Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:32:09

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55851) INTELligent


INTELligent
senior tag

Sziasztok!

ebay és Paypal regisztráció sikeres, de a két account összefűzésénél (ebay.de) egy olyan oldalr airányít, ahol újból regisztrálni kellenem ez normális?

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#55852) cbmfan válasza Mr.Grincs (#55849) üzenetére


cbmfan
senior tag

mellékelj képet az üvegről, csomagolásról, ha még megvan. tapasztalataim szerint egyszerűbb üzenetben megírni és mellékelni képeket, néhány napon belül visszafizetik szó nélkül. case nyitással ez csak elhúzódik.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#55853) cbmfan válasza cbmfan (#55803) üzenetére


cbmfan
senior tag

előző témára visszatérve visszaküldést indító ember 5 nap alatt képtelen volt reagálni. tegnapelőtt írtam supportnak, helyzet ugyanez. meddig húzhatja ezt így?

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#55854) V/ válasza INTELligent (#55851) üzenetére


V/
Topikgazda

Miért a német? Tudsz németül?
A Paypal regisztráció teljes? Bankszámla, bankkártya megadva, minden megerősítve?

De a német oldalt sokkal rosszabb használni mint az UK, Vagy COM-ot.
Kevesebb képet lehet feltölteni, macerás a bank hozzárendelést, kisebbek a limitek és ez is problémás. Alapból csak a német oldalon feltett dolgokban keres.

Ezeket lépted?
Mein eBay
eBay-Konto
PayPal-Konto.
Ihre PayPal-Kontoinformationen

Nem csak be akar léptetni az Paypal-re?
Nem ilyen üzenetet kaptál? If you registered on Germany, Austria or Switzerland, you can complete verification through PostIdent or ID Verify instead of PayPal.

[ Szerkesztve ]

(#55855) V/ válasza cbmfan (#55853) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha elkezdte a visszaküldést, akkor addig, amíg nem érkezik meg, neked nincs mit tenni. De utoljára csak a problémát írtad. A vevő az eBay-n kérte a tranzakció törlést?

(#55856) INTELligent válasza V/ (#55854) üzenetére


INTELligent
senior tag

Igen, tudok németül ;-) (bár ahogy nézem, ezzel a regisztrációval be tudok lépni az ebay.com-ra is, ebben eddig nem voltam biztos).
Azokat a lépéseket csináltam, amiket írtál, de ekkor egy olyan oldalra irányít, amelynek címsorában a "Create your Paypal account" felirat van, ráadásul United States van megadva, ami nem változtatható... Olyan üzenetet nem kaptam, amit írtál, viszont még azt a négyjegyű kódot nem kaptam meg, lehet, hogy ez a probléma? Illetőleg még egy kérdés: ha esetleg az összekapcsolás nem sikerülne, lehet-e ebayen úgy fizetni paypallel, hogy nincsenek a fiókok összekapcsolva?

Ezer köszönet! :R

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#55857) V/ válasza INTELligent (#55856) üzenetére


V/
Topikgazda

Egy eBay regisztrációval az összes nemzeti ebay oldalra be tudsz lépni és vásárolni. Ha eladni akarsz, akkor csak azon az oldalon lehet feltenni a hirdetést, amelyen regisztráltál. Nem a német oldal a jó választás. UK-val jobban jársz.
Ha nincs összerendelve, akkor lehet, de nehezebb vásárolni, vagy nem is lehetséges, ha az eladó lekorlátozza.
De nem is ez a gond, valamilyen alapfizetési módot be kell állítani, ha nem Paypal akkor mi?
A kód amit vársz az gondolom a Paypal kártya hozzárendelés, ehhez nincs köze.

[ Szerkesztve ]

(#55858) cbmfan válasza V/ (#55855) üzenetére


cbmfan
senior tag

ez konkrétan nem csinált semmit, csak indította, én meg írtam, hogy csak egyet vettél, nem az összeset. erre válasz nem jött egy hete, nemhogy visszaküldte volna. valószínűleg rájött, hogy ő hibázott, és hagyja az egészet. mennyi idő után évül el? kötelezik x idő után, hogy csináljon valamit?

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#55859) V/ válasza cbmfan (#55858) üzenetére


V/
Topikgazda

Indítsd el a nem fizetett case-t -2 napon belül fizetnie kell-, mert nemsokára számlázzák a jutalékot. Így neki is muszáj reagálni.
Resolution center, Resolve a problem, I sold an item, I haven't received my payment yet.

(#55860) cbmfan válasza V/ (#55859) üzenetére


cbmfan
senior tag

már rég megkapta. ajánlottan küldtem, 18.-án vette át.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#55861) V/ válasza cbmfan (#55860) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem erről írtam, kifizette?
Ha igen akkor ne foglalkozz vele. Az hogy indított case-t, amire te válaszoltál, hogy 1 darabot vett és ő ezt nem zárta le, nem gond, automatikusan záródik valamikor.

[ Szerkesztve ]

(#55862) cbmfan válasza V/ (#55861) üzenetére


cbmfan
senior tag

persze. fizetés nélkül nem küldök semmit.

ok, akkor hagyom embert. bár nem nagy összeg az a 28$, de azért zavaró, hogy zárolva van.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#55863) V/ válasza cbmfan (#55862) üzenetére


V/
Topikgazda

Majd az eBay visít, ha valami gond lenne. Bocs, egy kicsit félreértettem.
Nem a 21 napos akármi miatt?

[ Szerkesztve ]

(#55864) bambanya válasza V/ (#55857) üzenetére


bambanya
csendes tag

Én com-os regisztrációval árulok a UK oldalon.
Az eladási limit dollárban van megadva, az áraimat GBP-ről átkonvertálják.
Eladás esetén rákérdez a PP, hogy fontban vagy dollárban akarod-e megkapni a termék árát.

(#55865) cbmfan válasza V/ (#55863) üzenetére


cbmfan
senior tag

semmi gond. 21 nap már rég nincs nálam, business accountom van :)

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#55866) V/ válasza bambanya (#55864) üzenetére


V/
Topikgazda

Én UK regisztrációval árulok mindenhol, de feltölteni csak az UK oldalon lehet nekem, Magyarországról, normál eBay account-al.
Eddig.
De most tényleg úgy tűnik, hogy működik. Köszönöm az észrevételt. De a németek még akkor is bekavarhatnak.

[ Szerkesztve ]

(#55867) V/ válasza cbmfan (#55865) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor viszont egy e-mail a support-nak, hogy ok minden, csak a vevő szívat a le nem zárással, előfordulhat, hogy figyelembe veszik.

(#55868) cbmfan válasza V/ (#55867) üzenetére


cbmfan
senior tag

már írtam néhány nappal ezelőtt. mindegy, kivárom, hogy mi lesz belőle.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#55869) bambanya válasza V/ (#55866) üzenetére


bambanya
csendes tag

100% hogy com-os a regisztrációm.
Ezzel léptem be a UK-s oldalra, majd ott kezdtem el termékeket feltölteni. Első eladásaim...
Az árakat fontban adtam meg, átszámolják dollárra és ezt vonják le az eladásra megadott limitből.
(Amíg először sikerült beleférnem a limitbe, a következő újralistázásnál - ugyanezeknél a termékeknél - az átváltás miatt már nem, tehát szerintem érdemesebb UK-s regisztrációt csinálni emiatt.)
Természetesen a com-os oldalon is tudnék eladni, de ott nem akarok, máshol nem próbáltam.

(#55870) V/ válasza bambanya (#55869) üzenetére


V/
Topikgazda

Érdekes nekem a USA oldalon is font az elszámolásom, limit, számla.
Ok, de most nézem nem lesz jó.
A szállításnál a com kavar a Global Shippingel, marad az UK feltöltés.
Viszont akkor módosítom amit írtam, lehet feltölteni bármelyik oldalról.
De hogy ki fogja küldeni a számlát és miben kell fizetni az talányos.

[ Szerkesztve ]

(#55871) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Véletlen egybeesés, vagy én látok túl sokat a dolgok mögé. Akár ez is lehetne a címe a hozzászólásomnak. Utóbbi 3 vásárlásom után rendre levették mind a 3 vásárolt terméket ebay-ről, az első meg sem jött, annak már visszakaptam az árát. A másik kettő még elvileg postázás alatt van, szerintetek ez véletlen egybeesés vagy valami más dolog lehet a háttérben?

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#55872) V/ válasza DJ. Ru$y (#55871) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha elfogyott, vagy már nem tudja beszerezni, az eladó is le szokta venni. Nem kell összeesküvés elméletet belegondolni. Mik voltak?

(#55873) DJ. Ru$y válasza V/ (#55872) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Egy cicanadrág, egy szoknya (ezek a párom dolgai) előbbi nem jött meg, abból már a pénz visszajött, a harmadik pedig microUSB kábel, mindegyik más eladó.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#55874) Bence123 válasza DJ. Ru$y (#55873) üzenetére


Bence123
tag

Teljesen véletlenszerű. Nemrég vettem egy usb átalakítót, vásárlás után levették, két nap múlva újra fenn volt. De többször volt már, hogy levették a hirdetést vásárlásom után, szerencsére eddig minden megérkezett, nem kellett a pénzem után futkosni:)

[ Szerkesztve ]

(#55875) V/ válasza DJ. Ru$y (#55873) üzenetére


V/
Topikgazda

cicanadrág az elfogyott, a macska nátha miatt sokat megvettek :)

(#55876) bambanya válasza V/ (#55870) üzenetére


bambanya
csendes tag

Kb. két hete adtam el valamit, fontban kértem az összeget a PP-ra (még zárolva).
(Ezt megbántam, mivel a com-ról szoktam vásárolni, így az átváltás miatt nemigazán volt szerencsés a választásom.)
Ha megkapom a számlát, megírom honnan jött.

(#55877) V/ válasza bambanya (#55876) üzenetére


V/
Topikgazda

Köszi, hogy majd tájékoztatsz. Közben én átgondoltam, inkább kifizetem a 0,32 £-ot az USA és CA láthatóságért 30 napra és maradok a bevált módszernél, így nem kell újra hangolnom a szállítást és csak egy számlám lesz.

(#55878) cbmfan


cbmfan
senior tag

elegem van a hülyékből.

amcsi írt, hogy kiégett 30+ éves csehszlovák zseblámpában a ki tudja, hogy mikori égő 3 óra használat után, küldjek másikat. ez vicc, vagy tényleg komolyan gondolja?

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#55879) V/ válasza cbmfan (#55878) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem emlékszel rá? Azokat úgy árulták, hogy belül volt egy tartalék izzó. Komolyan.
Törekedni kellett volna a korhűségre.
Milyen garanciát vállaltál? Ha erre nem terjed ki, akkor annyit segíthetsz neki, hogy keresel a lakhelyén boltot ahol vehet ilyet, vagy hagyod a fenébe.
Illetve megírod neki, hogy mivel retró, nálunk is drága, de ha állja a 5,1 $ posta költséget (+1 $ írj) akkor küldesz egyet.

[ Szerkesztve ]

(#55880) cbmfan válasza V/ (#55879) üzenetére


cbmfan
senior tag

elírtam, rúdlámpa, abban nincs tartalék. és nem vállalok semmilyen garanciát :) megkapta, működik, pozitívot már adott, ő baja. szvsz 50 centnél ott sem drágább egy új izzó bele, ha nagyon hepciáskodik számla bemutatása ellenében fizetem.

más: ment egy VGA Dél-Afrikába. írt üzenetet, hogy hol a kártya, válaszoltam, hogy várjon. track info:

2015. 07. 23. 15:07 Posting/Collection
2015. 07. 27. 2:22 Departure from outward office of exchange BUDAPEST
2015. 08. 11. 14:12 Arrival at inward office of exchange JIMC A
2015. 08. 25. 2:48 Held by customs JIMC A

tényleg nem sietik el a dolgot...

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#55881) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Angoloktól van 1 rendelésem, amihez kaptam UPAABxxxxxxxx trackinget. Na most ott tartok hogy kaptam ma egy mailt hogy

"This shipment has been transferred to DPHDER for delivery to the final destination # xxxxxxxxxxS"
X helyén csak számok vannak. Ez gondolom tracking akar lenni, már csak az a kérdés hogy melyik céghez?

iPhone 13 Pro Max

(#55882) V/ válasza jozsi252 (#55881) üzenetére


V/
Topikgazda

Valószínűleg global shippinges szállítás és ezért van az upa és a másik szám. Itt nézted valamelyiket?
Attól függ hogy mekkora a küldemény vagy a posta viszi vagy a gls.

[ Szerkesztve ]

(#55883) radi8tor válasza cbmfan (#55878) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kellenek idegek eBay-hez az biztos.
Vaterán is vannak érdekes dolgok, de a nemzetközi piactér a tuti.
Én csak pár terméket adtam el, de egy reklamáló spanyol vevő nekem is jutott.
Kialkudta az olcsó postát (tracking minden nélkül), aztán annak rendje és módja szerint nem érkezett meg hozzá. Majd negatívat adott miután nem tudtam neki küldeni még egyet. Mondtam nem kereskedő vagyok hogy csak leemelek egy másikat a polcról. Refundról még hallani sem akartam, ilyenért nem fizetek főleg hogy Ő alkudozta ki a legolcsóbb szállítási módot.
Ja a negatív értékelést is spanyolul írta. No comment. :)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#55884) cbmfan válasza radi8tor (#55883) üzenetére


cbmfan
senior tag

alapszabály: százból egy ember mindig hülye, akivel nem lehet kezdeni semmit.

lassan hat éve már nem árulok itthon. egyszerűen nem éri meg, emberek jó része alkudozni akar (kedvencem a 200 forintos képeslapnál 185 forintos ajánlat...), beleköt mindenbe, ha elhajtom besértődik, fenyeget, vagy ha 3 hét után semlegest adok mert se kép se hangot játszik 5 perc múlva ír viszont negatívat fröcsögve, hogy milyen szemét vagyok. itt lett elegem, és kizárólag csak ebayen árulok mindent. kevesebb dolgot adok el, viszont többszörös áron. itt nem kell könyörögnöm utalásért, fizetnek szinte azonnal három kattintással.

elején engem is próbáltak szívatni, hogy nem jött meg, hibás, sérült, nem azt küldtem, miegyéb. ma már mindenről csinálok egy tucat képet, ha olyan mellékelem teszt eredményeket, képet működés közben, feladáskor csomagról bélyeggel, blokkról. így nincs mibe belekötnie, ha mégis gondja van akkor user error, így jártál.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#55885) radi8tor válasza cbmfan (#55884) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jaja, Vatera sokat változott az elmúlt 1-2 évben és sajnos negatív irányba. Alig van már forgalom és mindenki 1 Ft-ért akarja megvenni a dolgokat. (persze személyes átvétellel, aztán ott még nekem kínos mondani, hogy akkor 5 Ft lesz, mert van hogy csak megköszöni és távozik)

⭐ Stella

(#55886) cbmfan válasza radi8tor (#55885) üzenetére


cbmfan
senior tag

ez van. fillérb*szó népség vagyunk :D

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#55887) cocka


cocka
veterán

Sziasztok!

Néztem egy vásárlásom kapcsán a cucc mellett az ikonokat és nem teljesen értem hogy a 2. miért szürke.

[link]

Szóval ugye az első az, hogy fizetve, a második az lenne, hogy elküldve, de mivel szürke maradt, a not yet sent szöveget írja ki, 3. írtam feebacket, 4. ő is.

Akkor most mi a rák van? Mert a cuccot megkaptam. Az eladónak kellett volna bejelölni valamit, hogy a 2. is sentre állítódjon?

(#55888) V/ válasza cocka (#55887) üzenetére


V/
Topikgazda

Mert a cuccot megkaptam
Akkor tényleg fontos hogy szürke vagy nem szürke? Ez a kategória az, amivel nem szoktunk foglalkozni, mert semmi jelentősége nincs, ha már a kezedben van.
Az eladó nem jelölte be, hogy elküldve.

(#55889) cocka válasza V/ (#55888) üzenetére


cocka
veterán

Ja értem köszi.

(#55890) elektropocok válasza radi8tor (#55885) üzenetére


elektropocok
tag

Vatera az mindig is fos volt csak lóvé hajtja őket. Nekem képes voltak 98ft-ra számlát készíteni...

(#55891) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Lenne egy kérdésem, ami nem tiszta. Ha több terméket veszek, de az eladó összecsomagolja, egyenként nem ütik meg az értékhatárt, de ha összecsomagolja, akkor már igen. Ez esetben az együttes érték számít? Ugye 2 számlám lesz róla, külön-külön. Köszönöm! :R

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#55892) cbmfan válasza elektropocok (#55890) üzenetére


cbmfan
senior tag

mondok jobbat: biznisz befejezés után utolsó jutalék utalásánál XX87 helyett XX78 forintot utaltam. képesek voltak 9 forintos tartozást továbbítani behajtónak... utaltam a 9 forintot nekik, behajtó meg menjen bíróságra ha akar a 2200 forintjáért. ez volt 2009-ben, azóta 0 reakció.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#55893) V/ válasza DJ. Ru$y (#55891) üzenetére


V/
Topikgazda

Küldeményenként számolnak, ha egy csomagban több tétel van, egyben számolják az értéket.

(#55894) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

A következőket szeretném kérdezni.
Németországi lakcímre lehetne eBay-es csomagot küldetni az eBay fiókommal?
(Tehát ha én akarok fizetni, de más vehesse át.)

És hogy más hazai címre lehet-e kérni a csomagot? (Pl. ha azt akarom, hogy a barátom címére érkezzen.)

Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

(#55895) DJ. Ru$y válasza peter889 (#55894) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Jobb fent kereső. ;) Tessék.

V/
Köszi! Mennyi esélye van annak, ha gyors egymásutánban megveszek több terméket, akkor az eladó egy csomagba fogja tenni? Kína, free shipping. Vagy rendeljem meg 1 nap különbséggel, aztán kész? :)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#55896) V/ válasza peter889 (#55894) üzenetére


V/
Topikgazda

Annyi címet írsz be amennyit akarsz előre is, de fizetésnél is lehet másik címet megadni. Ha ezek fix címek akkor én felvinném mind az eBay, mind a Paypal címek közé.

(#55897) V/ válasza DJ. Ru$y (#55895) üzenetére


V/
Topikgazda

Eladótól függ, volt nem is egy, akit nem tudtam rábeszélni, hogy egybe csomagolja a 4-5 $-os motyókat.
Az az igazság, hogy az olcsóbb szállítás darabszámhoz van kötve náluk és ezért nem csomagol egybe.
De ha tényleg fontos, én akkor megszoktam várni, hogy elküldje az elsőt, utána veszem meg a másikat, egy 40-45 $-os átcsúszik, de a dupla csomag már nem.

[ Szerkesztve ]

(#55898) DJ. Ru$y válasza V/ (#55897) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

2 db pendriveról van szó sinceritytrading-től, állítólag ő a legmegbízhatóbb ilyen téren.

Köszi, akkor megrendelem külön, kivárással. Vagy esetleg pendrive ügyben tud valaki más megbízható eladót?

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#55899) peter889 válasza V/ (#55896) üzenetére


peter889
őstag

Köszönöm mindkettőtöknek. :R
De ha Magyarországra díjmentes a szállítás, akkor Németországba is egészen biztosan díjmentes lesz?
2-3 ezer Ft értékű cuccról van szó.

(#55900) DJ. Ru$y válasza peter889 (#55899) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Mikor keresed a terméket ott át tudod állítani az országot németre és, akkor Németországba érvényes szállítási díjakat fogja mutatni, de ezek általában világszerte ingyenes szállítások.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.