Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#118451) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Megérkeztek az első vélemények a Marvel Kapitányról

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#118452) oriic válasza gyuromoj (#118451) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Sokkolo visszajelzesek. :DDD

Live-Die-Respawn

(#118453) gyuromoj válasza oriic (#118452) üzenetére


gyuromoj
veterán

9.-én megyünk rá elvileg, remelem a szokásos minőséget hozza és akkor már jól fogok szórakozni.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#118454) Bad Pritt válasza gyuromoj (#118453) üzenetére


Bad Pritt
félisten

Nekem mákom van, céges mozizás lesz, pénzt úgyse adtam volna érte, úgyhogy majd jövök fikázni. ;]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#118455) aelod


aelod
veterán

Másodjára néztem meg the house that jack build-et. Mocsok jó film lett. :K
Dillon játéka fenomenális.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#118456) PuMbA válasza Bad Pritt (#118454) üzenetére


PuMbA
titán

De akkor is bele fog számítani a film bevételeibe ;] Az a poén, hogy igazából mindegy, hogy egy film tetszik-e vagy sem az embereknek, ha már rá tudják venni valamivel, hogy elmenjen sok ember, akkor nyugodtan hátradőlnek a készítők és jön a folytatás. A legutóbbi Star Wars se tetszett sokaknak, mégis ott volt a bevétel.

[ Szerkesztve ]

(#118457) Cs1csó válasza PuMbA (#118456) üzenetére


Cs1csó
félisten

A STAR WARS a világ legnagyobb BRAND-je filmek terén. HA 100-an mondják, hogy szar akkor is elmész mert a SAJÁT SZEMEDDEL akarod látni.
Kellene zsinórban 4-5 iszonyat rossz SW film hogy csappanjon az érdeklődés, vagy még el kell telni pár évtizednek és kikopnak azok a generációk akiknek sokat jelent kb. 30 felettiek.

[ Szerkesztve ]

(#118458) aelod válasza Cs1csó (#118457) üzenetére


aelod
veterán

Én nem vagyok ilyen :N
A zsiványon elaludtam. A többi meg már nem is érdekel.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#118459) Bad Pritt válasza PuMbA (#118456) üzenetére


Bad Pritt
félisten

Nyilván, kvázi csak ki lett bérelve egy vetítésnyi terem. :)
Csak nekem nem kell rá pénzt áldoznom és még ingyen ehetek is. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#118460) brownus válasza PuMbA (#118456) üzenetére


brownus
veterán

engem nem mert én egy egyéniség vagyok, :D és nem megyek el megnézni. persze csak azért mert nincs rá időm, meg bébiszitter...

a SW nekem olyan, mint a pizza. Ha szar, akkor is benyomom! / SW is kinda like pizza. When it's bad, it's still pretty good. :d

jézusf.sza hogy milyen vének lettünk :d :( tegnap is már 21 körül aludtunk... mínusz egy film, vagy mínusz10 két epizód egy soriból :d

ja, hogy ne csak itt sírjon a szám.

a dűne film kapcsán, még nem láttam a lynch félét, nagyon gagyi? illene megnéznem ha már ekkora dűnebuzi vagyok...

[ Szerkesztve ]

(#118461) Cs1csó válasza aelod (#118458) üzenetére


Cs1csó
félisten

Hidd el te vagy a ritka kivétel - amúgy pont a Zsivány Egyes volt idáig a legjobb, a többség olyan mint én vagy brownus idézem (lentebb szólt hozzá) " a SW nekem olyan, mint a pizza. Ha szar, akkor is benyomom!" :K

(#118462) brownus válasza Cs1csó (#118461) üzenetére


brownus
veterán

jaja, nálam is az a top.

aki kitalálja melyik filmből van az idézet, azt meghívom valamire. :)
természetesen gugli keresés nem ér, bízom bennetek :d

//az "SW" persze ki kell cserélni egy szóra, de aki látta ezt a filmet és szerette, az látta rengetegszer, mert mérföldkő! remekmű!! az egyik legjobb filmes évből amikor is mesterművek születtek, klasszikusok //

[ Szerkesztve ]

(#118463) Cs1csó válasza brownus (#118462) üzenetére


Cs1csó
félisten

Csap tipp: Űrgolyhókban mondja Morzsa?

(#118464) aelod válasza Cs1csó (#118461) üzenetére


aelod
veterán

Nem tartom magam annak de egyszerűen unalmas volt a történet nekem és lapos. Az utolsó Jedi pedig egy birodalom visszavág halovány remake-je a sivati "futó"kkal a végén.
Engem az egész story-ban az sjw, pc, meetoo kampánynak megfelelő főszereplő bosszant. Egy guberáló csöves senkiházi aki pár snittel később minden képességgel bír amikkel egy mester jedi.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#118465) fateless válasza brownus (#118462) üzenetére


fateless
veterán

Igazából elég elfordítani a "W"-t oldalra és Vin Diesel triplájából egyet felhasználni a megfelelő szóhoz...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#118466) brownus válasza fateless (#118465) üzenetére


brownus
veterán

:K egen, és melyik filmből van?

az évszám: 1994 :)
azóta nem volt ilyen évünk... ?

[ Szerkesztve ]

(#118467) fateless válasza brownus (#118466) üzenetére


fateless
veterán

Á, nem tudom, mert mi nem koedukált koliban voltunk és négyen voltunk egy szobában, nem hárman ;)
Ja, és nem rémlik, hogy valaki ne döntötte volna még el, hogy melyik nemhez vonzódik - egy katonai iskolában ennek rossz vége lett volna...

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#118468) S e t h válasza gyuromoj (#118451) üzenetére


S e t h
nagyúr

Csak azokat az újságírókat hívják meg akik befoshnak a gyönyörtől?
Ez alapján imdb 9,5.
Tuti így lesz. :)

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#118469) Pitterix


Pitterix
őstag

Halloween

Azt hittem jobb lesz. Tele van idegesítő momentumokkal, amiket egy igazi horror már igazán levetkőzhetne.
Egyszer megérte megtekinteni, de hamar elfeledem.

6\10

#értékelés

[ Módosította: vond ]

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#118470) gyuromoj válasza S e t h (#118468) üzenetére


gyuromoj
veterán

Általában ilyenkor még minden szuper, aztán majd premier után derül ki úgy is.
Mondjuk pár hete volt teszt vetítés és ott is a macskát csipaztak sokan.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#118471) brownus válasza fateless (#118467) üzenetére


brownus
veterán

:R

vendégem vagy valamire :)

(#118472) PuMbA válasza Bad Pritt (#118459) üzenetére


PuMbA
titán

A kaja az jó, akkor megéri :D

(#118460) brownus: Én először SW-ből az 1999-es Phantom Menace-t láttam. Tetszett, mert kicsi voltam és eddig sosem látott dolgok voltak benne. Majd olyan 22 éves koromban néztem meg az eredeti trilógiát, teljesen oké volt, olyan 7/10 vagy 8/10 körül. Nem rég megnéztem az első 1977-es SW-t, de semennyire sem tetszett. Untam magam végig. Most adnék rá egy 5/10-et.

[ Szerkesztve ]

(#118473) abridabri


abridabri
veterán

Shaft 2019 Nocsak.
Hogy a p.csaba lehet Samuel L. Jackson mar 70 eves ?! 50nek (se) nez ki.

(#118474) shotika válasza abridabri (#118473) üzenetére


shotika
őstag

Biztos festi a haját!

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#118475) shotika válasza S e t h (#118468) üzenetére


shotika
őstag

"a gonoszok nem egydimenziósak!" (a cikk fordításából vettem át)

Hát ha ez tényleg szint, akkor Oscart neki is.

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#118476) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Spider-Man: Into the Spider-Verse

Best képregény-animációs film ever. Király zenék, még királyabb látványvilág, remek sztori. Minden ami kell. o.O :C

Live-Die-Respawn

(#118477) FollowTheORI válasza abridabri (#118473) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Annyi sminkkel meg "ápolással" ami ezekbe a filmekbe kerül + kis cgi + effektezés nem csodálom. :D

Amúgy élőben, ha már láttad pl valami talkshowban, eléggé koros már ő is. :K

Mellesleg ma már 70-esen, ha jól tartod magad, nem nehéz "jól" kinézni.

(#118474) shotika

Ez alap... meg persze a szakállát is. :D :K

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#118478) brownus


brownus
veterán

kojot
akkor ezt lakepom estére.

a viszkis sztem is gyengusz lett, nagyon nem adta a fílinget.

és most látom, hogy kölcsönözhető a spideruniverzum mese, arra nagyon kíváncsi vagyok, metr mindenki agyon dicséri

(#118479) Cs1csó válasza brownus (#118478) üzenetére


Cs1csó
félisten

Moziban néztem jó film, főleg ahoz képest, hogy első filmes rendező. Nagy tetszett a fényképezés és a zene a táj pedig gyönyörű.

(#118480) gboszi válasza abridabri (#118473) üzenetére


gboszi
senior tag

Jaja a filmbeli apja meg 6 évvel idősebb csak :))) ettől szép ez :)

"If you're good at something, never do it for free!"

(#118481) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

Green Book
hd,ov

akik ismernek már itt a topikban régebbről, pontosan tudják, hogy nagyon nem szokásom felszállni a hájp-vonatokra. sőt, nálam ezek a hirtelen generált folyamatok épp ellenkező eredménnyel zajlanak le. minél jobban áradoznak valamiről, nálam annál nagyobb a veszélye hogy bukni fog, egy viszonylag rövid idő múlva meg már érkezik is menetrendszerűen az 'azért se érdekel'-érzés.. és ez nekem így jó. nem azt mondom persze, h megvetem a mainstream-et, mert nem. az infinity wars elé én is ugyanúgy leülök.. én azoktól menekülök, amiket úgy hirtelen, szinte divatból felkapnak és mindenki elkezdi ajnározni hogy jajj de mennyire jó ez tényleg istenem, és mennyire trendi és friss és úújszerű, atyaisten, még tán nem is láttunk ilyet.. na ezektől mászok a falra. ez az alkotás is most ebben a vonalban indult el, szépen dübörög az online marketing, és éppen ezért volt veszélyes ingoványos terület, amikor ráléptem. jajj nagyon hirtelen felkaptuk, mindenki rohanjon a moziba, mindenkinek csak ezt kell nézni most!..
ami miatt mégis esélyt láttam a sikerre, a két dolog: a rendező személye és a road muvi-mivoltája, ugyanis mindkettőt nagyon kedvelem, az usa-road muvikért élek-halok ezer éve, nagyszerű kor, szép képek - lássuk, lehet belőle nagy siker
és valóban az lett. nagyszerű film, nem okoz csalódást. a téma nagyon rendben van, az, hogy a '60as évek elején a fülledt déli államokban leviszünk egy feketét, akit egy fehér szolgál ki, ez azért eléggé groteszk.. de, ilyen még nem volt a vásznon :) újdonság. hangulat-képek szépen érkeznek, zenei betétek kiszolgálják a filmet, karakterek, játék pipa. nyilván kell bele egy-két helyen valami kis plusz adalék, de semmi bántó dolog. hihető, megszerethető, önfeledt alkotás
nekem ez a film, a Roma-nál...50fényévvel jobb szórakozás volt, és csak is ez számít. szórakoztat, de el is gondolkodtat, néhol megfogja a kis lelkedet, de meg is mosolyogtat. megvan benne sok minden ahhoz, ami egy valóban jó filmhez kell..
9/10
megj. a filmet nap végén ajánlom mindenképp megtekintésre, rengeteg az esti kép és nagy ereje az alkotásnak a fényképezés, érdemes kiélvezni.

#értékelés

[ Módosította: vond ]

(#118482) brownus válasza Tibiajax (#118481) üzenetére


brownus
veterán

ma délután tervezünk menni rá a művészbe..

(#118483) w333


w333
félisten

A fakír, aki egy IKEA szekrényben ragadt :)

8/10

Kellemesen csalódtam a filmben pedig a magyar címe kicsit megrémített, de szerintem ez egy nagyon jó film volt, nekem pl. nagyon tetszett :D

#értékelés

[ Módosította: vond ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#118484) Bad Pritt válasza w333 (#118483) üzenetére


Bad Pritt
félisten

Főleg, hogy az eredeti címe Egy Fakír különleges utazása... megint kitettek magukért hazánk fiai névadásban. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#118485) Ispy válasza S e t h (#118387) üzenetére


Ispy
veterán

Megoldás: Ralph családdal, Alita meg nem. Én legalább is így csináltam.

Más:

Érdekes, hogy mindig kiderül, hogy mekkorra tuk vagyok filmes területen, mert hát az Alita nem volt rossz, de pl. a Ghost in the shellnél nekem sokkal jobban bejött a látvány és a hangulat. Ehhez képest itt mindenki oda van meg vissza, a GITS-et meg mindenki utálta. Lassan eeaanak érzem magam. :B

Alitán egy kicsit magasra tolták a szappanopera kapcsolót, a vége meg elég wtf volt, mert hát nem lett vége, én meg erről nem tudtam.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#118486) KaitouP válasza Ispy (#118485) üzenetére


KaitouP
veterán

A GitS egy darkosabb, komolyabb hangvételű sztori, és elég komoly kérdést fejteget az életről, a létezésről.
Csak a live action filmet ott cseszték el, hogy ez a kérdés kvázi bele se került (egyedül talán abban a jelenetben utaltak rá, ahol Motoko vizsgálgatta egy másik csaj arcát) ami miatt sem lett több egy egyszerű akciófilnél, illetve ott is hibáztak (szerintem) hogy belekaptak mindenbe, ami anno Ghost in the Shell név alatt megjelent (beleértve a sorozatokat is) és ebből gyúrtak össze egy nagyon hülye katyvaszt.

Ugyanakkor a GitS -ben kicsit jobban érződik a cyberpunk, "high tech, low life" hangulat, kicsit sötétebb, kicsit elgondolkodtatóbb, de az Alita -ra többségében ezek is jellemzők.

[ Szerkesztve ]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#118487) brownus válasza brownus (#118482) üzenetére


brownus
veterán

nem érnénk oda időben, így az alelnököt nézzük, ov

azt látta már valaki? bale durván átalakult erre a szerepre is

[ Szerkesztve ]

(#118488) Ispy válasza KaitouP (#118486) üzenetére


Ispy
veterán

De ha a másik oldalról nézem, és nem ismerem az eredetit a GitS esetében (ahogy az Alita esetében sem), akkor nem látok különbséget a kettő között.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#118489) Pitterix


Pitterix
őstag

The Sisters Brothers

Nekem kicsit lassú és hosszú volt, a tájak viszont gyönyörűek.
Azt a pár kivágott fát megkímélhették volna.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#118490) S e t h válasza Ispy (#118485) üzenetére


S e t h
nagyúr

Beáldoztam magam a családért és vicces, de nagyon élveztem.
Persze hozzá kell tenni, hogy a 12 éves korhatár nem véletlen és talán megkövezhetővé is válok ha azt írom, hogy nekem Ralf jobban megmagyarázta a netet mint a Ready Player One.
A film jelentős részében fülig ért a szám, csupán a film utolsó harmadában lett moralizálós, de az élményen ez sem tudott nagyon rontani.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#118491) k-adi válasza S e t h (#118490) üzenetére


k-adi
nagyúr

Ralf -ban sok netes utalás van, nekem is tetszettek!

RP1 meg túl volt hypeolva.

(#118492) Bad Pritt válasza S e t h (#118490) üzenetére


Bad Pritt
félisten

Mikor az öreg rákötötte őket a netre és utána rászabadultak, azt a jelenetsort konkrétan sulis tananyaggá tenném, hogy így működik az internet, gyerekek. Egyszerű, de látványos volt, tetszett nagyon.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#118493) Ispy válasza S e t h (#118490) üzenetére


Ispy
veterán

RP1-nek szerintem nem is volt célja a magyarázat, inkább egy öreg kockáknak való kikacsintás volt az egész, amit próbáltak egy filmbe önteni.

Ralph nekem is tetszett, remélem nem húzzák addig, amíg elb@sszák ezt is.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#118494) brownus válasza brownus (#118487) üzenetére


brownus
veterán

Remek film, zseniális szereplőkkel. Jó kis szatíra

(#118495) devil-k


devil-k
nagyúr

Zöld könyv
Green Book

8/10

Kellemes fordulat Peter Farrellytől, attól az embertől, aki eddig soha nem rendezett ilyen mélységű és műfajú filmet. No, a Dumb és Dumber is egy jó alkotás a maga kategóriájában, de azért mégis más világ, más stílus. Nem mondanám, hogy egy ízig vérig száraz drámát láthatunk, hanem egy drámát, tele igényes humorral, amire szükség van, hogy kitűnjön az eddigi faji szegregációs alkotások közül. Számomra mind a két színész zseniális volt, a törénetvezetés is tetszett, a képi világ, a hangulat, a zene fantasztikusra sikeredett. Ezektől függetlenül a film utolsó 1/3-nál éreztem valamit, valami apró dolgot, ami hiányzott számomra.

#értékelés

[ Módosította: vond ]

- mozi bolondéria -

(#118496) k-adi válasza oriic (#118476) üzenetére


k-adi
nagyúr

Spider-Man: Into the Spider-Verse (2018)

Valóban szuper film lett ez! Eleinte féltem, hogy túlságosan gettós hangulatú lesz, de szerencsére nem az.

Ritkán mondom ezt, de az elejétől a végéig élveztem. Remek poénok, vicces párbeszédek, jó SM karakterek, szép képi világ, és persze a stáblistás utáni jelenet. Meg a dal a végén

Így kell csinálni.
Bőven van ez egy erős 8/10 ha nem több.

[ Módosította: Viszlát ]

(#118497) Bad Pritt


Bad Pritt
félisten

Na ez egy tök jó TV spot lehetne a Cpt Marvelnek, ha nem ordibálnák tele a világot azzal, hogy ez a három leteszi a lantot idén és csak ilyen sejtelmesen utalnának a váltásra.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#118498) BITBOYS


BITBOYS
addikt

The Wandering Earth egész érdekesnek tűnik, kicsit elborult de kell ilyen is :)
Sajnos moziban nem játsszák majd, Netflixre jön.

(#118499) vond


vond
MODERÁTOR

The Kid - Vincent D'Onofrio western-t rendez Ethan Hawk-kal, meg a fura fejű gyerekkel a szanatóriumos filmből, aminek most nem jut eszembe a címe. :D Chris Pratt meg hoz egy gonosz Tom Hardy-t, ahogy nézem. ;]

The Highwaymen - Kevin Costner és Woody Harrelson Bonnie&Clyde után ered. Kicsit True Detective S1 light feeling a 30-as évek Amerikájában. Jöhet-jöhet, de az előzetes alapján lehetne egy kicsit sötétebb is. Remélem, végül az lesz. :)

Dragged Across Concrete - Új, és elég fura előzetes. De legalább nem mond túl sokat. Március végén jön. Ez is egy nagyváros. :K

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#118500) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

Mid90s
hd,ov

bennünket, akik épp ez időtájt lógtunk a kosárpályák szélén meg a a videotékákban, a könyvtárban csöveztünk, egy jó másfél órára visszarepít az emlékeinkbe a mozi és ez egy jó dolog. hogy mondják a filmben? it's cool, ma'
kellemes kis tisztelgést dobott össze Jonah Hill és csapata az egyik legjobb évtizeddel szemben, semmi nincs túlhúzva, sem a zenék, sem esetleges giccspatádé.. ez nem egy galaxis őrzői-szintű bohóckodás, ahol hatásvadász analóg kazettákkal meg ócska sláger-hegyekkel öntenek le bennünket, hogy erre táncolj, jajj de retro, meg ez a régi szép idők..
itt nem erről szól a dolog, ez nem az a gagyiság. itt valóban egy hihető kis visszaemlékezés történik, egy felidézése a '90-es évek lázadással és szabadsággal átitatott napjainak, javarészt az utcát koptató fiatalok szemszögével, konkrétan egy bizonyos kis srác szemével látva azt. semmi emelkedett szintű történet, vagy akármi, csak egy baráti társaság, néhány gördeszka, néhány buli és egy kamaszgyerek utcához való szoktatása. hogy ez egyébként jó dolog volt-e, vagy sem, ezt a film meg sem próbálja eldöntetni. nekünk sem kell
..that was the mid '90s!
8/10

#értékelés

[ Módosította: vond ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.