Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64451) frovery


frovery
senior tag

Pár napja vettem két kabátot, két különböző eladótól. Most néztem az üzeneteket az ebayon.
Ezt kaptam.
"You were recently involved in a transaction for the following item:
131994116331 - Nnew Womens Lady Warm Winter Long Jacket Long Sleeve Coat Parka Outwear Hooded S

We’re writing to let you know that an unauthorized third party may have accessed the seller’s account to list this item. The item has been removed from the site, and the transaction was cancelled. We ask that you take the following precautions:

- If you already paid for the item, you may be protected by eBay. Open a request with the Resolution Center and choose, "I bought an item. I haven't received it yet." You can access the Resolution Center by visiting:
http://resolutioncenter.ebay.com

- If the transaction doesn't qualify for eBay’s protection, please immediately contact the payment service used to request a refund.

- If you haven't paid for your item, consider this transaction canceled and do not send payment.

In this situation, your account wasn't accessed by the third party involved. At eBay, we take a number of steps to help ensure the security of your account. Learn more about protecting your account at:
http://pages.ebay.com/help/account/protecting.html

Thanks,

eBay

Please don't reply to this message. It was sent from an address that doesn't accept incoming email."

Nagyjábó értem de pontosan mit is kellene tennem? Nem volt még ilyen "akcióm".

(#64452) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.

Barátnőm kérésére rendeltem neki egy ilyen karkötőt.
Kb egy hónap használat után az egyik kő valahol, valamikor kiesett belőle, ezért most így néz ki: [link].
Ilyen esetben lehet reklamálni, mivel a termék így használhatatlan kérhetek teljes visszatérítést?

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#64453) cbmfan válasza vacs (#64452) üzenetére


cbmfan
senior tag

lásd leírást:

"14 days money back
If you are not satisfied with your purchase for any reason, we will make every attempt to resolve the issue. If you choose to return the item, we'll refund your purchase in full
Return Postage will be bear by the buyer on all returns."

kézbesítéstől két héten belül ha saját költségeden visszaküldöd visszakapod az árát, de ahogy írtad is ebből már kicsúsztál. ráadásul drágább lenne visszaküldeni mint az ára postaköltséggel együtt (Indiába 10-től 25 dekáig 2415 Ft elsőbbségi ajánlottként).

jobban jársz ha megkeresed és beragasztod a követ vagy kiveszed azt a szemet.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#64454) V/ válasza vacs (#64452) üzenetére


V/
Topikgazda

egy hónap használat után az egyik kő valahol, valamikor kiesett belőle
Ilyen esetben lehet reklamálni, mivel a termék így használhatatlan kérhetek teljes visszatérítést?

A rendeltetésszerű használatot bebizonyítani a valahol, valamikor esetén, nem igazán könnyű. De ha ezt egy magyar boltba vetted volna, akkor ha meg van a kő megjavítják, de pénzt nem adnak vissza. Ha elveszíted a követ, azzal ők már nem igazán foglalkoznak, nagyobb erőbehatás érhette és ezért esett ki, ezt fogják mondani. Bizonyítani az igazadat nem tudod.
Reklamálni mindig lehet, de van amikor nem igazán van értelme.
Ha úgy vennénk, akkor a garancia 30 nap volt, Returns: 30 days alapján. (Valójában nincs semmi meghatározva)

(#64455) havri1


havri1
félisten

Méretezésnél (alábbi termék) mit jelent a 42 illetve a 42 2/3?
Öcsém megkért rendeljek neki egy bakancsot, de 2 választása is van..

Adidas GSG 9.2 Stiefel Boots

:R

havri

(#64456) V/ válasza havri1 (#64455) üzenetére


V/
Topikgazda

Itt keresd meg az Adidas Men's Shoe Size Conversion tábla részt.

(#64457) havri1 válasza V/ (#64456) üzenetére


havri1
félisten

Köszi, akkor a nagyobb lesz :)

havri

(#64458) rukka


rukka
csendes tag

Van egy kis probléma...

Best offert tettem egy termékre, eladó elfogadta, kifizettem. Valami gyanús volt és fizetés után jöttem rá, hogy elnéztem a mennyiséget amikor az ajánlatot tettem (2 tárgyra gondoltam hogy vonatkozik, de csak 1re vonatkozott a hirdetés) így jóval piaci ár felettre jött ki az egész. 1órán belül megkértem a cancel ordert. Ilyenkor lényegében csak az eladó jóindulatán múlik, hogy semmisnek tekinti-e a vásárlást és visszatéríti a pénzt Paypalra, vagy ez valahogy szabályozva van? Paypalnál külön kérhetem hogy csináljanak valamit?

Hú nagyon benéztem oda kell figyelni.....

[ Szerkesztve ]

(#64459) havri1 válasza rukka (#64458) üzenetére


havri1
félisten

Igen. Ha törli, visszakapod. Ha nem, feladja, megkapod, kérsz visszaküldést, visszaküldöd, PayPal azt visszatéríti, és visszakapod az egész vételárat az eBay-tól/eladótól.

Én a helyedben most írnék neki egyből egy levelet, hogy elnézted, sorry. Mondjuk az eBay-es return nem egészen erre van kihegyezve, hanem rossz termék, mérethiba stb. Esetedben Te nézted ugye be, erre nem tudom van e kifejezett lehetőség.

[ Szerkesztve ]

havri

(#64460) rukka válasza havri1 (#64459) üzenetére


rukka
csendes tag

Megírtam neki a magyarázatot és ultra udvarias voltam, remélem megérti (kínai...)

(#64461) V/ válasza rukka (#64458) üzenetére


V/
Topikgazda

Téves volt amit írtam, elnézést :R
Az eBay-n 3 napon belül nyilatkoznia kell az eladónak elfogadja vagy nem. Nálad szerintem elfogadja.

[ Szerkesztve ]

(#64462) V/


V/
Topikgazda

PayPal téma, de eBay fizetés.

Az utóbbi időben többször felmerül az, hogy hiába van beállítva a banki konverzió mégis a PayPal váltana.
Az én tapasztalatom az, hogy az esetek úgy 80%-ban az adott kártyát kibocsájtó bank "karbantartást" végzett a rendszerén és a kártyás részek megkavarodnak, a fennmaradt 20% meg lehet a PayPal nem mindenkire vonatkozó "hibája".
A következőt lehet tenni ha a fizetésnél ezt látja valaki, van konverziós ráta szöveg (Exchange rate: 1.00 HUF = AU $ 0.00)

Megállunk a fizetéssel.
Ha már a PayPal-n be vagyunk lépve el kell menni a konverzió beállítási részhez (Összefoglaló tartalmazza) kiválasztjuk a kártyát, ha a Bill me -nél van ugyan a rádió gomb (és ez az ami azt bizonyítja, hogy nem felejtette el, csak a banki rendszer kavart be) rányomunk, Submit és Save.
Ha visszamegyünk fizetni frissítés után, amikor fizetnénk már nem lesz konverziós ráta kiírva, persze adni kell a rendszernek pár másodperc reakció időt.
Ha elsőre mégsem működne, még egyszer végig menni az előbbi lépéseken.
A 3. magyar igazságra biztos a siker. :C
Tegnap kipróbáltuk, mert jelentkezett ez a probléma és a fizetés már a banki váltással ment, még ma is jó maradt. A következő banki karbantartásig :W , bár nem mindig kotornak bele a kártyás részbe, remélem. :R

[ Szerkesztve ]

(#64463) Kakaduku


Kakaduku
senior tag

Visszatalálós...

(#64464) rukka válasza havri1 (#64459) üzenetére


rukka
csendes tag

Még annyi, hogy ráadásul vámos is. Azt lehet, hogy bennhagyom a vámon, visszaviszik és nem jött meg-re kérem vissza a pénzt? Már ha nem lesz cancel belőle.

[ Szerkesztve ]

(#64465) V/ válasza rukka (#64464) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem, mert ha nem veszed át az nem kereskedő hibája és nem küldik vissza, ugyanis kifelé is vámoltatni kell valakinek.

(#64466) havri1 válasza rukka (#64464) üzenetére


havri1
félisten

Ahogy V/ is írja, ha megakad oda vagy vissza, azt ki kell fizesd, és azt nem fogod visszakapni!

havri

(#64467) Csabesz666


Csabesz666
aktív tag

Ebay vásárlásnál, hol lehet beállítani, hogy nyomkövetési számmal kérem a szállítást? Kezd elegem lenni, hogy nem jönnek meg a csomagjaim, vagy a postás nyulja le....

(#64468) havri1 válasza Csabesz666 (#64467) üzenetére


havri1
félisten

Vásárlás előtt levélben megbeszéled az eladóval.

havri

(#64469) V/ válasza Csabesz666 (#64467) üzenetére


V/
Topikgazda

Van aki így szállítja a free-vel is.
Ha van ilyen lehetősége az eladónak, akkor az összesítő képernyőn azt választod ki.

Ha nincs akkor a vásárlás előtt rákérdezel.
Itt több variáció lehet:
1 a meghirdetett szállítási költség fedezi, úgy fogja küldeni.
2. felvesz egy magasabb költségű szállítást és azt választod.
3.mivel nem írja át a hirdetést, akkor a fizetés az általa küldött, a többlet szállítási költséget tartalmazó számlával oldod meg.

Az hogy nyomkövetési számmal vagy anélkül küldi nem igazán befolyásolják a megérkezést. Ezek is elveszhetnek, így nyomon követve látod az eltűnést.

[ Szerkesztve ]

(#64470) lionskull


lionskull
tag

Olyan kérdésem lenne, hogy van-e olyan tag itt aki megbízható és tud cucc célba juttatásában segédkezni? A probléma ugyanis az, hogy gyakran látom a szállításnál hogy "az eladó nem szállít Magyarországra". Na most a probléma áthidalására én olyasmire gondoltam, hogy például egy német eladó nem szállít ide, akkor egy megbízható, Németországban élő tag címére el tudnám küldetni a cuccost, aki a szállítás megtérítése fejében továbbítaná nekem.

(#64471) V/ válasza lionskull (#64470) üzenetére


V/
Topikgazda

Egyszerűbb megkérdezni az eladót, ha a szállításnál ezt a szöveget látod: Shipping: Will ship to Hungary. Read item description or contact seller for shipping options.
Ha csomag méretű akkor még javaslatot is szoktam tenni, hogy milyen áron tudja ide küldeni, amit persze kifizetek. 80%-uk elküldi, volt olyan eladó hogy miután írtam neki felvette Mo-t is a listára.

(#64472) lionskull válasza V/ (#64471) üzenetére


lionskull
tag

Igen, csak itt az volt a gond hogy a megkeresésre nem reagált. Majd megkeresem újra, konkrét szállítási ajánlattal, ahogy privátban mellékelted, remélem sikerrel járok. Másképp marad az Ali, ritka jószágról van szó, kicsit talán nem is értitek mire kellhet: VB8001-es alaplap.

(#64473) V/ válasza lionskull (#64472) üzenetére


V/
Topikgazda

Persze ez esetben az is megoldható amit írtál. Csak akkor azt címet kell felvenned az eBay-n és fizetéskor kiválasztani ahova küldeni akarod.
De most épp hazajött minden ismerősöm Németországból,mert a hazautazáskor még olcsóbb a szállítás

[ Szerkesztve ]

(#64474) attiati


attiati
veterán

ebay-en lehet fizetni paypal nélkül?

Úgy értem, hogy tudok fizetni bankkártyával úgy, hogy azt nem regisztrálom be paypalra, és nem paypalon keresztül fizetek bankkártyával?

(#64475) V/ válasza attiati (#64474) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen lehet, akkor a PayPal csak átjáróként működik, mert az kezeli az eBay fizetőrendszerét, de ez a kártyával történő fizetés annak akinek nincs PayPal, vagy nem azzal a kártyával akar fizetni ami a PayPalhez van csatolva.
A képen nem a PayPal-t jelölöd és írod az adatokat

nem paypalon keresztül fizetek bankkártyával
Ezt nem tudod megkerülni, :) de így is lesz ott is vásárlói védelmed, amit ha szükséges máshogy kell igénybe venni mint annak aki a fiókján keresztül fizet.

[ Szerkesztve ]

(#64476) attiati válasza V/ (#64475) üzenetére


attiati
veterán

és van valami hátránya, ha hozzáadom paypal fiókhoz a kártyámat és úgy fizetek?

ott is néznek bármilyen éves, vagy akármilyen limiteket?

(#64477) V/ válasza attiati (#64476) üzenetére


V/
Topikgazda

Vásárlásnál nincs limit.
Csak előnye van, ha nem kapod meg az eBay vásárolt terméket vagy gondod van ott 30 nap a vásárlói védelem, a PayPal-n 180 nap. Így két vásárlói védelem van biztosítva.
A PayPal fiók nem csak vásárlásra használható.
Egyszer adod meg a kártya adatokat és azután nem kell mindig pötyögni.
Ha a sima kártyás fizetés választod minden vásárlás "2 alkalom" lesz mivel minden kártyaszám beírása után ellenőrzésként megy a 1$ próbaterhelés és sztornó és azután megy az igazi fizetés.
Amelyik banknál van napi vásárlási darabszám limit, ott két alkalom lesz elhasználva 1 fizetéskor.

[ Szerkesztve ]

(#64478) attiati válasza V/ (#64477) üzenetére


attiati
veterán

köszi, meggyőztél :)

(#64479) V/ válasza attiati (#64478) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha nagyobb biztonságban akarod a PP fiókodat akkor aktiváld az SMS-s belépési védelmet, azért sem kell fizetni.

(#64480) tomcsi23 válasza V/ (#64462) üzenetére


tomcsi23
veterán

Egyre agresszívabb ez a paypal konverzió, hiába van a paypal oldalán jól beállítva, megszakítással sem tudtam a bankos konverziót előhozni. Aztán rájöttem, hogy be lehet állítani azt, csak jól eldugták.
Sajnos a következő vásárlásnál már megint előjött a paypal konverzió, így megint lehetett állítgatni. :U

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#64481) V/ válasza tomcsi23 (#64480) üzenetére


V/
Topikgazda

Köszi az információt, nálunk rendben van, már nem változott.
Engedelmeddel a 3. képet átvenném és betenném a Tipphez a topikban. Azért jött újból elő szerintem, mert ez csak az adott fizetésre vonatkozik, sajnos nem viszi át a rendszeren a választást.
Melyik banktól van a kártyád?

(#64482) tomcsi23 válasza V/ (#64481) üzenetére


tomcsi23
veterán

Persze, nyugodtan. ;)
Raiffeisen, és még mindig forintosítani akar vásárláskor. :U

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#64483) bandras54 válasza tomcsi23 (#64482) üzenetére


bandras54
aktív tag

Az lehet, h a konverziós baromság miatt buktam közel 20 ezret? Nagyobb összegű vásárlás volt, angol fontban

(#64484) V/ válasza tomcsi23 (#64482) üzenetére


V/
Topikgazda

Azért két fizetés közt próbáld meg a PP felületen végig vinni a konverzió beállítást újból, talán képes lesz megjegyezni és ne Chrome-ot használj.

(#64485) tomcsi23 válasza bandras54 (#64483) üzenetére


tomcsi23
veterán

20 ezer különbséghez már egy jó 4-500e összegű vásárlás kell szvsz. Paypalon nézd meg, mit vont le a tranzakcióra.

V/ : 2x is eljátszottam, de majd még szórakozok vele. :) Mondjuk telóról variáltam, lehet ez sem mindegy :F

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#64486) bandras54 válasza tomcsi23 (#64485) üzenetére


bandras54
aktív tag

pont eltaláltad az intervallumot, egy laptop volt. Egy összeg, egy tétel szerepel csak ott. 448 helyett 467 e huf.

(#64487) V/ válasza bandras54 (#64483) üzenetére


V/
Topikgazda

Most éppen font esetén az eltérés az én bankom és a PayPal közt 3,45 %.
PP 375 Ft Visa 362,52 Ft
Ha 20000 Ft-ról beszélsz, akkor 600000 Ft-ot kellett fizetni.
A bankod is válthat kedvezőtlenül.

[ Szerkesztve ]

(#64488) V/ válasza tomcsi23 (#64485) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen a böngészőre gondoltam végig.

(#64489) tomcsi23 válasza bandras54 (#64486) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ha ilyesmit látsz, csak fonttal, akkor valószínű a paypal váltotta.
Ám egyébként is lenne különbözet, mert ha "szerencséd van", a bankod előbb dollárra váltja, majd forintra, 2x is lehúzva.

V/: oké :R

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#64490) bandras54 válasza V/ (#64487) üzenetére


bandras54
aktív tag

Hó elején rendeltem, nem tudom akkor mekkora lehetett az eltérés. De elég fura volt a termék oldalán feltüntetett ár és a fizetésnél látott összeg eltérése. Itt az adók országában, paradicsomában betudtam valami épp ésszel fel nem fogható, agyrém adónemnek. Végeredményben most már mindegy, betudom drága tanulópénznek. Az elmúlt pár napban előjött itt a fórumon az eltérő devizaváltás, és gondoltam most rákérdezek. Jó lett volna, ha előbb jön fel ez a téma, én nem is gondoltam volna, hogy ilyen trükközés szükséges néha.

(#64491) V/ válasza bandras54 (#64490) üzenetére


V/
Topikgazda

a termék oldalán feltüntetett ár és a fizetésnél látott összeg
Ne haragudj de ez nem fog stimmelni. A bankod miként számolja el a kártyás vásárlást?
De nézd meg az adott vásárlás PayPal bejegyzését, kinyitva a sort.
Ha nem ilyesmit látsz,

hanem konverziós ráta is van ahogy tomcsi23 írta, és forintban jött a PayPal felől a terhelés a bank felé, akkor a PayPal váltott.

[ Szerkesztve ]

(#64492) bandras54 válasza tomcsi23 (#64489) üzenetére


bandras54
aktív tag

köszönöm, legközelebb már figyelni fogom

V/: miként alatt mit értesz?

[ Szerkesztve ]

(#64493) V/ válasza bandras54 (#64492) üzenetére


V/
Topikgazda

Úgy, hogy némelyik bank nem a kártyakibocsájtó társaság árfolyamán számolja el a vásárlást, hanem még hókuszpókusz-ol rajta

[ Szerkesztve ]

(#64494) bandras54 válasza V/ (#64493) üzenetére


bandras54
aktív tag

Na ez egy jó kérdés, egyszerű mezei, megvezetett felhasználó vagyok. Ezt hogyan deríthetem ki? Persze az eltérés világos, szoktam kisebb tételeket vásárolni innen-onnan. Ez volt az első nagyobb összegű. Azt a kb. 5 %-ot sokallottam.

(#64495) V/ válasza bandras54 (#64494) üzenetére


V/
Topikgazda

Ment pü.

(#64496) tbmf


tbmf
csendes tag

Nektek jönnek mostanában csomagok? Nekem már lassan egy hónapja semmi, pedig rengeteg rendelésem van, ami már határidőn van. Ugyanígy ismerősöknek sem jönnek a cuccok. Se eBay, se Ali.
Eddig folyamatosan jöttek...

(#64497) tomcsi23 válasza tbmf (#64496) üzenetére


tomcsi23
veterán

Szállingózgatnak. Sok van már 30-40 napja úton.
Tegnap mondjuk befutott egy október 8-i vásárlás és egy november 5-i is.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#64498) V/ válasza tbmf (#64496) üzenetére


V/
Topikgazda

Valami probléma van a Postánál. Ha a helyi logisztikai központ két napig nem kap semmit, azután meg tele kamion jön, amit nem tudnak a rendelkezésre álló járművekkel csak több nap alatt kézbesíteni, ott valami nem stimmel.
Az sem stimmel, hogy Németországból érkező küldeményeket is a Nemzetközi Kicserélő Központba szállítják be, ott megvilágosítják, rányomják a piros Nemzetközi Ajánlott címkét pedig a NAGY országon belüli, nem nemzetközi, hanem EU-s küldeményről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#64499) DJ. Ru$y válasza tomcsi23 (#64480) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ezt rendszerint eljátszotta régen is eBay esetén, kártyától és banktól függően. Sajnos. Köszi a figyelemfelhívást és megoldást, eddig nem figyeltem, de history alapján talán még nem futottam bele.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#64500) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

Rendeltem HongKong-ból (11.15-én) egy router féle kütyüt, de nincs hozzá TNumber.
Ha nem kapom meg dec 23-ig (ez a max idő ami megvan adva érkezési időre) akkor aznap már nyissak CASE-t?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.