Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64351) tamass.szabo válasza fausto (#64350) üzenetére


tamass.szabo
tag

Persze, mondhatja azt, hogy nem fogadja el, de ha a képek alapján világosan látszik a minőségbeli különbség, akkor nem számít.

Ha visszautasít, nyithatsz dispute-ot, és azért az eBay legtöbbször a vevőnek kedvez.

Mi van a tárgynál return policyként?

[ Szerkesztve ]

(#64352) fausto válasza tamass.szabo (#64351) üzenetére


fausto
addikt

Ezt írja:

After receiving the item, contact seller within: 30 days
Return shipping: Buyer pays return shipping

Hétfőn vette át, úgyhogy még időben vagyunk.
Megpróbáljuk akkor és meglátjuk, mi lesz.
Köszi a segítséget!

(#64353) skyli


skyli
senior tag

Sziasztok!

Rendeltem egy telefon kijelző+ház kombót 61 napja. 1-2 héttel ezelőtt néztem, hogy még megérkezhet elvileg, ezért nem nyitottam még refundot (3-7 hét volt a várható szállítási idő és amikor korábban néztem, még láttam, hogy még megérkezhet). Most néztem meg megint, már nem tudok értékelést írni, se refund nem volt, viszont volt egy opció hogy contact seller, ezután item not recieved - és itt már itt volt a refund. Tehát elvileg még él rá money back garancia, mert régebbi rendeléseknél itt már kiírja, hogy nem él. Akkor nem kell attól tartanom, hogy nem kapom vissza a pénzem? Paypal elvileg 180 napig refundol, de ott meg az ebayre irányít át a refund >< :D

(#64354) V/ válasza fausto (#64350) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen mondhatja és vedd figyelembe, hogy nem biztos hogy arra a címre kell küldeni ami az eBay-n meg van adva, mindenképp egyezkedni kell az eladóval és kell a bizonyíték, mert a vita esetén anélkül az eBay sem fog a testvéred javára dönteni

(#64355) fausto válasza V/ (#64354) üzenetére


fausto
addikt

Köszi, megírtam neki, hogy küldje el, milyen címre küldhetem. Remélem elfogadja :)

(#64356) apu1957


apu1957
csendes tag

Sziasztok
Nem rég vásároltam az ebay-ról de az első használat után szétesett amit vette. Negatív véleményt írta. Megírtam az eladónak és ő azt ígérte hogy visszatéríti az összeget és nem kell visszaküldenem a hibás terméket csak adjak pozitív visszajelzést. Ha jól értelmezem mert Google fordítóval fordítottam le.
Mit javasoltok ?
Válaszotokat előre is köszönöm.

"Thanks for your email and it's our pleasure to serve you.

Dear friend, we feel so sorry about that. We will try our best to improve our product in future. So can you accept a full refund to resolve this issue as a compensation? And you don't need to return this item. Hope it will make you feel better.

Meanwhile it would be much appreciated if you could revise the feedback to POSITIVE one. Is it OK?

Thank you for giving us the opportunity to share with you our products. We strongly believe that quality, blended with excellent service, is the foundation for successful business. Once again, we sincerely apologize for any inconvenience caused."

(#64357) tamass.szabo


tamass.szabo
tag

Hát én mondjuk nem adnék egy széteső termék miatt pozitív véleményt, még ha refundolnak, akkor sem.

Mondjuk én ilyen esetben inkább először felveszem a kapcsolatot az eladóval, és csak utána adok neki feedbacket (természetesen negatívat vagy max. neutralt). Ha meg nagyon szépen megkér, kihagyom a dolgot, de mint mondtam, pozitívat az én szememben nem érdemelne.

A full refundot meg fogadd el természetesen!

[ Szerkesztve ]

(#64358) V/ válasza apu1957 (#64356) üzenetére


V/
Topikgazda

Természetesen az eladónak kell a negatív, mert ő szerelte össze. :F Most komolyan, nem szoktatok magyar boltban vásárolni? Miért felelős egy eladó, kereskedő?
Rossz, visszaviszed vagy kapsz másikat, vagy visszakapod a pénzed, nem? Ha nem ez van, akkor lehet negatívan értékelni, addig az nem korrekt.
Hányszor írtál be a vásárlók könyvébe és húztad le a boltot, amikor a boltban megvett termék elromlott?
Visszatérve a kérdésedre, nem kell visszaküldened és visszakapod a pénzt akkor jogos a pozitív értékelés.
Én módosítanám a helyedben. Ehhez az eladónak kellene kérni a felülvizsgálatot.

[ Szerkesztve ]

(#64359) apu1957 válasza V/ (#64358) üzenetére


apu1957
csendes tag

Hogyan kell módosítani ?
Azért kérdezem mert első alkalommal csinálok ilyet.
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#64360) V/ válasza apu1957 (#64359) üzenetére


V/
Topikgazda

Írd meg, hogy oké ha elküldte a pénzt -mert azért ezt be kell biztosítani- küldje el a felülvizsgálati kérést, azt megkapod és átjavítod.

[ Szerkesztve ]

(#64361) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Utolsó 60 napot sikeresen archiváltam (pedig csak az archívak között akartam keresni). Van rá mód hogy visszahozzam azokat vagy így jártam? Nem lehet így visszajelzést írni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#64362) enterlaci válasza enterlaci (#64341) üzenetére


enterlaci
senior tag

Erre valaki? :R

Szóval whish listet vagy valami más -működő- megosztási formát tudtok javasolni?

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#64363) faki_ válasza enterlaci (#64362) üzenetére


faki_
senior tag

My Collections, alapból nyilvános és a terméklapon van hozzáadás gomb.

(#64364) enterlaci válasza faki_ (#64363) üzenetére


enterlaci
senior tag

Köszönöm!

Épp most próbálgattam közben. Szóval ha más is ezzel küzdene: kollekciót létre lehet hozni és ha public, akkor akár e-mail-ben is meg lehet osztani bárkivel. Ha privát a kollekció akkor hiába lehet megosztani "0" items lesz benne és a whish list-el jelenleg kár is próbálkozni, állandóan "0" items lesz megosztott félnél.

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#64365) faki_ válasza enterlaci (#64364) üzenetére


faki_
senior tag

Ha rámegyek a "Wish list" linkjére, akkor 3 hivatkozást kapok: hogyan csináljak kollekciót, publikus kollekciók böngészése és a saját kollekcióim. Lehet volt ilyen régen és ez váltotta fel, nem használtam.

(#64366) cof válasza tamass.szabo (#64357) üzenetére


cof
veterán

En is kaptam mar hibas termeket, volt olyan is ami nem jott meg... Negativot adni meg soha nem adtam full refundnal olyan mintha nem vettem volna semmit. Visszakaptam a penzemet, nem csillagoztam.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#64367) tamass.szabo válasza cof (#64366) üzenetére


tamass.szabo
tag

Hat azert ha az elado bunkon all hozzad es latszik rajta hogy nem akar refundolni, akkor tolem igenis megkapja (es volt ra pelda) a negativat. Ha nem kooperal es az ebaynek kell intezkedni, akkor oda nalam megy a neutral/negativ.

(#64368) gerleimarci


gerleimarci
aktív tag

Sziasztok!
Nem jött meg egy megrendelt termékem. Nyitottam case-t, eladó megkérdezte, hogy jó cím van-e megadva, válaszoltam. Ezután a következő üzenetet kaptam:

Azóta sem kaptam meg a refundot. Néztem a számlámon és a paypalon is. Ilyen esetben mi a teendő?

(#64369) Winner_hun válasza gerleimarci (#64368) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nekem 2-3 nap míg megjön a refund, az is mindig este 7 után.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#64370) somnia válasza gerleimarci (#64368) üzenetére


somnia
őstag

...az első és legfontosabb a TÜRELEM!

(#64371) V/ válasza gerleimarci (#64368) üzenetére


V/
Topikgazda

A PayPal-n hol nézed, mert majd egy zöld +-os bejegyzés lesz a vásárlási sorban, azután 1-3 nap és a bankszámládon lesz. De mint az előttem szólok írták, türelem ez nem veszik már el.

[ Szerkesztve ]

(#64372) somnia válasza V/ (#64371) üzenetére


somnia
őstag

...de az is lehet, hogy egy hétig pendingben lesz..

[ Szerkesztve ]

(#64373) V/ válasza somnia (#64372) üzenetére


V/
Topikgazda

65 $ az nem sok, nem valószínű a hosszabbítás.

(#64374) somnia válasza V/ (#64373) üzenetére


somnia
őstag

...szerintem nekem sem az összeg nagysága miatt van, hanem, mert az eladó állítólag azon a napon adta postára, amikor a caset nyitottam és haladékot kért, hogy megtudja-e fordítani a pakkot...aztán írta, hogy sikerült...

(#64375) V/ válasza somnia (#64374) üzenetére


V/
Topikgazda

Az általad kifizetett vételár a számláján van, nem a csomagban. Nem igazán látok összefüggést a refund visszaküldése és a postánál vagy szállítócégnél a szállítás leállítása közt. Ha akarta volna, a pénzt rögtön küldhette volna.
Kb. ez: nem adom a pénzt vissza a .....-nak, nehogy megkapja a csomagot és a pénzt is.
Oké a szabályok szerint 5 napja van teljesíteni, még belefér.

[ Szerkesztve ]

(#64376) gerleimarci


gerleimarci
aktív tag

Köszönöm, akkor várok. (pedig nem könnyű, mert ez már a második kijelző, mert az első, amit az Aliról rendeltem, az meg hibás volt.)

(#64377) V/ válasza gerleimarci (#64376) üzenetére


V/
Topikgazda

Hivatalosan maximum 7 nap.

(#64378) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Üdv! Hamarosan lejár egy aukció, az eladó a termék mellé adna valamit plusz pénzért, ezt hogyan tudom neki kifizetni majd?

(#64379) havri1 válasza Kolondrum (#64378) üzenetére


havri1
félisten

Küld egy számlát, amit vagy külön, vagy a termékkel egyben tudsz fizetni.

havri

(#64380) ZsoltG60


ZsoltG60
aktív tag

Üdv. Egy kis segítséget kérnék : van 2 vásárlásom ahol a termék adatlapján szerepel 10% kedvezmény, de fizetésnél az eredeti árat fizettem ki.
Ez akkor most hogy van ? vagy én értelmezem rosszul ezt a kedvezmény dolgot ? :F

Lumia 950XL

(#64381) DJ. Ru$y válasza ZsoltG60 (#64380) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Veszel egyet és a második árából kapsz 10% kedvezményt. Ugyanattól az eladótól persze és kosaras vásárlás esetén.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#64382) choco01


choco01
addikt

Sziasztok!

2015.11.25-én rendeltem sinceritytraidingtől egy 32-es Samu SD kártyát, szóval egy éve.Szerintem ugyan ez.

És úgy néz ki elromlott, folyamatosan kéri a teló hogy hibás formázzam, 5-6 képig jó aztán újra..meg eltűnnek a képek stb.. Elvileg worldwide lifetime warranity van rá... :U

Írjak neki?Lehet valamit tenni?Gyári csomi megvan. :U

:R :R

[ Szerkesztve ]

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#64383) havri1 válasza choco01 (#64382) üzenetére


havri1
félisten

Elsőre valószínűleg azt fogja írni, keresd fel a gyártót, eredeti, garanciális a termék.
Én inkább kértem tőle, hogy segítsen.
A postaköltség ebben az esetben a tied, mivel a paypal nem erre térít, így oda vissza posta..
Végül rendes volt, következő rendelesnel küldött egy újat pluszba, annyiz, hogy 2 vagy 3$-t kért, mert TN-el adta fel.

Egyébként szerintem egy telefont megér itthoni Samsungnál, hátha.

[ Szerkesztve ]

havri

(#64384) choco01 válasza havri1 (#64383) üzenetére


choco01
addikt

Mert érdkes rádugtam most gépre külön, és egyébként feldobja a Win hogy vizsgáljam meg és javítsam(formázzam) de kihagyom tovább megyek, és így működik, nem tudom rossz-e vagy csak valami szoftvere hiba miatt történt ez vele. Érdemes valamit kipróbálni ilyenkor?

A garancia hogy van? Számla nincs csak a csomagolás, Samsung ügyfélszolgálatot kéne felkeresni hogy kínából vettem egy origi samu kártyát és rossz? :U

Én rendelek tőle rendszeresen.

:R :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#64385) havri1 válasza choco01 (#64384) üzenetére


havri1
félisten

Gyártási szám alapján azonosítják. Nem kell semmi papír (legalábbis általában, Samsung kicsit körülményes e tekintetben).

Sdformater nevű app-al próbáld még meg, illetve a h2wtest (vagy mi a neve).
Az megmondja, ha rossz.

havri

(#64386) choco01 válasza havri1 (#64385) üzenetére


choco01
addikt

Rendben, akkor most már elindítottam egy sima nem gyors formázást fat32-re, utána megnézem. :R :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#64387) DJ. Ru$y válasza choco01 (#64386) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ahogy havri1 írta, h2wtest-tel írd tele, ha teleírja hiba nélkül, akkor a telefonodban érdemes a hibát keresni, szoftver szinten szerintem.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#64388) sz4zs


sz4zs
csendes újonc

Sziasztok!

Egy rendeléssel kapcsolatos kérdéssel fordulnék hozzátok!

Olyat lehet csinálni az Ebay-n, hogy pl. rendelek magamnak egy terméket egy bizonyos lakcímre (számlázási cím), viszont úgy kérem, hogy egy ismerősöm nevére, az ismerősöm lakcímére szállítsák ki (más a szállítási cím, mint a számlázási cím)?

Ha igen, amennyiben PayPal-n keresztül szeretnék fizetni, hol kell beállítanom, hogy más legyen a számlázási név és lakcím, mint a szállítási név és lakcím?

Az esetleges segítő válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm!

(#64389) V/ válasza sz4zs (#64388) üzenetére


V/
Topikgazda

Veszel fel másik szállítási címet és vásárláskor azt választod ki vagy vásárlakor átírod, de jobb előre. A PayPal az eBay fizetésnél nem foglalkozik a PayPal-n lévő címmel. De ott is vehető fel másik.
Előre megadva

Fizetéskor változtatva

[ Szerkesztve ]

(#64391) choco01 válasza DJ. Ru$y (#64387) üzenetére


choco01
addikt

Most elromlott szerintem, mert formázta a gép aztán jött 1 óra után a nem válaszol üzenet majd leállt, azóta kínálja a formázást de a gyors formázás is 15perc után sincs semmi... :F :F

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#64394) sz4zs válasza V/ (#64389) üzenetére


sz4zs
csendes újonc

Köszönöm szépen a válaszodat!

Az az igazság, hogy szerényesnek mondanám angol- és német nyelvű tudásomat.
Szerdán beregisztráltam a PayPal-ra, majd az eBay-re is, és az accokat is egyből sikerült össze kötnöm.
Megtaláltam már akkor ezt az opciót, és be is állítottam, amit Te is írtál! Köszi még egyszer, hogy megerősítettél ebben!
Illetve ma már megtörtént a PayPal-es utalás is, így a PayPal-ön használt bankkártyámat is vissza igazoltam.

Egy normális munkás cipőt szeretnék rendelni, aminek egy részét vagy egészét majd az adóbevallásomnál valószínűleg vissza kapnám.
És ezért tettem fel a kérdésemet, mert mivel én nem biztos, hogy át tudnám venni a terméket, az ismerősöm nevére és címére kell rendelnem, hogy ő vegye át, viszont az én adataim kellenek a számlára.

De abból, amit válaszoltál nekem jól gondolom, hogy az eBay-en kért szállítási névtől és címtől függetlenül mindig arra a névre és címre állítják ki a számlát, amelyről a rendelés fizetésének kötelezettségét végrehajtják? :)
Jelen esetben mivel a PayPal-en a saját nevem és címem lesz, függetlenül attól, hogy az eBay-en a rendelésnél más névre és címre kérem a terméket a számla ugye a nevemre fog szólni?

Bocsi a részletességemért, csak 100 eurót nem szeretnék a gyenge nyelvtudásom miatt elbukni, főleg, hogy ez lenne az első rendelésem.

(#64395) V/ válasza sz4zs (#64394) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem készül mindig számla, ha vállalkozás az illető akkor lehet beszélni velük, hogy küldjenek, de az eBay-ne megadott vásárlói adatok és cím kerül rá, alapból a te neved és címed, ha másik címre kéred, akkor a név az amit a contact-nál beírsz, a cím pedig szintén az új lesz. Az eBay adja a számlakészítési lehetőséget és a megadott adatokból készül a számla.
Vásárlás előtt kellene egyezkedni az eladóval ebben a témában.
Akármivel küldik is, ha éppen nem vagy otthon keresnek telefonon hogy mikor kézbesítsék a futárok, vagy hagynak értesítőt és átveszed a postán.

[ Szerkesztve ]

(#64396) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,

szeretnék vásárolni egy izzót de az eladó Ebay Global Shipping Programmal tudná postázni.
Mi ez? ki tud segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#64397) V/ válasza tpeter77 (#64396) üzenetére


V/
Topikgazda

Amit adtál linket az May not post to Hungary, nem szállít Magyarországra van kiírva és nincs GSP.

Egyébként a GSP, Global Shipping Program egy eladónak biztosított védelmes szállítás, ugyanúgy posta vagy futár hozza neked, csak van az eladónak +biztosítása.
Ha GSP-s a szállítás akkor 2 felé megy a szállítási pénz egy adott vásárlásnál. Az eladó kapja a vételárat és a szállítási költség kisebb részét, a logisztikai cég a Pitney Bowes pedig a szállítási költség nagyobb hányadát. A PayPal-n ilyen esetben két terhelés fog megjelenni az adott vásárláshoz és a bankkártyáról is két tétel lesz fizetve.

[ Szerkesztve ]

(#64398) tpeter77 válasza V/ (#64397) üzenetére


tpeter77
addikt

rákérdeztem az eladótól, h postáz-e MO-ra és ő írta, hogy igen de csak ezzel a GSP-vel.
Én válaszoltam, hogy ám legyen, rendben, de még nem csináltam ilyet, utánajárok mi is ez...
és hogy kaphatom meg a terméket.
Az árak ilyenkor hogy alakulnak? Pl. ha a termék 20 dollár a posta mennyi lenne?

(#64399) V/ válasza tpeter77 (#64398) üzenetére


V/
Topikgazda

Szerintem az nem éri már meg.
Németország US $17.36, Bulgária US $36.63, Litvánia US $34.32, Ukrajna US $43.47 lenne a szállítási költség nála, úgy gondolom hogy ide legalább 30 $ írna neked.

De nézd meg ezeket egy,
kettő

Ezek szintén 7625-ösök, 7615-ös volt olcsóbb is, bár nem tudom hogy az jó-e neked.

[ Szerkesztve ]

(#64400) Simon02


Simon02
tag

Egy kis segítséget szeretnék kérni? ebay-en szeretnék eladni egy nagyobb méretű csomagot, kb 12 kg 60x60x30cm. A posta és ahol néztem futárszolgálat (DHL), elég horror árakat olvastam (20 ezer Ft felettiek). Milyen egyéb lehetőségről tudtok, van olcsóbb futár? Igazából eu-ba hirdetném meg.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Simon02

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.