Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#119601) Ispy válasza emiki6 (#119599) üzenetére


Ispy
veterán

Nálam is a doki viszi a pálmát, de lehet, azt is imádnám, ha BC 1,5 órán keresztül egy tojáson ülne és próbálná kikelteni, szóval nem tudom, hogy ez most a film érdeme-e vagy csak buzi-e vagyok? :DDD

Engem anno a Sherlockkal megvett kilóra, de a Luther óta Idris Elba sem tud nálam hibázni.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#119602) brownus válasza emiki6 (#119571) üzenetére


brownus
veterán

most van egy kis időm :U :DDD

Iron Man - 2x láttam és többet nem fogom, max ha egyszer másnaposan fetrengek az ágyban és pont adja a tv
Hulk - 1x
Iron man 2 - nem érzem azt, hogy újra kéne néznem
Thor - szintén
Cap America - 1x, talán, ha másnaposan fetrengek az ágyban és pont adja a tévé
Avangers - 2x láttam, de nem kell újra nézzem
Iron man 3 - 1x elég volt
Thor 2 - 1x láttam, többet nem fogom
Cap America: Winter soldier - simán
GotG - 2x láttam, és bármikor
Avanagers: Ultron - 1x - nem
Ant Man - szívesen újranézem, de nem kedvenc annyira
Cap America: Civil war - 1 újranézést még megér
Dr Strange - Kedvenc, bármikor / kábé jahh + acid
GotG 2 - Az első rész talán jobb volt, de ez sem volt rossz, újra akarom nézni, legalább 1x + acid
Spiderman - soha többet, kínzás
Thor: Ragnarok - 2x már láttam, több újranézést is megér, mert vicces
Black Panther - Nem érzem, hogy szűkség lenne rá
Infinity war - Muszáj újranézzem még, de önállóan nem kezelhető, mindenképpen mérföldkő, 0425 előtt kéne
Ant man 2 - Nem volt rossz, nemrég láttam, nem vonz az újranézése
Cap marvel - még nem láttam

[ Szerkesztve ]

(#119603) LendvaiFeri1 válasza brownus (#119602) üzenetére


LendvaiFeri1
addikt

Én csak az IW-t fogom, közvetlenül az Endgame előtt.

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#119604) Cs1csó válasza brownus (#119602) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nagyjából egyetértek:
Captain America - Winter Soldier, GotG 1-2, Ant-man 1-2, Thor 3 (nekem az 1 is tetszett) Avengers 3

Ezek szerintem is jobban sikerültek.

(#119605) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

na most én nem vagyok egy hádészi mélységű marvel-hater, tudvalevő, de basszus szerintem.. neveztessük át a topikot Marvel-világ -ra. :DDD
na de most miért?.. :D
hát amikor már egy brownus, aki az a tényleg, művészi filmekre művészmoziba bármikor elcsábítható, garbó pulcsiban és egy rendkívül kézműves kis itallal a kezében az a tényleg mélyen filmaddict.. és amikor már ő is marvel-mozikról tud csak írni, amikor van egy kicsit több ideje, hááát

vagy, legyen Marvel és egyéb ajánlott filmek
:D

[ Szerkesztve ]

(#119606) Grave_444 válasza Tibiajax (#119605) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Egyébként érdekes hogy erről van szó. Ezeknek a meséknek a célközönsége szerintem a fejlődő tini korosztály. Bár ez sem igaz, mert évekkel ezelőtt sem tudott lekötni.

Nem azt mondom egyszer biztos mindegyiket meg lehet nézni, de rajongani értük röhejes.

(#119607) Cs1csó válasza Grave_444 (#119606) üzenetére


Cs1csó
félisten

Aki a 90-es évek elején képregény rajongó volt és imádta ezeket a hősöket annak ezek a filmek akár a megvalósult álom is lehet.

(#119608) RetepNyaraB válasza Tibiajax (#119605) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Marvel&baratai

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#119609) Tibiajax válasza Cs1csó (#119607) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

igazat szólsz, csicso82. erről van szó, főleg a mi topikunkban.. nálam is
itt van a mai napig előttem kristálytisztán, ahogy olvasom '90 nyarán a füredi strandon a Superman mo-i első számát.. mit olvastam, faltam. 8x újra és újra. de a batman-ek, vagy később ugye a marvel extra-k, ááh.. azok voltak a legnagyobb kedvenceim. utáltam, amikor egy idő után átkerültek a titkos háború epizódjai a hülye x-men havi számaiba, mert azt viszont utáltam. az x-ekkel sosem tudtam azonosulni valamiért, bár persze később azért bele bele néztem azokba is nyilván
szóval csakis erről szól. tizenévesek meg azért szerencsére nem nagyon ütik fel a fejüket itt..legalább is ahogy én érzékelem

[ Szerkesztve ]

(#119610) #48613632 válasza Grave_444 (#119606) üzenetére


#48613632
törölt tag

Kb Te, és csicso82, össze is foglaltátok a lényeget.

(#119611) LendvaiFeri1 válasza Grave_444 (#119606) üzenetére


LendvaiFeri1
addikt

"de rajongani értük röhejes."

Ilyen szempontból a sport ugyanez.

[ Szerkesztve ]

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#119612) #48613632 válasza LendvaiFeri1 (#119611) üzenetére


#48613632
törölt tag

A sport szeretete, nincs korosztályokhoz kötve. A mesefilm meg mesefilm, nagyjából meghatározható célközönséggel.

(#119613) Grave_444 válasza LendvaiFeri1 (#119611) üzenetére


Grave_444
nagyúr

A sport az a való élet, nem egy kitalált univerzumban játszódik.

pitepeti71 Pontosan. :K

csicso82 A mondandóm lényege, hogy nem mindegy milyen kategória az a kitalált sztori. A mese az akkor is mese ha színészek játsszák. Egy horror film cselekménye is lehet ugyanúgy kitalált és természetfeletti, de értelemszerűen nem a Marvel-DC képregényt olvasó emberek a célközönsége.

Ugye erre erősen lehet következtetni a korhatárból is.

Ne offoljunk.

[ Szerkesztve ]

(#119614) Cs1csó válasza Grave_444 (#119613) üzenetére


Cs1csó
félisten

Akkor ne nézz filmeket mivel sok film nem valós világban játszódik, nézz dokumentum filmeket. ;]

(#119615) bagyulajuve válasza Cs1csó (#119614) üzenetére


bagyulajuve
addikt

sőt, sokszor még azok sem igazak, vagy legalábbis jelentősen torzítanak

Resistencia eterna

(#119616) emiki6 válasza Grave_444 (#119606) üzenetére


emiki6
veterán

Ez ám a lealacsonyítás... :DDD

brownus: elég mindfuck volt olvasni, mert csak részben írtad át, amit én írtam.

LendvaiFeri1: bármiért rajongani röhejes. :)

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#119617) Viszlát


Viszlát
addikt

Serenity (2019): jól behúztak a csőbe a nevek és a leírás. Persze láttam az IMDb pontot, de gondoltam a Locke rendezője, Alright Alright és Mrs. Shakespeare csak tudják mit csinálnak, megérdemel egy esélyt. Van ebben minden, csipetnyi Moby Dick, egy kis Truman Show, Matrix, meg ki tudja még mi, mégis lapos. Vagy inkább zagyva. Laposan zagyva, képi zavar ide vagy oda. Azért értékelem a szándékot, egy lerágott csont témát próbáltak teljesen új körítéssel megvalósítani, ami nyilván nem kockázatmentes. Helyenként azonban kínosan béna, stílusidegen megoldásokkal, így hiába az egyébként kifogástalan színész játék, én feszengve vártam, hogy legyen már vége...

3/10

#értékelés

[ Módosította: vond ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#119618) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Filmtopik, ahol gond van abbol, ha valaki filmet nez es megosztja a velemenyet, elmenyet!!44negy :D #forevermarvel #monnyonle

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#119619) Cs1csó válasza oriic (#119618) üzenetére


Cs1csó
félisten

Házigazdaként ideje lenne büntetned azokat akik egy filmes topikban filmekről írnak! :K ;) ;] :O

[ Szerkesztve ]

(#119620) aelod válasza Tibiajax (#119609) üzenetére


aelod
veterán

Én is emlékszem egy Superman képregényre. Már hiányos volt Superman halála.
Meg volt még egy Batman az elég dark volt.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#119621) #48613632 válasza Cs1csó (#119619) üzenetére


#48613632
törölt tag

Mondjuk, ez így marhaság. De az nekem is feltűnt, hogy ebben a topikban, többször alakul ki negatív vélemény egy-egy filmről, mint pozitív.
Ebben mondjuk nagy szerepet játszanak, a képregény adoptációk.

(#119622) Viszlát


Viszlát
addikt

Vox Lux: sokat akart a szarka... Érdekfeszítően indul, szépen fejlődik, de aztán darabjaira hullik. Pedig az elgondolás nagyon jó, a felütéssel indítás nagyon eltalált, ügyes a karakterábrázolás és okosan vált pillangó-történetbe is, jól egyensúlyozva a popkultúra/terror kapcsolatot. De hiába zseniális Portman és tulajdonképpen mindenki más is, a film utolsó harmada teljesen szétcsúszik, egy nagy katyvasszá válik, amiben nem látni a fától az erdőt.

Vannak érdemei, például az egész hírnév mizériát, a felnőtté válást, az ártatlanság elillanását nagyon jól boncolgatja, igaz néha kissé érthetetlenül elvontan, de sokáig nem eltúlzott így nem zavaró. Nagy igazság, hogy a kevesebb néha több, kár, hogy így elbaltázák, jó kis kóortörténet lehetett volna...

5/10

#értékelés

[ Módosította: vond ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#119623) k-adi válasza Tibiajax (#119605) üzenetére


k-adi
nagyúr

fú és akkor mi lesz endgame után ha már most ennyi marveles shitpost van egy brie után...

(#119624) Cs1csó válasza #48613632 (#119621) üzenetére


Cs1csó
félisten

adoptációk helyett: adaptációk

(#119625) S e t h válasza Grave_444 (#119606) üzenetére


S e t h
nagyúr

Szerintem rajongjon mindenki ugyanazért!
Ízlésről meg amúgy sem érdemes vitatkozni, azután meg már értelme sem lenne.

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#119626) KaitouP


KaitouP
veterán

Akarooooom:

De csak a csajt. ;] :P :DDD

Amúgy Dora akkor most golddigger lesz? :DDD

[ Szerkesztve ]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#119627) emiki6 válasza KaitouP (#119626) üzenetére


emiki6
veterán

Ez előző plakát olyan volt, mintha ez egy felnőttfilm lenne...
https://static.mozipremierek.hu/poster/1845-dora-es-az-elveszett-aranyvaros.jpg

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#119628) erahurka válasza emiki6 (#119627) üzenetére


erahurka
félisten

Az a verzió mondjuk jobban érdekel :DDD

[ Szerkesztve ]

(#119629) gyuromoj válasza KaitouP (#119626) üzenetére


gyuromoj
veterán

Majom szinkronja pedig, Danny Trejo lesz.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#119630) KaitouP válasza emiki6 (#119627) üzenetére


KaitouP
veterán

Egy enyhén, igen. :DDD

(#119629) gyuromoj

Pont tegnap olvastam, hangosan felröhögtem. :DDD :C

De az tuti hogy erre a filmre csakazértis elmegyek a legelső vetítésre. :DDD

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#119631) negyven2 válasza KaitouP (#119630) üzenetére


negyven2
veterán

Mondjuk a CollegeHumor-os változat Ariel Winter-el még mindig üt. :D

[ Szerkesztve ]

“I mean it’s one banana, Michael, what could it cost, 10 dollars?”

(#119632) KaitouP válasza negyven2 (#119631) üzenetére


KaitouP
veterán

Hát ezt megnézem, köszi. :DDD :R

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#119633) Ispy válasza erahurka (#119628) üzenetére


Ispy
veterán

Tüptürüptüp Dora... A felnőtfilmes változatban majd jön Diego. ;]

Teletubbies film nem lesz? Már csak az hiányzik az életemből, és nekem már más nem is kell...

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#119634) oriic válasza KaitouP (#119626) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hjahogy ez ilyen tini Indiana Jones stílusú cucc lesz? :D

Live-Die-Respawn

(#119635) erahurka válasza Ispy (#119633) üzenetére


erahurka
félisten

Ki tudja? Lehet ez lesz a következő: [link]

(#119636) KaitouP válasza oriic (#119634) üzenetére


KaitouP
veterán

Úgy néz ki, de tetszik a koncepció. :D
VISZONT: Ha Dora nem szól ki a nézők felé, FELÉM, és nem kérlel, hogy segítsek az ultramega nehéz rejtvény megoldásában visítva, ugrálva a moziszékben, teli popcornos pofával a vászon felé mutatva... Én... Én... Elsírom magam. :O :DD ;] :P

(#119633) Ispy

A Teletubbies az önmagában az ördög műve. :DDD

[ Szerkesztve ]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#119637) emiki6


emiki6
veterán

Spoiler... Kind of...

What If Spider-Man: Far From Home is a FAKE Movie? -End game theory

Ha ezt meglépnék, az instant mind blow. Amúgy tényleg fura, hogy Peter Parker is megszűnt létezni, de kiraknak egy trailert, ami az end game után játszódik és benne van. Vagy szándékosan kiveszik az endgame-ből azt a maradék minimális esélyt, hogy ne tekerjék vissza az időt vagy pedig tényleg ez egy nagy trollkodás és austin lelőtte a csavart nekünk...

[ Elvarázsolta: lezso6 ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#119638) lezso6 válasza emiki6 (#119637) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Annak aztán jó sok értelme van, hogy a Disney beleöntsön egy halom pénzt abba, hogy aztán a végén még szarul is jöjjön ki belőle. :D

Nyilván az Endgame-nél valahogy visszahoznak mindenkit.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#119639) emiki6 válasza lezso6 (#119638) üzenetére


emiki6
veterán

Ez így van, de mi van ha... :D
oh, bazz, véletlen offba tettem a spoileres részt spoiler helyett... :B

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#119640) erahurka válasza lezso6 (#119638) üzenetére


erahurka
félisten

Nálam ez rontotta el az egész Infinity Wart kb., hogy csupa olyan karakter halt meg, akik egyszerűen nem halhattak meg. Súlytalanná vált az egész csettintés. Ha azok füstöltek volna el, akik életben maradtak, akkor azt mondtam volna hogy nem semmi húzás ennyire könyörtelenül, pikk-pakk kinyírni őket. De így meh...

Persze az Endgame még javíthat majd utólag az Infinity Waron is, ha nagyon jó megoldást találnak ki, de valahogy nem tudom elképzelni.

[ Szerkesztve ]

(#119641) j0k3r! válasza Tibiajax (#119605) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Részemről lenne igény külön Marvel-es kibeszélő topikra, mert azt legalább jó messzire el tudnám kerülni :P Az a baj, hogy van pár topik elmentve nálam a kedvencek közé, köztük ez is, és amikor látom a kis piros számot a topik neve mellett, akkor mindig reményekkel tele kattintok, hogy hátha megint valami olyan film ajánló érkezett, mint ez, amire magamtól nem biztos, hogy rátaláltam volna. Viszont mostanában ehelyett sokszor csalódottan látom a vasemberes plakátokat, trailer elemzés elemzéseket, movie event of the decade bullshitet, a rajongók szokásos hülyének nézését, ami számomra elég elszomorító :(

mod: amíg bepötyögtem ezt a kommentet, azidő alatt érkezett is új marvel-es komment :DD

[ Szerkesztve ]

some men just wanna watch the world burn...

(#119642) lezso6 válasza emiki6 (#119639) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Mexpoilereztem a hsz-einket. :)

De mi van ha a chemtrail? ;] Na kb ennyi esélyét látom. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#119643) sixpak


sixpak
nagyúr

Aquaman: szép színes volt....meg hangos.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#119644) radi8tor válasza sixpak (#119643) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

:C Más pozitívumot nem is lehet mondani róla.

⭐ Stella

(#119645) tuki2200


tuki2200
senior tag

Fuuu ez a BumbleBee... nem gondoltam, hogy visszasírom egyszer Michael Bay-t, ez valami egészen elképesztően összecsapott ostoba tinivígjáték lett..

(#119646) Viszlát


Viszlát
addikt

Dragged Across Concrete: hű, ez nagyon jó volt, de megpróbálom rövidre fogni.

Úgy kőkemény akciódráma, hogy totál szembemegy a trenddel: nincsenek túltolt robbanások, idiótává korcsosult "különc" gonoszok, golyóálló hősök, rángatódzó kamera, fél várost leromboló autósüldözés, stb...

Sok filmnél megjegyzem, hogy nincs se ritmus, se tempó, nagy részük túl hamar felpörög aztán kipukkad, vagy fel sem pörög. Ennél a filmnél viszont ez mesterien megoldott, mint Andrew dobszolója a Whiplash végén, talán annyi különbséggel, hogy csak önmagához képest gyorsul fel, de sosem megy át őrültnek tűnő hadonászásba. Merthogy kifejezetten lassan indul, de unalomról szó sincs, komótosan, de abszolút tudatosan építi fel mind a karaktereket, mind a történetet magát, egy pillanatra sem engedve el a gyeplőt. Kettő és fél órán át keresztül ezt megvalósítani nagyon nem egyszerű történet, úgy adagolni a feszültséget, hogy a tetőpont az tényleg tetőpont legyen és a szék szélére csúszva, összeszűkült gyomorral várd, hogy mi sül ki ebből.

Ja és Mel Gibson. A sok balhé miatt talán voltak akik elfelejtették, hogy milyen kaliberű színészről is van szó, nekik is ajánlanám ezt a filmet. Nincsenek őrületben forgó szemek, mégis olyan erőteljes a jelenléte, a megformált szerepe az egész film alatt, amit sokáig nem fogok elfelejteni.

9/10

#értékelés

[ Módosította: vond ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#119647) lezso6 válasza tuki2200 (#119645) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Jó, hogy mondod, erről jut eszembe, elfelejtettem írni egy filmről...

Pearl Harbor (2001) (Pearl Harbor - Égi háború)

Ez Michael Bay toronymagasan legszemetebb filmje. Olyan szinten nyálas volt, hogy majd belefulladtam. Szerintem ez Michael Bay Titanicja. A filmben van pár komoly akciójelenet, s eköré erőltettek egy romantikus sztorit. Így lett 3 órás a film, sima akcióként jó ha 1.5 lett volna. Amúgy történelmileg sem valami hiteles a film.
Ez aztán a színtiszta igazi blockbuster szemét. 3/10

#értékelés

[ Módosította: vond ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#119648) lezso6 válasza Viszlát (#119646) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Wow, megathx, végre valami. :R

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#119649) vond válasza Viszlát (#119646) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hogy ezt mióta várom már. :) Szuper, hogy ezek szerint nem rontották el.

Hol nézted, Netflix-en? A szövege mennyire nehéz?

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#119650) Viszlát válasza vond (#119649) üzenetére


Viszlát
addikt

Amazon Prime-on. Nem vészes, max Vaughn hadarása jelenthet kihívást, de felirattal az sem lehet gond.

(#119647) lezso6: viszont Zimmer zenéje helyenként zseniális.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.