Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) pilóta válasza balesz^ (#900) üzenetére


pilóta
nagyúr

Az eladó általában feltünteti, hogy milyen módon postáz, és az mennyibe kerül.
De legtöbbször lehet kérni is, hogy mivel adja (cégekenk általában kötött rendszerük van, amin nem változtatnak...)
Ha az USA-ból veszed, akkor kérd USPS Priority Mail-lel, az egy procinál max 10-15$.
Én eddig mindent így kértem, és mindent meg is kaptam szépen.
A múltkor vettem 2 db 3,2-es Xeon Irwindale procit, az 26$ volt biztosítással együtt (426$ volt az egész)

Aki él és nem boldog, az téved!

(#902) pilóta válasza Bash (#881) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ez az eBay Express mikorra várható?
Ment én csak annyit találtam, hogy soon, de az lehet 2 év is... :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#903) balesz^ válasza pilóta (#901) üzenetére


balesz^
tag

Ja megnéztem 9,50$ + a biztosítás.

(#904) Bash válasza pilóta (#902) üzenetére


Bash
őstag

Csak egy kicsit kellett volna lefelé görgetni, 4-es kérdés, a válasz 2006 tavasz.

Másik hozzászólásodhoz meg annyit tennék hozzá, hogy a Priority Mail az belföldi szállítási mód, amiről te beszélsz az a Global Priority Mail, hátránya, hogy 4 lbs. (1.81 kg) a felső súlyhatára illetve nem köthető rá biztosítás.

http://bashtravel.com/

(#905) pilóta válasza Bash (#904) üzenetére


pilóta
nagyúr

Pedig olvastam tovább is, de nem láttam. Köszi, az közel van.

Hát ahhoz képest volt rajta biztosítás, a procikra is, a fényképezőgépre is, az objektívre is, meg minden másra is...

A Globalban igazad van, lefelejtettem, de nyilván nemzetközi szállításról van szó, ha USA-ból Magyarországra kell postázni.

Egyébként 70 lbs a felső határ, ameddig az USPS vállal: [link]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#906) balesz^ válasza Bash (#904) üzenetére


balesz^
tag

Global Priority Mail-t néztem én is.
De szerintem a procim nem lesz ennél nehezebb.. :)

Biztosítást pedig megkérdezem az eladótól hogy is van pontosan ha hajlandó így elküldeni, mondjuk nekem is furcsa hogy levélre lehet biztosítást kötni...

[Szerkesztve]

(#907) Bash válasza pilóta (#905) üzenetére


Bash
őstag

Na akkor kezdjük újra, valamit biztosan keversz.

USA-ból Magyarországra USPS-el (posta) hatféle módon lehet csomagot küldeni (dokumentum és egyéb speciális szolgáltatásokra most nem térnék ki):

Global Express Mail (GEM, EMS): [link]
- 3-5 nap szállítási idő;
- minimális tömeg: 1 lb. (0.45 kg);
- maximális tömeg: 44 lbs. (19.96 kg);
- maximális méret: leghosszabb oldal 36 inches (91.44 cm), és az arra merőleges kerület összesen 79 inches (200.66 cm);
- biztosítás köthető rá maximálisan $5000-ig, $100-t tartalmaz alapból;
- tracking number alapján online nyomon követhető;
- címke online kifizethető és kinyomtatható, 5% kedvezménnyel jár;
- Label 11-B [link] nyomtatvány és a PS Form 2976-A [link] jelzésű vámárunyilatkozat kitöltése szükséges hozzá, $100-n felüli biztosításhoz a PS Form 3813-P [link] jelzésű nyomtatvány is szükséges.

Global Priority Mail (GPM): [link]
- 4-6 nap szállítási idő;
- maximális tömeg: 4 lbs. (1.81 kg);
- maximális méret: leghosszabb oldal 24 inches (60.96cm), plusz a mélységgel és a magassággal összesen 36 inches (91.44 cm);
- biztosítás nem köthető rá;
- címke online kifizethető és kinyomtatható;
- PS Form 2976 [link] jelzésű vámárunyilatkozat kitöltése szükséges hozzá.

Global Airmail Letter Post: [link]
- 4-7 nap szállítási idő;
- maximális tömeg: 4 lbs. (1.81 kg);
- maximális méret: leghosszabb oldal 24 inches (60.96cm), plusz a mélységgel és a magassággal összesen 36 inches (91.44 cm);
- biztosítás nem köthető rá;
- PS Form 2976 [link] jelzésű vámárunyilatkozat kitöltése szükséges hozzá;
- $7.90-ért kérhető extra szolgáltatásként Registered Mail, ami elvileg a legbiztonságosabb szállítási mód, ebben az esetben biztosítható és online követhető is.

Global Airmail Parcel Post: [link]
- 4-10 nap szállítási idő;
- maximális tömeg: 66 lbs. (29.94 kg);
- maximális méret: leghosszabb oldal 42 inches (106.68 cm), és az arra merőleges kerület összesen 79 inches (200.66 cm);
- biztosítás köthető rá maximálisan $5000-ig, alapból tartalmaz a csomag tömegének függvényében $62.84-$259.79-t;
- címke online kifizethető és kinyomtatható;
- PS Form 2976-A [link] jelzésű vámárunyilatkozat kitöltése szükséges hozzá, extra biztosításhoz a PS Form 3813-P [link] jelzésű nyomtatvány is szükséges.

Global Economy (Surface) Letter Post: [link]
- 4-6 hét szállítási idő;
- maximális tömeg: 4 lbs. (1.81 kg);
- maximális méret: leghosszabb oldal 24 inches (60.96cm), plusz a mélységgel és a magassággal összesen 36 inches (91.44 cm);
- biztosítás nem köthető rá;
- PS Form 2976 [link] jelzésű vámárunyilatkozat kitöltése szükséges hozzá.

Global Economy (Surface) Parcel Post: [link]
- 4-6 hét szállítási idő;
- maximális tömeg: 66 lbs. (29.94 kg);
- maximális méret: leghosszabb oldal 42 inches (106.68 cm), és az arra merőleges kerület összesen 79 inches (200.66 cm);
- biztosítás köthető rá maximálisan $5000-ig, alapból tartalmaz a csomag tömegének függvényében $62.84-$259.79-t;
- PS Form 2976-A [link] jelzésű vámárunyilatkozat kitöltése szükséges hozzá, extra biztosításhoz a PS Form 3813-P [link] jelzésű nyomtatvány is szükséges.

A lista a gyorsasági és megbízhatósági listát is tükrözi, de itt szeretném megjegyezni, hogy az évek során soha egyetlen csomagom sem veszett még el, nem sérült meg és nem érkezett hiányosan a célszemélyhez.

http://bashtravel.com/

(#908) balesz^ válasza Bash (#907) üzenetére


balesz^
tag

Mindenki nevében megköszönöm a hasznos információkat! :R

Egy ilyet csinálhatnál a német postával kapcsolatban is :B

(#909) Bash válasza balesz^ (#908) üzenetére


Bash
őstag

Megcsinálnám szívesen, de több akadálya is van. Nem élek Németországban, nincs semmiféle tapasztalatom, illetve a német nyelvet sem használtam már 1999 óta.

http://bashtravel.com/

(#910) Badb0y válasza Bash (#907) üzenetére


Badb0y
addikt

Ha EMS-sel kérem, akkor gondolom a feladó tudja, hogy ez a 2 nyomtatvány kell hozzá nem?
Csak akkor kell, ha egy 300$-os termékre is 100$-os biztosítást akarok kötni nem?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#911) Bash válasza Badb0y (#910) üzenetére


Bash
őstag

Ha nem tudja, akkor a postán megmondják neki, ezek nélkül nem veszik át a csomagot.
A második kérdést pedig nem igazán értem. :F

http://bashtravel.com/

(#912) joergie


joergie
őstag

450es hsz körül tartok, majd holnap folytatom, mer folyik a szemem, de 1-2 kérdés megfogalmazódott bennem, feltenném.
Holnap megyek csináltatni elvileg visa classic kártyát, elvileg dombornyomott, és jó lesz.
Pay Palon nincs olyan kikötés, hogy mennyi ideje legyen meg a számlaszám, vagyis a kártya?
A másik, hogyha paypal leemeli a zsét a kártyáról, azt hogy számolja át devizába?vagy érdemes eleve valutát betennem?
Hú, hát ezek nem is ebayes kérdések, bocsi :B

Még egy érdekesség postával kapcsolatban. Bátyám vetetett Londonban nővéremmel telójához akkut, kedden küldte nővérem airmaillel, és csütörtökön már bátyám kezébe volt az akku. Szóval ilyen is van :R

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#913) X-COM válasza joergie (#912) üzenetére


X-COM
nagyúr

Nemtokróla, hogy volna ilyen kikötés a paypal-on, arra viszont figyelj, hogy amíg nem verifikálod a bankkártyád, akkor csak egy 100-150€ (nem emlékszem pontosan) körüli összeget tudsz elkölteni.

nem kell törődnöd a pénznemmel, a bank elszámolja Neked a saját árfolyamán, asszem a középpel kalkulálnak.
UK-ból idáig szinte mindent megkaptam 3nap alatt.

[Szerkesztve]

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#914) Badb0y válasza X-COM (#913) üzenetére


Badb0y
addikt

Jaja, 100Euro.
Igen középárfolyamon(OTP-nél) ami most sajnos $ esetén 6ft-tal lett több euro esetén 10-zel :Y

Más:
Elég balszerencsés dolog történt ma barátommal. Rendelt egy fényképezőgépet (Konica Minolta Dynax 7D ~170.000FT) Ausztriából, el is küldték a csomagot miutána pénzt megkapták, és rá egy hétre se kapta meg, pedig elvileg másnapra ígérték. DPD nevű futárszolgálattal küldték(Nem tom valaki tud-e róluk vmit). Ma bement a srác, és közölték vele, hogy ellopták :Y
(Mellékesen megjegyzem, hogy a barátom hátrament a raktárukba úgy, hogy bárki is egy árva szót szólt volna neki). Kérdésem az ő nevébe is: Mit lehet ilyenkor tenni? Pénzt visszakapni vagy másik gépet küldeni(Ha egyáltalán ez lehetséges)? Meg van a bizonylata, hogy kifizette a gépet.

#911

Inkább átfogóan kérdezek erről az EMS-es 100$-os biztosításról.
Erre akkor is 100$ a biztosítás gondolom, ha pl.: egy 2$-os terméket rendelek. De ha szállítás mondjuk 30$ és értékmegjelölésnek 20$-t kérek ugye az áfa meg vám mellőzése végett, attól még a biztosítás 100$ marad nem?
És ha 300$-os biztosítást kérek, azt is ugynanígy az 54$-os határral ki lehet játszani? Vagyis hogy ne legyen itthon áfa+vám? Vagyis egy napszemüveg esetén ami 260$, postaköltséggel + értékmegjelöléssel együtt ugye ~50$-t nem akarom túllépni. Ettől függetlenül él rá a 300$-os biztosítás nem? És nekem nem lesz áfa meg vám.

Lehet hülyeséget kérdezek, akkor sry.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#915) Bash válasza Badb0y (#914) üzenetére


Bash
őstag

A csomagot biztosítani az értékmegjelöléstől függetlenül a korábban leírt határokon belül bármekkora összegre lehet. De ha esetleg a csomag elvész, megrondálódik vagy hiányosan érkezik, és a feladó kártérítési igényét követeli a postától, akkor minden valószínűség szerint figyelembe fogják venni a megjelölt összeget is. Remélem világos. :)
Ebben nem vagyok 100%-ig biztos, ugyanis ilyen irányú tapasztalataim (szerencsére) nincsenek, de a USPS honlapján megtalálható információk [link] [link] alapján ez a véleményem.

http://bashtravel.com/

(#916) peterszky


peterszky
őstag

[link] :)

[Szerkesztve]

What else you gonna do on a Saturday?

(#917) peterszky válasza peterszky (#916) üzenetére


peterszky
őstag

senki nem tud segíteni? :(
vagy csak nem vasárnap kell beírni :DDD

[Szerkesztve]

What else you gonna do on a Saturday?

(#918) joergie


joergie
őstag

Találtam egy elég jó honlapot, ahol szépen ''szájbarágósan'' le van írva majdnem minden.
[link]

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#919) sasa311 válasza Badb0y (#914) üzenetére


sasa311
veterán

Én is kaptam már DPD-vel csomagot, korrektek voltak.
Igaz először kihozták a cuccot, nem voltam itthon, aztán ugye a fecnijükön kiraktam a kapura, hogy adják be a szomszédba, de nem adták. Felhívtam este 6-kor őket, fél nyolckor már nálam volt a csomag ;]

Amúgy nekik van biztosításuk, ezzel nem hajthatják el, a csomagon rajta van mennyit ér, azt kötelesek megtéríteni! Nem az E-bayes csávó a hibás.

Amúgy a DPD-nél csomagszám alapján nyomon lehet követni, hogy hol fordult meg a csomag, melyik raktáruk vette át. :U

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#920) Dtomi válasza sasa311 (#919) üzenetére


Dtomi
őstag

Hali!! DPD-ről ennyit

Panasz

Külföldről (Ausztriából) egy terméket rendeltem, (2006.03.06) a rendelés ellenértékét banki úton előre rendeztem 640EUR értékben (2006.03.07)! A gépet a feladó feladta a DPD-n keresztül, (2006.03.08) mely határidőre (Általános Üzletszabályzatból idézve: A DPD vállalja csomagoknak a Magyar Köztársaság területén belüli kiszállítást és a címzett részére történő kiszolgálást a feladást követő munkanap 14 óráig.) nem érkezett meg hozzám.

- Mivel semmilyen tájékoztatást nem kaptam a feladást követő 6. munkanap elteltével ezért a csomagért érdeklődni kezdtem. Többszöri hívásomra se kaptam érdemi tájékoztatást, majd utolsó hívásom alkalmával közölték, hogy a csomag Budapestre érkezés után eltűnt, valószínűleg ellopták.

- Majd az ügyfélszolgálatra mentem, hogy szóban panaszt tegyek. Az ügyfélszolgálaton a hölgyek semmi segítőkészséget nem mutattak, és semmiféle információval nem tudtak szolgálni, semmiféle hajlandóságot nem mutattak, hogy feljelentést tegyenek a raktárukban történő lopások miatt, mert állításuk szerint több is volt. Ezenkívül az ügyben semmilyen nemű intézkedést nem hajlandóak eszközölni, (nem hajlandóak kapcsolatba lépni a megbízóval mert állítólagosan nem tudnak semmilyen információt az elérhetőségéről, ugyan a szerződést vele kötötték, ennek felelősségét rám akarják hárítani.) Ezek után közölték, hogy a kártérítést sem az én javamra, hanem a megbízójuk részére fogják állni.

- Ezután átmentem a cég helyi raktárépületébe ahol éppen a csomagokat pakolták ki, és teljes nyugalommal be tudtam sétálni az „őrzött” raktárépületbe, mire az én kérésemre valaki a segítségemre jött. Miután elmondtam neki a panaszomat, kérésemre megmutatta a csomag átvételi papírját mely 2006.03.09-ére volt kiállítva.

Mikor bementem a raktárba PESTEN a nagy ''RAKTÁRBA'' nem hittem a szememnek éppen kipakoltak egy tranzitot fel kellett volna vennem videóra.. úgy se foglalkozott ott senki semmivel kb 2 méterre volt a tranzit a rakodószalagtól úgy repkedtek a csomagok az asztalra mintha gumikacsa lett volna bennük egy logitech goboz véletlenül túlment a szalagon kutyát nem érdekelt mi van benne fel se vette be se vételezte odaesett ott marad!
Szánalmas az egész cég!! A szemközti raktárba azt mondták soha nem őrzik a raktárat akárki bemehet!

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#921) Dtomi


Dtomi
őstag

Ezt a hivatalos panaszlevelet 5 napja írtam a DPD ügyfélszolgálatának kutya nem keresett azóta! Lehet, hogy nincs is ilyen, hogy magyarországi ügyfélszolgálat mert ami a KÉsmárk utcába van az nem egy gyorposta vállalat hanem valami VICC Ja és kötelességük feljelentést tenni mivel cégen belül történt a lopás és őrzöttnek kéne hogy legyen a raktár nem tettek feljelentést! Vajon miért nem??? ezen el lehet gondolkodni!!

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#922) sasa311 válasza Dtomi (#920) üzenetére


sasa311
veterán

Hát erről nem tudok nyilatkozni, de:
A feladón mikor feladta a csomagot neked megkapta a nyomon követési számát a csomagnak. Ez alapján akár te is nyomon követheted hol/mikor/kinél fordult meg a csomag. De a lényeg:
Mikor ugye nekem 2X-ra is bedobták, hogy nem voltam itthon (holott a saját cetlijük volt a postaládára ragasztva :F ) azonnal felhívtam őket. Mondom a csajnak, hogy 2X bedobtak egy ilyen izét a postaládámba, most mi van?
Adjam a csomag számát? (az értesítőn is rajta van) azt mondja diktáljam. Bediktáltam, és már kérdezett is vissza a csaj, hogy XY Tamás, Budapest, ......
Mondom igen. Tehát ők nagyon jól tudják mind a feladó mind a címzett adatait. És csak nem is a csomagon, hanem valamiféle számítógépes rendszerükben tárolják.

Szóval én ezt nem hagynám annyiban, mivel elvileg biztosítás is van a csomagokra....

Amúgy meg a másnapi kézbesítés csak MO-n érvényes, nemzetkiköziben 4 munkanapot mondanak.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#923) Dtomi válasza sasa311 (#922) üzenetére


Dtomi
őstag

Lényegen nem változtat! Láttam az átvételi papírt ki nem szállították meg sem próbálták kiküldeni már a raktárba mikor bejött el kellett, hogy tűnjön... és ott csak az ott dolgozók vannak.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#924) Dtomi


Dtomi
őstag

Most megint elkapott az ideg u.h írok ki az osztákokhoz is. remélem bezárják az itthoni bazárt!

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#925) Flashcash válasza Dtomi (#920) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Szerintem írj ide két panaszt az egyik magyarországgal a másik németországgal menjen.
Hátha a külföldi részük komolyabb és ránéznek a magyar részlegükre.
[link]

Most olvastam csak az utolsó hozzászólásod.

[Szerkesztve]

(#926) Dtomi válasza Flashcash (#925) üzenetére


Dtomi
őstag

Már fordítás alatt van a levél, köszi a linket ide is be fogom tenni! Valószínű ha más nem akkor legalább a talafont felemeli valaki hogy legalább le bsza a magyarokat!!!

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#927) phanfantom


phanfantom
senior tag

Hello!

Tudtok valakit aki Angliából ''nyomatja'' az eBay-t? Vagy akár a nagy Egyesült Királyságból?
A segítséget előre is köszönöm!

(#928) joergie válasza phanfantom (#927) üzenetére


joergie
őstag

Nővéremék onnan tolják, de ha szivességet akarsz kérni, arról tegyél le, mert nekem se szívesen vesznek semmitse nem :O

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#929) phanfantom válasza joergie (#928) üzenetére


phanfantom
senior tag

Akkor ez neked különösen ''fájdalmas'':)
Így le is tettem róla, ez van:)

(#930) Dtomi válasza phanfantom (#929) üzenetére


Dtomi
őstag

Keress olyan árut odakint amit magyar árul, miután találtál ilyet írj neki hogy, kéne ez + ez a cucc és, hogy hazaküldené-e neked. általában 5-6 ezerért akárki szivesen segít.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#931) Badb0y válasza Dtomi (#930) üzenetére


Badb0y
addikt

Súlytól függően!

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#932) Sanya11111


Sanya11111
csendes tag

Sziasztok!
kb egy éve használom az ebayt,és vásároltam már jónéhány cuccot PayPal-on keresztül,nem volt semmi gond.Most szeretnék egy új Nokiát venni,tesztelem az ebay oldalakat(am.,angol,ír,német)elképesztő mennyiségű szélhámos kering(het) az oldalakon,pl.NOKIA N91 200Eurótól-350-ig/db,nagyobb tételnél jóval olcsóbb.Közös jellemzők:mind Western Union fizetési módot akarja,állítólag angolok,olaszok,de mikor elküldik neked az ebay transaction kivonatot mindegyiknek Romániában van az ''állítólagos''üzlete,akiknek küldeni kellene a pénzt román állampolgárok különböző nevekkel.Volt olyan faszi aki a fényképes személyijét küldte el mélben megnyugtatva engem,ő nem csaló,egy másikkal vígan cseteltem,biztosított róla,h ő komoly üzletember, esze ágában sincs,h lehúzzon engem.Az én tapasztalatom is az,inkább fizessen az ember kicsit többet a cuccért,PayPalon keresztül,csekély a rizikó lehetősége.Ha ugyanazt az eladót látod egyik nap a telóival,másnap már nem találod meg ugyanott,aki telcsit akar venni kétszer is gondolja meg,mibe nyúl.
Viszont ismeri e vki az alábbi oldalt:www.online-phonesmarket.shop.ms itt is vannak telók,nem drágák,viszont ebay-en kívül western union és wired transfer a fizetési mód.és érdekes nem Romániába,hanem Spanyolországba kell a pénzt eljuttatni,ami furcsa nincs regisztráció.Hogyha vki megnézné v ismeri ezt az oldalt és megosztaná tapasztalatait,megköszönném. Üdv

(#933) pilóta válasza Sanya11111 (#932) üzenetére


pilóta
nagyúr

Hát akinek annyi esze van, hogy bárkinek kiküld előre bármennyi pénzt WU-al, az kb. megérdemli, hogy átverjék...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#934) sasa311 válasza pilóta (#933) üzenetére


sasa311
veterán

Én már többször küldtem WU-val pénzt, mikor nem volt időm bankba menni, privát aukciónál egy tisztességes eladóval nics gond.

Sanya111111: Amúgy mit érsz azzal, hogy mutogatja a személyiét? A WU-hoz úgyis kell az összes személyes adata, tehát jó adatokat kell megadni. De és? Kimész utána Romániába? :(
Amúgy inkább az érdemli meg, hogy lehúzzák, aki ilyen embertől vesz (akármilyen módon!) Meg kell nézni az eladási feedbackjét, meg kell keresni azokat a júzereket, akik azt a feedbacket adták neki (hogy nem ő adta-e saját magának) és akkor nincs gond. 10 perc az egész, ennyit megér, hogy ne b@sszanak át ;)

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#935) Sanya11111 válasza sasa311 (#934) üzenetére


Sanya11111
csendes tag

Teljes mértékben igazad van,értelmetlen pénzkidobás.Viszont nem kell messzire menni sajna nálunk is voltak(vannak)csalók.

(#936) fokt


fokt
csendes tag

Sziasztok

Olyan embert keresek aki már vásárolt az ebay.de honlapról.

Az érdekelne, hogy hány napra rá érkezik meg, kell-e előtte átutalni ténzt, mennyi a postaköltség, hány % hogy nem érkezik meg. És ha valaki tudná akkor bővebben fejtse ki, hogy-hogy működik az egész.(ha te rálicitálsz és a tiéd lessz akkor kapsz e-mailt vagy mi? és utánna, hogy van tovább???) VÁLASZOKAT ELŐRRE IS KÖSZÖNÖM !!!
:R :R :R

(#937) pilóta válasza fokt (#936) üzenetére


pilóta
nagyúr

Hát ebay.de-ről még nem, de ebay.com-ról elég sokat. Mivel azok kívül, hogy a .de német, semmi különbség, talán elmondom :D

Az, hogy hány napra érkezik meg, attől függ, hogy ki, mikor, hogyan, merre, miért adja föl a postára. Értelemszerűen, mintha bárki más csinálná, ebaytől függetlenül.

Az, hogy hány%, hogy nem érkezik meg dettó. Érdemes biztosítani, és akkor megérkezik.

Rálicitálsz-megnyered-fizeted. Kapsz mailt is, de az nem kell hozzá. Ha paypal-on keresztül, vagy hitelkártyával fizetsz, akkor a megnyert item oldalán keresztül tudod kifizetni. Ha más módon, pl. banki utalás, akkor meg az eladóval kell megbeszélned a módját.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#938) fokt


fokt
csendes tag

Pilóta !!!
Neked mennyi időre rá érkezett meg a rendelt cucc, mennyi volt a postaköltség. Te hogy beszéltél meg ennyi mindent vele TELEFONON, E-MAIL ??? Ha a licitálást te nyerted utánna beszéled meg vele a dolgokat. Olvastam a fórumban pár dolgot ha megrendelsz egy cuccot 10 $ arra még plussz mennyi jön rá? Ha válaszolnál nagyon örülnék mert most most néztem egy pár dolgot ami töl olcsó.

(#939) peterszky válasza peterszky (#916) üzenetére


peterszky
őstag

eskü, hogy a gondom miatt nem írok ide többet, de pörgősebb ez a topic, mint a szoftverpiacos. tehát keresem eredetiben az alábbi LucasArts kalandjátékokat:
The Secrets of Monkey Island
The Secrets of Monkey Island II - LeChucks Revenge
The Curse of Monkey Island
[link] itt a topicom.
ha esetleg vki segítene az legyen budapesti, v személyes tali megoldható legyen Budapesten. természetesen az ebayes költségeken felül munkadíjat is fizetnék megállapodás szerint vagy felajánlok egy eredeti Quake4et, esetlegfanatikusoknak egy eredeti dobozos Duke Nukem 3D-t + a Nuke It!kiegészítő lemezt (ami sajnos írt, mert az eredeti lemez tönkrement, de a tok + leírás megvan hozzá)
ha segítenétek, ott a linkelt topic
és eskü ezzel többet nem zavargok itt :R
üdv
Peterszky

What else you gonna do on a Saturday?

(#940) pilóta válasza fokt (#938) üzenetére


pilóta
nagyúr

Azt értsd meg, hogy ezt így nem lehet megmondani. Ha sima postával kéred, akkor két hét is lehet, ha UPS-el, akkor 2-3 nap, ha más, akkor más. Nyilván ez pénzkérdés is.
Ahol licitálsz, ott írja azt is, hogy hová mennyiért postáz az illető, és milyen postai szolgálattal. Ha nem írja kérdezd meg. Ez mindíg egyedi.
Alapból nem kell semmit megbeszélni. Megnyered, fizetsz, postáz.
Ha bonyolítva van a dolog (nem paypallal fizetsz, nem úgy kéred a postát stb.) akkor kell letárgyalni a dolgot.

A tök olcsóval meg várd ki a végét. Sok kezdő ebayező azt hiszi, hogy mert egy egyébként 1000$-os cucc a leütés előtt egy órával 25$-ért van kinn, akkor azt ő majd 26$-ért elviszi. Általában az utolsó pár másodpercben megy föl az ára, az új ár 70-80%-ára. Szóval ha nem azonnal megvehető a cucc, akkor az ár az utolsó pillanatig változik...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#941) Krix válasza fokt (#938) üzenetére


Krix
őstag

Nekem volt olyan, hogy 8 nap alatt megjött a cucc, de volt 3 hét is. A postaköltség is változó attól függően, hogy mekkora értékű, nagyságú cuccot veszel és milyen gyorsan akarod megkapni. Tehát ugyanazt a terméket fel lehet adni pl. $10-ért és $60-ért is.

If it is not broken then don't fix it!

(#942) sasa311 válasza fokt (#938) üzenetére


sasa311
veterán

Vrájt onli? :U

Esetleg ha vetted volna a fáradtságot és elolvasod #918 (igen, csak 30 hsz-el előrrébb) akkor egy ilyen hülye kérdést sem tettél volna fel ;)

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#943) D4v3


D4v3
őstag

Sziasztok!
Tök új vagyok az ebayhez. Most regisztráltam ide először. Van a neten valami részletesebb leírás a használatáról? Vagy esetleg volt ilyesmi itt a fórumon?

(#944) tiv83us válasza D4v3 (#943) üzenetére


tiv83us
veterán

Az internetes forumoknak van egy olyan hatalmas elonyuk, hogy vissza lehet olvasni az elotte elhangzottakat es /altalaban/ igy nem merul fel tobb kerdes tobbszor.
Javaslom tegy Te is igy :)

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#945) D4v3 válasza X-COM (#913) üzenetére


D4v3
őstag

Ez a verifikálás mit takar? Múlt héten rendeltem ilyet és most a héten mehetek érte. Mikor kérdezte az ügyintéző, hogy legyen-e limit, nem kértem rá. Ez lett volna az?

(#946) lecsooka


lecsooka
csendes tag

Sziasztok!
venni akarok egy telefont az ebay-ről, Angliából:
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=6479316403&rd=1&sspagename=STRK%3AMEWA%3AIT&rd=1

Nem elhoppolni tőlem :)
Mi a véleményetek róla? megbízhatónak tűnik? banki átutalást fogad csak el.
van olyan hogy postai biztosítás 5 fontért, ezt hol lehet igényelni? fizetés után/közben felajánlják vagy mi? ja és gondolom ezt meg kell beszélni az eladóval, hogy úgy adja fel.

(#947) sasa311 válasza D4v3 (#943) üzenetére


sasa311
veterán

Végülis csak az előtted lévő HSZ-ben van :Y :(((

Lecsooka: Ez egy Power-seller, ezek úgy általánosságban elég megbízhatók...
De az a 30 fontos PK magyarországra az nagyon durva! :Y

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#948) lecsooka


lecsooka
csendes tag

köszi.
valaki említette ezt az oldalt:
http://www.online-phonesmarket.shop.ms/

itt piszok olcsó az összes cucc, nagyon is. pl Moto A1010 állítólag visszamondták a gyártását, csak 1-2 darab fellelhető. szóval szerintem kamu. Nokia N80/92-t még nem is kapni, + 500Euro lesz a kezdőára...
vélemények?

(#949) _Yvorl_ válasza lecsooka (#948) üzenetére


_Yvorl_
tag

Hát azért olyan frenetikusan olcsónak nem mondanám.
Én a motorola v3 asát szoktam nézegetni hátha feltünik valami ultra olcsó. és ez itt 250 Eur viszont ebalyen 170-210 USD között mozog az ára.

You can't teach new tricks to an old GOD!

(#950) Levee


Levee
csendes tag

Hello valaki megnezne nekem ezt hogy ez vegulis mi?
[link]

Most ez itt 49 euroert ezek a cuccok?
ASUS A8N-SLI PREMIUM + Geforce 7800GTX +2xC210N E-PLUS
nem hinnem :(

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.