Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#119901) hhenry válasza diablo1984 (#119900) üzenetére


hhenry
őstag

Egy páram görcsben vagyunk

(#119902) Tibiajax válasza diablo1984 (#119900) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

nem tagadom :)

(#119903) diablo1984 válasza Tibiajax (#119902) üzenetére


diablo1984
veterán

nem szoktál ennyire rajongója lenni semminek, de most ez ahogy látom földhöz csapott! :))

Én a 3 óra 2 percen épp az jutott eszembe, hogy már az Infinity wars-on is 2 óra után már fészkelődtem, mert elzsibbadt a seggem, most meg még be is kell pisálnom? :D

(#119904) spiky03 válasza diablo1984 (#119903) üzenetére


spiky03
veterán

Tenaledi:D
Meg kb fel orankent egykorty kola.:D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#119905) gbors válasza RetepNyaraB (#119895) üzenetére


gbors
nagyúr

Sanszos, hogy nem, mert arról, amit én láttam, a filmművészet kifejezés biztosan nem jutna eszembe :)

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#119906) Viszlát


Viszlát
addikt

On the Basis of Sex

Őszintén bevallom, egyre nehezebb leülnöm egy női egyenjogúságról szóló film elé. Persze igyekszik az ember, de nagyon nehéz függetlenedni az ultrafeminizmus gépezetének folyamatos, propagandától és túlkapásoktól bűzös mocskától. És egyre nehezebb - bár megkérdőjelezhetetlenül kritikus fontosságú - emlékezni, hogy ez a mára önmagából teljesen kifordult és elkorcsosult "mozgalom", nem is annyira régen még rendkívül nagy horderejű, pozitív változásokért küzdött. Ami miatt végül mégis eldöntöttem pár hónapja, hogy meg fogom nézni, az egy beszélgetés volt a két főszereplővel egy talkshow-ban. Nyilvánvaló, hogy ezekben az erősen marketing-szagú helyzetekben aprólékos gondossággal összeállított stratégiát terjesztenek, de a mostanában egyre inkább propagált gyakorlattá váló, a domináns nőnek asszisztáló férfi felállással szemben, egy olyan képet festettek le a filmről, amiből kiderült, hogy bár a nő a történet középpontja, egyik fél sem játszik alárendelt szerepet.

Ez már önmagában is pozitívumként értékelendő, de a film több egyéb okból is kellemes meglepetés volt. Kifejezetten tetszett a kérdéskör megközelítésének árnyaltsága, hogy nem alacsonyodott le egy frusztrált SJW szintjére, hanem nagyon fegyelmezetten három fő szál mentén mesél, ennek a rendkívüli eredményeket elért ember életének egy periódusán keresztül. Persze nem volt rajtam a rózsaszín szemüveg, egy amerikai dramatizációról van szó, így nagyon is világosan elkülönül a jó és a rossz oldal. De! A fókuszban lévő személyek nem tökéletesek, hibáznak és fejlődnek is, az életük, cselekedeteik, eredményeik önmagukért beszélnek, nincs mesterségesen gerjesztett piedesztálra emelés. Érdekes volt a jog és a hétköznapi valóság kapcsolatának ábrázolása, ügyesen egyensúlyozva az érthetőség és a lebutítás határán, olyan súlyos kérdéseket feszegetve, mint a demokratikus berendezkedés és a jogrendszer idealizált egymásra utaltságának következményei és korlátai. Továbbá a kultúrális változások és a tradícionális világnézet egymásnak feszüléséből fakadó problémák, illetve hogyan válhat a legjobb szándék is hátráltató, negatív tényezővé. A végeredmény egy hozzám hasonló átlagember számára is érthető jogi diskurzus, artikulálatlan fröcsögés nélkül.

Hiába megheletősen specifikus mind a korszak mind a helyszín, rémisztően sok szempontból aktuálisak a filmben felvázolt morális, jogi és társadalmi dillemák. Éppen ezért bár messze nem tökéletes, engem elgondolkodtatott és baráti körben egy több órán át tartó, érdekes beszélgetést eredményezett. Ennél sokkal többet egy ilyen jellegű filmtől nem is nagyon várhatunk.

8/10

#értékelés

Szerk.: ha megkínoznak sem tudom, hogy mi az SJW magyar megfelelője...

[ Módosította: vond ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#119907) emiki6 válasza Viszlát (#119906) üzenetére


emiki6
veterán

Közigazharcos. Közösségi igazságosztó.
Valójában idegesítő, összeférhetetlen, értetlen stb. ;]

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#119908) RetepNyaraB válasza gbors (#119905) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

:))
:R

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#119909) aelod válasza Viszlát (#119888) üzenetére


aelod
veterán

LoL. :R

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#119910) #42520576


#42520576
törölt tag

Beautiful Boy (2018)

Nem semmi egy film! A két főszereplő színészi játéka és a rendezés is fantasztikus.
Aki szereti a drámákat, semmiképp sem hagyja ki!

10/10

[ Szerkesztve ]

(#119911) brownus


brownus
veterán

casting - ezt látni kell, mert fiatal koromban oly sok boldog percet szerzett nekem/nekünk... ez a nő még mindig gyönyörű..

a vimeon van egy trailer. ma lesz a toldiban, de oda nem tudok menni sajna

https://www.frisshusbudapest.com/

(#119913) Tibiajax válasza diablo1984 (#119903) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

nézd, igazából a film csak egy része ennek az egész bulinak részemről.. az egy kiváló este lesz, eszem, iszom, vacsizom egy nagyon finomat a vip-részlegben előtte, megpakolom a kosaramatt a vanilliás mini képviselőfánkaimmal rogyásig, hozzá 100%narancs de a legnagyobb pohárba nyilván, aztán elfoglalom a rohadt kényelmes motoros fotelomat és három órán át én leszek az élet császára. : D
kurva jól fogom magam érezni, és más nem fog érdekelni

engem egyáltalán nem zavar hogy hosszú a film, sőt. nekem még kevés is. végtelenül elbírom őket nézni, mert szeretem. ez nem melodráma elnyújtott dialógusokkal, 3perces néma kameramozgásokkal, ez blockbuster. és abból is a legjobb. legyen csak hosszú, amennyire csak lehet. retyóra meg ki lehet ugrani 3 perc alatt, nem gond

#119911 brownus a színészi kvalitásai Michelle-nek sosem voltak kétségbe vonva. én mindig elhittem neki azt, ahogy elélvez. ez már csak egy kis plusz hozzá :))

(#119914) brownus válasza Tibiajax (#119913) üzenetére


brownus
veterán

metoo, me too :D

(#119915) Viszlát válasza Tibiajax (#119913) üzenetére


Viszlát
addikt

ez nem melodráma elnyújtott dialógusokkal

:))

Legalább annyi nyál meg lamentálás volt az IW-ban, mint bármelyik Twilight részben. Csúnya mostohapapi, gonosz mostohapapi, de jaj szeretlek, de vége lesz a világnak, jaj, öljé' meg, nem öllek meg, de öljé' meg, jó megöllek, csúnya Thanos nem áll le, de úgy szeretünk te kis robot, nem baj, hogy egy kővel sem tudtuk legyőzni, hiába van neki már sokkal több, majd mi megvédünk, jaj túl erős, meg kell öljé', nem öllek meg, de öljé' meg, na jó. Jaj már késő, hát micsoda tragédia, mileszmost.

Ultragáz.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#119916) aelod válasza Viszlát (#119915) üzenetére


aelod
veterán

Hát igen amit ott levergődtek az egy kínlódás volt. :W

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#119917) Cs1csó válasza aelod (#119916) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezzen nem értek egyet, sőt zeneileg is nagyon szépen meg volt támogatva az a jelenet.

Ez a film legszebb zenei tétele: Alan Silvestri - Even for You

(#119918) aelod válasza Cs1csó (#119917) üzenetére


aelod
veterán

Nekem erőltetett volt az egész szerelmi szál. Sokkal nagyobb buli lett volna ha kiderül, hogy Vízió meleg ;] :DDD

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#119919) Tibiajax válasza aelod (#119918) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

az tutifix, h egy buzi vízió feldobta volna a hangulatot.. :DDD thanos is meglepődött volna, thor meg kihasználhatta volna a megtorpanást és fejre céloz, nem mellkasra

Viszlát mi van egyébként, szekáljuk Tibit hetet tartunk? :D

(#119920) Cs1csó válasza aelod (#119918) üzenetére


Cs1csó
félisten

Elbeszélünk egymás mellett én a Thanos - Gamora közös jelenetére gondoltam amikor a kő megszerzése történik.

A Vízió - Wanda szerelmi szerelmi szál szerintem sem működött igazán (erre gondoltál? vagy a Peter - Gamora szálra?)

Tibiajax

az tutifix, h egy buzi vízió feldobta volna a hangulatot.. :C ;] :O

Amúgy igazad van, a PíSzí jegyében szerintem még a Feka párduccccot is letolták volna az Oscar-on.

[ Szerkesztve ]

(#119921) aelod válasza Cs1csó (#119920) üzenetére


aelod
veterán

Nem hiszem, hogy elbeszélnénk egymás mellett max te értetted félre. Thanos nem hiszem, hogy szerelmes lett volna Gamorrába. Aztán ki tudja a herrikóklerben is utólag farbatúrót csináltak valakiből (egyiket sem láttam szerencsére).

Igen a mágus csajszi meg a robotember története nekem nem állta meg a helyét, ahogy Gamora és Peter Quill-é sem. Pláne úgy, hogy utóbbi miatt nem kapták el Thanost mert nem bírt 5 tetves percet várni míg leszedik a gyomlálós kesztyűt a titánról.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#119922) Ispy válasza Viszlát (#119915) üzenetére


Ispy
veterán

Így elolvasva tényleg vicces. :DDD

Szívesen látnám viszont egy török szappanopera formájában. ;]

De a free solo is ilyen volt: jaj, de félek, lefogok eseni, ne menjél, szeretelek, én is, de megyek, nem baj, ha leesek, de félek, hogy leesek, jaj elindult, de mégsem, de most tényleg, jaj, oda se nézek, le fog esni, de mégsem, jajdejó. ;]

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#119923) Viszlát válasza Tibiajax (#119919) üzenetére


Viszlát
addikt

Még lehet belőle az is, de első körben csak annyi volt a lényeg, hogy ne állítsuk már be zúzós blockbuster etalonnak. :)

#119924): csak próbálok egyensúlyt teremteni a topikban. :D

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#119924) Tibiajax válasza aelod (#119921) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

nem 5percet, fél percet kellett volna kb.... az se ment neki
ne legyen már olyan hamar vége a filmnek

Viszlát jó, mindegy. :) nekem akkor is az..
de te meg úccse fogod megnézni, mit kötögedsz már bele??
: )

[ Szerkesztve ]

(#119925) vond


vond
MODERÁTOR

Christian Bale 200 tonnát hízott, hogy eljátszhassa a homokférget az új Dűnében.

:DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#119926) aelod válasza Tibiajax (#119924) üzenetére


aelod
veterán

Jó nyilván értem miért kellett de akkor sokkal hatásosabb lett volna ha csak simán leveri az egész brancsot és elhúz onnan az idő kővel. Jobban is mutatta volna az erejét.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#119927) brownus válasza Ispy (#119922) üzenetére


brownus
veterán

de nem FÉLT vazze, nem!! :d

buzi vízió :D sztem buzi hangya lett volt a tuti, és análisba be thanosba majd jól megnőni, és ennyi. félórás lett volna az egész film....

[ Szerkesztve ]

(#119928) Cs1csó válasza aelod (#119921) üzenetére


Cs1csó
félisten

Thanos - Gamora között nem szerelem van hanem Thanos mint a LÁNYÁT úgy szereti Gamora-át.

Nem csak szexuális vággyal fűszerezett szeretet létezik. Van anyai, APAI, testvéri stb. ez itt az APAI szeretet az lényegtelen, hogy nem biológiai apja Gamora-nak Thanos.

(#119929) aelod válasza Cs1csó (#119928) üzenetére


aelod
veterán

Öhm. Irónia megvan? :DDD

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#119930) oriic válasza vond (#119925) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Neee:DD

Live-Die-Respawn

(#119931) Ispy válasza vond (#119925) üzenetére


Ispy
veterán

Ez a faszi ebbe fog belehalni, komolyan.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#119932) Cs1csó válasza aelod (#119929) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem, nincs meg.

[ Szerkesztve ]

(#119933) S e t h válasza vond (#119925) üzenetére


S e t h
nagyúr

Azt hittem, hogy "A gépész"-nél elérte a maximumot, akarom mondani a minimumot, de még mindig tud meglepetést okozni, Oscar gyanús alakítást szaglok.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#119934) aelod válasza Cs1csó (#119932) üzenetére


aelod
veterán

Hagyjuk :U

(#119933) S e t h

Begyűrűzik végre a szobor érte :DDD

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#119935) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Van egy film aminek még nincs magyar címe - ha jól látom - ezért a google fordítóval adtak neki :DD

Dragged Across Concrete = Döntött beton :C

[ Szerkesztve ]

(#119936) Mik76 válasza vond (#119925) üzenetére


Mik76
senior tag

:C
Koszi! Ritkan rohogok ilyen oszinten.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#119937) vond válasza Mik76 (#119936) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Én is így voltam vele. :DDD

Elolvastad a teljes cikket is? Rohadt jó. És a végén ez a mondat: ;] :))

"While Bale is known for wildly fluctuating from one body transformation to the next, he says he may keep the weight on for a while as he continues discussions with J.J. Abrams to play a Star Destroyer in Star Wars Episode IX."

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#119938) Mik76 válasza vond (#119937) üzenetére


Mik76
senior tag

Nem is lattam hogy van cikk hozza, de igy meg jobb. :D

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#119939) KaitouP


KaitouP
veterán

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#119940) Tibiajax válasza KaitouP (#119939) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

hát nem ő miatta várok egy hónapon keresztül még....

(#119941) diablo1984 válasza KaitouP (#119939) üzenetére


diablo1984
veterán

:DDD

(#119942) Cs1csó válasza Tibiajax (#119940) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nagyon bírom Paul Rudd-ot, az egyik legszerethetőbb karakter. Ezt a karaktert hozza már évek óta és mivel jól áll neki ezért szerintem ezzel nincs is gond. Ez hasonló mint pl. Omar Sy aki kb. az összes filmjében ugyanazt a karaktert hozza de mivel ez jól áll neki szerintem nem gond.

Egyikőjük sem egy John Malkovic, vagy Peter O' Toole de ez nem gond ameddig olyan szerepet játszanak amit jól csinálnak.

(#119943) KaitouP válasza Tibiajax (#119940) üzenetére


KaitouP
veterán

Jó itt csak arra akartam utalni, hogy Thanos úgy fogja végezni, hogy Hangya felmászik a végbelébe, és ott kiterjed. Istenem de bírnám.

;]

Amúgy bár nem bírom egyiket sem, de a "kedvencet" kéne választani akkor Hangya lenne az. Vicces, és "hétköznapi" arc, ami miatt szimpatikus.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#119944) Tibiajax válasza Cs1csó (#119942) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

ez mind aranyos és cuki amit írsz, persze. nekem annyi az egyetlen gondom csak a sráccal, hogy én nem ant-manként ismertem meg, hanem itt - ami egyébként egy krva jó kis film, imádom, mert annyira gagyi a srác benne hogy már szerethető, minden mással együtt a filmben. eszméletlen illik abba a szerepbe.. viszont mivel én így ismertem meg, és ezt láttam már milliószor, ant-menként nekem...... ¯\_(ツ)_/¯

(#119945) Cs1csó válasza Tibiajax (#119944) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez erős volt nem csodálom ha beleégett a hosszútávú memóriádba! :DD

(#119946) Tibiajax válasza Cs1csó (#119945) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

és még nem is ez a legjobb szkeccs a filmben.. :) a randisok még jobbak, vagy amikor meglátja az óriásplakátokat az utcán róla:elpasszolja a kéródat, és anyádét is...
:D nagyon jó. és a szinkron is nagyon jól sikerült szerencsére. a poén az volt, h annak idején amikor friss volt ugye a spancserek, én is pont egy ingatlanos irodában próbáltam ki magam (persze ott is csak ph-ztam), nem is lehetett volna aktuálisabb Peter, a csúcs ingatlanügynök kalandjai akkor..
:)

(#119947) Viszlát válasza Tibiajax (#119944) üzenetére


Viszlát
addikt

Jesszus, a filmet nem láttam, de valami fájdalmasan szánalmas ez a jelenet. Ez lenne a jamaicai akcentus magyarul? Nem tudom, hogy sírjak vagy nevessek...

(Lehet tényleg szekáljuk Tibi kedvenceit hét kerekedik ebből...)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#119948) Tibiajax válasza Viszlát (#119947) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

gyere el, és megnézzük együtt.. persze, szinkronosan!
:DDD

(#119949) Viszlát válasza Tibiajax (#119948) üzenetére


Viszlát
addikt

Ezt a kártyádat a szamaras filmmel már eljátszottad. :D

Komolyra fordítva, a miért gáz a szinkron témakörben ez a hiányosság ritkán hangzik el érvként és amit linkeltél, nagyon jó példa rá. Klasszikus esete az amerikai angol déli dialektusa, amit jó esetben csak ignorálnak, rossz esetben viszont parasztosra vagy suttyósra szinkronizálnak. Még a jóval kevésbé sokféle spanyolt sem lehet visszaadni magyarul.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#119950) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Angry Birds 2 trailer

Live-Die-Respawn

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.