Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) Bash válasza maniac (#450) üzenetére


Bash
őstag

Az valószínűleg postal money order (Bővebben: link) akart lenni, olyat meg nem lehet kapni Mo-n. Az utánvétet COD (Collect on Delivery)-nak szokták jelölni, kb. olyan ritka, mint a fehér holló, szinte senki nem foglalkozik ilyesmivel.

http://bashtravel.com/

(#452) maniac válasza Bash (#451) üzenetére


maniac
senior tag

aha, koszi :)

es azt hogy kerdezem meg hogy mennyi lenne a postakoltseg ide kis hazankba? mert ugye 2 fontot irt arra hogy vilagban barhova, bar ezt nme hinnem h komolyan gondolta :). meg valami, hogy akkor ezexerint paypallal tudnam kifizetni, lehet, hogy mar volt, de gondolom otp junior visa kartyaval nem tudok ilyesmit csinalni :(. szoval a fizettseget akkro hogyan tudnam megoldani szerintetek?

válasz #453asra:

az a gond, hogy otp juniorom van, azzal meg megvagyok love :(. paypalra nem nagyon tudok szerintem azzal utalni, vagy igen? :) a alenyeg, hogy minnel olcsobban akarom meguszni

[Szerkesztve]

(#453) Speccy válasza maniac (#450) üzenetére


Speccy
senior tag

Nem. Pénz a borítékban = Cash in envelope (mail), de amióta van Paypal, nincs értelme mást használni.

Én általában előre szoktam fizetni :Y Vagy te utólag szeretnél? :P

There is hope!

(#454) Speccy válasza maniac (#452) üzenetére


Speccy
senior tag

Mindenképp paypallal kéne, a többi igencsak drága lehet. Szerintem kérj meg valakit az ismertségi körödből, akinek van dombornyomott kártyája, hogy regisztráljon (5 percig se tart). Tehát a Paypallal külön, send moneyval (szerintem az eladónak tök mindegy kitől jön, csak jöjjön meg a lé)

[Szerkesztve]

There is hope!

(#455) maniac válasza Speccy (#454) üzenetére


maniac
senior tag

ok, koszi! :)
valahogy meglesz ez oldva, csak meg nem tudom hogy hogy :)
gyerektol mar kerdeztem h ide mennyiert postazna el a cumot, remelhetoleg ugyanannyiert paypalt meg majd elintezem, egyebkent paypalon belul is tobbet kell utalni mint amennyiert veszem a cumot? mert valahol olvastam, hogy 1-1.5 eurot levon atutalasnal alapbol a paypal - marmint ha kartyarol arra utalunk.

(#456) Speccy válasza maniac (#455) üzenetére


Speccy
senior tag

Ha előre ki van írva, hogy mennyi a ptgk, akkor azon nem nagyon szoktak változtatni.A paypalon neked semmi külön költséged nem lesz, a 1,5€-s cucc csak akkor kell, ha verifiálni akarod magad (ha többet akarsz küldeni, mint 100€)

There is hope!

(#457) maniac


maniac
senior tag

tudna valaki nekem egy szivesseget tenni? paypallal kellene fizetni, csak ugye nincs senkinek ismerosi/csaladi korbol dombornyomott kartyaja. 3000 ft-rol lenne szo, a penzt atutalnam a szamlajara, vagy kezben odaadnam annak aki megtenne nekem a szivesseget, pluszban meg kapna egy milka csokit is ha megfelelne - persze elore fizetnem :)

elore is koszonom!

(#458) Anthony001 válasza rocket (#445) üzenetére


Anthony001
senior tag

Szerinted itt is úgy van a rendelés mint ebay-en?
Hogy a Pk-t is fizetni kell egyből?

(#459) rocket válasza Anthony001 (#458) üzenetére


rocket
nagyúr

Biztos ugy van, berakod kosarba a termekeket, majd a checkout utan mar a pk-t is hozzaadja, aztan jon a vegso osszeg amit kifizetsz :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#460) Anthony001 válasza rocket (#459) üzenetére


Anthony001
senior tag

oké. Köszi.

(#461) TitaniumBoss


TitaniumBoss
tag

Veszélyes az ebay.Hogy szűröd ki a csalókat?

(#462) rocket válasza TitaniumBoss (#461) üzenetére


rocket
nagyúr

Nem nevezheto annak, persze vannak simlisek.
Amire figyelni kell, a feedbackek 1-1 eladonal.
Nem szabad fizetesi modkent, western union (bankba bemegy az elado es felveszi a penzt), kezpenzt kuldozgetni.
Ha 1 elado ruhakat arul, es hirtelen grillsuto tunik fel a kinalataban erdemes ovatosnak lenni.
Mindig elkell olvasni a termek adatlapjat, es lehetoleg paypal fizetesi modot hasznalni.
Postakoltsegre oda kell figyelni, vannak olyan eladok, akik 20%-al olcsobban adnak egy termeket mint egy masik eladonal amennyibe kerul, de 30%-al tobb pk-t szamolnak fel, ha nincs kiirva postakotlseg, akkor mielott licitalsz/megveszed a termeket irni kell az elado-nak es tisztazni a dolgokat, mert utolag reklamalni mar nem erdemes.

Nagyabol ennyi amikre figyelni kell :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#463) Bash válasza TitaniumBoss (#461) üzenetére


Bash
őstag

Persze, hogy veszélyes, főleg az olyanok miatt, akik vagy nem hajlandóak, vagy nem akarnak tájékozódni, vagy nem értik a nyelvet (jó példa Anthony001). Persze gondolom te is hatalmas tapasztalatból beszélsz, ráadásul szépen alá is támasztottad a mondanivalód.
Egyébként meg jópárszor le lett már írva ebben a topic-ban is, hogy hellyel-közel mire kell figyelni, de az olvasás sajnos már nem dívik.

http://bashtravel.com/

(#464) TitaniumBoss


TitaniumBoss
tag

Hát szerintem nem igazán lehet kiszűrni őket.Csak egy példa.
Hiába van 900 ajánlása és 0 roszviszza jelzése.Csinált 900 eget és felajánlottta magát.Fizetéssel is bárhogy lehet bukni.Én inkább rendelek egy olyantól aki onnan rendel és ismeri majdnem személyesen az árusokat.

(#465) Bash válasza TitaniumBoss (#464) üzenetére


Bash
őstag

''Csinált 900 eget és felajánlottta magát.'' - először nem értettem, hogy miről beszélsz, aztán kisegítettek. Egyébként az eBay pontosan ennyire amatőr, hogy egy embertől korlátlan regisztrációt elfogad. És semmilyen tranzakció nem szükséges ahhoz, hogy feedback-et hagyjunk valakinek, bárki megteheti bármikor. Fizetéssel is csak bukni lehet, azt a pénzt már sosem látod viszont, jó esetben valami árut kapsz érte, de az sem biztos, mert sok a csaló.

Egyébként senki nem akar ráderőltetni semmit, onnan és attól vásárolsz, amit és akitől akarsz, csak zéró tapasztalattal kérlek ne alkoss véleményt semmiről!

http://bashtravel.com/

(#466) TitaniumBoss válasza Bash (#465) üzenetére


TitaniumBoss
tag

Én tapasztalatból beszéltem:)
Egy internet cafékból bármi megoldható.Nyugodtan keress rá a csalásokra.Amit írtam az megtörtént.

(#467) Bash válasza TitaniumBoss (#466) üzenetére


Bash
őstag

Meglehetősen sok időre van szükség, hogy ilyet valaki összehozzon, ha egyáltalán lehetséges. Egyébként meg pont az ilyenekre találták ki pl. az eBay Standard Purchase Protection Program-ot ($200-ig) és a PayPal Buyer Protection-t ($1000-ig). Megvannak a módjai az ilyenek megszorongatására (ha már nem voltál eléggé körültekintő), végső esetben lehet fordulni a Federal Trade Commission-höz (Bővebben: link), illetve az Internet Fraud Complaint Center-hez (Bővebben: link).
Szinte biztos vagyok benne, hogy nap mint nap több embert vernek át szemtől-szemben pl. egy boltban, mint az eBay-en, ilyen alapon ne is menj kenyeret venni a sarki közértbe, mert veszélyes.

http://bashtravel.com/

(#468) gregorik


gregorik
senior tag

nocsak, ilyen is van (eimalen jött)...



Dear A***** G*****,

We have concluded our investigation of your Buyer Complaint. The details of
this claim are listed below.

We have decided in your favor, and as a result, have attempted to recover
funds from the seller.
The maximum amount we were able to recover was 6.05 GBP. This amount has
been credited to your PayPal account. Please allow up to five business days
for this adjustment to be reflected in your PayPal account.

If you are due any additional amount from the seller, we will make our best
effort to recover the balance from the seller.

(#469) bLaCkDoGoNe válasza gregorik (#468) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Ez a múltkori ''robotember''-ügy?
Ez melyik eBay?

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#470) Anthony001 válasza rocket (#462) üzenetére


Anthony001
senior tag

na amazonról megrendeltem a gatyát, és minden rendben, hoznak mo-ra is.

(#471) gregorik válasza bLaCkDoGoNe (#469) üzenetére


gregorik
senior tag

nem, párhuzamosan megy 8-10 ügyem =). angol ebay.

(#472) rocket válasza Anthony001 (#470) üzenetére


rocket
nagyúr

Akkor ideje lenne frissiteniuk a ''Shipping Restrictions'' menupontot :)
Melyik amazon ? .com? co.uk?


[Szerkesztve]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#473) Anthony001 válasza rocket (#472) üzenetére


Anthony001
senior tag

Com.
De szerintem az UK-ról nem küldenek csak MO-ra.
Apropó, egy méret táblázatot tudnál nekem linkelni ha megkérlek?
Amin le van írva hogy XL-es cucc pl milyen magasnak való, ilyenek.
ThX

[Szerkesztve]

(#474) Anthony001


Anthony001
senior tag

Bővebben: link

Milyen mértékegység??

(#475) Anthony001 válasza rocket (#472) üzenetére


Anthony001
senior tag

Bővebben: link

Itt mondjuk az van hogy nem küldenek MO-ra.
Pedig a fizetésnél lehetett választani MO-t is.
És a visszaigazoló e-mailben pedig azt mondták hogy örülnek h náluk vásároltam + stb..

(#476) rocket válasza Anthony001 (#473) üzenetére


rocket
nagyúr

Ilyen tablazatot eleg nehez lenne kesziteni, ahany ceg annyi fele ertelmezes.
Sot van, hogy markan belul is elter 2 xxl-es polo meretben.
Itt Bővebben: link egy tablazat kiindulasi pontnak :)

[Szerkesztve]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#477) rocket válasza Anthony001 (#474) üzenetére


rocket
nagyúr

Latom kozben megtalaltad, inch-ben van,1 inch=2.54 centimeter :)

Arra figyelj az inseam az a nadrag-nal a belso hosszat jeloli es nem a tetejetol az aljaig hosszat :)
Bővebben: link

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#478) rocket válasza Anthony001 (#475) üzenetére


rocket
nagyúr

Lehet ez valami automatizalt cuccos, aztan majd irnak, hogy nem kuldik.
Leemeltek mar a penzt?

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#479) Anthony001 válasza rocket (#478) üzenetére


Anthony001
senior tag

Igen, de úgy van, hogy az amazon hirdeti, de alá van írva, hogy ezt az NBA store árulja, és tőle vettem.
Az meg hoz MO-ra

(#480) zfarkas


zfarkas
senior tag

Na, ezt megjártam.
Vettem egy 512 MB-os MP3 pendrive-ot, a cucc maga olcsóbb volt, mint a pk.
Erre a cucc szar. A memória IC nincs a helyzet magaslatán... :(((
Most küldhetem vissza. De ha visszaküldöm, akkor az oda-vissza pk-t én állom, ami kb. annyi, mint egy másik cucc teljes költsége... Eh...

Raw Dark Pure

(#481) rocket válasza Anthony001 (#479) üzenetére


rocket
nagyúr

Az ugy oke :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#482) Szatír


Szatír
aktív tag

Segítséget szeretnék kérni.
A német ebay-en kezdtem el ''tevékenykedni'', és eljutottam addig,hogy az első sikeres vásárlásom megtörtént.
Kaptam egy levelet amiben megkaptam az eladó fél adatait, és a bankszámlaszámát.
A pénzt átutaltam....és itt kellene a segítség, mert
- azt hallottam,hogy a másik fél csak akkor kapja meg a pénzt, ha én igazolom ,hogy az árut átvettem.

Igaz ez ? Ha ez így van,akkor technikailag mit kell csinálnom ? (szőke nő: magyarul hova kell kattintanom) :B

Valaki szag:D - értő világosítson már fel legyen szíves !

Osztozzatok és uralkodjatok... Fido (1987-2005) soha nem feledlek

(#483) rocket válasza Szatír (#482) üzenetére


rocket
nagyúr

Nem hasznaltam meg atutalast, de mivel nem az ebay-en keresztul tortenik, hanem kozvetlen neki kuldod a bankszamlajara, biztos, hogy nem kell igazolnod semmit, par nap es megkapja a penzt (jol emlekszem atutalasnal van egy kis atfutasi ido), majd kuldi az arut :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#484) Szatír válasza rocket (#483) üzenetére


Szatír
aktív tag

akkor megcsapkodom a kollégám...

Bezavart az a fránya Jetzt Bezahlen..

Osztozzatok és uralkodjatok... Fido (1987-2005) soha nem feledlek

(#485) Tangerine


Tangerine
senior tag

Szerintetek mi jelent ez a fizetési mód, és hogyan kell csinálni?

''T/T payment in advance''

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#486) Janesz válasza TitaniumBoss (#461) üzenetére


Janesz
őstag

én eddig egy hónapon belül 12 terméket vettem az ebayről és hidd el csak nálunk ilyen elterjedt ez az átbaszom a másikat és csinálok több logint és magamnak csinálok ajánlásokat és utána amikor már van jó sok lerántok valakit...
a kinti emberkék nincsennek erre szorulva...a legtöbb embernek nincs is másik loginja amivel a saját cuccát támogatná legalább...nem egy cuccot vettem úgy,hogy nem hittem el milyen áron jutottam hozzá...
szal lehet fosni az ebaytől de nem érdemes...
mondjuk sok hamis cumót is árulnak de ha értesz valamihez akkor már kép alapján kiszűröd..amiről nincs kép akkor kérni kell az eladót csináljon ról és küldje el neked vagy nem kell licitálni rá...

(#487) gregorik válasza Janesz (#486) üzenetére


gregorik
senior tag

én meg 1 hónapon belül kb 25 könyvet+cd-t rendeltem és vannak simlik a ''kinti emberkék'' között is, hidd el. nem véletlen, hogy van egy rakás új szabály, Bid Retraction, Buyer Protection meg ilyesmi.

a hamis dvd-k nagyon gyakoriak, egyszer én is póruljártam, de részben visszafizettettem vele az árát..

(#488) tr00p3r válasza Tangerine (#485) üzenetére


tr00p3r
őstag

fizetés banki átultalásal, előre fizetve

(#489) zfarkas


zfarkas
senior tag

Helló!

Egy vásárolt cuccot vissza kell küldenem az eladónak, de úgy, hogy követhető legyen a cucc. Olyan cucc kell, amivel tudhatom, hogy az címzett megkapta-e a csomagot, vagy sem.

Raw Dark Pure

(#490) rocket válasza zfarkas (#489) üzenetére


rocket
nagyúr

Szia!
Ajanlottkent kell akkor feladni, 510ft kulfoldre meno levelnel ha jol emlekszem.
Levelkent max. 2000 gramm lehet, es nem lehet nagyobb osszesegeben a m-h-sz 90 cm-nel, es a leghosszabb resze nem lehet 60cm-nel nagyobb.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#491) gabor-m


gabor-m
csendes tag

Sziasztok!

Valaki írta, hogy van lehetőség elállni egy licittől.
Valaki tudna segíteni, hogy hogyan kell és mik a feltételek?

(#492) rocket válasza gabor-m (#491) üzenetére


rocket
nagyúr

Szia!
Itt Bővebben: link irnak a temaban.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#493) dobi


dobi
aktív tag

Utánvéttel is lehet itt vásárolni? Mert engem akkor érdekelne ez a dolog...

[Szerkesztve]

(#494) hezzo válasza dobi (#493) üzenetére


hezzo
tag

Esélytelen. Külföldre az eladó 99,999%-a előrefizetéssel küld cuccot; de legtöbbször még belföldre is.

(#495) Gero


Gero
tag

szeretnek csatlakozni ahhoz, hogy nem mindenki atvagassal foglalkozik az ebay-en. Eddig mindig mindent megkaptam, amit vettem, igaz megnezem az ertekeleset elotte az eladonak.

tegnap tortent: veletlenul ketszer kuldtem az osszeget paypal-on, termeszetesen az elado visszakuldte a masodikat. :)) pedig meg is tarthatta volna, mert en hibaztam.

szoval ha megnezitek mit vesztek, kitol, akkor nem lehat nagy baj.

Masik: valaki irta, hogy ha nem odaillot arul valaki az atvagas szagu.
Ez azert sem igaz, mert mint peldaul en is a felhalmozodott felesleget is felteszem az ebay-re, szoval mindig mast lehet nalam latni.
adtam mar el monitort, tollat, ezustermet, stb... :)

cramstuff.com

(#496) Anthony001


Anthony001
senior tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy amazon.com-on haverom akart rendelni egy cipőt, amit az NBA store.com tól hozták volna.
Elment ki enni, tesója meg addig össze vissza nyomkodta a gépet, és lehet hogy megrendelte, mikor havernak nem is kellett volna..ezt honnan lehet megtudni??

(#497) Jared


Jared
aktív tag

Hello Péter,remélem tanulságos volt.
Üdv

Matt

Jared Soldier vagyok, Hendrix szellemi örököse. A szomszéd lakásban lakom.

(#498) Zoddo


Zoddo
csendes tag

Felvetődött egy problémánk, már rendeltünk pár dolgot ebay-ről paypal-al és minden rendben volt. :DD
Az lenne a kérdésünk, hogy most el szeretnénk valamit adni ebay-en, (valszeg ott jobb árat kaphatnánk érte) így kérdezném milyen lehetséges módokon kaphatnánk meg az összeget CoD-t nem szeretnék alkalmazni. Más megoldás?
Várom mielőbbi válaszaitokat. :F

Minna no Golf jeee

(#499) Janesz


Janesz
őstag

nos haverral megesett,hogy átutalt egy jókora összeget (621dollár) egy amcsi csávónak...a srác nem mostanában reggelt és 100%-os feedbackje volt (igaz csak 34 de nem filléres dolgokat adott el...igaz az utolsó 18 ajánlása 1 hónapon belül volt de ezekből vagy 4-5000 dollárnyi cumót adott el...)
szal egyik este hazamegy és egy email várta otthon,hogy a csávó nem reggelt tag többé..:Y

DE!! a csávó másnap írt neki mailt,hogy ne aggódjon..fogalma sincs miért baszták ki (amúgy valszeg azért mert nagyon sok cuccot árult és mindhez a gyár által készített fotot használta amit nem szabad...) és,hogy nyugodjon meg teljesíti a rendelést...adott egy telefonszámot is amin ha további kérdés van lehet kérdezni..(5709920618) és,hogy szeptember 30-án kapja a következő szállítmányt a cuccból és,hogy abból küldi neki...
viszont ez az eset szeptember 21-én történt azóta tök készséges volt és ha napi 2 mailt írtunk neki 2x válaszolt..viszont az elmúlt egy hétben semmi hír róla...
Valami tipp mi a teendő??

azt tudom,hogy ha nem vagyok megelégedve vagy nem érkezett meg a cucc vagy eltűnt az eladó akkor fordulhatok a paypalhez és ők asszem 200 dollárig 25 dollár uzsorapénzért bevasalják a lettát de csak akkor ha az illetőnek van pénz a számláján amivel reggelt a paypalnél...

szal gáz van tapasztaltabbak segítsetek mit lehetne tenni...

(#500) Janesz


Janesz
őstag

Bővebben: link

én meg így szoptam be hála a postának...:O

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.