#119441) Ispy válasza sixpak (#119440) üzenetére


Ispy
veterán

És nem is végelgyengülésben fog meghalni 90 évesen, az is. :U

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#119442) vans? válasza sixpak (#119440) üzenetére


vans?
őstag

Parades volt szerintem HD-ban, keso este, kapaszkodtam neha a kanapeba azert. :D

hábm bábm

(#119443) LendvaiFeri1 válasza negyven2 (#119439) üzenetére


LendvaiFeri1
addikt

Végre! :K :C

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#119444) vond válasza negyven2 (#119439) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Brad Pitt-nek milyen fura feje van. Tisztára, mint egy fiatal Will Patton. :DDD
A film meg egy nagyváros, sőt, egy metropolisz. :K

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#119445) sixpak válasza vans? (#119442) üzenetére


sixpak
nagyúr

A hálószobai tévén (nem nagy) néztem este, de még úgy is hátborzongató volt, ma megismétlem vásznon, majd kapaszkodok. :D

Ispy: csoda, hogy még él. :K

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#119446) Viszlát válasza sixpak (#119440) üzenetére


Viszlát
addikt

Nekem már a 'The Walk' is bőven elég volt, úgyhogy ezt kihagyom szerintem...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#119447) Ispy válasza sixpak (#119445) üzenetére


Ispy
veterán

Most halt meg nemrég a szárnyasruhás világbajnok is, pedig ő a legjobbja volt a sportágának, csak egyszer nem jött ki a lépés.

Ez is nagyon durva...

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#119448) sixpak válasza Viszlát (#119446) üzenetére


sixpak
nagyúr

Hát igen, az sem olyanoknak való, mint én, aki egy székre felállva is szédül. :)

Ispy: durva ez is, itt nincs B terv. :D

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#119449) emiki6 válasza Ispy (#119441) üzenetére


emiki6
veterán

Pedig úgy mászik, hogy milliószor végigmászik kötéllel és csak akkor szabadon, ha neki már ez egy séta a parkban. Tudtommal.

Viszlát: Azt IMAX-ben néztem a Walk-ot, itthon biztos nem adná úgy, így nem tervezem újranézni.

Ispy: Egy igazi férfi az illető... :DDD

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#119450) Ispy válasza emiki6 (#119449) üzenetére


Ispy
veterán

Ezek az emberek nem azért halnak meg ideje korán, mert elbénázzák, hanem mert annyi extra tényező van, ami ha nem klappol, akkor game over. És minél többet kísértik a sorsot, annál nagyobb az esélye annak, hogy kijön a darázs a lyukból, azt jól pofánszúrja 300 méter magasan, azt csá.

Ez egy orosz rulett....de inkább ez, mint a balfasz, aki belövi magát, aztán 180-cal kocsikázik a belvárosban.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.