Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#118801) tibbike01 válasza lezso6 (#118800) üzenetére


tibbike01
őstag

És ha a top3 filmet kérdezném mi lenne az?

(#118802) Viszlát


Viszlát
addikt

Budapest

Véletlenül került elém ez a francia film, sok jót nem ígért, de kíváncsi voltam, ha már a fővárosunkat választották címadónak, hogyan is mutatják be azt. Jó nagy kalap kaki amúgy, minden szempontból, az már csak a ráadás, hogy néhány vágóképet leszámítva bárhol játszódhatna. A magyar karakterek a tipikus francia suttyók, az orosz paraszt és délvidéki ámerika belterjes alakjainak torz kombinációjából állnak össze, a lányok pedig szépek és nimfomániások egytől-egyig. Ja és minden röhejesen olcsó, a filmet látván az egyértelmű, hogy a filmgyártás túlságosan is az.

Azért egyszer röhögtem, a végén a stáblistánál, amikor felcsendült a 220 felett, na az egészen szürreális volt. :D

+1: a magyar címadók is érezték, hogy nem kéne bemocskolni a város nevét ezzel a filmmel és Legénybúcsú Bt. lett belőle...

#értékelés

[ Módosította: vond ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#118803) vond válasza Viszlát (#118802) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Mé' nem nézted meg inkább a Serious Man-t? :P :DDD

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#118804) Viszlát válasza vond (#118803) üzenetére


Viszlát
addikt

Megnéztem már, csak még ülepedik bennem. :)

A Budapestre meg túlzás lenne azt mondani, hogy megnéztem, végigtekertem kb. fél óra alatt, annyira szar volt, hogy ennél többre nem futotta tőlem. :D

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#118805) vond válasza Viszlát (#118804) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Jól van, jól van. ;)

Tegnap mondjuk én is bűnöztem, lefekvés előtt beindítottam ezt a Hunter Killer-t. ;] Kicsit gagyi, persze, meg túlzottan komolykodós, de egyébként teljesen nézhető volt. Sokkal rosszabbra számítottam. Azt hittem, bealszok rajta pár perc után, de fáradtan is simán végignéztem, sőt, néha még izgultam is. :D

(#118783) csicso82: Az a jelenetsor 1:45-től 1:48-ig tényleg állat volt. ;] A Mátrix 3 jutott eszembe, amikor azon a kis lyukon akarnak betörni, és bentről mindenki azt a pontot lövi ezerrel. :K

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#118806) Pitterix


Pitterix
őstag

Crazy Rich Asians

Romantika, dráma, gazdagság, keleti hölgyek a köbön.
Egy ilyen filmbe nem is kell más.

7\10

#értékelés

[ Módosította: vond ]

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#118807) Cs1csó válasza vond (#118805) üzenetére


Cs1csó
félisten

Tudtam, hogy ez lesz - más nem lehetett - de akkor is penge volt imádom az ilyen csontról fosztó halálosztó darálós fegyvert.

[ Szerkesztve ]

(#118808) Pierre75


Pierre75
senior tag

Green Book

Túlértékelt film, ahol a néző nem is a déja vu érzéssel küzd, érezve hogy ezt már látta, hanem durva klisékbe csomagolt giccsparádét kap, amit neki dobott össze a Dump rendezője.
A zene miatt végignéztem, de semmit se vesztettem volna ha kihagyom.

(A Vice-ra leszek kíváncsi, hogyan ábrázolja a tömeggyilkos Cheney-t.)

#értékelés

[ Módosította: vond ]

(#118809) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Valaki felvilágosíthatna a Gyűrűk Ura trilógiával kapcsolatban:
Nálunk anno mindhárom rész bővített kiadásban megjelent DVD-n, de BD-n nem adták ki magyar szinkronnal arra "házilag" tették rá a DVD szinkront.

Most látom kiadták a 2. és a 3. részt BD-n MAGYAR szinkronnal, de hol az 1. rész? Hol maradtam le?

A válaszokat előre is köszönöm!

(#118810) PuMbA válasza lezso6 (#118793) üzenetére


PuMbA
titán

Nincs 12 Angry Men (1957) :N

[ Szerkesztve ]

(#118811) lezso6 válasza PuMbA (#118810) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Jé, tényleg, pedig azt láttam. Az egy 9/10 biztos megvan, úgyhogy adtam neki annyit.

Jópár film van még valószínűleg, amit nem értékeltem, pedig láttam. 2016 óta kezdtem el csak az IMDB-t használni.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#118812) PuMbA


PuMbA
titán

The Hollywood Reporter

"The James Cameron-produced Alita came in third in North America with another $7 million for a domestic total of $72.2 million. Internationally, the big-budget Fox tentpole took in another $40.4 million for a foreign cume of $278.2 million and $350.4 million worldwide. In China, Alita's total is $112.1 million. Fox insiders maintain the pic has reached its break-even threshold, but outside analysts say it needs to earn $400 million or more to come out in the black."

Helyes :K 380 milkó biztos meglesz.

[ Szerkesztve ]

(#118813) #51177472


#51177472
törölt tag

Fizikai blu-ray filmeket mely weboldalakról érdemes rendelni? amazonról rendeltem eddig, tudtok esetleg más oldalt javasolni?

(#118814) Vikthor válasza #51177472 (#118813) üzenetére


Vikthor
nagyúr

xpress.hu vagy media marktokban van viszonylag sok film

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#118815) atike válasza Cs1csó (#118809) üzenetére


atike
nagyúr

Ez nem az? :F

(#118816) Cs1csó válasza atike (#118815) üzenetére


Cs1csó
félisten

Lehet, most vakarom a fejem a leírásban van 5.1-es magyar hang és a kiadás BD.

(#118817) Viszlát válasza atike (#118815) üzenetére


Viszlát
addikt

Hű de drága a magyar szinkron...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#118818) proci985 válasza Viszlát (#118817) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

a gyujtodoboz foruma is tanulsagos.

pont ugyanazokat a koroket rojak, mint 10+ eve. meg almodnak a dombornyomott digipackrol (ilyen volt kb az Akira es az Alien quadrologia elso batche), normalis minosegu magyar szinkronnal ( :DDD ).

nem tudom valamit javult-e a helyzet, de anno a DVDken a magyar DTS hangsavok keverese is siralmas volt, normalis hazimozival (ertsd egy 150ezres belepo onkyoval vagy egy 70ezres fules lanccal) hallgatva par kiveteltol eltekintve szornyuek voltak.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#118819) Viszlát válasza proci985 (#118818) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem akarok újabb szinkronos áradatot indítani, csak köbö 1 éve vettem egy barátomnak ajándékba az angol nyelvű trilógiát és 27 angol font volt (kb 10k huf). Ezzel szemben a linkelt oldalon láttam, hogy 23k a magyar változat, ami szerintem durva felár a szinkronért.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#118820) proci985 válasza Viszlát (#118819) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ja, akcioban itt is annyi, akcio nelkul kb 60-70 eur

mondjuk Magyarorszagon eleg furan ertelmezik a luxuscikk fogalmat.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#118821) Mik76


Mik76
senior tag

Black Panther

Valami konnyu marhasagra vagytam vasarnap este, gondoltam bepotolom.
Hat meg is kaptam, az mar biztos. Olyan erzesem volt mint mikor neha napjan leulok egy nagy adag pattogatott kukorica, vagy suti melle, es addig eszem magam amig tart a kaja mert egyszeruen egyik darab koveti a masikat. A vegen meg megis ugy allok fel hogy oke, telezabaltam magam, de mivel?? Max egy gyomorrontas nez ki belole.
Helyenkent egyebkent egesz elvezheto volt, de osszessegeben meg az atlagnal is gyengebb.
4/10

#értékelés

[ Módosította: vond ]

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#118822) aelod válasza Mik76 (#118821) üzenetére


aelod
veterán

Az áramot is sajnálom rá amivel "kikölcsönzöm". ;] :DDD

Megnéztük tegnap a green bookot. Háát jó. De ennyi. Semmi extra.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#118823) Tibiajax válasza Mik76 (#118821) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

no offense, de nem tudom..én ha valami konnyu marhasagra vágynék, hát basszus pont eszembe se jutna egy feketepárduc
már csak azért sem, mert mind jól tudjuk, hogy kukába való. időt nem szabad ráfordítani, hát még könnyedén szórakozni.. nézz meg valami régi vígjátékot, sokkal biztosabb
van aki forrón szereti-t láttad már? vagy nézd meg ezt [link] jó kis pihent agyú marhaság

(#118824) aelod válasza Tibiajax (#118823) üzenetére


aelod
veterán

Vagy francia vígjáték. Klasszisokkal jobb szórakozást nyújt.
:K

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#118825) vond válasza aelod (#118824) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Én ha kicsit fel akarom dobni a hangulatomat, vagy épp le akarok lazulni, akkor általában erre esik a választásom. Megunhatatlan klasszikus, pörgős forgatókönyvvel, haláli karakterekkel és beszólásokkal, valamint fergeteges magyar szinkronnal. :)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#118826) aelod válasza vond (#118825) üzenetére


aelod
veterán

Vagy ha magyar film akkor Csapd le csacsi!
Zseniális :DDD

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#118827) Mik76 válasza Tibiajax (#118823) üzenetére


Mik76
senior tag

+ tobbiek

Teljesen igazatok van. Amiert megis ezt valasztottam az az hogy Kisse hipokratanak erzem magam amikor ugy ekezem a Marvel filmeket hogy nem is lattam oket, szoval ebben volt egy kissebb belso ertekrend helyreallitas is. :D

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#118828) vond válasza Mik76 (#118821) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Te, mint - úgy emlékszem - jórészt fényeléssel is foglalkozó szakmabeli, hogyan vélekedtél a párduc elején, arról a tócsában harcolós jelenetről? Az valami botrányos volt szerintem. :DDD

(#118827) Mik76: Akkor inkább nézted volna meg a Thor 3-at, azon még egész jól is lehet szórakozni. :)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#118829) Tibiajax válasza aelod (#118824) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

ne is mondd. Dilisek vacsorája. sírva röhögős

tegnap vagy azelőtt este ment valamelyik szutyok csatornán az amerikai remake-je. gyógyegér vacsorára, talán ezt a címet adták neki. véletlen megláttam, odakapcsoltam és néztem belőle egy kicsit. valami egészen elképesztő... azt nem lehet elmondani, mennyire embertelenül szar. komolyan, egy kanál vízbe megfojtanám azt, akinek a lelkén szárad ez az emberiség által elkövetett filmes bűntett. halál komolyan vállalnám a feladat elvégzését.. iszonyat

(#118830) lezso6 válasza vond (#118825) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ennek tényleg jó a magyar szinkronja. Viszont a keverés valami ultragagyi, a zene hangereje összevissza hömpölyög és 1 kHz alatt le van vágva, így élvezhetetlen. :(

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#118831) vond válasza lezso6 (#118830) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hát, tényleg nem túl jó a hang minősége, de engem ez nem tart vissza a századik megtekintéstől, meghallgatástól sem. Ha csak ez van... :)

Mostanában újra rákaptam a Beverly Hills-i zsaru 1-2-re is, ha hangulatjavító háttértévézésről van szó. Kegyetlen, hogy milyen dumák vannak azokban is. ;]

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#118832) lezso6 válasza vond (#118831) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hangminőség még annyira nem gáz, csak a keverés rossz, de nagyon. Csak egy újrakeverés kéne, s tökéletes lenne. Na mindegy, nem panaszkodom. Mert jó film, jó szinkronnal. Mondom úgy, hogy utálom a szinkront. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#118833) Mik76 válasza vond (#118828) üzenetére


Mik76
senior tag

Megmondom oszinten hogy akkortajt elegge le voltam mar sokkolva az urhajoban kozlekedo Wakandaiaktol ugyhogy nem alltam neki "szakmazni", az tobbnyire ugyis csak elvesz az elvezetbol.

Amugy a Marvel filmekre jellemzo az hogy keves ido alatt rengeteg mindent kell megcsinalni nekik. A minosegi vfx viszont kokemenyen ido fuggvenye is, igy a Marvel filmek nem tudnak isten igazan kiemelkedo dolgokat villantani egyszeruen a ceg hozzaallasa miatt. Altalaban ugy olyan 70-80%-osnak neznek ki az effektek, persze minden filmbe azert jut egy ket kiemelt jelenet amire nagyon rafekszenek. Azok rendben vannak.

Ez van. Valamilyen szinten magukat lovik tokon, de mivel uzletileg bevallt a modszer ezert igy is fog folytatodni. :U

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#118834) PuMbA válasza Mik76 (#118833) üzenetére


PuMbA
titán

James Cameron mondta múltkor, hogy első osztályú CGI-t akar és ezért nagy részben csak a Wetával dolgozik :D No ILM. Érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#118835) Mik76 válasza PuMbA (#118834) üzenetére


Mik76
senior tag

Azon keves rendezok egyike aki maximalista, es keresztul tudja verni az akaratat a producereken, ugyhogy a penz csak masodlagos faktor nala. Idorol idore vannak ilyen projectek. Azokon jo dolgozni mert tudod hogy a vegen buszke leszel ra.

Sajnos az ILM a Disney tulajdonaban atment tomeg gyartasba. Elotte is csinaltak, de most igazi futoszalag melo folyik naluk sajnos. Pedig anno aki ilyet allitott volna azt kirohogik... :K

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#118836) #48613632 válasza Mik76 (#118835) üzenetére


#48613632
törölt tag

Persze, hiszen benne is van a nevében, hogy industrial ;]

(#118837) Pierre75 válasza Tibiajax (#118829) üzenetére


Pierre75
senior tag

Dilisek vacsorája alapfilm! Villeret számomra az örök Pignon. Még Richard-nál is jobb.
Ha már Lhermitte, akkor ajánlom még a Zsaroló zsaruk Noiret-val.
Múltkor Pierre Richard napokat tartottam: Magas szőke, Félénk vagyok… Megunhatatlanok.
És persze a kihagyhatatlan Clavier-film: a Marhakonzerv-akció!

(#118838) Mik76 válasza Pierre75 (#118837) üzenetére


Mik76
senior tag

A Kellemes Husveti Unnepeket kb fejbol fujom mar. :) Pierre Richard-tol nekem a Magas Szoke Plusz Ket Szoke tetszik meg.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#118839) bagyulajuve válasza Mik76 (#118838) üzenetére


bagyulajuve
addikt

Belmondo-tól örök kedvenc: "Zsaru vagy csirkefogó?" - de szorosan nyomában van a "Szabadlábon Velencében"

Pierre Richard-tól pedig az amit írtál, meg a Négybalkezes

[ Szerkesztve ]

Resistencia eterna

(#118840) Pearce


Pearce
aktív tag

(#118841) Pierre75 válasza bagyulajuve (#118839) üzenetére


Pierre75
senior tag

Zsaru vagy csirkefogó szerintem Belmondo legjobb filmje. (Jobban szeretem a Profinál is.) Sztankay is brillírozott. Évente újranézem.

Ha már francia filmnapokat tartunk:
Aki igazán jó pszicho-thrillert akar, annak javaslom az Őrizetbevételt.
Csak arra kell vigyázni, ha nem franciául nézi az emberfia, akkor az eredeti Inke László&Bács Ferenc féle szinkronnal nézze. Mert a reszinkron szokás szerint sz@r.

Mik76:
Nekem a 1972-es Magas szőke férfi felemás cipőben és a 1974-es A magas szőke férfi visszatér a nagy kedvenc.

#értékelés

[ Módosította: vond ]

(#118842) #48613632


#48613632
törölt tag

Keith Flint után Luke Perry is ... :(

(#118843) Tibiajax válasza Pearce (#118840) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

végre. végre mozi! mind a kettőre instant helyfoglalás.
aztán jöhet az infinity

(#118844) Cs1csó válasza PuMbA (#118834) üzenetére


Cs1csó
félisten

A WETA - Richard Taylor és csapata - számomra a Gyűrűk Ura óta EPIC kategória. Megnéztem minden EXTRA-t és le a kalappal, elképesztő amit véghez vittek.

(#118845) gyuromoj válasza Pearce (#118840) üzenetére


gyuromoj
veterán

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#118846) Valty válasza Cs1csó (#118809) üzenetére


Valty
aktív tag

Amennyire én tudom Selmeci Roland halála után már nem készült el a teljes szinkron a bővitett BD kiadáshoz. A Gyűrű Szövetsége még szinkronos, de a második illetve a harmadik rész csak feliratosan található

(#118847) PuMbA válasza Mik76 (#118835) üzenetére


PuMbA
titán

A 20th Century Fox is pár hónap múlva Disney lesz, szóval Cameron majd eldönti, hogy mi legyen :D

(#118844) csicso82: Igen, sok jó technológiájuk van és mocap-ben pedig a legjobbak.

[ Szerkesztve ]

(#118848) aelod válasza PuMbA (#118847) üzenetére


aelod
veterán

Csodálatos lesz majd egy új disney fémjelzett alien film... :W :W Remélem 12-es besorolású lesz, hogy az egész család meg tudja nézni és több della jöjjön be...

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#118849) RetepNyaraB válasza aelod (#118848) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nézd a jó oldalát; lesz benne Éneklő Idegen.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#118850) aelod válasza RetepNyaraB (#118849) üzenetére


aelod
veterán

Baszki tényleg! :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.