Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55701) radi8tor válasza V/ (#55700) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hogy ingyenes-e azt nem tudom, de rémlik, hogy volt olyan időszak, amikor ingyen lehetett feladni 100-at.

Ja és ott van alatta, hogy "Request higher selling limits" itt lehet kérni eBay-től engedélyt drágább termék eladására.

⭐ Stella

(#55702) hito


hito
nagyúr

Sziasztok!

Tegnap megpróbáltam vásárolni e-bayről, de rosszul számoltam ki a vételárat és sikertelen volt a tranzakció. Ettől függetlenül egy Pitney Bowes, Inc. nevezetű szervezet leemelt a kártyűmról 12eFt-ot. Utánaolvastam is a topicban és azt látom, hogy ha USA-ból vásároltok, akkor ez a cég intézi a vámot és a postát.

Namost már ez a cég miből fogja látni, hogy a megvásárolni kívánt termék mégsem nálam landol(t) és így nem illeti meg őket ez az összeg tőlem. Mi a leendő ilyenkor ha vissza akarom kapni a pénzem? Muszáj aktát nyitnom az ügynek az e-bayen, vagy magától kapcsolni fognak?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#55703) radi8tor válasza hito (#55702) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hogy értve lett sikertelen a tranzakció? Ha sikertelen lett, akkor hogyan tudták levonni a 12ezret?
Úgy tudom egy összegben kell fizetni a termék árát+postaköltség+vámkezelés díja.

⭐ Stella

(#55704) hito válasza radi8tor (#55703) üzenetére


hito
nagyúr

Nem tudom. Az Pebble óra lett volna 40eFt, de csak 35 volt a kártyán. Így levonták a szállítás és a vám (?) költségét, de az ebay-es vásárlásnál azt írta, hogy sikertelen a vásárlás. Viszont jött egyből az sms a bankszámlámhoz kapcsolódóan, hogy levonták a 12eFt-ot :o

Így néz ki a paypal tranzakcióhoz kötödő részletek:

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#55705) V/ válasza hito (#55702) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem a Paypal a lényeg most.
Az eBay-n nem fizetett tételként szerepel?
A gond az, hogy a vételárat és a szállítási költséget ez esetben nem egyben kell fizetni, most a szállítási költséggel kezdett, azt az összeget leemelte, ezután elfogyott a pénz és a vételárat már nem tudta levonni.

Tenni kell rá pénzt és kifizetni.

[ Szerkesztve ]

(#55706) radi8tor válasza hito (#55704) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

És hogyan akarnád megoldani a helyzetet?
Raksz be pénzt a számládra, hogy a maradékot is le tudják vonni vagy...?

⭐ Stella

(#55707) hito válasza radi8tor (#55706) üzenetére


hito
nagyúr

Ha ezt most megtenném, kétlem, hogy befejezné a vásárlást. Az óra kint van megvásárolható tételként az e-bayen, mintha misem történt volna. Ha most megint rányomnék, szerintem megint levonná ezt az összeget. Ha meg rátennék pénzt a kártyámra, nem fejezné be szerintem a vásárlást.

Fogalmam sincs mit kéne tennem, ezért írtam ide :B

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#55708) V/ válasza hito (#55707) üzenetére


V/
Topikgazda

Legyen rajta annyi pénz ami most elég a teljes kifizetéshez.
Kifizeted az eBay-n, lesz egy új tranzakciód a Paypal-n.
Az előző Pitney tranzakciót a Paypal-n lejelented nem engedélyezettre és visszakapod a pénz. Ha még nem kaptad volna vissza.
De ezen képen a legutolsó bejegyzés az, hogy visszakaptad, nem negatív az összeg.
[link]

Ellenőrizd lenne mindenhol az egyenleget, lehet hogy a bankod méz zárolja, de ez visszaindult.

[ Szerkesztve ]

(#55709) hito válasza V/ (#55708) üzenetére


hito
nagyúr

Nem megoldás, elment a kedvem az egésztől. Szeretném visszakapni a jogtalanul leemelt pénzem. Nem ennyivel számoltam, 35-öt még megért volna, 40-et már nem. Nem vettem meg az órát, így a posta és egyéb költségre sem jogosultak. Szerintem.

Én is ebben reménykedtem, de a számlám meg nem ezt mutatja, nem jött vissza rá a pénz. :(

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#55710) V/ válasza hito (#55709) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem vontak le semmit jogtalanul, nem volt elég pénzed. De egyértelműen sztornózták a levonást, akkor mi a gondod?
Nézd már meg a bankod kártya tranzakcióit, abból egyértelműen látod, hogy zárolva, kell idő az átfutáshoz, de ez csak a te bankod ideje, nem a Paypal-é. A kártyás fizetés nem azonnal könyvelődik. holnap lehet hogy már látod, de hogy megnyugodjál hívd fel a bankodat, megfogják erősíteni, amit írtam.

[ Szerkesztve ]

(#55711) DJ. Ru$y válasza hito (#55709) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

A kártya levonás azonnal megjelenik a visszautalás akár 3-4 napot is igénybe vehet banktól függően, és lehet buksz pár forintot az árfolyam különbözet miatt.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#55712) hito válasza V/ (#55710) üzenetére


hito
nagyúr

Most beszéltem a bankommal, zárolt összegben van, de ők addig nem oldják fel, amíg le nem telik a 30nap (utána automatikus feloldásra került a le nem könyvelt zárolt összeg), vagy nem küld a Pitney egy faxot neki, hogy feloldhatják :O

Hát én ezt le nem levelezem angolul az biztos, úgyhogy marad a 30napos várakozás úgy néz ki :(

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#55713) DJ. Ru$y válasza hito (#55712) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Mint írtam jó lesz az 3-4 napnak, a 20-a miatt lehet átcsúszik jövő hétfőre. Ebayen volt az összeged abban a pillanatban, ahogy levonta kb. onnan már visszaindult a bankodba.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#55714) hito


hito
nagyúr

Mindenkinek (radi8tor1, V/, DJ. Ru$y) köszönöm szépen a gyors segítséget! :R

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#55715) radi8tor válasza DJ. Ru$y (#55713) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Zárolás nem feltétlenül ez a 3-4 napos kategória.
Te a PayPal-os visszatérítésre gondolsz, nem?

⭐ Stella

(#55716) DJ. Ru$y válasza radi8tor (#55715) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

De a zárolás pont ez. A bank zárolta, mert elvitted a pénzt Paypalra, meghiúsult a vásárlás, visszafordította a Paypal a pénzt a kártyádra, ez pont lejátszódik 3-4 nap alatt. (Velem is volt ilyen, hogy az eladó meggondolta magát [nem ebayen keresztül ment, csak Paypalon], kifizettem kb. 5 perc múlva írta, hogy sry stb. és visszaküldte a pénzt, 3 munkanapig lebegett a levegőben, most azonnal nem, de tudok keresni bankszámla kivonatot, ha kell.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#55717) radi8tor válasza DJ. Ru$y (#55716) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Úgy legyen. :)
Nekem az ilyen zárolások mindig 31 napig voltak zárolva (netbankon keresztül lehet nézni a dátumot).
De lehet PayPal elküldi azt a kódot a banknak, hogy oldják fel a zárolást, ezért kapod vissza pár nap után a pénzt.

⭐ Stella

(#55718) V/ válasza radi8tor (#55717) üzenetére


V/
Topikgazda

De lehet PayPal elküldi azt a kódot a banknak, hogy oldják fel a zárolást, ezért kapod vissza pár nap után a pénzt

Pontosan így van.

(#55719) Zolly444


Zolly444
aktív tag

Hello. Ezt a pendriveot néztem ki, csak gyanúsan olcsó. Lehet hogy egy kínai csoda? Érdemes mástól venni esetleg?

(#55720) Silent77 válasza Zolly444 (#55719) üzenetére


Silent77
veterán

sinceritytrading

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#55721) Dluinet válasza Zolly444 (#55719) üzenetére


Dluinet
nagyúr

minimum

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#55722) cbmfan


cbmfan
senior tag

igazatok volt, mégsem volt kamu a templomos cím. tegnap kifizette, ma feladtam.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#55723) V/ válasza cbmfan (#55722) üzenetére


V/
Topikgazda

Holnap jön az áldás. :)

(#55724) bitpork válasza cbmfan (#55722) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Én anno itt a ph vettem notit, és egy plébános árulta itt :) Kicsit meglepődtem, mert ez volt a második ph-s plébánosom az elmúlt pár évben. Egyik Szfvár volt, a másik, meg Mindszent ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#55725) Jester01 válasza cbmfan (#55722) üzenetére


Jester01
veterán

Látom sikerült megfelelő bélyeget is találni :C

Jester

(#55726) cbmfan válasza Jester01 (#55725) üzenetére


cbmfan
senior tag

igen, ennél jobb nem is lehet :D bár blokkhoz tartozó bélyegsorból egy darab sem volt sajnos.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#55727) radi8tor válasza Jester01 (#55725) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mekkora. :DDD

Biztos örülni fognak neki. ;)

cbmfan: direkt ilyet kértél rá?

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#55728) cbmfan válasza radi8tor (#55727) üzenetére


cbmfan
senior tag

persze. csak bélyeggel adok fel mindent, plusz miden csomagba teszek egy filteres teát. hadd örüljön aki megkapja. ráadásul jobban néz ki visszajelzéseknél a köszönet :)

pl. ez egy márciusban feladott csomag. drága hölgy körberakta 100 Forintos bélyegekkel.

más: köszönetképp kaptatok már valamit? tavalyelőtt vett tőlem egy japán több száz dollár értékben. szokásos "postabiztos" csomagolás és két kakas nyalókáért (nem röhög :DDD) küldött cserébe egy csomag epres KitKat-ot.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#55729) radi8tor válasza cbmfan (#55728) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Heh, nem aprózta el a hölgy, de a postás is foghatta a fejét mikor meglátta mennyit kell pecsételnie.

Nem kaptam még ajándékot, nálam az az ajándék hogy olcsón adom. :P

⭐ Stella

(#55730) szagnes69


szagnes69
aktív tag

Kedves Fórumtársak! Segítséget szeretnék kérni. Június 19-én rendeltünk 3 db fülest az ebay-ről, webszámláról fizettük ki, nem regisztráltam a Paypal-on, de ahogy láttam azon keresztül történik az utalás, mert a rendelés után kaptunk tőlük levelet. Sajnos a termék mindeddig nem jött meg. A várható érkezési idő letelte előtt írtam az eladónak, aki tippeket adott és jelezte, hogy 35-45 munkanap amíg ideér a termék Kínából. A helyi postahivatalokat felhívtam, de sehol nem várakozik a csomag. A 40. munkanap környékén nyitottunk egy ügyet az ebay-en, kértük a pénz visszafizetését és bemásoltuk az eladóval váltott leveleket, hogy lássák a problémát. Onnan azt a választ kaptuk, hogy augusztus 21-ig várjunk, hátha visszajelez az eladó. Közben a weblapokon olvastam arról is, hogy 45 napon belül fizet vissza a Paypal, mint egy másik fórumon megtudtam, a 45 napba beleszámít a hétvége is. Elképzelhető, hogy már nem kaphatjuk vissza az elutalt összeget?
A válaszokat előre is köszönöm! :)

(#55731) V/ válasza szagnes69 (#55730) üzenetére


V/
Topikgazda

A Paypal-n 180 napig lehet reklamálni a vásárlással kapcsolatban. A 45 nap már rég nem igaz.
De a regisztráció nélküli fizetésre nem vonatkozik, nem vagy a Paypal ügyfele.
Ha az eBay augusztus 21-ig írta, akkor utána lehet követeléssé tenni és visszakapjátok a pénzt.
Kaptatok nyomkövetési számot?

[ Szerkesztve ]

(#55732) szagnes69 válasza V/ (#55731) üzenetére


szagnes69
aktív tag

Mármint a csomaghoz, mert ahhoz nem. A Paypal küldött e-mailben egy számot az átutalás után nem tudom, hogy esetleg azzal lehet-e valamit kezdeni?

(#55733) V/ válasza szagnes69 (#55732) üzenetére


V/
Topikgazda

Az eBay-n a szállítási információnál valami? Milyen szállítással küldte? Milyen a megbízhatósága az eladónak?

Ha nem volt a postai küldeménynek nyomkövetési száma, a postások honnan tudták, hogy nincs küldemény?
Név szerint csak azután jelenik meg a rendszerben, amikor a postásnak kiadják kézbesítésre és nem tudja átadni, ír értesítőt, visszaviszi és leadás után név szerint beírják a postai átadó könyvbe. Addig ezekről semmi infó.
Arra is fel kell készülnöd, mivel kézbesítés a mai nap után csak 24-én lesz, 21-én (pontosan hogy szól ez a szövegrész, nehogy az legyen az automata case zárás) eszkalálod, majd a jövő héten megkapod a visszatérítést és a füleseket is, akkor csak ki kell majd fizetni.

(#55734) szagnes69 válasza V/ (#55733) üzenetére


szagnes69
aktív tag

Köszönöm a válaszodat! Ma hajnalban kaptam levelet az Ebay-től és a Pay-pal-tól, hogy visszakapjuk a pénzt. :) Bár még nincsen a számlánkon. Hány nap alatt utalják vissza? (Az természetes, hogy ha megjönnének a termékek, akkor elutaljuk az árát.)

(#55735) V/ válasza szagnes69 (#55734) üzenetére


V/
Topikgazda

Ugyanoda küldik vissza ahonnan jött, amivel fizetted azt nem ismerem, de ha bank is van valahol az útban, akkor lehet hogy csak hétfőn.
Mivel mindkét helyről megkaptad az értesítést, akkor ők már elindították.

[ Szerkesztve ]

(#55736) Dluinet válasza szagnes69 (#55734) üzenetére


Dluinet
nagyúr

2-4 munkanap

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#55737) szagnes69 válasza V/ (#55735) üzenetére


szagnes69
aktív tag

Köszönöm a válaszodat! :)

(#55738) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

08.09-es vásárlás 08.10-én feladva, ma megérkezett. Mi történik odaát mostanában? :DDD

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#55739) V/ válasza DJ. Ru$y (#55738) üzenetére


V/
Topikgazda

Nyaralnak a vásárlók, kevesebb a munka.

(#55740) DJ. Ru$y válasza V/ (#55739) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Kár, hogy a régebbiek nem gyorsulnak be tőle :) 3 nappal előbbi vásárlás még jön valahol.

Egy gyors kérdés, vettem valamit, már meg kellett volna jönnie, most látom a vásárlási előzményekben, hogy törölték a terméket az ebayről, "Solve a problem"-re kattintottam és nyitottam egy case-t, jól tettem?

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#55741) m0ski válasza DJ. Ru$y (#55738) üzenetére


m0ski
aktív tag

Bezzeg a sincerity-s rendelésem lassan 2 hete utazik :( Amit előtte 1 nappal rendeltem tőle, az már egy hete a kezemben :O

(#55742) V/ válasza DJ. Ru$y (#55740) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, mert ezek néha a feladás előtt törlődnek és csak a pénzed veszted el, de nézz már szét az email-ek közt, mert ilyenkor szokott az eBay küldeni értesítőt.
Törölték és ha fizettél akkor mit tegyél, ha nem fizettél akkor mit, blablabla..

(#55743) DJ. Ru$y válasza V/ (#55742) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Megnéztem, most, hogy szóltál, szerintem annyi idő eltelt a rendelés és a törlés között, hogy azt hitték már megkaphattam a cuccot. Elindítottam a Case-t, de rájöttem, hogy sietségemben tök hülyeséget írtam az üzenet részhez. Na mindegy... Majd lesz valami.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#55744) V/ válasza DJ. Ru$y (#55743) üzenetére


V/
Topikgazda

Szerintem senki sem olvassa el.

(#55745) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Ebay mindig USD-ben számláz és vonja le a díjakat vagy ez regisztráció függő?

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#55746) V/ válasza rup1u5 (#55745) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha UK akkor £, ha eBay többi EU akkor €, USA meg természetesen $.
Viszont a Paypal a hozzárendelt fizető eszköz, csak legyen pénz a kártyán vagy a számlán, onnan vonja minden hó 15-én. Előtte úgy 1 héttel küld egy összesítőt.

[ Szerkesztve ]

(#55747) rup1u5 válasza V/ (#55746) üzenetére


rup1u5
nagyúr

UK-ban vagyok de állandóan dollárral fáraszt. Az accountomat még magyarországon csináltam vagy 10 éve és leginkább az USÁból vásárlásra használtam. Nem találok a beállításokban olyan részt ahol át tudnám állítani GPB-re.

Itt találtam valami infót....

.....háháh megvan! :C

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#55748) V/ válasza rup1u5 (#55747) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem lehet.

(#55749) V/ válasza rup1u5 (#55747) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezt kérdezted: Nem találok a beállításokban olyan részt ahol át tudnám állítani GPB-re.
Erre válaszoltam.
A beállításokban nem lehet, viszont cserélhetsz új account hozzárendeléssel.
Itt vannak az USA feltételek

[ Szerkesztve ]

(#55750) rup1u5 válasza V/ (#55749) üzenetére


rup1u5
nagyúr

köszi
megnézem ezt amit linkeltél mert amit én találtam ott hiába váltom át errort dob.

Why don't you knock it off with them negative waves!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.