Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-10 07:11:01

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) kraftxld válasza Nimrod (#750) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Elvileg indult valami kivizsgálás, de kártérítést nem kaptam :(

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#752) sasa311 válasza Nimrod (#748) üzenetére


sasa311
veterán

meg kell nézni az eladót nagyon alaposan.
Nem elég az, hogy sok pozitív feedback-je van! Amit érdemes nézni:
Miből szerezte a feedbackeket (eladás, vétel). Ha rengeteg vétele van olcsó cuccokra, akkor az annyira nem biztos dolog.
Mennyi idő alatt? Ha 2 hónap alatt szerzett 300 feedbacket szintén olcsó cuccokból, az is gyanús.

Ha valami olyan cuccot veszel, amire több opció van, inkább olyan eladót keress, akinek eladásból van sok feedbackje, nem filléres cuccokat adott el eddig.

Szívni lehet vele, de nekem hála az égnek még eddig minden megjött, amit rendeltem akár németországból akár amerikából (kopp-kopp-kopp).
Csak tisztázzatok le pontosan minden részletet előre (fizetés, cucc, szállítás)

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#753) bLaCkDoGoNe válasza Nimrod (#750) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Azért azt tegyük hozzá, hogy elő szokott fordulni ugyan ilyen lehúzás, de ez azért nem erről szól, ez sajna csak a magyar ''b.sszunkátmindenkit'' mentalitás kivetülése és az ebben az országban megszokott bizalmatlanság.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#754) kraftxld válasza bLaCkDoGoNe (#753) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Hála az égnek nincs gond a külföldi mentalitással. Remélem megtartja az ebay a dombornyomott kártyához kötött regisztrációt, mert addig remélhetőleg nem özönlik be a lehúzós nép :(

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#755) Bash válasza kraftxld (#754) üzenetére


Bash
őstag

Kénytelen lesz, mivel a nem dombornyomott kártyák nem alkalmasak online használatra, csak PoS (Point of Sale) tranzakciókhoz, tehát fizikailag le kell őket húzni a kártyaolvasón. Egyébként meg nem is láttam még itt tengerentúlon olyan kártyát, ami ne lett volna dombornyomott.

http://bashtravel.com/

(#756) kraftxld válasza Bash (#755) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Lehet, hogy a nem dombornyomott kártya is ilyen magyar specialitás :DDD :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#757) sasa311 válasza kraftxld (#754) üzenetére


sasa311
veterán

a regisztráció nincs dombornyomott kártyához kötve!
Nekem pl. fizetett e-mail címmel van regelve az accountom. Bár azt hiszem ezzel csak vásárolni tudok, eladni nem, ahoz talán tényleg kell kártya, de én nem akarok eladni semmit :)

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#758) laci06


laci06
senior tag

sziasztok
ezt kaptam egy ebayostól, hogyha vki tudja fesse le nekem pontosan, nekem vmi olyasmi jön le belőle, hogy a pénzt egy kódtól teszem függővé és csak akkor kapja meg ha megtudja a kódot:

you can send me the money via Wetern Union with M.T.C.N. hidden and after you receive the phones you ive me the code.

mobilokkal kapcsolatban kérdeztem nála...

(#759) kraftxld válasza laci06 (#758) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha 30-40 db 6230-asra vagy ilyesmire licitálsz akkor felejtsd el, én már majdnem beszoptam.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#760) laci06 válasza kraftxld (#759) üzenetére


laci06
senior tag

nem licitálok
csak vanna ilyenek akik árulgatnak N70eseket
és 30db 3000euró stb...
ezek micsodák?

(#761) Bash válasza laci06 (#758) üzenetére


Bash
őstag

Nevetséges!
Pontosan ilyen esetek miatt mondom mindenkinek, ha nem megy az angol felejtse el az eBay-t, mert könnyen áldozattá válhat bárki.

A mondatocska kb. annyit jelent, hogy küldheted neki a pénzt Western Union-on keresztül rejtett azonosítószámmal, és miután megkaptad a telefonokat, utána megadod neki a kódot.

Western Union-on keresztül nem lehet rejtett azonosítóval pénzt küldeni (MTCN=Money Transfer Control Number), az azonosítószám alapján lehet a tranzakciónak utánanézni csak. Ha az eladó ajánlja fel a Western Union-t fizetési lehetőségként, akkor az már igen gyanús, minden esetben kerülendő.

''csak vanna ilyenek akik árulgatnak N70eseket
és 30db 3000euró stb...
ezek micsodák?''
Ezt pedig nem értem. :(

http://bashtravel.com/

(#762) Nimrod válasza Bash (#761) üzenetére


Nimrod
addikt

Szerintem arra gondolhat, hogy nem csak magánemberektől lehet venni, hanem kisebb cégek is árulnak ahogy észrevettem.
Nade 750.000? :F Talán az a teljes készletre vonatkozik, látni kéne.

(#763) kraftxld válasza Nimrod (#762) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az ilyen hírdetés tuti kamu. Én már majdnem megszívtam egyszer.
Egyébként jönnek szépen a csomagok az e-bayről.. a héten már vagy 5 jött :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#764) laci06 válasza Bash (#761) üzenetére


laci06
senior tag

okok, értem, köszi bash
az angol az megy, de az ilyen fizetési lehetőségek, meg bankokhoz teljesen néme vagyok..
de köszönöm mindenkinek

(#765) Studi22


Studi22
aktív tag

Sziasztok!
Nagyából olvasgattam a topicot most!
Kérdésem az lenne hogy laptop vásárlást meglehet-e kockáztatni én az osztrák ebay-t néztem tehát itt lenne nem oly messze a dolog!
A pénz amiről szó lenne kb 200000 Ft lenne euróban érdmes kockáztatni vagy mondjak le róla(tudom a kérdés amit fölvetek több változós).

A világon a legveszélyesebb dolog,mikor a hülyeség szorgalommal párosul.

(#766) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
Szeretnék infot kérnél hogy hogyan kell és mennyire bonyolúlt ill körülményes e-bay-ről rendelni?!
Szeretnék egy ilyen házat [link]
Az ára 60 dolcsi+25 a szállítás Ez elég barátságos ár főleg hogy nálunk nem lehet kapni.
Szóval várom az infókat mit hogyan kell!

[Szerkesztve]

(#767) _Yvorl_ válasza Studi22 (#765) üzenetére


_Yvorl_
tag

Szia

Szerintem simán meg lehet kockáztatni.
Én előtte átnézném az eladó kommentjeit. (persze az se életbiztosítás)
De, ha Paypallal fizetsz akkor évi két alkalommal vállalják a kártalanításod h aátcsesz a vevő, vagy valami történik, tehát olyan nagy rizikó nincs a dologba.

Viszont biztosítást kötnék a dologra, mert a magyar postáról lehangoló a véleményem, eddig kétszer jött ebayről nekem ilyen egybecsomagolt ruhacsomag és mindkétszer kibontották és lenyulták kb a 15%-át
Persze mikor meg hivatkoztam a biztosításra közölték, hogy ez nem az ő felelősségük a külföldi postánál történt biztosan és kérjem meg az eladót reklamáljon ő náluk. Persze eladó pénze megkapása után meg tojt az egészre.

De a drágább cuccokat (bár lekopogom) amik gyorspostáva jöttek mindig megkaptam sértetlenül.

You can't teach new tricks to an old GOD!

(#768) _Yvorl_ válasza ToBeY (#766) üzenetére


_Yvorl_
tag

Szia

Ha értesz angolul és elovasol minden infót. akkor nem olyan körülményes és bonyolult.
Be kell regisztráld magad ebayre.
Akkor javasolt a PAyPal használata a fizetéshez, ezért oda is be kell regisztrálj.
(ilyenkor csak 100 USD ig tudod használni a paypalt amit érvényesítened kell a magasabb összeghez ennek mibenlétét egy korábbi hozzászólásomban pontosan leírtam.)
Aztán ha mindkettő megvan akkor össze kell kapcsolni őket a könnyebb fizetés érdekében.

Utána mwg biddelhetsz. PErsze előtte érdemes letisztázni a költségeket mert jól pofáralehet esni, mint példásul itt is felejtsd el a 25 USD s szallitast. AZ CSAK USA.
Azt is le kell tisztázni elküldi e egyáltalán ide. Ez általában nem gond de volt már olyan ember aki mereven elzárkózott.

Én rendeltem ahsolnló méretű házat annó és a gyorposta, ami sok esetben a kizárólagos opció, mert sima postával nem szeretik feltenni a küldeményeket pl. 100 USD körüli összeg volt ilyen súlynál.

Sima postával eljött 18 USd körül de 3 hónapig jött és rágtam magam, hogy megjön e valaha nem kél e lába a királyi postánál.

You can't teach new tricks to an old GOD!

(#769) ToBeY válasza _Yvorl_ (#768) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Köszi a segítséget,akkor ebay-en keresztűl nem lesz ilyen házikóm aszem!:(Megnézem Austriába lehet-e kapni,oda ki is lehet ugrani érte...

(#770) ToBeY válasza _Yvorl_ (#768) üzenetére


ToBeY
nagyúr

És ha európából rendelném akkor is csak országon belűl lenne érvényes a szállítás összege ami itt [link] 9Euro ha jól értelmezem

(#771) _Yvorl_ válasza ToBeY (#770) üzenetére


_Yvorl_
tag

''Postage Cost Each Additional Item Services Available Available to
EUR 8.90 + EUR 6.90 Versicherter Versand Germany only
EUR 15.00 + EUR 12.00 Versicherter Versand Europe ''


Ezt írja 8,90 Eur Németországba
15 Eur Európa többi részébe, de én még így is megkérdezném az eladót a pontos szállítási költségről, mert ilyen szinten minket sokszor nem Európába sorolnak és más postaköltségek vonatkoznak ránk.

You can't teach new tricks to an old GOD!

(#772) ToBeY válasza _Yvorl_ (#771) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Hogyan lehet meg kérdezni az eladót?Bocsi ha hülyeségeket kérdezek,de még soha nem rendeltem semmit e-bay-ről :B

(#773) _Yvorl_ válasza ToBeY (#772) üzenetére


_Yvorl_
tag

Alul van egy sor ''Ask Seller a question'' a németbe meg ugyanezen a helyen a ''Frage zu ...''
utana kivalasztod a temakört és már küldheted is a kérdést

You can't teach new tricks to an old GOD!

(#774) pBandi


pBandi
tag

Valaki segítsem már, hogy hogyan kell az amerikai „gyereknek” megmondani, hogy a cuccost úgy adja fel, hogy nekem ne kelljen vámot fizetni! Használt dolgokra is van vám? Mi van vámügyben ha pl az UPS hozza?

...

(#775) kraftxld válasza pBandi (#774) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mi lenne ha vissza is olvasnál kicsit?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#776) pBandi válasza kraftxld (#775) üzenetére


pBandi
tag

Jó valami konkrét dumára gondoltam mert annyira nem vágom az angolt.

Szoktál mailt nézni? Holnap lejár a licit, mi lesz vele?

Még ezt is meg szeretné venni
[link]

de nem tudom mi jelentenek a köv fizetési módok:
Money orders, cashiers checks and personal checks
A money orders ahogy olvastam nálunk nincs.

...

(#777) kraftxld válasza pBandi (#776) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, szoktam mailt nézni. Küldd el, hogy konkrétan melyikért max mennyit adsz. Pontos összeggel.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#778) pBandi válasza kraftxld (#777) üzenetére


pBandi
tag

Már elment de akkor elküldöm még egyszer!

...

(#779) pBandi


pBandi
tag

A licit felmehet a buy it now ár fölé is?
Itt olvastam, hogy mondjuk 10$-on áll a licit és én beteszek 20$-t, az ár felmegy mndjuk 12,5$-ra. Ha valaki licitál 15$-ral akkor én vihetem 17,5$-al igaz? Ha beírom licitbe a BuyItNow árat akkor ezek szerint tuti az enyém marad?

...

(#780) Bash válasza pBandi (#779) üzenetére


Bash
őstag

A licit felmehet a Buy It Now ár felé is.

A legelterjedtebb money order a postai money order: [link]. De más pénzintézetekben is lehet kapni (pl. Amscot), illetve benzinkutakon.

A cashier's check-et bankban lehet beszerezni, a pénztárnál készpénz befizetésével vagy más fizetőeszköz használatával kell kérni. Előnye a személyes csekkel szemben, hogy biztosan van fedezete, mivel a bank felelősséget vállal érte.

A personal check a személyes bankszámládhoz kapcsolódó csekk, amit fizetőeszközként használhatsz, szinte mindenhol elfogadják.

Nem tudom biztosan, de kétlem, hogy bármelyiket is be tudnád szerezni Magyarországon. De nem kell búsulni, ahogy láttam PayPal-al is lehet fizetni, annál gyorsabb, könnyebb, egyszerűbb és biztonságosabb online fizetőeszköz nem kell, és működik Magyarországon is.

De általános érvényű szabály, ahogy már oly sokszor elmondtuk, ha nem megy az angol felejtsétek el az eBay-t, könnyen pofára lehet esni!

http://bashtravel.com/

(#781) pBandi válasza Bash (#780) üzenetére


pBandi
tag

Köszi! Pont ezért is kértem a seítségeteket. Gondoltam, hogy ezeket csak kint lehet használni. PayPal-om még nincs de lesz :) Angolból nem a megértéssel van bajom hanem a leírással...

[Szerkesztve]

...

(#782) pBandi


pBandi
tag

Az jól gondolom, hogy ez: ''Barzahlung bei Abholung'' utánvétet jelent, igaz?

...

(#783) sasa311 válasza pBandi (#774) üzenetére


sasa311
veterán

vám mindenre van! Nem tudod a ''gyereknek'' megmondani, hogy úgy küldje, hogy ne legyen vám. X összeg fölött lesz. (asszem 35 dollár, de valahol lejjebb már pontosan le van írva). Ezt a biztosítás összege alapján ítélik meg általában (ércsd: csomag értéke). Namost ha 15 $ ír rá nem lesz vámod, de ha a Királyi Magyar Postán elveszik a cucc ennyi kártérítést fox kapni... :(

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#784) pBandi válasza sasa311 (#783) üzenetére


pBandi
tag

Végül mégsem vittem mert igen drága lett a kicsike. Egyébként elég kicsi az esélye, hogy a postásbácsi felismerje, hogy mi az, így nem tudna vele mit kezdeni...

...

(#785) tr00p3r válasza pBandi (#782) üzenetére


tr00p3r
őstag

nem jól gondolod. az pontosan az jelenti, hogy '' készpénz fizetés személyes elvitel esetén'' vagyis ha értemész, cash fizetsz! nachnahme az utánvét, amit ide szinte sosem fogsz látni, mert a német felfogás szerint mi még, postailag, a balkánhoz vagy ostblockhoz tartozunk.....

[Szerkesztve]

(#786) sasa311 válasza tr00p3r (#785) üzenetére


sasa311
veterán

és sajnos jól is gondolják :(

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#787) tr00p3r válasza sasa311 (#786) üzenetére


tr00p3r
őstag

hát ja. az USA-ból várok egy könyvet légipostával. elvileg már itt kéne lennie! :U :F :( :Y

(#788) Thyb


Thyb
senior tag

Párom kapott egy parfümöt muterjáéktól amit az USA-ból hoztak, ami összetört két hete. Itthon nem lehet kapni. Megredeltem, és egész jó áron 1 hét alatt itt volt. Nagyon megkönynebültem, Ő meg megörült neki. Most egy bluzt rendelt magának. Remélem azzal sem lesz semmi gond.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#789) Thyb válasza sasa311 (#783) üzenetére


Thyb
senior tag

Én azt kértem, hogy jelölje be, hogy gift(ajándék). Ugy tudom, hogy ilyenkor nincs vám, de javits ki, ha tévednék.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#790) _Yvorl_ válasza Thyb (#789) üzenetére


_Yvorl_
tag

Sokszor leírtam már itt meg több kolléga is leírta, a vámelkerülés esélyeit. Most mégegyszer leírom.

Amerikából nincs vám sok termékre, azonban áfaköteles a dolog. Tehát mostmár 20% sarc.
Ez Jó esélyel elkerülhető ha giftet x el az hombre a túloldalon és 100 USD alá pozícionálja az értéket. TEHÁT NEM ELÉG A GIFT beXelése. És mint a kollegák leírták ez esetben ennyi a biztosítás értéke isés nem tudsz panaszkodni hogy de hat ez egy 1000 USD s laptop volt mert te 90 et irattal ra.

ez volt a gyakorlat.
az elmélet és a törvény legutóbb meg amikor utánanéztem az az hogy mindenképpen áfát kéne fizetni rá nincs kivétel még a gift esetében sem, csak a vámhivatal a kissebb értékű cumokkal nem vesződik, de elméletileg arra is kéne áfát fizetned.

tehát semmi garanciád, hogy megúszod és ha mégis akkor meg benézheted a postát ha lenyúlják megrongálják, mert akkor csak azt a kis összeget kapod meg max ha megkapod. :F

You can't teach new tricks to an old GOD!

(#791) And válasza _Yvorl_ (#767) üzenetére


And
veterán

''Viszont biztosítást kötnék a dologra, mert a magyar postáról lehangoló a véleményem [..]''
Egy kis kivétel: nem volt eddig olyan marhára sok tranzakcióm, kábé tíz, de a Magyar Postával még volt gondom. Ellenben a gyorspostákkal már nem először szívok, a második ''nehéz ügy'' épp most van folyamatban. Az első még nem is eBay-es rendelés volt: A DPD nevű gyorsposta cég idehozta ugyan az árut, csak épp mindhárom kézbesítési próbálkozásakor ''elfelejtett'' értesítőt hagyni, így a küldemény szépen visszament Németországba. Szerencsére a feladó cég rendes volt, másodszorra ingyen elküldte, és akkor már tudtam, kit is kell keresnem. A futár a céghez hozott valamit, ahol dolgozom, és magával hozta az én kisméretű küldeményemet is (a kérdést, hogy miért nem hagyott valamilyen nyomot, annyival intézte el, hogy ''nem voltunk otthon''. Hát vazze', ki gondolná, hogy az emberek hétköznap délelőttönként dolgoznak..).
Most meg december közepe óta várok Hollandiából egy nagyértékű, eBay-en vett műszaki cikket, és a helyzet sokban hasonlít az előbbihez: értesítés nincs(!), (az online csomagkövetés szerint háromszor próbálták meg a kézbesítést), a csomag visszament, az eladó meg még engem tol le, hogy miért nem veszem át a csomagot, ha egyszer kapok egy csomó értesítést.. A dolog szépsége, hogy nem sikerült kideríteni, hogy melyik cég a magyarországi kézbesítő. A feladás a holland TPG Post-nál történt, de a szóbajöhető hazai cégek közül egy sem bukkant a csomag nyomára. Még a TPG Post-nak is írtam, de ők sem tudták megmondani az egyértelmű választ arra, hogy ki lehet a hazai kézbesítő. A legrendesebb a Magyar Posta ügyfélszolgálata volt: válaszoltak a levelemre, a telefonos érdeklődésem után meg később vissza is hívtak (erre még a valószínűen leginkább illetékes gyorsposta sem volt képes, ígérete ellenére sem, igaz, előtte már többször kerestem őket, de nem találtak semmit). A Posta ráadásul tippeket is adott, és a saját nyilvántartásukban is utánanéztek a csomagnak, hátha. Azért eléggé vicces dolog, hogy öt céggel - köztük a feladó postával - vettem fel a kapcsolatot, de egyszerűen nem sikerült a csomag nyomára sem bukkanni Magyarországon. Most legalább éppen tudom, hogy hol van: a feladó országban :(.

(#792) kraftxld válasza And (#791) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Biztos jól vannak megcímezve a csomagok? Néha bekavar szerintem a csodálatos magyar megyerendszer ahol a megyenév néha megegyezik településnévvel is. Bár akor meg ott az irányítószám.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#793) And válasza kraftxld (#792) üzenetére


And
veterán

Eddig minden pakk jól volt megcímezve. Az ebay-címemnél nincs is megadva a megye, de a hazai cégek a nevemre keresve sem találtak semmilyen küldeményt. Mindenesetre másodjára a nyugdíjas apám címét írtam meg. A postaköltséget kénytelen voltam kifizetni újra (hamarosan fel is adják másodszor a cuccot), és azt sem tudom, kinél lehetne egyáltalán reklamálnom.. Most már annak is örülnék, ha idetalálna végre a csomag ;).

(#794) kraftxld válasza And (#793) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Akkor miért futárcéggel küldeted, ha jobb a tapasztalatod a postával? (mellesleg eddig nekem is)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#795) sasa311


sasa311
veterán

na én ma először veszek E-bay Webshopból cuccot (nyomelemeket akváriumhoz, 4*500ml). Megvettem, holnap kődöm a kesht.
Kíváncsi vagyok mi lesz :) Mindenesetre a supportjuk jó, eddig mindig még aznap válaszoltak és rendesek nagyon, majd megírom mi lett. ;)


AND: Tudnál írni ÁRAKAT ezekről a futárszolgálatokróL? Olcsóbb, mint az Ungarische posta?

[Szerkesztve]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#796) kraftxld válasza sasa311 (#795) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Tuti nem olcsóbb a futár. Nekem vmi 180$-ért akarta US-ből a futár elhozni a cuccot, sima USPS-el meg lett volna vagy 15$

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#797) And válasza kraftxld (#794) üzenetére


And
veterán

A küldési módot alapvetően a feladó szabta meg. A helyzet némileg furcsa, a TPG Post ugyanis nem futár-, hanem közönséges nemzeti postaszolgálat, amely viszont egy nagyobb vállalatcsoport tagja (TNT-Post Group). A TNT-nek meg van - hasonló nevű - magyar kirendeltsége, amely a saját meghatározásuk szerint ''expressz szállító vállalat''. A Magyar Posta üf.szolgálatán is azt mondták, hogy csak nagyon ritkán kapnak onnan kézbesítésre csomagot. Mindegy, ezeket a köröket már többször is lefutottam, de nem jutottam előrébb..
Mod. #795: a Magyar Posta árai irrelevánsak, ha te külföldről vársz küldeményt, vagy rosszul tudom? Ha te vagy a feladó, asszem' a Posta áraival a többi cég nehezen versenyezhet, de ők - elvileg ;] - más szolgáltatásaikban jobbak. A nemzetközi futárszolgálatok (UPS, DHL, TNT, stb.) weboldalain pedig minden részletre kiterjedő árkalkulátorokat találsz.

[Szerkesztve]

(#798) Bash válasza _Yvorl_ (#790) üzenetére


Bash
őstag

Értékelem a segítőkészségedet, csak kár, hogy pontatlanok az információid. Kicsit szeretnék helyesbíteni rajta, úgy gondolom a személyes tapasztalat többet ér midennél.

Elmélet:
Ajándék küldeményekre vonatkozó váminformációk: [link]
Tehát a nem kereskedelmi célú ajándék küldeményeket ÁFA illetve vám nem terheli, ha az értéke nem haladja meg a 45 ECU-t (gyakorlatilag 45 EUR, ami jelenlegi árfolyam szerint 54 USD). Ha az összérték meghaladja a 45 ECU-t, akkor mentesség adható a 45 ECU alatti értékű árukra, tehát elvileg 3 db egyenként 40 ECU értékű árucikk ajándék küldeményként szintén mentesülhet az ÁFA és vám fizetési kötelezettség alól. Természetesen mindez csak akkor igaz, ha a linken részletesen taglalt árucikkekre vonatkozó mennyiségi korlátozásnak eleget teszünk.

Biztosításra vonatkozó információk: [link] [link]
Magyarországra postázott küldeményekre biztosítás a küldemény értékétől függetlenül maximálisan $5000-ig opcionálisan köthető, ami elveszett, megfosztogatott, illetve sérülten érkezett küldemények esetén egy hosszadalmas folyamat (bizonyítékgyűjtés, értékmegállapítás stb.) után elvileg visszakapható.

Gyakorlat, jótanácsok:
Ajándék küldeményeket megfelelően alacsony értékmegjelöléssel nem szokták bántani, de a Vám- és Pénzügyőrség félelmetes pallosa bármikor lecsaphat, ez benne van a pakliban.
Ha van rá lehetőség, mindenkinek a Global Express Mail-t (EMS) [link] ajánlom, $100 biztosítást tartalmaz. Egyrészt nem kell hetekig izgulni a küldemény miatt, általában 4 nap alatt kézbesítik. Másrészt online nyomon követhető, bár tény, hogy ritkán frissítik. Nagymértékben megnöveli az ÁFA és vám fizetési kötelezettségek alól való ''megmenekülés'' esélyét.
Az évek során a rengeteg Magyarországra küldött (több tízezer dollár összértékű) csomagjaim kivétel nélkül mind sértetlenül megérkeztek, közülük összesen hármat vámoltak meg, ami egy körülbelüli százalékos aránynak is tekinthető.

http://bashtravel.com/

(#799) Nimrod


Nimrod
addikt

Ki melyiket ajánlja? Postai kézbesítés vagy futárszolgálat? Előbbit épp most perelem. :(((

(#800) kraftxld válasza Nimrod (#799) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Pénztárca válogatja :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.