Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) Anthony001 válasza sasa311 (#550) üzenetére


Anthony001
senior tag

hát igen.
7 kg-os az durva.

(#552) Janesz válasza Anthony001 (#549) üzenetére


Janesz
őstag

a hátamon feláll a szőr ,ha valaki így irja vagy mondja: magyarra,németbe,franciába stb....nehéz kiírni normálisan vagy nehéz kimondani rendesen?

(#553) Anthony001 válasza Janesz (#552) üzenetére


Anthony001
senior tag

szerintem tök 8

(#554) Bash válasza Anthony001 (#547) üzenetére


Bash
őstag

Ha nem csal az emlékezetem, akkor ez volt a User ID-d: [link]. Csak én nem látok 30 pozitív feedback-et, vagy tényleg nincs?

http://bashtravel.com/

(#555) Janesz válasza Bash (#554) üzenetére


Janesz
őstag

én sem látok... :D valszeg egy szerencsésebb névvel reggelt újra és ott begyűjtött már 30-at nagymester B ;]

(#556) Anthony001 válasza Janesz (#555) üzenetére


Anthony001
senior tag

Hát igen.
Így történt. De nagymesternek nem nevezném magam...amúgy nem kell cikizni.
Szerintem most jött el az ideje hogy befejezzétek. Nemcsak én rendelek magamnak a neveimről.

(#557) Anthony001 válasza sasa311 (#550) üzenetére


Anthony001
senior tag

szerinted akkor mi van ha már megnyertem a licitet, már kéne fizetnem, de az eladó nem adott életjelet magáról, pedig már vagy 10 mailt írtam neki. Nem akarok a vakvilágba fizetni :(

[Szerkesztve]

(#558) Bash válasza Anthony001 (#557) üzenetére


Bash
őstag

Remélem soha nem találkozunk össze eBay-en, te lehetsz az eladók rémálma.
Ha pl. egy napig nem vagyok gépnél mert dolgozom vagy neadjisten hurrikán volt, és nem volt áramom, aztán amikor bekapcsolom a gépet vagy hazaérek olvashatom a 10 már-már zaklatásnak tűnő leveledet.
Egyébként meg kérjél tőle egy számlát és várj türelmesen.

http://bashtravel.com/

(#559) Anthony001 válasza Bash (#558) üzenetére


Anthony001
senior tag

:)
a 10 csak egy jelkép volt, hogy nem akart visszaírni. Egyébként csak 3-at küldtem.
Most viszont nem tudok fizetni Pay Pallal, ugyanis valami hibát ír ki:

This transaction exceeds your remaining sending limit. Please complete your enrollment in the Expanded Use Program. You will then be allowed to send more money.

(#560) gregorik válasza Anthony001 (#559) üzenetére


gregorik
senior tag

be kell nyögni az utolsó számlakivonaton szereplő kódszót a paypal.com-on, ez az 'expanded use program'.

(#561) sasa311 válasza Anthony001 (#557) üzenetére


sasa311
veterán

várjál addig, amíg nem válaszol és fizess akkor. ;)
Amúgy találtam 2 embert, aki postázna ide...
De lenne vele egy kis bibi. Az egyik megkérdezte a postán, neki 35 EUR postaköltséget mondtak (jófej volt, ezért elment a postára). Ez korrekt. A másiktól is kéreztem, mi lesz a pk ide, ő viszont 15 EUR-t mondott :U Mi lesz, ha megnyerem a licitet, és azután találja ki, hogy mégse 15 hanem mondjuk 50 Eur a pk? Nem szeretnék egy ilyen baki miatt fekete pontot az e-bayen (mert azt aztán magyarázhatom, hogy mit írt egy mailben, ami ráadásul nem is e-bayen keresztül, hanem privátba jött)

Szerintetek mi legyen?

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#562) Anthony001 válasza sasa311 (#561) üzenetére


Anthony001
senior tag

Privi ment.

(#563) Anthony001 válasza gregorik (#560) üzenetére


Anthony001
senior tag

El tudnád mondani, hogy ez pontosan hol van?

(#564) sasa311 válasza sasa311 (#561) üzenetére


sasa311
veterán

Na a problémás srácnál máris outbiddelték az 50 eurós tétemet, még megemeltem 80-ig a biztonság kedvéért, de még van belőle 5 nap, úgyis ellövik, mert jó márka... Talán nem is baj.

A másik lámpa viszont annyira nem neves márka és nagyon bután van kiírva a neve, nehéz megtalálni, remélem azt sikerül megnyernem :))

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#565) Anthony001 válasza sasa311 (#564) üzenetére


Anthony001
senior tag

Pay Pal Accountot lehet valahogy törölni?

(#566) sasa311 válasza Anthony001 (#565) üzenetére


sasa311
veterán

Miért tőlem kérdezed, mondtam, hogy még életemben nem használtam Pay-palt :D De szvsz nem lehet, vagy hiába törlöd, ugyan azzal a kártyával nemhinném, hogy regelhetsz másikat.... :F

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#567) Anthony001 válasza sasa311 (#566) üzenetére


Anthony001
senior tag

Jó igen.
csak most hogy kérte ezt a nemtommit, nem csináltam semmit.
Erre lépek be a paypal . com-on, és azt írja hogy ADD to credit card.
Most erre mit mondjak?
Eltűnt a regisztált accountomból a kártyám, és nem tudom még 1x ugyan azt hozzáadni...

(#568) Derrrick válasza Anthony001 (#565) üzenetére


Derrrick
tag

Ne töröld, hanem nyissál új emial címmel újat

(#569) Bash válasza Anthony001 (#567) üzenetére


Bash
őstag

Írjál customer service-nek e-mailt vagy akár telefonálhatsz is, elérhetőségek a Help Center-ben.
Viszont ez a topic még mindig az eBay tapasztalatok címet viseli, PayPal kérdésekkel fordulj ide: [link]. Így kisebb eséllyel futsz bele olyanokba, mint az előbb is, hogy olyan embertől kérdezel, aki soha nem is használt PayPal-t.

http://bashtravel.com/

(#570) Anthony001 válasza Derrrick (#568) üzenetére


Anthony001
senior tag

Jó de hiába, mert ha nyitok, akkor is az van, hogy nem fogadja el a kártyámat, mert valami hibákat ír ki.
Úgyhogy szerintem mindenképp account törléssel lehetne megoldani a problémát.

Ezt lehet, hogy törlöm?

[Szerkesztve]

(#571) Anthony001


Anthony001
senior tag

Szal már megtaláltam egy olyat, hogy CLOSE MY ACCOUNT
Ha ezzel bezárom az accountom, akkor ha regisztrálok egy újat akkor be tudom írni a bankkártya számom + stb?

(#572) Anthony001


Anthony001
senior tag

We are sorry, we are experiencing temporary difficulties. Please try again later. If this error occurred while making a payment, avoid duplicate payments by checking your Account Overview before resending a payment.

Ezt írja ki ha az add to credit cardra megyek :F

Valaki segítsen pls! Mert közben kéne fizetnem egy cuccot :O

Köszi

[Szerkesztve]

(#573) Anthony001


Anthony001
senior tag

Légyszíves valaki segítsen, mert nagyon fontos lenne!

Épp egy árut kéne megvennem, de nem tudom!

Kérem!

(#574) gregorik válasza Anthony001 (#572) üzenetére


gregorik
senior tag

most tényleg ennyire nem vágod az angolt? szerverproblémája van a paypal.com-nak. az eladó meg fogja érteni, hogy addig nem tudsz fizetni, amíg meg nem javítják.

(#575) Anthony001 válasza gregorik (#574) üzenetére


Anthony001
senior tag

De ezt tudtam. De ilyen lehetséges?
Mert hülyén hangzik :F

(#576) rocket válasza Anthony001 (#575) üzenetére


rocket
nagyúr

Lehetseges, probalgasd, nem hiszem napokig lenne ilyen gond.

[Szerkesztve]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#577) Derrrick válasza Anthony001 (#547) üzenetére


Derrrick
tag

hú már 30 cuccot vettél? mi a francot lehet annyit vásárolni?

(#578) gregorik válasza Anthony001 (#575) üzenetére


gregorik
senior tag

nem csak lehetséges, de elég gyakori is minden tömegsite-on.

(#579) Anthony001 válasza Derrrick (#577) üzenetére


Anthony001
senior tag

mezeket.
De nemcsak magamnak, hanem másoknak is.

to gregorik: már több napja ez van:(

(#580) sasa311


sasa311
veterán

Kérdés: Ebayen hol van az az opció, hogy visszavonom a biddelést? (régen már valahol megtaláltam, csak most nincs meg :( )
Ne gondoljon senki semmi rosszra, még 3 nap van az említett licitből, csak közben találtam egy sokkal jobbat és azt hirtelenjében meg is nyertem. :))

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#581) Bash válasza sasa311 (#580) üzenetére


Bash
őstag

Bid Retraction Form: [link], viszont szigorú feltételeknek meg kell felelni: [link].

http://bashtravel.com/

(#582) sasa311 válasza Bash (#581) üzenetére


sasa311
veterán

köszi.
hát akkor nem vonom vissza, úgyis fölémlicitálnk, mert még 3 nap van és jóval többet ér a cucc. vagy max 2 lámpát veszek :DDD

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#583) sasa311


sasa311
veterán

Hahó ez nagyon érdekes :F
Megnyertem tegnap E-bayen egy lámpát akváriumhoz 94 Eur-ért. Már jóval előtte lebeszéltem az eladóval, hogy postáz-e magyarországra. Elment a postára megkérdezni, 35 Eur a postaköltség. Ok, ezután licitáltam.
Erre ma jön ez:
Subtotal................................94
Postage and packing.............35
Seller discounts (-) or charges (+): 129 :Y
Total:.....................................258!!! :Y

Mi a fene?! Ilyenkor mi van? Mi az, hogy egyéb kiadás 129 Eur?! Mit csináljak?

Szerintetek elírt valamit? Mert a 35+94=129

[Szerkesztve]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#584) gregorik válasza sasa311 (#583) üzenetére


gregorik
senior tag

biztos, hogy elírta. csalásnak túl nagy lenne :)

(#585) sasa311 válasza gregorik (#584) üzenetére


sasa311
veterán

remélem én is.... nem szeretnék rossz pontot.
már az nagyon elírásszagú, hogy a cucc+pk pont annyi, mint amennyit a +kőcséghez írt..
Mind1, küldtem mélt, remélem még ma vagy holnap reggel válaszol, minél előbb lerendezzük a dolgot és jöhessen mán a cuccos :)

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#586) BandiT válasza sasa311 (#583) üzenetére


BandiT
senior tag

szerintem ezt elírta, Neked összesen 129 Euro-t kell fizetned, ahogy azt az összeadás is mutatja...bár ha a discount-ot mínuszban adja akkor máris jól jársz, kérdezz rá! :D

(#587) DrSoul válasza sasa311 (#585) üzenetére


DrSoul
őstag

Talán a supportnak is érdemes jelezni a dolgot. Melyik ebay ez? Német? Olasz? Osztrák?

Mindig az X jelöli a pontot...

(#588) sasa311 válasza DrSoul (#587) üzenetére


sasa311
veterán

Német.
De már tisztázódott a helyzet, azt mondta elírás, 129Eur-t kell fizetni, ma már küldöm is neki (mert ugye 4 napig ünnep lesz, Pay-palom meg nincs :( )

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#589) MUŁĐER


MUŁĐER
addikt

helló

lenne egy kérdésem

van itt egy cucc [link]

néztem a postaköltséget, 6 font max..legalábbis azt írja, worldwide. (ez olyan 1500 Ft~ nem?) na most ebből menyi lesz mire ideér?milyen + pénzek jönnek erre? Meg néztem Paypal-nál már lehet magyarországot is regelni..na most ez működik rendesen? Van valakinek tapasztalata?

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#590) sasa311 válasza MUŁĐER (#589) üzenetére


sasa311
veterán

igen, a pk max 6 font. Ez ennyi is marad, de azért nem árt ezt megbeszélni emailben az eladóval előtte, hogy ne legyen bonyodalom, nem egy ember írja, hogy worldwide, és aztán ja, MO az nem a world-ön van ;]
Elvileg nem jön rá semmilyen pénz, a lényeg, hogy a csomag státusza ''GIFT'' azaz ajándék legyen, különben rájön 25% áfa :(
Elviekben minden műxik a pay-pallal, de van saját topicja. ;)

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#591) And válasza sasa311 (#590) üzenetére


And
veterán

Miért jönne rá az itthoni 25% áfa, ha egyszer egy EU-országban vette, és az ottani áfát már kifizette? Azt írják: ''17.5% VAT is presently included in the listed price.''

(#592) sasa311 válasza And (#591) üzenetére


sasa311
veterán

Ja, ha írják, akkor nem jön rá. :B
De pl. ha németországból rendelek valmit webshopban (akvarisztika) akkor ki kell.
Mert ha regisztráció nélkül nézem az árakat, akkor pl. egy lámpa pont 150 EUR, ha bejelntkezem, akkor már csak 129,31 Eur. Mert a rencer regnél kérdezi az országod, és ha külföldre rendelsz levonja az áfát (és keményen megfizettetik veled a vámon! EU ide vagy oda, én is beszoptam már 1X, onnan tudom :( )

De próbáld ki:
[link]
Nézz ki egy cuccnak az árát(alatta lesz inc. 16% vat), aztán regelj, hogy MO-ról vagy és máris olcsób lesz.(inc. 0% vat)

Szal csak finoman.
Ha meg EU-n kívülről veszel valamit, akkor még a GIFT-ként feladottakat is megadóztatják! USA-ból rendeltem cuccot 200 usd értékben, GIFTként jött és 25% áfát kellett rá fizetnem (vámot nem, merthogy ajándék, érdekes, mi? :Y )

szafaládét a magyar adóhatóság hátsójába :P

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#593) FireLord


FireLord
aktív tag

Üdv!

Lehet hülye kérdés, de számomra nem tiszta hogy van több országnak is ebay oldala. Ha mondjuk pl regelek az angolra akkor be tudok vele lépni a németre is?

(#594) sasa311 válasza FireLord (#593) üzenetére


sasa311
veterán

Igen.
CSak ha az angolra regelsz, akkor az e-baytől angol nyelven kapod az üziket, ha a németre akkor németül, stb....

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#595) bencze válasza sasa311 (#594) üzenetére


bencze
senior tag

A vamot hogyan szoktak raszamitani? Mibol? Milyen ertekbol, ugy ertem. Az elado rairja, hogy x osszegert vettem, vagy hogyan?

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#596) hezzo válasza sasa311 (#592) üzenetére


hezzo
tag

''Ha meg EU-n kívülről veszel valamit, akkor még a GIFT-ként feladottakat is megadóztatják! USA-ból rendeltem cuccot 200 usd értékben, GIFTként jött és 25%áfát kellett rá fizetnem (vámot nem, merthogy ajándék, érdekes, mi?)''

Ne haragudj, de ez egy oltári nagy baromság. Kb. húsz alkalommal rendeltem már Amerikából cuccot, ennek felét Ebay-en keresztül, és ha GIFT van ráírva, akkor nem adóztatják meg. Mert mi alapján is tennék? Az ÁFA az egy összegnek a valahányad (jelen esetben negyed) része, ami nulla esetén zéró...
Másrészt, ha érték volt ráírva, akkor nem gift, merthogy a gift megjegyzés nagyjából azzal egyenértékű, hogy ''nem vámolandó''. Ha egy összeg található a csomagoláson, akkor azt naná, hogy megsarcolják, a vámtisztek sem hülyék. Kivétel a kivétel: kb. 40$ alatti összeg mindenképpen vám- és áfamentes...

bencze: Ezt igazából Neked (is) akartam írni, szóval minden sarc abból indul ki, hogy mi van a csomagra, vagy a csomagban elhelyezett számlára írva. Ha 35-40$ alatt van az összeg, akkor tökmindegy; ha ez felett, akkor beszéld meg az eladóval, hogy alacsony összeget írjon rá, és ne tegyen számlát a csomagolásba.
Ha viszont a vámon felnyitják a csomagot (van rá esély bőven), és nagyon nincs fedésben a csomagra írt összeg meg a tartalom (pl. 20$ egy emberfej nagyságú gyémánt esetében :D ) akkor a postának joga van bizonyítást kérni tőled.

[Szerkesztve]

(#597) bencze válasza hezzo (#596) üzenetére


bencze
senior tag

Koszi szepen.
En $5 ertekben vasaroltam epp az este, tehat max az az $1.25 lenne ami amugyis semmiseg, de ezek szerint azt sem teszik ra ....

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#598) hezzo


hezzo
tag

Á. Ilyen kis tételeknél nincs se VÁM, se ÁFA, egyből lövik tovább.

(#599) ByB


ByB
addikt

Olyan embert keresek, aki az alábbi táskát megvenné nekem az ebay-n keresztül - [link] - Természtesen előre fizetem neki a táska árát + a honoráriumot!

üdv
Bence

ui.: Ennek nemsokára lejár a licitideje, szóval konkrétan nem erről lenne szó, csak egy ilyenről...

[Szerkesztve]

(#600) Badb0y


Badb0y
addikt

Ez mennyibe kerülne kb. ameddig hozzám eljut? Vajon megéri-e kinnt megvenni :F [link]

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.