Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) ByB válasza Badb0y (#600) üzenetére


ByB
addikt

(gyönyörű darab :R)

(#602) c*


c*
aktív tag

Hi

most ismerkedem az ebay al ahogy latom credit card nelkul nem lehet regelni ? bar nem neztem meg pontosan ,
szoval fenntartasaim vannak , kinezek valamit x penzert + postakoltseg es mas nem johet ra ugyebar ?
a szallitast hogy oldom meg mailezek az eladoval ? penzt hogy a legbiztosabb es legolcsobb eljuttatni neki szoval a lenyeg venni szeretnek egy iPod Shuffle 512 -t
ennek van egy 60 euros ara es azt mondja hogy
EUR 14,99 Versicherter Versand Europa
tehat ha megnyerem a 60 as arat akkor osszesen ez nekem 74,99 euroba fog kerulni ?
es ez biztos ? a masik pedig a minosege azt a vak szerencsere bizom ?
mennyi bid szamit mar jonak ?

(#603) hezzo válasza c* (#602) üzenetére


hezzo
tag

Szia.
Dombornyomott kártya nélkül - úgy tudom - nem lehet már regelni.
''kinezek valamit x penzert + postakoltseg es mas nem johet ra ugyebar ?''
Amennyiben az x=a licit végén lévő összeg, akkor igen :) vagy mondjuk ha ''villámáras'' termékről van szó. +pk., és ha az EU-ból jön, akkor egyéb költség nincs. (Leszámítva az átutalás banki költségeit, és esetenként az eladók Paypal tranzakciós díjakat is rá szokták terhelni a vevőre, de ez néhány euró maximum).
A szállítást nem neked kell megoldanod, hanem az eladónak. Ha Te vagy a licitnyertes, az eladó megkapja az adataidat, amiket regisztrációnál megadtál.
Nézd meg az eladó minősítéseit, olvasgass közöttük, és ha megfelelőnek tartod, akkor licitálj. 100%-os biznisz nyilván nincs, de azért lehet válogatni.

''mennyi bid szamit mar jonak'' - Ezt a kérdést viszont nem tudom értelmezni.

Remélem, segítettem.
üdv

(#604) Badb0y válasza hezzo (#603) üzenetére


Badb0y
addikt

Rendeltél már EU-ból?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#605) hezzo válasza Badb0y (#604) üzenetére


hezzo
tag

Persze, többször is.

(#606) reewer


reewer
aktív tag

csa

egy kérdésem lenne:
ha licit van es a srac nem fogad el paypal-t csak a sajat honiainak: másoknak:( Western union money transfer )el kell fizetni

-akkor paypallal licitaljak és...?


thy ;)

Si vis pacem, para bellum.

(#607) hezzo válasza reewer (#606) üzenetére


hezzo
tag

Megválaszoltam a mailedet is, de még valami: olyan, hogy ''paypal-lel licitálni'', nincs. Gombnyomással licitálsz, aztán a végén fizetsz, ahogy tudsz (vagy ahogy elvárják tőled). De Western Union-nal ne. A nálam tapasztaltabbaktól hallottam, hogy az elég felejtős, a nemzetközi csalók első számú eszköze.

ui. Bocs, ha ez a Bidpay-re vonatkozik, akkor arra annyit, hogy én már használtam, elég jó szolgáltatás, nekem nem volt bajom még vele. De azért a Paypal jobb.

[Szerkesztve]

(#608) Anthony001


Anthony001
senior tag

Nem tudjátok, hogy az a bankkártya, ami nem kifele hanem befele domborodik az is dombornyomott?

(#609) hezzo válasza Anthony001 (#608) üzenetére


hezzo
tag

Ha rá van írva, hogy ''electronic use only'', akkor nem.

(#610) Anthony001 válasza hezzo (#609) üzenetére


Anthony001
senior tag

Értem, köszi.

Maestro kártyával nem lehet paypalozni igaz?

(#611) Derrrick válasza hezzo (#607) üzenetére


Derrrick
tag

A BidPay a Western Union internetes szolgáltatása (és nem annyira drága mint a Western Union hagyományos). Viszont nem fogad el MasterCard-ot, csak Visat és American Express-t. Illetve AmEx-et is csak elvileg, mert az enyémet nem fogadta el rejtélyes okok miatt (csak annyit írt, hogy nem fogadja el és nem mondja meg miért) :( Úgyhogy csak óvatosan a licitekkel, mert a végén nem tudsz (időre) fizetni. Azok az eladók akik csak az amcsi ügyfelektől fogadnak el PayPal-t tapasztalataim szerint a többi ügyfelet le se sz...-ják és nem válaszolnak az emailjeire (tiszetelet a kivételnek, szóljatok ha találkoztatok ilyennel)

(#612) Bash válasza Anthony001 (#610) üzenetére


Bash
őstag

Úgy látom megint eltévesztetted a házszámot. Tévedések elkerülése végett tájékoztatlak, hogy ennek a topic-nak a címe: eBay tapasztalatok. Ahová ezeket a kérdéseket kellett volna feltenned az a PayPal című topic: [link].

http://bashtravel.com/

(#613) hezzo válasza Derrrick (#611) üzenetére


hezzo
tag

Nekem hiába mondod, egyrészt mindig Paypal-lel fizetek, másrészt már használtam Bidpayt. Mellesleg én már vagy negyven-ötven amerikai eladónak küldtem e-mailt ilyen-olyan licitekkel kapcsolatban, és eddig mindegyik válaszolt.

(#614) swarel


swarel
csendes tag

Hi!

Jól gondolom?:
A termékek nagy részénél van egy ''Shipping to HUN'' felirat amely mellett van egy összeg. Ezt az eladó kalkuláltatta ki és egy megnyert aukció esetén ezt az összeget vállalja is?

Még valami: PayPal-hoz mindenképp kell dombornyomott kártya? Számlaszámmal nem lehet varázsolni?
Magyarországról próbálta már valaki a paypal-t? Működik rendesen?

Köszi!

(#615) hezzo válasza swarel (#614) üzenetére


hezzo
tag

''A termékek nagy részénél van egy ''Shipping to HUN'' felirat amely mellett van egy összeg.''
Mutatnál egy ilyet?

(#616) swarel


swarel
csendes tag

Szívesen:
[link]
nem tudom ez a link így működni fog-e (lehet hogy valami dinamikus akármi és addigra lejár) de lényeg hogy hasraütés szerűen választottam ki egy termékcsoportot. Ha te is ezt teszed biztosan találsz egy csomót. Amikor az előző hozzászólásomat írtam pont egy olyan termékcsoportot néztem ahol legtöbb termék mellett meg volt adva a ''Shipping to HUN'' a valóságban viszont a termékek kb 10%-nál van megadva.
Ha esetleg neked ''Shipping to US'' van azt természetesen át lehet állítani bármely országra.

[Szerkesztve]

(#617) sasa311 válasza swarel (#616) üzenetére


sasa311
veterán

Hát lövésem sincs miről beszélsz, találomra megnyitottam a linkről tizet, ilyen feliratot egyiknél sem találtam :U Csak ezt:
For orders shipping to the following countries, S&H is $8.99 for the 1st item and $4.99for each additional item(s). Countries we shipped to: Australia, Austria, Belgium, Denmark, Finland, France, Germany, United Kingdom, Ireland, Greece, Italy, Japan, Luxembourg, Netherlands, New Zealand, Norway, Portugal, Spain, Sweden and Switzerland.

Nem is szállít magyarországra :Y
Amúgy Pay-Pal műxik, de csak dombornyomott kártyával, ügyeskedni nem lehet...

Amúgy pedig éljen az E-bay, egy akváriumlámpa boldog tulajdonosa lettem a múlt héten :C

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#618) swarel


swarel
csendes tag

Nem kell a linkeket megnyitni!
Rögtön azon az oldalon van ahova a link mutat. Az oszlop neve ''Shipping
to HUN''. Rögtön a ''Price'' nevű oszlop mellett van. Valahol (az esetek többségében) a ''Not specified'' felirat van az oszlophoz tartozó mezőkben, valahol meg ott van maga az összeg amiért a szállítást vállalja az eladó.
Ha még mindig nem találja senki csinálok róla egy screenshot-ot és belinkelem

(#619) swarel


swarel
csendes tag

Még egy kérdésem lenne ha megengeditek:
Ha dombornyomott pl. VISA kártyát szerzek pl. az OTP-től az lehet forint alapú is? Vagy jobban járok devizás kártyával? Vagy esetleg tökmindegy?
Köszi!

(#620) Bash válasza swarel (#619) üzenetére


Bash
őstag

Mintha nem is 7 hozzászólással ezelőtt mondtam volna el, hogy mi hová való: [link].
A kérdésre egyébként nem tudok érdemben válaszolni, mert nem forint alapú kártyám van.

http://bashtravel.com/

(#621) hezzo válasza swarel (#618) üzenetére


hezzo
tag

Ja, már vágom, hogy miről beszélsz. Ez valami új kényelmi funkció lehet,
én még nem találkoztam vele. A helyzet az, hogy ahol értéket látsz ennél
(pl. $6,98) az azt jelenti, hogy az eladó megadott egy olyan tarifát,
ami Magyarországra is vonatkozik. (Ez vagy a ''Worldwide'' tarifa,
amikor azt jelenti, hogy az egész világra annyiért postáz, vagy pl. a
''Europe'' tarifa, amikor az Európában lévő országokba vállalja annyiért.) Ennek különösebb jelentősége nincs; próbáld csak kiválasztani mondjuk
Romániát, azt fogod látni, hogy ugyanannyi marad az ár. Van olyan is,
ahol a ''Not specified'' vagy a ''See description'' látszik.

Egyébként ne az ilyen vackokkal bíbelődj, mert sajna az a legbiztosabb
és a legtisztább, ha kérdezel előtte. Egy rövid kérdés az eladóhoz,
amiben konkrétan szerepel, hogy M.o.-ra kell szállítani, és máris
tisztázva van minden. Az áru leírásába számtalanszor
lustaságból/időhiányból nem szerkesztenek bele mindent, de lehet, hogy
egy szimpla kérdéssel kiderül, hogy igenis szállít ide, mégpedig kb.
ennyiért. Ennek az ellenkezője is igaz: kiderülhet, hogy a leírással
ellentétben ide nem érvényes a Worldwide tarifa (sajna ilyen is volt már
:( ).

(#622) And válasza swarel (#619) üzenetére


And
veterán

Nem a kártya forint- (vagy deviza) alapú, hanem a hozzá kapcsolódó számla. Nekem OTP-s forintszámlám van sok éve, de csak az első - nem dombornyomott - kártyám lejárta után igényeltem Visa Classic-ot.

(#623) swarel


swarel
csendes tag

És neked forint alapú a számlád és fizettél is vele a paypal-on-?

(#624) And válasza swarel (#623) üzenetére


And
veterán

Igen, gond nélkül.

(#625) swarel


swarel
csendes tag

Yolvan, kössz mindenkinek. Akkor mindent letisztázok az eladóval mielőtt bármit teszek és csináltatok dombornyomott kártyát. Thx!

(#626) Badb0y válasza hezzo (#605) üzenetére


Badb0y
addikt

Van vmi elérhetőséged? MSN, Skype vagy akármi?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#627) hezzo válasza Badb0y (#626) üzenetére


hezzo
tag

e-mail :D

Az MSN/ICQ-szerű cuccokkal az a bajom, hogy nem ülök elég időt egyhuzamban gép előtt.

(#628) Badb0y válasza hezzo (#627) üzenetére


Badb0y
addikt

Regeltél már paypal accountot?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#629) sasa311 válasza swarel (#618) üzenetére


sasa311
veterán

ja látom, csak át kell váltani HUN-ra.
De ez egy marhaság, te sem gondolod, hogy 0,99$-ért postázza a telefonaksit ide? :Y
Ezt csak beírta, hogy ennyi a pk, ahoz az emberek 99%-a lusta, hogy országonként beírja, mennyi a PK.
Amúgy meg kell kérdezni előre és kész...

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#630) hezzo válasza sasa311 (#629) üzenetére


hezzo
tag

''0,99$-ért postázza a telefonaksit ide''
Ilyet hol láttál?

(#631) hezzo válasza Badb0y (#628) üzenetére


hezzo
tag

Igen.

(#632) sasa311 válasza hezzo (#630) üzenetére


sasa311
veterán

bocs, elnéztem, az a buy it now price... Bár így még érdekesebb :DDD

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#633) hezzo válasza sasa311 (#632) üzenetére


hezzo
tag

Nem feltétlenül. Ezt nagyon sokan csinálják. Így egyrészt nem kell sokat fizetniük eladási jutalék címén az Ebay-nek, másrészt vitás esetekben csak ezt az összeget fizetik vissza a vásárlónak (a postaköltség ugyanis nem képezi visszatérítés tárgyát).
Trükkös dolog.

(#634) sasa311 válasza hezzo (#633) üzenetére


sasa311
veterán

Már arra godnolsz, hogy beírja buy it now price-nak azt, hogy 1 USD de nekem pl. nem 1-et hanem 20-at kéne érte fizetnem?! :Y

Ilyenért bannolják az E-bayről, ha kiderül, elég rizikós lenne... :U

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#635) sebipayne


sebipayne
tag

Sziasztok! Új vagyok az eBay-en. Licitálok most egy jó kis videokarira, és lenne pár kérdésem. :DD

Azt írja a srác hogy USPS Global Express MailTM-el küldi a cuccot United States-ből.
Itt kell valami vámot pluszba fizetni, vagy ennyi a postaköltség?

A: - Would you accept to declare gift and a smaller value for me not to have problems with customs?

B: - I can declare a very small amount, wrap in present paper, and put down as a gift
I
I
I
I
V
Ez így azt jelenti h ajándéknak veszi és akkor nem vámolják meg?

Ha Money order/Cashiers check is lehetséges akkor fellehet adni a money-t valahogy postán (de h gyorsan oda is érjen)? :F

Plz. Válaszoljon valaki a kérdéseimre. :R :R :R :R :R

[Szerkesztve]

(#636) Bash válasza sebipayne (#635) üzenetére


Bash
őstag

A Global Express Mail, az alacsony vámérték és az ajándékcsomagolás együtt sem garancia arra, hogy nem vámolják meg az árut. Elviekben minden csomagot kötelességük lenne átvizsgálni az Orczy téri posahivatalban, a gyakorlatban viszont a fenti három tényező megléte esetén igen nagy valószínűséggel 4 nap alatt kézhez kapod a csomagot mindenféle extra költség nélkül.
Money order-t postán, sok benzinkúton, élelmiszer áruházakban, egyéb pénzügyi intézetekben lehet vásárolni, cashier's check-et a bankban a pénztárnál lehet kérni, Magyarországon viszont ne is keress ilyesmit, nem létező fogalmak. A PayPal viszont azonnali biztonságos pénzküldési lehetőséget kínál, ami a vevő számára teljesen ingyenes (bővebb információt itt találsz: <a href=''http://prohardver.hu/f.php?mod=40&id=181367'' target=''_new''>[link]</a>).

http://bashtravel.com/

(#637) hezzo válasza sasa311 (#634) üzenetére


hezzo
tag

Nem :U
1 dolcsiért adja, és bár a postaköltség mondjuk ténylegesen $5, ő odaírja, hogy 9$. Így valójában 5$-ért adta az akksit. Soha, senki nem fogja tudni rábizonyítani.
Amúgy meg miért bannolnák? Oda van írva, hogy összesen mennyit kell fizetned, ő csomagolás és egyebek címén annyit számol fel, amennyit nem szégyell. Tele az Ebay 1 centért megvásárolható, 20-30-50-100$-ért szállított cuccokkal.
A nemzetközi szállítás csak a csomagszállító cégekkel olyan k. drága, sima postai küldeményként egyáltalán nem. Én Ebayen kívül rendelt, telefonakksinál jóval nagyobb méretű cuccokat is kaptam 10$-os postaköltséggel, nem is keveset.

(#638) sasa311 válasza sebipayne (#635) üzenetére


sasa311
veterán

Hát nekem megválomták :(


Ha már így adja fel, akkor van egy ''limit'', ami után garantáltan megvámolják (persze e fölött is megtehetik).
Azt hiszem talán 80 vagy 90 dollár körül mozoghat ez az összeg. Tehát, ha értéknek (ugye biztosítás miatt) ennél többet ír rá, akkor 100%, hogy megvámolják. Az Orczy téren meg sz*phatsz 2 órát, ki kell töltened 55 papírt mire megkapod :((( ....

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#639) sebipayne válasza sasa311 (#638) üzenetére


sebipayne
tag

Biztosításra az volt írva h: not offered , tehát akkor nem lesz rajta vagy nem?

Egy már elkelt vkariját néztem ott írtt biztosítást, és tényleg megemelkedett az ára :(((
Különben most tart a cucc $112-nál + 3nap van még

Akkor ha gift-ként adja fel akkor is megvámolhatják?

(#640) hezzo válasza sasa311 (#638) üzenetére


hezzo
tag

''Azt hiszem talán 80 vagy 90 dollár körül mozoghat ez az összeg''
$40

(#641) sasa311 válasza sebipayne (#639) üzenetére


sasa311
veterán

igen, akkor is megválomják. És Hezz kolléga ki is javította, hogy 40$-tól vámolnak. Vagyis nem vámolnak, hanem ÁFA-t számonak rá, vagyis +25% :(

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#642) sebipayne válasza sasa311 (#641) üzenetére


sebipayne
tag

De akkor mi értelme van annak hogy gift vagy sem? :F

[Szerkesztve]

(#643) sebipayne válasza sasa311 (#641) üzenetére


sebipayne
tag

Nemtom h ez mennyire megbízható, de ajánlott levéllel szeretnék fizetni, mert nincs semmilyen PayPal-om vagy számlaszámom. :(

Másik: A koma nemtudja h mit jelent a ''registered concealed cash''. Hogy magyarázzam el neki? -Registered concealed cash means that I'll send the money by airmail (in a registered letter), and you have to write a signature on delivery. So it's verifiable that you received the letter.

Vagy sima levélben is elmegy? Melyik a leggyorsabb postázás?

[Szerkesztve]

(#644) kíváncsi


kíváncsi
senior tag

Sziasztok!

Nagy bajban vagyok valaki tudna segíteni? Arról van szó hogy van egy ebayes cucc amit elvileg megnyerek de közben rájöttem, hogy mégse kell és jó lenne ha valaki felül tudna biddelni.

Arra gondolok hogy hátha van valakinek elfekvőben egy már nem használt nickje ebayen.

Aki tudna segíteni nagyon megköszönném tudom nem szép dolog nem szeretnék kidobni fölöslegesen sok pénzt.

1óra 20 perc múlva jár le.

Előre is köszönöm

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#645) sasa311 válasza kíváncsi (#644) üzenetére


sasa311
veterán

Mi lenne az?

Amúgy tudtommal ha valaki - kamuból - rádlicitálna, akkor utána ha az illető nem jelentkezik, akkor az eladó továbbadhatja neked :U Meg ez nem túl becsületes dolog.....

szabad megkérdeznem, hogy miért gondoltad meg magad?

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#646) hezzo válasza kíváncsi (#644) üzenetére


hezzo
tag

Ne haragudj, hogy ezt mondom, de így jártál. Nem fizetsz, és begyűjtesz egy negatív értékelést. Engem pont most szivattak meg így - igaz, pár eurós tétellel, de akkor is macera, és bosszúság. :(

(#647) Badb0y válasza hezzo (#646) üzenetére


Badb0y
addikt

csinálj már msn-t magadnak piz :)

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#648) peterszky


peterszky
őstag

keresek egy megbízható Budapesti PH-s tagot, aki otthon van az ebayen, és segítene nekem szerezni egy red alert 2-t
úgy kb mennyibe fájna?
lenne rá egy 5000 pénzem
úgy gondoltam a dolgot, hogy aki megszerzi (megrendeli, majd átadja nekem személyesen) annak odaadom az 5000 forintot (ebbe benne lenne a játék ára + a munkadíj)
ha többe lenne a játék ára + a pk akkor hagyjuk az egészet

[link]
mondjuk egy ilyen kéne
nem baj ha használt, csak ne classic v vmi hasonló kiadás legyen

[Szerkesztve]

What else you gonna do on a Saturday?

(#649) kraftxld válasza peterszky (#648) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Itthon egyszerübb venni. Nem olyan ritka játék.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#650) peterszky válasza kraftxld (#649) üzenetére


peterszky
őstag

már több hónapja keresem, de sehol nincs, akinek van az meg nem adja el

What else you gonna do on a Saturday?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.