Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54051) Directors válasza havri1 (#54050) üzenetére


Directors
senior tag

Tényleg nem nagy összeg. 420Ft talán.
Tudom nem nagy összeg de ahogy olvasgattam az ilyen újbóli küldések nem szoktak megérkezni.
Vagy azt javasoljátok hogy engedjem neki újból küldeni?
Ha igen akkor mikor adjam le a feadbeck-et?
Júni 23-ig várja a megérkezést az eBay.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#54052) havri1 válasza Directors (#54051) üzenetére


havri1
félisten

A 420Ft a teljes vétel, vagy a partial refund lenne?
Ilyen összegnél én inkább újrakérem, és addig nem adok le feedbacket. Ha nem érkezik meg az újraküldött termék normál időm belül, mehet egy levél, hogy WTF. (4 újraküldésem volt eddig, 3 megérkezett, 1 nem, ez volt a napokban lezárt PayPalos ügyem)
Ha nem pozitív a történet, akkor Paypalon indítok ügyet. 180 nap van rá.

Persze ez egyéni szokás, lehet egyből refundot kérni, csak így a sok kicsi előbb utóbb arra vezet, hogy nem szivesen fognak Mo-ra küldeni terméket az eladók. (Sok az elveszett csomag, sok a refund, és sokszor, indokolatlanul. Nem a Te esetedre értem).

havri

(#54053) Directors válasza havri1 (#54052) üzenetére


Directors
senior tag

Írtam neki hogy akkor legyen újraküldés.
Bízom benne megérkezik. :)

Köszönöm a segítségeteket. :R

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#54054) EnterR válasza EnterR (#54002) üzenetére


EnterR
veterán

A tranzakciónak mennyi szokott lenni az átfutási ideje? Csütörtökön indult, de még nem íródott jóvá.

PSN ID: marquuard

(#54055) pepe091 válasza ZsoltG60 (#54046) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Igen, a maradékot a kártyádról fogja levonni.

(#54056) Silent77 válasza EnterR (#54054) üzenetére


Silent77
veterán

3-4 munkanap.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#54057) DJ. Ru$y válasza EnterR (#54054) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Mivel hetvegen nincs penz mozgas igy nem is tudom miert varod egyelore.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#54058) germinator66


germinator66
aktív tag

Sziasztok!

EU-n belül mivel érdemes csomagot feladni? Egy kb. 2kg-os, papír-alapú (könyv/katalógus) küldeményről lenne szó. A posta tűnik a legolcsóbbnak (~7e), de hátha van jobb megoldás.:)

(#54059) vasi89 válasza V/ (#53999) üzenetére


vasi89
addikt

Hopp most láttam h régi téma, azóta már van válasz :)

[ Szerkesztve ]

(#54060) germinator66


germinator66
aktív tag

Olyat lehet csinálni, hogy ha fizetnek nekem devizában, akkor ne váltsa át egyből automatikusan az összeget, hanem parkoljon a PayPal számlán az adott devizanemben?

(#54061) agroman válasza germinator66 (#54060) üzenetére


agroman
senior tag

ehhez fel kell venned az adott devizat az accodhoz..
myaccount-> Currency converter -> kivalasztod a devizat es add currency gomb.
esetleg meg be is allithatod primary(elsodleges)-kent a vart devizahoz..
ha mar felvetted, akkor igy mukodik alaphelyzetben, ahogy szeretned.

[ Szerkesztve ]

------

(#54062) V/ válasza pepe091 (#54045) üzenetére


V/
Topikgazda

Téves info, már nem így működik.
Nekem a bankom váltja, mégis amikor vásároltam, az egyenlegről vonta (Font-ban volt), vonja az összeget, mindegy milyen devizában van a vételár. Ha elfogy majd az egyenleg, akkor kiegészíti a kártyáról.

[ Szerkesztve ]

(#54063) germinator66 válasza agroman (#54061) üzenetére


germinator66
aktív tag

Elvileg fel van véve a deviza, de akkor ellenőrzöm ezek alapján!

(#54064) frici69


frici69
tag

Ezt a válogatás cd-t néztem ki magamnak: [link]
Már 1x vásároltam az eladótól akkor ingyen szállítás volt. Most a szállítási infónál ezt írja: "Kostenloser Versand für jeden zusätzlichen Artikel mit den gleichen Versandkriterien, den Sie von music-special-sale kaufen." ("Ingyenes csomagküldés minden további terméknél, amit a music-special-sale-től vásárolnak és hasonló csomagküldési kritériumba esnek.").
4 Euro van megadva szállítási díjként.
Viszont ha a találati listát nézem ott meg ingyenesnek írja:
Akkor ez most ,hogy van :F

GigabyteGA-F2A88XM-HD3,AMDA8-6600K,KingstonHyperX2x4Gb1866MhzDDR3,AsusVW202SR,128GbADATASSD,250GbSeagateSATAII,Tevion1.5TbHDD,PioneerDVR-212D

(#54065) pepe091 válasza V/ (#54062) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Ez elég érdekes, eddig nem így működött. Köszi a pontosítást és az infót.

(#54066) V/ válasza frici69 (#54064) üzenetére


V/
Topikgazda

Magyarországra a szállítás 4 € ennél a CD-nél.
Ha belépsz a bolti oldalra, ott találsz ingyenesen (kostenlos versand) szállított CD-ket.
Link: http://stores.ebay.de/musicspecialsale?_trksid=p2047675.l2563
Erre utal a szöveg.
Pl: CD Willy Schneider Das Beste von

(#54067) germinator66 válasza agroman (#54061) üzenetére


germinator66
aktív tag

Köszönöm a segítséged, valóban így van, csak figyelmetlen voltam!

(#54068) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Mit lehet tenni, ha:

a vevő nem akarja (nem tudja) kifizetni a terméket és kéri a tranzakció törlését (trükkösen)
miután ez megtörténik negatív értékelést ad az eladónak
aki így már unpaid item tranzakciót se tud nyitni, mert a case bezárult
ilyen esetben miért lehet negatívot adni, mert nem fair (így tönkre lehet tenni, aki jóhiszemű és segítőkész)
kiszolgáltatott helyzet
jelentés és az ügyfélszolgálat meg semmire nem jó, mert nem érdekli őket
magyar ügyfélszolgálat létezik?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#54069) frici69 válasza V/ (#54066) üzenetére


frici69
tag

Köszi :R

GigabyteGA-F2A88XM-HD3,AMDA8-6600K,KingstonHyperX2x4Gb1866MhzDDR3,AsusVW202SR,128GbADATASSD,250GbSeagateSATAII,Tevion1.5TbHDD,PioneerDVR-212D

(#54070) fardem válasza Ciccuka (#54068) üzenetére


fardem
aktív tag

nem kell túlbonyolítani. először is unpaid item case-t nyitni kell! ha bezárod 4 nap után fizetés nélkül, akkor visszakapod a tranzakció díját. ha már nyert a vevő, akkor ki kell fizetnie az ebay szabályzata szerint. abba meg nem szabad belemenni, hogy töröld a tranzakciót!

ja, ha volt unpaid item case ami le is zárult, akkor már nem adhat feedbacket a vevő.

(#54071) Ciccuka válasza fardem (#54070) üzenetére


Ciccuka
veterán

írtam, hogy unpaid item tranzakciót nem lehet nyitni, mert cancel tranzakció már bezárult.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#54072) V/ válasza Ciccuka (#54068) üzenetére


V/
Topikgazda

jelentés és az ügyfélszolgálat meg semmire nem jó, mert nem érdekli őket
Ez így azért nem igaz, mivel az eladókból élnek, ezért van eladói védelem is.
A jogtalan negatív értékelést törlik. Egy e-mailt talán megér, amit leírtál hogy mi a történet az alapján neked fognak igazat adni.
Nincs magyar nyelvű üfsz.

(#54073) Ciccuka válasza V/ (#54072) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ügyfélszolgálat nem foglalkozik ilyenekkel (kis országunkat ami érinti, persze biztosan más lenne US vagy UK-ban az ilyen eset) bármennyire is hihetetlen.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#54074) Nincs név


Nincs név
tag

Németországból rendelt csomagokra automatikusan érvényes az ebay moneyback guarantee vagy csak ha a konkrét tételnél oda van írva?

Van egy gép ami érdekelne de bankkártyás fizetés van megjelölve paypal helyett és ezt az ebay védelem logót sem látom. Az eladónak ugyan 100% a visszajelzése 237 ponttal. Szerintetek?

(#54075) V/ válasza Ciccuka (#54073) üzenetére


V/
Topikgazda

Én a saját tapasztalatomat írtam le, hasonló szituációba kerültem, de még sincs negatív értékelésem, mert törölték és még ők kértek elnézést.
A felhasználók nekik egyformák, őket nem érdekli hogy magyar vagyok, angol vagy japán. Rendesen fizetem a számláikat, és korrekt a hozzáállásom a vevők "problémáihoz". Pl: Találtam olcsóbbat, kérem törölje esetén sem szoktam elküldeni a fenébe a vásárlót. Ezt értékeli az eBay is.

(#54076) V/ válasza Nincs név (#54074) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha az eBay-n keresztül veszed igen, érvényes a vásárlói védelem, nem a Paypal fizetés a meghatározó.
Kérj számlát a fizetéshez az eladótól, ha nem egyértelmű, hogy küldeni fog. Arra szokták ráírni a számlaszámot meg a fizetendő összeget (vételár, szállítási költség), a számla elkészítéséért nem kell fizetni, a rendszerbe be van építve.
A "bankkártyás fizetés" esetén is tudod igazolni, hogy kifizetted, meg az eBay is tud róla hogy volt eladás.
Egyébként nem tételhez kötődik a védelem, hanem az eBay-hez, magához.

[ Szerkesztve ]

(#54077) Nincs név válasza V/ (#54076) üzenetére


Nincs név
tag

Számlát az ebay rendszerén keresztül lehet kérni? Tehát azt mondod hogy ott legyen nyoma a fizetésnek? Ha csak üzenetben küldené az adatokat hogy hova küldjem az rossz?

Nem fizettem még bankon keresztül ezért ismeretlen vagyok a témában. (Illetve bankon keresztül chargeback csak akkor kérhető ha valami nem érkezne meg igaz? Ha már itt van akkor hiába romlott el vagy akármi, nem az ő dolguk).

(#54078) Nincs név válasza Nincs név (#54077) üzenetére


Nincs név
tag

Bocsánat a szerkesztésről lemaradtam, az aukciónál nincs ott az ebay garancia logó, és az oldalon most azt olvasom hogy ez feltétele annak, hogy elérhető legyen. (viszont csak google fordítom a németet úgyhogy..) De lehet ez a logó azért jelenik meg mert van opció paypal fizetésre ahogy most nézem.

[ Szerkesztve ]

(#54079) V/ válasza Nincs név (#54078) üzenetére


V/
Topikgazda

"az aukciónál nincs ott az ebay garancia logó"
Az egyébként egy kicsit más dolog, ha nem kapod meg a terméket, vagy valami gondod van, van vásárlói védelem logó nélkül is, de add már meg a linket csak kíváncsi vagyok, hogy miért érzed problémásnak a dolgot

Ha csak üzenetben küldené az adatokat hogy hova küldjem az rossz?

Az eBay-n kívüli üzletelés, tiltott.
A rendszer másképp működik, ha vásárolsz valamit, az rögzíti a rendszer és az eladónak felszámolják a jutalékot, lenni kell a fizetésről is valaminek, mert csak úgy nem vonják le a pénzt.
2-szer fizettem banki számlára, mindkét esetben küldte a számlát az eladó és nem üzenetben volt megadva a bankszámlaszám. Azután emelte a bankom az utalási díjat, és sajnos kerülnöm kell ez ilyen vásárlást.

[ Szerkesztve ]

(#54080) Nincs név válasza V/ (#54079) üzenetére


Nincs név
tag

Igazából ránézésre semmi bajom vele, azért is néztem ki, csak eddig mindig paypallal fizettem illetve még a német ebayről sem rendeltem eddig (csak a .co.uk-ról).

Köszönöm a segítséget :R

http://www.ebay.de/itm/311376569258?_trksid=p2047675.m570.l4455&_trkparms=gh1g%3DI311376569258.N7.S2.M1374.R2.TR2

(#54081) V/ válasza Nincs név (#54080) üzenetére


V/
Topikgazda

Megkérdezted tőle hogy elküldi Magyarországra? Ami neked még legalább +15€ lesz. Mert csak a német szállítást vállalta.

(#54082) Nincs név válasza V/ (#54081) üzenetére


Nincs név
tag

Mailboxde-n keresztül tervezem idehozatni, számoltam kb. +20 euroval.

(#54083) V/ válasza Nincs név (#54082) üzenetére


V/
Topikgazda

Úgy saccolom, hogy 100 € fölé fog menni az ára, 7-en licitálnak, az sajnos sok licitáló és a a***k ( 26) nagyon akarja

Ezt láttad?
http://www.ebay.de/itm/Panasonic-LUMIX-DMC-G3K-16-0-MP-Digitalkamera-Schwarz-Kit-mit-ASPH-14-42mm-/121672619062?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item1c5440d436

[ Szerkesztve ]

(#54084) Nincs név válasza V/ (#54083) üzenetére


Nincs név
tag

Igen ezt én is láttam, hogy sok a licitáló viszont az árral semmi gond nincs, 180 euróig venném meg. Az általad linkeltet is láttam, ez is szép állapotban van és ráadásul elfogadja a paypalt. Véleményed szerint akkor inkább a paypal fizetés a tuti vagy a banki utalástól sem kell félni és ebben az esetben is van védelem?

(#54085) fardem válasza Ciccuka (#54071) üzenetére


fardem
aktív tag

látod ezt nem hámoztam ki commentből. de ha így van akkor meg jól elszartad.

miért is?

1. ha a vevő nem akar fizetni, akkor arra ott van az unpaid item case a védelemre.
2. vevő nem kezdeményezhet vásárlás törlését (cancellation purchase), azt csak az eladó indíthatja.
3. ha az eladó csinál cancellation-t akkor a vevő utána tud feedbacket adni, akár negatívat is.
4. illetve ha az eladó indítja a cancellation-t, azt a vevő elutasíthatja! ez azért gáz, mivel utána már nem lehet unpaid item case-t nyitni, ergo az eladó bukja a selling fee-t.

ha egy vevő leüt vagy megnyer valamit az ebay szabályzata szerint köteles megvenni. nem kell jönni kifogással hogy nincs lóvé, jaja nem olvastam el, stb. ha nincs sale, az mindenkinek idő, az eladó újra szarakodhat a hirdetéssel.

sok ilyen esetem volt, hogy nem fizettek nekem a megnyert cucc után. mindig unpaidet kell indítani. az ebay nem játszótér!

[ Szerkesztve ]

(#54086) V/ válasza Nincs név (#54084) üzenetére


V/
Topikgazda

Jobban szeretem a Paypal fizetést, mivel az egy + védelem és gyors.
Az utalás banki költsége az egyik gond és az hogy akár 1 hét is lehet mire jóváírják a külföldi bankban.
A vásárlói védelem működik ekkor is.

(#54087) V/ válasza fardem (#54085) üzenetére


V/
Topikgazda

Pontosabban:
2. kérheti a vevő, az eladó vagy elfogadja, vagy nem.
4. vismajor esetén nincs mit elutasítani a vevőnek, ha nincs termék, akkor nincs eladás sem.

(#54088) Frozzy


Frozzy
őstag

rendeltem egy üveg fóliát 4s-re de most ezt látom :F

mi ilyenkor a teendő ? még meg jöhet a cucc ? (azt jelzi,hogy feladta..)

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#54089) radi8tor válasza Frozzy (#54088) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Meg jöhet, de lehet hogy nem fog. Estimated delivery későbbi időpontján rögtön indíthatod a refund kérelmet (ha nem jönne meg).

⭐ Stella

(#54090) V/ válasza radi8tor (#54089) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha engedi, már most kérd vissza a pénzt. Meg nem érkezett, és full refund. Így nem lesz veszteséged.
Ha megjön akkor meg majd lerendezed.
Ha eltávolítanak egy hirdetést, akkor a hirdetési szabályokat megsértette az eladó. Én úgy jártam, hogy felfüggesztették a fiókját is, és azután nem tudtam felvenni vele a kapcsolatot., nem tudtam egyeztetni vele.

(#54091) Frozzy válasza V/ (#54090) üzenetére


Frozzy
őstag

meg csináltam. kb mennyi idő mire a case-t rendezik ?

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#54092) bul07 válasza radi8tor (#54089) üzenetére


bul07
nagyúr

Ha már refund

Mit akar tőlem ez az leadó:

'Dear sir, we tried to send you the refund ,but it was failed again because of your complain case.Here is the remark of our system"Because a complaint case exists on this transaction, only a refund of the full or full remaining amount of the transaction can be issued".So ,friend,Could you pls close the case first?Pls don't worry,we as a honest seller ,absolutely will refund you as I have promised.Besides,you are our distinguished customer,we will do our best to make you satisfied. Best Regards'

Jól értem
Zárjam le és utána térít vissza?

Madárnak néz ez???? :)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#54093) radi8tor válasza bul07 (#54092) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

PayPal alól bármikor indíthat refundot. Tetszőleges összeget.
Ne zárd le a case-t.

⭐ Stella

(#54094) pepe091 válasza bul07 (#54092) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Nehogy bedőlj neki, vissza tudja küldeni így is a pénzt, csak be akarja záratni a case-t, hogy utána ne tudj már semmit csinálni. Elég szánalmas próbálkozás a részéről. :(

(#54095) DigitXT válasza radi8tor (#53969) üzenetére


DigitXT
félisten

Lehet, hogy hülye kérdés, de ez hogyan is működik a gyakorlatban?:B
Pont ezt írja az eladó, hogy így kell csinálni, és akkor olcsóbb a posta,
de az eBay felületén, ha "Buy It Now"-ra bökök, és PayPallal fizetném,
akkor az instant a fizetésre irányít: esély sincs, hogy ezt az eladó több
terméknél is eljátsszam fizetés nélkül (megvárva a hivatkozott számlát).

Lehet, hogy valami triviális dolgot nézek be? De nem értem, hogy kéne.
(Régebben a Cart-ba lehetett bedobálni a cuccokat, az egyértelmű volt.)

Szerk:
"Vásárlás után pedig rá kell bökni a request total from seller-re és akkor
elküldi neked a kombinált postaköltséget."

Tuti csináltam már korábban ilyet! De most egyszerűen nem találom.:O
(Mondjuk annak idején valami 1 EUR kedvezmény volt a kombi-postán.)

[ Szerkesztve ]

(#54096) radi8tor válasza DigitXT (#54095) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Egyes termékeknél ez nem megoldható, mert az eladó azonnali fizetést kér.
De a többinél működik a combined shipping. Pont pár napja éltem a dologgal és módosította a második termék postaköltségét 0-ra.

⭐ Stella

(#54097) DigitXT válasza radi8tor (#54096) üzenetére


DigitXT
félisten

Okés, de akkor miért írja a terméknél ezt, piros betűkkel kiemelve?:Y
"Auf die Kaufabwicklung bitte erst nachdem Sie alle gewünschten Artikel
gekauft haben gehen! Nur dadurch wird der Kombiversand berechnet.
Eine spätere Rückzahlung ist leider nicht möglich."

Lehet, hogy mindegyikhez beírja, némelyeknél viszont nem érvényes?
(Lehet, rákérdezek nála.:F Azt hittem, hogy én nézem be a GUI-n.:D
Mondjuk nem vág földhöz az a 6 EUR se, ha csak úgy megy a dolog.)

Szerk: beleolvasva a topikba, tipp: a német eBayen látom a kosarat...
Alapszinten elpötyögök németül, szóval akkor így már menni fog.:R

[ Szerkesztve ]

(#54098) Josi válasza DigitXT (#54097) üzenetére


Josi
aktív tag

Egy angol eladónál, akitől 3 mágneses karkötőt vettem úgy lett megoldva, (miután előtte leleveleztem vele)
Hogy kifizettem mindegyiket külön-külön, és utána ő partial refundként visszaküldte 2 postaköltségét.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#54099) radi8tor válasza Josi (#54098) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jaja, ez is megoldás. Kérdés bevállalja-e az eladó.

⭐ Stella

(#54100) bl4ze


bl4ze
veterán

Tudom kissé off, de tudtok ajánlani valami beltéri, wifis kamerát - egyszerűt, jót, olcsót ha van ilyen :)
Lakást, macsekot távolról figyelni :)
Van valaki aki vett és bevált neki valami modell? Nem árt ha kicsi, könnyű rögzíteni, és ha van olyan ami akkuról megy nem kell bedugni 220-ba... De az sem baj, csak praktikusabb lenne :)
Android app-vezérelhetőség nagy előny :)

.:. bl4ze .:.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.