Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#119151) aelod válasza Cs1csó (#119150) üzenetére


aelod
veterán

Mindegy elbeszélünk egymás mellett, nem vágom a ziccert most.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#119152) Cs1csó válasza aelod (#119151) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R Troll OFF

[ Szerkesztve ]

(#119153) Narxis


Narxis
nagyúr

RT-t spammolják a Disney botok

szánalom

Thanos was right.

(#119154) Viszlát válasza Narxis (#119153) üzenetére


Viszlát
addikt

A spam nem kérdéses, de, hogy a Disney csinálná, az csak következtetés.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#119155) LendvaiFeri1


LendvaiFeri1
addikt

Fury komolyan azt gondolta, hogy Carol lehet a megoldás Thanos ellen? :F

[ Szerkesztve ]

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#119156) Tibiajax válasza LendvaiFeri1 (#119155) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

ma este megnézem, és majd én megmondom..

(#119157) gyuromoj válasza LendvaiFeri1 (#119155) üzenetére


gyuromoj
veterán

Mivel közvetve a kockától kapta az erejét, szerintem az lesz a kulcs. Kék kaviccsal tudott utazni térben/időben nem?

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#119158) oriic válasza gyuromoj (#119157) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Időben? Erről én nem láttam sehol infót. (Nem öregedett az tény, de a nagy Kree AI elmondta hogy tovább fog élni jóval)

Live-Die-Respawn

(#119159) gyuromoj válasza oriic (#119158) üzenetére


gyuromoj
veterán

Jackson nyilatkozta le pár hete, hogy az időutazás képessége is besegít majd Marvel kapitánynak.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#119160) oriic válasza gyuromoj (#119159) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Az szinte biztosan kamu volt.

Live-Die-Respawn

(#119161) gyuromoj válasza oriic (#119160) üzenetére


gyuromoj
veterán

Akkor passz, nekem ez volt az első gondolatom a film után. Hogy a tessaract ereje lesz a kulcs a győzelemhez.
6,5 hét és kiderül. :))

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#119162) emiki6


emiki6
veterán

Tibiajax: Nagyrészt nem az van a cap marvelben, amit vizionáltál korábban. Mondhatni tök más, de azért van, amit eltaláltál.

Amúgy szerintem egész jó lett, kifejezetten tetszett, számomra a marvel filmek felső polcán helyezkedik el, az antman 2-t gyengébbnek éreztem.
Durva amúgy mi megy a neten, mindenki rage-el, hogy Larson miket mondott, meg hogy a film mennyire feminista (illetve a feminizmussal alapvetően nincs baj, tehát szerintem a szélsőséges feminizmusra gondolnak), meg a főhősnő faarcú... 🤦 Szerintem nem olyan rossz a helyzet, mint amilyennek tűnik.
Larson mondjuk úgy rosszul fogalmazott, de azért rá lehet jönni mit akart mondani, meg lehet érteni a szándékát.
A film szerintem nem szélsőségesen feminista. Noha vannak benne feminista elemek, de az én jóhiszemű értelmezésem szerint a film nem arról szól, hogy a nők el vannak nyomva a férfiak által és ha ledobják béklyóikat, akkor megváltják a világot, hanem arról, hogy az ember annak ellenére, hogy a többi intergalaktikus fajhoz képest (pl Kree) kevésbé fejlett technológiailag, nincsenek kiemelkedő képességei (mint a skrulloknak pl), könnyen sebezhető, nem mindig racionális és folyton elbukik, ennek ellenére mégsem egy hulladék, mert többé-kevésbé képes felülkerekedni gyengeségein, stb. Gondolom amerikában sokkal hatalmasabb és elfajzottabb a szélsőséges feminista mozgalom, ezért látták bele a filmbe inkább azt és ezáltal nem meglepő, hogy számukra pocsék volt a film, de csak tippelek.
Az, hogy a színésznő nem grimaszol sokat, az valamilyen szinten érthető egy amnéziás, agymosott katonáról beszélünk, akibe állandóan azt sulykolják, hogy nyomja el az érzelmeit és legyen racionálisabb, komolyabb. Nem gondolom, hogy a kreek között szocializálódni egy amnézia után más eredményt hozott volna. Oké, hogy egy ponton kb visszanyeri az emlékeit, de akkor is már egy más ember.
Nekem simán újranézős lesz, helyet kap többek között a Dr Strange és az Ironman mellett.
Brie Larsonnal amúgy szerintem teljesen jól néz ki, nem értem azt, aki máshogy látja. :D

-----

Láttam még az Aquamant. Itt-ott kicsit gyerekes vagy nyálas, de ettől függetlenül a poénok, látvány, látványvilág, világ tök jó, a film egészen jól működik, szórakoztató és érdekes. Akit érdekelhet, annak megtekintésre érdemes. (all of that's true because it rhymes)

-----

A Mortal Engines szerintem nagyon jó volt! A világ, a díszletek és a ruhák kiválóak, nagyon sokszínű és érdekes film, egy igazán jó élmény! - posztapok, steampunk jellegű, tele ötletekkel és kreativitással stb, patent kis film.

-----

Lego movie 2: Hihetetlenül nagy csalódás, mivel az első részt imádtam, annak minden képkockája arany, ennek ellenére nagyon rossz szájízzel jöttem ki a moziból és a film nézése közben többször is kellemetlenül éreztem magam, aztán ahogy telt az idő egyre jobban arra gondoltam, hogy lehet más hozzáállással újra kéne nézzem, hátha mégsem olyan rossz... Aztán eszembe jutott mi az, amit nem bírtam... Az énekelgetős, musical-es részek. Hányok tőlük. Soha többet nem akarom látni ezt a filmet! (csak ha csinálnak egy mjuzekeltelenített változatot)
Érdekesség, hogy OV-ban néztem és hogy rákészüljek megnéztem itthon az első részt OV-ban fülhallgatóval (shure se215). Kristály tisztán hallottam és értettem mindent, tudtam, hogy könnyű a nyelvezete, tehát gondoltam sima lesz majd a második rész moziban, ov-ban. Tévedtem! Nem azért, mert nehezebb volt a nyelvezet. Nem azért, mert mások lettek a szinkronszínészek. De még az angoltudásom sem degradálódott le közben, csupán azért, mert az alleeban lévő moziterem hangrendszeréről a beszéd nagyságrendekkel nehezebben érthető, mint egy nyavalyás fülhallgatóról. Ennek következtében a beszéd megértése nem ment simán, koncentrálnom kellett és sokszor még az sem volt elég, 1-2 dolgot nem sikerült dekódolnom. Ezek után nem csodálom, ha valaki nem akar OV-t nézni moziban, sőt a szinkronpártiságot is totál megértem.

-----

A HTTYD3-at akarom még megnézni, illetve úgy látom elég sűrű lesz most ez a pár hónap, szinte hetente van valami film, ami érdekel.

#értékelés

[ Módosította: vond ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#119163) LendvaiFeri1 válasza oriic (#119158) üzenetére


LendvaiFeri1
addikt

A film végén azzal a hajóval mentek el, amit a Mar-Vell tervezett, mellette pedig repült Carol. Ha minden igaz, akkor az a hajó fénysebességgel képes utazni, ahogy a képen látható, Carol szintén tudja azt a sebességet. A Superman valamelyik számában volt az, hogy meghalt egy kisgyerek, ahhoz, hogy meg tudja menteni, időt kellett utaznia. 7x kerülte meg a földet, ami durván fénysebességgel 1 sec, így időt tudott utazni, ezzel megmentve a srácot. Ha viszont tényleg tudja ezt, akkor a Hangyának milyen szerepe lesz? Őszintén, nagyon remélem, hogy nem lesz ilyen, mert nagyon-nagyon bele lehet kavarodni.

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#119164) Tibiajax válasza emiki6 (#119162) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

:R végül engedtem én is a racionalitásnak és csak megtekintem ma este. muszáj.. a záró eposz előtt, csak hogy értsen majd mindent még az én kis agyacskám is

[ Szerkesztve ]

(#119165) aelod válasza Tibiajax (#119164) üzenetére


aelod
veterán

De nehogy valami rosszat is írj róla mert törlik..

A Rotten Tomatoes már február végén reagált az áradatra: kitörölték a trollok értékeléseit, és úgy változtatták meg az irányelveiket, hogy a jövőben ne legyen lehetőség a hasonló akciókra. A film múlt hét pénteki premierjével aztán visszatért a jelenség, de ezúttal is résen voltak, mellettük pedig a YouTube is beszállt a harcba, és hírértékűvé tették a "Brie Larson" taget, így a videómegosztón a róla szóló véleményvideók helyett már különböző hírportálok videói jelennek meg először.

Azért ez elég durva...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#119166) Narxis válasza aelod (#119165) üzenetére


Narxis
nagyúr

Az ilyenek miatt nem fogom megnézni moziban ezt a filmet. Annyiszor leírtam már, hogy semmi baj a női központú filmekkel, sorozatokkal de amikor már ellenvéleményeket taposnak el ott meghúzom a határt. Annyi kavarás volt a film körül csak azért mert nem bíztak abban, hogy magától is sikeres lehet, hogy jogosan vannak felháborodva azok akik követik ezeket az eseményeket.

Captain Marvel Access Media vs The Fans and YouTubers

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#119167) Tibiajax válasza aelod (#119165) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

ne viccelj.. én nem rosszat fogok róla írni, hanem az igazat

(#119168) woros válasza gyuromoj (#119157) üzenetére


woros
őstag

Marvel Kapitányhoz/Végjátékhoz:

Lehet még olyan is lesz benne, hogy elveszik/megpróbálják megölni Carolt a Tesseract erejével, hiszen csak azzal ölhető meg, mint amikor Wanda próbálja széttörni az elmekövet Vízió fejében, mert neki is attól a kőtöl van az ereje.

[ Szerkesztve ]

(#119169) emiki6 válasza aelod (#119165) üzenetére


emiki6
veterán

Várjá, az a baj, hogy törölték azon hsz-eket, melyek a megjelenés előtt (látatlanban) lepontozták a filmet?

Narxis: Igazad van, nem számít milyen a film, csak a körülötte lévő bulvárkavarás. :K

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#119170) aelod válasza gyuromoj (#119157) üzenetére


aelod
veterán

Igen de Thanos elhasználta úgymond a kesztyűben a köveket nem? Ergo már nem tud senki az időben utazni. Meg remélem Hulk a végjátékban visszatér mert ez a nyavalygás Bruce Bannerrel, hogy nem jön elő ez érdekes.

(#119169) emiki6

A prömier után továbbra is törlik a negatív kommenteket.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#119171) LendvaiFeri1 válasza aelod (#119170) üzenetére


LendvaiFeri1
addikt

A köveknek semmi baja, csak egyszerre nem tudja használni őket.

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#119172) FollowTheORI válasza LendvaiFeri1 (#119163) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nincs a hajón a tesseract, amivel az a hajtómű müködni tudna.

A tesseract amúgyis főleg energia forrás, és térben utazás csak... időben nem tudsz vele utanzni.

Ahhoz a time stone kéne, ami ugye Dr Strange-nél volt amíg Thanos el nem vette.

Az, hogy a megoldás valami féle időutazás lesz, eléggé valószínű, mert más magyarázat nagyon nem lehet a visszacsinálásra.
Még ha megszerzik a köveket és azzal csinálják vissza, akkoris végülis a múlt módosítása lesz valamilyen formában.

De amúgy tényleg 2 hónap kb és kiderül milyen kombináció lesz a megoldás.

Szerintem Fury Thanos legyőzéséhez hívta segítségül... és biztos ebben fog segíteni majd valahogy.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#119173) aelod válasza LendvaiFeri1 (#119171) üzenetére


aelod
veterán

...és akkor hova lesznek miután csettintett?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#119174) emiki6 válasza aelod (#119170) üzenetére


emiki6
veterán

Na, az valóban érdekes. Mondjuk a premier után is lehet tömegesen trollkodni. :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#119175) LendvaiFeri1 válasza aelod (#119173) üzenetére


LendvaiFeri1
addikt

Maradnak a kesztyűben.

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#119176) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Na ha már Marvel keptön:

Mi lett Djimon Hounsou-val meg a másik két jelentéktelen kék karakterrel? A keptön elkalapálta őket a menekült laborhajón, majd lelécelt Jude Law-val, szóval elvileg ott maradtak a hajón. Aztán vége lett a féktelen robbantgatásoknak, mindenki hepi és a végén a sok zöld menekült elrepül a hajóval, amin elvileg ott kellett még lennie a kékeknek. Lemaradtam valamiről, vagy mi lett Hounsou-ékkal?

Amúgy szerintem kicsit kaki lett a film, de Tibi megszólt, hogy túl sokat írtam az Aquaman-ről, szóval erről nem fogok. :D

Számomra egy dolog vált biztossá: nem érdemes trailereket nézni. Az egy dolog, hogy össze-vissza vagdossák és így tévesztik meg az embert, régen bevett gyakorlat, de az, hogy konkrétan kiretusálnak, meg betesznek dolgokat a végső filmbe, teljesen feleslegessé teszi az előzeteseket.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#119177) emiki6 válasza Bad Pritt (#119176) üzenetére


emiki6
veterán

Rajtad kívül tudja bárki, hogy ki az a Djimon Hounsou? A kree osztagban volt Jude law, min-erva meg a néger fazon, aki elvileg Ronanhoz kerül. A többi kree volt kék?
Jó kérdés, amit írsz, nem lőttek le őket, kirepülés előtt? A fene, újra kéne nézni... :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#119178) FollowTheORI válasza Bad Pritt (#119176) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Előzetes célja hogy kedvet csináljon a film megnézéséhez... tökmindegy mivel éri el, hogy moziba menj pénzt költeni. :D

Gondolom a sztori szempontjából nem volt már lényeges megmutani mi lesz ezekkel a karakterekkel...
A csaj valszeg meghalt, mert ügye a kanyoban lelövik a hajóját.
Vagy max belemagyarázzák hogy azon az üldöző hajón volt az egész JL féle bagázs és meghaltak.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#119179) Bad Pritt válasza emiki6 (#119177) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Hát a kree-k a kékek, mint Ronan, az osztagból Minn-Erva, a szakállas nagydarab, meg a feketehajú volt ilyen. Jude Law meg Djimon Hounsou szerintem úgy kree, mint ahogy Marvel kapitány is, kaptak vért, vagy nemtom, nekem ez már kicsit zagyva volt korábban is.
A lényeg, hogy tuti nem haltak meg, mert Djimon Hounsou volt a Galaxis őrzőiben, szóval valahogy lelépett ő is.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#119180) k-adi válasza Narxis (#119153) üzenetére


k-adi
nagyúr

I'll make it simple and clear:
i
need
your
money
:C

(#119181) Ispy


Ispy
veterán

Öcsém, micsoda spoilercunami, gyorsan végeztem ezzel az 50 hsz-szel.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#119182) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

DOOM Annihilation trailer

Live-Die-Respawn

(#119183) KaitouP válasza oriic (#119182) üzenetére


KaitouP
veterán

Bakker, hogy ez milyen rossz. :U

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#119184) LendvaiFeri1 válasza oriic (#119182) üzenetére


LendvaiFeri1
addikt

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#119185) Ispy válasza oriic (#119182) üzenetére


Ispy
veterán

Mikor jön ki film+-ra? :D

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#119186) #48613632 válasza oriic (#119182) üzenetére


#48613632
törölt tag

Most akartam betolni. :O Amúgy, eléggé gagyinak tűnik. Érdemes ránézni a like/unlike arányokra
Szerintem alul fogja múlni a 2006-ost. ;]

más:
Azt hiszem, a Green Book valamiért nincs többé virágbolti verzióban.

[ Szerkesztve ]

(#119187) Tibiajax válasza LendvaiFeri1 (#119184) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

ez hibátlan :) ez miben is volt?

(#119188) LendvaiFeri1 válasza Tibiajax (#119187) üzenetére


LendvaiFeri1
addikt

[link]

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#119189) gyuromoj válasza oriic (#119182) üzenetére


gyuromoj
veterán

Ehhez képest a 2005-ös verzió Oscart érne. ;]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#119190) gboszi válasza #48613632 (#119186) üzenetére


gboszi
senior tag

Tegnap néztük otthon remux verziot true hd-val. Szóval van :) bár nem tudom hogy a virágbolt egy konkrét “bolt” vagy az összes 😂

"If you're good at something, never do it for free!"

(#119191) gbors válasza oriic (#119182) üzenetére


gbors
nagyúr

Ha nagyon diplomatikusan akarok fogalmazni, akkor langyos húgy... Nem értem, minek erőlködnek egyáltalán.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#119192) bagyulajuve válasza oriic (#119182) üzenetére


bagyulajuve
addikt

wtf wtf wtf??????????????

Resistencia eterna

(#119193) Narxis válasza oriic (#119182) üzenetére


Narxis
nagyúr

Szerintem nem rossz, mondjuk olyan SyFy-os szint, pl. mint a Helix című sorozat, abban is ilyen rohangáló zombik voltak.

Thanos was right.

(#119194) Louro válasza woros (#119168) üzenetére


Louro
őstag

Érdemes utánaolvasnod, hogy Vadóc számos képessége kitől van ;) Úgy, mint a repülős vagy a nagy erő. Ekkora kliffhenger-lehetőséggel az M666-ost is végigsimíthatnák majd.

[ Szerkesztve ]

Mess with the best / Die like the rest

(#119195) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr


no majd én most megmutatom a világnak.. szintiboj, alias zagyva tíbor vagyok tiszakaládról. kocsmában tévé felhangosít, háttérzaj leszáááll
:D

(#119196) Louro válasza Tibiajax (#119195) üzenetére


Louro
őstag

Jó szórakozást :DDD

Mess with the best / Die like the rest

(#119197) madgie válasza Tibiajax (#119195) üzenetére


madgie
titán

TiszakaRád, te, ide ne tévedj a vadkeletre, mert belekeverünk a cefrébe :DDD

(#119198) Tibiajax válasza Louro (#119196) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

feliratos lesz, megadom a maximális esélyt, hogy jó legyen..
madgie bocsesz
:B

(#119199) #75376384 válasza aelod (#119165) üzenetére


#75376384
törölt tag

hiszen az teljesen rendben van, hogy a sok, sértett óvodásként viselkedő manchild már a film vetitése előtt hetekkel/hónapokkal lehúzza azt, mert hát "mocskos feminizmus".

[ Szerkesztve ]

(#119200) Narxis válasza #75376384 (#119199) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ez baromira nem így volt. Amikor kijött a trailer néhányan szóvá tették, hogy poker arcú a főszereplő, ezen sértődött meg a csaj és szokás szerint a nők elleni támadásnak lett titulálva az egész, na innentől szabadult el a pokol. Ugyanaz játszódott le mint a szellemirtók reboot-nál, aki kritikát fogalmazott meg az nőgyűlölő troll lett, de itt még szvsz lehetett volna menteni a dolgot csakhogy Brie nem így gondolta, páros lábbal állt bele a kritikusokba, kijelentve, hogy túl sok a fehér férfi közöttük. Na innen nem volt visszaút, az is felfigyelt erre akit korábban nem érdekelt a téma. RT-t sikerült befenyíteni vagy megvesztegetni, hogy alakítsák át a rendszerüket és ezen a ponton fullosan politika lett az egész. Feminista, SJW, PC propaganda vs. internet/világ.

Egyébként szerintem minden trailer kap kritikát, nem is keveset, képregény filmeknél meg különösen. Ezt szó nélkül kellene tűrni egy közszereplőnek. Nem a családtagjait szidták, nem az életét fenyegették. Lehet ha kibírja addig amíg a többség megnézi a filmet akkor elült volna az egész téma.

Thanos was right.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.