Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64201) Remekelek28 válasza V/ (#64200) üzenetére


Remekelek28
őstag

Fentebb válaszoltak ez ügyben bizonytalanul nekem,ezért kérdeztem rá. Nem az összefoglaló leirását akartam kétségbe vonni :)
Pont mostanába akarok englisből rendelni,akkor ez jól jön,ha nem vámoltatnak.:)

(#64202) Tomika86 válasza V/ (#64200) üzenetére


Tomika86
senior tag

Helló!

Megérkezett a múltkor kérdezett csomagom Magyarországra. Még csak egy sms-t kaptam, hogy csomagom érkezett az adott csomag számon. Most már küldenem kell a számlát a vásárlásról, vagy arról külön értesítenek?

Köszi!

2016.10.24 06:55 NLAMSE(Netherlands ( Küldemény információ: Célországba elküldve / Item sent abroad

2016.10.24 20:55 NLAMSE(Netherlands ( Küldemény információ: Célországba elküldve / Item sent abroad

2016.10.25 11:47 Küldemény információ: Célországba megérkezett / Arrived in the destination country

2016.11.03 11:02 Küldemény információ: Vámköteles küldemény NAV regisztráció / Under postal customs procedure

(#64203) V/ válasza Tomika86 (#64202) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, küldheted, a nyomtatvány első táblázata a postai bejegyzéseké, te most csak oda a nyomkövetési számot írd be, a többi alatta meg értelemszerűen. Az SMS után pár nap és jön ajánlott levél, ha megelőzöd őket akkor nem biztos a levél.

(#64204) davenport válasza albandy (#64195) üzenetére


davenport
aktív tag

Kiderült hogy a feladó nem írta fel magát a csomagra, azért leveleznek velünk. Írtam az eladónak hogy a posta nem hajlandó elküldeni a csomagot, erre válaszolt, hogy szerinte minden rendben a csomaggal, és azt kérdezi hogy ez most a vámhivatal-e? (miután elküldtem neki a német posta levelét). Jó móka lesz, remélem hogy visszakapjuk a pénzt.

No money, no honey.

(#64205) domos


domos
senior tag

Türelmetlenségemben felhívtam ma a postát, hogy 2. óta miért nem változott a követés állapota, de szerencsére jó híreket kaptam. Az ügyfélszolgálatos azt mondta hogy már átjött a vámon, és valószínűleg Hétfőn meg is fogom kapni. Szerinte azért nem változott a státusz mert nem került más helyre közben a csomag.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#64206) rukka


rukka
csendes tag

Sziasztok; első ebayes eladásomon vagyok túl és most kellene elküldeni a terméket. Tudtok arról mondani valamit, hogy itthonról mivel és hogyan érdemes küldeni, hogy egy későbbi vita esetén biztosítva legyek az ebay felé, hogy én márpedig elküldtem a csomagot? Kis méret, 200-250gramm.

[ Szerkesztve ]

(#64207) havri1 válasza rukka (#64206) üzenetére


havri1
félisten

Napokban volt téma, olvass kicsit vissza pls.
Magyar Posta, biztosítva, ajánlva.

havri

(#64208) rukka válasza havri1 (#64207) üzenetére


rukka
csendes tag

Rendben és köszönöm!

(#64209) ANOka


ANOka
őstag

Ki honnan/kitől/milyen 18650-es akkut szokott venni?
Van bevált szállító/márka?

Nem ragaszkodok az eBay-hez, más "kici-ócó" webshop is lehet.
Annyi van, mint égen a csillag, fene sem tud kiigazodni rajtuk...

[ Szerkesztve ]

(#64211) pirosvilamos válasza ANOka (#64209) üzenetére


pirosvilamos
tag

nkon.nl 👍

Amúgy ecigibe LG csokiszínű, vagy LG HE4 citromsárgát szoktam venni.

[ Módosította: radi8tor ]

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#64212) odrif


odrif
MODERÁTOR

Üdv!

Rendeltem egy eladótól 2 db egyforma terméket, de rájöttem hogy nincs rá szükségem.
A termékeket paypal-al ki is fizettem.
Mi kell tennem hogy ne is postázza és hogy a pénzem is visszakapjam?

20 éve a Prohardveren

(#64213) somnia válasza odrif (#64212) üzenetére


somnia
őstag

...mikor?...

(#64214) odrif válasza somnia (#64213) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

15:29-kor

20 éve a Prohardveren

(#64215) domos válasza odrif (#64214) üzenetére


domos
senior tag

More options->request cancel order, vagy valami ilyesmi a szöveg.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#64216) somnia válasza odrif (#64214) üzenetére


somnia
őstag

...cancel order...

(#64217) odrif válasza domos (#64215) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Jó helyen vagyok?

20 éve a Prohardveren

(#64218) somnia válasza odrif (#64217) üzenetére


somnia
őstag

...contact seller...

(#64219) odrif válasza somnia (#64218) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Már nem lehet szerintem.

20 éve a Prohardveren

(#64220) somnia válasza odrif (#64219) üzenetére


somnia
őstag

....you can still...

(#64221) ANOka válasza pirosvilamos (#64211) üzenetére


ANOka
őstag

Köszönöm!

(#64222) Unbaised-Ben


Unbaised-Ben
senior tag

Sziasztok,
Elsőre annyit, hogy nem vagyok ebay problémák kezelésében jártas, és mivel olvasgattam az elmúlt évek cikkeit megoldásokról, nem jutva előrébb, írok ide :/
Rendeltem egy pár tükörindex lámpát W212-es Merci-hez, meg is kaptam, mondjuk kicsit szakszerűtlenül volt becsomagolva, hiszen a törékeny műanyag csak körbe volt tekerve műanyag pufi csomagoló anyaggal meg vízhatlan zárható zacskóban. De ez mellékes.
Szóval beszereltem, működtek 1 napig, de másnap a jobb oldali tükörben már nem működik az index. Le is videóztam a problémát, hogy ha írok az eladónak lássa a problémám.

Két dolog jutott az eszembe:
1. Írok neki, csatolom a videót, hogy lássa nem a levegőbe beszélek, és megkérdezem mit ajánl megoldásként? Vagy egyből "fenyegetőzzek"? Mert a termékkel nem tudok semmit se kezdeni, használhatatlan, kicseréltem a csatlakozót is házilag, de nem segített... az autó csatlakozója meg jó.
2. Magyar postával vette át egy cég a csomagom, nem tudom alá írtak valamit átvételnél. Bejátszható az, hogy meg sem kaptam a csomagot, és kérem vissza a pénzem? Ez annyira nem tetszik mint megoldás, de olvastam ilyenekről.
Kérem valaki jártas segítsen, akár privát üzenetben. Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#64223) domos válasza Unbaised-Ben (#64222) üzenetére


domos
senior tag

"Item not as described", leírod hogy nem megy. A legtöbb esetben nem kötözködnek, visszaküldheted és utána visszakapod a pénzed + a postázás árát. Ha meg okoskodnak akkor majd az ebay visszaadja a pénzed. Nem igazán kell sehogy sem bizonygatnod hogy nem működik.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#64224) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Szerintetek,ha ez volt az utolsó info a nyomkövetésnél,akkor most milyen fázisában jár a szállitás?
2016-11-01 02:26 INCHEON, Flight number : OK191

(#64225) odrif


odrif
MODERÁTOR

Most kaptam egy e-mailt, hogy a visszamondott termékem: SHIPPED

20 éve a Prohardveren

(#64226) domos válasza Remekelek28 (#64224) üzenetére


domos
senior tag

TN nem ártott volna hozzá, de szerintem azt jelenti hogy felrakták valami repülőre.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#64227) somnia válasza odrif (#64225) üzenetére


somnia
őstag

....majd eladod vagy elajándékozod...

(#64228) yusukee


yusukee
aktív tag

Sziasztok!

Rendeltem egy 10400mAh Xiaomi PowerBankot egy elég sok pozitív véleménnyel rendelkező eladótól, de kiderült, hogy hamis a cucc, jó ha megvan 3000mAh. Mivel ezt bizonyítani elég nehéz és nem is akarok sokat szenvedni vele, van értelme refundot csinálni ebay-on?

Még csak pár dolgot vettem itt, ez az első olyen esetem.

(#64229) domos válasza yusukee (#64228) üzenetére


domos
senior tag

Nem kell bizonygatni semmit. Erre van a buyer protection. Jelzed hogy gáz van, ha az eladó nem rendezi akkor majd az ebay fogja.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#64230) V/ válasza Remekelek28 (#64224) üzenetére


V/
Topikgazda

Bárhol ez egy nem normális nyomkövetési bejegyzés. Nemzetközi postai azonosítósak azok amik valósnak tekinthetők, az egyéb nyomkövetési számok nem komoly információk- Nézd meg hogy ez járatszám mikor honnan és hová ment, de ez "kamu" is lehet.

(#64231) Remekelek28 válasza V/ (#64230) üzenetére


Remekelek28
őstag

Fasza lenne,biztos emlékszel,ez az amiben te segitettél,paypalról húzta le a pénzem.
Linkelem mindjárt az egészet.

[ Szerkesztve ]

(#64232) Remekelek28 válasza V/ (#64230) üzenetére


Remekelek28
őstag

Na itt lenne a teljes. Én annyira nem értek hozzá,csak már 5 napja nem halad.

(#64233) kmisi99


kmisi99
addikt

Sziasztok! Régen nem vásároltam ebay ról, és most láttam, hogy új paypal felület van ha ebayról vennék, azaz nem irányít át a paypalra. És a paypal valami apró hibájából adódóan állandóan a paypal akarja váltani nekem az árfolyamot ami ugye eléggé rosszul vált, de az új fizetési oldalon sehol nem találok opciót, hogy átállítsam. Hogyan tudnám beállítani, hogy ebayes vásárláskor ne a paypal váltson?

(#64234) albandy válasza kmisi99 (#64233) üzenetére


albandy
tag

Válasz az összefoglalóban itt fent.

(#64235) csakzolcs


csakzolcs
tag

Sziasztok, nálam olyan van, hogy a 17tracker kiírta hogy "Package arrived at the carrier facility" És a kedves magyar posta nem találja a csomagom. YunExpressel jött vagymi, és már 10napja megérkezett de nem tudom átvenni, ilyenkor mi van? :) Eddig mindig a posta hozta az ebay rendeléseket de sehol semmi.

(#64236) kmisi99 válasza albandy (#64234) üzenetére


kmisi99
addikt

Köszönöm, meg is lett.

(#64237) somnia válasza csakzolcs (#64235) üzenetére


somnia
őstag

...tracking hogy néz ki?...

(#64238) domos


domos
senior tag

04.11.2016 07:47
Nemzetközi helyen történik a csere(átrakás)
Hungary Budapest 1005

2016-11-04 07:47 HUNGARY, BUDAPEST 1005, Departure from inward office of exchange

Ez a tétel vajon mit jelent? A posta ügyfélszolgálata szerint már átjött a csomagom a vámon, és Hétfőn elvileg meg is fogom kapni, de ez most valami új nekem, ilyet még sosem láttam, eddig vagy "belföldi feldolgozása továbbítva" vagy "nav regisztráció" volt.

TN: RR457032973JP

Köszi.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#64239) bl4ze válasza csakzolcs (#64235) üzenetére


bl4ze
veterán

Esélyes, hogy kamu, nem reális tracking. Hogy néz ki a formátum?

.:. bl4ze .:.

(#64240) csakzolcs válasza bl4ze (#64239) üzenetére


csakzolcs
tag


Így néz ki, nem tudom mi lehet :D
Megnéztem több trackeren is, (aftershipen, yuntrack-en és ugye a 17track-en) és mind ugyanezt írja, hogy megérkezett.

[ Szerkesztve ]

(#64241) somnia válasza csakzolcs (#64240) üzenetére


somnia
őstag

...ez csak Kínában él...

(#64242) csakzolcs válasza somnia (#64241) üzenetére


csakzolcs
tag

FREE Economy Int'l Shipping-es, és a yunexpress oldalán ott van a magyar posta is akivel kapcsolatban van. az eladó 99% pozitiv ratinggel rendelkezik meg közel 140ezer eladással.

(#64243) somnia válasza csakzolcs (#64242) üzenetére


somnia
őstag

ok

(#64244) csakzolcs válasza somnia (#64243) üzenetére


csakzolcs
tag

vagy ezt hogy értetted hogy csak kínában él? :)

(#64245) somnia válasza csakzolcs (#64244) üzenetére


somnia
őstag

...a tracking csak Kínán belül követhető...

[ Szerkesztve ]

(#64246) csakzolcs válasza somnia (#64245) üzenetére


csakzolcs
tag

tehát akkor az, hogy magyarba megérkezett , arrived stb nem valós? :)

(#64247) somnia válasza csakzolcs (#64246) üzenetére


somnia
őstag

:N

(#64248) bl4ze válasza csakzolcs (#64246) üzenetére


bl4ze
veterán

Igen. Random tracking.

.:. bl4ze .:.

(#64249) Unbaised-Ben válasza domos (#64223) üzenetére


Unbaised-Ben
senior tag

És az se baj, hogy én már a csatlakozót kábelét megvágtam, és pótóltam a régi indexem csatlakozójával? Mert ha igen akkor ügyes voltam :/
Másik, melyik menűpont alatt írjak neki, van ezer lehetőség, és nem akarom elrontani :/

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#64250) domos válasza Unbaised-Ben (#64249) üzenetére


domos
senior tag

Rossz a cucc, kész. Innentől kezdve mindegy mit csináltál vele. Az ebay rendszere miatt akár egy zacskó homokot is küldhetsz vissza (persze ezt nem feltételezem se rólad, se senkiről, meg nem szép dolog, csak a példa kedvéért), akkor is visszakapod a pénzed amint a tracking jelzi hogy odaért és eltelt 5 (vagy 8?) nem.

Én amikor gondom volt, mindig először csak simán contact seller, a normális emberek segítenek így is. Ha nem megy, akkor "item not as described", aztán ha nem segít akkor "ask ebay to step in".

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.