Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54651) DJ. Ru$y válasza somnia (#54650) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

De csak a postadíj * 15 és nem a (termék valós ára + posta) * 15 :K

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#54652) V/ válasza somnia (#54650) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor kezd el a kerestetést a Postával, mert időbe fog telni és a claim-nél nem tudod igazolni, hogy te vétlen vagy. A feladási díj 15*-e fedezi a vételárat és posta költséget?

(#54653) somnia válasza DJ. Ru$y (#54651) üzenetére


somnia
őstag

A termék ára 12 Dolcsi.+ 1700 a posta.
Tán belefér. :R

(#54654) somnia válasza V/ (#54652) üzenetére


somnia
őstag

Miért nem tudom igazolni?..ott van a track. :F

(#54655) V/ válasza somnia (#54654) üzenetére


V/
Topikgazda

Azt hogy elveszett, azt nem tudod igazolni.
Akkor most nem az alábbi a helyzet?
A vevő nem kapta meg, ezért neked vissza kell adnod amit kifizetett?
Sokat segít az esetleges negatív értékelés törlésénél, hogy igazolod, az elvesztését a posta által.

(#54656) V/ válasza V/ (#54655) üzenetére


V/
Topikgazda

A külföldre küldött csomag elvesztésére mások a szabályok, mint amit beidéztél.
Posta ÁSZF 55. oldaltól kezdődően.
Pl:
1) Nemzetközi szolgáltatások esetében (függetlenül attól, hogy a káresemény belföldi vagy külföldi szakaszon következett be) a Posta és/vagy a külföldi postai szolgáltató felelősségére, a kártérítési igény elbírálására, valamint a kártérítés mértékére a Postatv., a nemzetközi egyezmények és az egyes külföldi postai szolgáltatókkal kötött külön megállapodások az irányadók.
1/B) A nemzetközi viszonylatba feladott postai küldemények részleges elveszését vagy megsérülését a kézbesítésekor illetve a kézbesítéstől számított – az adott szolgáltatás teljesítése érdekében a Postával közreműködő külföldi postai szolgáltató általános szerződési feltételeiben meghatározott – jogvesztő határidőn belül kell a külföldi postai szolgáltató részére írásban bejelenteni.
2) A feladó (illetve a címzett, vagy a meghatalmazott) az általa előterjesztett kártérítési igényhez minden esetben köteles a Posta rendelkezésére bocsátani az igényt alátámasztó valamennyi rendelkezésére álló számlát, bizonylatot, okiratot, a kártérítési igény érvényesítéséről lemondó feladói nyilatkozatot, és a teljes küldeményt – a tartalmat a teljes belső és külső csomagolással együtt –, továbbá az egyéb bizonyítékokat.
4) A Posta a kártérítés összegét – az értéknyilvánítás többletszolgáltatással feladott postai küldemények kivételével – DTS-ben (SDR) állapítja meg. A DTS (SDR) a Nemzetközi Valuta Alap elszámolási egysége, melynek forintra történő átszámítási kulcsa időközönként változik. A DTS (SDR) aktuális értékéről a POSTAI SZOLGÁLTATÁSOKHOZ KAPCSOLÓDÓ EGYÉB DÍJAK dokumentumból lehet tájékozódni. - most 360 Ft-

b) A feladó által értéknyilvánítási összeg meghatározása nélkül, de ajánlott többletszolgáltatással feladott küldemény megsemmisül, teljesen vagy részlegesen elvész, illetve megsérül, a Posta kártérítési átalányt fizet. A küldemény
ba) megsemmisülése vagy teljes elveszése esetén a fizetendő kártérítési átalány összege 30 DTS (SDR); -10800 Ft-
bb) részleges elveszése vagy megsérülése esetén a fizetendő kártérítés összege úgy aránylik a kártérítési átalány ba) pontban meghatározott teljes összegéhez, ahogyan a keletkezett kár aránylik a küldemény teljes értékéhez.

Nem lesz egyszerű menet.

[ Szerkesztve ]

(#54657) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Sziasztok!

Már voltam itt többször problémával. A helyzet most az hogy még február 22-én rendeltem egy állványt a telefonomhoz. Az április 20-ai határidőig nem érkezett meg. Jeleztem ezt az eladónak. Azt mondta küld egy másikat. Az se érkezett meg a mai napig sem. Közbe a vásárlási előzménybe már nincs benne az állvány.

Mi a teendő hogy azt a kb 4000ft-om vissza kapjam? Nem hajlandó válaszolni se az eladó már. És nagyon sokan panaszkodtak rá az elmúlt időbe hogy ők se kaptak meg tőle szinte semmit sem.

SOS-t kérek hozzá!

Smoke some weed nigga!

(#54658) havri1 válasza Wiz Khalifa (#54657) üzenetére


havri1
félisten

Tipikus időhúzás az eladó részéről, 99%, hogy fel sem adta a másikat..lehet az előzőt se.
Belépsz PayPalra, és kikeresed dátum szerint ezt a vásárlást, és nyitsz rá dispute-ot.
180 napba még beleférsz.

havri

(#54659) Wiz Khalifa válasza havri1 (#54658) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

A dispute-ot hol találom? A vásárlást meg leltem de csak olyat látok hogy Details. Totál kezdő vagyok. Segíts légyszi. :R

És ennyiszer van a listán ez a vásárlás.

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#54660) Wiz Khalifa válasza Wiz Khalifa (#54659) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Na a disput-ot megtaláltam. Már csak a kategóriát nem tudom mibe tartozik.

Meg mit kéne írni üzenetbe? Mert angolul én nem tudok ismerős által lenne az üzenet. Vagy nem kell írni semmit?

Smoke some weed nigga!

(#54661) havri1 válasza Wiz Khalifa (#54660) üzenetére


havri1
félisten

Pont ilyen esetem volt, én ezt írtam:

The product has not arrived. The seller sent again, but none arrived. Is not responding message.
I would like to receive a full refund and postage.

Én még bemásoltam a teljes levelezésünket, és kész. 24-48h múlva meg eszkaláltam, és annak a végén visszakaptam a pénzt.
Nem válaszolt oda sem az eladó nekem..

havri

(#54662) Wiz Khalifa válasza havri1 (#54661) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Én ezt írtam.

I did not receive the full refund of the purchase price of goods so please because the seller is not willing to communicate with eBay!

Remélem meg kapom a pénzem... Mert ez így nem pálya.

És ezt a kategóriát választottam: Other Tangible Goods

Smoke some weed nigga!

(#54663) V/ válasza Wiz Khalifa (#54662) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem ezt kellett volna választanod a két kategória közül?
I haven't received my item.
Azt írtad nem kaptad meg.
Azt a Details-t amelyiknél a Shipped szerepel, majd alul középen a Resolution Center link, és a I haven't received my item rádió gomb?

[ Szerkesztve ]

(#54664) Wiz Khalifa válasza V/ (#54663) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

De az "I haven't received my item."-ez választottam. De utána kérdezte hogy milyen kategóriába tartozik amit nem kaptam meg. Mivel nem volt értelmes dolog a fotóállványnak így azt választottam amit írtam.

Smoke some weed nigga!

(#54665) Laraxior válasza V/ (#54637) üzenetére


Laraxior
titán

Se Gross, se Fee oszlop :D :W

És ha az összes pénz a paypalon függőben van,tehát nem férek hozzá, akkor simán a bankszámlámról vonja le az ebay a jutalékot, vagy az ebay hozzáfér és levonja a függőben levőről? :F

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#54666) V/ válasza Laraxior (#54665) üzenetére


V/
Topikgazda

Lenni-e kell. Olyan nincs, hogy eladsz valamit, kifizetik és nem írja ki a beérkezett pénzt és a jutalékot. A dátum intervallumot beállítottad? Én Last Three Months szoktam biztonság kedvéért megadni.
Ugye nem mobilról nézed?
A függőben lévőből nem von ő sem.
"simán a bankszámlámról" Nem, arról vonja ami a Paypal-n fizetési eszköznek van beállítva. Ha van a paypal account-on hozzáférhető annyi pénz ami kell akkor onnan, ha nincs megy a következő lehetőség, ha van kártya hozzárendelve, akkor arról -legyen rajta annyi amennyi kell-, ha számla akkor arról.
Július 15.-ég van időd rendezni.

(#54664) Syd2012 Köszi, értem.

[ Szerkesztve ]

(#54667) radi8tor válasza Laraxior (#54665) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

eBay havonta vonja le az összeget automatikusan PayPal-on keresztül.

⭐ Stella

(#54668) somnia válasza V/ (#54655) üzenetére


somnia
őstag

Nem, a helyzet az , hogy én vettem valamit, ami nem volt jó, de az eladó csak akkor adja vissza az árát ha visszaküldöm a hibás terméket.

(#54669) Laraxior válasza V/ (#54666) üzenetére


Laraxior
titán

A details fülnél látom külön-külön, de itt nincs:

:R

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#54670) V/ válasza Laraxior (#54669) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem a Payments received van kijelölve a dátum alatt.

(#54668) somnia Az hogy elküldted Izraelbe, úgy értettem, hogy te adtad el, ezért abba az irányba gondolkoztam, hogy eladásod volt. Mindenképp kell a Postával a kerestetés, mert lehet, hogy átvette és csak szívatni akar, de rövid időn belül nem lesz rá válaszod.

[ Szerkesztve ]

(#54671) Laraxior válasza V/ (#54670) üzenetére


Laraxior
titán

Itt sincsen :(

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#54672) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

És akkor ha nem válaszol arra amit kiírtam a falára akkor (nekem a PayPal 07.25. dátumot írt) visszakapom automatice a pénzem? És addig várnak vele ameddig a PayPal írta szóval 2015.07.25-éig?

Smoke some weed nigga!

(#54673) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Egy kis segítséget kérnék ezzel a Lego eladással kapcsolatban. Megnyitottam napokkal ezelőtt a case-t, azóta persze a vevő semmit nem reagált, nem fizetett, semmi, viszont közben kaptam a levelet, hogy 13$-os fizetendőm van az Ebay felé, pedig ugyebár nem adtam el semmit. Ilyenkor mi a teendő?

(#54674) somnia válasza V/ (#54670) üzenetére


somnia
őstag

Ok, de legalább azt, hogy hol jár a pakk látnom kellene valahol, de mindegyiken csak azt látom, hogy célországba elküldve, és a posta / 0640-46-4646/ sem lát mást, ergo lehet, hogy még mindig itt kuksol valamelyik zöld postai dobozban.
Hétfőn bemegyek személyesen és elkezdem kerestetni.
Mondjuk nem tarthat sokáig /szerintem /, mert látja a gépében, hogy elküldve, de teszem azt Olaszország a következő állomás és oda már nem érkezett meg, akkor kész, annyi.

(#54675) RockHaRD válasza RockHaRD (#54673) üzenetére


RockHaRD
addikt

Bezártam a case-t, és így eltűnt a 13 dolláros fee. Innentől nincs semmi dolgom, listázhatom újra ha akarom (ezúttal normális beállításokkal)?

(#54676) V/ válasza Laraxior (#54671) üzenetére


V/
Topikgazda

Order status/Actions alatti bejegyzések mik lennének?
Lehetséges, hogy amiatt nem látod.
Ami képet feltettem, azon egyértelműen látszik.
A jutalékot kitudod számolni, így szerintem össze jön a hiányzó pénz. 3.4% + 90 HUF.

(#54675) G^zC^mp€r
Igen

[ Szerkesztve ]

(#54677) V/ válasza somnia (#54674) üzenetére


V/
Topikgazda

Izraelbe nekem oda-vissza a 450 grammos csomag (kaptam és küldtem) 11-10 nap alatt szállítódott.

[ Szerkesztve ]

(#54678) somnia válasza V/ (#54677) üzenetére


somnia
őstag

Idefelé nekem is 8 nap volt, de vissza már 20 napja "megy".

(#54679) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Merjen az ember tabot venni eBay-ről? Pl egy ilyet?

Vagy van más oldal ahol biztonságosabb hogy meg is érkezik. És esetleg a garanciális ügyeket is szépen végbe viszik.

Smoke some weed nigga!

(#54680) V/ válasza Wiz Khalifa (#54679) üzenetére


V/
Topikgazda

Már hármat vettem, mind megjött, 2 túl van az egy éven, semmi gond velük.
Ezt márt nyomkövetéssel küldik, általában nem veszik el, de ha mégsem kapod meg, a pénzt visszakapod.
A "más oldal ahol biztonságosabb hogy meg is érkezik." postai szállítással nem létezik, futárszolgálat, de az sem 100% és jóval drágább.
A garancia nem úgy értelmezhető mint egy bolti vásárlásnál. Amit linkeltél 14 nap pénz vissza, ha visszaküldöd.
Az Unión kívüli vásárlásoknál, általában a vásárlás helyén érvényes garancia biztosított. Ami visszaküldéssel szokott járni. Pl ha Japánból veszel mondjuk 2 év garanciás fényképezőgépet, annak a garanciás ügyintézése Európában nem megoldott. Olyan mintha garancia nélkül vetted volna. Konkrét példa a Canon Eos-om, de mivel ezek általában nem romlandó termékek, nem aggódom.

Még egy dolog US $111.99+5,99 a mai árfolyamon 33402 Ft, az összes költséged postai szállítással 44420 Ft lesz, mert ez már vám-, áfa eljárásos.
Egyébként jó választás mert a Win 8.1 magyar verzióban jogtisztán használható és ingyenes a Win 10 is, mivel 10" alatti a kijelző.

(#54681) Wiz Khalifa válasza V/ (#54680) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Kínából is megvámolják? Én úgy tudtam hogy ha kínából jön cucc azt nem vámolják.

Te milyen eladótól vásároltál tabot? Esetleg privátba is írhatod vagy ide is. Mert nem tudom hogy ez az eladó akit írtam mennyire korrekt.

Smoke some weed nigga!

(#54682) V/ válasza Wiz Khalifa (#54681) üzenetére


V/
Topikgazda

Minden Unión kívülről jövő vásárolt termék vámeljárás alá esik, de -röviden- 47 000 Ft után számolják a vámot, ha van és 6000 Ft-tól pedig az Áfát-t, de ez is a vámeljárás keretében. Az Összefoglalóban ott vannak a részletek.
A linkelt eladó 2014.04.14-től regisztrált 1 év-re a pozitív feedback száma 2396, negatív 36, ez nem annyira rossz.

(#54683) Martin2876


Martin2876
csendes tag

Üdv, eladással kapcsolatban lenne kérdésem. Pár hete már minden probléma nélkül feltöltöttem egy terméket német ebay-re, a következő próbálkozásnál viszont kéri, hogy állítsam be az automatikus fizetési metódost, ahol viszont a magyar IBAN és BIC kódot nem hajlandó elfogadni... ha személyes menüben próbálom beállítani ott már az irányítószámra is hibát ír... találkozott már valaki hasonlóval?

(#54684) agroman válasza Martin2876 (#54683) üzenetére


agroman
senior tag

aut- fizetesi mod, ahogy a neve is mutatja olyan fizetesi lehetoseg, amihez nem kell a te kozremukodesed.
Mo-on bankszamlarol fizetni csak ugy lehetseges, ha te utalsz.
eppen ezert ehhez kartya kell.

------

(#54685) V/ válasza Martin2876 (#54683) üzenetére


V/
Topikgazda

Az eBay fiókodhoz mi van hozzárendelve?
A vevő fizetési lehetőségeinél akarsz bankszámlát megadni?
Ha van Paypal-d, akkor nem biztos hogy kedvező lesz, mert a legtöbb bank +díjjal fogad devizát a forint számlára és az lehet hogy több mint a Paypal jutalék.

(#54686) Martin2876 válasza V/ (#54685) üzenetére


Martin2876
csendes tag

Nem. Ez gondolom arra vonatkozik, hogy a jutalékot és a termékfeltöltést én hogy fizetem ki. Legutolsó lépésnél hozza fel hirdetésfeladásnál és enélkül nem jelenik meg (pedig 0EUR szerepel a számlán). Paypal fizetésre itt Magyarországról nincs lehetőség, csak egyszeri (nem automatikus fizetésnél), Utalás és bankkártya közt lehet választani, de a magyar bankkártya adatait sem fogadja el..

(#54687) fardem válasza Martin2876 (#54686) üzenetére


fardem
aktív tag

mit értesz az alatt hogy magyarországon paypalra nincs lehetőség?

(#54688) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Nem ebayes kérdés, de létezik, hogy Mo.-ról egy sima csomag küldés (4-5kg) országon belül tértivevényesen mindenféle extra nélkül csak 1570 ft? :F

(egy midi billentyűzetet kellene elpostáznom vidékre, és akármilyen kalkulátort találok csak ennyi jön ki)

[ Szerkesztve ]

(#54689) agroman válasza Martin2876 (#54686) üzenetére


agroman
senior tag

en nem a nemet ebay-en vagyok regisztralva (uk), de nekem elfogadta a kartyamat eladokent is.

------

(#54690) agroman válasza RockHaRD (#54688) üzenetére


agroman
senior tag

a dijszabas szerint igen..
dijszabas

de nem is 1 nap alatt fog megerkezni..

[ Szerkesztve ]

------

(#54691) V/ válasza Martin2876 (#54686) üzenetére


V/
Topikgazda

Mégis hova menne a vevőtől jövő pénz?

Bocsi, de nekem is a Paypal az automatikus fizetés, meg a legtöbb eladónak az eBay felé történő elszámoláshoz. Hozzá kell rendelni a Seller Account-nál

A második képen a Set up...ra kattintva

A Continue-vel megy a PayPal-re.

[ Szerkesztve ]

(#54692) agroman válasza V/ (#54691) üzenetére


agroman
senior tag

ertsd mar meg hogy eladasrol van szo...mas teszta..
pl. eladsz vmit uj eladokent, a szamladon zaroljak a penzt, errol az ebay sem fog semmit leszedni.
ezert kell masik, fuggetlen forrasu aut. fizetesi lehetoseg nekik..

------

(#54693) V/ válasza agroman (#54692) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor én vagyok a hülye, mert nálam másként működik, meg pár hozzászólással előbb másnak is, zárolva van összeg amit feltöltött, eladott és a Paypal van neki hozzárendelve a fees fizetésére és ki tudja majd fizetni ennek ellenére.
A legutóbbi számlámnál, függőben volt az összeg, az eBay a Paypal hozzárendelt kártyáról vette le a pénzt, mivel 0 pénz volt elérhető a Paypal folyószámlámon.
De kösz az infót.
Én is szoktam eladni és ugye amiről írok az az eladás, mert a vevőnek nem kell az eBay felé jutalékot fizetni. Meg a Seller Account rész az Eladó fiókot jelenti.

[ Szerkesztve ]

(#54694) gorje válasza RockHaRD (#54688) üzenetére


gorje
senior tag

Javaslom a vaterafutart. Csak vele postazok belfoldon. Utanvet vagy suly eseten dpd. Mas esetben mpl (1 napos kezbesites+nyomkovetes). Vatera nevhez irhatsz barmit.

(#54695) germinator66


germinator66
aktív tag

A bordelinx csak Citi-s kártyát fogad el?

(#54696) RockHaRD válasza gorje (#54694) üzenetére


RockHaRD
addikt

Nem baj, hogy nem a vaterán adtam el a terméket? :F

Létezik, hogy dpd futárral 1100ft az egész, és holnap házhoz jönnek a csomagért? Nem akarom elhinni, hogy ilyen olcsó :D

(#54697) faki_ válasza RockHaRD (#54696) üzenetére


faki_
senior tag

Nem, még Vatera regisztráció sem kell.

17.00-ig leadott rendelésért a következő munkanapon mennek, az azt követőn kézbesítik (elég régóta...). Csak tört értéket ne adj meg súlynak, azt nem képesek lekezelni, egyszer beszívtam vele!

(#54698) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Na kaptam választ a fotóállványostól. Nem teljesen értem mit szeretne (mert fordítóval fordítottam).

"Dear Buyer:

Thank you for your message.

We are really sorry to hear that.

Please don´t worry about it, we promise we will try our best to help you.

Is it ok we resend the item to you if you still want this item?

This time we will change to another shipping company, it will be more safe. Is it ok for you?

Looking forward to your kindly reply..

Have a nice day!

Cat"

A baj az hogy nem állvány kell megint (ami lehet szintén meg sem jön) hanem a pénz. Mert már azóta (röpke 4hónap mi az...) vettem itthon egyet... Mivel sürgős volt...

Ezt angolul lefordítva megüzenve neki vagyis más fogalmazással de a lényeg az hogy a pénz kéne mennyi esély van rá hogy a kérésem teljesüljön?

Smoke some weed nigga!

(#54699) havri1 válasza Wiz Khalifa (#54698) üzenetére


havri1
félisten

Ha jól értem, nem érkezett meg, és ezt válaszolta elsőre, hogy reklamáltál?
Simán írd meg (fordítóval tökéletes), hogy nem, köszönöm, a pénzt szeretném vissza (full refund).

havri

(#54700) Wiz Khalifa válasza havri1 (#54699) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Úgy volt hogy mikor nem jött meg az első írtam neki üzenetben. Utána a második sem jött meg mert kértem egy másikat és úgy egyeztünk meg hogy ha megérkezik időközben mind a kettő kifizetem a második árát is. De egyik sem érkezett meg. Így írtam neki hogy nem jött meg egyik sem és az ára kell vissza mivel sürgős lett volna de így helybe vettem egyet. Mert ennyit nem tudok várni. Erre írta hogy a címem jó-e és elküldte a címem üzibe meg hogy mondta hogy a posta mit mond. Megkérdeztem ahol persze azt mondták hogy mivel csomagszám nincs nem tudnak mit egyáltalán keresni is a rendszerbe. Ezt megírtam neki de már arra nem válaszolt. Aztán írtam hogy ha nem küldi vissza a pénzem megteszem a megfelelő intézkedést az ügyel kapcsolatban. Erre se írt. Így kb arra az üzenetre két héttel írtam ide (tegnap) és tettem meg a dispute-ot.

Ennyi a sztori röviden. Akkor írjam meg neki hogy egyik állvány sem jött meg se az első se a második és a bizalmam is meg a türelmem is elfogyott így a pénzt kérem vissza. Ez így mehet neki?

Smoke some weed nigga!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.