Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55451) V/ válasza bitpork (#55449) üzenetére


V/
Topikgazda

Nézegettem árakat, ez már olyan olcsón adja, hogy nem lehet igaz.

(#55454) pepe091


pepe091
MODERÁTOR

agroman és V/! Ezen a ponton fejezzétek be, ha egymással problémátok van, azt privátban intézzétek!

(#55458) bitpork válasza V/ (#55451) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Na ja, de ez az amit nehezményezek, hiszen -imho- ez csalás. Miért nem képes kiírni mint a többiek h 100$ és slussz? :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#55459) Kerio


Kerio
őstag

Sziasztok!

Feladott egy terméket nekem a kínai, amelyhez volt követőkód. Tegnap néztem a posta.hu-n, ahol azt írták, hogy a postán átvehető. De az érdekessége az, hogy a postás nem dobott be értesítőt. Elmentem ma a postára a "ragszám"mal, ahol nem találták meg a csomagot. Felírták az elérhetőségemet, hogy majd hívnak 3 napon belül.
A kérdésem az volna, hogy ha esetleg nem lesz meg a csomag, akkor ilyen esetben mi a teendő? Ki fog kit kifizetni?
Azért nem a posta topikba írtam, mert ebay-es a téma. Hátha itt nagyobb a valószínűsége, hogy már valaki találkozott ilyennel.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#55461) V/ válasza bitpork (#55458) üzenetére


V/
Topikgazda

Engem inkább az zavar, hogy ez nagyon jó processzor, honnan szerezhette, egyáltalán jók-e, mert ilyen olcsón adja. Én átverésnek érzem.

(#55462) tahepa válasza V/ (#55437) üzenetére


tahepa
senior tag

Nekem ilyen van . Eddig jól szuperál bár volt már olyan teló amelyik nem látta...bár az elég régi tipus volt.

(#55463) V/ válasza Kerio (#55459) üzenetére


V/
Topikgazda

Sokféle kimenete lehet. A kézbesítő leszámolt már amikor ott voltál? Lehet, hogy csak azért nem találták. A postán átvehető a te postád volt beírva?
Jártam úgy, hogy kézbesítés alatt, átvéve. Hívom a postát, hogy én bizony nem vettem át. Megnézik, Nyíregyházán "vettem át". Az ország másik felében lakom.
Amit beírt a küldeményemnek nyomkövetési számot az másé volt.
Ha nem tudod bizonyítani, hogy nem te vetted át, akkor nincs garancia, hogy megnyugtatóan le tudod rendezni.
Lehet indítani meg nem érkezett case-t, mert hozzád nem érkezett meg és leírni a szitut.

(#55464) V/ válasza tahepa (#55462) üzenetére


V/
Topikgazda

Köszi a választ. Nekem tablet és számítógép átjárónak kell első sorban, a telefon csak opció lenne. Ha használható a teljes memória és normálisan ír olvas és azzal a sebességgel amit írtak a lapján akkor még KINGSTON is jó lesz, az ilyen gyártmányú memóriákkal nem volt gondom.

(#55465) Kerio válasza V/ (#55463) üzenetére


Kerio
őstag

A 112-es posta az "én postám"
A leszámolással nem lehetett gond, mert eltelt egy pár nap. De még nem lehetett a második kézbesítés napja.
Ezeket az infókat írja a weboldal.:

2015.07.14 14:33 Küldemény információ: Küldemény postai átvétele a küldő országban / Item accepted in origin country
2015.07.15 10:03 Küldemény információ: Célországba elküldve / Item sent abroad
2015.07.16 08:02 Küldemény információ: Célországba elküldve / Item sent abroad
2015.07.30 16:05 Küldemény információ: Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2015.07.31 22:20 Küldemény információ: Belföldi feldolgozásra továbbítva – Forwarded for domestic sorting
2015.08.03 12:56 Budapest 112 posta Küldemény információ: Postán átvehető

Vagyis "átvétel" még nem történt.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#55466) V/ válasza Kerio (#55465) üzenetére


V/
Topikgazda

Ott kell lenni a postán, ha tudsz beszélni a postással kérdezz rá,ő mit tud.
Egy nyomtatott listán adják oda neki, amin elméletileg aláírod, amit visszavisz azt beírják a körzet kézbesítőkönyvébe, aki kereste neked először ezt kellett volna, hogy megnézze, ha nincs beírva, akkor meg a 3.-ai kézbesítő listát. 2 nappal később nem olyan nagy művészet megtalálni. Ha van időd, ne várd a telefonjukat. Nézesd át velük újból.
A 2. kézbesítés az meg néha csak mese. Legfeljebb kapsz egy értesítőt.

[ Szerkesztve ]

(#55467) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

e-bay-n van valami szabályzat ami alapján figyelik, h vannak júzerek akik csak bizonyos vevők bizonyos dolgaira licitálnak és feszt nyernek? :U
Egyáltalán a teljes anonimizálás mire jó? - Meglátásom szerint azon kívül, h segíti felverni az árakat és csalni, nem látom értelmét.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#55468) V/ válasza bitpork (#55467) üzenetére


V/
Topikgazda

Amíg kifizeti a jutalékot az eladó és a vevő nem refundolja ugyanazt sokat, ez normális.
Ha anonim, akkor honnan veszed hogy ugyanaz, az első betű és az utolsó a nyertes liciteknél ugyanaz?
Mert ha nyer fizetnie kell mindkettőnek. A csalás itt érhető tetten, amikor túl sok a refund. Ezt figyelik.

[ Szerkesztve ]

(#55469) Kerio válasza V/ (#55466) üzenetére


Kerio
őstag

Átnézett mindent elvileg. Aztán felvette valami panaszkönyvbe.

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#55470) V/ válasza Kerio (#55469) üzenetére


V/
Topikgazda

A kézbesítők listáját máshol tárolják, azért el kellett volna mennie.Valószínűleg emiatt mondtak pár napot. Messze van :F

(#55471) bitpork válasza V/ (#55468) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Most durtam kicsit és van egy tucat acc ami megnyeri majd megy vissza a termék újra olcsón :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#55472) V/ válasza bitpork (#55471) üzenetére


V/
Topikgazda

Sok van neki, az nem lehet? Olcsóbb ha egyesével hirdeti meg, mint ha több darabosként.
You can sell up to 100 items or up to £3,500.00 per month, whichever comes first. Minden hónapban 100 db hirdetés ingyé van, legalábbis az angol oldalon.

[ Szerkesztve ]

(#55473) V/ válasza bitpork (#55471) üzenetére


V/
Topikgazda

Lehet jelezni a csalás gyanús eseteket az eBay-nek, az adott termék listázási oldalán a Report item linkkel.

Több lehetőség választható:

(#55474) maestro87 válasza V/ (#55416) üzenetére


maestro87
őstag

Szia!
Aludtam rá egyet. Ha refundot kérek, akkor nem kérhetik, hogy küldjem vissza saját költségen?
Meg indoknak ezt írtad: "Customs is holding the package." Nem inkább a seller, mert eléggé megkésve adta fel?
Azért attól, hogy későn jön még lesz rá szükségem.:) Csak a késés miatt rendeltem itthonról másikat.

(#55475) V/ válasza maestro87 (#55474) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha kell, akkor ne csinálj semmit, meg fog jönni, úgy vettem ki abból amit írtál, hogy nincs már rá szükséged, ezért javasoltam a vételár visszakérését.
Mivel nem érkezett meg és ezért adnák vissza a vételárat, akkor mit küldenél vissza?
A vám probléma azt is jelenti, hogy valamiért nem engedték ki az országból, akkor vagy elkobozták, vagy visszaküldték a feladónak, erről te, mint vevő nem igazán tehetsz, ezért járna vissza a pénz.
A másik válasz esetén a Purchase Protection idő emelését fogják javasolni, amiből nem lesz pénzed.
De így ezek mind tárgytalanok.
Ha most a 17track-en megnézed, van-e változás?

(#55476) maestro87 válasza V/ (#55475) üzenetére


maestro87
őstag

De miatta vertem magam plusz költségbe. :(( Még 2-3 hetet nem várhattam az alkatrészekre.
Kb. 21 nappal később adta fel mint amit ígér a hirdetésben (2 nap). Meg dorgálni biztos megfogom az értékelésben, de legalább részleges refund nem járhat ezért?
Biztosra veszem, hogy meg fog érkezni, vámon nem fog fent akadni.
Ha tudnám, hogy nem fogják kérni a visszaküldést, akkor mondanám, hogy bocs már nem kell.:)
Mikor tévesen mást küldenek, akkor is teljes refundot szoktak adni, amit küldtek azt meg pénzzé teszed.:)
Lehet előtte írnom kellene neki, hátha felajánlja a refund-ot.:D

(#55477) V/ válasza maestro87 (#55476) üzenetére


V/
Topikgazda

A 60 napos szállítási határidő miatt nem valószínű, hogy adna bármit. de meg kell várnod, hogy megérkezzen, mert ha előtte kérsz és kapsz valamit, és mégis az átvételnél az derül ki hogy van gond, akkor azt intézni, hát nem tudom.
Ha megvárod hogy megérkezzen, akkor lesz mit visszaküldeni.
Egy üzenet nem kerül semmibe, amiben leírod, hogy a késedelem miatt veszteséged lett és legyen szíves kompenzáljon valamivel. Ha korrekt, reagál valamit.

(#55478) Kolondrum


Kolondrum
félisten

To pay for this purchase right now, link a debit or credit card to your PayPal account.

Sziasztok! MA arra lettem figyelmes, hogy semmit nem tudok paypallal kifizetni, a hibát ismerem, de eddig csak elvétve volt ilyen. Valaki anno írta mi oldotta meg. Esetleg leírná újra?
Első körben megpróbálok utalni a PP (nem passport :DDD ) számlámra és úgy vásárolni. Csak hát így keservesen lassú.

[ Szerkesztve ]

(#55479) lalszi válasza V/ (#55464) üzenetére


lalszi
aktív tag

Nekem pont ilyen van, arra használom, mint amire te is akarnád. Gyors és eddig nem volt vele gond, max csak annyi, hogy kicsi és félek, hogy elvesztem :)

(#55480) V/ válasza Kolondrum (#55478) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez sok mindent megoldott nekem: link a debit or credit card to your PayPal account.

[ Szerkesztve ]

(#55481) Kolondrum válasza V/ (#55480) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nekem sem volt gomb. :D Error card és a számának utolsó pár betűjét írta még. Azt kérte adjam meg a bankkártya adatokat ha így nem megy. Semmit nem segít. Amúgy előbb meg jó volt engedett vásárolni... Sokkal nagyobb összeget mint a korábbi 3 próbánál. Nem értem mi baja van.

(#55482) V/ válasza Kolondrum (#55481) üzenetére


V/
Topikgazda

Annyi ismeretlen változó van, így csak találgatás.
Banktól függően a kártya napi vásárlási darabszáma és a vásárlási keret.
A böngésző.
A Paypal mobil alkalmazás.
Az eBay kapcsolat a fizető felülettel
Az Internet kapcsolat.
Maestro kártya.
Csak pillanatnyi ismeretlen hiba

Lépj be a PP-re ellenőrizd hogy minden rendben van-e?
Ismételd meg a fizetést.

[ Szerkesztve ]

(#55483) V/ válasza lalszi (#55479) üzenetére


V/
Topikgazda

Köszi a választ, akkor nem fogom kihagyni a beszerzést.

(#55484) elektropocok


elektropocok
tag

Sziasztok! Szeretnék ebay-en rendelni Angilából. Probléma ott van,hogy nem tudom mi hozza házhoz. Legutóbb amikor rendeltem Royal Mail International Tracked csomagot akkor GLS kapta meg hát igen csak nehéz volt megoldani,hogy megjöjjön,mert amikor felhívtam őket nem tudták csomagpontra lerakni.

Mivel most egy nagyobb dobozról lenne szó nem tudom ki hozza házhoz örülnék neki,ha magyarposta mert ha nem is tudom átvenni akkor ledobják legközelebb lévő Postára.

Jelenleg csak ennyi van megadva: International Tracked Postage 50 Font-os költséggel. Ebből nem derül ki melyik cégnél adják fel.
Van valakinek egyéb információja arról aki így rendelt,hogy kihozta ki neki?

[ Szerkesztve ]

(#55485) V/ válasza elektropocok (#55484) üzenetére


V/
Topikgazda

Jól értem? Múltkor csomagpontra akartad kérni és nem házhoz, most jöhet házhoz.
Akkor nem mindegy ki hozza, a futár 2* próbál kézbesíteni, a posta 1* és hagy értesítőt.
Egyébként attól függ hogy levélpostai küldeményként vagy csomagként adják fel, de számít az is, hogy milyen külön szolgáltatással. Ha a súly 2 kg feletti akkor a futár valószínűsíthető, a postai szállítás --levélküldemény- megáll 2 kg és £20.36-nál. Az 50 £ futár lehet.

[ Szerkesztve ]

(#55486) elektropocok válasza V/ (#55485) üzenetére


elektropocok
tag

Múltkor házhoz kértem,csak közbe megtudtam,hogy GLS kapta meg és nem a posta. Akkor hívtam fel őket. Hogy nem vagyok otthon rakjál le csomagpontra, de közölték,hogy ezt nem tudják megtenni.

Amit most rendelek csomag lenne az tuti és nagy méretű doboz.

Azért mondtam,hogy jó lenne posta mert akkor ledobja legközelebbi postára ami nálam 2 utcára van. GLS meg franc se tudja hova viszi melyik depoba.

[ Szerkesztve ]

(#55487) V/ válasza elektropocok (#55486) üzenetére


V/
Topikgazda

Értem, ez esetben futár várható, de ha nem vagy otthon, lehet velük egyeztetni a 2. kiszállítást, az értesítőn amit hagy, ott a telefonszám. Nekem legutóbb így volt megoldható.

[ Szerkesztve ]

(#55488) elektropocok válasza V/ (#55487) üzenetére


elektropocok
tag

Rendben köszi. Majd még azért utána nézek a dolgoknak. Csak ami érdekes volt,hogy németből is rendeltem ott DHL Paket International (Német posta csomagja) volt és azt meg magyar posta hozta :)

[ Szerkesztve ]

(#55489) hitman, válasza V/ (#55289) üzenetére


hitman,
őstag

Megérkezett reggel 9 kor a fejes.
Csütörtökön már Németországban volt a csomag.
Minden okés volt tökéletes az az ebay szolgáltatás. :R :R

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#55490) V/ válasza hitman, (#55489) üzenetére


V/
Topikgazda

10 napos szállítás USA-ból ide GSP-vel az egész jó, nem volt ezek szerint késlekedés. Ja és ugye te most az átvételnél nem fizettél utólag semmit?

(#55491) hitman, válasza V/ (#55490) üzenetére


hitman,
őstag

Semmit, és gls hozta nem posta.

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#55492) SZATA


SZATA
senior tag

Hi!

Rendeltem egy modell repülőt HK-ból. A Hong Kong Post tracking oldalon ezt írják:

The item (RB92*****95HK) was tendered for delivery on 7-Aug-2015 without success.

Ez mit jelent pontosan, és mit kell tennem? Kiszállítási kísérletről nincs infóm. A várható kiszállítási időintervallum aug 26-ig tart.

[ Szerkesztve ]

(#55493) V/ válasza SZATA (#55492) üzenetére


V/
Topikgazda

Mikor fizetted ki? Eltelt már 10 nap?
http://www.17track.net/en/ itt mit írnak?

[ Szerkesztve ]

(#55494) SZATA válasza V/ (#55493) üzenetére


SZATA
senior tag

Köszi a gyors választ!

Július 20-án fizettem ki. Nagyon jó ez az oldal, sokkal részletesebb, mint a HK Post sajátja.

Ezt írja: Pick up
2015-08-07 20:36
Budapest 1** posta, Letétbe helyezve / Deposited

Ezek szerint mégis csak megpróbálták, de nem értek el.

Közben eszembe jutott, hogy a Magyar Posta oldalán is lehet nyomkövetni. Ott is ezt írja.

[ Szerkesztve ]

(#55495) V/ válasza SZATA (#55494) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha nem találsz a postaládában értesítőt, akkor a nyomkövetésit oldalt kinyomtatva meg lehet próbálni hétfőn átvenni. Illetve ha csomag volt, akkor ma vinnie kellett volna az értesítőt, lehet hogy hétfőn viszi, de mivel ma munkanap volt, azért pofátlan postástól, hogy nem értesített.
Közben írtál: a csomagos nem tud értesítőt hagyni, ha nincs bejárása a lépcsőházba, ezért szokták a levelessel küldeni másnap.

[ Szerkesztve ]

(#55496) DJ. Ru$y válasza V/ (#55495) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem úgy van, hogy minden esetben KELL hagyni értesítőt? Nekem lehet emiatt ment vissza egy csomagom Csehországba, mert nem hagytak értesítőt, az eladónak meg nem tetszett a dolog, mert, mi az, hogy nem vettem át, miközben nem is tudtam róla... :W Posta....

Tudom ide off, de most kijött belőlem a hozzászólásod láttán.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#55497) V/ válasza DJ. Ru$y (#55496) üzenetére


V/
Topikgazda

Az utolsó mondat a tiéd lenne, bocs.

(#55498) SZATA válasza V/ (#55495) üzenetére


SZATA
senior tag

:R
Megvan a cetli, egyszerre jön 2 is. Kívül van a postaláda. Azért nem kerestem a cetlit, mert mikor hazajöttem, üres volt a láda. Vagy nem csöngettek fel pénteken, vagy nem jó a csöngő, vagy hallottam, aludtam.

[ Szerkesztve ]

(#55499) V/ válasza V/ (#55497) üzenetére


V/
Topikgazda

Sajnos muszáj őket ellenőrizni, a nyomkövetős küldeményekkel is előfordulnak ilyen hibák, akkor amit anélkül adnak fel, azokkal mi lehet.
Volt úgy, hogy az volt az értesítőn, hogy a második kézbesítési kísérlet is megtörtént, az elsőről sem tudtam, ráadásul az adott napokon folyamatosan otthon voltam, senki sem csengetett. Nem tudták megmagyarázni.
Ha ezt látom : Belföldi feldolgozásra továbbítva és másnap 15:00-ig nem hozza senki, rájuk szoktam telefonálni, hogy ugyan merre kóborol a küldemény.

(#55498) SZATA akkor minden rendben. Visszavonom és elnézést, csak rendes volt a postás.

[ Szerkesztve ]

(#55500) DJ. Ru$y válasza V/ (#55497) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Csaladi haz, utcarol siman be tud dobni barmit, sajnos levelkent es nem regisztralva jott-ment a cucc, szoval utana sem tudnak nezni meg nev alapjan sem, legalabbis azt mondtak.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.