Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54901) pepe091


pepe091
MODERÁTOR

Maradjatok a topik témájánál, acsarkodás nélkül, ha kérhetem.

(#54902) Surda-


Surda-
őstag

Sziasztok

Értékelést utólag meg lehet változtatni?
Az egyik eladó akar velem bizniszelni,akitől vettem egy 500forintos kütyüt,de rossz volt és nem reagált. MOst hogy adtam egy negatívot, visszaküldené az árát,csak változtassam meg az értékelést.
A másik kérdésem az lenne,hogy van arra valami szabály,hogy csak angolul lehet értékelni?
Vagy magyarul is írhatok, hogy lássák a magyarok ettől vagy attól az eladótól nagyon hamar megérkezik Magyarországra a csomag.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#54903) KamuMazsola válasza Surda- (#54902) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Amelyik magyar itt vásárolna meg fogja érteni angolul is.

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

(#54904) V/ válasza Surda- (#54902) üzenetére


V/
Topikgazda

Neki kell kezdeményezni az adott értékelésnél Request Feedback Revision, neked 7 napon belül rendezni kell valami reakciót.
Megírod neki, hogy rendben, ha látod a refundot 5 napon belül, akkor megváltoztatod, belefér a 7 napba.
Nincs szabály, írhatsz bármely nyelven, de aki angol nyelvű felületet használ annak célszerű angolul. Legalább az eladó értse, hogy meg vagy vele elégedve. A csillagok esetén nincs más választás, amit felad lehetőség azt jelölöd PL: a gyors szállításnak 5 csillag, a szöveg 80 karakterébe meg ami befér. Ez pont 80: Korrekt, gyors eladó, minden rendben volt Correct, quick sale, everything was OK
Annak azért kicsi a valószínűsége, de előfordulhat, hogy másik magyar is pont attól az eladótól fog vásárolni a 157.3 millió aktív felhasználó közül.

[ Szerkesztve ]

(#54905) Surda- válasza V/ (#54904) üzenetére


Surda-
őstag

:R

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#54906) David_DD


David_DD
tag

Ha a paypal appban latom negativ elojellel az osszeget amiert vasarolni akartam, es poziziv elojellel refund-kent ugyanazt az osszeget, az azt jelenti h minden ok, lemondta a vasarlasom? Az otp azota se vonta le, akkor mar nem is fogja?

(#54907) V/ válasza David_DD (#54906) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, nem fogja.

(#54908) LyonnaisFan1


LyonnaisFan1
őstag

Megjött, megjött, megjött :D

Meglepődtem, hogy már ma átvették helyettem a csomagot. Pont nem tartózkodtam otthon, pedig milyen jó lett volna ha én veszem át :DDD
Összességében elég gyorsan megérkezett portugáliából magyarországra.
07.02: Mem Martins
07.06: Lisszabon
07.08: Budapest
07.13: Miskolc

Ezzel az első ebayes vásárlásom nagyon remekül sikerült. Ezúton is köszönet minden segítségért :DDD
Az eladónak megadom a pozitívot, és tovább marad 100%-os értékelésű. Szívesen vásárlok tőle mást is, ha lesz olyanja, ami érdekelne. A termék végül tökéletesen illik hozzám, bár egy régebbi umbros mezhez képest ez másabb. Biztosan a ClimaCool technológia miatt is. De legalább ebben aligha fogok megpusztulni a kánikulában :))
Alig várom, hogy egy naposabb napon magamra húzhassam.

[ Szerkesztve ]

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#54909) tonyi


tonyi
tag

Sziasztok!
Tudja valaki mi az "PAYPAL *PITNEYBOWES"?
Vásároltam egy terméket angliából és a termék ára (50 font) és postaköltsége (12 font)mellett erre is levont 10 fontot.

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." - Ayrton Senna (Honda Civic EU8 facelift, Honda Civic FK2 facelift, Huawei P20 Pro, Huawei MediaPad M5 Lite 10, Asus K53TA, HP 15-)

(#54910) havri1 válasza tonyi (#54909) üzenetére


havri1
félisten

Paypal topicban kérdezz rá.

havri

(#54911) agroman válasza tonyi (#54909) üzenetére


agroman
senior tag

az ebay szerzodott szallitoja.. aka: global shipping program

------

(#54912) havri1 válasza agroman (#54911) üzenetére


havri1
félisten

Ez a rendszer nem az EU-ba irányt egyszerűsíti a vám miatt?
EU-n belül mit intéznek?

[ Szerkesztve ]

havri

(#54913) V/ válasza havri1 (#54912) üzenetére


V/
Topikgazda

Semmit, csak néhány EU-s eladó a global shipping keretében szállíttat mindenhová. Mivel a Pitney díja mindent tartalmaz -a vám ügyintézést, költségeiket- ezt ki kell fizetni, még akkor is ha effektíve semmit sem ügyintéz. Tényleg nem értem, hogy ezzel miért szívatják a vevőiket, a posta olcsóbb lenne, csak gondolom be kellene sétálnia egy postára és ahhoz nincs kedve, vagy neki így olcsóbb a global, mert többet küld ezen a módon.

#54909) tonyi Ha nem lenne gond, dobnál egy linket arról amit vettél?

[ Szerkesztve ]

(#54914) agroman válasza V/ (#54913) üzenetére


agroman
senior tag

ha csak latni akarnal ilyet mar en is belefutottam ilyenbe: itt

------

(#54915) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Érdekes, akkor felszámolt 12 fontot shippingre + berántott rá 11 fontot a "shippingre" ergo már a termék árának 1/3--ában van a shipping a srácnak? Ez így érdekes... :(

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#54916) V/


V/
Topikgazda

Ez már a második eset az utóbbi időben.
A vevő fizet a szállításért, fizet a Pitney-nek olyanért, amit nem is kell csinálnia, mivel Unión belül mozog a termék -nem végez vámügyintézési munkát-, véleményem szerint a vételár ezen része visszajár a vevőnek, el nem végzett munkáért miért kellene fizetni?
Gondolom az eBay nem igazán tud az ilyen mókáról, lehet, hogy tudatni kéne velük.
Hasonló a szitu, ahhoz amikor egy szerb -aki még nem Uniós- vásárol nálunk, ha kiviszi az árút, akkor visszaigényelheti a magyar ÁFÁ-t, mivel nem itt "fogyasztja el" ezért nem kell neki fogyasztási adót fizetni. Nem kell vámolni, akkor minek vámeljárást fizetni?
Körbe nézném a dolgokat, segítene, ha adnátok olyan eladót, aki Uniós és global shipping-es, talán juthatunk valamire.
Ámbár lehet, hogy nem tudják, hogy még az Unióban vagyunk.

(#54914) agroman Köszi, akkor már van egy.

[ Szerkesztve ]

(#54917) V/ válasza V/ (#54916) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezt tartalmazza a global shipping esetén a Pintey költsége
.....including parcel processing, international shipping and tracking, and customs clearance.
http://pages.ebay.com/shipping/globalshipping/buyer-tnc.html
És itt van, hogy csak Unión kívülre vonatkozik:
This is likely to apply mainly to GSP Items that are shipped from the UK to a location outside the European Union.
Ez alapján külön szállítási tétel már átverés kategória, (#54909) tonyi helyében megkérdezném a jorge vieirát, hogy mégis hogy gondolta, szállításért kétszer fizetni? Mert ez esetben nem exportált semmit sem Magyarországra, az Uniós jogszabályok szerint.

[ Szerkesztve ]

(#54918) agroman válasza V/ (#54917) üzenetére


agroman
senior tag

egyeb problemak is vannak a GSP-vel. ebay forumban is lattam mar panaszkodni rajuk..

------

(#54919) V/ válasza agroman (#54918) üzenetére


V/
Topikgazda

Nekem ez tényleg átverésnek tűnik, akit linkeltél annak van még egy árúja, majd megkérdezem, hogy milyen költséggel számoljak, rávezetve arra, hogy Uniós országban lakom.
De elgondolkoztató, ha az USA eBay-n veszem meg, akkor Global shipping-es normál posta a szállítási költség (13,22+ Globalos költség), ha az UK eBay-n lépek be, akkor normál posta Pintney nélkül a szállítási költség.(13,22)

[ Szerkesztve ]

(#54920) V/ válasza tonyi (#54909) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha az UK-ra lépsz akkor is van Global?

[ Szerkesztve ]

(#54921) bl4ze válasza V/ (#54920) üzenetére


bl4ze
veterán

Nekem az utóbbi pár napban bizonyos termékeknél a 5-7 GBP normál RoyalMail posta helyett ezeket a Global díjakat írja 12-14.99 GBP között :(
Szóval ez így rohadtul nem jó :(

.:. bl4ze .:.

(#54922) David_DD


David_DD
tag

Meg egy kerdes, mikor valt a payment completed-rol cleared-re? Egyelore completed, a bankszamlamrol mar levonta az osszeget, de a szamlatortenetbe meg nincs benn tetelkent. Onnantol lesz cleared h a bankom is feltunteti a szamlatortenetben?

(#54923) Male


Male
nagyúr

Sziasztok!

Pár sima vásárláson már túl vagyok az eBay-en, de most belefutottam egy gondba. A történet tömören:
- kinéztem egy trackballt. "Shipping: FREE Economy Int'l Shipping" és "Ships to: Worldwide". A termék leírásánál volt egy ilyen rész azért: "Providing trucking number with SAL is $5.
I strongly recommend you to get tracking number for your item shipping.
If you won't have the tracking number, we won't be able to track the item and promise the shipping safety.

If you would like to change the shipping method, please hold your payment until you receive an invoice
AND send a message BEFORE you pay.

*Please check the URL below to see if your country accepts SAL Small packet.
For those who don't accept SAL will be asked for EMS shipping charge." (Tehát mindenhová postázza, ingyen. Lehet kérni +5 dollárért, hogy regisztrált csomag legyen, ezt ajánlja, hogy megtegyük a megbízható/biztonságos szállítás érdekében. Viszont először ellenőrizzük a linken, hogy az adott országba lehet-e SAL-sal küldeni egyáltalán.)
- A megadott linken ellenőriztem, Magyarország rajta van a listán, tehát mehet a SAL.
- Megvettem fizettem PayPallal.
- Az eladó írt, hogy küldje-e tracking-gel +5 dollárért, mert "Shipping without tracking number doesn't guarantee the arrival and unfortunately we are not able to accept refund for the loss of the item if you didn't add a tracking number." (Tehát ha nem fizetem meg a regisztrált csomag felárát, akkor ha elveszik a csomag, nem fogja visszatéríteni az árát)
- Ez már kicsit mást jelentett, mint a hirdetésben volt, és szerintem nem is felel meg az eBay előírásainak. Nem éreztem teljesen korrektnek a dolgot, és a termék árához képest aránytalan is kicsit (36 dollár a trackball), de gondoltam oké, ennyi még belefér. Megírtam neki, hogy oké, legyen a +5 dollár, de hogyan tudjuk megoldani, mert már fizettem.
- Az eladó írt, hogy most beszélt a postással, és Magyarországra nem lehet SAL-lal küldeni, így csak EMS-sel tudná postázni +10 dollárért. Kérem, vagy törölje a megrendelést.
- Na ez már sok volt, és nagyon gyanús is, így megírtam neki, hogy ez már nekem nem éri meg így, ugyhogy törölje a megrendelést.
- Erre ír, hogy hát sajnálja, de van egy másik postázási mód is, ami szintén regisztrált és csak +5 dollár lenne.
- Itt lett elegem, megírtam tömören, hogy törölje a megrendelésemet.
- A válasza, hogy én tudom törölni a megrendelést a vásárlási előzményeknél.

...persze nem tudom, mert az csak azt dobja vissza, hogy 1 órán belül lehet csak törölni, és már eltelt 2 nap kb.

Ilyenkor szerintetek mit lehet csinálni? Ilyenkor az eladó tudja törölni a megrendelést, és visszaadni a pénzt, ahogy gondolom, vagy én vagyok a vak, és valahogy mégis nekem kéne cancel-t nyomni :F

Mi lesz, ha most egyszerűen megírja, hogy postázta anélkül, hogy feladná... (mostmár egyáltalán nem bízom benne, így ez is felmerül) Ha nem ér ide határidőre, kérhetek refundot, és meg is kapom, bármit is írt az üzenetben az elején, vagy akkor bukom a pénzem?

[ Szerkesztve ]

(#54924) agroman válasza Male (#54923) üzenetére


agroman
senior tag

ha nem tudja bizonyitani hogy feladta akkor refundot kapsz.de csak honapok mulva, hogy lejar az osszes hatarido..

mindenestre tisztazd hogy te nem tudod torolni es most kuldi vagy sem.
a levelezesteket tedd felre, ha nem valaszolna megprobalhatsz inditani a paypal-en is vmit..

------

(#54925) Male válasza agroman (#54924) üzenetére


Male
nagyúr

Ok, köszi!

Írtam neki, hogy "én nem tudom törölni, légyszíves töröld". Várok kicsit, aztán kiderül.

(#54926) Intruder2k5 válasza agroman (#54924) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Viszont úgy tudom ha PP-n indít ügyet, akkor eBay-en már többé nem lehet, tehát első körben célszerű lenne ezt eBay-en intézni. Szerintem...

(#54927) fardem válasza Male (#54923) üzenetére


fardem
aktív tag

ha már fizettél, akkor mondd neki hogy refundolja a pénzt. neki ezt azonnal meg kell tudni tennie, ne higgy a kamu szövegnek!

ha visszakaptad a fizetett összeget (látszik a paypal oldalon) akkor CSAK az eladó tudja törölni az eladást, a VEVŐ NEM! te nem fogsz tudni semmi cancelt nyomni!

ja és a végén jelenteni kell ezt az ebay felé.

(#54928) Crockett75 válasza tonyi (#54909) üzenetére


Crockett75
csendes tag

Pont pár kommenttel fentebb panaszkodtam én is erre.Nem értem miért fizetek két szállítási díjat.Egy az eladónak,egy meg ennek a Global vacaknak.Ja,és a két pólóért külön-külön kérte a rendszer a szállítási díjat(egy eladótól van persze) és ezen felül a 11 font a global shippingnek.Holott kérdeztem az eladót mennyi,írta 6 font.Mondom oké.Erre kérem a számlát,írja próbálja,ő nem tudja küldeni,nem engedi a rendszer.Így lett a 6-7 fontos szállítási díból majdnem 20 font...Ja,és priority shipping,ami már 1 hete jön Angliából.Normál posta hozza ennyi idő alatt.

Az a legnagyobb probléma,hogy a legtöbb eladónál ez a Global Shipping van beállítva.Ha megbeszélek egy normális szállítási díjat e helyett,akkor sem biztos,hogy tud számlát küldeni a megbeszéltről,ha a rendszer nem engedi.Így már nem igazán éri meg rendelni kisebb dolgokat

[ Szerkesztve ]

(#54929) Male válasza fardem (#54927) üzenetére


Male
nagyúr

OK, köszi! Akkor jól gondoltam, hogy ezt ő tudja intézni, nem én.

(#54930) fardem válasza Crockett75 (#54928) üzenetére


fardem
aktív tag

szerintem az eladók kamuznak! nem hiszem el hogy nem lehet számlát küldeni arról a postaköltségről, amit a vevővel megbeszéltünk.

ha angliából ajánlott, azaz signed-for küldemény jön, azt nem a posta hozza, hanem a gls!

(#54931) agroman válasza Intruder2k5 (#54926) üzenetére


agroman
senior tag

igen, el kell donteni hol..az ebayen honapok mulva indithat..PP-n talan hamarabb.

------

(#54932) Crockett75 válasza fardem (#54930) üzenetére


Crockett75
csendes tag

Ez így van.Eddig gond nélkül küldték a számlát a megbeszélt szállítási költséggel.Amióta ez a Global Shipping van,azóta nem éri meg vásárolni,amiket szeretnék.Ha a következő vásárlásomnál is dupla szállítási költséget kellene fizetnem,tuti elállok a vásárlástól,és nem az én hibámból.Eddig olyan jól működött minden.Most meg horror szállítási árak,káosz.

(#54933) hobbyone


hobbyone
aktív tag

Először postázok ajánlott nélküli elsőbbségivel Németországba. A leírásban ez szerepelt: Economy Int'l Postage, Estimated delivery within 12-24 working days

Tegnap feladtam a postán és megírtam a tagnak, hogy sima elsőbbségivel (unregistered priority letter) adtam fel, és mellékeltem a blokkról egy fényképet. Erre írt elég rossz angollal valamit a biztonságról, amire válaszoltam, hogy jól becsomagoltam, nem lesz gáz. Erre ma olvasom, hogy arra gondol, mi lesz ha eltűnik Németország felé. Hm..

Ezt szerintetek vehetem rossz előjelnek: le akarja nyúlni a cuccot is és a pénzt és ezt próbálja bevezetni, vagy csak nincs tisztában az "Economy Int'l Postage" jelentésével?

Megírtam neki, hogy a pénze biztonságban van arra az esetre ha eltűnne a küldemény, de remélem nem akar átverni. Az érték egyébként 17,7£ (15+2,7). Az Ebay-en egy férfival kommunikálok, de a címzett egy orosz nő. Olyan termékről volt szó, amit itthon nem tudtam eladni + nem is használom, ezért bevállaltam a 810 Ft spórolást. Ezáltal a vételár is attraktívabb lett.

[ Szerkesztve ]

(#54934) bl4ze válasza hobbyone (#54933) üzenetére


bl4ze
veterán

50/50

.:. bl4ze .:.

(#54935) V/ válasza Male (#54925) üzenetére


V/
Topikgazda

Neked kell kérni, küldeni a cancel order üzenetet, erre gondolhatott, és ezután tudja csak intézni.

(#54936) V/ válasza Crockett75 (#54932) üzenetére


V/
Topikgazda

Egy próbát megér, elküldöd az eladónak azt a képet, amelyen látszik, hogy fizettél a Pintney-nek is, és amit korábban idéztem, arra rákérdezve, hogy mégis hogy gondolja a dupla szállítási költséget?

(#54937) V/


V/
Topikgazda

Az eBay-n a Feedback leadásnál megjelent egy új sor, rákérdez a küldemény megérkezésére, és jelölni kell, hogy Igen, vagy nem.

Did the item arrive on or before Wednesday, July 15, 2015? Estimated Delivery Date: July 14 - July 15

Valaki nem tudja, hogy ennek mi az oka? Persze változtak a szabályok, de ennek mintha nem láttam volna az indoklását.

(#54938) Intruder2k5 válasza V/ (#54937) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Csak tippelni tudok, de lehet sok volt az amatőr, akik idejekorán leadták az értékelést, aztán amikor megjött a csomag és nem stimmelt vele valami, vagy éppen meg sem érkezett, akkor meg nyüglődtek, hogy miként lehetne megváltoztatni az értékelést.

(#54939) Male válasza V/ (#54935) üzenetére


Male
nagyúr

A fejlemény, hogy kértem a cancel-t (cancel -> nem lehet, mert letelt az idő -> contact seller -> ...és itt írtam most meg, nem a sima üzengetésben, mint eddig... nem tudom van-e különbség).

Azt írtam, hogy légyszi töröld a rendelésemet, mert nem tudod ide postázni. A refundot megkaptam, meg egy szép üzenetet tőle, hogy ne hazudjak, tudja ingyen postázni ide.

Ezt írta korábban: "Hi, actually the Japan Post guy told me that the SAL shipping is not available to Hungary. As stated in the listing, to country where SAL is not available needs to send by EMS which costs $10 more."

Most meg:
"What are you talking about? I can ship it to you for free but you say want to cancel. Please don't lie."

...hááááát... na megvárom, hogy a számlámon legyen a pénz.

[ Szerkesztve ]

(#54940) V/ válasza Male (#54939) üzenetére


V/
Topikgazda

A refundot megkaptam,, akkor túl van tárgyalva, ha látod + előjellel Refund a PP-s My recent activity ablakban akkor ne foglalkozz vele, azt ír amit akar.

(#54941) tonyi válasza V/ (#54913) üzenetére


tonyi
tag

Tessék itt a [link]

V/: itt van az én eladóm is

Én is arra jutottam, hogy ez így egy lehúzás. Annál is inkább, mert miután elküldtem a pénzt küldött egy üzenetet, hogy többe kerül a szállítás(26 font), mint amennyit fizettem szállítási díjként. Erre én levezettem neki tételesen mennyit fizettem idáig. Válaszként azt írta, hogy talált egy olcsóbb(12 font) szintén nyomon követhető szállítási megoldást(12 font).
Sajnos az a legnagyobb baj, hogy soha nem tanultam angolul csak németül. Valamennyi persze ragadt rám, de a fogalmazási és helyesírási képességeim kb. egy 5 évesének felelnek meg. :W
Bár idáig (több mint 100 vásárlás) miden zökkenő mentesen ment.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." - Ayrton Senna (Honda Civic EU8 facelift, Honda Civic FK2 facelift, Huawei P20 Pro, Huawei MediaPad M5 Lite 10, Asus K53TA, HP 15-)

(#54942) V/ válasza tonyi (#54941) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha az UK oldalon lépsz be, akkor nincs global shippingje
http://www.ebay.co.uk/itm/Honda-Civic-Type-R-Ep3-Bumper-/171855288975?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item28035f9a8f
Ez a szöveg itt nem igaz szerintem, mert a szállítási módnál nem szerepel:
No additional import charges on delivery. This item will be sent through the Global Shipping Programme and includes international tracking. Learn more

A com-on
http://www.ebay.com/itm/Honda-Civic-Type-R-Ep3-Bumper-/171855288975?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item28035f9a8f

Ha az angolon vesszük meg, nem kell fizetni a Pitney cégnek.

Egyébként júniusban még nem global shippingelt, valszeg mellé kattintott.

[ Szerkesztve ]

(#54943) bl4ze válasza V/ (#54942) üzenetére


bl4ze
veterán

Én csak a UK oldalt ebay.co.uk használom és tele van Global Shipping ajánlatokkal napok óta, szóval szar van a palacsintában :(

.:. bl4ze .:.

(#54944) Male válasza V/ (#54940) üzenetére


Male
nagyúr

Köszi! :)

(#54945) V/ válasza bl4ze (#54943) üzenetére


V/
Topikgazda

Sajnos igazad van normál ki csomag £8.00, globalos ugyanakkora £15.22 és még ha rosszul van beállítva még + száll költség.

Ha nagyon kell a dolog előtte rákérdeznék, hogy a királyi posta nem-e szóba jöhet, mert hogy ide neki nem kell exportálni, vámot fizetni. Nincs más ötletem.

[ Szerkesztve ]

(#54946) V/ válasza V/ (#54945) üzenetére


V/
Topikgazda

Rákérdeztem az egyik ilyen eladónál, hogy gondolja Magyarországra a global shippinges szállítást.
A válasz idézése előtt a véleményem: halvány lila fogalmuk sincs, hogy mit állítanak be szállítási lehetőségként.
I am sorry but I am not offering International Postage it is UK & Ireland only

Pedig ezt írta: £15.22 International Priority Shipping to Hungary

Nem kaptam semmi hírlevelet az UK eBay-től hogy most favorizálják ezt a Global shipping témát, a szállítási lehetőségeknél a full Royal Mail lehetőségek+ amit én adok meg, bőven sok.
Hacsak! Különvált ugye az eBay és a Paypal, kell valami +bevétel az eBay-nek?

(#54947) David_DD válasza V/ (#54907) üzenetére


David_DD
tag

Most vonta le...remélem vissza is jön hamar..még mielőtt lejárna a kártyám

(#54948) David_DD válasza David_DD (#54947) üzenetére


David_DD
tag

vagyis igazából most jövök rá h már le lett vonva azonnal, csak most könyvelte el a bank..

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.