Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#119101) Pitterix válasza diablo1984 (#119100) üzenetére


Pitterix
őstag

+1

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#119102) lezso6 válasza oriic (#119098) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Marvel kapitány egy nagyon maszkulin nő. Személyiségre (lásd gyermekkori flashbackek) és kinézetre is (lásd fenti baltaarcozás). Ha kicserélnéd a nemét, semmi nem változna. Najó, még talán két másik főbb szereplő nemét ki kéne cserélni, de ennyi. Csak akkor nem marad egy főbb női szereplő sem. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#119103) oriic válasza lezso6 (#119102) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Live-Die-Respawn

(#119104) madgie válasza S e t h (#119099) üzenetére


madgie
titán

Úgy nyilatkoztok az Infinity War-ról, mintha tényleg valami etalon lenne :D Egyszer bírtam megnézni, azóta max pörgetve. Már Hulk az elején, édesf@szom, nyüssz-nyüssz, ennél bénábban ha akarták volna, se lehetett volna kiírni Hulkot ebből a részből.

Mondjuk ezek a monumentális részek nekem mindig kicsit parodisztikusak, ellenben egy Iron Man (I) vagy Furadoki bármikor elővehető, az azokban lévő sutaságok ellenére is.

(#119105) KaitouP válasza lezso6 (#119102) üzenetére


KaitouP
veterán

Végülis, ki tudja mi van a bugyiban... :U :DDD

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#119106) Tibiajax válasza madgie (#119104) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

nagyon szigorú vagy...
:)

(#119107) sixpak válasza madgie (#119104) üzenetére


sixpak
nagyúr

Én nem láttam egyiket sem, de erről eszembe jutott, hogy egy ismerősöm az Aquaman-t ajánlgatta nekem, gondoltam adok neki egy esélyt, de előtte szerencsére megláttam a plakátját:

:D
Teljesen tudatlan vagyok superhero movie témában, de ez lesokkolt. :D
Tényleg ilyen a film is?

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#119108) madgie válasza Tibiajax (#119106) üzenetére


madgie
titán

Vagy csak hülye :D

(#119109) Pitterix válasza sixpak (#119107) üzenetére


Pitterix
őstag

Talán olyan kis hableányosnak találod? :)

[ Szerkesztve ]

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#119110) sixpak válasza Pitterix (#119109) üzenetére


sixpak
nagyúr

Pontosan, csak nem mertem mondani.... :D

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#119111) vzsryl válasza sixpak (#119110) üzenetére


vzsryl
nagyúr

A kis hableány keményebb, mert abban legalább énekelnek...

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#119112) S e t h válasza madgie (#119104) üzenetére


S e t h
nagyúr

Úgy "nyilatkozom" róla, ahogyan nekem bejött.
De gondolom kajában, csajban sem egyforma az ízlésünk.
Az Infinity wars a korona ékköve, a pont az i betűn, epilógus, az eddigi marvel sztori kvázi végkimenetele és cseszettül örülök, hogy nem "pumásra" sikeredett.
De az is lehet, hogy azon elcseszett legyek halmazának tagja vagyok, aki felértékelte a matériát imdbén is.

Én ezen kívül egy marvel filmet sem tudtam kétszer megnézni, annyira nem vagyok időmilliomos, de ezzel kivételt tettem.
Azóta is lelkiismeretfurdalásom van, sőt azért meg szégyellem is magam, mert nem úgy pörgettem át. :)

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#119113) S e t h válasza sixpak (#119107) üzenetére


S e t h
nagyúr

Home is callingról E.T. jutott eszembe, bár annak a plakátja jobb.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#119114) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Aquaman (2018)

Hát én ezen meglepődtem. Egész jó történet (látványfilm szinten), nagyon komoly látványvilág és elmebeteg poénok. 7/10

#értékelés

[ Módosította: vond ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#119115) janos666 válasza janos666 (#113817) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Megvan a (harmadik?) értelmezésem is a filmről (Annihilation), hogy a nő (mint mi, néző) nem rákos, hanem terhes, és a story az lenne, hogy...

Bár a nő ismeri a teljes horrort, hogy gyakorlatilag saját magát hozza újra világra (ebbe belerejtve bármiféle ön-újrarealizálódó gondolatot ezzel kapcsolatban a saját, világbél szerepéről), a vele járó fájdalmat (azt is, hogy a gyermeke újra át fog menni ugyan ezeken, ugyan ezt is beleértve), végül "egyszer csak' anya szerepben találja magát. Először nem tudja mit kezdjen az "új jövevénnyel". Próbálja szétválasztani a saját életét több szeletre, hogy helyet adjon a gyermeknek, saját magának és külvilágnak (ideértve a gyermek apját, mert még őt is mindig idegennek tekinti az után is, hogy közös gyermekük van). A vége felé pedig csak erre rétegzi vissza a dolgokat, hogy miként békélt meg a döntésével (miszerint nem vette el a gyermekét), elkezdenek összemosódni a szerepi, elfogadja végül a gyermek apját is, majd innen felépül az emberöltőnyi story a többi "körítésről" ami az ő teljes élete.

* Ehh, passz, férfiként identifikálom magam, úgyhogy azért túl sokat ne várjanak tőlem ha "anyaként" próbálom nézni a dolgokat. Azért nyilván köszönöm a lehetőséget, ha fel volt ajánlva a story-ban az is, hogy erről az oldalról nézzem az egészet, és gondolom külön köszönet akkor a filmnek, hogy a végén ott volt a gyermek apja is.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#119116) madgie válasza S e t h (#119112) üzenetére


madgie
titán

Ha már ennyire magadra vetted, tolok még picit a dolgon, jó? :D

Na, ezek a keresztbe-kosba sztorik nagyjából ilyen összeszedettek, ekkora ékkövek :DDD

(#119117) #48613632


#48613632
törölt tag

Mortal Engines
Kicsit kevesebb személyes dráma mellé, jobb lett volna több, a gépeket, a világot bemutató látványjelenet. Mert az nagyon ott van. Konkrétan állt a szőr a hátamon, mikor Londont végigpásztázta a kamera, és a hangaláfestés is dobott rajta.
Jó volt a színek összhatása. Ez a koszos, poros, rozsdás paletta, amit az alkotók használtak, ahogyan az égbolt, vagy a felszín bemutatására sem használtak élénk, vibráló színeket, jó ötlet volt, és sikerült közrejátszania a hangulat megalapozásában.
Gratula a WETA-nak :R Most nagyot alkottak. Nálam, ebből a szempontból, biztosan az év filmje.
Remélem lesz folytatás, de egy sorozatot is szívesen látnék.

A színészi játék viszont erősen középszerű. A két főszereplő, nekem teljesen új volt, Hugo Weavinget viszont, természetesen ismerem, és szeretem is.
Stephen Lang/Shrike vonala, teljesen felesleges volt a filmbe. Kicsit szerintem bárgyú is volt, valahogy nem illett a képbe, a steampunk világába, az a "digitális" Terminator. No meg a történethez sem adott semmit, amit meg mégis, azt máshogyan is meg lehetett volna oldani.

A végén, a várva várt katarzis, sajnos elmaradt. Vártam valami komolyabb ütközetet, valami gépek háborúját. Nem is értem, ez hogyan maradhatott ki, egy ilyen filmből. Az a szuperfegyver (most elfelejtettem a nevét) sem volt valami nagy durranás. 3-at kell lőni vele, hogy akkora darab ledőljön a falból, amin London átfér?
Nem úgy volt, hogy az pusztította el a világot? Még mutatták is New Yorkot, ahogyan lángba borul. Nekem akkor az volt az érzésem, hogy egy ilyen bomba, gyakorlatilag képes egy egész várost eltűntetni a föld színéről, de lehet, hogy akár egy egész államot is.
Szóval mindegy, hogy mekkora, de gondolom, az atomnál nagyobb, erősebb, pusztítóbb.
Ehhez képest viszont csak pukkantgatott a fal előtt.
Ez nekem egy kicsit meh volt.

A többi rendben volt.
Ha ezt a 3 általam vélt hibát (kevés cyberpunk városakció/Shrike/Szuperfegyver) 1-1 minusz ponttal jutalmazom, akkor nálam 7/10 a vége.

#értékelés

[ Módosította: vond ]

(#119118) k-adi válasza #48613632 (#119117) üzenetére


k-adi
nagyúr

A szuper ionágyú vagy mi túl erős lett volna 1 lövéssel, kb. vége lett volna a filmnek azonnal onnantól :D

(#119119) Ispy


Ispy
veterán

Lego kaland 2

Vicces volt, délelőtti család programnak ajánlott (annak, akinek az első is tetszett, ofkorz).

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#119120) woros


woros
őstag

Marvel Kapitányhoz egy-két bakis észrevétel:

Amikor a CD-n levő hanganyagot hallgatják, akkor a gépen Windows ME ikonok vannak, azok pedig Win 95/98 alatt nem léteztek úgy tudom - ahogy 1995-ben is csak Win95 lehetett - és az az op. rendszer csak 2000-ben jelenik meg. :)
A végén meg nem értettem, miért nem kell már neki az űrben a maszk a fejére lélegezni, holott Ronan-hez még úgy ment ki.
Megnéztem angolul és magyarul is, de mintha a magyarban nem lett volna modem betárcsázós hang a PC-n, amikor keresi azt a csehót a neten, az angolba meg mintha rányomott volna még a Redial gombra, de lehet csak rosszul emlékszem. :)

[ Szerkesztve ]

(#119121) #48613632 válasza k-adi (#119118) üzenetére


#48613632
törölt tag

Igen, az túl erős, de nem is kellett volna, hogy sikerüljön az a lövés. Ezért ment volna a harc, ami lehetett volna, egy epic, városok közötti csatajelenet. Valami hasonló, mint a SW IV-ben, csak itt lánctalpas városokkal. B+ mekkora lett volna már :O

(#119122) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

Elég gyenge lett ez az Aquaman, túlnyújtott és túltolt volt jó pár jelenet, súlytalan ellenséggel, katyvasz történetvezetéssel.

A legjobb a film utolsó jelenete, ahogy kijön a vízből megcsillan rajta a fény és aszondja I am Aquaman --> inkább egy parfüm reklámnak felel meg :DDD :))

jó indulattal 5/10

#értékelés

[ Módosította: vond ]

Resistencia eterna

(#119123) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Meghatódtam gyerekek kapcsolgattam a tévét és a Film Now-n épp a Vissza a jövőbe 2. része megy és az EREDETI szinkronnal nem az 5.1 miatt újracsinált ami gáz mert érezhetően öregedett Rudolf Péter és Rajhona Ádám hangja is (egy 10-15 év biztos eltelt a két szinkron között) és ugye számos hangot ki is kellett cserélni pl. Marty apjának a hangját stb.

(#119124) Pitterix válasza woros (#119120) üzenetére


Pitterix
őstag

Júúúj, de ráértél ilyen dolgokra koncentrálni. :))
Az űrben már dolgozott benne a Super Saiyan power. :D

Végigküttük a Tetovált lány sorozatot.

Män som hatar kvinnor 8/10

Flickan som lekte med elden 7/10

Luftslottet som sprängdes 8/10

Sokáig halogattuk a megtekintését, mint oly sok más filmtől, ettől-ezektől is ódzkodtam. Kár volt, vagy talán mégis jó, ki tudja. :F
Nagyon tetszett, végig lekötött. A 2. rész egy leheletnyivel gyengébb, de jobb, mint sok hálivúdi sokcsilliós produkció. Klisét lehetne vadászni, meg bakikat, meg akármit, de ha azt kerestem volna, megölte volna az élményt.
Ezek után az amerikai verziót szerintem nem nézem meg.
Úgy látszik nagyon jó kis mozikat tudnak csinálni a skandináv országok. Csak így tovább.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#119125) Viszlát válasza bagyulajuve (#119122) üzenetére


Viszlát
addikt

Én még moziban láttam tavaly, de ennyi maradt meg a filmből, brutál jól nézett ki:

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#119126) brownus válasza KaitouP (#119105) üzenetére


brownus
veterán

[link], érhet meglepetés :d

(#119127) bagyulajuve válasza Viszlát (#119125) üzenetére


bagyulajuve
addikt

akkor nemcsak nekem nem alkotott maradandót

Resistencia eterna

(#119128) brownus válasza madgie (#119116) üzenetére


brownus
veterán

Kívánom égjen ez bele az agyadba, ez legyen az első dal ami eszedbe jut minden egyes nap.
[link]
:d

(#119129) S e t h


S e t h
nagyúr

Ha idén lesz jobb film a Green Book-nál, akkor annak adom a 11 pontot.

Ha kicsit is jobb emberré kéne válnom, akkor csak ezt a filmet kéne újra megnéznem. Most még tart a hatása.....

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#119130) Cs1csó válasza S e t h (#119129) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DDD Ha kicsit is jobb emberré kéne válnom

Van ám szerénység. :R

(#119131) lezso6 válasza S e t h (#119129) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

10-es skálán? Szerintem ez inkább azt jelenti, hogy nem tudod hogyan kell értékelni. :DDD

Amúgy meg nézd meg a Miss Daisy sofőrjét, az lehet nálad 12-es lenne, s jobb emberré válnál tőle, mint Jézus. ;]

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#119132) gbors válasza lezso6 (#119131) üzenetére


gbors
nagyúr

Ide muszáj ezt bedobnom :D

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#119133) k-adi válasza lezso6 (#119131) üzenetére


k-adi
nagyúr

:D :D

Instant Family (2018)

Meglepően egész érdekesre sikeredett a film, tetszett hogy nem lett túl nyálas (bár a végére azért sikerült eljutni odáig is) és Mark Wahlberg sem annyira rossz (?), de a filmet egyértelműen egy tini, gyerekszinész Isabela Moner viszi el a hátán, ami általában véve szokatlan mozifilmeknél.
A story persze kiszámítható, de itt most elsősorban a szívmelengető jeleneteken, illetve a bosszúságot okozó mindennapi problémákon van a fókusz amit a film jól kezel.

[ Módosította: Viszlát ]

(#119134) S e t h válasza lezso6 (#119131) üzenetére


S e t h
nagyúr

Az "csak" egy interracial light a maga 7,3-as pontjával, maximum vizelési ingerem támadna Szabadembertől. Bár lehet, hogy utána én is humánusabb lennék az ültetvényen.
[link]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#119135) lezso6 válasza S e t h (#119134) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Oscardíj-ból meg eggyel többet kapott, szóval 33%-kal jobb a Green Booknál. ;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#119136) Realradical válasza lezso6 (#119131) üzenetére


Realradical
őstag

Senki se mondta, hogy tizes a skála! :DDD
[link]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#119137) KaitouP válasza brownus (#119126) üzenetére


KaitouP
veterán

Zseniális. :DDD :C

[ Szerkesztve ]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#119138) Realradical válasza Realradical (#119136) üzenetére


Realradical
őstag

Ha esetleg valaki nem ismerné [link]
Annyira brilliáns, hogy kivételkezelte az IMDB :)

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#119140) Mik76


Mik76
senior tag

Setalgattam Montrealban, es kiderult hogy van itt egy Barbie muzeum..... :DDD
Gondolom errol nektek is az a film jut eszetekbe mint nekem. ;)

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#119141) Cs1csó válasza Mik76 (#119140) üzenetére


Cs1csó
félisten

(#119142) perempe válasza oriic (#119139) üzenetére


perempe
addikt

milyen reklámok vannak benne? most láttam az egyik ajánlott Belmondo filmet, és már abban találtam...

* Brahms: 4. szimfónia *

(#119143) Mik76 válasza Cs1csó (#119141) üzenetére


Mik76
senior tag

Talalt, sullyedt. :D

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#119144) Cs1csó válasza Mik76 (#119143) üzenetére


Cs1csó
félisten

Borult egy film, hejj barbi.

(#119145) gyuromoj válasza oriic (#119139) üzenetére


gyuromoj
veterán

Pont most olvastam, örülök neki.
Simán jó volt a film. Mondjuk az is biztos hogy ez volt az utolsó film amit 3D-ben néztem... kritikán aluli volt a képminőség. :(((

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#119146) aelod


aelod
veterán

Meglestem az Aquament a hétvégén. Bár ne tettem volna. Egyik fórumtárs áradozott róla. A sztori halál gagyi színészek hozzák amit egy ilyen 12 korosztályos látványmozi játékához hozni kell. A látvány viszont kiválóra sikeredett.
Tény és való, hogy telitalálatos választás volt a Momoa gyerek a szerepre. Azt nem értem miért kellett ennyire elhúzni? Nem lehetett volna 1.5 órába beletenni a filmet?

Egy gyorsan felejtős mozi volt ez.

#értékelés

[ Módosította: vond ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#119147) Cs1csó válasza aelod (#119146) üzenetére


Cs1csó
félisten

Azért csak jobb volt mint a Taxisofőr De Niro-val? :D

(#119148) aelod válasza Cs1csó (#119147) üzenetére


aelod
veterán

Troll on? :DDD

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#119149) brownus


brownus
veterán

basszus, libabőrös lettem mialatt olvastam az interjút :)

https://index.hu/kultur/cinematrix/2019/03/10/ket_darazs_is_eleg_lett_volna_a_tragediahoz/

remélem mihamarabb kölcsönözhető lesz, nagyon kíváncsi vagyok rá

[ Szerkesztve ]

(#119150) Cs1csó válasza aelod (#119148) üzenetére


Cs1csó
félisten

:U Tessék? ;] Az ilyen ziccert nem lehet kihagyni.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.