Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55151) V/ válasza Sátán44 (#55148) üzenetére


V/
Topikgazda

Sehol.
Csak az eBay.com-on.
Keresés ablak
Jobb szél a Kategória választó alatt
View
Customize
A Convert prices to .... bejelölés
USA

Angol

Német

(#55152) V/ válasza Bdanyy (#55147) üzenetére


V/
Topikgazda

Egy készleten nincs ÁFA fizetési kötelezettség. Kisebb méretű dobozba csomagolva talán 2-n se.

[ Szerkesztve ]

(#55153) sanyi0627


sanyi0627
senior tag

Sziasztok
Nem értem annyira az üzenetet.
Akar újat küldeni vagy én küldjem vissza?

Dear customer
Very thanks for your kindly message, we just checked the video
We have double checked the item and it was shipped out after our confirm.
It may damaged during shipping or other way, you know the flex cable is very sensitive.
and any improper pressure may cause the not working.
Would you mind us resend a new item to you to fix this problem? Is that ok?
we must double check it before we ship to you.
If you have other request, please kindly tell us, we must do our best to help you.
Waiting for your news.
Yours sincerely

Google fordító nem jó.

http://logout.hu/bejegyzes/sanyi0627/uzleti_szabalyzat.html

(#55154) havri1 válasza sanyi0627 (#55153) üzenetére


havri1
félisten

Bár nem teljesen tiszta, de én úgy értelmezem, hogy azt kérdezi, küldjön e ő újat, előtte kétszer is leellenőrzi, hogy működik e, mert valami kábel eléggé sérülékeny, és lehet megsérült szállítás közben.

[ Szerkesztve ]

havri

(#55155) Sátán44 válasza V/ (#55151) üzenetére


Sátán44
addikt

Köszönöm, az ebay.com-on már be volt állítva.

Ezt a tokot szeretném megvásárolni és itt azt írja nekem, hogy 2,248.64 HUF, viszont fizetés előtt 1937 huf-ot ír (paypal váltója szerint). Ha átállítom, hogy a bankom számolja át, akkor középárfolyamot kell néznem (281 ft) ? Így viszont 2205 Ft-ra jön ki. Ez most kivételes alkalom, hogy a paypal jobb árfolyamon számol?

Bocsánat a buta kérdésekért, de teljesen kezdő ebayes vagyok :) Ez lenne az első vásárlásom.

[ Szerkesztve ]

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#55156) Bdanyy válasza V/ (#55152) üzenetére


Bdanyy
addikt

Köszi mindenkinek :)

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#55157) V/ válasza Sátán44 (#55155) üzenetére


V/
Topikgazda

Itt nem célszerű középárfolyamra támaszkodni, a számlakonverziós eladásival számolnak a bankok legtöbb esetben.
Nézd meg mennyi a bankod eladási árfolyama US $7.85-re.
Az én bankom esetén 2293,22 Ft-ot zárol most, ha megveszem
az eBay 2248.64 HUF-ot ír ki,-ez más, nem Paypal konverzió, főleg hogy két külön cég.
a Paypal 2305 HUF-ot vonna le.
Az eBay 44,58 Ft különbözettel mutat kevesebbet, mint amennyiért megvenném, ez általában jó kiinduló alap.

[ Szerkesztve ]

(#55158) Sátán44 válasza V/ (#55157) üzenetére


Sátán44
addikt

Köszönöm a segítséget, sikerült megrendelnem. A paypal is visszaigazolta, mostmár nincs más hátra, mint várni.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#55159) Hurkafej


Hurkafej
aktív tag

Üdv!
Hogyan tudok most case-t nyitni az ebay-en? Valami nem jött meg, és az üzenetekre nem válaszol az eladó, az idő pedig fogy.

(#55160) V/ válasza Hurkafej (#55159) üzenetére


V/
Topikgazda

1. módszer
Belépés után Purchase history
Az adott terméknél jobb szélen More actions
A megnyíló lehetőségek I didn't receive it

A következő képernyőn kiválasztod a terméket és a megjelenő képernyőn kiválasztod, hogy pénzt kérsz-e vissza -célszerű, mivel nem reagál-, I want refund, vagy újraküldést választasz.

Itt lehet írni üzenetet is az eladónak, Pl: Többször üzentél és nem reagál. Ezt később a döntésnél az eBay ügyintézője látja, célszerű írni valamit.
Utána a Send Request-re kattintva el megy a kérés.
2. módszer
Másik lehetőség a Account settings
Resolution Center-ben indítani.

Ott az I haven't received it yet.-t jelölöd, Continue,

majd kiválasztod a terméket, ugyanaz jelenik meg mint az előző módszernél.

[ Szerkesztve ]

(#55161) Hurkafej válasza V/ (#55160) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

Köszi!
Jól megvariálják... :)

(#55162) V/ válasza Hurkafej (#55161) üzenetére


V/
Topikgazda

Kinek melyik szimpi.
Azt nem írtam, de természetes, hogy csak azoknál a vásárlásoknál lehet a meg nem érkezett case-t indítani, amiknek letelt a érkezési határ idejük legvégső napja, egyébként egy figyelmeztető üzenet jön: The estimated delivery date for this item is Aug 26, 2015

(#55163) bajvan2


bajvan2
tag

Ne haragudjatok, de képtelenség végigolvasni a topikot.
Nincs valami jó leírás eladáshoz? Téma tetején láttam a linket, de engem inkább az érdekelne hogyan érdemes minél versenyképesebben postázni, milyen szervek, hatóságok baszogatásaiba lehet belefutni, illetve ezeket kikerülni. Esetleges vevő oldali reklamációk kezelése. Egy szóval hogyan tovább, ha a vevő már megvan?
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#55164) V/ válasza bajvan2 (#55163) üzenetére


V/
Topikgazda

Bocsánat, már rosszul indítasz.
..(I).milyen szervek, hatóságok baszogatásaiba lehet belefutni(/I), illetve ezeket kikerülni...
Tiltva van a Prohardver ÁSZF-ben.
A dőlt betűs meg nincs, nem értem mire gondolsz. Vannak az eBay-nek szabályai, meg vannak a jogi szabályok.
A topik összefoglaló adhat megfelelő információt
Se rossz, se jó leírás nincs az eladáshoz, ami úgy foglalná össze, hogy megfeleljen a kívánságodnak, van az eBaynek néhány oldala
Én ennyit tudok segíteni.

(#55165) Audison


Audison
senior tag

Előzmény: [link]

Kaptam a bejelentés után egy ilyen automatikus üzenetet:

"We'll send you an email when the seller responds to your request. If you have not agreed on a solution or the seller has not responded by Jul 23, 2015, you can ask us to step in and help.If you and your seller need more time to work things out, your request will stay open until Aug 31, 2015."

Ez így mennyire van rendjén, meddig várjak, mi legyen a következő lépés? Közben jobban utána néztem a táskának és 100% hamisítvány. :U

[ Szerkesztve ]

(#55166) V/ válasza Audison (#55165) üzenetére


V/
Topikgazda

Benne van az üzenetben minden.
Az eladónak Jul 23, 2015 reagálni kell, ha nem fog, escalate-re viheted ezt a kifogást. Ez tovább lépés, ha nem teszed meg 31-én automatikusan záródik és nem történik semmi. Ez a lényeg.
Csak javaslat: ha nincs reakció az eladó részéről, 24-én kérd vissza a vételárat, ha az van, amit írtál akkor hasonlót kaphatsz.
Hogy lett hamisítvány?

[ Szerkesztve ]

(#55167) Audison válasza V/ (#55166) üzenetére


Audison
senior tag

:R Köszönöm. Mindenképp a pénzt kérem, mert nekem hamisítvány nem kell.

Úgy lett hamisítvány, hogy az eredeti az 50ezer forint körül mozog. Sajnos nem jártam utána eléggé a dolgoknak. Itt az eredeti: [link]

[ Szerkesztve ]

(#55168) V/ válasza Audison (#55167) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor ezek szerint csak címke felvarrás volt, amit láttam az eBay azok 15-18k Ft (50-70$) közt voltak hirdetve jobbára, az NG saját webshopjának a 139.97 £ (63k Ft) ára az nagyon durva.

(#55169) Audison válasza V/ (#55168) üzenetére


Audison
senior tag

Igen, sajnos túl későn vettem észre. A varrás csapnivaló, szóval már csomagolás után szembetűnő volt, hogy itt valami nem okés. Aztán egy helyen megbomlott a varrás. Na meg ami elvileg bőr, az itt műbőr...

(#55170) V/ válasza Audison (#55169) üzenetére


V/
Topikgazda

Közben nézem, hogy 60 napos visszaküldési garanciát vállalt, meg ha 7 napon belül jelzed a problémát 24 órán belül reagál.
A képeken egyértelműen látható a bőr erősítés, meg a leírásban is az van, egyértelmű hogy rossz minőségű az egész. Ha véletlenül ragaszkodna a visszaküldéshez, még az is megéri, hogy visszakapd amit fizettél.

(#55171) bajvan2 válasza V/ (#55164) üzenetére


bajvan2
tag

Gondoltam pl ilyenre, hogy a jó isten tudja milyen országba mit nem lehet küldeni, vagy például tadzsikisztánba a piros roller bejuttatásának 3000 eurós "adója" van és társai. De azt hiszem jobb lesz ha hagyjuk!

(#55172) V/ válasza bajvan2 (#55171) üzenetére


V/
Topikgazda

Értem mire gondolsz, de ilyen részletesen, összefoglalóan leírva itt a fórumon nem igazán találsz információt.
Amit szeretnél azok kereskedelmi, importálási szabályok, tippek, online marketing ötletek, ha itt a fórumon foglalkozik is vele valaki, azokat az információkat nem lehet egyszerű hozzászólásokban összefoglalni.
Időigényes lenne valamilyen útmutatót elkészíteni, amibe ezek össze lennének foglalva.
Idő, energia ráfordítás ingyen? Sokan nem szívesen osztanak meg ilyen információkat, ezeket valamilyen módon megtanulták, használják, de itt oktatni?
Marad az olvasgatás.
A NAV vámos oldalain vannak ország specifikus leírások az import szabályokról, a magán célú kiküldésekről.

[ Szerkesztve ]

(#55173) Buster17


Buster17
addikt

Hali!

Ebayről rendeltem Anker tipusú USB kábelt pár napja ami USA-ból jött volna, de a kézhez kapott csomagon amazon feliratok vannak és a feladó is náémetországból van.

Ez most mi?

(#55174) V/ válasza Buster17 (#55173) üzenetére


V/
Topikgazda

Van német lerakata, így az EU-s vásárlókat onnan szolgálja ki, és az Amazonnal szállít mondjuk. Mi a probléma? Nem lett drágább?
Az a kérdés, hogy a 6000 Ft feletti tételeket is tudja így szállítani?

(#55175) Buster17 válasza V/ (#55174) üzenetére


Buster17
addikt

2000volt a kábel és 2000 a posta. Ha USAból jön megértem hogy ennyi, de ha németből akkor már nem

(#55176) V/ válasza Buster17 (#55175) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha németektől jön akkor kb. 6.3 €, ha USA akkor 7 $. (2000 Ft-al számolva)
A német posta legolcsóbb sima ajánlott 50-500g közt 5,6 € Magyarországra. A gyorsaságért fizettél +220 Ft-ot. Mert ha USA-ból küldi 10-14 nap minimum.
De bosszantó, ha nem jelzi előre, hogy így szállít. De van előnye is, EU-s a küldemény.

[ Szerkesztve ]

(#55177) kelly7


kelly7
aktív tag

Sziasztok

Rendeltem egy telefon tokot, ami sajna nem jó méretre. Próba előtt már a termék megérkezésekor adtam neki egy pozitívat. Írtam neki mail-ra egy normális levelet, fényképpel illusztrálva. Válaszolni (még) nem válaszolt rá. Ha nem válaszol, tudok valamit csinálni?

(#55178) somnia válasza kelly7 (#55177) üzenetére


somnia
őstag

,,,tanulni az esetből...

(#55179) V/ válasza kelly7 (#55177) üzenetére


V/
Topikgazda

Az eladó küldött nem megfelelő méretet? Ha igen, akkor ő hibázott cserélni kell, vagy vissza a pénz.
Ha te vettél nem megfelelőt, az ilyen távértékesítés esetén nehézkes lerendezni, nincs semmi kötelezettsége az eladónak.

(#55180) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Sziasztok. Rendeltem egy Xiaomi Mi Band-et Ebay-ről, ma jött meg. Már a csomagoláson látszott, hogy full kamu az egész, ráadásul esik is szét magától. Tehát nem elég, hogy egy alapból olcsó kínai cuccot még másolnak, ráadásul szar is.

Return an Item-re kell nyomni? (nekem kell állni a postaköltséget visszafelé, de akkor is visszaküldöm, mert ez gusztustalan)

szerk.: fölöslegesnek tartom ,hogy az eladóval beszéljek, mert úgyis csak másolatuk lesz, az meg nekem nem kell.

[ Szerkesztve ]

(#55181) Josi válasza RockHaRD (#55180) üzenetére


Josi
aktív tag

Elsőre írj neki, hogy ez fake . Van, hogy szó nélkül visszafizeti az árát.
Én így voltam egy "eredeti" 16000 Xiaomi Power Bank-kal.
Visszaadta az árát, vissza sem kellett küldeni.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#55182) V/ válasza RockHaRD (#55180) üzenetére


V/
Topikgazda

Kitől vetted? Milyen garanciát vállalt rá?

(#55183) RockHaRD válasza V/ (#55182) üzenetére


RockHaRD
addikt

(#55184) Silent77 válasza RockHaRD (#55183) üzenetére


Silent77
veterán

Banggoodon szokott lenni akcióba. Érdemes onnan.
Már a leírásból látszik, hogy nem eredeti. :(

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#55185) RockHaRD válasza Josi (#55181) üzenetére


RockHaRD
addikt

Írtam nekik, csatoltam képet. Nem bánnám, hogyha vissza adnák a pénzt anélkül, hogy vissza kell küldenem, mert azzal spórolnék nem kevés időt, és némi pénzt is.

(#55186) RockHaRD válasza Silent77 (#55184) üzenetére


RockHaRD
addikt

Már egyet rendeltem ebayről, és az eredeti, semmi gond nincs vele, most meg megtaláltam ezt még egy ezressel olcsóbban, hát jól meg is szívtam vele.

Szerintem egyébként nem fognak szarozni ,és vissza adják az árát, már csak azért is, mert full defectes.

(#55187) Silent77 válasza RockHaRD (#55186) üzenetére


Silent77
veterán

Persze ott is van eredeti, de bangon csak az van. :)
Nem rég volt 4400ft körül.
Xiaomi terméket csak onnan veszek, vagy gearbest.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#55188) Josi válasza RockHaRD (#55186) üzenetére


Josi
aktív tag

Ahogy néztem az oldalt, sehol sem írja, hogy eredeti Xiaomi lenne. :)
(trükkössek a fiuk. :) )

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#55189) #89874944


#89874944
törölt tag

Sziasztok!

Ma vásároltam volna ebay-en paypallal, átállítottam az árfolyam átváltást paypal-ról a dsaját bankra, rányomtam a fizetésre, erre kiírta hogy elutasította a kártyámat a bank :U de közben levontak 19ezer forintot:S megpróbáltam mégegyszer, újra ugyanannyit levontak. Ez mi? Mit csináljak?? :U :(

(#55190) RockHaRD válasza Josi (#55188) üzenetére


RockHaRD
addikt

Nem baj, defektes, + 30 napon belül ok nélkül is refundolhatok (asszem)

(#55191) htc07 válasza #89874944 (#55189) üzenetére


htc07
addikt

hívd fel a bankod hogy wtf, szerintem csak zárolta a paypal, de nem vonta le (=2 hét múlva visszakerül az összeg)

de ebben ők tudnak segíteni.

(#55192) Silent77 válasza Josi (#55188) üzenetére


Silent77
veterán

Nem hát.
Ahol úgy írják for Xiaomi, for samsung..stb az mind hamis.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#55193) V/ válasza RockHaRD (#55183) üzenetére


V/
Topikgazda

Köszi. Azért kértem, mert akik az eredetit árulják, nem a másolatot a gyári garanciát szokták hangsúlyozni, az szerepel a leírásaikban.
De a terméknél írta, hogy nem xiaomi, úgy hogy nem vert át
Brand: Unbranded/Generic
Legfeljebb a szétesésre, -de hogy tud ez szét esni- hivatkozva kérheted a cserét.

(#55194) V/ válasza #89874944 (#55189) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem tisztán írtad le a dolgot.
Volt pénz annyi amennyi kell a kártyádon, confirmed állapotban volt, pontosan mikor és hogy, milyen sorrendben állítottad át. Ezek mind befolyásolják. 1 Ft hiány is elég.
megpróbáltam mégegyszer most komolyan, ha elsőre hibát kapsz, akkor minek, pénzről van szó!
És ezt hogy, még egyszer fizettél ugyanarra a tételre?

[ Szerkesztve ]

(#55195) RockHaRD válasza V/ (#55193) üzenetére


RockHaRD
addikt

Írt szinte azonnal, hogy visszaküldi a pénzt, és nem kell visszaküldenem az árut.
Az előbb meg is jött a pénz, viszont most unpaidnek titulálja az ebay az árut. Ilyenkor mi a teendő? Írjak neki, hogy megkaptam a pénzt, és legyen szíves cancel-ezni a vásárlást?

[ Szerkesztve ]

(#55196) Silent77 válasza RockHaRD (#55195) üzenetére


Silent77
veterán

Nincs további teendőd, pár napig ott lesz, ne foglalkozz vele.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#55197) animatrix11


animatrix11
őstag

Üdv

Küldött már valaki csomagot Kínába? Mennyire kell biztosítani? Sok helyre küldtem már usába is, de kína nem tudom mennyire necces, hogy eltűnik, viszont a postaköltség se lenne jó ha nagyon sok lenne...
Ami onnan rendeltem eddig mindig megjött 2-3 hét max

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#55198) RockHaRD válasza Silent77 (#55196) üzenetére


RockHaRD
addikt

Köszönöm a segítséget mindenkinek! :R

(#55199) V/ válasza animatrix11 (#55197) üzenetére


V/
Topikgazda

Magyar Posta, elsőbbségi ajánlott levél küldemény 2 kg-ig. Ez a legolcsóbb és biztonságos.
Összefoglaló
Magyar Posta 2015 díjszabások,
2 oldal, bal oldalon Egyéb külföld Elsőbbségi oszlop súlyhatáronként+Ajánlott 810 Ft-ja. Így lesz nyomon követhető a kézbesítés, ami a posta szerint 5 - 10 munkanap.

[ Szerkesztve ]

(#55200) csaba17


csaba17
senior tag

helósztok
egy ismerősömnek rendelnék valami baba fotelt vagy mit, 4500ft-ba kerül de oda van írva mellé egy másik ár is, mi ez?
Trending at:
5,700.43 HUF
ha bedobom kosárba is marad az eredeti, 4500ft-nak megfelelő dollár érték.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.