Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#119501) k-adi válasza emiki6 (#119500) üzenetére


k-adi
nagyúr

a limonádébunyóé a jövő... dejó :D

mikor jön a Marvel Kapitány 2 ?

[ Szerkesztve ]

(#119502) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

(#119503) emiki6 válasza k-adi (#119501) üzenetére


emiki6
veterán

Írtam egy hosszút erre, de ellentmondásba ütköztem. Részben tévedtem. :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#119504) nyesix


nyesix
senior tag

segítsetek pls. azt miért csináljál, hogy pl az Aquaman UHD lemezén, aminek a felbontása 3840x2160 sok olyan jelenet is van, ami alul-felül fekete sávval megy? Lecsippentve ezzel a függőleges felbontásból jó pár sort.
Igaz egyre több a teljes, 16:9-es TV-n otthon fullscrrenben nézhető jelenet is...
Régebben pl a Batman filmeknél alig volt 1-1 ilyen teljes képernyős jelenet, de az Amerika kapitány - Polgárháborúban már egyre több.
Miért nem lehet a teljes filmet BD-n úgy kiadni, hogy ne legyenek rajta a fekete sávok? A jelenlegi TV-k gyakorlatilag mind ilyenek.

(#119505) PuMbA válasza nyesix (#119504) üzenetére


PuMbA
titán

Mert a filmek nem TV-re készülnek, hanem mozikba :) A TV-k főként TV nézésre valók és a TV adások pedig 16:9-esek. A TV az egy kompromisszumos megjelenítő, ahol minden szabványból a lehető legnagyobb képterületet kapod a 4:3-as kocka képaránytól kezdve a filmek 21:9-éig.

[ Szerkesztve ]

(#119506) emiki6 válasza PuMbA (#119505) üzenetére


emiki6
veterán

A 16:9-ek az imax jelenetek nem?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#119507) PuMbA válasza emiki6 (#119506) üzenetére


PuMbA
titán

Az IMAX jelenetek sem 16:9-esek, hanem körülbelül 15:9-esek pontosabban 1.90:1, ami szintén egy mozis szabvány :)

[ Szerkesztve ]

(#119508) Louro válasza gyuromoj (#119489) üzenetére


Louro
őstag

Ha már nő, akkor legyen fekete és kifejezetten nem hetero. Akkor mehetnek az Empire State tetejére mellet döngetni :/

Nem csoda, hogy a 90' évek képregényei jobbak voltak. Mentesek voltak ilyen sztereotípiáktól.

[ Szerkesztve ]

Mess with the best / Die like the rest

(#119509) aelod válasza k-adi (#119498) üzenetére


aelod
veterán

Emberi ja a super saiyan búrájával.

Batman emberi. Igaz nem Marvel hanem Dc.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#119510) emiki6 válasza aelod (#119509) üzenetére


emiki6
veterán

Iron man a marvel Batman-je (gazdag, megölték a szüleit, halandó, akit a high tech tesz szuperré stb). Az emberi-ség talán amcsikapcsi jellemzője (volt eddig :D), mert ő egy alázatos emberre épített szuperkatona.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#119511) aelod válasza emiki6 (#119510) üzenetére


aelod
veterán

True.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#119512) Viszlát válasza PuMbA (#119507) üzenetére


Viszlát
addikt

Inkább 17.1:9 lesz az az 1.90:1, de amúgy teljesen igazad van. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#119513) PuMbA válasza Viszlát (#119512) üzenetére


PuMbA
titán

Ja, a másik irányba, hiszen szélesebb lesz a kép és nem kockább :K

[ Szerkesztve ]

(#119514) atike válasza gyuromoj (#119486) üzenetére


atike
nagyúr

Jó lesz az... Régen is bírtam a kung-fu filmeket... :) Kicsit Bud Spencer - Terence Hill jutott eszembe amúgy a trailert nézve... :)

(#119515) Tibiajax válasza Viszlát (#119512) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

PuMbA- t szerintem ne vizsgáztassátok házimozi-témában, mert ti maradtok alul...
: )

atike ha Spencer&Hill, akor csak ez a két jelenet [link] [link]
:DDD
ezeket überelni.... nem

[ Szerkesztve ]

(#119516) RetepNyaraB válasza oriic (#119502) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

"as Disney wants to open up the Star Wars timeline and appeal to a more 'Game of Thrones' style audience."

A fenti félmondatban a Disney tulajdonnév a lényeg. Innentől nagyon meg kell engem győzniük, hogy még egyszer betévedjek a moziba...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#119517) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Ízlelgessük: Terminator Dark Fate. Mondjuk a Judgment Day sem egy Kazinczy-díjas alcím.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#119518) Viszlát válasza Tibiajax (#119515) üzenetére


Viszlát
addikt

Olyan korán hajnalban még a legjobbak is tévedhetnek, ő meg csak elszámolta az átváltást. :)

Bad Pritt: nemá', hogy még mindig folytatni akarják...

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#119519) vond


vond
MODERÁTOR

LUCY IN THE SKY Official Trailer (2019) Natalie Portman, Sci-Fi Movie HD
Na, ezt vastagon felvéstem. Májndfákk szkájfáj a Legion készítőitől, Natalie Portman főszereplésével. ;]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#119520) lezso6 válasza vond (#119519) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Vice-t megnézted végül? :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#119521) atike válasza vond (#119519) üzenetére


atike
nagyúr

Jól áll neki a sci-fi... :) Mondjuk az a haj kevésbé... :DDD

Részemről is jöhet.

(#119522) vond válasza lezso6 (#119520) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Meg-meg, írtam is róla: [link]
Viszont nem értem, miért nem dobja ki a rencer "Vice"-ra keresve. :F

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#119523) lezso6 válasza vond (#119522) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja, tényleg nem dobja ki, wtf. :F

De akkor ezek szerint eddig csak nekem tűnik propagandafilmnek. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#119524) Cs1csó válasza vond (#119519) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ahogy írod: Májndfákk így a trailer alapján nemsoksemmi.

The Beatles - Lucy In The Sky With Diamonds

[ Szerkesztve ]

(#119525) vond válasza lezso6 (#119523) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Erre ránézhetnél, hogy miért nem adja ki a kereső. Mert lehet, hogy nem egyedi. :R

Így utólag belegondolva, miután ennyire kitértél rá, tényleg elég egyoldalú. Bár engem ez annyira nem zavart, vagy inkább úgy mondom, hogy más jobban zavart. Valahogy ez most nem jött össze. Pedig szerettem volna. :(

(#119521) atike: Tisztára mint Mike a Stranger Things-ből. :DDD

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#119526) aelod válasza vond (#119519) üzenetére


aelod
veterán

Vele mostanság az Annihilation-t néztem meg. Látványra vizuális orgia. A film cselekménye majd főleg a befejezés eléggé wtf volt.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#119527) vond válasza aelod (#119526) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Na, az egy érdekes film volt. Még mindig nem tudom, hogy tetszett-e, vagy sem. :DDD Bizonyos szempontból nagyon jó, máshonnan nézve meg épp ellenkezőleg. Párszor még újra kéne néznem, de így is olyan hosszú a watchlist-em, hogy kb. sose érek a végére. :O

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#119528) aelod válasza vond (#119527) üzenetére


aelod
veterán

Na ez az. Szürreális és megmagyarázhatatlan volt a zárójelenet ahol azzal a képződménnyel dülöngéltek stb.
De a látvány baromi jó volt.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#119529) Viszlát válasza lezso6 (#119523) üzenetére


Viszlát
addikt

A propagandafilm kategorizálás egy kicsit erős, de persze, hogy van benne propaganda. Egy olyan országban ahol a lakosság jelentős hányada identitása fontos részeként tartja nyilván a politikai hovatartozását, szerintem ebben semmi furcsa nincs, főleg úgy, hogy tulajdonképpen 2 oldal közül lehet választani. Az objektivitás majdhogynem másodlagos szempont, nagyon kevesen tűzik csak fel a zászlajukra.

Nekem nincs gondom ezzel, mindig úgy tekintek az ilyen filmekre, hogy csak egy darabkát mutatnak meg, nem a teljes képet. Sorkin sorozatait ezért (is) kedvelem nagyon, mert bár idealista a fickó, nem fekete-fehérben látja a világot.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#119530) vond válasza Viszlát (#119529) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Te meg még mindig lógsz a Serious Man kritikával. :P :DDD

A minap megint eszembe jutott, amikor Carter Burwell filmográfiáját hallgattam. Egy zseni a fickó, és méltánytalanul kevés elismerést kapott eddig. :(

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#119531) lezso6 válasza Viszlát (#119529) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Én azért tartom problémának az egyoldalúságot, mivel ez a film gyakorlatilag demokratáknak készült. Amikor főleg a republikánus szavazóknak kéne szólnia. Erre a film végén még le is hülyézik őket.

Túl toleráns vagy az ilyen filmekkel. :D Jó én meg a sci-fi filmekkel vagyok így, nekem még a Life (2017) is tetszett, adtam rá 7/10-et. :DDD Visszatérve, igazából annyira nem rossz a Vice, hogy azt kívánnám ne létezne. Mert amúgy érdemes megnézni, informatív, de mindeközben hatástalan.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#119532) vond válasza lezso6 (#119531) üzenetére


vond
MODERÁTOR

A Life nekem is bejött. :B Vannak benne érdekességek, meg az egy négyzetméterre (vagy súlytalanságban inkább köbméterre?) jutó idióta tudósok száma is elég magas, de végülis jól szórakoztam rajta. A vége meg - azzal a zenével - nagyon ütős. ;]

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#119533) atike


atike
nagyúr

Készül a Forrest Gump Bollywood (!!!) remake....

forrás

Hát ööö..... Nehéz mit mondani.

(#119534) aelod válasza vond (#119532) üzenetére


aelod
veterán

Na az nekem nagyon nem. Szörnyű volt.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#119535) LendvaiFeri1 válasza atike (#119533) üzenetére


LendvaiFeri1
addikt

[link]

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#119536) vond válasza LendvaiFeri1 (#119535) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Köszi, hogy nem Ábelt linkelted be. :DDD

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#119537) Viszlát válasza vond (#119530) üzenetére


Viszlát
addikt

Tényleg ülepednie kellett, nagy hatással volt rám a film, több okból is. Leginkább azért, mert bizonyos szempontból voltam a főhőséhez hasonló helyzetben, amikor a stabilnak, kiegyensúlyozottnak és valahova tartónak tűnő élet rövid idő leforgása alatt darabjaira hullik. Nyilván az én esetemben nem így manifesztálódtak ezek az események, de a lényegüket tekintve - és főleg saját magamra nézve -, hasonlóan drámaiak voltak.

Az egészet a zsidó kultúrkörbe helyezni szerintem zseniális húzás volt, nem tudom mennyire vagy jártas a témában, de az istenséggel fűszerezett bűn -» bűnhődés, tett -» következmény, misztikus világkép nem sok másik népcsoportnál annyira hangsúlyos mint náluk. Éppen ezért remek kontrasztanyagként szolgált az események morbiditásának kihangsúlyozására, főleg a három generáció teljesen különböző hozzáállásával.

Majd talán egyszer egy pohár bor mellett átbeszélgetjük a filmet, de addig is köszi, hogy felhívtad rá a figyelmem, kár lett volna ha kimarad. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#119538) perempe válasza fateless (#119462) üzenetére


perempe
addikt

sok vacakkal töltötték fel (pl. MRI), a végén a címhez passzoló részt 5 perc alatt letudták.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#119539) vond válasza Viszlát (#119537) üzenetére


vond
MODERÁTOR

;) Szerintem Lezso hozta fel, de mindegy is, örülök, hogy sikerült Neked is újat mutatni.

Én nem vagyok annyira jártas zsidó témában, de azért az "alap" dolgokkal tisztában vagyok, így szerencsére nem nagyon volt értelmezhetetlen dolog a filmben.

Zseniális cucc, az biztos. Úgy meg aztán pláne durva lehet, hogy átéltél hasonló helyzetet. Sajnos én is ilyesmin megyek keresztül, csak egy kicsit finomabban, és hosszabban elnyújtva. :(

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#119540) Viszlát válasza lezso6 (#119531) üzenetére


Viszlát
addikt

Értem a problémád, de amennyire én megismertem a körülményeket, a film valószínűleg inkább a kevéske még el nem kötelezettnek készült, no meg a demokraták szórakoztatására.

Nem toleranciának hívnám, inkább csak úgy gondolom, hogy tisztában léve az egyoldalúságukkal, találhat bennük az ember értéket. De őszintén, nem lenne baromi jó, ha készülne egy ilyen stílusú film O1G-ről és csürhéjéről, még ha egyoldalú is?

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#119541) lezso6 válasza Viszlát (#119540) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Aki nem elkötelezett, annak pedig azt mutatják, hogy a demokraták az egyetlen helyes út, hisz a film megmutatta, hogy a republikánusok milyen gonoszok. :D

6/10-re értékeltem a filmet. Azaz jó film, amit érdemes megnézni, de benne van a vörös farok. S ez utóbbiról szerintem érdemes beszélni, s intoleránsnak lenni vele szemben, mert hazug és egyre gyakoribb.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#119542) madgie


madgie
titán

Nem tudom még, mikor lesz időm megnézni a Bumblebee-t, eleve nem várok tőle sokat (az elődök ismeretében), de az első 3-4 perc, jesszusmária, mintha a képregény elevenedett volna meg. Kölyökkoromban megvolt az összes Trafó (meg Póki, Superman, Batman, stb), rongyosra olvastam azokat a képregényeket és ez a pár perc az elején egy hatalmas nosztalgialöket volt számomra. Utána még pár percet néztem a földi részből, de az már so-so... na majd meglátom, ha egyszer a végére érek :D

(#119543) emiki6


emiki6
veterán

Ez vótmá?
Kit Harington vs Toothless Funny Clip - HOW TO TRAIN YOUR DRAGON 3 (2019)

Egész jól megcsinálták. :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#119544) atike válasza emiki6 (#119543) üzenetére


atike
nagyúr

Mintha láttam volna már itt... De jó lett, igen.

(#119545) LendvaiFeri1 válasza emiki6 (#119543) üzenetére


LendvaiFeri1
addikt

Jó sok dolgot belefűztek a GOT-ból. :DDD

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#119546) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Bumblebee

Jesszus az eleje mekkora kiralysag volt, na abbol kellene mozifilmet csinalni. Bar vicces volt latni a kocsi alakot, meg Optimusnal a kamion reszeket. :D (Hiszen nem jartak Foldon meg :DDD)

A maradek kicsit furcsa volt, Bay papa hianya lathato, semmi nagy pusztitas, de igy is siman jo volt. A vege kicsit zavaro, mert megprobaltak osszekotni az elso TF filmmel, holott kvazi rebootnak szantak ezt a reszt.

#értékelés

[ Módosította: vond ]

Live-Die-Respawn

(#119547) erahurka


erahurka
félisten

Volt egyszer egy Hollywood officiál utánfutó

Nem tudok mit mondani, trailer nélkül is kb. a legvártabb film volt nekem idén, elég pörgősnek tűnik, de nyilván 2 óra pofázást kapunk majd, mint a Brigantyknál. Remélem jó lesz!

És még két dolog: Remélem az idióta magyar forgalmazó nem csak szinkronnal hozza be, és Sony producerei nem szólnak bele olyan dolgokba, amikbe nem kellene.

[ Szerkesztve ]

(#119548) LendvaiFeri1 válasza erahurka (#119547) üzenetére


LendvaiFeri1
addikt

Ámen!

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#119549) Tibiajax válasza erahurka (#119547) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

Ámen!

(#119550) vond válasza erahurka (#119547) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ez csak csábítós utánfutó, de így is kafa. ;] :DDD

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.