Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) sasa311 válasza Levee (#950) üzenetére


sasa311
veterán

Pedig annak tűnik :Y
Az eladó biztos elírt egy nullát...


Vedd meg gyorsan, Buy-it-Now áras ;]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#952) Levee válasza sasa311 (#951) üzenetére


Levee
csendes tag

:Y akkor LOL bekaksizok :C

[Szerkesztve]

(#953) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Márc 23-án küldtem el egy cuccért paypallal a lóvét, ma reggel már hozta a postás :Y
Sima registered airmail UK-ból.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#954) Krix válasza sasa311 (#951) üzenetére


Krix
őstag

De csak németbe szállít. :(

If it is not broken then don't fix it!

(#955) Krix válasza kraftxld (#953) üzenetére


Krix
őstag

Angliában nagyon jó a posta. Nem tudom, hogy csinálják, de amikor kint voltam a délelőtt feladott leveleim másnap (!) megérkeztek a mo.-i címzetthez. (Amit du. adtam fel az csak két nap múlva ért haza, de egyszer az is előfordult, hogy a du-i feladásomat a következő nap kivitte a postás Nagykőrösön. :C ) A vicc az volt, hogy a válasz levélre vártam 3 napot. A Royal Mail nem viccel, komolyan veszik a küldeményeket.

Egyébként kint naponta kétszer van házhoz kézbesítés: reggel 6-kor és délután 2 körül. De természetesen ha sürgős küldeményed van, akkor azt ezektől függetlenül is kihozzák. Erre azt mondom, hogy ez A szolgáltatás! :R

If it is not broken then don't fix it!

(#956) lecsooka


lecsooka
csendes tag

Na ezt lessétek meg:
http://cgi.ebay.co.uk/Motorola-A1010-10-units_W0QQitemZ7230265994QQcategoryZ31390QQrdZ1QQcmdZViewItem

Moto A1010 120 Euroért!!!
kamu vagy sem?
ja és elég furcsa hogy ugyanannyiba kerül mint egy szaros V176

(#957) Krix válasza lecsooka (#956) üzenetére


Krix
őstag

Én 170 Ł-ot látok nem eurót. És meg van két nap a leütésig -> megy az még feljebb...

If it is not broken then don't fix it!

(#958) Badb0y válasza kraftxld (#953) üzenetére


Badb0y
addikt

Szintén, tök ugyan ez :) Sztem együtt jöttek :))

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#959) sasa311


sasa311
veterán

Mi van akkor, hogyha az eladó 3 napja nem jelentkezik? Mármint azon kívül, hogy reménykedek, hogy csak nyaral vagy mittudomén.....

Mennyi idő után lehet tenni valamit (és mit?) :U

király cuccokknál mindig szívok? :O

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#960) _Yvorl_ válasza sasa311 (#959) üzenetére


_Yvorl_
tag

Szólhatsz az ebaynek is a dologról, de szvsz ha paypalnak szólsz márha azzal fizettél jobban jársz én mikor szóltam nekik hogy eltünt az eladóm és aggódok, azonnal zárolták a számláját, nem jutott a pénzéhez. és ettől hirtelenjébe előkerült az eladó is.
:DDD

You can't teach new tricks to an old GOD!

(#961) sasa311 válasza _Yvorl_ (#960) üzenetére


sasa311
veterán

Még nem fizettem. De már előkerült :)

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#962) laci06


laci06
senior tag

sziasztok!
szeretném megtudni az egyik eladónak az email címét, hogy feltudjam venni vele a kapcsolatot, de nincsen ebayom...
nem tudna valaki segíteni?

(#963) Bash válasza laci06 (#962) üzenetére


Bash
őstag

Az eBay tagoknak az e-mail címe legtöbbször nem publikus, és sokszor előfordul, hogy az egész tranzakció lefutása után sem derül ki. Egy eBay tag adatait pedig csak akkor lehet lekérni, ha éppen valamilyen tranzakció összeköti őket.

http://bashtravel.com/

(#964) b.bone


b.bone
senior tag

Sziasztok

Szeretnék eladni Ebay-en viszont életemben nem használtam még.
Olvastam ebay.com-on help-et. Olvastam ez a topicot, a paypal-os topicot meg egy csomó más helyen mindeféle marhaságot, de egyszerűen nem tudom kihámozni, hogy mi lenne a legjobb.

Tulajdonképpen milyen tranzakció lehetőségek vannak? Amennyire kivettem eddig, PayPal nuku ugyanis pénzt nem fogadhatok.
Mivel nnincs reg-em, nincs reputációm ráadásul kb 1000 usa dollárt érne a cucc tehát lehet nem sok vevő kockáztatna mondjuk egy borítékos cash küldést:U
Vagy elég ha simán megadok egy számlamszámot és kthxbye?

,bb

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#965) laci06 válasza Bash (#963) üzenetére


laci06
senior tag

és hogyha megkérdezem tőlük meg szoktak mondani?

(#966) Bash válasza laci06 (#965) üzenetére


Bash
őstag

Ahhoz, hogy kapcsolatba lépj az eladóval nincs szükséged az e-mail címére.

http://bashtravel.com/

(#967) laci06 válasza Bash (#966) üzenetére


laci06
senior tag

igen, csak gondolom, hogy az email címét gyakrabban nézi, és így egyszerább lenne a kommunikáció, meg nem egy dologról lenne szó!

(#968) Bash válasza laci06 (#967) üzenetére


Bash
őstag

eBay Email Forwarding System-nek hívják a rendszert, ezzel azt hiszem el is mondtam a lényeget.

http://bashtravel.com/

(#969) laci06 válasza Bash (#968) üzenetére


laci06
senior tag

pff, égtem, sry :B

(#970) siriq


siriq
őstag

Lenne egy kifizetes remelehtoleg minnel hamarabb. kerdes az lenne hogy eddig postan vagy western unionnal fizettem. A paypal az hogyan muxik. Amugy angliaban vagyok ha esetlege eppen otthon nem lehetne hasznalni. Koszi.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#971) Badb0y válasza siriq (#970) üzenetére


Badb0y
addikt

Lehet használni.

Más:
[link]

Szerintetek itt mi ez a ''Ship from Hong Kong, Netherlands''
Mert beszéltem vele, de csak Hong Kong-ból küld. Onnan meg gondolom van VÁM :(

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#972) _Yvorl_ válasza Badb0y (#971) üzenetére


_Yvorl_
tag

Szerintem az valami eliras

Demondjuk én nem vennék olyantól aki fizetésre csak bank transfert ad meg
egyrészt nem secure masreszt meg tudod te menyibe van egy bank transzfer kikuldese arrol nem is beszelve hogy ha meg akarod kerulni az o dijaikat mert tudsz egy olyan utvonalat ami olcsobb lenne azelol na mereven elzarkoznak hogy ok kuldik ahog ykuldik te ne dumalj bele miylen utvonalon csakhat igy triplaja de ez oket nem erdekli

You can't teach new tricks to an old GOD!

(#973) sekli


sekli
addikt

Meg lehet valahogy keresni egy eladott cuccott? (nincs meg a link... :$ )

(#974) Bash válasza sekli (#973) üzenetére


Bash
őstag

eBay Help -> Finding -> Top Questions -> 2. How can I search for listings that have already ended (completed listings)? [link]

Nem annyira bonyolult, ugye?

http://bashtravel.com/

(#975) sekli válasza Bash (#974) üzenetére


sekli
addikt

köszönöm...
nem, de nem tudtam, hogy van ilyen opció... :U

(#976) Anthony001


Anthony001
senior tag

Hello!

Olyankor mit lehet tenni, ha megnyertem egy aukciót már egy hete, írtam a srácnak két mailt, ( mert kérte h az aukció lejárta után írjak ) és nem válaszolt vissza.
Ez mind egy hete történt, nekem meg kéne a cucc sürgősen, és szeretnék fizetni

(#977) Bash


Bash
őstag

Ahogy korábban már írtam róla, beindult az eBay Express: [link]. Ígéretesnek tűnik.

Anthony001!
5-s lépésig kövesd ezt az útmutatót [link], majd ha nem jártál sikerrel, akkor jelentsd az eladót: [link].

http://bashtravel.com/

(#978) Badb0y


Badb0y
addikt

Egy wire transferes utalás, hogy zajlik :F
Megnyerem a licitet, az eladó elküldi a bic és iban számát, én meg elküldöm neki a pénzt (mondjuk US-ről van szó, ott nem tudom van-e bic meg iban)?
Ez vagy 4 nap mire megkapja :(((
Vagy hogy van ez a wire transfer US-be, mert PayPalt vmiért nem akarnak elfogadni, nem tudom miért :(

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#979) Bash válasza Badb0y (#978) üzenetére


Bash
őstag

Wire transfer-nél szükséged van a fogadó fél nevére, bankjának nevére, számlaszámára és egy un. routing number-re. IBAN csak EU-ban létezik, BIC/SWIFT kód elvileg itt is van, de szerintem nem nagyon használják, de a fogadó fél nyilván minden szükséges adatot meg fog adni. Általában 3-4 munkanap az átfutási ideje, és azt sem árt tudni, hogy a banki átutalásnak mindkét félre nézve vannak költségei, míg PayPal a küldő fél számára ingyenes. Banki átutalást normál körülmények között nem lehet visszafordítani, tehát kellő óvatossággal bizniszeljünk az ilyen eladókkal.

http://bashtravel.com/

(#980) Badb0y válasza Bash (#979) üzenetére


Badb0y
addikt

Hát igen, ezért nem is értem miért nem jó nekik a PayPal és miért ragaszkodnak ennyire ehhez a wire transferhez US-en kívül :(((

De vmi olyasmit is hallottam, hogy terhelést nyújt be az eladó a felém, és levonódik a számlámról. Ezt hogy kell elképzelni?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#981) _Yvorl_ válasza Bash (#979) üzenetére


_Yvorl_
tag

Naa routing number az amit ithon a bankok kikérnek maguknak, hogy nekik megvan a routing partnerük és nekik ne mondják már meg hogy küldjék a pénzt, (mert akkor persze kevesebb lenne a jutalékuk). Szóval tapasztalatból mondom én már belefutottam iylenbe a ebayezésem elején, hogy ez a routingolas nem kivitelezhető Magyar bankból.

De ma már én se küldenék így pénzt ezt mondtam is mar Badboynak mert nem biztonsagos és sokba si kerül. Eladónak legyen mar paypalja ha komyolanakarja hogy vegyék. És amit meg az a pali mondott hogy azért nem lehet paypallal mert még nem elég ideje ebayező hát az meg szerintem egy vicc.

You can't teach new tricks to an old GOD!

(#982) Bash válasza _Yvorl_ (#981) üzenetére


Bash
őstag

Számtalanszor kaptam már Magyarországról, magyar bankból pénzt banki átutalással a korábban említett routing number megadásával, nincs két hete a legutolsó alkalomnak, tehát ezek szerint működik.
Az viszont általánosnak mondható, hogy IBAN számot kérnek, ami köztudottan nem létezik EU-n kívül. Volt olyan alkalom is, hogy több banki alkalmazott is egybehangzóan állította, hogy IBAN szám nélkül nem tudják elküldeni a pénzt, és elhajtották a küldő félt. Delikvens másnap visszament egy papírral, amelyen az IBAN definíciója állt, banki alkalmazottunk szájhúzogatva kitöltötte a nyomtatványt, de azt mondta nem vállal érte felelősséget, ha eltéved a pénz. Csodálatos banki szolgáltatás! :C
Érdekes módon én innen akárhányszor pénzt utaltam Magyarországra, mindenki egyből tudta a dolgát, soha nem volt semmilyen fennakadás meg problémázás. Lehet, hogy butább az amerikai, mint a magyar, de legalább a munkáját el tudja végezni.

http://bashtravel.com/

(#983) _Yvorl_ válasza Bash (#982) üzenetére


_Yvorl_
tag

Akkor csak az én bankjaim voltak buták mert engem kerek perec elutasitottak ezzel.

You can't teach new tricks to an old GOD!

(#984) sasa311


sasa311
veterán

Apró gondba vagyok....

Ma jött meg egy csomagom németországból, pontosabban ez:
[link]
Namost a gáz az, hogy törött :Y :(((
Hala isten csináltam fényképeket, miközben bontottam a csomagot, így látszik, hogy a csomagolás sértetlen teljesen. Felbontva sem volt. De mégis törött. Két dologra tudok gondolni:
1., Törötten adták fel
2., A cucc a dobozban (kemény doboz) az oldalára volt fektetve. Namost ha jól megnéziktek, látjátok azt a fekete izét (motor), ami kiáll az oldalából. Ott van eltörve, ahol az csatlakozik a testhez. Tudok még arra gondolni, hogy az nem volt alátámasztva (sajnos ezt nem néztem meg :B ), és a szállítás közben dobálták vagy mittudomén, és ezért tört el. Bár ez eléggé valószínűtlen, mert mondom a doboz teljesen sértetlen..

Nos ilyenkor mi a teendő. Természetesen már küldem egy mail-t a képekkel az eladónak, hogy azonnal jelentkezzen, de ha nem jelentkezne vagy nem akarna felelősséget vállalni akkor az e-baynél mi a teendőm? Van rá esélyem, hogy e-bay megtéríti a káromat? A fizetés rendes banki átutalás volt. :U

köszi mindenkinek

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#985) Bash válasza sasa311 (#984) üzenetére


Bash
őstag

Két eset lehetséges.

Első dolog természetesen, hogy megpróbálod elintézni a dolgot az eladóval, ha ez nem jön össze, akkor fordulhatsz eBay-hez.

1. Az eladó sérülten adta fel
Még ha így is történt, ezt nyilván nem fogja bevallani. Ez esetben kártérítési igényedet be kell jelenteni: [link].

2. A termék a szállítás során sérült meg
Csak akkor lehetsz jogosult kártérítésre, ha
- fizettél a csomag biztosításáért, de az eladó elmulasztotta biztosítani a csomagot;
- fizettél a csomag biztosításáért, az eladó jelentette kártérítési igényét a szállító cég felé (gondolom a német posta), de az elutasította az igényt a csomagolás minősége miatt;
- fizettél a csomag biztosításáért, az eladó jelentette kártérítési igényét a szállító cég felé, a kártérítést megkapta, de elmulasztotta megtéríteni a költségeidet.
Ha jogosultnak érzed magad, akkor a folyamat az előző pontban leírtak szerint folytatódik.

http://bashtravel.com/

(#986) sasa311 válasza Bash (#985) üzenetére


sasa311
veterán

És még a 2.-es pontra:
Mi van akkor, hogyha a nem megfelelő csomagolás miatt történt? Gondolok arra, hogy nem volt alátámasztva az, aminek kellett volna? (bár ezt már én sem tudom meg sose, hogy szállítás közben tört-e el vagy így lett feladva).

De ahogy nézem, biztosítás nélkül adta fel, én nem látok azon a papíron, amit adott a postás semmi biztosításra utaló nyomot :U

szerk: Ja és ha nem sikerülne megegyezni az eladóval és bejelentem ezt e-baynek, akkor megtérítik a vételárat, vagy hogy megy ez? Mert attól nekem nem lesz jobb, hogy adok egy - feedbacket az eladónak... :U

[Szerkesztve]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#987) Bash válasza sasa311 (#986) üzenetére


Bash
őstag

eBay csak a 2. pontban felsorolt 3 eset egyikének teljesülése esetén vállal kártérítési felelősséget. Ha az eladó sérülésmentes állapotban adta fel a csomagot - vagy ezt állítja -, és nem kérted, hogy biztosítva küldje, akkor minden valószínűség szerint ez volt a tanulópénzed.

http://bashtravel.com/

(#988) sasa311 válasza Bash (#987) üzenetére


sasa311
veterán

Nade én nem mondom, hogy szállítás közben sérült meg :U
Csak annyit tudok, hogy egy sértetlen dobozban kaptam egy törött cuccot.


Más:
Az eladó akkor is azt mondaná, hogy sértetlenül adta fel, hogyha otthon a konyhájában törtve volna el, nem? Akkor ilyenkor mi van? :(

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#989) Bash válasza sasa311 (#988) üzenetére


Bash
őstag

Én sem azt mondtam, hogy szállítás közben sérült meg. Felsoroltam a három esetet, hogy eBay mikor vállal kártérítési felelősséget, szerintem elég egyértelmű. Ha ebbe nem tartozol bele, akkor teljesen mindegy hogy hol és milyen módon sérült meg, eBay nem fogja megtéríteni a költségeidet.
Az eladó becsületességét pedig nem tudom megítélni.

http://bashtravel.com/

(#990) Anthony001


Anthony001
senior tag

Ma történt velem egy kisebb ''baleset''.

Egyik barátomnak szerettünk volna licitálni egy cipőre, mondtam neki, amíg kimegyek a dolgomra, biddeljen rá.
Jövök vissza, és mondja nekem, hogy véletlenül egyel több nullát ütött be, és a 3.40 Font helyett 340.00 Fontot ütött be valahogy..kicsit ki voltam akadva, dehát ilyenkor mit lehet tenni. Írtam az eladónak, hogy milyen dolog történt, és megkértem, hogyha lehet akkor vegye le a licitemet a cipőről. Pár órával később kaptam a választ, hogy a kérésem teljesítve. Ezt az egészet mind azért mondtam el, mert tisztelem, becsülöm az ilyen embereket, és annak ellenére, hogy simán lehúzhatott volna minket, megtette amit kértem. Szóval vannak rendes emberek is az ebay-en.:)

(#991) sasa311 válasza Anthony001 (#990) üzenetére


sasa311
veterán

Még jó, hogy bidnél alig 2X vagy 3X kell lecsekkolni, hogy jót írtál-e be :P
De tudtommal 1 órán belül vissza lehet vonni a licitet az eladó nélkül is.... :U

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#992) Bash válasza Anthony001 (#990) üzenetére


Bash
őstag

Ha elütés történt, akkor nagyon egyszerűen és fájdalommentesen vissza lehet vonni a bid-et: [link], nem szükséges hozzá az eladó közbenjárása.

http://bashtravel.com/

(#993) _Yvorl_ válasza Anthony001 (#990) üzenetére


_Yvorl_
tag

Jelen esetben nem egy nullával, hanem két tizedesjeggyel ütöttetek minimum 2x is mellé.
Ilyen nagysagrendű bid eltérésnél, ahogy kollegák is mondták lehetőség van bidvisszavonásra.

Aműgy meg kérdés mennyiért került leütésre a cipő mert lehet, hogy t emondjuk 340 et biddeltél rá de mondjuk elötte 3,00 dolláron ált a licit és a te biddeddel még mindig csak 3,1 USD volt a pillanatnyi értéke, akkor szvsz tok mindegy mennyi volt a maximum licited mert a leutesi ar szamit.

You can't teach new tricks to an old GOD!

(#994) Anthony001 válasza _Yvorl_ (#993) üzenetére


Anthony001
senior tag

Az mellékes, lényeg hogy elszúrta, valóban csak a foglalás volt a 340 font, mert ha pl 10 fonton marad az ára, akkor annyiért a miénk. De már mind1, meg lett oldva. Azért köszi a tanácsokat.

To Bash: Köszi neked is:)

(#995) koxx


koxx
MODERÁTOR

El szeretnék adni egy erősítőt ebayen, ha a vásárló pl az USA-ban lakik, milyen futárral/postával tudnám eljuttatni a legolcsóbban? A csomag paraméterei kb 11kg, méretei: 50x38x17 cm. Megnéztem a fedex, ups, gls, dhl árait, de elég drágának találom.

(#996) kraftxld válasza koxx (#995) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A fizetést hogy oldod meg?
Igen, ekkora csomag küldése nagyon drága :(
A magyar posta a legolcsóbbb.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#997) koxx válasza kraftxld (#996) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A pénz egyik ismerősöm számlájára megy paypalon keresztül Angliába, utána kapom meg. Ezek szerint tényleg ennyibe kerülnek :(( , akkor marad a magyar posta.

(#998) kraftxld válasza koxx (#997) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nekem egyszer akartak egy raid kártyát küldeni fedex-el, a 60$-os kártyra a fickó vmi 100$-es shippinget mondott, inkább megegyeztünk a kölcsönös elállástól :(
Nekem személyszerint az USPS-el és a magyar postával még nem volt gondom, jól becsomagolt, pontosan címzett cucc esetén.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#999) koxx válasza kraftxld (#998) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ha nem légiposta viszi, hanem hajó, mennyi lehet kb a szállítás ideje?

szerk: érdemes törékenyként feladni?

[Szerkesztve]

(#1000) kraftxld válasza koxx (#999) üzenetére


kraftxld
nagyúr

akár 3-4 hét... de bőven rizikósabb mint olcsóbb.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.