Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) kraftxld válasza Badb0y (#98) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A szállítás 5 ezer volt belőle

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#102) Badb0y válasza kraftxld (#100) üzenetére


Badb0y
addikt

Sajátomra küldettem, és meg is jött egy mail amibe jó sok link van, de a kód nincs :F

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#103) Fehérsólyom


Fehérsólyom
aktív tag

Szerintetek mi a teendő abban az esetben, ha megnyertem egy licitet, de az eladó nem jelentkezik? Sem a licit vége előtt bő 2 nappal, sem utána két nappal nem hajlandó jelentkezni... Eltűnt a kis... :(((!

(#104) kraftxld válasza Fehérsólyom (#103) üzenetére


kraftxld
nagyúr

írni kell neki mailt, jópárat. Ennyit tehetsz.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#105) rocket válasza Fehérsólyom (#103) üzenetére


rocket
nagyúr

Sajnos sok ilyen van, es az ebay inkabb az eladokat vedi, tehat egy ido utan majd rajtad ''verik'' le miert nem fizettel.
Nekem is most volt egy ilyen, csako nem valaszolt 10 emailbol egyre se, erre jott email ebaytol hogy miert nem fizetek, es adnak egy unpaid itemet :)
Erre leirtam a tortenetet, meg a sztorit, elkudltek nekik az email masolatait, erre semmi nem tortent azota se :)

[Szerkesztve]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#106) rocket


rocket
nagyúr

Gyarapitsam a sztorikat, itt egy ujabb negativ pelda:

Egy xbox jatekot vettem meg ebayen keresztul, szepen vegig olvastam minden infot amit az elado irt, aljan ott volt hogy europa-ba is kuldi.
Buy it now item volt, rogton megvettem, bankers draft-al akartam fizetni neki.
Erre a vegen mikor mar megrendeltem, jott egy mail, hogy hungary no no.
Erre irtam neki, hogy most mivan ? erre azt irta Kelet Europaba nem kuldi el csak nyugat europaba. (4 napba telt amig valaszolt).
Persze a europe szo egesz europat takarja, es megjegyzeskent se volt leirva a termek oldalan, hogy csak nyugat europaba kuld.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#107) Fehérsólyom válasza rocket (#105) üzenetére


Fehérsólyom
aktív tag

Előkerült :C.

(#108) .-Cs0SzA-.


.-Cs0SzA-.
aktív tag

keresek valakit , akinek van paypal accountja.
25 $ kellene kifizetni, persze nem ingyen kérném
előre is köszi
msn: csosza001@hotmail.com
mail: csosza001@freemail.hu

(#109) Tangerine válasza rocket (#106) üzenetére


Tangerine
senior tag

Remélem nyomtál neki egy negatívot.:((

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#110) .-Cs0SzA-.


.-Cs0SzA-.
aktív tag

én minden vásárlás előtt emailben egyeztetek.
eddig csak jó tapasztalataim vannak , én a nemzetközi postautalványt használom , de az csak 100 euro felett éri meg nekem.... meg hát lassú is

(#111) busman


busman
addikt

Én svájcban találtam egy cuccot,onnan mennyi lehet a postaköltég?
Ha ajándékként adják fel kell-e vámot fizetnem?

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#112) Winner_hun válasza kraftxld (#81) üzenetére


Winner_hun
félisten

Aha. Szal kérem ezt a nemzetközi átutalást, és akkor egyből Euróban utalják át? Ha nekem simán bankkártyám van, akkor azzal lehet fizetni?:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#113) Winner_hun válasza busman (#111) üzenetére


Winner_hun
félisten

Szvsz nem kell vámot fizetni Eun belül:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#114) Winner_hun válasza Winner_hun (#112) üzenetére


Winner_hun
félisten

:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#115) fufi


fufi
tag

Hello emberek
Engem is érdekelne ez az ebay dolog. Amit mostanában néztem az egy hangszererősítő.
tételesen ez: Bővebben: link csak nem tudom hogy ezt most én megvehetem-e. Illetve hogy mennyi lenne a pk.? Mert ez a cucc van vagy 20 kiló, és 70*70*45 centi. Szóval lehet hogy már nem is érné meg.
Meg mo-ra menne a dolog? Németüls sajnos csak pár szót értek...
köszi.

Semmi sem biztos, csak a lehet.... De bármi lehet!

(#116) And válasza fufi (#115) üzenetére


And
veterán

Hi! Azt írja, hogy - elvileg - csak Németo.-ba és Ausztriába tudja küldeni (Versand nach: Deutschland, Österreich). Megadta a csomagküldés módját (szolgáltatóját(?): Hermes, ez nekem elég ismeretlen). Dobhatsz neki egy mélt, hátha meggyőzöd, de lehet hogy egyszerűbb lenne egy kinti ismerőst találni, aki később elhozza, vagy Te el tudnád hozni tőle ;). Egy ekkora csomagot ideküldeni egyébként sem lehet egyszerű..

(#117) fufi válasza And (#116) üzenetére


fufi
tag

naja
asszem ez kilőve mert ismerős nem nagyon jár arra, a posta necces. de találtam egy másik dolgot.
Bővebben: link ez ausztriában van. monnyuk annak a legvégén...szóval jó messze.
de ott valaki kérdezett az eladótól hogy mennyi a pk hollandiába v németoba, és azt írta vissza hogy kb 30 euró (már aminynire jól értettem). Lehet az hogy mo-ra is ennyi, mert az nem túl sok.
És a faszinak -1 es a minősítése. Akkor lehet hogy felejtős? (bocs h láma vok.)

Semmi sem biztos, csak a lehet.... De bármi lehet!

(#118) And válasza fufi (#117) üzenetére


And
veterán

Hát szerintem tényleg felejtős, egyetlen negatív visszajelzéssel (vevőként nem válaszolt az eladó egyetlen üzenetére sem), amit még csak meg sem próbált indokolni.. A most vezető ajánlatot egyébként is egy magyar csóka tette (nem te voltál az? :D), úgyhogy szvsz várd ki a végét.

(#119) fufi válasza And (#118) üzenetére


fufi
tag

nem, nem én voltam.
nekem fel se tűnt. de a nevéből télleg ki lehet találni...
a vége télleg érdekel. vajon mennyi lesz a végén az ár...

Semmi sem biztos, csak a lehet.... De bármi lehet!

(#120) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Sziasztok!
Én szeretnék eladni az Ebayen,azonban nincs bankkártyám (a hírdetés feladásnál biztonsági okokból meg kell adni 1 bankkártya számot):( Nincs valami módszer,hogy e nélkül is feladhassam az árumat?

(#121) kraftxld válasza Darth_Revan (#120) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nincs rá mód.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#122) turho


turho
őstag

SPVDuke van valakinek? Az a verzió a duke3d-ből amelyik az elején is színhelyesen indul, stb. Az a gondom hogy nem látja a jog tárcsát, pedig bekonfiguráltuk /elvileg/. Nem ugrik és nem guggol :(
Supermoto2003 van fenn. Amúgy 25-55 fps-sel szalad :) csak nem megy a jog :(

(#123) kraftxld válasza turho (#122) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ez is az e-bayről vetted? :DDD

Ja én egyszer adtam el cuccot az e-bayen, és utoljára. Az eladás miatt le is durrantottak kilencven pár dollárt a számláról, de nem igazán jöttem rá, hogy miért. Írtam e-mailt, de nem igazán válaszoltak. Pedig a cucc nem volt olyan nagy értékű amit eladtam, úgy 140$ körül volt.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#124) turho válasza kraftxld (#123) üzenetére


turho
őstag

Ne haragudjatok, mekkora agrár őstermelő vagyok :DDD félrenyomtam az egeret, rossz topicba ment, az MPX200-ba akartam....sorry :)

(#125) fishgone1


fishgone1
csendes tag

sziasztok!!!
szal a kérdésem szeretnék a nyáron onnan rendelni és hogy van utalom a pénzt és megadom a címem és megkapom??
és kb. mennyi a posta költség egy alplapnál ha az mondjuk Angliából indul???
köszke

''Igyál tejet jót tesz neked''

(#126) kraftxld válasza fishgone1 (#125) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ebben a képletben sok az ismeretlen :DDD
Kicsit konkretizáld a dolgokat.
Egy alaplap kb 1500-2000Ft-ból szokott ideérni németo-ból.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#127) Gordiann


Gordiann
őstag

Help!

Rendeltem egy telefon akkut ebay-ről.
Most ott tartok, hogy ezt írja:

Bitte überweisen Sie den angegebenen Gesamtbetrag auf das folgende Konto:


Inhaber Buder & Wolfram
Institut Hypovereinsbank Dresden
Kontonummer 357981751
Bankleitzahl 85020086
....
....

Szóval ezzel azt akarja mondani, hogy utaljak pénzt nekik, és akkor küldik?

(#128) .-Cs0SzA-.


.-Cs0SzA-.
aktív tag

:(:(
van msn-ed?

(#129) Gordiann válasza .-Cs0SzA-. (#128) üzenetére


Gordiann
őstag

gordian@axelero.hu

(#130) kraftxld válasza Gordiann (#127) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, utalnod kell. Lesz vagy 2K az utalás költsége :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#131) BLiNk3r válasza kraftxld (#130) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

jaja, elég durva az átutalás költsége...hogy b*sznák szájba a tetves magyar bankok :D

Gordiann: OTP-nél ha megadod az IBAN-t és BIC-et, akkor ''csak'' 2 rugó. De ha jól tudom, K&H-nál levitték a külföldre utalás díját (IBAN és BIC megadása esetén ofcoz) 500HUF-ra, szóval ez már kedvezőbb, ha van rá lehetőség, próbáld ott!

(#132) kraftxld válasza BLiNk3r (#131) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Én eddig csak erste-nél utaltam, ott voltak ilyen árak. Ha tuti a K&H-s ár, akkor holnap megyek számlát nyitni :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#133) fishgone1


fishgone1
csendes tag

és akkor mondjuk ha angliából akarok rendelni és most találtam egy ''matched pair'' amd opteron procit 70 fontért akkor annak hogyan megy a folyamata ha megakarom venni??

''Igyál tejet jót tesz neked''

(#134) kraftxld válasza fishgone1 (#133) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Szállít külföldre? 70 font szerintem még messze nem a végles ár, még licit van. Ha te nyered meg akkor el kell küldeni a pénzt+pk-t az eladónak, és küldi neked. Nézz utána a fizetési módoknak is.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#135) Shape


Shape
aktív tag

Hello Mindenki!


Lehet, hogy már volt válasz a kérdéseimre, de mindenkitől bocsi a lustaságárt :U
Tervezgetem magamban, hogy venni kéne egy digit fényképezőt, mert az előzőt ellopták:O.
És rosszabbat nem akarok venni, mint az volt, ezért tévedtem az e-bay-re.
Ott valamivel olcsóbbak az árak a postaköltésget is leszámitva.

Vett már valaki nagyobb összegű terméket e-bayen?
Tuti megjön a termék???

Milyen fizetés a legjobb???
Próbáltam levelet irni az egyik seller-nek, de nem engedte mert nem adtam meg a bankkártyám adatait:((.
Azt meg igy most nem igazán van kedvem megadni, mert én is a hitetlen részébe tartozom a magyar társadalomnak, amik miatt nem terjed az e-kereskedelem:DD.

Remélem van, akinek van már tapasztalata és megosztja velem.
Köszi

Szevasztok

(#136) And válasza Shape (#135) üzenetére


And
veterán

''Vett már valaki nagyobb összegű terméket e-bayen? Tuti megjön a termék???''
Vettem, megjött ;). Igaz, én nem magánszemélytől vettem (mod: mármint fényképezőt) és nem használtan, de normál licites vásárlás volt. Online átutalási megbízás (OTP) adásától számítva 1 hét után itt volt az áru, ez volt eddig a leggyorsabb. De vettem már több használt cuccot is, eddig mind ideért. Legutóbb épp tegnap jött meg egy alig használt, nem épp olcsó objektív.
''Milyen fizetés a legjobb???''
Általában nem sok választásod van. Utánvét külföldre igen ritka lehetőség - ahogy én látom -, de egyébként is úgy drágább a posta. A személyes átvétel ugye majdnem nonszensz, a PayPal meg nem elérhető. Így marad az átutalás, az szinte úgyis mindig ottvan.
''Próbáltam levelet irni az egyik seller-nek, de nem engedte mert nem adtam meg a bankkártyám adatait. Azt meg igy most nem igazán van kedvem megadni, mert én is a hitetlen részébe tartozom a magyar társadalomnak, amik miatt nem terjed az e-kereskedelem.''
Konkrétan az üzenetküldéshez miért kellene bankkártya? Talán nem vagy regisztrálva? Ahhoz esetleg kellhet, már ha van Neked valamilyen dombornyomott példányod. Utána attól kérdezel bármit, akitől akarsz. A kártyaszámmal történő regisztráció nekem kereken 1 forintomba került :D, azóta meg nem vettek le róla semmilyen költséget, mivel csak vásároltam (mindig átutalással), eladó még nem voltam.

[Szerkesztve]

(#137) Shape


Shape
aktív tag

A regisztrációkor nem adtam meg a kártyám adatit.
Amikor rákattintottam a seller nevére és azon belül valami kapcsolatos izére :DD, akkor jajongott, hogy nincs kitöltve a kártyám adata.
Akit én néztem szerintem az se magánszemély, mert mocskos sok cucc van amit árul.
Van egy boltja is ''store''.


Meglehet az tudni, hogy melyik termék használt és melyik új???

[Szerkesztve]

(#138) And válasza Shape (#137) üzenetére


And
veterán

Német nyelvű oldalakon ''Artikelzustand: neu / gebraucht'', angolon: ''Condition: new / used''.
Egyébként valszeg. azért jajongott, mert üzenetküldéshez be kell legyél jelentkezve, ahhoz meg először regisztráltatni akart..

[Szerkesztve]

(#139) Shape


Shape
aktív tag

Regisztrációm az van, és be is voltam jelentkezve.
Akkor nem muszály megadni a kártya számot???

Egyébként nem a német oldalt, hanem az amerikait nézegetem.
www.ebay.com

Ha a németet is megnézem, akkor valószinű olcsóbb a szállitási költség, ugye?

(#140) And válasza Shape (#139) üzenetére


And
veterán

Többször kérdeztem ezt-azt ócska nyelvtudásommal, de sosem kellett semmilyen extra adatot ehhez megadni. Webfelületen kellett megírni az üzenetet, a ''Frage an den Verkäufer'' linkre vagy az illető visszajelzéseinél a ''Mit Mitglied Kontakt aufnehmen'' gombra kattintva (én a német oldalt szoktam használni). Igaz, bankkártyával regeltem anno, de azzal már biztosan nem kezdenek semmit, mert az a kártya már lejárt, az új számot meg még nem adtam meg, nem volt rá szükség.
''Ha a németet is megnézem, akkor valószinű olcsóbb a szállitási költség, ugye?''
Ha ugyanazt az árut nézed, akkor ugyanazokat az adatokat, költségeket látod mindkét (meg az összes többi) ebay-oldalon, hisz az adatbázis közös - legfeljebb külföldi áruként jelenik meg az adott cucc -, ahogy a regisztrációd is az. A postaköltség nem attól függ, hogy melyik ebay-oldalon találtad meg a keresett dolgot, hanem attól, hogy hol lakik az eladó. Ha a német oldalon németországi eladót találsz, akkor a posta valszeg. kevesebb és gyorsabb lesz, nem beszélve a vámról..

[Szerkesztve]

(#141) tr00p3r


tr00p3r
őstag

sztok,

nekem is van tapasztalatom az ibéjel és csakis pozitív. két éve vagyok regisztrálva és 23 regisztrált üzeltem volt eddig (100% pozitív értékelés). ;)
a legdrágább amit vettem az nemrég egy nokia 6230 volt magánembertől a német ebay-en (ausztriából). 1 hét alatt ért ide, de nekem abból a szempontból szerencsém volt, hogy nem kért postaköltséget. vagyis ő fizette! hétfőn adta fel és péntek délután volt itt az ''árú''.
a telefon, ahogy jellemezve is volt, 0km-es, vadi új, csak egy fénykép erejéig kibontva. fóliás kijelző. sajnos azt az eladó sem tudhatta, hogy sajnos a telcsi gyárihibás volt. voltam vele sok helyen, de végül visszaküldtem a faszinak. gyanakodtam először, de mint kiderült tényleg semmit nem tudott róla. vissza postáztam a telcsit neki és ő visszavitte a szolgáltatónak akinél szerződéshosszabításból származott a telcsi. egyből cserélték miután látták, hogy gyári hibás. a családom egy része úgyis útban volt ''osztrákon'' át ''németbe'' szóval bementek érte személyen a faszihoz.
nagyon korrekt volt a faszi hozzáállása, mert volt még utazás költsége a csere miatt és nem kéret el azt is. belátta, hogy szar a telcsi, saját hibáján kívűl és igyekezet segíteni, hogy a pénzemért azt kapjak amit akartam. :R

(#142) kraftxld válasza tr00p3r (#141) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nekem is egyszer egy osztrák gyerek hibás vinyókat küldött, természetesen elismerte a hibát, aznap vissza is küldtem neki, 1 héten belül megjöttek a jó vinyók az én postaköltségemet meg visszaküldte euro-ban egy borítékban benne a csomagban. :R

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#143) VW


VW
aktív tag

a kérdésem a következő: megnyertem egy videókártyát az árverésen. Levélváltások után az eladót nem sikerűlt megkérnem ,hogy utánvéttel vagy futárral kűldje a csomagot.Ragaszkodik hozzá,hogy előszőr utaljam el a pénzt a számlájára,és kűldi a csomagot.
Az a fő gondom,hogy az illetőnek ez az első eladandó terméke,így nincs tapasztalat mennyire megbízható (valóban elkűldi-e)
Mi véd engem,ha kűldöm a pénzt valóban jön a cucc? (Berlin)
Jótanács ?

Sajnos a légzés nem intelligencia függõ, különben elég sok probléma megoldódna.

(#144) kraftxld válasza VW (#143) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem véd semmi. Az védett volna, hogy betartod azt a jótanácsot, hogy 100 positive feedback alatti pajtástól nem veszel semmit.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#145) VW válasza kraftxld (#144) üzenetére


VW
aktív tag

értem
ha nem veszem meg a cuccot mi a szankció? kitíltanak?

Sajnos a légzés nem intelligencia függõ, különben elég sok probléma megoldódna.

(#146) kraftxld válasza VW (#145) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nincs szankció 1-2 esetben, de ne csináld nótórikusan., csak mondd az eladónak, hogy valami miatt nem tudod megvenni a cumót.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#147) Shape


Shape
aktív tag

Irtam a seller-nek, de nem válaszolt :(
Vajon azért mert ameddig nem vásárolok addig szarik a fejemre????
Úgy irtam végül neki, hogy kiválaszottam az első terméket a listájáról és arra Katt.
Ezután választottam a Contact-ot.
Igy gondolom azzal a termékkel kapcsolatban tettem fel neki kérdést :D
De annak a hirdetésnek gyorsan lejárt a határideje, és lehet, hogy azért nem is kapta meg az üzenetem????

Lehet, hogy jobb a német ebay, mert közelebb van, csak az a baj, hogy én még ökögés-makogás szinten se beszélem a jó germánok nyelvét.:(

Úgyhogy ha lesz is vásárlás akkor azt hiszem az amerikai lesz, csak tényleg jó lenne valaki akinek a tengerentúli ebay-el vannak tapasztalatai. (fizetés, vám, szállitás stb...)

(#148) roadtrail


roadtrail
csendes tag

Hali érdekes amit írtok én most próbálkozom az ebay-el.
Van egy vámos haverom ő azt mondja ha eu-n belüli országból rendelsz akkor 150 euróig vámmentes a cucc, viszont tengerentúlról így néz ki a vám, ha vámolják(áru értéke+10%vám=x+25%áfa) viszont ha ráírják hogy ajándék, vagy termékminta akkor állítólag nem vámköteles. Csak erről az eladót is meg kell győzni, hogy ezt írja rá.
Nem próbálkozott vki az Internetvilággal? Ez egy olyan cég amely az usából vállalja a szállítást van odakint vmi raktáruk ahová küldheted a cuccot ők meg hazahozzák lóvéért. Így elméletileg azt is lehet venni amit nem küldenek tengeren túlra. Van vkinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?:Y:Y

(#149) Shape


Shape
aktív tag

Ezt a vámos képletet nem igazán vágom :DDD
Nincs valaki aki már vett valamit a távoli Ámerikából???

(#150) And válasza roadtrail (#148) üzenetére


And
veterán

''Van egy vámos haverom ő azt mondja ha eu-n belüli országból rendelsz akkor 150 euróig vámmentes a cucc..''
Ez ugye csak valami vicc? (Ennyire nem lehetünk szerencsések.. ;))

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.