Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:32:09

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64851) DJ. Ru$y válasza V/ (#64850) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Szerintem simán lehet az, hogy bepakolták egy konténerbe, (ez az utolsó bejegyzés) de a gépre nem fért fel, ezért tologatták/tologatják az ottani reptéren a konténert, addigra, amíg lesz/lett hely vagy pont itthon történik ez, ki sem nyitották még azt a konténert ami esetlegesen késve érkezett ide. De ez csak a saját "agymenésem", lehet, hogy ez nem is lehetséges forgatókönyv.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#64852) Boonen007 válasza V/ (#64850) üzenetére


Boonen007
őstag

Nekem az elhagyta a repteretbol az jon le, hogy a repcsivel egyutt elment es az en elmeletem szerint amit itt irt a kollega, hogy megjott az orszagba csak eppen meg azzal nem foglalkoutak es igy nyilvan az erkezesrol bejegyzes sem szuletett. Szerintem. Erdekes lenne egy vamossal beszelni, mi a folyamata az egesznek. 🙂

(#64853) V/ válasza DJ. Ru$y (#64851) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem agymenés. Legutóbb a kínai posta erősítette meg, hogy már 1 hete átvette tőlük a magyar posta a konténert, de nem nyitották ki. A kínai eladónak volt valami jó kapcsolata és még papíron is leigazolták ezt neki. A Posta ügyfélszolgálat szerint ilyen nincs, elküldtem neki az eladótól kapott e-mailt a csatolt igazolással, a 30 napos válaszolási idő ketyeg nekik.

(#64854) -KP-


-KP-
addikt

hi,

német ebayen szeretném eladni pár cuccom. Tudna valaki segíteni, aki már adott el, akár priviben? Nem szeretnék abba belefutni, hogy áron alul kell eladjam a holmijaim, mert rossz opciókat jelölök meg.

[ Szerkesztve ]

(#64855) V/ válasza -KP- (#64854) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem igazán tudsz rossz opciót megadni, hogy áron alul add el.
A vételérába építs be 15% költséget. (ebay+PP jutalék) A szállítási költség is beleszámolandó a jutalék alapba.
Ne a pénzbe kerülő opciókat válaszd. Kiírja mellette hogy mennyi lenne, de ha azt is beépíted a költségedbe akkor nyugodtan

(#64856) -KP- válasza V/ (#64855) üzenetére


-KP-
addikt

Ha megadok egy sofort kaufen árat, de adok lehetőséget preisvorschlagra, akkor ugye én dönthetem el, hogy elfogadom-e az árat?

(#64857) DrBubo77 válasza V/ (#64850) üzenetére


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog (1)

Nálam ezt mutatja a 17track.net:

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#64858) V/ válasza -KP- (#64856) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen. de úgy emlékszem, hogy ezért a németen egy kis pénzt kérnek.
A német eBay-n regisztráltál?

(#64859) -KP- válasza V/ (#64858) üzenetére


-KP-
addikt

persze, van német ebay regem. paypalt is 5 éve használok kb. Venni vettem már,de eladásom még nem volt ebayen. Mondjuk vásárlásom is csak egy volt (igaz, hogy az egy 850 eurós), szóval fosok, hogy nem fognak venni tőlem semmit :D

(#64860) V/ válasza DrBubo77 (#64857) üzenetére


V/
Topikgazda

Az érkezési információ kamu. Sokszor írtam már a nemzetközi postai adatok közt is már Liszt Ferenc van, nem Ferihegy.
A Kuala Lumpurból érkező csomagoknak Frankfurt a tranzit hely, Frankfurtból nem jött repülőgép november 8-án 04:30-kor. Majd úgy 1,5 hét és talán megkapod.

[ Szerkesztve ]

(#64861) V/ válasza -KP- (#64859) üzenetére


V/
Topikgazda

Itt tudod kalkulálni a hirdetési költségeket.

[ Szerkesztve ]

(#64862) DJ. Ru$y válasza DrBubo77 (#64857) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Persze, kamu TN-re támaszkodni nem szabad... Ezt a legelején kellene beilleszteni, én ezt már kértem és mondtam párszor, ha valakinek szállítása van és "TN"-e, az illessze be az első hozzászólásába a TN-t, mert egy csomó felesleges sor megkerülhető vele. Ezzel a TN-nel max azt tudod "bizonyítani", hogy mikor hagyta el a feladó országot, de lehet, hogy még ott sem korrekt infó szerepel.

Ezért meg főleg kár a magyar Postát szapulni.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#64863) DrBubo77 válasza DJ. Ru$y (#64862) üzenetére


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog (1)

De az egyik csomagomat visszakapta az eladó, pedig nálam nem is járt.

A napokban kaptam hivatalos papírról (!) értesítőt, rajta bejelölve, hogy 2. kézbesítés. Csakhogy nem volt első kézbesítés sem. Akkor ez így hogy? Szerinted ez normál postai működés?

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#64864) DJ. Ru$y válasza DrBubo77 (#64863) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem erről beszéltem, mint olvashatod:

"Ezért meg főleg kár a magyar Postát szapulni."
Vagyis a kamu TN-es dologról nem a mi Postánk tehet... A többi dologra nem reflektáltam, főleg, hogy az lehet a helyi postásotok mulasztása is, sőt több, mint valószínű.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#64865) DrBubo77 válasza DJ. Ru$y (#64864) üzenetére


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog (1)

A csomag és a levél külön címre megy, még a letéti posta is más hozzájuk.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#64866) dejvid8


dejvid8
őstag

Sziasztok!
Édesapám születésnapjára szeretnék venni az eBay-ről egy plazma (Tesla) öngyújtót, ami ide kellene hogy érjen max 10 napon belül. Jövő héten ha ideérne az lenne a legjobb.
Honnan érdemes rendelni, az UK vagy a DE oldalról?
Milyen shipping a leggyorsabb?
Ha kell,10 eurót is fizetek a postáért akár.

M2 Air 16/512 | Google Pixel 6A | Xbox | Cars | Developer | Footballer | Visca!

(#64867) V/ válasza dejvid8 (#64866) üzenetére


V/
Topikgazda

Inkább a német oldalról, a normál posta is általában 10 napon belül itt van. A melyik gyorsabb azt így nem lehet megállapítani, amit az eladó biztosít attól is függ. Pl. ez Holland eladóknál is vannak jó áron, onnan sem hosszabb a szállítás. Pl ez.
Rá kell keresni.

[ Szerkesztve ]

(#64868) dejvid8 válasza V/ (#64867) üzenetére


dejvid8
őstag

Valóban. Kár hogy nekem a német az kb mint a kínai, ezért inkább a holland oldalon nézelődöm.
Most pl EZ , 13.9EUR+ 4.7EUR a szállítás, és Geschatte levertijd binnen 4 tot 8 werkdagen, ami gondolom 4-8 munkanap szálltási időt jelent. Ez elég jónak tűnik, de ez mennyire hihető? ez a 4-8?

szerk: na, most nézem, hogy ez UK eladó...

[ Szerkesztve ]

M2 Air 16/512 | Google Pixel 6A | Xbox | Cars | Developer | Footballer | Visca!

(#64869) zeon.hu válasza dejvid8 (#64866) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Csak kérdezem, hogy akkor már miért nem Zippo gyújtó?
Azt itthon is kapsz hivatalos forgalmazótól, időben megjön és örök garancia van rá.
(Az enyém 25 éves, hétfőn jött vissza Németországból nagygenerál után)

#?*@&!

(#64870) dejvid8 válasza zeon.hu (#64869) üzenetére


dejvid8
őstag

Gondolkodtam azon is, de leginkább a technológia miatt tetszik ez a Tesla gyújtó, Apám is nagyon rajong az ilyen dolgokért.

[ Szerkesztve ]

M2 Air 16/512 | Google Pixel 6A | Xbox | Cars | Developer | Footballer | Visca!

(#64871) VinoRosso válasza V/ (#64825) üzenetére


VinoRosso
veterán

Magyarországról küldöm. Nálam így néz ki:

Olyat, hogy " Create shipping policy" sehol sem látok. Érted crtl+F és 0 találat Böngésző nálam is mozilla.

A 22 dodó meg ki van számolva, úgy a legjobb, mert ha egybe küldöm akkor 2 kiló föl megy és nem tudom feladni már levélként, csomagként meg jóval drágább. Két külön levélben a legolcsóbb.

(#64872) V/ válasza VinoRosso (#64871) üzenetére


V/
Topikgazda

Éppen nem látom az Item location-t, de tegyük fel oda Mo-t adtál meg és az eBay címed is magyarországi
Privátba elküldhetnéd a hirdetés oldalának felépítését, mert egyszerűen nem értem, hogy miért a *U.S shipping van ott, amikor nem annak kell lennie.
Akárhány hirdetést akarok készíteni, mindenhol felvehetek új szállítási, fizetési, visszaküldési és garanciás szabályokat. nem értem, hogy nálad miért nem.
Az Összefoglalóban a nálam látható részek Az eBay (USA) hirdetésnél magyar szállítás megadása. Segédlet-ben vannak.
Ha azokat a lépéseket megcsinálod amit az előző hsz-ben írtam, akkor is ugyanez jelenik meg?
Próbaként csinálj egy új hirdetést, a Save later-l elmented, nem kell publikálni és utána törölhető.
Ilyened van?

És ha beírod a termék nevét és kategória választás után ezzel mész tovább a sok hasonló hirdetés felsorolása alatt? Continue with your listing.

Mert akkor ezen a linken lévő videóban látható felületnek kell megjelenni.

[ Szerkesztve ]

(#64873) V/ válasza dejvid8 (#64868) üzenetére


V/
Topikgazda

Én a német oldalon hollandokra gondoltam, de a 4-8 munkanap az igaz, csak a magyar postán csúszhat egy kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#64874) VinoRosso válasza V/ (#64872) üzenetére


VinoRosso
veterán

nagyjából az jelenik meg de a videón pont a szállítási rész nem látszik.

Magyarország van megjelölve az áru helyének:

[ Szerkesztve ]

(#64875) V/ válasza VinoRosso (#64874) üzenetére


V/
Topikgazda

Az igaz, de amit képeket be tettem a leírásba az látható lejebb. De ksézítek egy másikat.
Ha új a hirdetés, nem a listából választasz a hirdetési kategória után, akkor nem lehet USA fixen a szállítás.
Nem tudnál úgy képet feétenni hogy az egész szállítás látszódjon, mert a kizárandó országok az egyformának tűnnek.
De inkább innen privátba folytassuk.

[ Szerkesztve ]

(#64876) DrBubo77 válasza V/ (#64860) üzenetére


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog (1)

A Ferihegyes, követőkódos rendelés tegnap landolt a postaládában. Érdekes, hogy november 29-es miskolci postabélyegzés van rajta, miközben semmi keresnivalója nem volt Miskolcon.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#64877) DJ. Ru$y válasza DrBubo77 (#64876) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Mellément és onnan küldték hozzád, na ez a posta vagy az automata rendszer hibája, hogy rossz helyre szortírozta ir. szám alapján.Velem is volt már ilyen, a rossz postakör ilyenkor nyom rá egy stemplit majd a kézbesítendők közé teszik, ilyenkor bekerül megint a központi rendszerbe és jó esetben hozzád kerül.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#64878) RAZR_v3


RAZR_v3
tag

Rendeltem egy 8 dolláros mobiltelefon-alkatrészt, jó lassan megjött és a minősége nagyon rossz.
A kérdésem a következő: nektek sikerült már elérni azt, hogy részben visszakapjátok a vételárat és ne kelljen Kínába visszaküldeni a csomagot? Ha igen, akkor mit írtatok az eladónak? Nem fogok pár dollár miatt éhen halni, inkább elvi kérdés nekem a dolog, mert mégse azt kaptam a pénzemért, amit elvártam. :D

(#64879) DrBubo77 válasza DJ. Ru$y (#64877) üzenetére


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog (1)

Ez azért piszok jó. A repülőtérről Miskolcra 3 hét alatt ért oda. Miskolcról hozzám már elég volt 2 nap. :D

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#64880) DJ. Ru$y válasza DrBubo77 (#64879) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem feltétlen. Honnan tudod mennyit állt Miskolcon? :DDD Annyi, hogy mikor stemplizték, akkor indult el Miskolcról hozzád. Legalábbis szerintem. Szóval lehet dobálták jobbra balra Miskolcon is egy hétig.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#64881) V/ válasza RAZR_v3 (#64878) üzenetére


V/
Topikgazda

Vedd fel a kapcsolatot az eladóval és beszéld le. Rossz a minősége amit küldött, ezt valamivel igazolod és kéred a megoldási javaslatát. Ha nem reagál, akkor ugyan ezekkel case-t indítasz.

(#64882) rukka


rukka
csendes tag

Az lehetséges, hogy az Ebayen azért nem lehet átállítani a banki váltással dolgozást mert van forint a PP számlámon már? Mert azt írja, hogy ha van pénz a PP számlán, akkor először azt fogja használni. USD az elsődleges valuta beállításom és USD-ből valóban semmi nincs rajta, de ha forintban vagy euróban van rajta akkor is abból fog konvertálni először és teljesen le kell ürítenem minden pénznemet hozzá? Illetve akkor egyáltalán ne utaljak forintszámláról PP-re forintot hanem mindig csak közvetítő legyen a bankkártyám felé ha azt akarom, hogy banki rátán váltson?

[ Szerkesztve ]

(#64883) rukka válasza rukka (#64882) üzenetére


rukka
csendes tag

Illetve még van 2 kérdésem, megköszönném ha valaki tudna válaszolni. A .com-on vagyok regisztrálva, de vannak olyan termékeim amiket valószínűleg inkább a németek vennének meg mert minden dokumentáció német hozzá ill. a termék nyelve maga is német. Azt hogyan tudom megcsinálni, hogy a hirdetésem megjelenjen a .de-n? Illetve ez feláras akkor is, ha a .com-on nem is akarnám megjelentetni és elég lenne a .de-n a speciális célközönség miatt?

A másik, hogy eladótól rendeltem 4db kisértékű terméket külön leütésekkel, és megkérdezésem nélkül kombinálta a szállítást (u.az a tracking no van mind a négynél, ebből látom). Egyenként vámhatár alattiak, egyben már nem. Ha megfogják a vámon a csomagot, kinek a felelőssége a plusszköltség; az enyém mert nem jeleztem külön h ne vonja össze a szállítást vagy az övé, mert a megkérdezésem nélkül összevonta? Ilyennel lehet/érdemes case-t indítani?

[ Szerkesztve ]

(#64884) Shingen


Shingen
addikt

Srácok!

Létezik olyan, rendeltem egy cuccot és a követési számot néztem a magyar posta oldalán.
Ott azt írja hogy nov. 26 megérkezett a célorszába hozzánk és egész héten nem ért ide?
Saját országunkba egy hét alatt nem kapom kapom meg a cuccot?
Hát ez vicc.............

風林火山

(#64885) Nooeca válasza Shingen (#64884) üzenetére


Nooeca
senior tag

27-én itt is megérkezett, posta nyomkövetésén még semmi extra.

(#64886) DrBubo77 válasza Shingen (#64884) üzenetére


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog (1)

Az semmi. Nekem olyan termék érkezett meg tegnap, ami november 8-án ért az országba.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#64887) Shingen válasza DrBubo77 (#64886) üzenetére


Shingen
addikt

:Y
Neeeeeeeeeee, az azért durva

風林火山

(#64888) somnia


somnia
őstag

...az semmi, nekem 29.-én reggel adtak fel egy pakkot Pesten és még ma sem ért ide Pestre...

(#64889) DJ. Ru$y válasza Shingen (#64884) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Attól, hogy megjött, még nem ment át a VÁM-on, majd, ha az lesz, hogy belföldi feldolgozásra továbbítva, és utána 1-3 munka(!)nap nem kapod meg, na akkor lehet nekiállni kerestetni.

Valódi a TN?

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#64890) radi8tor válasza Shingen (#64884) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mi ebben a vicc? Szerinted hány csomag érkezik Kínából karácsony előtt?
Minimum 1 hetet fog állni a vámon.

⭐ Stella

(#64891) PainKiller13


PainKiller13
őstag

Sziasztok!

ebayen vettem egy telót tegnap, ma meg törölték a listázást, meg jött emaill hogy gond van eladóval.

ebayen a fizetésnél egy homokóra van, pedig elvileg kifizettem, paypalon pedig pending a kifizetésemnél. Case-t sehol nem enged nyitni, valószínű hogy visszajön a pénz az accomra?

(#64892) Shingen válasza DJ. Ru$y (#64889) üzenetére


Shingen
addikt

:((
Köszi, ezt jó észben tartani.
Igen valódi.

(#64890) radi8tor :O

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#64893) dugynok válasza Shingen (#64892) üzenetére


dugynok
senior tag

Nyugi, nekem van ami 11.04-óta célországba elküldve kínából. Track szám kezdete óta 44 nap telt el... :(

(#64894) The DJ


The DJ
addikt

Rendeltem egy terméket ebayről, karácsonyi ajándéknak szánom, ezért direkt olyan eladót választottam, aki németországból küldi a terméket. Az item location a terméklapon Germany, a várható szállítási dátum is december eleje volt. A szállítás ingyenes és így ugye az áfát is megúszom....elvileg. 30 ezres termék egyébként.

A fizetéstől számítva eltelt egy hét, de csak nem jelölték be, hogy fel lett adva, én meg kezdtem aggódni és ráírtam az eladóra, hogy mi a helyzet. Másnap reggel ír, hogy a fizetés utáni nap fel is lett adva, ne aggódjak. Persze ebayen továbbra se volt változás, írtam megint, hogy akkor most mi is van. Erre bepipálták másnapra, hogy fel lett adva és küldtek egy NL post trackinget, ami azóta se éledt fel... lassan a terméknek már meg kéne jönni, de a tracking number még csak nem is mutatja, hogy létezne a csomag :(

Kezdek aggódni. És elkezdtem azon is agyalni, hogy miért NL post ha Németországból adták fel? Itt valami sunyiság van és félek, hogy kínából jön majd a cucc... kb jövőre, ha ideér egyáltalán. És így persze az áfát se úszom meg valószínűleg és így karácsonyi ajándékom se lesz. Ilyenkor mi van? Mi a teendőm?

Az eladó megbízható eladó, nem ma kezdte, a leírásban benne van, hogy a terméket onnan küldik, ami a terméklapon fel van tüntetve, még a címben is ott van, hogy "tax free" és a leírás érdemi része is német a sablon infóktól eltekintve, amik angol nyelven vannak.

Így még sose jártam, elment a pénzem valamire, amit meg se fogok kapni úgy érzem, de ha mégis akkor is későn és értelmét veszti az egész + áfával együtt már nem is olyan jó buli ez. Nem erre készültem, nem ez volt feltüntetve, inkorrektnek érzem, de nem tudom merre menjek tovább.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#64895) somnia válasza The DJ (#64894) üzenetére


somnia
őstag

A szállítás ingyenes és így ugye az áfát is megúszom

A kettő között nincs összefüggés.
Az estimated delivery utolsó napjáig nem tudsz az imádkozáson kívül semmit sem tenni.

(#64896) The DJ válasza somnia (#64895) üzenetére


The DJ
addikt

"Az item location a terméklapon Germany (... ) és így ugye az áfát is megúszom."

Míg ha kínából jön, akkor erre kevés esély van.

December 5 az estimated delivery utolsó napja. Addig 99.9%, hogy nem fog ideérni, tekintve, hogy a tracking se mutat még semmit.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#64897) somnia válasza The DJ (#64896) üzenetére


somnia
őstag

...mi a tracking?..

(#64898) The DJ válasza somnia (#64897) üzenetére


The DJ
addikt

RS659404103NL

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#64899) somnia válasza The DJ (#64898) üzenetére


somnia
őstag

...akkor alighanem Kínából jön....várj 15.-ig és ha nem jön addig, akkor nyiss egy caset!...tudom nem vigasztal de ha tényleg Kínából jön és megfognák a vámon, visszakérheted a vételárat meg a plusz költséged is....

(#64900) The DJ válasza somnia (#64899) üzenetére


The DJ
addikt

Fantasztikus :( A legfőbb gondom az, hogy áll benne a pénzem és még csak karácsonyi ajándékom se lesz... még egyszer megvenni nem fogom, nem is tudnám és most idegeskedhetek, hogy mi lesz ennek a vége. Mi a fenéért írnak ki Germany-t, ha nem onnan küldik? Írtam nekik még reggel, hogy nagyon remélem németországból jön, kíváncsi leszek mi lesz holnap erre a válasz...

[ Szerkesztve ]

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.